Algirdas Mykolas nori į Valdovų rūmus. O gal pirma – į Lukiškes?

Šiandien truputį pasimečiau…

Skaitau naujienas, ir viena pagrindinių yra ta, kad Algirdas Mykolas Brazauskas atėjo į Prezidento rūmus ir pareikalavo 20 milijonų litų Valdovų rūmų statybai.

Kalbėjo kaip tikras valdovas:

Jei pinigų nebus skirta, nepavyks padaryti labai daug. Bus padarytas kiemas. Nudažyti fasadai. Ir įėjimo į vidų nebus, nes už turimus pinigus neįmanoma įrengti vidaus.

Jei gausime daugiau pinigų, ne visi rūmai bus atidaryti – tik pietinis korpusas su pagrindinėmis salėmis, menėmis, kiek galima geriau įrengtomis, ir rūsys, kuriame matomos pamatų liekanos. Visa tai galėtų būti atidaryta

Skaitau ir nesuprantu: ko tas pensininkas nori, ko jis čia siautėja, ir iš viso, kodėl po tokių pareiškimų jo apsauga iš Lietuvos Prezidento rūmų neišmetė?

Gal kas nors galėtų man paaiškinti, kas toks šiandien yra  A.Brazauskas ir kodėl jis valstybės vadovams (Prezidentui ir premjerui) aiškina, kiek reikia pinigų ir kas bus, jei jis jų negaus?

Ar A.Mykolas yra koks nors darbų vykdytojas („prarabas“ kalbant ne lietuvių kalba)?

Ar jį kas nors yra įpareigojęs rūpintis Valdovų rūmų statybomis, joms vadovauti ir rūpintis jų finansavimu? Ar jis atsakingas už fasadus, įėjimus, kiemus, menes, sales ir rūsius? Už prausyklas, pisuarus, unitazus ir bide?

Jei taip, tada, žinoma, labai atsiprašau, nes viso to nežinojau.

Tačiau jei  Algirdas Mykolas tokią atsakomybę pasiskyrė pats sau, tai gal eitų jis… na, bent pensijon pagaliau…

Nes atvirai kalbant, jau pradeda užknisti.

Užknisdavo ir anksčiau, tačiau tada tekdavo su tuo iš dalies susitaikyti, nes tokia būdavo daugumos Lietuvos rinkėjų valia: kai rinko Algirdą Mykolą prezidentu ar kai balsavo už LSDP ir A.Paulausko bendrą sąrašą per rinkimus į Seimą.

Tačiau gal jau užtenka?!!!

Gal Algirdui Mykolui pagaliau laikas būtų suprasti, kad jis jau seniai nebe prezidentas ir net nebe premjeras ir kad Valdovų rūmai, kuriuos jis taip norėjo sau pastatyti ir galbūt net juose apsigyventi, nėra jo.

Jis – pensininkas, gyvenantis iš valstybės kišenės ir iš jos malonės. Jis nuėjęs nuo arenos politikas, paskui kurį iki šiol velkasi VST ir „Alitos“, „Lietuvos dujų“ ir Lietuvos jūrų laivininkystės“ ir viešbučio „Draugystė“ privatizavimo šleifas.

Jei jis viso to neprisimena, galbūt kas nors galėtų jam priminti.

Ir kartu priminti, kad nuo Valdovų rūmų iki Lukiškių – ne taip jau toli.

(50 balsų, vidurkis: 4,52 iš 5)
Loading...
 • Kirgudu

  Tai turbut broliui is PST sunkus laikai atejo, tai bando padet :)

 • austras

  Baikit Artūrai, čia juk amžina Lietuvos meilė. Perfrazuojat Jūsų tekstą apie „Respubliką“ ir Valinską: Lietuva myli Brazauską. Meilė – abipusė. Kaina – nenustatyta.

 • donatas

  negerbiu to zmogaus visiskai irgi. manau, kad jo vieta lukiskese taip pat. jei valdantieji isdristu. taciau neisdris. kaip nedrista ir teismine valdzia.
  o amb, kiek zinu, kai pabaige savo premjeravima, tai jo ipareigojimu kirkilas (peremes premjeravima) sukure tokia valdovu rumu komisija, kurios pirminimku paskyre amb. kazkada alfoje vaizdo konferencijoje i klausima, kodel amb esant premjeru tos komisijos nereikejo, o jam tapus pensininku prireike, atsake, kad kaip pensininkas jis pajuto, kad valdovu rumu statybos stringa, tad kaip tikras lietuvos ‘patriotas’ jis sutiko buti komisijos pirmininku ir ismusineti pinigus. ka jis ir daro iki siol, kaip matote :)
  kazkada vienas apzvalgininkas pasiule patriotizma ir pilietiskuma zmonese matuoti poziuriu i leo-lt ir Pociuno zuties tyrima. dabar gi manyciau, kad ta testa reiktu papildyti ir poziuriu i valdovu rumu statybas…

 • nerijus

  AMB draugas yra PST bendrasavininkas.
  Visiems sunkmetis ir ddaugelis įmonių bankrutuoja.
  Nėra didelė „injekcija“ 20 mln. tokiai įmonei, kaip PST, bet algoms pakaks.
  Konservatoriai „parems“ ir tikrai ras lėšų, nes po prezidento rinkimų jie sudarinės koaliciją su socdemais.

  Kai užsienio delegacijų dalyviai klausinės:
  – Kieno šie rūmai?
  Prezidentas/ valstybės tarnautojai atsakys:
  – AMB’iso Alitaso.

 • nonsense

  Is tiesu kada ir kas isdris pasodinti panasaus kalibro veikeja i AMB uz aferas? Kas turetu atsitikti Lietuvoje, kad prokuratura sugebetu iskelti ir svarbiausiai sekmingai uzbaigti tokias bylas? Busiu pesimistas, bet manau dar 10 metu nieko neivyks..

  • zekas

   Lietuvoj to niekad nebus.

   nėra ko tikėtis. nes nėra nei teisinio pagrindo (viskas yra gražiai užglaistyta telpant į „įstatymo rėmus“), nei bus politinės valios nustatyti „įstatymo rėmus“ tokius, kad per tuos rėmus nepralystų banginiai su storomis piniginėmis (kai tuo tarpu įstatymus sugeba pažeisti tik smulkios „žuveles“, eiliniai žmonės, ir būti nubausti pagal visą įstatymo griežtumą).

   nėra net įrankių tam pakeisti…

 • Benedikta Vaivadaitė

  Girdėjau per radiją kaip A.M. Brazauskas tų 20 mln. litų reikalavo… Neįtikėtinas naglumo laipsnis. Dar pasakė, kad tiek reikia pagal kukliausią scenarijų. 20 mln. arba nėra ten ko eiti per atidarymą. Man iš viso keista, kaip tokia jauna valstybė leido sau statyti Valdovų rūmus, kai degė labai rimti projektai. Kodėl buvo sudėlioti tokie prioritetai? Ir kaip A.M. Brazauskas leidžia sau tokiame kontekste, kai valstybė turi didelių skolų, kai nesurenka biudžeto, ateiti reikalauti tokių pinigų tokiam reikalui… Nesuvokiama…

 • Schema visiems žinoma. Brazausko ir jo lddpistų valdymo laikais įsigalėjo, o šiais laikais ypač suvešėjo toks dalykėlis kaip „Otkatas“, jo dėka jau daugel metų maitinasi ir jis visa jo gvardija, o spaliukai Lenino anūkai tokie kaip Abonentas ar Uspaskis (sąrašas labai ilgas…) puikiai mokytojo pamokas išmoko ir uoliai dirba ta pačia kryptimi. Taigi raudonajam seneliui baugu, kad gali likti be gaunamų procentų nuo statybų. Kolkas dar nei vienas didesnis kyšininkas Lietuvoj nepasodintas, ir kol nebus precendento, tai matysim ir toliau panašius „cirkus“ šių bei panašių į juos veikėjų.

