Rinkimai: greita prognozė

Rinkimai baigėsi, tad jau galima apie juos kalbėti konkrečiau.

Aktyvumas – didesnis nei per 2007 metų rinkimus.

Spėčiau, kad tai  – nieko gero konservatoriams nežadantis požymis, nes jų rinkėjai dažniausiai yra labai lojalūs ir eina balsuoti net tada, kai neina kiti.

Didesnį aktyvyumą siečiau su kitais rinkėjais – tais kurie eina balsuoti prieš.

Todėl mano prognozė būtų tokia – konservatoriai gaus kokiais 30 000 balsų mažiau nei 2007 metų rinkimuose, o jei skaičiuotume konservatorius kartu su krikdemais, tai bendras jų gautų balsų skaičius sumažės kokiais 50 000.

Galbūt gali tikėtis daugiausiai balsų Kaune, Panevėžyje, Molėtuose.

Liberalų sąjūdis šį kartą jų galbūt dar nepralenks, tačiau gali būti taip, kad surinks ne daug ką mažiau nei 2007 metais turėjo Liberalų ir centro sąjunga. Kas liks pastariesiems, nesunku apskaičiuoti (na, gal ten pamaryje bus kiek geriau).

Laimėtojas pagal gautų balsų skaičių (ir tikriausiai pagal mandatus) – kaip netikėta:) – socialdemokratai. Kokiais 20-25 tūkstančiais daugiau nei  2007 metais.

Po jų – Tvarka ir teisingumas ir Darbo partija. Pirmieji turėtų savo kraitį padidinti labiau nei pastarieji (Strasbūro teismo sprendimo įtaka).

Vilniuje vėl ateis A.Zuokas. Deja, bet atrodo tai jau faktas. Liūdniausia tai, kad jis gali net pabandyti pakovoti dėl mero posto.

R.Karbauskio Valstiečių liaudininkų sąjunga išliks, K.Prunskienės turėtų beveik išnykti. Kaip ir A.Paulausko (nors ji ir taip jau išnykusi).

G.Vagnoriaus Krikščionių partijai gali pasisekti geriau nei pastarajai, bet nedaug.

Labai smagu turėtų būti  pažiūrėti į A.Valinsko kompanijos rezultatus. Manau jie komentarų nereikalaus.

Lyg ir nieko nepamiršau…

(4 balsų, vidurkis: 4,25 iš 5)
Loading...