Prezidentės šimtadienis II: pasiekimai

Ir aš nusprendžiau pasisakyti.

Trumpai.

Tai štai, mano nuomone, pagrindinis D.Grybauskaitės pirmosios kadencijos 100 dienų pasiekimas yra tai, kad ji iš dalies sugrąžino prezidento institucijai Konstitucijos numatytą – valstybės vadovo – reikšmę. 

Vadovo, kuris yra ne pritarėjas, o iniciatorius, ne laimintojas, o kūrėjas.  

Tą reikšmę prezidento institucija Lietuvoje turėjo 1998-1999 metais, po to ji pamažu nyko, kol iš esmės nunyko visiškai.

Antras pasiekimas – D.Grybauskaitė priminė Lietuvai, ką reiškia politinė lyderystė.

Aš sakyčiau, kad šį fenomeną Lietuva buvo pamiršusi tikriausiai jau nuo 1989-1990, kai faktiniu valstybės vadovu buvo V.Landsbergis.

Ir trečias – taip pat labai svarbus aspektas – D.Grybauskaitė pademonstravo, kad politiniai lyderiai gali rodyti asmeninį elgesio pavyzdį.

Jei atvirai, jau nepamenu, kada Lietuvoje tai buvo… 

Manau, pirmosioms 100 dienų tai gana daug.

Tai, žinoma, nereiškia, kad to pakanka.

(10 balsų, vidurkis: 4,20 iš 5)
Loading...
 • trimitas

  Gal dar priminkit, ką DG sukūrė? Naujos tradicijos, rolė ir kita beletristika netinka.

  Tam, kad sukurtum, reikia žinoti, ką kuri. O to kol kas kas nelabai matosi.

  • mdxacuk

   Prezidentė sukūrė jaukią šeimyninės rangos tradiciją savo įstaigoj. Tik aklas gali to nevertinti kaip pasiekimo.

   • nerijus

    Taip.

    „akli“ vertina tik lozungus…Paksas, savo laiku, kalbėjo TIK lozungais ir kur nuėjo..- į Briuselį, o iš kur atėjo Lietuvos Dalia ir visom kadencijom..?

 • johnis

  Prezidente kuria LDK, antraip nei jos pirmtakai bande kurti Zespospolita neturint net LDK. Tad tuose zingsniuose matyciau logiskumo.
  Apie tai daug kalbejo vyrija pradedant XVIIa., bet paradoksas jog to emesi pirmoji moteris. Tik tikriausiai ji ir pati to nesuvokia :)

  • nerijus

   Kas yra LDK?
   Lietuvos Dalios Kunigaikštystė? :)
   Vieną turim- „šatrijos ragene“ vadina :)
   O ką dar girdėjot iš „virijos XVII a.“? Būtų įdomu/ smalsu sužinoti?

 • A.G.

  trimitui,
  atminkite, kad Lietuvoje randatės… kur ant posūkių labai greitai užneša…
  Norėti viena, bet žinoti galimybes – kita.
  Ir paminėtinaa, kokią Tautą šiandien ji turi – jei sunku sugalvoti, padėti gali delfi, lryto komentaristai.
  Jau nekalbant apie žiniasklaidos galimybes (štai figuravo figuravo žiniasklaidoje, pavyzdžiui, toks Kultūros ministras – šast, šast, o paskui ir tyla apie jį… o atrodė kokį velnią čia paskyrė Tauta į ministrus… pasiklausiau, kaip tas žmogus sveikino Kauno valstybinį teatrą, jubiliejaus proga, kai čia Vilniuje buvo gastrolėse – normalus žmogus ir pakalba, ir su humoru (tarti – jumoras).
  Apie Tautą manau reikia daugiau kalbėti, apie Lietuvos šiandienos didelę bėdą… tas manau svarbiausia – dvidešimt metų nuodijimo, ne šposai…
  Joke kaip visada.

 • Trka

  D.G. kompetetingai išmano valstybės valdymo mechanizmą: pvz. susitikdama su Kauno politikais užuot lingavusi galvą ar žadėjusi paramą Kaunui ir kauniečiams ji dalykiškai pastebėjo, kad vietinės politikų „grietinėlės“ klausimai ne pagal jos „prezidentinius“ įgaliojimus ir nurodė dėl daugelio problemų kreiptis tikslesniu adresu- ministerijoje, Seime, o ūkininkaujant geriau naudotis savivaldos įstatymu ir t.t. Taigi, Prezidentė išmano savo kompetenciją ir žino jos ribas, ko, deja, nepasakysi apie žemesnes grandis…

 • lida

  Girdėjome ditirambus radijuje. Kol kas kaip kūrėjos nuopelnai tik pažaduose. Kaip Obamos laureatiniai. Antras pasiekimas reikšmingas poros kaimyninių slaviškų valstybių fanams. Kas dėl trečio nuopelno, tai nežinau, kuris iš pavyzdžių – ar privataus gyvenimo, ar ambasados, ar šeiminės rangos prezidentūroje, ar kortežo, ar Turniškių kotedžų, ar dar kokie – turėti omeny.

  • Štai čia Nerijus pragys unisonu su Lida.

   • lida

    Turiu pažymėti, Prezidentės 100 dienų veiklą vertinu labiau teigiamai. Aukščiau išsakiau nuomonę tik dėl konkrečių „nuopelnų“.

    • nerijus

     lida

     Jei, daugiau žinotumėte ir norėtumėte žinote apie Turniškes- domėtumėtės.
     Nteigsiu nieko, nes, Lietuvos žiniasklaidai įdomu tik TEIGIAMI Lietuvos Dalios „nuopelnai“, o kas darosi prie jos langų- jai nesvarbu. Svarbu, kad „banda“ nesužinotų“.
     Žinoma, viskas teisėta, nes „statyboms“ , pušų „kirtimams“ leidimus davė Vilniaus savivaldybė. Kodėl davė? Jei, LR įstaymai draudžia, bet kokias statybas MIŠKO TERITORIJOSE?
     Ar, mūsų „grietinėlei“, įstatmai NEGALIOJA?
     JAV gyvena per 300 mln. žmonių. Lietuvoje- apie 3- 3,5 mln.
     JAV neskiria namo, tarnaitės, asmeninio automobilio, kuro automobiliui po prezidentinei veiklai. JAV prezidentai, gyvenimui, užsidirba PATYS.
     Jei, Lietuvos Dalia, tokia pilietiška ir lietuviška, kodėl nesigirdi jos diskusijos ir noro, panaikiti šias privilegijas? Tai- SOVIETIŠKA- KOMUNISTIŠKA.
     Ar, žmonės tiek pripratę prie Lietuvos Dalios, kad jiems „dzin“ ką ji kalbą- bele kalba?

   • nerijus

    Valentinai

    Jūs, taip apie mane, kai tarp mūsų tiek visko buvo..?

    Valentinai

    Šiuo atveju, tamsta, nusiritote iki „turgaus bobos“ lygio ( kažkada taikėta man ).
    Gerbiu kiekvieno nuomone ir, kiek moku/ stengiuosi, jai prieštarauju ar pritariu…Bet, stengiuosi neįžeidinėti.

 • Hm, marods jos didžiausias nuopelnas, jog visiem patinka.

  • nerijus

   kinomeka

   MESIJAIS- netikiu…
   Aš, kaip Valatkų vaikis minėjo, esu iš tų dviejų…
   Iš kur , masinis Lietuvos Dalios fanatizmas..?

 • aušra maldeikienė

  Linkčiau pritarti GA.
  Vis dėlto labai norėčiau sužinoti, ką turi galvoje Prezidentė (kiek suprantu niekas aiškiai nereikalauja atsakymo), kai sako, kad galų gale reikia struktūrizuoti viešąjį sektorių „Laikas pradėti struktūrines reformas. Socialinėje srityje, sveikatos srityje reikšmingos reformos nevykdomos iki šiol“. Tai Prezidentės žodžiai. Ką konkrečiai tai reiškia?
  Mes turime labai silpną socialinį sektorių, praktiškai blogiausią ES vaikų padėtį, labai prastą dalį skiriamą pensijoms, didžiulę atskirtį.
  Prezidentė žino benras ES gaires šioje srityje (visgi buvo komisarė:))
  Cituoju ES dokumentus „Europos Sąjungos etoso pagrindas – tai bendros vertybės: laisvė, demokratija, lygybė ir solidarumas. Šiomis vertybėmis remiasi visų ES valstybių narių socialinės sistemos. Nors socialinės sistemos skiriasi, joms būdingos ir bendros savybės: visos jos numato vyriausybės įsikišimą, mažinant
  skurdą ir socialinę atskirtį, teisingiau perskirstant pajamas,
  užtikrinant aukštą socialinės apsaugos lygį ir skatinant lygias galimybes.
  Vykdant šį įsipareigojimą, išskiriami trys prioritetai:
  1. Skurdo ir socialinės atskirties panaikinimas.
  2. Pakankamų ir nuolatinių pensijų užtikrinimas.
  3. Prieinamos aukštos kokybės nuolatinės sveikatos apsaugos
  ir ilgalaikės globos teikimas“
  Kaip bus siekiama šių tikslų, nesutinkant mažinti mokesčių. Žinoma, jei uždarys šešėlį (dalykas labai brangus krizės sąlygomis, bet…)tai pritariu, bet kažkaip labai aiškiai matytųsi kitas kelias. Mažinti mokesčius, ir mažinti soc. globą. O visokie Šedžiai iš Seimuko (2007 metų pajamos 1.433.218,75 Lt, mokesčiai 9.329 Lt , tarifas 0,6 proc.) ir toliau teisėtai klestės?
  Jei jis šiandien drįs ateiti į TV laidą aš jo paklausiu, ar jis inicijuos istatymus, kurie panigtų tokias dispoporcijas, bet…

  • mdxacuk

   Ponia Maldeikiene, jūs tikriausiai pasišovėt pralenkti Zvonkę šmėžuodama televizijose?

   • aušra maldeikienė

    Įsivaizduojate, taip… :) O ką?
    Beje, galima mane išjungti.
    Aš, beje, Zvonkę mėgstu. Kodėl nesekti savo įkvėpėjais?

    • Ogis@Co

     Ponia Ausra, paaiskinkit man, kvailam, kaip gauti 1.5 milijono pajamu sumokejus tik 9000 mokesciu?
     Pasinaudosiu :)
     Juk nuo 100 tukstanciu jau ir pvm reikia skaiciuoti, ar ne?
     Ar tai ne mokestis?

     • aušra maldeikienė

      Jei mokate naudotis kompiuteriu (o atrodo, kad taip) pažiūrėkite Seimo nario A.Šedžiaus kandidato į Seimą deklaraciją. Ir klausimą užduokite jam. Kuo čia aš dėta?
      Aš taip nemoku…
      O PVM — tai čia viasrlynikai be probelmų susitvarko. Aš tokių deklaracijų kalnus turiu…

     • Auksinis kardas

      „Aš taip nemoku…“ – kažkaip per lengvai nuleidžiami tokie vandenys. Straipsnius reikia didelius rašyti šiomis, štai, temomis. Analitinius. Tokia pornografija turi mažai bendro su smulkiuoju verslu.

   • Rimantas

    O kas nuostabaus, labai tinkama pora.