 • Quantum

  Gan giežtas straipsnis. Ypač ta vieta, kurioje matuojamas atstumas iki Lukiškių. Gaila, bet šis nusenęs komunistas per senas, kad sulauktų tokių laikų, kai tokius pradės sodinti.

 • Giedrius

  Su daug kuo galima sutikti ir aš esu prieš tai, ką jis daro dėl Valdovų rūmų, tačiau apie pensiją tai norėčiau paklausti: kada išveši savo tėvą į mišką su rogutėm?

 • „Ko tas pensininkas nori, ko jis čia siautėja“, „atvirai kalbant, jau pradeda užknisti“ – matosi, Artūrai, kad šiek tiek įpykęs rašėt ;) O šiaip tai nuo pat pradžių man toks įspūdis susidarė, kad Valdovų rūmus A.M.Brazauskas statosi sau, kad ateities kartų būtų garbinamas už tooookį žygdarbį. Deja, brangoki jo užmojai… Ir ypač tokiais laikais…

  • Auksinis kardas

   O kitas norėjo būti Prezidentu, kad ir be savo statybos rūmų… Kiek žmonių, tiek įnorių.

 • Ramute

  Skaniai nusikvatojau iš Nerijaus ‘AMB“ iso Alitaso….. Ech , kokių šaunių kalbos naujadarų čia galima rast!Jeigu AMB neturi kur kabint savo trofėjinių ragų,tai galėtų tą savo architektūros “darkalą“pabaigt iš pajamų – Kristutės viešbučio.O atstumą nuo rūmų iki Lukiškių mes patys didiname savo abejingumu.

 • Auksinis kardas

  Padėties dviprasmiškumas tame, kad net ir buvusius aukštus šalies pareigūnus laikome Prezidentais, Premjerais – pagarbos gailėti nereikia, ir tulžimi spjaudytis – nepatrauklu.

  Bet yra ir kiti du dalykai. Pirmas – pagarba pagarbai nelygi, ir „Draugystės“ (bei daugelio kitų nuotykių) herojui jos bus skirta pelnytai mažiau. Antras dalykas – gilus liūdesys dėl to, kad šalies teisėsauga nėra įgali užtikrinti teisingo privačių asmenų santykio su valstybės turtu.

  Suma sumarum: išsakykime savo nepritarimą įgaliojimų nebeturinčio Prezidento veiksmams labiau mandagiai, tai – estetiška.

 • Viktorija

  Ši žinia ir mane išties gerokai papiktino. Na ir naglas žmogus.. Žmonės nebeturi pinigų už ką vaistus nusipirkt, o jam mat prireikė įsiamžint už mokesčių mokėtojų pinigus. GĖDA.

 • dm

  jau vien tas faktas, kad žmogus visą savo gyvenimą dirbo tik valdišką darbą, kaip ir jo giminė, ir sukaupė tokius turtus, normalioje valstybėje būtų pakankamas pretekstas bent pradėti tyrimus. O Kristutės viešbutis amžinai tuščias, ten visą laiką languose tamsu, įdomu iš kokių pinigų jis išsilaiko?

 • Marius

  Brazauskas daro tai, ko jis siekė, kad liepos mėnesį šie „rūmai“ būtų atidaryti. Brazauskas tuo klausimu nuomonės nekeitė, ir čia mes galime vertinti jį kaip norime, gerai blogai, PST, VST, lukiškės, Landsbergis ir tt., čia jau kaip kievienam šviečia… Man labiau užknisa myžliojantis Kubilius. Aišku yra viena, kad tą „stroike“ reikia pabaigti ir tam reikia pinigų. Pasakytų Kubilius, kad baigiam šiemet Liepos mėnesiui būtų aišku, arba pinigų nėra, reikalingus pinigus skirsim per ateinančius 2 metus ir viskas bus baigta tokia ir tokiai datai. Brazauskui liktų tik paklausyt.. o dabar, Kubilius kalba apie kosmosą, lyg šiandien pirmą kartą klausimą išgirdo, a po to klausia kodėl liaudis AMB myli, nesvarbu, kad VST, PST ir tt

 • GIGA

  Puikiu stiliuku suraitytas rasinukas.Jame daug klausiamuju sakiniu ir i daugeli komentatoriai jau atsake.Liko vienas -„kodel jo apsauga neismete is Prezidenturos?“.Todel,kad turim dvi kadencijas labai populiaru Prezidenta,kuris niekada niekur nepareiske savo tvirtos nuomones,o jeigu ir kur pareiske,tai vonios kambaryje,pusiau snabzdedamas ir dar dusa atsukes,kad niekas neisgirstu.Gaila,bet taip…

 • Justinas M.

  p. Brazauskas yra Valdovų rūmų atkūrimo ir paskirties komisijos pirmininkas. Taigi, jo tokios kaip ir „pareigos“ yra rūpintis Valdovų rūmų atstatymu.

 • WU

  Kiesta iš tiesų, kad klausiama, kas tas Brazauskas dabar. Taigi nuo sovietinių laikų nomenklatūros buvo klausoma, nesvarbu ar jis užima aukšta politinį postą ar ne. Nepamirškim ir to, kad jis buvęs prezidentas (o šis titulas, kaip garbės, nedingsta pasibaigus kandencijai), manau, lyg ir normalu, kad tai turi šiokį tokį svorį. Be AMB tautos numylėtinis ir visada vienoje pusėje yra žmonių, kurie laukia, ką pasakys Brazauskas (kitoje Lansbergis). Atrodo, kad šiame straipsnyje išreišta frustracija yra nepamatuota. Būtų gražu, jei išėjęs į pensiją AMB nebesikištų, bet yra kaip yra ir jo žodis kažką reikš iki grabo lentos, todėl siūlyčiau susitaikyti su tuo..

 • Tiesą sakant, ir Kubiliaus keista pozicija Valdovų rūmų klausimu. Kodėl staiga Valdovų rūmai tapo svarbesni nei VEKS, kuriam taip apkarpė biudžetą? Sako, nebus kur priimti aukštų užsienio pareigūnų. Bet kaip čia gavosi, kad iki šiol atsirasdavo, kur priimti tuos aukštus pereigūnus? AMB bando kažkokį lyg ultimatumą skelbti: arba Valdovų rūmuose darysim priėmimus, arba gatvėje. Bet juk ne taip yra..

