Ar Lietuva valstybė?

Visai neseniai minėjome Nepriklausomos valstybės atkūrimo dvidešimtmetį…

Tačiau ar tikrai prieš dvidešimt metų atkūrėme valstybę?

Pirmą kartą apie tai pagalvojau dar 2009 metų sausio 16 dieną, kai dužo Seimo langai. Keista tada buvo stebėti, kaip būrelis chuliganų mėto akmenis į Lietuvos Respublikos aukščiausios valdžios institucijos buveinę, o visuomenės rimtį turintys apsaugoti policininkai jiems leidžia tai daryti.

Suprantu, kad ne policininkai dėl to kalti – jie vykdė įsakymus. O įsakymo ginti visuomenę – o kartu ir valstybę –  nuo chuliganų tada jie tikriausiai nebuvo gavę. Todėl pasinaudojo jiems suteikta teise prievartai tik tada, kai akmenys pradėjo skristi į juos pačius. Tai yra, gynė nuo chuliganų save, tačiau ne valstybę.

Galbūt todėl, kad Seimo rūmai šių dienų policininkams, priešingai nei, pavyzdžiui, Lietuvos piliečiams 1990-ųjų sausio 13-ąją, niekaip nesisieja su valstybe?

Šiek tiek kitokį požiūrį Lietuvos policininkai pademonstravo prieš porą savaičių. Jie garbingai ir sąžiningai atliko savo pareigą ir padarė viską, kad Lietuvos piliečiams būtų užtikrintos teisės, kurias jiems garantuoja Lietuvos valstybė. Net neabejoju, kad ir tarp policininkų, budėjusių Neries pakrantėje gegužės 8 dieną, buvo ne vienas, nepritariantis homoseksualių Lietuvos piliečių norui surengti eitynes, tačiau valstybė tą dieną nugalėjo.

Pergalė nebuvo absoliuti, nes savo pareigas vykdantys policininkai vis dėlto neatliko tos pareigos iki pabaigos – nesutramdė Seimo nario mandatą turinčių chuliganų. Vėlgi – kaip ir sausio 16-ąją jie nuo tų chuliganų tik gynėsi, nors valstybė jiems yra suteikusi įgaliojimus ginti ne tik save, bet ir visą visuomenę – plačiąja prasme valstybę. Todėl  kėsinimasis į policininkus ir jų teisėtų reikalavimų nevykdymas iš esmė vertintinas kaip pasipriešinimas valstybei. 

Valstybė to turėtų neleisti. Policininkai prie Neries leido.

Gal policininkai šiek tiek sutriko todėl, kad valstybei priešinosi tie, kas patys save laiko esant valstybe? Nors tuo konkrečiu atveju pastarieji buvo jau už valstybės  – tai yra, visuomenės susitarimo – ribos.

Tiesa, ši istorija dar nesibaigė, tad yra vilties, kad viskas stos į savo vietas. Tai yra, kad pasipriešinimas visuomenės susitarimui bus įvertintas pagal nuopelnus, o to susitarimo nesilaikantys visuomenės nariai, nepaisant to, kokius mandatus kišenėje jie nešioja, atsidurs ten, kur jiems ir dera būti: už gebančios susitarti visuomenės ribų. Bent jau laikinai.

O kol tai galbūt įvyks, stebime, kaip visuomenės susitarimas nepaisomas Kauno rajone. Ten keliasdešimt violetinę spalvą pamėgusių individų nusprendė, kad jie yra aukščiau teismo.  Jie patys vykdo teisingumą ir patys sprendžia, kas teisėta ir kas ne.

Policija – jos vadovo V.Telyčėno asmenyje – tuo tarpu ramiai tai stebi ir siūlo „susitarti“.  Pasiūlymas įdomus, tačiau dar įdomiau būtų sužinoti, kam ir su kuo policijos vadas siūlo tartis: visuomenei su jos susitarimą ignoruojančiais? Policijai su įstatymo pažeidėjais?

Aš, pavyzdžiui, visai nenoriu tartis su tais, kurie įsivaizduoja, kad gyvena ne valstybėje, o Kauno rajone. Nes man violetinė spalva lygiai tokia pat graži kaip ir kitos.

Aš taip pat norėčiau, kad ir policija su jais nesitartų. Kad elgtųsi bent jau taip, kaip su tais dviems mandatą kišenėje nešiojančiais prie Neries arba kaip su tais 2009-ųjų žiemą mėtančiais plytas.

Nes tada žinočiau, kad gyvenu valstybėje, kurioje galioja visuomenės susitarimas. Galioja visiems, o ne pasirinktinai. Galioja visada, o ne tik tada, kai policijai tenka ginti save.

Šiandien, kai policijos vadovas nusprendžia, kad įstatymą reikia ginti pagal susitarimą ir kai tam iš esmės pritaria keli su mandatais kišenėje, problemas bandantys išspręsti laiškais, jau pradedu abejoti ar Lietuva yra valstybė tikrąja to žodžio prasme.

Tas abejones dar labiau sustiprina tai, kad tyli ir pareigūnas, kurį Konstitucija įvardija kaip valstybės vadovą.

