Gelbėtojai nori gelbėtis…

Reikia pasižiūrėti iš vidaus kaip ten atrodo, tuo labiau, ar taip, ar taip – vis tiek sėdžiu visą laiką, domiuosi, tai kodėl nesėdėti viduje? Man atsibodo kaip šuneliui (žinot, kaip vadinami komentatoriai) loti, o karavanas eina. Atsibodo būt tuo šuneliu, loti, o norisi užšokti ant kupranugario kupros ir pabandyti šiek tiek karavaną pasukti į kitą pusę

… Taip vos prieš pusę metų kalbėjo į prie A.Valinsko vardo judėjimo prisijungęs buvęs mano kolega Saulius Stoma…

Tada jis buvo pavargęs loti, o šiandien jau, atrodo, pavargo ir joti…

Nes nusprendė, balotiruotis į Europos Parlamentą ir yra pirmas TPP sąraše.

Kartu su kitais gelbėtojais, žadėjusiais visiems „parodyti“ ir grąžinti valstybę jos piliečiams: Daiva Tamošiūnaite-Budre, Laimontu Diniumi, Roku Žilinsku, Donalda Meiželyte-Sviliene, Ligitu Kernagiu, Linu Karaliumi, Arūne Stirblyte.

Ar pamatėte?

Aš asmeniškai tai nelabai.

O jie jau pustosi padus…

Panašu, kad gelbėti Lietuvą jau pavargo, nusprendė gelbėtis patys. Juk Briuselis ar Strasbūras – tai ne Lietuva…

Tiesa, ne jie vieni.

Net pati visų Lietuvos pensininkų ir motinų šventoji globėja Vilija gelbėjasi.

Ką tik kaip liūtė kovėsi dėl vietos Seime, visus ginti žadėjo, o štai dabar  – į Europą sparnus pakėlė.

Kartu su Z.Balčyčiu, kuris tikriausiai Šilalės-Šilutės apygardos rinkėjams taip pat žadėjo jų problemomis Seime rūpintis…

Kartu su jais ir šventoji Birutė – LEO LT užtarėja ir nepailstantis kovotojas su korupcija Gediminas…

Gelbėtis nuo Lietuvos Briuselyje, atrodo, susirengė ir „už gerus darbus teistas“ A.Zuokas. Į Varšuvą pasivažinėjo, dabar ieško, kas galėtų bilietą į Briuselį parūpinti…

Dar anksčiau gelbėtis nusprendė ir R.Paksas. Tiesa, jis bene vienintelis iš visos besigelbėjančių kompanijos turi svarią priežastį: Lietuvoje jis jau nieko negali išgelbėti…

Panašiai ir su V.Uspaskichu. Išsigelbėjęs iš antrankių, jis, panašu jau nieko gelbėti nebenori. Tačiau kartu su juo gelbėtis pasirengę net 4 dabartinio Seimo nariai – K.Daukšys, V.Gedvilas, D.Mikutienė ir V.Bukauskas.

Konservatorių preliminariame rinkimų į EP sąraše – tarp pirmųjų 12 yra 4 dabartiniai Seimo nariai. Tiesa, realiai būti išrinkti pretenduoja gal tik E.Zingeris, kuris įrašytas penktuoju.

Liberalų Sąjūdis, atrodo, ketina gelbėti Lietuvą nuo D.Teišerskytės, V.Grubliausko ir K.Glavecko. Du pastarieji rinkti vienmandatėse apygardose, tačiau kam tai rūpi?.. Na, nebent Lietuvos bankui, kurio vis darbuotojai tikriausiai balsuos už K.Glavecką:)

O kalbant kiek rimčiau, tai gana keistai viskas atrodo.

Veržiasi į Seimą, mušasi į krūtinę, o pirmai progai pasitaikius pasirengę kaip žiurkės sprukti iš skęstančio laivo…

Kita vertus, galėtų būti labai geras kriterijus, renkantis už ką balsuoti per Europos Parlamento rinkimus: pasirinkti – ar gelbėti gelbėtojus ar ne?

(6 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • Quantum

  Maža pastaba, ne tik Lietuvos banko, bet visu komerciniu „ale banku“ darbuotojai balsuos uz Glavecką :)

 • Regis

  „ir grąžinti valstybę jios piliečiams:“

  Klaidelė. Po pataisymo trinkit ir mano šį komentarą. Nesupyksiu :)

 • Gintaras Slavinskas

  Na va ir išlenda ylos iš maišų… matosi daugumos partijų vedlių noras Lietuvai pagelbėti…

 • Regis

  Liūdna. Liūdna dėl to, kad nei viena partija nesiūlo rimtų žmonių kurie mano manymu sugebėtų tinkamai atstovauti Lietuvos interesams Europarlamente. Gal ne visi partijų sąrašai 100% beviltiški, bet bendras vaizdas tikrai ne koks….