  • 00478

   „..O visokie Šedžiai iš Seimuko (2007 metų pajamos 1.433.218,75 Lt, mokesčiai 9.329 Lt , tarifas 0,6 proc.) ir toliau teisėtai klestės?“

   kaip pirmą kartą išgirdau apie ponios Aušros Maldeikienės „mokesčių tarifus“, tai suglaudęs ausis klausiausi kaip moteris per radiją duoda garo. kai antrą kartą tą patį papasakojo, pamaniau „čia tiems kur nesuprato“, trečia kartą kilo įtarimas. o po septyniolikto, dašilo, kad ponia jau politikė.. vakar žinių radijuje ta pati giesmelė net erzino. kiek galima? suformuluokit mintį pagaliau: ar Jums verslo liudijimai kaip reiškinys netinka, ar limitas per aukštas, ar atskiri individai aferistuoja? ar bobutei kur šunukų užveisė kasos aparatą įtaisyti norit? kur čia tos lengvai-įžulios retorikos (kuri pradžioje atrodė demaskuojačiai miela) prasmė? ar tai pavieniai atvejai ar reiškinys? mus visus apsupo verslininkai ar „verslinykai“? jei pastarieji, tai reikšia aplink vien aferistai (joks žmogus galvojantis paie ryt-dieną nefabrikuos savo finansų istorijos, nes ji lygiai taip fabrikuoja jo ateity). o jei šitie „tarifai“ su pavardėm yra apskaičiuoti teisingai (Šedžiaus iš seimuko atveju jau abejoju), tai siūskit medžiagą atitinkamom tarnybom (iš savo patirties žinau, kad mokesčių inspekcija 9 litų permoką mato ir pas save kietėsi)

   galų gale jei jau esate (ar einate) į politiką, tai siūlymai eteryje, konkretumas būtų pageidaujami. nes jau per daug Lietuvos problemų sukabinta ant šio vieno tiek akcentuoto reiškinio. reiškinio, kuris greičiau moralinė problema (viso sketoriaus)

   • aušra maldeikienė

    deja, tai yra Lietuvos gyvenimo logika. Ir ekonometriniai modeliai rodo, kad šite žmonės sėkmingai ima Seimą.
    O dėl to ar tai gerai ar blogai, probelmų nėra — už juos balsuoja. Matyt tai visų lietuvių svajonė.
    Aš kalbėjau ir kalbėsiu, nes manau tai neteisinga.
    yra toks judesys — išjungti, kai nepatinka.

    • 00478

     „kalbėjau ir kalbėsiu“ mums nebepadeda; paskutiniu metu netgi priešingai – pažeidžiamiausius varo į neviltį.

     Veikite! (siūlykite sprendimą)

     Padėsiu kuo galėsiu :)

     • aušra maldeikienė

      Aš nežinau, ką daryti.Net neįsivaizduoju.
      Visi keliai yra labai ilgi.
      Čia gal kilogramus galima greit numesti:), bet smegenys keičiasi labai lėtai. Daugybė įvairių Lietuvos gyventojų vertybių tyrimų rodo, kad tos vertybės, kurios yra solidarumo ir tolerancijos vertybės, čia nėra priimtinos.Čia vertinami dalykai, kurie kalba apie turėjimą, pelną. Gerbiami tie, kurių didesnis turtas ir aukštesnis statusas.
      Aš visada prisistatau mokytoja, ir jei manęs neatpažįsta, tai nuo tos minutės manęs niekas nebemato.Mokytoja šitoje šalyje yra kvaila moteriškutė, kuri nieko daugiau negali, kaip mokytoja būti. T.y. ji savaime jau savo pasirinkimu nevykėlė.
      O aš beje daug darau. Aš parašiau va jau 5 vadovėlį mokykloms. Aš išverčiau tikrai puikų Blanchard makroekonomikos vadovėlį ir išverčiau nemokamai, kad jis būtų pigesnis studentams. Aš daug dirbu. Ir nematau jokio kito kelio, kaip vėl kalbėti, net jei tai choleriška, kvaila, neatitinka kažkieno standartų, etc. etc.

     • Auksinis kardas

      aušra, negi neturite ką pasiūlyti, apart mentaliteto keitimo plotmės?!

      Kaip galima sugebėti per kelias naktis apversti mokestines tvarkas, ir nesugebėti aiškintis ir kamšyti pavienes landas?

  • nerijus

   gerb. aušra
   Lietuvos dalia, tik lozungai…Pabarti ir pasakyti, kad vyksta, jog nieko nevyksta, tai jos kredo…Žmonėms, tai patinka…

   • Auksinis kardas

    Koks tavo kredo, nerijau?

    • nerijus

     Netikėti „pranašais“…

     • Auksinis kardas

      Kaip manai, jei visi Lietuvos gyventojai imtų netikėti pranašais GARSIAI, nepasidarytų bloga pačiam?

     • nerijus

      Aš tik džiaukčiausi :)

     • Auksinis kardas

      Žiaukčiotum?

 • Zero

  jei ne paslaptis, kokia laida ? Atsakymą beje, žinau – D.G kaip visada išsisuks nuo atsakymo. Pažers beletristikos, tą ji moka.

  • aušra maldeikienė

   Čia man klausimas? O kas tas G.D.?

   • Dalia Grybauskaitė – D.G. :)

    • aušra maldeikienė

     A… Bet aš nesakiau, kad Prezidentė ateis į laidą. Aš laukiu Šedžiaus, kurio deklaracijos svaigina kaip jaunas vynas. Ne deklaracijos, o grynas beaujolais nouveau.
     Paskolos paimtos iš savo įmonės Lietuvoje, perskolintos įmonėms berods Rusijoje… Viarslas klasikinis: mokesčių nerasta, deklaruoja turintis individualią veiklą, o pajamas deklaruoja kaip verslo liudijimo… Na pasaka, ne deklaracijos. Ir ta žavi frazė Seime: „Pataikavimas tautai problemų neišspręs ir dirbti nesugebanti Vyriausybė neturėtų tokiais būdais spręsti savo problemų.“
     Taip socialdemokratas A.Šedžius aiškino, kodėl nepritarė siūlymui mažinti Seimo nariams parlamentinei veiklai skiriamus pinigus. Politikas pridūrė, kad norintys susimažinti išlaidas gali tai padaryti patys.
     Įdomu, ar jis ketina tai padaryti…

     • P. Aušra, kas per laida? Man nepasakokite apie tas mokesčių problemas, nes, paprastai, suprantu iš pirmo sykio (nors ne visada pavyksta, ar ne taip Artūrai? :)). Kartais leidžiu sau pasilinksminti delfi kometaruose ir pasiginčyti tais klausimais. Ir tikrai suprantu, kad Lietuva prološta. Bet… Ar yra koks realus (ne fantastinis) būdas kažką pakeisti? Ar jūs galite kažką pasiūlyti? Šiaip, įdomu.

     • Ogis@Co

      Simai,
      ar tik nereiketu pasiulyti didinti mokescius?
      0.6 tarifas – mazoka…

  • Prezidentės valdymo sėkmės paslaptis – beletristika? Jei viskas taip elementaru, kodėl šiuo elementariu „ginklu“ nesinaudojo kai kurie ankstesni vadovai?

   • nerijus

    Privrtėte išsiaiškinsti, man, neišprususiam, kas yra „beletristika“…Kol kas, iš Lietuvos dlios tik tai ir girdžiu…

 • lida

  „Papildomų rezervų buvo numatyta ir nustatyta dar anksčiau – tai yra biurokratinio aparato, Saulėlydžio komisijos funkcija. Apie tai buvo kalbama beveik metus. Rezultato – beveik jokio. Besidubliuojančios funkcijos – taip pat jų yra pakankamai. Taigi, optimizuoti valstybės aparatą, pradėti struktūrines reformas kaip tik dabar laikas“, – pareiškė D. Grybauskaitė.
  Visada jau pats tas laikas, tuoj, tuoj pradės, bla bla bla. Kartelę iškėlė Kirgizijos prezidentas Kurmanbekas Bakijevas pasišovęs dar iki šių metų pabaigos sumažinti valstybės tarnautojų skaičių 40 proc. ;)

 • ponia Aušra, su visu pasišlykštėjimu Šedžiaus ir co. personai, Jūsų teiginys „deklaruoja turintis individualią veiklą, o pajamas deklaruoja kaip verslo liudijimo…“ yra nekompetentingas, nes gyventojas individualią veiklą gali vykdyti nustatyta tvarka įregistravęs individualią veiklą arba įsigijęs verslo liudijimą.
  Čia šiaip, nes kartais, manding, dėl Jūsų choleriškumo, atrodote puikybės apimta.

  • aušra maldeikienė

   Tamsta kažko nežinote, matyt per daug laiko skiriate visokių maldeikienių klasifikacijai .
   Jei verslo liudijimo pajamos, tai forma GPM305 V14 langelis.
   Jei pajamos iš individualios veiklos GPM langelis V11.
   Jis rašo individuali veikla, o įrašo į V14. Ir mokesčiai nuo verslo liudijimo. Nors neaišku, kokios rūšies tas lidijimas, nes ne visa individuali veikla gali vykti su verslo liudijimu.

   • mdxacuk

    O kur galima pamatyti tas deklaracijas? Turiu galvoj detalias, su visais langeliais, o ne kažkokius apibendrintus aprašymus.

    • aušra maldeikienė

     http://www.lrs.lt
     Po to einate į langelį Seimas 2008-2012
     Po to apžiūrite Seimo narių sąrašą ir pasirenkate trokštamą objektą.
     Po to atidarote jo puslapį ir tada randate kandidato deklaracijas bei intersų deklaraciją (ten nurodyti pajamų šaltiniai).
     Tą patį galite atlikti ir per http://www.vrk.lt

     • nerijus

      O galima paprastai- ŽMOGIŠKAI, aušra..?

   • Skaitytojas

    Ponia Aušra,
    su visa pagarba, individuali veikla skiriama i dvi rūšis – individuali veikla pagal pažymą, bei individuali veikla, turint verslo liudijimą. Todėl ir Jūsų minėtas deklaracijos GPM305V priedas vadinasi „Individualios veiklos pajamos“. Taigi V14 yra individuali veikla, tik turint verslo liudijimą. Vienaip ar kitaip, čia tik sąvokų pataisymas, praktiškai neturintis įtakos turiniui.

 • Rolandas

  Ponia, Aušra, aš berods Jus mačiau TV. Esate skaistaus, „vaikiško“ tipo veido, dar jauna. Įdomiai dėstote mintis, mokate diskutuoti, argumentuoti, apsiskaičiusi ir t.t. Tačiau koją Jums kiša, čia tik mano nuomone, išvaizda – tokia, atleiskite, moteriškutė. Toks įvaizdis labai kenkia ir trukdo Jūsų teiginių įtaigai. Tikiu, kad esate valinga,pakankamai uždirbate, tai argi sunku numesti kokius 30 kg., ir stilingai apsirengti. Imkite pavyzdį iš Prezidentės. Jūs galite atrodyti geriau. Negi sunku. Man, kaip vyrui, tikrai būtų maloniau po to klausyti Jūsų įdomių minčių. Tik nebandykit įsižeisti, čia aš labai draugiškai, dėl reikalo:)Juk aš kritikuoju ne kažkokį neįgalumą, o tai ką labai lengvai galima pakeisti. Pats va neseniai 15 kg numečiau, net nepastebėjau.