  O Brazauskas kaip visada: visiems sunkmetis, tik ne jam. Nes jis – tai valstybė. Kai jam blogai, tai automatiškai ir valstybei blogai. Seni geri politinės psichologijos metodai.

  Adamkus irgi įdomus. Po Brazausko pareiškimo momentaliai sušaukė pasitarimą dėl Valdovų rūmų. Neįprastai greita reakcija į įvykius Lietuvoje. Keistai.

 • TIMIS

  turbut rupinasi savo busima rezidencija, norisi juk savo guoly isirengt ir taip istorijos vadoveliuose pakliuti kaip didvyris per sunkmety sutaupytus varganus kelis milijonus skyres „autentiskiem“ valdovu rumams atkurti.

 • LL

  nu ir primityviai šįkart Račas sumąstė… aišku, labai patogu ir gražu viską nuleisti ant AMB. Ne šventuolis jis, nesiginčiju… Bet yra daugybė BET!!!

  Kad ir kokie tie rūmai būtų, tegul būna nauja atrakcija turistams, nors turės ką papasakoti ar nufotkinti. Vien per tai tie milijonai pamažu atsipirks.

  Nuvažiuokit į kaimynines Lenkiją ir Baltarusiją ir pamatykit, kiek jie atstatė senų pilių, rūmų ir pan.

  O dabar viską savo tulžį suvarė Račas ant vieno žmogaus, kuris toj visoj savo aplinkoj tikrai nėra pats blogiausias.

  bet būtent tai ir skiria Brazauską nuo Kubiliaus. Pirmasis mąsto globaliai, o antrasis mato tik panosėje.

  Todėl nereikia net klausti, kuris liks istorijoje, o kuris ne.

  Gerbiamas BNS redaktorius turėtų suprasti, kad Vytautas ir Gediminas savo laikmetyje atrodė toli gražu neidealiai, bet iš 600-700 metų atstumo viskas kitaip matyti.

  Taip ir likau nesupratęs, iš kur tiek pagiežos… Garantuoju, kad Leo LT valdyba per pusmetį ištratino daugiau nei 20 milijonų ir nepadarė NIČNIEKO. Todėl užtektų iš jų atimti ir pribaigti tuos rūmus.

  Arba jei jau taip Kubiliui riesta, tegul paprašo lenkų paramos. Vistiek vien Suwalkuose ir Bialystoke kasdien lietuviai išleidžia po 4-5 milijonus. Juokas lenkams būtų tie rūmai:))))

  • LL, savo meilę AMB gal geriau skelbkite kitoje vietoje…pavyzdžiui, LSDP puslapyje. Ten taip pat galite padiskutuoti apie AMB „globalų mąstymą“ ir pavaryti ant A.Kubiliaus.

   O dėl LEO – gal paklauskite savęs, kas buvo vienas iš didžiausių šio darinio rėmėjų? O gal dar paklauskite svęs iš NDX Energija gavo VST, kurią po to „įnešė“ į Leo LT.

   Kai atsakysite į šiuos klausimus (jei žinoma sigebėsite ne iš 600-700 metų perspektyvos), sugrįžkite ir dar padiskutuosime apie Valdovų rūmų atsiperkamumą ir turistų fotkes.

   • LL

    tai ir sakau, ko tas Kubilius vietoj realių darbų LEO klausimu mekena ir trypčioja kaip prisidirbęs į kelnes???? kas galėtų paneigti, kad jau kregždučių sambūris gavo savo dalį ir paliks viską kaip buvo…

    jei jau toks geradarys tas veikėjas, tai kur jo realūs darbai????

    man panašu, kad konservams Valdovų rūmų klausimu labiau groja principas nebaigti to dalyko, nes Brazauskui garbė teks…. bet kaip ten bebūtų, Brazausko anei Landsbergio iš istorijos neišbrauksi…

    • Quantum

     LL, straipsnio pagrindinė mintis yra AMB afera, o tavo komentaruose kas antras žodis „Kubilius blogas“. Speju, tu esi alergiskas kregzdutems ir vien pagalvojes apie jas tau stipriai aptemsta protas :) Ar nebus taip, kad kai ateis laikas ir Leo paprašys n-milijonų litų tau vėl aptems protas ir vėl ginsi aferistus, nes krekždutės iš principo neduos pinigų?

     • Regis

      O tu būtinai stovėk šalia su lempute. Ir tik pas LL aptemsta protas tu iš kart su lempute jam pašvieti :).

     • LL

      mes jau kartą matėm, kaip kregždutės virsta nusipenėjusiais storašikniais pingvinais… manau, ir dabar tas pats bus:)

     • Quantum

      Aš net neabejoju, kad kaip ir ankščiau, kaip ir kitos valdžios, krekždutės nusipenės. Kažkoks negeras įtarimas, kad lovio turinio pagrindą sudarys antikrizinio plano pinigai, ypač skirti namų renovavimui.
      Bet skirtingai nei tu, dėl to neteisnu AMB aferų.

   • Regis

    Demokratija pagal Račą:

    „LL, savo meilę AMB gal geriau skelbkite kitoje vietoje…pavyzdžiui, LSDP puslapyje. Ten taip pat galite padiskutuoti apie AMB “globalų mąstymą” ir pavaryti ant A.Kubiliaus.“

    • Prie ko čia demokratija? Čia jo blogas ar viešas portalas? Laiptinė, kur kiekvienas bomžas gali myžti, kur papuola, ar namai, kur jam norisi apstatymo pagal savo interjero supratimą? Garbės žodis, kiekvienam tokiam demokratijos ilgesiu apsirgusiam jaunikaičiui visad rekomenduoju susikurti savo blogą ir skelbti viską urbi et orbi pagal savo smegenų kirpimą. Ir tada nereiks aimanuoti dėl demokratijos stokos.

     • donatas

      siaip ir laiptines yra ta vieta, kur negalima rukyti ir/ar myzti kur papuola, nes jomis naudojasi butu gyventojai. as pats ta laiks nuo laiko metodiskai ir atkakliai aiskinu mano laiptineje apsilankantiems bomzams ir progresas jau matyti :)))

     • Ačiū, Aidai…:) Tiesa, galima ir ne taip aštriai:)

     • Regis

      Galima kelis klausimus?

      o kur čia aimanas įžiūrėjot?
      kur čia jaunikaitį (-čius) pamatėt?

 • Slyvanosis

  „Valdovų rūmai“!!! Valdovas, tiesa, buvęs, labai susirūpinęs, kad didžioji piramidė būtų baigta iki iškeliaujant anapilin. Antraip nepateks jojo siela tarp dievų.
  Kokios tatai smulkmenos – 20 „limonų“! Varškės dieta, galima sakyti. Jau „įprūdyta“ dešimtkart tiek. Negi gaila dar dešimtadalio iš „Prichvatizacijos“ fondų. Parduosim gelžkelį ir baigsim amžiaus statybą.
  Tokios tradicijos mūsų karalystėj. Jų laužyt nevalia…

 • Visada sakiau ir sakysiu: politikai geriau tegul stato, nei griauna.

