Liberalai, „Tvarka ir Teisingumas“ bei konservatoriai jau suprato „Leo LT“ reikšmę ir prasmę?

Vakar Seimas dirbo labai ilgai ir produktyviai, tačiau ne visi jo sprendimai buvo tinkamai atspindėti.

Bandau užpildyti spragą.

19.10 Seimas svarsto nutarimo „Dėl kreipimosi į Lietuvos Respublikos Konstitucinį Teismą su prašymu ištirti, ar Lietuvos Respublikos atominės elektrinės įstatymo 8, 10, 11, 20 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymas neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai“ projektą.

Socialdemokratų frakcija siūlo padaryti svarstymo pertrauką iki kito posėdžio (tai yra, iki rudens).

Registruojasi 59 Seimo nariai, balsuoja 58. „Už“ balsuoja 40, prieš – 7, susilaikė 11.

Tiesa, jei ne viską žinote, tai tame nutarime į KT iš esmės yra klausiama, ar „Leo LT“ buvo steigiama nepažeidžiant Konstitucijos.

Pamenate, prieš „Leo LT“ pasisakė ir konservatoriai, ir A.Zuoko liberalcentristai, nekalbant jau apie R.Pakso „Tvarką  ir teisingumą“ bei Liberalų Sąjūdį.

Bet kokie netikėti balsavimo rezultatai!!!!

Konservatorių frakcijoje – iš 12 balsavusiųjų „prieš“ balsuoja tik D.Bekintienė, I.Degutienė ir J.Razma. Dar 7 neturi nuomonės (susilaiko) o E.Zingeris ir R.Kupčinskas balsuoja už. A.Kubilius ir R.Juknevičienė, kaip visada pastaruoju metu nebalsuoja, nes jų nėra salėje.

Liberalų Sąjūdžio frakcijoje iš 4 balsavusių „prieš“ balsuoja A.Endzinas, susilaiko P.Auštrevičius ir G.Steponavičius, o V.Grubliauskas (berods „Kongas“) balsuoja už.

Liberalcentristai, kaip labai laisvi žmonės, balsavime nedalyvauja, nes tikriausiai mano, kad dirbti po 19 val. vakaro yra žmogaus laisvių pažeidimas.

Tvarkai ir teisingumui tikriausiai užmiršo suvadovauti – salėje buvę V.Kamblevičius ir E.Klumbys balsavo „už“.

O štai darbiečiai, vasario mėnesį vieningai parėmę „Leo LT“ balsuoja nevieningai – 3 „už“, du – „prieš“ ir du susilaiko.

Socdemai, soclibai ir valstiečiai – su jais viskas aišku – visi „už“.

Seimo nario mandatas, žinoma, laisvas, tačiau kai kuriuos dalykus vis tiek sunku paaiškinti.

Pavyzdžiui, niekaip negaliu suratsi logiško paaiškinimo E.Klumbio, V.Kamblevičiaus, R.Kupčinsko, V.Grubliausko ir E.Zingerio balsavimui už tai, kad šio projekto svarstymas būtų atidėtas?

Juk jie visi dar vasario 15 dieną (prabėgus vos trims dienoms po to, kai V.Adamkus palaimino Atominės elektrinės įstatymą) pasirašė po nutarimo projektu, kuriuo buvo siūloma kreiptis į Konstitucinį Teismą.

Ar spėjo pamiršti, kur pasirašinėjo, ar šiandien jau galvoja kitaip?

O kodėl susilaiko už projektą pasirašę liberalai P.Auštrevičius, G.Steponavičius, konservatoriai A.Matulas, R.Dagys, J.Dautartas ir keletas kitų?

Ar „Leo LT“ steigimas jiems jau nebekelia abejonių? O gal jie galėtų viešai pasakyti, kas pasikeitė, per tą pusmetį nuo vasario mėnesį?

Gal jau naują atominę pradėjo statyti? O gal VP grupė valstybės biudžetui grąžino apgaulės būdu gautus 76 mln. litų už PVM?

P.S. Buvo dar ir daugiau Seimo sprendimų tą vakarą. gal dar parašysiu, jei nepamiršiu.

(5 balsų, vidurkis: 4,40 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Arturai ar tikite kad sia organizuota nusikalstama SISTEMA (2K, KNIAZIAUS ir BORIOS hebra, ir pan.)om sustabdysime plunksna ? Laika buldozeriais ir tais metodais eiti kaip eina isrinktieji (pasaku nameliais Palangos papludimio centre, Sabonio vilose). Blogiausiu atveju kitas kelias http://www.emigruok.com kuriam rasiu savu lesu ir tikiu surasiu zmones (yra vieni uteniskiai) kurie gali padeti idarbinti visa inzinieriu Lietuva dorai ir tikekimes (tam bus visu musu kontrole) be apgaules !