  • 00478

   „Man, kaip vyrui, tikrai būtų maloniau po to klausyti Jūsų įdomių minčių.“

   tiems kas klauso ta vieta kur ir jūs, yra net atskiri tv kanalai

   cenzura kartais yra gerai

   • Rolandas

    Gerbiamas nulis nulis keturi septyni aštuoni, TV yra labiau yra žiūrima nei klausoma. O ką šiuo atveju vadinate „cenzura“?

   • aušra maldeikienė

    Būtų malonu, kad ponas Rolandas atsiųstų mums savo nuotrauką — mes apžiūrėsime ir patarsime, kas ir kaip.
    Šiaip tai man tikrai patinka linksmi komentarai, net jei jie tokie egzotiški:)

  • prasideda ad hominem argumentai…

  • aušra maldeikienė

   Tamsta mtyt turite probelmų su draugėmis.Aš tikrai jokiais parametrais netaikau į niekeno drauges.Net jei jūsų komentaras draugiškas, jis kvailas. Nežinau, kodėl turėčiau atrodyti taip, kaip jums patiktų. Kodėl?
   Aš iš tiesų esu moteriškutė. Man tai patinka.Man patinka būti runkeliu, ir man labai šlykštus „elytas“.
   Į prezidentes netaikau.
   Ir mano mokytojos kvalifikacijai mano kilogramai nekenkia.
   Jei ką, turiu žemės: auginsiu bulves beigi burokėlius ir prekiausiu turguje.Kuo ne gyvenimas?

   • Rolandas

    Bet kuriuo atveju labai atsiprašau už savo kvailą pajuokavimą, tik aš čia Jūsų stiliumi, nevyniojant į vatą. Kitą net minsties nedaleisiu taip Jums, familiariai pasakyti. Labai gailiuosi.

    • aušra maldeikienė

     na ir gerai kad parašės. Man tikrai tas pats.
     Bet vargšė moteris, kuri bus šalia jūsų.
     Nepykite, mylima ir gerbiama kitaip. Ir kitomis akimis žiūrima.
     Ir senstama kitaip, nei jums norėtųsi.Senstant akys gražėja, bet kartais matoma tik forma. Ir tada daug uždirba plastikos chirurgai, bet išmintis išsioperuoja.
     Norite draugišką patarimą: nebežiūrėkite Manto Petruškevičias laidų. Grįžkite į linksmą šiaip žmonių (storų, plikų, languotų, etc.) pasaulį.
     Einu rengtis.

     • Na pažiūrėjau laidą su Aušra, Šedžiumi ir Gapšiu. Baisu, ypač Gapšys, įžeidinėjo,kabinėjosi o ne normaliai bandė paaiškinti. Tokie vat Seimo nariai. Gapšys apskritai kiaulės akis įsistatęs, primena lyderį. Kaltina visus tik ne save, vis tik konservatoriai dar teikia vilties, jei Bilotaitė, bent pripažino padariusi klaidų. O šiaip tai labai liūdna.

 • Rolandai, būkite tikslus ir atsiskleiskite nuo kurios vietos kilogramų atsikratėte. Iš teksto turinio – nuo smegenų. Galima neatsakyti, nes nesivelsiu…

 • Rolandas

  Egriseus,būkite linksmesnis nei Jums norėtūsi:) Šiandien gatvėje mane bandė pulti nedidukas šuo. Kiauktelėjo pora kartų, tačiau po mano treptelėjimo koja, dingo tarpuvartėje, tarsi sakydamas, kad nenori veltis…Ko jis ten kiauktelejo, kas jam nepatiko, tai tikrai nesupratau…

 • Kawianskas

  Ponia, Aušra. Keliu skrybėlę. Kalba lyg tai prasidėjo apie ponią Dalią. Tai va, mūsų Prezidentė lygiai tokia, kaip ir tikėjausi t.y. nuostabi. Tik aš naktimis nemiegu, vis galvoju, kada ji tą anąjį, taip sakant, Valantiną atleis? Lyg jau ir prinokęs būtų.

 • Labai pritariu Artūrui šiame straipsnyje. 0 ir nepritarti gali tik tokie sunkiai suvokiamų manierų mechanizmai kaip Lauras Bielinis, kuris šianakt praleidęs prie klaviatūros jau devintą ryto išleido savo kelių pastraipų sapaliones delfyje.

 • Soliaris

  „O visokie Šedžiai iš Seimuko (2007 metų pajamos 1.433.218,75 Lt, mokesčiai 9.329 Lt , tarifas 0,6 proc.) ir toliau teisėtai klestės?”. Na, ir kas toliau? Nieko. Štai pensijas sumažint jau Seimas svarsto (Įdomu, kiek dar reikės papildomai milijonų kompensacijoms už mšildymą ir karštą, šaltą vandenį). Ova, šitie klausimai niekam nerūpi, kaip ir „Samanėlės“ reikalai. D.G nei vienu žodeliu apie tai neužsiminė. Svarbiau gi prismaugti pensininkus ir invalidus. Šiandien „Paskutinės instancijos“ anonse nuskambėjo, kad. p. A. Kubilius turi iš ko ir namą statytis. Va, kaip gaunas. Vieniems liepia diržus veržtis, o pats sugeba surasti tokiu metu lėšų namo statybai.

 • Rolandas

  Taip pat pažiūrėjau LNK laidą dėl Seimo narių deklaracijų. Suintrigavo tiesioginio eterio metu nuskambėjęs šauksmas vieno laidos dalyvio kitam:“Nelieskite manęs rankomis…Man Jūs nemalonus…Kalbėkite ką norit tik nelieskite manęs rankomis“. Dėl esmės. Akivaizdu, kad viduryje sėdėjęs Semo narys (su akinukais) net nesuprato, ką nori ekonomistė jam pasakyti, paaiškinti ir paklausti, kadangi pačioje laidos pabaigoje labai nuoširdžiai piktinosi,esą jis kaltinamas dėl to jog paėmė 300 000 Lt paskolą ir negalės jos grąžinti… Kitas dalyvavęs Seimo narys berods labiau patyręs, gudriai „prarijo“ ekonomistės tiesioginį klausimą dėl paskolos Rusijos įmonei ir iš to gautų procentų. Matėsi, kad rimtai ruošėsi laidai, konsultavosi, tačiau dėl pagrindinio klausimo – dėl jo, kaip Seimo nario, deklaracijų skaidrumo 10-0 pralošė ekonomistei.Jeigu rimtai, tai šiems dviem Seimo nariams aiškiai trūksta pozityvaus mastymo, gal praverstų ir profesionalaus psichologo pagalba? Nes toks įspūdis, kad abu jauni, bet jau mužikai.

  • aušra maldeikienė

   Na va, jau geriau kai turi tų papildomų kilogramų. Ne taip baisu, kai kėdę purto ir turi galvoti kaip nenuvirsti tiesoginiame eteryje…:)
   Dar kartą atsakau dėl to, ką daryti.
   Čia jau nieko nepadarysi. Jie atėjo.
   Jie turi pinigų, valdžią, niekina visus kurie neturi pinigų — man per TV reklamą sakė, kad aš iš pavydo visą tai aiškinu, nes jei pinigų turėčiau tai nesąmonių nekalbėčiau, o pati cituoju „Būtum kažkas, o dabar esi niekas“. Taigi, tylėk.

   • Rimantas

    Jie beveik pataikė, tik esmė ne pinigų, o kito dalyko trūkume.

 • aušra maldeikienė

  Nerijui

  nesuparantu. Matyt reikės nusišauti, kaip patarė Šedžius su Gapšiu.
  Gerai, kad vyras turi revolverį,
  Aš gi aiškiai parašiau, kur tas deklaracijas rasti.Ar jos neatsidaro?

  • Žvelgaitis

   Gerb. Aušra,
   kaip čia dabar: Jūs suradote, pasakėte, parodėte. Jūsų gyvame eteryje vos nepasiuntė, elgėsi ciniškai, bet ir pakankamai užtikrintai. Tačiau jie jauni vyrai, ne kokie sovietiniai reliktai, palyginus (atsiprašau) tai Jūs tas sov. reliktas. Kažkas nesueina, nemanote? Kur atgimusios tautos mentalitetas?
   Gal vėl reikia kad kažką nušautų (apsaugok Viešpatie), kad bent kuri tam skirta institucija atkreiptų dėmesį, nes kol kas atrodo, kad čia Jūsų asmeninis reikaliukas. Taip iš neturėjimo ką veikti mankštinatės.

   • ausra maldeikiene

    ateinantis jaunimas yra daug baisesnis uz mus, tuos sovietinius reliktus. Visada ir visais laikais tiesa eina per atskiro zmogaus sirdi, o ne per sistemas.
    Bet laida manau atliko misija – kas nori pamatyti, kad nieko nebegalima padaryti, tas pamate.Tai atstovai partiju su labai dideliais reitingais.

    • nerijus

     aušra

     Kuom Jums , tamstai, baisesnis „ateinantis jaunimas“? Jūs gyvenote ir egzistavote Sovietiniu metu, o ne „ateinantis jaunimas“. Jūs, tuo metu mokėtis ir „kirtote“ ideologinius pramislus ir pramanus, o ne „ateinantis jaunimas“.

     „Visada ir visais laikais tiesa eina per atskiro zmogaus sirdi, o ne per sistemas.“
     Taip, aušra, sutinku, kad viskas,tik, per Žmogaus širdį ( gyvenime, elgiuosi tik taip, kaip širdis liepa )…Tad, neįžeidinėkite Lietuvos jaunimo, nes jis, bus, tobulenis ir geresnis nei tamstai per tiek metų…

     • ausra maldeikiene

      kazkaip man atrodo kitaip. Ilga diskusija. Visoks jaunimas yra, bet mano geriausi mokiniai isvaziuoja jau kokie 5 metai masiskai.

     • nerijus

      aušra

      Ši tendencija, kai „jaunimas“ išvyksta, jau nuo Nepriklausomybės laikų.
      Gaila, kad ji nesustoja.
      Jūsų geriausias? O kiek yra geresnių, kurie lieka?
      Svarbu, kad „naujasis“ jaunimas nesiuzurpuotų savo smegenų „naujais“ „mesijais“, kurie kalba daug ( pagal Valentiną- labai politiška ),o daro- špygą.
      Man, tokios Lietuvos, kuriai moku mokesčius ir SĄŽININGAI dirbu, bei moku mokesčius- NEREIKIA.
      Kenčiu, nes, kaip navus- TIKIU…

    • nerijus

     Ir…ausra
     Kai pykstate, tai nepamirškite ir lietuvių rašmenų…
     ;)

     • ausra maldeikiene

      mano kompiuteris neveikia kazkodel rasau sunaus linuxu, kur nemoku raideliu padaryti. Nieko bendro su jokiu pykciu..

    • LL

     o po šito jaunimo ateis dar baisesnis… čia po vakarykščio susirinkimo mokykloj įspūdis:)

  • mdxacuk

   p. Maldeikiene, apie deklaracijas aš klausiau. Tas, kur jūs nurodėt (per VRK), aš ir pats žinojau. Bet tai viso labo išrašai, iš kurių neįmanoma atsekti turinio – kas ten parašyta kokiuose langeliuose. Aš maniau, kad jums galbūt pavyko kur nors rasti originalus.