  • Quantum

   O ar tamsta ne tiesmukiškai žiūrite į statymą? Man atrodo, kad išleidus pinigus mažiau reikalingo daikto statymui, sugriaunamas net nepradėtas svarbesnis, kuriam neužteko pinigų.

 • mdxacuk

  Prieš porą dienų mačiau laidą apie krūties vėžį. Egzistuoja efektyvūs vaistai, bet jiems reikia 18 mln. kasmet. Litų trūksta, užtat tų vaistų kai kam tenka, kai kam ne. Kai pagalvoji, viena išgelbėta moteris vertesnė už visus tuos sušiktus rūmus ir tuštybės mauzoliejus. Ką jau kalbėt apie milijonus fejerverkams.

  • durdo@leotekana.lt

   LLRI teigia, kad rinkos salygomis numirti yra pigiau nei gyventi, o gydytis gali tik sekmingai konkuruojantys individai

 • Rytis

  Istorijoje daug tokių atvejų, kai rūmai buvo statomi ant kaulų.. Niekas nepasikeitė. Pora kryžiukų prisidėjo, ir tiek. Gal ir reikia minimaliai pabaigti tą griozdą, – nejau dabar paliksi pūti. Bet tas ultimatyvus tonas…
  O pensininkas atrodo vis dar galingas, galingesnis už tikruosius vadovus, – belieka tai pripažinti. Apie jį daug rašė a.a Petkevičius. Nelabai tikėjau, – su tokiu pykčiu tik mirtinai įžeistas žmogus gali rašyti. Bet su laiku „šmeižtas“ tvirtinasi, o mūsų idėjinės „uolos“ griūna..
  Kiek pamenu, AMB atidavė Katedrą tikintiesiems. Ties tuom galėjo ir sustoti. O gal čia mes kalti? Ech – pakišti jam tuščių šovinių – ir į Afriką!

 • Dan

  Algirdas Mykolas yra vyriausybės įpareigotas rūpintis Valdovų rūmų statyba:

  LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS
  N U T A R I M A S

  DĖL LIETUVOS DIDŽIOSIOS KUNIGAIKŠTYSTĖS VALDOVŲ RŪMŲ ATKŪRIMO IR PASKIRTIES KLAUSIMŲ KOMISIJOS SUDARYMO IR JOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

  2006 m. rugsėjo 25 d. Nr. 936
  Vilnius

  Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės įstatymo (Žin., 1994, Nr. 43-772; 1998, Nr. 41(1)-1131; 2000, Nr. 92-2843; 2002, Nr. 41-1527; 2005, Nr. 67-2405) 22 straipsnio 15 punktu ir 27 straipsniu, siekdama įgyvendinti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkūrimo ir paskirties koncepcijos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. spalio 17 d. nutarimu Nr. 1235 (Žin., 2001, Nr. 90-3167), IV skyriaus nuostatas, Lietuvos Respublikos Vyriausybė n u t a r i a:
  1. Sudaryti šią Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkūrimo ir paskirties klausimų komisiją (toliau vadinama – komisija):
  Algirdas Brazauskas – Respublikos Prezidentas (komisijos pirmininkas);
  Juozas Širvinskas – Kultūros ministerijos sekretorius (komisijos pirmininko pavaduotojas);
  Faustas Latėnas – Ministro Pirmininko patarėjas (komisijos sekretorius);
  Saulius Petras Andrašūnas – valstybės įmonės Vilniaus pilių direkcijos direktorius;
  Romualdas Budrys – Lietuvos dailės muziejaus direktorius;
  Jonas Rimantas Glemža – Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkas;
  Rimas Grigas – uždarosios akcinės bendrovės Projektavimo ir restauravimo instituto architektas, projekto vadovas;
  Stanislovas Gediminas Ilgūnas – Lietuvos tūkstantmečio minėjimo direkcijos prie Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos direktorius;
  Jūratė Juozaitienė – Ministro Pirmininko patarėja;
  Audronė Kasperavičienė – Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcijos direktorė;
  Eduardas Kauklys – viešosios įstaigos Pilių tyrimo centro „Lietuvos pilys“ direktorius;
  Kazys Napoleonas Kitkauskas – Valstybinės kultūros paveldo komisijos narys;
  Edmundas Kulikauskas – Valdovų rūmų paramos fondo valdybos pirmininkas;
  Edmundas Antanas Rimša – Lietuvos heraldikos komisijos pirmininkas;
  Eugenija Ulčinaitė – Vilniaus universiteto profesorė;
  Algirdas Vapšys – Lietuvos statybos inžinierių sąjungos pirmininkas;
  Artūras Zuokas – Vilniaus miesto savivaldybės meras;
  Edmundas Žilevičius – Finansų ministerijos sekretorius.
  2. Nustatyti, kad komisija veikia iki Lietuvos Respublikos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkūrimo ir paskirties įstatymo (Žin., 2000, Nr. 92-2889) 4 straipsnyje numatyto termino.
  3. Patvirtinti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkūrimo ir paskirties klausimų komisijos nuostatus (pridedama).

  MINISTRAS PIRMININKAS GEDIMINAS KIRKILAS

  KULTŪROS MINISTRAS JONAS JUČAS

 • Musė

  Man atrodo, kol mes gerbsime ir paisysime nuomonės tokių …. (redaguota – A.R) kaip AMB, tol nepajudėsime iš mirties taško. Kaip mes galime kalbėti apie nekorumpuotus policininkus, medikus ir pan., kol patys didžiausi vagys yra romantizuojami, gerbiami ir laikomi autoritetais.

  Nesvarbu, kiek žmogus yra nusipelnęs, kiek jis padaręs Lietuvai -prieš įstatymą visi turi būti lygūs. Kol žmogelis, nugvelbęs kaimyno vištą, bus baudžiamas griežčiau, nei pvz. iššvaistęs milijonus, tol niekas ir nejaus jokios pagarbos įstatymui.

 • Kestutis

  Pastabos teisingos, tik man jos siek tiek per grieztos.

  Su viena nesutinku – visgi A.M.Brazauskas yra Lietuvos Respublikos Prezidentas. Nors ir kadencija baiges, bet Prezidentas, kuris buvo isrinktas rinkimuose dalyvavusiu valstybes pilieciu dauguma. O su tuo skaitytis reikia.

  Taciau isties didelis klausimas, kokia itaka suteikia sis titulas. Tik moraline?

