Citata #176 Demokratija pagal TPP

Kaip A.Valinsko vardo judėjimas rinko pirmininką:

Sekmadienį įstatai, kuriuose numatyta nauja TPP struktūra ir valdymo organai, buvo patvirtinti bendru sutarimu ir be diskusijų. Ne ką ilgiau užtruko ir pirmininko rinkimai. Prasidėjus kandidatų siūlymui, savo nuomonę suspėjo pareikšti tik vienas iš TPP narių – jis paminėjo A. Valinsko pavardę.

Savo ruožtu Seimo Operatyvinės veiklos kontrolės komisijos pirmininkas Aleksandras Sacharukas pareiškė: „Mes turime tik vieną lyderį, kuris sukūrė mūsų partiją, atvedė ją į Seimą. Ilgai nekalbant manau, kad jis taps ir prezidentu.“

TPP narys advokatas Tadas Kelpšas pasiūlė vietoj balsavimo – atviro ar slapto – A. Valinsko kandidatūrą patvirtinti plojimais. Tam neprieštaravo nė vienas delegatas – plojimų pakako, kad A. Valinskas būtų perrinktas TPP lyderiu.

„Pradėjome pagaliau dirbti, kaip reikia tai politinei jėgai, kuri išaugo iš kūdikystės“, – džiaugėsi Seimo pirmininkas.

Delfi

(3 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...
 • A.G.

  Sakyčia, gal taip ir padoriau nei būtų užtaisytas koks tai cirkelis.
  Ir dar… prieš atsisveikinant porai dienų.
  Lbai yra įdomu pasamprotauti apie žmogų, kuris (tiksliau Žmonija) papuola, t.y priplaukia, ku iš tiesų plaukė (į dykumą, nors manė, kad plaukia į rojų).
  Štai Tolstojus „KARAS IR TAIKA“ rašė kaip bričkose, ilgose kelionėse tuometinis elitas piktinosi tuo, kas darosi Rusijoje.
  Po poros šimtmečių ir pasidarė – jų palikuoniai buvo išskersti.
  Kyla klausimas, kas kaltas – skerdikai ar tie tuomet bričkose tik samprotavę ir nieko neveikę (kaip ir pas mus, kas kaltesnis: stribas ar jo gimdytojas… – nugalėjo šiandien gimdytojas stribo, tad nugalėtojai, kaip kartoju, nėra teisiami – teisiami stribai ar skrebkai, ma juos šunes).
  Taigi. Kitas įdomus momentas Rusija 1937 m. – tiesiog visa žmogaus anotomija.
  Vakar po 23 val. vėl toje Svobodoje įdomiai ta tema kalbėjo du tomus apie tai parašęs šių įvykių žiniovas (dar rašantis ir trečiąjį). Nors vedantysis, kaip ir visuomet, pašnekovui retai leidžia išsižioti (milijoninį kartą varo savo pabodusią` plokštelę) – šį tą išgirdome, visgi.
  Bet manau tai tik paviršius – nors jau šiek tiek J.V.S. beveik nebuvo išskyrtas iš kito to meto elito – tad giliau užgriebta, bet visgi dar sekliai…
  Na o grįžtant į Lietuvą – proto čia dar vis nerandama, kurio reiktų diskusijai (jei būtų uždraustos nuorodos), ačiū Dievui bent šiame bloge šito pasakyti negalima. Ačiū Dievui.
  Gerų darbų.

 • GIGA

  man tai labiau patiko TPP sarasas i EP.Kazkodel tai truksta Antano,o siaip tie patys zadeti specialistai…

 • Mantaz

  Tokių partijų ir tokių lyderių aplamai neįmanoma vertinti rimtai, todėl mano galva teisingiausias būdas tokiais „atsikratyti“ – tiesiog nuoširdus pats tikriausias ignoras.

  Ir reikalų turėti tiek, kiek reikia pagal jų pareigas, bet grynai technine prasme ir nekreipiant jokio dėmesio taip išskiriant šiuos fenomenus.

 • Vilnietis

  Labai jau primena sovietmetį ir vadų liaupsinimus… Įdomu, ar Valinsko chebra imsis sankcijų prieš tą, kuris pirmasis baigė ploti?

