Citata #369 V.Valentinavičius apie lietuviškojo konservatizmo santykį su civilizuotu pasauliu

Premjero patarėjas V.Valentinavičius ieško Lietuvos konservatorių vietos evoliucijos grandinėje:

Manieros atsiranda šiuolaikiniame civilizuotame pasaulyje, nuoširdžiame barbarų pasaulyje jų nėra ir, atrodo, kad konservatoriai yra arčiau nuoširdaus pasaulio, negu veidmainiško manierų pasaulio

Delfi

(6 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • Ogis&Co

  Konspektuokim:
  Nuoširdūs barbarai konservatoriai… :)

 • A.G.

  Manau, kad teisingai pasisakė.
  Po truputį po truputį visi ateisim į protą.
  Turiu omenyje tuos, kuri lig šiol, 20 metų protu negalėjo pasigirti – kai sako rusai „lomat nie stroit. Eto umeem.“
  Na ne visi. Taip nebūna. Pakanka 20 proc. Juk Pareto dėsnis – aksioma, veikia be sutrikimo (20 proc. atlieka veiklos už likusius 80 proc. daugiau, o tie 80 proc. tik 20 proc. apimties – ir taip visose be išimties veikose…).

 • fsm

  vadinamasis pareto dėsnis nėra joks dėsnis. Na nebent jį galima pavadinti „dieviškuoju dėsniu“.

  • A.G.

   Įdomiausia, kad veikia. O dar yra įdomiau, kad tų 20 proc. neišeina atrinkti. Matomai ir tiems atrinktiems, – vėl tas dėsnis tiktų.

 • fsm

  hm. O kaip tas dėsnis tiksliai skamba? Bandysiu atlikti kokį nors eksperimentą, gal ir tikrai dėsnis.

  • A.G.

   Na jei kada savo archyvuose rasiu tuos užrašus (iš vienų kursų), – būtinai čia paskelbsiu.

  • A.G.

   Nereikės nei užrašų, dėl Jūsų, ieškoti, – pasirodo pilnas internetas to dėsnio.

   Štai viena interneto svetainė sako:
   Pareto dėsnis – kas tai?
   XX amžiaus verslo procesų valdymo konsultantas bei teoretikas Josefas M. Juranas (1904 – 2008) verslo pasauliui pasiūlė naują sąvoką, kuri apibūdina priežasčių ir pasekmių santykį arba kitaip – disbalansą. Dėsniui suteiktas italų ekonomisto Vilfredo Pareto (1848 – 1923) vardas, kuris 1906 nustatė, kad Italijoje 20% populiacijos valdo 80% žemės. Taigi Pareto dėsnio esmė yra tai, kad 20% priežasčių lemia maždaug 80% pasekmių. Šis dėsnis galioja tiek verslo pasaulyje, tiek asmeniniame gyvenime, tiek ir visuomeniniame gyvenime.

   Štai kita: http://vitoldasmasalskis.blogas.lt/pareto-desnis-20-80-versle-ir-asmeniniame-gyvenime-3.html

  • Martynas

   Kita variacija: praktiškai bet kokiame projekte 20% darbo („sudėtingoji dalis“) suvalgo 80% laiko ir pastangų.

   • fsm

    Ačiū, supratau.

    Antrasis Pareto-Niutono dėsnis skambėtų maždaug taip: 80% atvejų kūno įgyjamas pagreitis yra tiesiogiai proporcingas praktiškai bet kokį kūną veikiančių jėgų atstojamąjai ir atvirkščiai proporcingas kūno masei.

    Dieviškasis dėsnis, tskant.

    • Rytis I

     Šiuo atveju Pareto dėsnis papildo dinamikos dėsnius, teigdamas kad veikiančiųjų jėgų atstojamoji sudaro tik 20% nuo visų veikiančiųjų jėgų aritmetinės sumos. Nors pas mus tai daug mažiau turbūt…

 • Jonas tikriausias

  O nuo kada konservatoriai – nuoširdūs ?

 • Musė

  Kad konservatoriams trūksta rafinuotumo ir elegancijos – faktas kaip blynas. Taipogi nepaneigsi, kad savo idėjas ir sprendimus jie visuomenei pristato su dramblio gracija, o vertybes kitaminčiams bando įkalti kuokos pagalba.

  Nepaisant to, žiūrim, ką turim. Galime rinktis iš tokių variantų:
  1. Žavus, elegantiškas ir rafinuotas kombinatorius su akinančia pono bebro šypsena ir geru kostiumu (Zuokas ir Co);
  2. Lipšnus, mandagus, apsukrus ir visais (ta prasme savais) besirūpinantis, dėl visų (savų) labai pergyvenantis socdemas, po kurio nors ir tvanas;
  3. Savas žmogus Viktoras, ypatingai draugiškas ir smagus vyrukas, garsėjantis gerais gimtadieniais, pasižymintis savotišku požiūriu į verslo bei politikos etiką bei kai kurių draugiškų kaimyninių šalių vaidmenį Lietuvos politikoje
  4. Stačiokiškas ir netašytas, neapsukrus, tačiau kupinas geriausių ketinimų išgelbėti Lietuvą konservatorius.

  Kai gerai pagalvoji, gal tas nemokėjimas gražiai pateikti savo idėjų nėra pati blogiausia savybė iš visų išvardintų. Juk svarbu, kad tos idėjos apskritai būtų, geresnės ar blogesnės. Kad tas vežimas, nors ir krypuodamas, pakelėje išbarstydamas neryžtinguosius, judėtų į priekį.
  Kur kas blogiau, kai partijos tikslas yra stagnacija, melaginga ramybė ir kuo ilgesnis šiltos kėdės išlaikymas bet kokia kaina.