  • Mielas Kęstai, jei ką tai ir R.Paksas buvo išrinktas rinkimuose dalyvavusių piliečių balsų dauguma…:)

   • Regis

    Labai teisingai, tiek R. Paksas, tiek A. Brazauskas, tiek tas pats V. Adamkus pagarbos verti jau vien dėl tų žmonių kurie už juos balsavo. Jeigu nors vienas padarė kriminalinius nusikaltimus tam yra teisėsaugos organai ir teismai. Aš suprantu, kad daugelis komentatorių užsisėdėję prie kompiuterinių žaidimų ir nori įvest teisingumą pagal savo supratimą sau suprantamais metodais.. Deja. Yra kaip yra. Nepatinka AMB – nieko nepadarysi. Bet taip paprastai kaip kaimyno jo nepasiūsi .. ar kur nors arčiau pvz. į Lukiškes.

    Brazauskas tai žmogus kuris inicijavo naujųjų valdomų rūmų pastatymą. Todėl pakankamai natūralu ir suprantama, kad jis šiame procese dalyvavo ir dalyvauja. Pasikapsčius galima rast ir oficialų jo statusą. Jeigu kas nors valdovų rūmuose mato porno tai pasižiūrėkit į Trakų pilį. Taip kaip ji dabar sutvarkyta net iš tolo nepanaši į tokia kokia buvo iš tikrųjų. Tiek Trakų pilies, tiek valdovų rūmų atveju tai nieko neturi bendro (išskyrus pamatus) su istorija. Beje tokių pavyzdžių apstu visam pasaulyje.

    • GIGA

     Blogo seimininko mintis buvo ta,kad tulas pilietis,nors ir turintis kazkoki tai statusa,koja atidarineja duris Prezidenturoje ir tikrai nebudamas tautos moraliniu veidu,o dar visiskai neprasiventiliaves „Alitos“,“Draugystes“ ir etc.blogo kvapo,reikalauja ir ultimatumus stato.Taip jis buvo ir yra iniciatorius Valdovu Rumu atstatymo,taip kaip pats sakote galima pasiknisus rasti ir oficialesni statusa,bet…kita karta i Prezidentura ateis bankrutavusios imones profsajungos pirmininkas ir rekalaus pinigu,dar kita karta Ziegzdriu ligonines vyr.gydytojas,nes jiems irgi sunkus laikai,po to Balbieriskio seniunas,nes jiems sunku centrini ir vieninteli kelia susilopinti ir sniego nera kas nukasa…Ar einamieji reikalai,kur pastoviai truksta pinigu yra prioritetu skaleje zemiau Valdovu rumu?Ar gydytojas,kuris bijo zmogu paguldyt i ligonine,nes po to tai gali tekti dengti is savo pinigu,maziau svarbu?O cia atejo zmogysta ir per visu galvas perlipdamas reikalauja 20 mln,o jeigu ne tai tik pasisluosime ir padazysime…

   • Kestutis

    Tu teisus, bet Paksas buvo nuteistas ;)
    Zinau, kad oficialus teistumas nera vienintele salyga gerbti ar negerbti, bet visgi salyga.

 • Rytis

  Manau, kad tas titulas jam vienoj vietoj. Na garbė, aišku, – bet ji jam atrodo nelabai reikalinga. Ką tie žmonės – jie seniai už aukštos tvoros. Svarbu išsaugoti save ir artimuosius – o tam reikia geros poliklinikos ir pažinčių. Kaip gerais senais laikais.
  Visada buvo keista – ko taip puola ten kokį kgbistą-rezervistą, nerezervistą, – nesiaiškinant net ką ten kas „nusipelnė“. Kuom partiniai komunistiniai vadovai (juolab tokie kaip aukščiau minimas) geresni nei koks eilinis kgb darbuotojas? Kodėl jiems užteko persivadinti ir viskas – gali toliau „atstovauti Lietuvą“? Taigi tos struktūros buvo glaudžiai susijusios, viena be kitos nieko nespręsdavo. Todėl kad Maskva vienus gali šantažuoti, o kitus ne? Kaži.
  Nors galiu pats atsakyti – turbūt Landsbergio rankos tuo metu per trumpos buvo.. O gal ne į tą pusę ištiestos.

 • gintaras.m

  Bet kaip jis išstambėjo pet paskutinius metus. dar kai buvo pirmas sekretorius, pacanų pacanas atrodė, o dabar ? Siaubiakas. Iš karto prisiminiaus SSSR laikų multiką apie tokį storą katiną: „Tayti, Tayti, nas i zdes chorošo kormiat“. Gal per choršo jau kormiat. Gal tą karmuškę reikia pridaryt ? Pagaliau.

  • donatas

   “Tayti, Tayti, nas i zdes neplocho kormiat” – atrodo, taip sake katinas :)

 • J. naivus

  Normaliai ginčijamasi iki priimant sprendimą. Jį priėmus dirbama. Kažkas paskiriamas tam darbui vadovauti ir už nuveiktus darbus prisiimti atsakomybę. Atsiradus sunkumams- apie juos informuoti tuos, kurie suteikė įgaliojimus. Geras vadybininkas, laiku informuodamas apie sunkumus, turi pasiūlyti bent du sprendimo būdus ir prognozuoti jų pasekmes.
  Tai elementarios tiesos.

  Taip maždaug Valdovų rūmų epopėjoje ir elgiasi AMB.

  O ką konkrečiai dėl rūmų siūlo A.Račas?

  P.S. Teiginys – pensininkas, gyvenantis iš valstybės kišenės ir iš jos malonės – gal tiktų kokio jauniklio blog’e. Tai skamba kaip spjūvis žmonėms, kurie mano, kad savo pensijas užsidirbo per tuos 30 ar 40 savo darbo metų.
  Juk ir Jūs dabar uždirbate sau savo būsimą pensiją…prie ko čia malonės?!

  • donatas

   pensija nera malone, tai darbinguju prievole islaikyti nedarbingus. bet savo pensija gali uzsidirbti, jei is pajamu dali atsideti i savo pensijos saskaita.
   o dabar mes, mokedami sodrai, ne sau uzdirbame pensijas, bet pensijinio amziaus zmonems. kaip ir jie, savo laiku, kai buvo darbingi, uzdirbo pensijas to metu pensinnkams, bet ne sau. tokia jau yra socialinio draudimo esme – tu dabar uzdirbi savo tevams, kad tavo vaikai galetu uzdirbti tau. o jei nori pats uzsidirnti sau, prasau, kaupk i savo asmenine saskaita, tam niekas netrukdo :)
   brazauskas pensija ir kt. valstybes jam mokamas ismokas gauna is musu dabartiniu uzdirbamu pinigu, o ne is savo asmenines saskaitos. o kitos jo pajamos (del kuriu taip ir rupinasi kuo didesniu valdovu rumu finansavimu) mums nera viesai zinomos, tik speliojamos…

   • Aiškini abėcėlę. Bet jei jau tokiem kaip Račas pratrūksta šie žodžiai tai pagalvokit kas dedasi kitų galvose, o kai ateis dar blogesni laikai tai apie tai bus kalbama atviru tekstu su atvira neapykanta.
    o tai reiškia ne ką kita kaip šios sistemos supuvimą. Pensijų sitema valstybiniu lygiu prasidėjo visai neseniai tik 19 amžiaus pabaigoje. Pirma valstybė įvedusi pensijas buvo Danija.
    XX amžius pencininkų problemos neturėjo nes daug kariavo, o po karo buvo padidėjęs gimstamumas, bet dabartinė pensininkų karta tai tie kurie vaikų mažai gimdė ir jiem bus sunku.
    Specialistai kalba, kad dabartinė krizė tai tik gėlytės, o kas dar bus? kai pokarinė karta išeis į pensiją, išlaikyt juos nebus kam. Va apie ką reikia kalbėti. Račui aš apie tai rašiau, bet Jis dar matyt nesubrendo tam.