 • austras

  Įdomu, kad dar visai neseniai (nors „neseniai“ lengvai galima pakeisti žodeliu „visada“) panašiai demokratiją suprato ir A.Brazausko vardo judėjimas. Brazauską viename iš vadinamosios LSDP suvažiavimų taip pat išrinko plojimais…
  O šiaip… Aleksandras Sacharukas=Loreta Graužinienė=Valentinas Mazuronis=Rasa Juknevičienė=Žilvinas Šilgalis=Birutė Vėsaitė ir t.t. Visos vadinamosios partijos turi nemažai narių, kurių gyvenimo misija – laiku pastebėti iš kur pučia vėjas.. Neypatingi analitiniai sugebėjimai, neypatingas strateginis mąstymas, bet ypatinga ištikimybė lyderiui – bendra formulė vienijanti daugelį Lietuvos politinio teatro dalyvių…

  • GIGA

   del tu isvardintu pavardziu tai taip ir nesupratau tai geria ar blogai?Gal geresne misija kaip A.Butkeviciaus,kuris anot Algio Greitai partijas keicia kaip prezervatyvus?

   • austras

    O kiek geras, Jūsų nuomone, yra aklas paklusnumas? Tiesa, su pastaba – laiku pastebint su kuo susieti savo ateitį..:) nes vidinei partijos demokratijai ir nuomonių įvairovei pas mus dažniausiai vietos nebelieka.
    Dėl Butkevičiaus: kas geriau – politinė prostitutė ar politinis pataikūnas? Kiekvienas sprendžia pats.. :)

    • GIGA

     aklas paklusnumas?tai jeigu Mazuronis ar Grauziniene nepalieka savo lyderio bedoje,tai cia aklas paklusnumas?Jusu pavyzdys nevykes,jei jau kalbetumet apie akla paklusnuma,tai reikia tada imti ne zmones is partiju reitingu trejetuko,o tuos,kurie irasomi sarase kazkur praeinamoje vietoje su salyga,kad po to sedes ir tyles visus 4 metus,o kaip pasakys pakelt ranka,tada pakels.Cia kaip Ukrainos Radoje,kur i sarasa surase sekretores,vairuotojus ir t.t.Va cia yra paklusnumas.O visi jusu isvardyti zmones,kiek as girdejau,visa laika reiskia nuomone.O negi ju nuomone turi skirtis nuo partijos?Manau raset komentara specialiai Suchorukui,o salia dalipdet ir kitas pavardes.Cia gal ir tiesa,apie Suchoruka tikrai nieko negaliu teigti…

     • austras

      Kadangi teko susipažinti su kai kurių vadinamųjų partijų veikla tai turiu pastebėti, jog būtent žodis AKLĄ, atitinka lietuviškų partijų esmę ir mąstymo būdą. Partijų viršūnėms (ir partijų viršūnėse) nereikia žmonių, turinčių kitokią nuomonę. Lietuvoje jei kritikuoji partijos lyderį, reiškias esi jo priešas. Ir nesvarbu, kaip tą kritiką argumentuotum, jei kritikuosi lyderį ir jo veiksmus, susilauksi bausmės. Tai įrodo daugybė pavyzdžių. Mes ne britų leiboristai ir net ne vokiečių krikščionys demokratai. Neturim normalių demokratinių tradicijų ir mums, anot vieno švedų reisieriaus, nuolat atrodo, kad tėra tik viena tiesa. Tokioje atmosferoje lengviausia tiems, kurie per daug negalvoja ir tiesiog pasirenka šeimininką, kuriam tarnauja. Aišku, jei lyginsitės su Ukraina, o ne su Vokietija ar Britanija, galbūt Jums pasirodys, kad mūsų tarnai tarnauja ne taip uoliai, kaip ukrainiečiai. Bet esmės tai nekeičia. Tarnai lieka tarnais. Mano nuomone, visi išvardinti žmonės tiesiog pasirinko savo šeiminikus. O jei Jums atrodo, kad išvardinti žmonės, pasižymi ypatingu strateginiu mąstymu ar analitiniais sugebėjimais, tuomet tiesiog su tuo nesutinku.

   • Regis

    Šiaip jau Butkevičius yra ne vienas, ir A. Butkevičius yra ne vienas. Gražu būtų jeigu neliktų vietos dviprasmybėm.

    • austras

     Apie Butlevičių kalbam, Audrių Butkevičių, kaip sakydavo Rolandas Kazlas.. :)

 • Rimantas

  Aha, laukiau ir sulaukiau. Ka Tvarka ir Teisingumas rinko pirmininką iš vieno kandidato: Račas nieko nepastebėjo. Kai TPP daro tą patį: akylasis Račas jau čia :)

  • GIGA

   bet balsavo,o ne katuciu plojo…

 • TIMIS

  Valinskas per dauk prisiziurejo i kitu partiju balsavimus, kai nereiksmingi klausimai darbotvarkes yra tvirtinami bendru sutarimu :) as ytariu nuo ko net nusiuziurejo (liberalu sajudis).