  • koncervatoriai savo pažiūras kala su kuoka ar su K.Uoka ? Ir ar tai skiriasi ?
   Beje, komunizmas irgi buvo geros idėjos, ale metodai nekokie…

  • A.G.

   Muse,
   socdemai, manau, – stambiojo kapitalo partija, o kad tarp jų klapčiukų gal ir yra ubagų, tai nieko nereiškia.
   TS partijoje yra labai daug nuoširdžių žmonių. Gal jiems sugadino „veidą“ tie, kurie anais laikais buvo patys aršiausi bolševikai (su karštu įsitikinimu), taip ir persivertę (pastebėję savo pąsamonėje, kad žiauriai klydo) – tapo labai nuoširdūs (pabrėžiu – labai labai nuoširdžiai tikintys vėl nauju rytojumi…) aršiausi ultradešinieji. T.y. gero žmonijai norintys, bolševikinio mąstymo žmonės (bolševikinio, kadangi kažkurioje vietoje kelių varštelių matomai savo laiku nebuvo kur įsukti…).
   Didžiausia tai partijai bėda – dėl šių žmonių… savo laiku, po 1990 m. reiškusių neapykantą visiems tiems, kurie suspėjo gimti anksčiau nei 1990 m.. O dar blogiau, kai neapykantos objektais jiems buvo net tie žmonės, kurie net niekada nėra buvę komunistais (dėl savo įsitikinimų), bet kurie turi SAVO įsitikinimus apie Lietuvą.
   Taigi, stovėjęs prie bažnyčios ir gaudęs vaikus ten kėsinančius užeiti, kai tapo švenesnis už vos ne disidentą, – minimą „veidą“ partijai matomai ne tik, kad nepagrąžino. Na ne visai taip…
   O ar buvo tuomet laiko atsirinkti, kai tokia kova virė dėl garbės. Garbės būti caru ir dievu…

  • J. naivusis

   Geri Musės apibendrinimai. Tik reiktų vieno papildymo, kurį labai miglotai parašė A.G. – konservatoriams reikėjo neleisti įsišakoti išverstaskuriams TRISPALVIAMS bolševikams, be atodairos štampuojančius etikėtes ir uzurpavusiems teisę į meilę Tėvynei.

 • bruno

  antras tag’as neteisingai parašytas. bus bėdų su paieška vėliau:)

 • Valdas

  man konservatorių manieros primena pitbulių instinktus.

 • Ogis&Co

  Vakar pas Jakilaiti Kubilius demonstravo nuosirdu ekonomikos desniu neismanyma ir bukai uzsispyrusi nora ignoruoti faktus, priestaraujancius jo isankstiniam isitikinimui.
  Tikras konservatorius.
  Tik kas bus su mumis?

 • Clear

  Taaaaaiiiip…Algis Ramanauskas taip pat konservatorius…

 • algis

  atsivertus alfa.lt pirmame ekrane matosi dvieju naujienu teaser’iai ir daug daug reklamos. Ar toks turi buti naujienu portalas?

 • saulius

  Visai neblogai šįkart pasamprotavo V.Valentinavičius.

 • P.I.L.

  Račas iš tų kurie sėdi savo tiesos soste aukštai aukštai. Ir iš aukšto pšiepia visus pakeliui dar psimėgaudamas savo minties ir žodžio tobulumu. Tik viena bėda – Valentinavičius dirba ir nepabijojo pereiti į pasmerkų nepopuliarumui komandą, o Račas vis dar sėdi ir iš aukštai prižiūri pasaulio funkcionavimo tobulumą, kad gink die kokie nors dirbantys jo neterštų:)

  • mielas P.I.L., tamstos įžvalgos labai protingos ir vertingos. Tačiau, pirma, jos visiškai ne į temą, o antra, man nuo jų nei šilta, nei šalta. Todėl nepersistenkite.

 • P.I.L.

  Ponas Račai. Labai asmeniškai ir jautriai priimate pastabas. Nelabai solidu asmeniui besireiškiančiam viešoje erdvėje. Tai patvirtina mano teiginius. O dėl šilta ar šalta, tai tik parodėte, jog šiuo atveju rašėte dėl rašymo. Nepaisant to laikau Jus tuo žurnalistu į kurio įžvalgas verta atkreipti dėmesį.

  • mielas P.I.L., atsiprašysiu, bet ne tamstai spręsti, kas man solidu, o kas ne. O dėl to, kas tamstai ką patvirtina ir kas ką parodo, tai tik pasikartosiu – man nei šilta nei šalta.

 • Birutė

  Valentinavičiaus citatą suprasti galima dvejopai:
  1. konservatoriai yra barbarai.
  2. manieringumas yra yda, nebūdinga konservatoriams.

  Asmeniškai man priimtini abu variantai, todėl galutinis variantas matyt užifiksuos toks:

  Konservatoriai yra nemanieringi barbarai.

 • P.I.L.

  … nei šilta, nei šalta. Nes aš tik stebiu ir kritikuoju, ir eikit jūs visi… Aš juk tobulas :)

  • mielas P.I.L., tamsta visai manęs nenustebinote. Tokių tobulų kaip tamsta esu matęs labai daug. Turiu galvoje tuos, kurie žino viską apie kitus.