Gera naujiena: spaudos laisvės Lietuvoje tikrai netrūksta

O dar sako nėra gerų naujienų…

Šildymas pinga, pelno mokestis mažės, o LRT šiandien pagaliau šildymą įjungė…

O Reporteriai be sienų šiandien paskelbė, kad Lietuva pagal spaudos laisvę patenka į pirmąjį dešimtuką. Tarp 175 pasaulio valstybių.

Virš mūsų – tik Skandinavijos valstybės, Nyderlandai, Šveicarija, na… ir dar Estija.

Po mumis – ne tik Latvija, Čekija, Vengrija ar Jamaika, bet ir Vokietija, Didžioji Britanija ir JAV, nekalbant jau apie Prancūziją, kuri tik 43-a, ar Rusija, kuri užima 153-ą vietą. Beje, Baltarusija – dviem laipteliais aukščiau – 151-a.

Sakykit, ką norit, bet tai pasiekimas.  Žinau, čia kas nors tuoj puls aiškinti apie kokybę, neišmanančius žurnalistus ar dar ką nors.

Ir tegul sau aiškina.

Reporteriai be sienų yra nepriklausoma ir savo srityje gana autoritetinga organizacija. Jos įvertinimas, mano supratimu, gana svarbus, nes tai gerina visos Lietuvos įvaizdį.

O jis, žiniasklaidos laisvės, prasme pastaraisiais metais tik gerėja: 2006-2007 Lietuva buvo tik trečiajame dešimtuke (nemažai įtakos tam turėjo 2006 metų rudenį VSD „operacija“ prieš „Laisvą laikraštį’, kai buvo konfiksuotas visas šio laikraščio tiražas, o A.Pocius iš Seimo tribūnos melavo apie A.Drižiaus ryšius su KGB).

2008 dalijomės 16-19 vietomis, o dabar štai – dešimtuke.

Ir kai pagalvoju, tai tikriausiai ne veltui. Taip, kai kuriuose dienraščiuose tos laisvės galbūt ir ne per daugiausiai, tačiau žiūrint į tai, kas vyksta internete, abejoti spaudos laisve vargu ar būtų galima (skaitant komentarus, kartais net susidaro įspūdis, kad jos kiek per daug, nes dalis komentuojančių nežino, kaip ta laisve naudotis).

Todėl – pasikartosiu – Reporterių be sienų paskelbtas 2009 spaudos laisvės indeksas – labai gera proga prisiminti, kad ne viskas Lietuvoje taip blogai, kaip kai kam norėtųsi.

Ir neabejotinai bus geriau.

(8 balsų, vidurkis: 4,25 iš 5)
Loading...