 • Anonimas

  hmmm, regis panagrinėjus tokius balsavimus, balsuojama „randomu“ :D

 • Anonimas

  Sveiki, manau mažai seimo narių dar nenupirkti…o maxima sustabdyti galima tik kartu kryptingai ir ilgai dirbant.PVZ paskelbčiau internete tų nuodingų žaislų nuotraukas ir draugam laiškus išsiuntinėčiau su nuoroda.dabar info apie juos taip ir nerandu…gal padėt galit?
  Partijas priversti dirbti rinkėjams būtu galima, jei rinkėjai dalyvautu partinėje veikloje (priklausytu partijai,keltu idėjas, reikalautu ataskaitos iš seimo narių uz viena ar kita balsavima, paprasciausiai stebėtu!). Žurnalistai irgi gali ir turi priklausyti partijom, o labiausiai savo partija pliekt!!.Tada ir rezultatus matytume. dabar partijos daro ka nori o rinkėjų nuomonė tik prieš rinkimus rūpi…
  Visos partijos blogos? „sprogdinkim“ jas iš vidaus. pasikvieskim draugu kurie dar nepriklauso jokiai partijai ir tampam partiniais.ten yra ir nuostatai ir struktura,ir partinė bičiulystė ir korupcija švogeriai,ryšiai.visko ten daug!! tik partiniu mažai.todėl jie mus valdo o ne mes juos!! vaizdas aiškesnis bus kas kur puna ir nemaloniai kvepia. apie tai galima ir straipsni parašyt, ir kandidatu koki kita „nari“ paskelbt..

 • Labas Viktorai. Tie konkretūs žaislai yra čia http://www.inspekcija.lt/index.php?2005628898, o visi pavojingi ir nuodingi žaislai (ir ne tik) nurodyti šiame puslapyje http://www.inspekcija.lt/index.php?2153249117

  O žurnalistai partijoms tikrai negali priklausyti, užtenka partinių žurnalistų, kurie partjoms nepriklauso…

  Beje, tautininkai taip pat planavo sprogdinti konservatorius iš vidaus, kol kas atrodo jiems ne per geriausiai sekasi:)

 • Anonimas

  ačiū už žaislų nuorodas. o straipsni „Kaip aš buvau konservatorius (socdemas)“ teks pačiam kurti? noriu i partija is vidaus pasiziuret..

 • bn

  Tarybiniais metais praėjo mano didžioji dalis gyvenimo, bet buvau auklėjamas patrijotizmo dvasia, todėl nebuvau nei spaliuku, nei pionieriu, nei komjaunuoliu(net buvau “ nubaustas“ kariuomėnei tarnaujant ir išvytas iš jos metais anksčiau, kad negadinčiau komjaunuoliškos kuopos vardo), nebuvau komunistų partijos nariu, nesu ir dabar jokios partijos narys. Kai pasižiū rėjau, kaip buvo organizuota prezidentui Paksui „apkalta“, to labiau, dingo mintis, kad galėčiau būti kokios nors partijos, nariu. Nors Paksas man liks prezidentu visada, bet tapti T.T. partijos nariu nesiryžtu, nes (bent kol kas) abejoju ar pakam kamai demokratijos jos viduje. Man priimtina partijos programa, bet jei tai Pakso (nežiūrint mano pagarbos jam) AB, tai man nėra ten ką veikti. Kaip atskirti partijas nuo akcinių bendrovių neturiu patirties. Todėl kol kas susilaikau. Konstitucinio teismo sprendimai (paremti „dvasiomis“) manes netenkina, kaip netenkina jos atsakimai į paklausimus apie LEO LT steigimą. Čia aš prisiminiau vieną atvejį, kai buvou paskaitoje,ir vienas lektorius aiškino salėjė sėdintiems, kap mes gerai gyvensime, pastatę socializmą. Po to buvo galima užduoti klausimus lektoriui. Viena moteriškė paklausė: “ Ar yra pakamkamai dešros Amerikoje, nes ten kapitalizmas“. Čia lektorius praddėjo aiškinti, kodėl pas mus jos nėra. Pakilo vėl ta moteriškė ir sako: Aš jūsų neklausiau kodėl pas mus jos nėra, aš tik klausiau ar jos yra Amerikoje.
  Man atrodo, kad KT atsakymai tolygūs tam lektoriui. Gal aš klystu, nežinau.

 • Anonimas

  Zemiau vyksiantis balsavimas parodys KAS YRA KAS (Judas), pasimatys tikri veidai ir nebebus galimbes slapstytis po kaltinimais – korumpuotos komunistu valdzios valstybes uzvaldymu.

  2009.03.04 „Atominės elektrinės įstatymo pripažinimo netekusiu galios ĮSTATYMO PROJEKTAS“ Numeris: XIP-385

  http://www3.lrs.lt/pls/inter2/dokpaieska.showdoc_l?p_id=338350

  ir turbut jau laikas apie duotus pazadus atsiminti ir stengtis isteseti…