   • ausra maldeikiene

    A, dabar suprantu. Tiesa sakant, manau kadd svarbiausia zinoti tai, ka gali zinoti eilinis rinkejas, t.y. tokia moteriskute kaip as. Ji negali zinoti nieko.Tokia dabar sukurta sistema.
    ir tai mano galva yra baisiausia

    • nerijus

     aušra

     Kodėl, per tiek metų, nepadėjote sugriauti tos „sistemos“..?

    • nerijus

     O Grybauskaitės atveju?
     Jūs tylėsite ar ir prisiliesite prie „sistemos“, nes tai, šiuo metu, daugiau nei populiaru ir NAUDINGA..?

  • nerijus

   aušra

   Jūs, per tiek gyevenimo metų,ką gero nuveikėte Lietuvai ir josžmonėms, aprat, keiksnojusi „valdžią“ ir visuomenę dėl jos neveiksnumo..?
   Atsakysiu, lygiai tiek pat, kiek ir istorijos mokytojas, savo pamokose…- vidurinėje.
   Sakysite, jog Jums nepasitaikė progos? Atsakysiu- praleidote PROGĄ…
   Žinoma, mokiausi ir makro, ir mikro ekonomikos- esu nieko vertas, nes…Ekonomika susideda iš dveijų dalykų: perku neperku…Paprasta ir elementaru ir jokių VADOVĖLINIŲ pastraipų.
   Jie, šiandien sugalvojau, kad maximkoj neperku, kaip ir Artūras Račas? Kas, pagal ekonomikos, dėsnius nutiks..?

   • ausra maldeikiene

    manau, kad daug nuveikiau. Vaikus mokykloje mokau. Paskaitas skaitau. Knygas verciu. Vadoveli labai gera isverciau . Pati parasiau 5 vadovelius mokykloms.
    Vaikus savo mokykloje ir universitete myliu ir manau ju tarpe yra tokiu, kurie myli mane. Raso man laiskus is visokiu pasvieciu jau ir mokyklas baige.
    Sakau, kad nesu dideliu dalyku salininkas.
    Ekonomika nera perku neperku. Tai zinau. ir to mokau, Specialiai kad geriau suvokciau, kas yra ekonomika net religijos mokslu magistrantura baigiau.
    rasau, kai galiu ir kai suprantu jau 22 metus.
    Nezinau, ka reikia padaryti, bet kazkaip nelabai bijau mirti, nes turesiu ka papasakoti.
    Maksimoje perku bet ir kitur perku.
    As progos gyventi taip, kaip manau reikiant nepraleidau. Visada norejau buti mokytoja, ir ja esu.

    • nerijus

     ausra

     Pripažinsiu, kad iki šioliai ir aš gerbiau Jus, dėl Jūsų entuziazmo, bet…
     Pastaruoju metu, pavirtote į „rinkiminį bukletą“, kuris išreiškia tik tendencingą ir „minios“ nuotaiką. Suprantama, jei ruošiatės ateinantiems rinkimams…

     Ekonomika ir yra „perku“, o kitą dieną „neperku“…
     Neplanavau, šiandien susirgti, o planavau apsipirkti Gariūnų turguje. Apsirgau. Gariūnų turgus, nors ir minimaliai, negavo iš manęs pajamų. Prekeivis nesumokėjo mokesčio. Bankrutavo. Sumažėjo įplaukos į biudžetą, nes nebėra pajamų mokesčio. „Biudžetas“ negali išmokėti atlyginimų Jums ir dar šimtas pedagogų, kurie turi šeimas ir kurie minta ne oru, o MAISTU…
     Elementari ir paprsta visa ekonomika…
     Viskas prasideda nuo VARTOTOJO, o ne nuo analitiko…

     • lida

      Na pasigirk, nerijau, ką gero pats nuveikei Lietuvai ir jos žmonėms, apart tauzijęs čia bloge.

     • nerijus

      lida

      Sąžiningai mokėjau mokesčius.
      Sąžinigai dirbau.
      Sąžiningai ėjau „biuletenio“.
      Sąžinigai ėjau atostogų.
      Sąžiningai atlikau PPKT.

     • lida

      Nu tai eilinis lohas iš pilkos minios.

     • nerijus

      lida
      Tą patį galiu pasakyti ir apie tamstą, kuri net nežinote, kuriai nuomonei pritari.
      „Skalabijate“ tik ten iš kur „balsas girdisi“.
      Trumpai- Judė…
      Niekada, viešuose portaluose, nevardinau ir nevardinsiu kas aš ir kuom užsiimu. Negi, tai nesuprantama?
      Šiaip, ale „lida“, kaip asmenybė, tamsta,- įdomi, bet- DVIVEIDIŠKA ir dar kartą pabrėžiu, kad NUOŠIRDŽIAI UŽJAUČIU tamstos „kalinius“- darbuotojus.

     • aušra maldeikienė

      nerijau.

      viena iš mano gyvenimo pamokų yra ta, kad kai tik pamatai, ką nors, kas sako gerbiąs, tai dėk į kojas. Nes gerbia jis tave ne šiaip sau, o kad sakytum, koks jis nuostabus, tobulas, etc. etc.Ir jei pasirodo, kad drįsti turėti ne jo, o savo nuomonę, tai tada tampti didžiausiu priešu.
      Nuo priešų apsiginsiu, Dieve, tik išgelbėk nuo draugų.

     • aušra maldeikienė

      mokesčius šitoje ekonomikoje suneša ne preikeiviai, o mokytojai. Kurie kuria produktą ir pagamina apie 15 proc.. šalies BVP.
      2007 metai – 101 tūkst. gariūnininkų ir patalpų nuomuotojų iš Šiaulių , etc., sutempė į biudžetą 28 mln. litų, patys deklaravo gavę 600 mln. litų pajamų (čia tai, ką pranešė, o antra tiek nepranešė), Informacija vieša ir ji yra Valstybės kontrolės puslapyje.

     • Musė

      Gerbiama Aušra, jūs gal iki šiol nepastebėjote – be jūsų niekas šiame tinklaraštyje su Nerijaus pasąmonės srautu seniai nediskutuoja, jam nieko neįrodinėja ir be reikalo negaišta savo laiko. Man patiko kai parašėte, kad diskutuojate tik su savo kalibro žmonėmis, linkiu to ir laikytis.

     • miela Muse, šis tamstos komentaras yra ne į temą ir parodo jus ne iš pačios gražiausios pusės… Aš buvau apie j us geresnės nuomonės:))

     • Musė

      Jūs man jau gal 10 kartą sakote „buvau apie jus geresnės nuomonės“. Man nejauku net pagalvoti, kokiose aukštumose buvo ta nuomonė iš pat pradžių, jei po šitokio korekcijų skaičiaus ji vis dar nepasiekė dugno :)

      O mano psichologinio portreto nenupiešite? (tipo, nenusisekęs gyvenimas, artėjantis 40-metis, sumažintas atlyginimas, varvantis kabrioletas ir pan…)

     • nerijus

      „lida“

      Tas lohas ir dar daugelis kitų lohų, moka mokesčius. Iš tų pinigėlių, kuriuos sumoka lohai, mokamos algos darželių auklėtojoms/- jams, mokytojams, verdamos sriubos ir kepami kotletai tamstos vaikui/ vaikams mokyklose, universitetuose.
      Tad, labai norėtūsi, kad tuos pinigėlius tam ir išleistų, o ne asmeniniams „valdžios“ poreikiams- PR-ams.

     • Nerijau,
      Jei Lida turėtų vaikų, ji nebebūtų 90-60-90

     • lida

      Valentinai, turiu porą.
      nerijau, o tai, kad moki mokesčius, tau jau leidžia poniai Aušrai reikšti kažkokias pretenzijas dėl jos veiklos ir jos akivaizdoje sapalioti apie „Elementarią ir paprastą visą ekonomiką“ ?

     • nerijus

      o tamstai, jei kitas nasako ir narašo, kaip patinka tik jums- lohai?
      O kas yra Ekonomika iš didžiosios raidės? Kas sukūrė šią sąvoką?
      ŽMONĖS…Tokie, kaip „lida“, „Valentinas“, Aušra Maldeikienė…
      Vieni, pasakoja vadovėliniais terminais, nes kiekvieną dieną skaito ir dirbą ekonominį darbą arba dėsto, sekantys, kurie užsisiminėja visai kitkuom, tokie, kai aš- rašo paprasati ir suprantamai…
      Vienintelio dalyko/ srities neįmanoma nupasakoti savais žodžiais- TEISĖS, nes ją reikia žinoti ir permanyti.
      Šiuo metu, tuo, ir domiuosi :) Skaitinėju :)

     • lida

      Aaaa, Aušra pasakoja vadovėliniais terminais, o nerijus mums viską paprastai ir suprantamai išguldys. Laukiu, nesulaukiu, kol pasiskaitinėsit teisės.

    • mdxacuk

     Ponia Maldeikiene,

     Čia jau kažkada buvo, atrodo, Romo pastebėjimas apie „ekonomiką pagal Nerijų“: mokytojai uždirba gydytojams, gydytojai bibliotekinikams, bibliotekininkai gaisrininkams, gaisrininkai pensininkams ir t.t. Aš suprantu, kad viešasis sektorius irgi gamina BVP. Bet kiek – čia kitas klausimas. Kai jūs rašot, kad pas mus 15 proc, o vat kažkur kitur visus 30, tai, manau nebūtų jums taip lenva įrodyt aritmetiškai. Nes jei kriterijum laikysim viešojo sektoriaus pateikiamos produkcijos kainą, tai galima smarkiai nusigrybauti. Padidinkim tada (iš skolintų, pavyzdžiui, pinigų) mokytojų algas ir BVP atsistatys į buvusias aukštumas. Viešasisi sektorius yra didžiaja dalimi monopolizuotas ir kainos jame nustatomos administraciniu būdu arba dar blogiau – monopolistai nusistato patys. Tad ir jūsų minėti 15 proc. yra mažių mažiausiai abejotini. O dabartinės biudžeto situacijos viena iš priežasčių ir yra viešojo sektoriaus burbulas, kuris, tiesa, buvo sugeneruotas kitur. Bet kitur jis neišvengiamai subliūkšta dėl natūralių ekonominių priežasčių. O vat viešajam sektoriuje jis geruoju nepasiduos, kol nebus negailestingai subadytas Kubiliaus žirklėm. Man iš viso sunku sugalvoti motyvus, kodėl viešasis sektorius turi būti kažkoks išskirtinis? Jei BVP krenta 30 proc., tai kodėl valstybės biudžetas neturėtų susitraukti daugmaž proporcingai? Tuo tarpu šių metų biudžeto išlaidos netgi po visų karpymų padidėjo lyginant su pernykščiu. Čia jau pati tikriausia disekonomika. Užtat Kubilius ir bijo TVF kaip velnias kryžiaus .