 • J. naivus

  O gal tas nėr taip blogai- vienu ypu – „boba iš ratų, ratams lengviau“…
  Juolab, jei kokiu tai nesuvokiamu cūdu tauta išrinktų TPP dailiosios lyties sąrašistes- būtų papildoma reklama bernvakarų ar alaus turizmui.

  • Regis

   nu nežinau, kažkiek to cirko gal ir reikėjo, kad žmonės išvadas padarytų ir daugiau gyvenime nebalsuotų už tuos kuriems ne vieta Seime. Bet jeigu tas pats cirkas nuo Lietuvos (!) persikels į Europarlamentą…. Blogiausia ne tai, kad Donalda kaip pvz. nesižiūrės Europarlamente. Blogiausia kreivas Lietuvos interesų atstovavimas, o tai jau mes visi galim pajaust.. Gal daugiau taip žiauriai nejuokaukim?

   • J. naivus

    Pasiduodu – mano pajuokavimas nevykęs. Belieka tikėti(s:), kad nei cūdo, nei „cūdo“ nebus.

 • Linas Vicius

  Gaila, kad kandidatams į EP nėra privaloma laikyti anglų kalbos testo. Nemažai „kandidatų“ iškart nubyrėtų….

  • linas pl

   Lietuvių kalba Europos Sąjungoje valstybinė. Dėl mažo kalbėtojų skaičiaus ir kitų priežasčių, ji žinoma neturi tos reikšmės kaip anglų ar prancūzų kalbos. Bet teisine prasme joms daug kur yra lygiavertė. Todėl visai suprantama, kodėl netikrinamos anglų kalbos žinios.

   Beje, o kodėl anglų? Kodėl ne vokiečių ar prancūzų?

   Šiaip tikrinti būtų galima daug ką. Pavyzdžiui, ar Seimo nariai moka sinusų ir kosinusų skaičiavimo formules.

 • Valentinas

  Muse, jei Donalda pakliūtų į EP, kas iš mūsų laimėtų lažybas?

  • Musė

   O, geras, net nepagalvojau apie tai :)

   Šiaip mūsų lažybos baigiasi gegužės 1 d., o rinkimai bus vėliau, tai tubūt niekaip neįtakoja ;) Matyt jau akivaizdu, kad Donalda iki to laiko nepabėgs iš Seimo, ar ne? :)

   Artūrai, jei skaitote, gal dar sutinkate lažintis? Prašau, pasiimkite Fredį atgal :))

   • Valentinas

    Na, jei Donalda tikisi pakliūti į EP, tai tikrai neatsistatydins. Bet palaukime iki gegužės 1.
    Man šiaip įdomu kaip būtų jei iki lažybų pabaigos ji išeitų į EP. Klausimas yra panašus į tai ar Grybauskaitė tiek metų dirbusi Briuselyje gyveno Lietuvoje ar ne.

 • Kiekvienai partijai ne honoras pralaimėti rinkimuose, tad vienmandatininkai, natūralu, gali timptelti sąrašą aukštyn. Todėl jie ten ir figūruoja. Audra stiklinėje. Atsiprašau – bliūde.

 • Slyvanosis

  Ar prisimenat Lietuvą reprezentuojantį piešinėlį, vaizduojantį myžančius uniformuotus berniukus (http://racas.lt/lietuva-versus-estija-pasijuokti-is-saves-irgi-reikia-moketi/)?
  Siūlau prirašyti prie jų „gelbėtojų“ pavardes.
  Dėl moterų, matyt, reiks kreiptis į Peterį Paulą Rubensą…

 • Žmogus iš kairės

  Kiek žinau, EP dirbama partiniu principu, o skalė plati, todėl mano klausimas besibalotiruojantiems būtų: kokiame sparne ketinate būti? Su socdemais aišku – kur dėsis, jungsis prie kairiųjų (socialistų?), o valinskininkai – taigi liberalai, darbopartiečiai, konservatoriai, liberalistai (visi ir įvairūs LR liberalai) – visgi dešiniajame sparne.
  Vigi viskas primityviau negu mes (ir jūs, AR)išmąstome – kairieji EP aiškiai pasisako už kairiasias vertybes (t.y. žmogų, valstybės reguliavimą ir kt. klasiką), o dešinieji – verslo, „tradicijų“ ir kitokią „korporacinę“ būtį…
  Nors lietuviai EP nelabai ir reikšmingi, šiandieniniai išrinktieji į EP ir raportuojantys mums apie savo kairumą-dešinumą beveik ir nekalba (išimtys Sakalas ir Paleckis)…

