Citata #207 Generalinė prokuratūra: teisingumas priklauso nuo reitingų

Tėvynės Sąjungos frakcija šiandien išplatino pranešimą apie tai, kad Generalinė prokuratūra atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Valdemaro Tomaševskio veiksmų, „kuriais tyčia paskleidė tikrovės neatitinkančią informaciją” apie pareiškėją Seimo narį Gintarą Songailą.

Tame pareiškime teigiama, jog „Generalinė prokuratūra šį kartą nustatė, kad pagal vieną epizodą (V.Tomaševskio 2008-11-24 pareiškimą LTV laidoje “Redakcija”) V.Tomaševskio veiksmai “gali būti vertinami kaip turintys BK 154 str. 2 d. numatytos nusikalstamos veikos požymių”, tačiau tyrimo nepradės.

Lietuvos Respublikos Generalinės prokuratūros Ikiteisminio tyrimo kontrolės skyriaus prokuroras Sigitas Jankauskas pateikia tokio sprendimo motyvus:

vieši konfliktai tarp politikų ir Seimo narių vyksta dažnai, bet kokie konfliktai jokios reikšmės visuomenei neturi, nes tiek politikai, tiek Seimo nariai neturi visuomenės pasitikėjimo arba jais pasitiki tik nedidelė dalis Lietuvos gyventojų

…Jei atvirai, tai esu „apšalęs“…

Juk iš prokuro atsakymo išeitų, kad nusikaltimo sudėtis yra tiesiogiai susijusi su laikraščiuose skelbiamais reitingais?…

Jei reitingai dideli – tirti nusikaltimus ir bausti už juos verta, o jei ne – nėra čia ko terliotis…

O tai kaip tada su paprastais piliečiais, kurių populiarumo niekas nevertina ir neskaičiuoja?

Juos galima „dusinti“ bet kada ir bet kur? Juk jokios visuomeninės reikšmės jie neturi…

O gal tada Generalinė prokuratūra galėtų paskelbti sąrašiuką tų, pasitikėjimas kuriais yra tokio lygio, kad turėtų reikšmės visuomenei?

Ir visa tai vadinama teisine valstybe?

O žmogus, rašantis tokius laiškus vadinamas prokuroru ir gauna atlyginimą iš biudžeto?

Gal jau laikas būtų išsiblaivyti pagaliau…

(3 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...