     • aušra maldeikienė

      Čia yra problemų. Bet jos sprendžiamos tikrai ne tokiose diskusijose. Vis dėlto 15 proc. BVP Lietuvoje viešajame sektoriuje reiškia ir tai, kad viešajame sektoriuje labai daug nuvertinto aukštai kvalifikuoto darbo — pavyzdžiui, socialiniai darbuotojai, bibliotekinkai. Kita vertus neturint municipalinio būsto, ir viešasis sektorius per darbuotojų būsto paskolas tui gernetuoti pelnus bankas, etc.Tai gali be kita ko reikšti labai dideles išlaidas tam pačiam viešajam sektoriui. Akivaizdus pavyzdys, iš viešojo sektoriuas finansuojama paskolų studijoms sistema.
      Čia pas mus ydos sistemoje.Ir todėl socialinė neviltis bei didelė emigracija. Neapykanta todėl. Va Nerijus net dreba mano vardą išgirdęs, ir jei galėtų nukryžiuotų. Tikiuosi nesusitiksiu:)

     • mdxacuk

      p. Maldeikiene,

      Dar didelis klausimas kokio darbo ten daugiau – nuvertinto ar niekam nereikalingo. Valdininkai dauginasi kaip tarakonai, per lddpiškių valdymą jų padaugėjo 2,5 karto. Bet ne vien tik tų, kurie vadinami valdininkais. Niekam nereikalingų valdiškų kontorų ir jų darbuotojų yra kur kas daugiau, negu valdininkų. Net mokytojų, gydytojų ir bibliotekininkų yra per daug. Jūs pamatysit, koks kils žviegimas ir nežmoniškas klyksmas, kai bus pajudintos ir pabandytos likviduoti visokios trintukų kontoros, kaip Mokslų akademijos, Technikos arba Medicinos bibliotekos, kur darbuotojų yra daugiau, negu užeina lankytojų permėnesį. ir kurios ne tik neteikia jokių prasmingų paslaugų, bet ir norėdamos nepajėgtų suteikti dėl savo viduramžiško atsilikimo ir apkerpėjimo. Neužmirškit, kad jau senokai vidutinis darbo užmokestis valdiškuose darbuose viršija privataus sektoriaus. Netgi tų nabagų gydytojų jis yra ar tik ne 3200? Nesistebiu, kad jie nagais ragais laikosi įsikibę savo nutriušusių kaimo špitolių ir lovadienių. Nevažiuoja kažkodėl į anglijas, tiktai gąsdina.

      O dėl Nerijaus tai man labai keista. Socialistai gi turėtų broliškai mylėti vienas kitą, o ne drebėti iš įniršio.

     • Auksinis kardas

      Nieko, tuojau bus kur kas geriau, nei 15% BVP, ilgai laukti neprireiks.

      Visiškai teisingos pastabos apie savaiminį trintukų-biurokratų augimą, tai ne kartą patvirtinti Parkinsono pastebėjimai:
      http://lt.wikipedia.org/wiki/Parkinsono_taisyklė

      Nenuostabu, kad ypač palankiai susiklosčius aplinkybėms, ar turint siekį ir norą „socialdemokratiniam“ infiltravimui į „tarnybų“ struktūras, saikingi savaiminio augimo tempai buvę gerokai pranokti.
      (Beje, ir A.Šedžius – „socialdemokratas“. Stambusis, sakytume.)

      Tik nereikia painioti šios viešojo sektoriaus dalies su medikais ar mokytojais. Kalbant apie poreikį racionalizuoti viešąjį sektorių, kalbame visai apie juos.

     • Auksinis kardas

      Opa, pabėgo: visai ne apie juos.

     • nerijus

      mdxacuk

      Nereikia mano asmanybės taip sureikšminti…
      Šiuo metu, vyksta msainis „valymas“ Vilniaus miesto savivaldtbėj. Daugiausiai, žmonių atleidžiama tų, kurie nepriklauso konservatorių partijai. Tik gaiala, kad žinisklaida apie tai tyli. Jie, tokius „pogromus“ būtų vykdę soceldemokratai ar liberalai- kiltų ažiotažas.
      Visiems „gerai“, o ypač konservatoriams.
      Užtektų pereiti visą savivaldybę ir darbuotojų paklausti:
      – kokiai politinei „jėgai“ jie priklauso ar jaučiasi šališki?

 • Arturas

  Man labai patinka posakis, kad galima išvyti mužiką iš kaimo, bet ne kaimą iš mužiko :-)
  Dabar klausimas žinovams. Paimti paskolai (turiu omeny didelę paskolą, sakykim, šimtatūkstantinę) reikalingas užstatas, nekilnojamas turtas, dažniausiai. Čia man viskas aišku. Bet ar vyksta kokia nors kontrolė iš kokių aruodų paskola yra grąžinama?

  • Auksinis kardas

   Užstatą savo naudai hipotekoje pareikalauja įkeisti skolinantis bankas (paprastai). Jis yra pagrindinis paskolos reikalų kontrolierius: kad laiku būtų sumokamos įmokos ir palūkanos. Jam visiškai neįdomu iš kokių pajamų daromi mokėjimai.

   Savo ruožtu, pajamas privalu deklaruoti VMI, bei sumokėti priklausančius mokesčius. Mokėjimai daromi iš pajamų (paprastai), arba pačios paskolos (kas, spėkime, kvaila, nes kainuoja palūkanas skolos likučiui).

 • Rolandas

  Aušra, tie du – su kuriais šį vakarą pliekėtės, tik „peškos“, neturi jie jokios valdžios, o ir pinigų – tik tiek, kiek jiems duoda tie, kurie už nugaros. Pati juk žinote kiek ten trinasi už jų nugaros visokių. Į TV ekranus jie nelenda. Ten visi pinigai sukasi.

 • Butėnas

  Tas Šedžius turi užsipirkęs „propagandinį“ laikraštuką Šiauliuose ir ten, bei TV Šiaulių ekrane dažnokai šmėžčioja. Išties graudu darosi, kai visas tas verslynykų, polytikų ir nupirktos žiniasklaidos monolitas rieda nuo Lietuvos pakalnės, panašu, jei norėtų, tai ir daugumą Lietuvos prisilipdytų prie savęs. Lietuviai, kiek teko susidurti, puikiai nesąmoningai įvaldę dvejamintės rėžimą: patys rėkia ir patys bloga daro. Jei žmogus pats duoda kyšį, o paskui vakare burnoja prie TV, tai čia matyt kokie nors asmenybės susidvejinimai. Dar gerai, kad atsiranda sąžiningų žmonių, kurie yra ir iniciatyvūs, gal tik taip nebent kas gausis. Bet, cituojant, gerbiamus seimo narius, kad ir kaip žiūrėtum, „Nieko“ ypatybė būti niekuom, net ir labai didėjant „Niekų“ skaičiui, nepasikeičia.

 • Ogis@Co

  Zinot, jei tai butu kokia Amerikos televizija, tai tokiam Sedziui butu pasakyta – Sedziau, tu vagi musu visu pinigus, stai cia salej sedi mokesciu inspekcijos specialistas, kuris atsistojes sako: va ziurek, tau priklause sumoket n suma pajamu mokescio ir n suma kitu mokesciu… todel nesumokejus busi uzdarytas i kaliuze :)
  Ir Sedziui tenka labai ilgai ir labai nuosekliai aiskinti, kaip jis prasisuko…
  Na taip, kaip, sakykim, man tektu aiskintis vmi, jei prisidirbciau.
  O pas mus kas? Donja Maldeikiene kovoje su malunais?
  Aisku, juokinga, bet, rodos, zanras tai ne tas…

  • nerijus

   Su niekuom nekovoja Donja Maldeikienė, nes ji- EKONOMIKOS EKSPERTĖ, kuri žino, kad ryt užderės rugiai ir iš jos, ryt, dūkai virs samanę. O iš tikro, rugiai, nušalo dar pavasarį…
   ponia Maldeikiėenė, pradeda priminti analitiką iš vieno banko, kuris, aną vasarą sakė:
   – pirkit butus, nes jie brangs.
   Kaip buvo iš tikro?
   Visi žinome, kad butai pigo.

   • nerijus

    atsiprašau
    ne „dūkai“, o dzūkai :)

   • Rolandas

    Nerijau

    Teigtina, kad jūsų pašaipos yra nepgrįstos. Esmė tame,kad A.Maldeikienė šiuo konkrečiu atveju atliko Vyriausios rinkimų komisijos „labatriasų“, VMI ir kitų panašių įstaigų darbą. Ji, savo iniciatyva, asmeniškai pirštu dūrė į ypač aktualią problemą.Iškėlė klausimą dėl aukščiausių įstatymų leidžiamosios institucijos narių pajamų deklaracijų SKAIDRUMO. Skaidrumo ir ta prasme, kad kokie šedziai negalėtų, pagauti už rankos pasakyti, kad ten anksčiau skelbtuose skaičiukuose buvo netiesa, o dabar va čia tuoj teisingus skaičiukus pateiksiu. Taip pat skaidrumo ir visuomenės pasitikėjimo viešai skelbiama informacija apie politikų pajamas prasme.Argi už tai ją reikia pravardžiuoti „donja“ ir perfrazuojant anekdotus vaizduoti kvaila ekonomikos eksperte, kuri nežino realaus gyvenimo?

    • nerijus

     Rolandai
     „skaudžią“ ir „sopuolingą“ temą iškėlė tinkalraštyje, bet ne VMI, Vyriausybėje, Prezidentūroje, policijoje, FNTT…
     Skiriate..?

    • nerijus

     Ne aš sugalvojau „donja“…
     Bet, šių ir praetų metų ekonomistai, analitikai ir visi kiti spėliotojai, uždirbėjai, makleriai privedė iki to, kad JAV nespėja spausdinti pinigų, pagal poreikį :)

 • Rolandas

  A.Maldeikienė šauni, tačiau iš esmės tik eilinė dėstytoja. Tokių ir dar geresnių Lietuvoje -šimtai. O jūs jai siūlote problemas kelti Vyriausybėje ir net Prezidentūroje. Kaip Jūs tai įsivaizduojate?

  • nerijus

   Rolandai

   Įsivaizduoju paprastai…
   Jos vyras, kaip žinia, buvo LDP narys ir ministras. Turėjo/ galėjo atskleisti ne tik savo, bet ir žmonos pasiūlymus. Tylėjo, ne sdarė taip, kap „valdžia ( tiksliau- LDP ) liepė. Spėju :) Suprantama, kad žmogus ( Maldeikis ), neiškentė ir išstojo iš LDP- neištvėrė arba…Paliksiu spręsti tamstai :)
   Komentatoius „WU“ nurodė, jog kreipčiausi tiesiai prezidnetūron, nors, tokią informaciją galėčiau ir galiu susirasti pats. Todėl gerb. aušrai siūlau, visas „įdas“ ir savo pastebėjimus dėstyti ne mums- komentatoriams- entuziastams, o Kubiliui ir Grybauskaitė e- paštu.
   „Grynuolis“, privalo pasiekti ne vartotoją, o vartotojo elementorių, šiuo atveju- prezidentę ir Vyriausybės vadovą.

  • Ogis@Co

   Rolandai, ponia Ausra gan smarkiai politikuoja, ar nepastebejot?
   Ar tik neteks mums kuria diena rast jos atvaizda rinkimu apylinkej ant sienos?
   Stai jums ir galimybe pasiulyt Vyriausybei ar Prezidenturai.