    • donatas

     na, paskutiniais metais gimstamumas jau pradejo dideti. bet dalis zmoniu ta zinia sutinka su siaubu, kalbedami, kaip cia sodra pajegs visas pasalpas ismoketi, ir pamirsdami, kad paskui tie naujai gime vaikai uzdirbs pensijas tiems su siaubu kalbantiems :)
     o problema del kartu tikrai yra, ir geru sprendimu nera taip lengva rasti. taciau kai zmones teigia, kad jie sovietmeciu uzsidirbo sau pensijas, tai kartais ir tenka prisiminti ir priminti ta ‘abecele’ :)

 • donatas

  prisiminiau dar viena trumpa istorija.
  susigincijau karta su viena savo laiptines rusakalbe kaimyne, kodel gyvenimas pas mus nera toks geras, kaip noretusi. ji, aisku, kaltina valdzia. as klausiu, o kas uz ta valdzia balsuoja, jei ne mes patys. na, ir duodu pavyzdi,- ‘juk balsavai, kaimynele, uz brazauska, tai ko dabar nepatenkinta?’ o isgirdes atsakyma, vos neatsisedau. ‘balsavau, o ka, nes jis juk po karo i vakarus nepabego, su tauta liko isvien’,- sako kaimyne.
  manau, toks zmoniu poziuris i auksciausia komunistu partijos sekretoriu (matai, didvyris, i vakarus nepabego:) ir leidzia pastarajam atvirai tyciotis is lietuvos nepriklausomybes ir valstybingumo bei lobti visuomenes saskaita…

 • Justinas

  Aciu Racai uz si rasinuka, epitetus . Pasirasau po kiekvienu zodziu. Net dirbti pasidare lengviau perskaicius, nes sitos figuros jau kelia man agresija. Tikiu,kad ateis laikas, kai ses ne vienas seimo narys, auksciausiuju teismu teisejai, spec. tarnybu vadovai, va tada butu dvasios svente , ne todel ,kad lietuvis lietuviui priesas, o todel kad, kiaulinyke pasirode kazkokios teisybes uzuomazgos !!!!!!!!!!!!!!

  • Antanas

   Justinai, tas laikas ateis. Kai vėžys ant kalno sušvilps…

   • Genpre

    Tikrai taip. Ir degs jie pragare savo tautos paniekinti ir amžiams prakeikti.

 • Vasia

  Na ka pareikalavao AMB ir gaus, vakar spauda mirgejo- mazins algas mokytojams ir gaisrinnkamas. Mokytojai ne to moko, neslovina „naujojo valdovo“ . O gaisrinnku i ministerija dirbt nepriims, niekur jie nedings, pora meteliu dirbdami uz dyka…. Bet valdovu rumai- sudo ir meslo pripirkti bus. reikia lukiskese irengti prezidentinius aprtamentus!

 • Kai tą „novodielą“ „plyname lauke“ pradėjo statyti, tai minėjo, kad pilnai užteks 20-22mln.LT. Tai tipo dvigubai pabrango statyba? Na, tada tai statybininkų problemos, nes konkurso sąlygose vargu ar buvo TIKS pabrangimnas įkalkuliuotas. Arba apsišovė su atriedučio („otjato“) nustatymu :D

  • donatas

   siaip is karto sake, kad uzteks 100 mln. paskui prireike dar 100. paskui dar po keliasdesimt mln. ir t.t. o statybininkai su konkurso salygomis is vis neturi problemu, nes pacio konkurso statybai nebuvo. jei butu buves konkursas, tai butu privalejes buti tarptautinis, o jame PST sansai ir geras pelnas nebutu garantuoti. sio klausimo, kodel valdovu rumu statybai nebuvo skelbtas konkursas, labai nemegsta ir pats amb ir VPT…

 • liuka

  Visose statybose objektą reikia baigti statyti ir padėti tašką.
  Pasižadėjęs ir įsipareigojęs AMB-lisimus, privalo įvykdyti savo pažadus. Tik tada įvyks galutinis atsiskaitymas. AMB-lisimus nori dalyvauti tose dalybose.(laukti- amžius ne tas).Todėl jis ir paskirtas statybų pirmininku- buldozeriu. Sunkmetis jums vienoks-buldozeriui savoks.

 • Regis

  Pirma. Buvę prezidentai prezidentūroje turi savo darbo kabinetus ir bet kada gali į prezidentūrą ateit be jokio kvietimo. Jeigu ką.

  Antra. Kalba eina apie tūkstantmečio paminėjimą liepos 6 d. Iš čia ir skubėjimas su tais pinigais. Beje niekas netrukdo užsienio svečius pakviest į Žviegždrių ligoninę. Toks poelgis manau gerai atspindėtų mus kaip tautą.

  Trečia. Kam žmogysta, o kam prezidentas. Patinka š.. mėtytis? Beje jeigu jau kraunat š.. ant Brazausko, kraukit ant visų. Ant to paties Paksų Rolando, CCCP sugriovusį tvartelių karalių Vytautą ir t.t.

  • Regis

   Čia atsakymas Gigai.

   p.s. suprasiu, jeigu busiu įspėtas.

  • GIGA

   Regi,
   1.Pats tikrai supranti,kad esme ne cia,turi ex Prezidentas kabineta Prezidenturoje ar ne.Jis yra lygiai toks pats Lietuvos pilietis-kaip tu,kaip as,kaip traktoristas Petras ar „Maximos“ pardaveja Maryte.Mums visiems daug kas nepatinka.Man,asmeniskai nepatinka Leo Lt projektas ir,manau,surasiu dar daug bendraminciu,kuriems tai irgi nepatinka,bet jeigu mes visi ateisim i Prezidentura pas gerbiama Valda ir paprasysim pakviest Kubiliu pasiaiskint,tai,kaip rase A.R.,busim ismesti apsaugos.
   2.O kodel tukstantmeti mes turime mineti butent Valdovu rumuose?Gal geriau iki to minejimo,pasistenkime isspresti kiek galima daugiau paprasciausiu kasdieniniu buitiniu problemu,problemeliu.O tai gaunasi kaip su Mamos diena-daugelis ta diena nesa mamoms geles,o likusias 364 dienas mamos tempia krepsius,verda pietus,tvarko kambarius ir t.t
   3.Kad ir kokie butu Vytautas Landsbergis ar Rolandas Paksas (tai nereiskia,kad esu ju gerbejas),jiems galime prikisti arogancija,tvarteli,Borisovo pilietybe,Lolasvili tualetini popieriu,galu gale skambuti i kokia keliu tiesimo imone,bet me pavogtus! (nebijokime sio zodzio) viesbucius ir gamyklas.Galu gale ir sita galime primirsti,bet kaip atrodytu,jei zmogus paleistas is kalejimo uz smurtines zmogzudystes rektu,jog yra nieksu,kurie troleibuse be taloneliu vazineja.Tas pats ir su AMB-sklinda kvapelis,tai tu zmogau,bent jau tylek-negalima gi visa gyvenima lipti zmonems per galvas

   • J. naivus

    GIGA,

    atsiprašau , bet kartoju komentarą prikabindamas už ką gal nebūsiu pakabintas ant rėjos :))

    Reikia pasiskaityti:
    * bent čia, viršuje – Dan
    Kovas 17, 2009 9:09 ryte – kas parašyta apie AMB statusą šiuo konkrečiu klausimu.