 • Regis

  Iš pirmo žvilgsnio ši istorija verta tik tokio vertinimo ir ne daugiau. Aš vis gi siūlyčiau žvelgt giliau. Manau, kad tikrosios priežastys dėl ko nebuvo siūlyti kiti kandidatai ir dėl ko nebuvo normalaus balsavimo dėl A.V. yra ne laiko taupymas, o noras išvengt ar paslėpt kylančią opoziciją partijos viduje. Spėju mes esame liudininkai TPP pabaigos pradžios. Belieka sulaukt kiek balsų gaus A.V. prezidento rinkimuose ir jeigu tie rezultatai bus prasti (o jie tokie ir bus, manau) prieš Valinską sukils ne vienas žmogus. Patys vertingiausi šiuo metu TPP Seimo nariai. Vertingi jau vien dėl to, kad nuo jų nemažai priklauso „Permainų“ stabilumas. Tai gi, laukiam revoliucijų TPP partijoje. Manau jos ne už kalnų.

  O dėl tokio pačio balsavimo Tvarkoje ir Teisingume, tai čia tik iš pirmo žvilgsnio tokia pati istorija. Ten jau iš tikrųjų balsuok ne balsavęs. Kai buvo vieno žmogaus partija, taip ir turbūt liks dar n metų. Ir niekas nesikeis..

  • J. naivus

   „Ein Volk, ein Reich, ein Führer!“- manau, Surskis su Mauzeriu nepraleis progos…
   Ir nebūtinai čia tinka Karlo Marlo teiginys (net atbulai:)- istorija kartojasi du kartus – vieną kartą kaip tragedija, o kitą kartą kaip farsas.

 • Karolis

  Gal cia Racas norejo atkreipt labiau demesi ne del to kad vienas kandidatas, o kad isrinktas buvo plojimais..:) negirdejau dar kad partija taip rinktu pirmininka:)

 • mdxacuk

  Plojimais rinkdavo KPSS generalinius ir pirmuosius. Ir dar atsistoję ir ilgai trunkančiais. O Valinską geriau reikėjo rinkti SMSais ir skambučiais – gi nebe tie laikai.

  • Valentinas

   Jei jie būtų Valinską rinkę sms’sais, netyčia galėjo išrinkti Romanovą :)

 • Slyvanosis

  Plojimai, peraugantys į ovacijas, šūksniai „Bravo“, „Bis“, „Pakartot“, „Šaunuolis“, „Myliu kaip kūmą Valinską Arūną!!!“ yra aukščiausia demokratijos išraiška, kurią privaloma išplatinti visoje šalyje, o po to ir ES.
  Būtina skubiai išleisti Prezidento rinkimo įstatymą, nustatantį, kad prezidentas renkamas matuojant aplodismentais sukeltą triukšmą, o pralaimėjusius pagerbiant tylos pertraukėlėmis…
  Hozana, Arūnas!!!

 • linas pl

  Demokratija remiasi pirmiausia sąžinės laisve ir piliečių noru dalyvauti valstybės reikaluose. Jei šitų dviejų prielaidų nėra, demokratija tik savotiškas idėjų žaidimas, panašus į senų laikų socializmo (vėliau komunizmo) statybą.

  Tuo tarpu visi balsavimai, pritarimai, nepritarimai ir jų reiškimo būdai tėra tik išraiškos. Ir nėra visai taip jau aišku, ar tos išraiškos sužadina sąžinės laisvę ir piliečių norą veikti.

  Tačiau tomis išraiškomis tikima. Manoma, kad jų buvimas kažkaip yra tikras demokratijos rodiklis. O tas panašu į spiritizmo seansą. Sukama lėkštelė, visi įsitempę. Laukiama, kad tuoj pasirodys velionio dvasia. Ir kažkas iš tikrųjų pasirodo, ar, blogiausiu atveju, susirinkusiems taip atrodo. Panašiai, balsuojant, renkant vadovus, skaičiuojant balsus, žmonės irgi patiria panašų jausmą. Atrodo, čia kažkur reiškiasi demokratija. Ir jie retai beklausia, ar tas bendro veikimo jausmas iš tikrųjų ir reiškia demokratiją.

  Tuo tarpu aišku, kad balsavimas nėra joks demokratijos rodiklis. Antraip tektų pripažinti demokratiją ir tokiose šalyse kaip Kuba ar buv. Tarybų Sąjunga. Jose irgi veikia parlamentai ir ten b a l su o j a m a. Žodžiu, yra apie ką pamąstyti.

 • nerijus

  Pagaliau pradeda aiškėti kieno projektas A.V., nors senai jau buvo aišku.