   • nerijus

    Ogis@Co

    Šią, netiesioginę veiklą, įtariu ir aš…
    Artėja savivaldos rinkimais ir visos partijos, aktyviai, tam ruošiasi…Ruošaisi ir PDP… :)
    Nenustebsiu, kai, ant rinkiminių- agitacinių stendų atsiras ir Aušros Maldeikienės natirumortas.., nes ji- „vedančioji“ šioje partijoje…

    • Auksinis kardas
     • romas

      Karde, gal Nerijus turi labai gerą juodojo humoro jausmą. Buvo tokia tradicija tapyti natiurmortus su medžioklės trofėjais: kiškiu fazanu ar gulbe:)

    • aušra maldeikienė

     Nesijaudinkite. Neatsiras.
     Bet jūsų įtarinėjimai turi vieną bendrą bruožą su tais vyrukais iš Seimo — jei jau žmogus kažką kalba, tai žinoma ne šiaip sau. Jis matyt už tai kažką gauna. Yra nupirktas. Jam kažko reikai. Juk aš tai nekalbėčiau šiaip, be bebkių ir garbės trošųkimo. Tad ir kitas negali.
     Išvada: maišote savo ir mano problemas. Ir savo meilę valdžiai primetate man.

     • nerijus

      aušra

      Tik pastebėjimai ir nieko asmeniško, nes TIK pastaruoju metu, aktyviai dalyvaujate racas.lt

 • Tai pagal nerijau logiką išeina visi, kurie nori kandidatuoti ir kažką nuveikti vardan Tos turi tylėti, kaip vandens prisėmę, nes viskas ką jie sako tai rinkiminė propaganda. O jūs nerijau savo ekonominį išmanymą dėstote paviršutiškai, nes matyt nelabai ką ir teišmanot. Čia iš tos serijos, pamačiau žinias dabar viską žinau apie ekonomiką, politologiją ir etc. Vat, kad ir tą Blanchard atsiverskit, tokia storoka knygutė, perskaitykit, tai turėsit bent kažkokius pagrindus, nebesapaliosit perku-parduodu.
  Laida vykus šiandien apgailėtina, vedėjas erelių nesutramdė, nebuvo kito žmogaus nuomonės, tarkim iš vmi ar fntt. O kai prasidėjo ad hominem, tai būčiau atsistojęs ir išėjęs.
  O manau Aušra, galbūt daro per dideles išvadas, neturėdami visos informacijos, gal iš tikro jie nekalti, kad ne visa pateikta internete. Nes iš tikro informacijos pateikta mažai, bet kai nežinai detalių tai…, juk egzistuoja buhalterijoje, toks dalykas, kaip aiškinamieji raštai ir etc.
  O bendras vaizdas tai labai liūdnas. Tas žmogus rinktas mano apygardoje. Viena moteris pasakojo, kad nuėjo paprašyt pagalbos, tai elgėsi arogantiškai ir pasiuntė ant trijų raidžių. Matyt taip elgiasi su dauguma. Užtat jo tėvas jau Šiauliuose skelbiasi būsiąs meru, nuo ateinančių rinkimų, o taip nesinori gimtojo miesto palikti…

  • Auksinis kardas

   Edgarai, daugiau kalbėkite su savo miestiečiais apie tai, kaip įžūlus jauniklis gaudamas po pusantro milijono pajamų, mokesčių beveik nemoka, kad taip nesąžininga, daroma išsisukinėjant nuo mokesčių, ir toks nieko gero miestui nenuveiks. Nepamirškite nomenklatūrinės partijos, su kuria tokie kadrai sugeba prasmukti – raginkite už tokią nebalsuoti. Rašykite atsiliepimus vietos žiniasklaidos komentaruose.

   Prisiminkite ir tėvą, kuris šitaip išauklėjo atžalą. Užteks tokius rinkti, judėkime, ieškokime labiau sąžiningai galinčių atstovauti ir tarnauti. Daugiau apie tai kalbėkime ir ieškokime, ką galima nuveikti, padėčiai pakeisti. Nėra tokie jau visagaliai tie dvasiniai vargetos, neužleiskite jiems savo miesto.

  • aušra maldeikienė

   Edgarai,
   yra tokia mąstymo forma: „Nežinau, bet Aušra matyt daro netiksliais išvadas neturėdama visos informacijos“.
   Šiaip tai komentuoti verta tai, kas sakoma. O sakoma, kad viešai nurodomi dalykai yra tiek komplikuoti, kad toks viešinimas neturi jokios prasmės. NĖ VIENOS faktinės klaidos, skelbdama jų paviešintą informaciją aš nepadariua. Jei turite faktų, kad kalbu netiksliai — rašykite. Bet įtarinėjimai, kad aš esą gal nepažįsatu skaitmenš mane įžeidžia.
   Nerijau,
   labai atsiprašau, kad mostelėjusi putlia rankele nesugebėjau jums rojaus sukurti. Nuolankiai atsiprašau. Galėjau gi laisvu laiku (kartais net kelios valandos sekmadienį pasitaiko, kai meilės serijalus sulig savo bobelės intelektu žiūriu)Lietuvoje ir gerovės valstybę padaryti, ir mentalitetą pakeisti, ir alkanus pavalgydinti, ir vargstančius aprengti. Vis ta tinginystė. Nuolankiai atsiprašau.

   • Sutinku, kad toks viešinimas prasmės neturi, jei nėra pateikta tikslios informacijos. Faktų, kad kalbate netiksliai aš neturiu, nes tos informacijos nėra internete, tačiau Šedžius užsiminė, kad sumokėjo apie 200k laidoje, tai jei sumokėjo iš tikro, tai VMI klaidos šiuo atveju, ne Jūsų ir ne Šedžiaus, na o jei melavo, tai nėra ką ir bepridurt. Tiesiog, ką aš norėjau pasakyti, jog su toli gražu ne visa informacija daryti toli einančias išvadas nėra tikslu. O skaičius aš manau jūs pažįstate :)

 • LL

  jau dešimt metų balsuoju vienodai… kaupiu nepanaudotų biuletenių kolekciją. Visai solidi jau. bet artimiausiuose rinkimuose gal pakeisiu nuomonę. Balsuosiu už tuos, kurie pasakys tiesą: ateinam srėbti iš lovio kuo platesniu snukiu, kad visai giminei užtektų. Bet bijau, kad vėl niekas neišdrįs tiesos pasakyti….

 • aušra maldeikienė

  musei
  Dėkui. Aš jau kažką tokio pajutau dėl Nerijaus. Sutinku. Šiaip jau joks išminčius neatskys į visus klausimus, kuriuos sugeneruoja nemokša.
  O kadangi nesu išminčius, tai tuo labiau taupysiu ir savo ir svarbiausia jūsų laiką.

  • dzyvai

   Gal jūs ir teisi, reikia per savo laiką suspėti nuveikti, ką gali nuveikti geriausio. Tenka rinktis prioritetus.

   Tik svarbu, kad iš nemokšos – nemokinam, neišaugtų: vagies – nesodinam, melagio – neauklėjam išmesdami iš valdžios.

   Nes rinkimuose balsuos visi – ir nemokšos, ir vagys, ir melagiai. Tai jeigu paliksime visuomenės auklėjimą „Lietuvos rytui“…

  • Jonas III

   Palaikau dzyvus. Suprantu, kad šviesti „pilkąją minią“ yra neįdomu, sunku ir dažnai net beviltiška, bet aš tame įžiūriu žymiai didesnę prasmę, negu diskutuoti tik su „savo kalibro žmonėmis“.
   Dar vienas pastebėjimas – šviesuoliai nelabai stengiasi suprasti/nesupranta, ko nesupranta tamsuoliai(ne tik šiame tinklaraštyje), dėl ko ir vyksta pagrindinis nesusikalbėjimas.

 • nemakro

  Vienintelis būdas kovoti su A. Maldeikienės probaudžiavine ekonomikos teorija yra atmesti simuliakrą, kad biudžetininkai ( proverbial „mokytoja“) moka mokesčius.
  Biudžetininkų mokesčių mokėjimas yra politinis fantomas, propagandinė-buhalterinė manipuliacija, kuri gal ir palengvina liaudies valdymo vargus, bet beviltiškai supainioja ekonominių procesų supratimą.
  Yra tokia kai kurių nemėgstamas fundamentalistinis ekonominio mąstymo principas – mokesčius moka tik tie, kurie nėra biudžetininkai. Biudžetininkai mokesčių nemoka, tik juos eikvoja. Jei kam atrodo, kad gaudamas algą iš biudžeto sumoka mokesčius, tai yra tik gudri polit/ekonom/moralinė/buhalterinė iliuzija, organizacinis išradimas.
  Neneigiu, kad biudžetininkai nuveikia naudingų darbų, gal kai kuriems iš jų reiktų mokėti ir daugiau. Gal juos valstybė ir išnaudoja marksistine prasme. Bet jie nemoka mokesčių logine-aritmetine prasme.
  Mąstant taip viskas aiškiau. Ekonomika tampa ekonomiškesnė, tiesa sumažėja erdvės moralinei propagandai.

  • Auksinis kardas

   Yra teisybės tokiame supaprastinime, bet negalima praleisti racionaliosios dalies AM žinioje: šedžiai ir navickai išsisuka nuo mokesčių mokėjimo, pelnydamiesi milijonus.

   Juos reikėtų vadinti aiškiais vardais, nediskredituojant verslininko, verslumo vardų (tai – itin žalinga), ar apsunkinant visų smulkiojo verslo įmonių veikimą didinamomis naštomis (tai irgi žalinga, anaiptol ne tik šiems subjektams).

   Mano manymu, jiems tinkamas vardas yra kombinatoriai. Nenustebčiau, aptikus kombinavimo įgūdžio ir įdirbio gijų tebesitęsiant iš brandaus socializmo recidyvų. Sekantis žingsnis turėtų būti, kad VMI išnagrinėtų kombinatorių suktybes, ir užkirstų kelią nesąžiningam (bet, galimai, teisėtam) lupikavimui.

   Kombinavimo schemos negali būti, ir nemanau kad yra, kokia paslaptis VMI, kuri labai paprastai gali patikrinti mokesčių mokėjimo pakankamumą, pagrindimą. Nematau trukdžių taip gaunamo žinojimo pagrindu ardyti galimybes sukčiavimui teisėtais būdais. Taip, šiems kombinatoriams buvo suteiktos galimybės prisišlieti prie valdžios, tačiau kolegialiame sprendimų priėmime jie vargu ar surinko lemiamą galią, be to – atitinkama įstatymų tobulinimo iniciatyva gali būti paremta Vyriausybės ar Prezidentės, kas dar labiau lengvina įgyvendinimą.

   • romas

    Auksinis karde, o aš manau, kad tokie kaip Šedžius ir Navickas dar nėra Lietuvos didžiausios siurbėlės, ir iš viso nėra, nes veikė pasinaudodami įstatymų spragomis, kas yra visiškai natūralu, turinčiam verslo gyslą. Pati didžiausia bėda yra ta biurokratijos dalis, kuri uždirbo iš žemės reformos, iš ES ir biudžeto lėšų skirstymo, o paskui iš tų nelegalių pinigų darė detaliuosius planus, statė, pardavinėjo sklypus ir namus visai be jokio mokesčio (palaikai 3m. ir jokių mokesčių). Aišku tą darė žmonos, švogeriai ir švogerių busproliai, nes valdininkas negali tuo užsiimti. Užtenka kartais pažiūrėti į valdininkų kostiumus ir aksesuarus per TV. Matosi, kad STT Lietuvoje iki šiol nedirbo visai.