    *a propos:

    Įstatymą, kuris numatė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkūrimą ir paskirtį priešpaskutinę savo kadencijos dieną Seimo pirmininko poste, 2000 metų spalio 17-ąją, pasirašė dešiniųjų patriarchas Vytautas Landsbergis

    http://www.lrytas.lt/?data=200…..amp;view=2

    • donatas

     nuo pat 1990 valdovu rumus labai stume ivairus ‘kulturininkai’ ir ‘paveldininkai’, kurie taip norejo uzsitikrinti beveik amzina ju darbo finansavima be konkurencijos. 2000 jiems pavyko itikinti to meto seima priimti vieno pastato (valdovu rumu) istatyma. konservatoriai prieme ta istatyma, atiduodami duokle tautos istorijai, taciau net nesitikedami kad rumai bus kada realiai statomi artimiausioje ateityje, nes pinigu truko daug reiksmingesnems gyvenimo stritims. taciau po to i vyriausybe papuole amb, pajuto gera pelno kvapa ir pasake – ‘yra istatymas, ji reikia vykdyti’, skyre pimuosius 100 mln ir istatymas buvo pradetas vykdyti, statybas be konkurso patikint PST :) idomu, kad tuo paciu metu apie kita istatyma – CCCP zalos atlyginimo – amb atsiliepe, kad jo vydyti nereikia, nes aplinkybes netinkamos.
     zodziu, geras vyras musu amb – pats pasirenka, kokius istatymus vykdyti,o kokius ne :)))

    • GIGA

     tai as nesiginciju del AMB statuso valdovu rumu klausimu,del to ir klausiau ar gali i Przeidenta Valda,bet kada kreiptis pvz Policijos profsajungos pirmininkas,Balbieriskio seniunas,Ziegzdriu ligonines vyr.gydytojas ir t.t.Visi sie zmones turi atitinkama statusa,visiems jiems pavesta kuruoti (ar atstovauja interesus) tam tikra sryti,savo darbus gerai,kokybiskai atlikti jiems truksta pinigu-tai jie eina i Prezidentura ir sako,p.Adamkau kvieskit Kubiliu ir aiskinames,kodel mes neturime pinigu.Tada mums belieka apsibrezti prioritetus,kas musu tukstantmecio minejimui geriau-beveik 180 mln jau gave,bet neuzbaigti Valdovu rumai ar nesuremontuoti keliai,abejingi policininkai,neginantys zmoniu nuo chuliganu po darbo valandu ir t.t????

   • Regis

    1. Tas susitikimas buvo planuotas ir dar kart kartoju, Brazauskas – žmogus dalyvaujantis šiame procese (atstatymo / statymo) todėl pakankamai natūralu, kad buvo pakviestas į pasitarimą prezidentūroje. Dėl kabineto parašiau todėl, kad pasak kai kurių, Brazauskas atėjo ir koja pasispyrė prezidentūros duris. Jam to visai nereikia daryt.

    2. Tūkstantmečio minėjimas atskira tema. Vėlgi aš priminiau kontekstą kuriame vyksta ginčai dėl 20 mln.

    3. Man Brazauskas buvo ir bus žmogus pirmiausiai įnešęs milžinišką indėlį į nepriklausomos Lietuvos atkūrimo ir sutvirtinimo istoriją. Nenoriu leistis į plačias diskusijas, bet tuo metu Lietuva (1989-1990) labai sėkmingai galėjo skilt į dvi dalis ko žiauriai reikėjo Gorbačiovui. Lietuvos komunistai tam preteksto nedavė. O reikėjo visai nedaug. Kad koks Brazauskas paprašytų Gorbačiovo apgint tvarką nuo „šovinistų“. Beje vėlesni klausimai sovietų kariuomenės išvedimas, stojimas į NATO ir EU net neliečiami. Taip, kad ragindamas „išsivėdint“ turėk galvoj, kad pas patį arba labai prasta atmintis arba tiesiog istorijos nežinai.

    4. Niekada neginčijau ir kitų iškilių ir nusipelniusių žmonių indėlio į nepriklausomos Lietuvos respublikos atkūrimą. Pvz. V.L. nors ir kaip jo nemėgčiau (beje ir to pačio Brazausko) dėl vėliau padarytų klaidų.

    5. Man pačiam žiauriai nepatinka, kad politiniai pensininkai niekaip nepasitraukia į užtarnautą poilsį ir pastoviai šmėžuoja per žiniasklaidą. Tas pats Brazauskas senai galėjo palikt tų rūmų statymą.

    • GIGA

     tai,kad mes abu rasome lygiai ta pati.Esminiai skirtumai:
     1.Ar Valdovu rumu 20 mln (o ir aplamai jie patys) yra aktualiausia Lietuvos problema? Kaip kazkas teisingai rase,o kur mes „aukstus“ uzsienio svecius priimdavome iki siol?!
     2.Ar zmogus nusipelnes salies istorijai,gali is tos pacios salies vogti?jei taip,ir cia jam galima uz gerus darbus,tai galim ir nediskutuot.O gal gerb.Regis mano,kad „Draugyste“,“Alita“ ir t.t nera vagystes???!!O gal siose NEvagystese nedalyvavo AMB?
     o kas liecia istorija ir ka galejo ar negalejo A.M.Brazauskas padaryti Gorbaciovo prasomas.As girdejau viename is pirmuju mitingu AMB pasakytus zodzius-„prie sitos fasistines veliavos as nekalbesiu“.Taip buvo pasakyta apie musu dabartine valstybine veliava.AMB lose.Jis ragino zingsniuoti i Nepriklausomybe „mazais stepais“ ir kaip gudri lape (nors cia geriau tiktu meska) uode visus vejelius.Jis pasirinko kaip jam geriau ir neapsiriko.Skaitant tave,tai ir Kučma Ukrainoje nedaves komandos isvaikyt oranzini judejima didvyris?Ne,jis suprato,kad taip jam paciam bus geriau.Galim paziuret kur po to atsidure Songaila,o kur Brazauskas?Savo poziuri i Nepriklausomybe jis apibudino posakiu apie „fasistine veliava“,o visa kita merkantilus dalykeliai.Brazas cia nepralenkiamas…

     • Regis

      Tikrai su pačiu nesileisiu į plačias diskusijas apie Lietuvos istoriją. Bent iki tol, kol nepradėsi lietuviškai rašyti taip gerbdamas save, mane ir mūsų gimtąją kalbą.