  Bet aš niekada nebalsavau ir nebalsuosiu už dešiniuosius, kad ir kaip ta riba LR yra išsitrynusi… Todėl man valinskininkų „neaiškus liberalumas“ juokingas. Juk iš tiesų jie net neartikuliuoja savo politinių pažiūrų…
  Na o šiaip jau – neviltis ima, kai paskaitai AR. Kartais norisi būti aklu ir kurčiu, išjungti TV, kompą ir pabėgti į miškus….

 • Va čia kaip pirštu į akį !!!

  Na ka ziurkes is skestancio laivo bega, galvojate jums kas bades ?

  STOMA – NEIŠDEGS
  ZILINSKAS nenubaustas – NEIŠDEGS
  ZUOKAS – NEIŠDEGS
  VESAITE LEO aferos globėja – NEIŠDEGS

  dabar visi eisim balsuoti PRIEŠ ŠITUOS „NUSIPELNIUSIUS“ !!!

  kas ten dar nusipelne gyventi geriau ir didesnes algos noretu ?

 • mantas

  Iš vienos pusės Račas gerai rašo, bet iš kitos pusės seimūnai nieko nepažeidia.

 • Benedikta Vaivadaitė

  Na bet klausykit… Europos Parlamente gi reikia dirbti! Ar nereikia..?

  • GIGA

   kad nelabai…

 • +1000 – dėl žiurkių, kurios bando peršokti į kitą laivą

 • Rimantas

  Tai čia kažkaip reikia suprasti, kad TPP kažkuo labai skiriasi nuo kitų Seimo partijų? Duodam Artūrui 15 vietų Seime ir pažiūrim, kaip jis Lietuvą išgelbės?
  Ai, tiesa, ten gi jau yra TiT, jie turbūt žymiai sėkmingiau dirba?

 • 7x

  Galbūt šiek tiek neadekvačiai užstumsiu ant S. Stomos, bet labai jau jis man liūdnai juokingas. Nemėgau jo dar kaip analitiko/žurnalisto/whatever ir skaičiau tas eilutes, kurias pacitavo Artūras, su perkreiptu šypsniu – turbūt suprantama, maniau, kad jis nusprendė kandidatuoti su tokia partija – koks jojikas toks ir balnas (metafora tuoj taps gerokai per įmantri :D). Ir ką gi – kandidatavo, buvo išrinktas ir kaip į vandenį. Po TPP reitingų nuopuolio vėl su savo delfi blogu išlindo į paviršių, paaimanavo kaip sunku, kad be reikalo, užuot pats perskaitęs teisės aktų projektus, pasitikėjo blogais-labai-negerais žmonėms, tačiau nušvietė lietuvos žmones išsigelbėjimo žiburiu – pasirodo TVF labai pigiai paskolas duoda – tikra Nojaus arka. Tada keli komentatoriai paprotino jį, kas tas TVF, jis šiek tiek pasiraukė, pasimuistė, bet lyg ir sutiko. Turbūt permąstė viską, suvokė neradęs kaip tą kupranugarį į kitą pusę pasukti (tik į kokią pusę jį suktų? Dešinę? *Dar* į dešine?? Reiškias eitumėm atgal – kaip sakiau metafora visai nepadeda) ir nusprendė panacėjos viršnacionaliniu lygiu ieškoti, Bendrijoje. Belieka palinkėti sėkmės šioje širdį gniaužiančioje Odisėjoje, tikiuos išvažiuos, tikiuos greit negrįš.

 • albinas

  biskuti papriestarauciau Artūrui. Sitas pavardes kurias jus parasete, yra kandidatais i europos parlamenta sarasuose (pirmose vietose)pagrinde tik todel kad jie zinomi asmenis. Nes jai surasytu visai nezinomas partieciu pavardes, tikrai nepritrauktu rinkeju uz juos balsuoti. Zinoma dalis seimunu pasirinks Briuseli, Bet tokie sarasai yra labiau sudaromi tik del partijos reklamos. Panasiai kazkas buvo ir pirmose europos parlamento rinkimuose.