    • dzyvai

     Na, vadovaujantis jūsų logika apie „verslo gyslą“, tie, kurie skirstė lėšas ir pardavinėjo sklypus be mokesčių irgi veikė natūraliai – lygiai taip pat naudojosi spragomis.

     O tikėtis, kad STT dirbtų? Taigi ten einama ne dirbti, o (paankstintos) pensijos laukti. Nes jeigu dirbti – taigi gali kokį politiką netyčia užkliudyti. Kad neužkliudyti – reikia nebent kaimo bobutę prekiaujančia obuolius pričiupti. Kiti gali kartais ryšių su valdžia turėti – o tada – ate greita ir rami pensija :)

     • romas

      Dzyvai, naudotis tarnybine padėtimi ir imti atridas nėra joks verslas -tai yra nusikaltimas.

    • Auksinis kardas

     romai, tai nereiškia, kad negalima pradėti lopyti skyles, apie kurias šiuo atveju kalba AM. Galime ir kitas palopyti, nieko prieš – jei galite sugrįžti į praeitį, arba dabar sudrausminti už netarnavimą tam, kam esi pasamdytas – ir dar geriau. Svarbiausia, prakalbus apie tam tikrą dalyką, neišleisti jo iš akiračio, ir sutvarkyti, antraip gauname tik tuščiai klaidžiojantį žvilgsnį. Tad, klausimas: ar su mokesčių reforma, atlikta 2008 m. pabaigoje, nebeliko tų galimybių sukčiavimui, kurios šiandien bado akis mums, kartu su AM?

     Darkart: nevadinkime verslu to, kas su verslu nesusiję. Verslas yra paslaugų ir prekių tiekimas, gamyba. Kombinavimas, pasipinigavimas – kitos plotmės pinigų apturėjimas. Apsukrumas – taip, bet jis nesuderinamas su tarnyba, jei yra savanaudiškas.

     • romas

      Karde, juk esmė tame ir yra, kad skylės buvo sukurtos biurokratams ir jų švogeriams, bet pasinaudojo tuo pakeliui visokie navickai. Negi būsi durnas ir gulinčių pinigų nepasiimsi? Aš abejoju, kad yra būdas sumokėti VMI vien iš dvasios proveržio. Tokiai akcijai net nėra įmokos kodo:)

     • Auksinis kardas

      Nemanau, kad visos skylės yra tyčinis produktas. Skylių aptikimas – labiau išsisukinėjančiojo nuopelnas.

      Sekantis klausimas: ar išsisukinėjęs nuo mokesčių asmuo iš pagrindų tinkamas tarnauti valstybei, savivaldybei, bendruomenei? Atsakymas aiškiai neigiamas, o todėl derėtų pradėti reikliau žiūrėti į deklaracijas. Gaila, kad AM aktyvumo laikas prasilenkė su priešrinkiminiu. Aktyviai keliant tokius klausimus, pačios partijos vengs talpinti sąrašuose jas diskredituojančius kadrus. Voilà.

     • romas

      Karde, mėginsiu paprovokuoti (tik neįsižeiskit, nes nesu piktybinis):) Įsivaizduokit, kad dirbote vadovu užsienio kompanijoje ir netekote darbo. Vadovo pareigų jums užrezervavęs tikrai niekas nelaiko, todėl, laukdamas pasiūlymų, pasiimate patentą konsultacijoms. Jums gerai pavyksta ir uždirbate 100 000 lt. Ir ką, į jokį Seimą niekad gyvenime?

     • Auksinis kardas

      Žinau, romai, kad nepiktybinis ;-) Kartais šališkas tik dėl įsitikinimų, ir tai ne aršiai :-)

      Sukčiavimu laikykime tyčinę veiklą, siekiant savanaudiškai pasipelnyti visuomenės sąskaita. Jei galima uždirbti 100.000 palei patentuką, sumokant 0,6% AM skaičiavimais, ar dar mažiau – pirmiausiai, turime nevykusiai įgyvendintas smulkaus verslo skatinimo priemones. Jas pašalinus, šios problemos nelieka. Ne problema uždirbti 100.000, problema vienam jas uždirbti būnant apmokestinamam, o kitam – menkai, ir be labai geros tam priežasties. O jeigu ieškojau landos, pro kurią galėčiau pabūti šedžiu, kokią moralinę teisę turiu net pateikti savo kandidatūrą viešajai tarnystei su aukštais išskirtiniais įgaliojimais? Esu senamadiškas, romai – arba/arba.

      Beje, būnant įmonės vadovu, vienas tikslų yra būtent veiksmingas judėjimas apmokestinime, tačiau tai nereiškia, kad visuomenės gerbiamas vadovas turi ieškoti didesnio apmokestinimo galimybių. Kartu, etiškas, aukštos prabos verslas nevengia žengti gerbtinų žingsnių visuomenės, aplinkos naudai. Esama lygsvaros, esama vaidmenų, jų tarpusavio prieštaravimai tikrai mažesni, nei pusantro pajamų milijono santykis su devyniais tūkstančiais mokesčių.

    • mdxacuk

     Kiek suprantu, Chodorkovskis Rusijoj kaip tik ir buvo pasodintas už tai, kad naudojosi įstatymų skylėmis. Panašiai kaip VP kažkada su PVM. Savo laiku Mokesčių inspekcija galėjo sandorius vertinti pagal jų tikrąją prasmę. Jeigu tai, tarkim, fiktyvus pardavimas, siekiant išvengti kokių nors mokesčių, tai MI turėjo teisę tuos nusuktus mokesčius ir uždėti, neatsižvelgdama į formaliai nepriekaištingai sutvarkytus popierius. Nežinau kaip yra dabar, nes jau senokai nebeturiu savarinkiško verslo. Netgi manau, kad yra blogai iš principo, kai kažkam leidžiama bausmes skirti pagal savo kudlotą sąžinę. Bet šiaip ar taip yra bardakas, kai gali pasityčiodamas nachališkai demonstruot tokius fokusus kaip Šedžius su Navicku ir tau nieko.

     • bang

      Nereikia visko sukarti ant mokesčių inspekcijos. VP sandoriai buvo niekiniai CK 1.86, 1.87 str. prasme, sukėlę didžiulę žalą valstybei, vadinas buvo pažeistas visuomenės interesas, kurį ginti privalo prokuratūra (Prokuratūros įstatymo 19 str., CPK 49 str.).

     • mdxacuk

      bangui

      Kažin ar prokuratūra kontroliuoja visus sandorius. Pirmiausia apie tai sužinojo Mokesčių inspekcija, gavusi reikalavimą grąžinti PVM. Kodėl nebuvo (gal buvo?) kreiptasi į prokuratūrą, turėtų žinoti Grybauskaitė. Šiaip ar taip ji priėmė sprendimą dėl PVM. Nors buvo užuominų, kad jai liepęs Brazauskas. Tai tuo labiau tegu pasipasakoja.

     • bang

      Sakiau „nereikia VISKO sukarti ant mokesčių inspekcijos“.
      Prokuratūra aišku negali žinoti apie visus sandorius, bet ar šiuo konkrečiu atveju nežinojo ? Kreiptis nebūtina, prokuratūra galėjo pati inicijuoti bylą.

  • aušra maldeikienė

   na tam, kuris tikrsi ne makro… ne makro…
   dabar nacionalines sąskaitos skaičiuojamos ne taip, kaip jums paaiškino marksistinė politinė ekonomija, kuri tikrai nepripažino, kad vertę generuoja toks nors intelektualus, ne fizinis darbas.
   Šiuo metu ekonomika teigia, kad vertę generuoja visoks pridėtos vertės kūrimas, kuris moderniose „žinių“ visuomenėse yra kuriamas viešojo sektoriaus labai intensyviai (pavyzdžiui, kūriant sudėtingas institucines vertes). Pavyzdžiui, šių metų Nobelio ekonomikos premija labai įdomi ir pamokanti.

   • nemakro

    Aš, ponia Aušra, bevelyčiau kad valdžia, kai samdo jūsų pasakėčios mokytoją mokėtų jai algą ir suteiktų įprastines socialines garantijas. Ir neskaičiuotų visokių ten apsimestinių mokesčių pirmyn atgal. Vis tiek tie mokesčiai niekada neišeina už buhalterijos ribų.
    Tada mano, o gal ir jūsų mąstymas pašviesėtų.
    O jei norite moralizuoti Šedžių ir Gapšį, tai sudarykit vienodas sąlygas. Išmokėkite savo gerajai mokytojai visus pinigus ir liepkite kokią balandžio 15 susimokėti visus soc. ir kt. mokesčius už metus pačiai. Įdomu ar tada tie jūsų biudžetininkai praeitų šitą moralinį mokesčių mokėjimo testą tokiom pat „skraidančiomis spalvomis“. Ir net jei gerieji biudžetininkai susimokėtų kokius 60% priskaičiuotų mokesčių, mano knygoje tai nebūtų tikri mokesčiai.
    Ekonomikos mokslas šiuo metų yra gilioje krizėje, todėl viską reikia priimti su druskos grūdu.
    O dėl šių metų Nobelio premijos, tai aš jau seniai manau, kad Landsbergis be reikalo kolūkius sugriovė.

    • mdxacuk

     Nu paprastas žmogelis ir supranta, kad valdžia jam moka tiek, kiek moka „grynais“. O kas „ant popieriaus“, tai yra perstumdymas sąskaitose. Be to, netgi iš esmės to paties savininko sąskaitose. Skirtingai nuo verslo įmonių, kurios nors ir sumoka mokesčius už darbuotojus, bet vis dėlto ir tų lėšų savininkas pasikeičia.

     Mokslinei ekonomikai parankiau yra vaizduoti, kad beprasmis lėšų perpumpavimas iš vienos valdiškos sąskaitos į kitą yra BVP gaminimas. To pateisinimas galėtų būti nebent tai, kad tokiu atveju visur taikomos vienodos buhalterinės apskaitos schemos. Bet užtat kai kam atsiranda klaidinga iliuzija apie tai, kad valdiškų kėdžių trynimas yra tokia pat produktyvi veikla, kaip ir mosavimas kūju arba taburečių gamyba.

     • Ogis@Co

      mdxacuk,
      kadangi kalba uzejo apie taburetes, tai ir as isikisiu…
      Kodel jus manot, kad imonei sumokejus mokescius sodrai uz darbuotojus, pasikeicia ju savininkas? Nebent turejot galvoj, kad mokesciai patampa sodros, t.y. valsybes nuosavybe. Juk nesakysit, kad tai zmogaus pinigai? Nes jei butu, tai va, pazistama jauna moteriske, palaidojusi vyra, turbut butu paprasiusi is sodros pinigeliu, vietoje to „123“?

 • dzyvai

  Na, o jeigu viską suformini kad atitiktų įstatymo raidę, atridas imi ne pats o jas paima giminaitis „už dokumentų rengimą“ arba „konsultavimą“. Kuo ne „verslininkiška gyslelė“? Kodėl verslininkas gali būti „gudrus“ ir naudotis spragomis, o biudžetininkas – ne? Tai gal geriau vadinkime savais vardais – etikos nebuvimu, vangiu, per lėtai reaguojančiu ir/arba neatsakingu įstatymdavystės procesu?