      Antra. Vagysčių buvo daug. Ir nusikaltimų buvo daug. Kas iš to? Mes čia rašydami komentarus nuteisim? Dar kart sakau – bet kokiems nusikaltimams yra teisėsauga ir teismai. Aš tikrai nesiruošiu žmones teisti. Tuo labiau nesu kompetetingas spręst kas yra geras, o kas yra blogas privatizavimas.. Galiu aišku loti vardan lojimo, tačiau kam tai?

     • donatas

      ‘Dar kart sakau – bet kokiems nusikaltimams yra teisėsauga ir teismai.’
      jei kalbama apie ta pacia lietuviska teisesauga, kuri nedrista imtis tyrimo, jei tai liecia aukstus pareigunus, bet kai jau nebegali ignoruoti, tai tempia guma, kol sueina senaties terminas arba slepia galus – pagarba autoriui uz toki tikejima :)

 • ale atkreipet demesi, koks musu medziotojas sustorejes? Kaip kiaule atrode teliko ekrane :/

 • GIGA

  Gerb.Regi,kas yra geras ar blogas privatizavimas,bent jau „Alitos“ ir „Draugystės“ atveju,Jums nereikia sukti galvos,nes teisėsaugos organai jau yra aiškiai tai įvardinę.Bėda kita,kad visi lietuviai lygūs,o tauri istorinė asmenybė A.M.Brazauskas yra pats lygiausias.Čia ir buvo rašinio esmė,tą ir reiškė mano komentarai.jeigu nesupratot,tai….

 • Slyvanosis

  Nu, labas, bachūrai. Nežinot šito žodžio kilmės? Nu tai, klausykit.
  Kai aš buvau da pacaniuks, 1967 m. sudrebėja žeme Taškente, Uzbekijoj. Tada į Lietuvos T(u)S(u)R(usu) ir į Šiaulius konkrečiai atveže uzbekų juodą galybę ir apgyvendina naujai pastatytam blokinių namų kvartele, kurį dar tris dešimtmečius po to vadina Taškentu.
  Tai va, uzbekai ir užneše „bachūrą“ į Lietuvą, nes jų kalboj tai yr berniuks, vyriuks. Pats žodis kilęs iš arabiška vyr. varda „bahur“ arba „bahir“ (reišk – skaistus,švytintis). Tai tokia mana versija.
  Kita versija – enciklopedine, mane neįtikin.
  „Bachuras – žodis kilęs iš graikų „bakhurios“, reiškė jautį, kastruotą tam, kad nekonkuruotų su geresnių savybių patinu. Vagių žargone reiškia nieko nesprendžiantį arba kadaise prasikaltusį gaujos vadą. Žydų kalboje taip pat yra panaši šaknis, „bokher“, kartais priskiriama šiam žodžiui, buvo
  naudojama galvijui apibūdint.
  Jaunimo kalboje reiškia vaikiną, tikrą vyrą, savos kompanijos narį.“
  Nu je, vagiai i zekai pradėja Antikas graikų kalba kalbėt… Ž..Ž..Ž..Ž..
  Turtinga mana vaikyste internacionaliniais prisimynimais…

  • Quantum

   Pastaba, vagių tarpe „bachuras“ yra gerbiama asmenybė.

 • linas pl

  Vis mąstau, ar turi čia taip būti ar ne. Kodėl kone visi piliečiai diena iš dienos reiškia visišką nepasitikėjimą vadovaujančiais asmenimis ir veikiančiomis partijomis.

  Ir kodėl niekas nieko nesiūlo, ką reikia daryti. Būtent dabar. Ne tada, kai jau kaltiems šviesis kalėjimas.

  Taip visi tampame Brazausko gelbėtojais. Ir taip kažkas jį išgelbsti — jau antrą sykį. Negi tai likimas?

 • linas pl

  Kažkur dingo mano komentaras :)

  • linas pl

   Aišku, čia kažkoks nesusipratimas su laiko skaičiavimu. Jei taisysite, ištrinkit šituos 2. Ačiū.

  • Linai, apie ką jūs čia?..

 • Jonas III

  Aš palaikau Mykolą Algirdą. Jeigu neparodys kieto charakterio, tai su valdovų rūmais bus kaip su „nacionaliniu“ stadionu: 20 mln statybai-12 mln konservavimui, 20 statybai – 12 konservavimui,….

 • vilius

  Paveluotai, bet paminesiu neabejingo problemai brolio pastebejima del galimo sprendimo apie personalius Vaiduokliu rumus, kuriems as nuo pirmuju savaiciu siuliau palikt Cidziko dydzio rumu maketa-nameli su piesinukais ir kryziukais, kaip priimta pas mus (tai galetu but ir kukli stikline piramide su ekspozicija), kad per vienas duris ieitu ziopliai, kaip i mauzolieju, susimoketu bilietuka bobutei ir iseitu per kitas susizaveje galinga LDK istorija ir jos stebuklinga tasa. Namiukas save islaikytu, plius 30 slaveju katedros aikstei, plius bobutei su dukra pasikeiciant uztektu uzdirbt pensijai. Zinant ambicinga sekretoriaus uzgaida, keliaklupsciavusius klapciukus, architektus ir statybininkus, neturint istoriniu breziniu, o saldainiu dezutes lygio piesinukus, isleidziant milijonus statant ir prognozuojant siurbianti islaikyma ateityje, abejotinos paskirties naujadara pigiau susprogdinti, kol ne velu. Negu testi komunistines uzgaidas, uzdengiant graziausia vaizda i brangiausia lietuviui pili. P.S. atsiprasau uz klaidas. kaimynas

 • m

  +100 karmos taškų už šį įrašą, Artūrai :)

 • rasuole

  Pasistenge gerb. Brazauskas, kad turetume dar viena neaiskios paskirties, tragikomiskos isvaizdos pastata apie kuri ne visi zmones zino.. pvz. mano brolis puse metu ejo pro sali valdovu rumu ir tik tada kai as jam parodziau… zmogus suprato, kad tai ir yra tie garsieji rumai:(((((liudna , kad milijonai skiriami pastatyti nauja pastata, kai tuo tarpu simtai autentisku dvaru tiesog griuva akyse :(((((

 • NaJO

  Niekas niekada manau nelies musu didziojo ir labai valstybei nusipelniusio AMB, kad ir ka jis bedarytu. As neisivaizduoju ar zmones akli ar buki. Bet jau tokia santvarka lietuvoje susiformavusi ir NIEKADA ji nepasikeis, kol lietuva valdys lietuviai.. :/ Paprasciausiai manau tokia visuomene neturi ateities, ji yra pasmerkta murgdytis tokiame s*de kuriame ji yra dabar.