  • Auksinis kardas

   Manau, kad galimybės nėra tokios beribės, nes esama saugiklių viešosioms išlaidoms prilaikyti nuo vaizduotės siautėjimo. Yra rinkos kainos, konkursai – įsisavinti daug nepagrįstai ne taip jau ir lengva. Svarbiausia – ar pakankamai naudojamės įrankiais viešajam interesui užtikrinti, ar tokių įrankių pakankamai turime?

 • A.G.

  Nemakro
  Manau, daug kas užlipa ant grėblio galvodamas, kad mokesčius moka.
  O jis gi papraščiausiai nieko gi nemoka, o paprasčiausiai grąžina tik tai, ką pasiskolino (būdamas vaikų darželyje, mokykloje, kad budi dėl jo sveikatos sistema ir visokių dar 100 sistemų ir t.t. ir pan.).
  Kita dalis, kad, pavyzdžiui, versle savo naudojasi žeme (ji net ir jei privati tai tol, kol visuomenei moka duoklę – kitu atveji ji nėra privati nuosavybė…) ir t.t. ir pan. (pavyzdžiui, kad naudojasi darbo jėga, kurią išmokslino ir t.t. ne jis bei kad jo samdomam žmogui valstybėje budi dešimtys sistemų…)
  Bėda kita, kad jie svoločiai, dažnas tų sklolų nemoka.
  Tad tarp svoločių, kurie tos skolos negrąžina, dažniausiai yra verslinykai.
  Žodis mokesčiai – yra įdingas ta prasme, kad daugelis, kaip ir Jūs, nesupranta, kad tai nėra joks mokestis, bet – skolos grąžinimas. Tas skolos dydžio paslkaičiavimas gali būti netikslus. Tas taip. Pavyzdžiui, kiek žmogus turi grąžinti kasmet skolos visuomenei, kad skaitytų, kad žemė yra privačioje nuosavybėje ir pan.
  Viskas Dievo… ir nieko žmogaus, juk.

  • Auksinis kardas

   ar buvome skolingi rupulevičiui Toyotą?

   • A.G.

    A.K.,
    Rašiau čia, kad budi dar visokių 100 sistemų.
    Tad viena iš jų Seimas (kaip žinia Konstitucijoje jis yra, – bent Jums nereikia aiškinti, kad valstybingumui Konstitucija būtina ir būtina jos vykdymas).
    Dar sakiau, kad „…Tas skolos dydžio paslkaičiavimas gali būti netikslus. Tas taip…“ Šiuo atveju taip ir yra – ši skola (Seimui) paskaičiuota neteisngai (ji manau padidinta 3-4 kartus).

 • Pingback: NE LAIMINTOJAS, O KŪRĖJAS()

 • Rolandas

  Aušra

  Dėl neskaidriai pateikiamų Seimo narių pajamų deklaracijų klausimą išdėstėte išsamiai ir nuosprendį jau paskelbėte.

  Sekantis logiškas klausimas dėl „gapšys, šedžius, bilotaitė ir partneriai“ pateiktose deklaracijose pastebėtų klaidų (juk kai kas iš jų suspėjo prisipažinti suklydęs)mokestinių pasekmių.

  Ar pagal jūsų nustatytas klaidas gali būti kuriam nors iš jų skirta ekonominė sankcija (bauda)? Pvz.: neapskaičiavo nedeklaruojamo mokesčio arba;nedeklaravo deklaruojamo mokesčio, arba neteisėtai pritaikė mažesnį mokesčio tarifą.

  Ar Jūsų pastebėti trūkumai yra FORMALAUS pobūdžio, kurių ištaisymas neturi įtakos mokesčių mokėtojo prievolei bei jos dydžiui formuoti ir mokesčių administratorius (kaip teigė TV laidoje Seimo nariai), gali juos ištaisyti savo iniciatyva ir informuoti mokesčių mokėtoją apie jo deklaracijos klaidingų duomenų taisymą?

  • aušra maldeikienė

   Man atrodo, kad nesuprantate tų deklaracijų prasmės.Ir mano kalbėjimo logikos. Aš ne VMI. Aš ne FNTT. Aš niekas, moteriškutė iš mokyklos.
   Jie meluoja — Bilotaitės, kuri sako, kad kada gaudavo 2061 lito uždirbo kelis kartus daugiau nei dabar Seime, atvejis.
   Jie moka 0,6 proc. ir tai leidžia Lietuvos įstatymai. Šedžiaus atvejis. Ar tikite, kad jie padidins sau mokesčių tarifą, jei jų dauguma?
   Tai kas tada išlaikys jų ir jūsų tėvus? Jūsų padidėjęs Sodros mokestis?
   Jie prasikolina savo draugužių naudai. Anušausko atvejis.
   Jie turi 336 tūkst. litų asmeninių paskolų ir per 600 tūkst litų šeimos paskolų bei turto už 312 tūkst. litų ir sako, kad tai normalu. Gapšio atvejis. Ar jūs sutiksite per asmeninio bankroto įstatymą dengti jų skolas? Ar jums duos paskolą esant tokiai situacijai?
   Ir t.t. ir t.t.
   Ar jūs manote, kad rinkėjai tai turi žinoti?
   Aš kalbu rinkėjams — žiūrėkite, ką renkate.
   Etc. etc.
   Jums atrodo, kad aš turiu atlikti viską. Gal jums dar reikia ir WC išvalyti?
   Nesivarginkite, paliepkite, kvailė Maldeikienė už jus viską padarys ir tada galėsite jai pasakyti :
   Kvaile tu daktare, valai ne kaip… Dirbk dar kartą.
   Matote, aš jau sovietiniais laikais tokių probleomų turėjau, kai man aiškino, kad viskas sovietiniai liaudžiai gerai, tik tau, kvailei, nesuprantama
   Aš nesu teismas. Ir aš nesu Seimas. Jei jums patinka, balsuokite ir tolaiu. Jei ne — pagalvokite.
   Tik tiek.
   O dabar išties einu dirbti, tad nors su jumis malonu ir puikus pasiteisinimas, kodėl nedirbu, bet jis nebeveikia. Darosi baisu ir laukia rašymas.

   • A.G.

    Įdomu kiek galėtų kainuoti, kad šitas tekstas kiekvieną kartą būtų perskaitytas prieš Panoramą ir per radijas prieš himną.
    Dar būtų gerai, kad būtų pakartotas prieš orus.
    Čia rimtai
    Ir kas galėtų pasponsoriauti.
    Gal VMI ar dar kas.
    Kartą man toks ir sako, – va mes kuriame įsakymą, o apėjimą jam kurs visa Lietuva… tad nepersistenkime, vistiek apeis, o nelips kaip ant stulpo.
    Kuo gera Vokietijoje, kad ten kiekvienas yra policininkas ir nei vieno, kuris norėtų apeiti įstatymą.
    O šitame kumečių ainių krašte…
    O gal ir kumečių sėkla išsigimsta, kaip ne natūraliu būdu išvesta sėkla…
    Kaip bebūtų, kur kumetynas, ten…

    • Ogis@Co

     Zinot, anksciau turejau toki maza maza prekybos taskeli.
     Tai va, kai tik nutikdavo kas nors TOKIO, kai ar VMI, ar kokiai prieziuros tarnybai kas nors ispirdavo uzpakalin, ar vyriausybej kildavo erzelis del nesurenkamu mokesciu, ar kokios kontrabandos per mazai pagaudavo, tai ta prekyba tekdavo keliom dienom uzdaryt, kad pro sali prabegtu tikrintoju tabunas :) Veliau keleta menesiu budavo ramu.
     Tai prognozuoju, kad jei taip kasdien rodant Sedziaus istorija, gali sostinej likti tik didesni uz x maxima prekybininkai. Tiesa, asmeniskai manes tas nebepalies, man atsibodo anksciau…

    • Auksinis kardas

     Kumečių ainiai Baltijos kelyje pastovėjo, kai kurie ir po tankais palandžiojo. Žiūrėkimės ką šnekame, ir ką dirbame.

     • A.G.

      A.K.
      su minia, kai buvo pavojinga jau neiti – Jūs dėl to visus vėlesnius nusikaltimus nurašote (abejingumas – juk žinote, kad yra pats didžiausias nusikaltimas, tarp kitų).
      Tai pirma.
      Antra. Manote, kad galima kalbėti tik Jūsų ausiai priimtiną tiesą (nors Jūs, šventasis lyginant su tais, kuriuos turiu omenyje… gi jie visus 20 metų gąsdino, prigąsdino Tautą, kad ta net nemikčiotų… – kitaip: „raudoni ateina“…).
      Jūsų pasisakymas taip yra rodiklis, kad ateityje tik dar giliau skęsime, kartu su tais ainiais…

     • Auksinis kardas

      Mano pasakymas nori pasakyti, kad nederėtų (nors ir leidžiama) nurašinėti savo neįgalumo, neveikimo kažkam kitam, kitų amžių kumečiams ir pan.

   • p. Aušra, iš tiesų laidoje pasirodėte gan blankiai. Bet aš jūsų poziciją suprantu. Gaila, kad tie vyriokai sugebėjo jus išmušti iš vėžių ir jūs nespėjote akcentuoti problemos esmės: prieš rinkimus žmonės negauna pilnos kandidatų finansinės situacijos ataskaitų ir jos iš tikro nėra viešai prieinamos… Beje, čia dar vienas akmenukas į Artūro darželį – spaudos laisvės klausimyne yra klausimas apie valstybinės viešos informacijos prieinamumą… Tai ar ji pakankamai prieinama?? :) Juk rašėte ne vieną straipsnį apie tai. Ir?

 • Žvelgaitis

  Per BTV dabar visi vyriausieji Prezidentės patarėjai su D.Kuoliu

 • Tadas

  Super suraset ir sudejot akcentus. Nuosirdus sveikinimai. Ir, aisku, pasirasau.

 • Slyvanosis

  Keletas pastabėlių apie Prezidentės šimtadienio rezultatus:
  1. Dėl „Vadovo, kuris yra ne pritarėjas, o iniciatorius, ne laimintojas, o kūrėjas.“
  Mano nuomone, kolei kas Prezidentė labiau pasireiškė kaip griežta Seimo opusų korektorė ir Vyriausybės „politinio blakymosi“ kritikė. Svarių iniciatyvų ir autorinių kūrinių nepastebėjau.
  2. Dėl „D.Grybauskaitė priminė Lietuvai, ką reiškia politinė lyderystė.“
  Lyderystė kolei kas emocinė, bet, deje, ne politinė. Tautiečiai Prezidentę myli, gerbia, žavisi, su ja sieja viltis, tačiau įrodant politinę lyderystę būtų gerai, pavyzdžiui, paprašyti piketuotojų, mitinguotojų ir demonstrantų susilaikyti nuo triukšmadarystės ir ramiai rasti kompromisus.
  3. Dėl „D.Grybauskaitė pademonstravo, kad politiniai lyderiai gali rodyti asmeninį elgesio pavyzdį.“
  Kolei kas Prezidentė parodė tik asmeninį finansinį pavyzdį, turėdama pakankamai stiprų Briuselio užnugarį. Betgi josios asmeninis pavyzdys neišplito epidemija valdininkijoje.
  Todėl reiktų aktyvizuoti 1 p. („užsukti“ veiksmingas iniciatyvas ir efektyvią kūrybą).

 • Pingback: Prezidentės šimtadienis II: pasiekimai » Blogorama.lt()