Jei Lietuva vis dar valstybė, tai kas kitas jei ne valstybės vadovas turėtų visiems tai priminti. 

Bent jau žinotume, kad yra noras, kad valstybė būtų.

(24 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • Lietuvos Respublikos Konstitucija
  6 straipsnis
  antra dalis
  Kiekvienas savo teises gali ginti remdamasis Konstitucija.

 • „Policija – jos vadovo V.Telyčėno asmenyje – tuo tarpu ramiai tai stebi ir siūlo “susitarti”. “
  Būtų Telyčėno vietoje Putinas – iškart tvarką įvestų, jokių derybų nebūtų.

 • max

  Gerbiamas Artūrai , 10 balų. Aš kažkodėl tikrai tikėjau, kad būtent jūs nepabijosite ir pasakysite blaivią poziciją Kauno otmorozkų atžvilgiu. Atrodo neapsirikau. Džiugu. Bet kur visi kiti? Kur valstybinikai(albinai, lapatos , valatkos)? Kur pilietinikai (kuoliai, aleksandravičiai, vasiliausiai su dapkais, kur pilietiškiausias pilietis Donskis?

 • nerijus

  „Todėl kėsinimasis į policininkus ir jų teisėtų reikalavimų nevykdymas iš esmė vertintinas kaip pasipriešinimas valstybei. “

  Ar visada policininkas atstovauja Valstybę?..
  Kai TIESIOGIAI prašo kyšio?..Atstovavimas Valstybei ar savo gerovei?..
  Sakysite- neduoti?..
  Jei bauda 1 000 ir daugiau, o prašo tik 100?..
  Šiuo metu, kai darbdaviai nesiskaito su dirbančiaisiais ir „baltųjų negrų“ atlyginimai tik minimumas, tai 100 Lt yra ne 1 000…
  Pažvelgtume į statistikas, tai jos aiškiai parodytų, kad kyšių davimas padidėjo, kaip ir atlyginimų „vokeliuose“.
  Realybė kitokia, nei mes norėtume ją sukurti.
  Ši visuomenė, kuri yra panikoje, nes nežino ką daryti su esama laisve yra tik pinigų karta.
  Kapitalizmas…

 • Astra

  Labai geras straipsnis/nuomone/pastebejimas. Tik vat, kad is tikruju taip ir yra su tais policininkais. Va pazistu viena: patruliavo, gavo pranesima, kad pavogtas automobilis, nustate, kuria kryptim vaziavo, uzstate ji barikadomis, automobilis nestojo, taranavo policijos masinas, policininkai panaudojo ginkla, sove i nuvaziuojancio automobilio padangas, nepataike, netycia pataike i vairuotoja-vagi. Ka jus manot, tai nepilnametis, girtas, be leidimo is tevo pasiemes automobili sunus. Ir ka??? Tyrimas, ar nevirsyti igaliojimai, ar tikslingai panaudotas ginklas. Aisku, kaltas liko policininkas, nes galejo buti isvengtas ginklo panaudojimas…atleidimas is pareigu ir t.t.
  O tas policininkas tai gyne mus visus. Kas butu, jei tas girtas nepilnametis butu partrenkes vaikus? Vel policija kalta, kad nesulaike…
  Vat tau ir gink valstybe. Nuteistojo kolegos issizadejo ginklo, sake jo nenaudosiantys visai, nes jei suzeisi, kad ir kalta, vistiek busi virsyjes igaliojimus. Tai ka tiems vargsams policininkams daryti. Kaip jiems ginti??? Panaudosi jega – reks, kad suzeidei. Nieko nedarysi – reks, kad negini…
  Seniai sakiau, kad Lietuvai reikia istatymu, kaip Amerikoj. Kazkodel ten niekas nepuola policininkams spjaudyti i veida, nes zino, kad bus suluosintas, ir teisetai…

 • tomonzo

  Kedžio šalininkų veiksmai Garliavoje man primena Waco apgulties JAV atvejį 1993. Dokumentinį filmą apie tai rodė „Discovery“. Dovydo sektos pasekėjai užsibarikadavo savo būstinėje ir pasipriešino policijos ir kariuomenės pajėgoms. Apgultis ir nesėkmingos derybos tęsėsi 50 dienų, kol tragiškai baigėsi šturmu ir 76 žmonių mirtimi. Pagrindinė problema buvo neteisinga derybų taktika ir sektantų fanatizmas. Abejoju ar Lietuvoje kas nors turi tokių derybų vedimo patirties ir drąsos prisiimti atsakomybę.

  • Ditto. Koreshas žaidė nepralošiamą žaidimą, kadangi jame beveik visuomet pralošia tas, kuris žaidžia pagal taisykles. Būtent to ir pagrįstai bijo Lietuvos policija. Lokalizuotai išspręsti derybas ir neutralizuoti smurto protrūkį gal ir įmanoma, tačiau išvengti gigantiško negatyvaus emocijų protrūkio už Garliavos – sunkiai :( Neįsivaizduoju, kaip tokiu atveju elgtis…

 • anoniminis bailys

  Arturui Racui yra zymiai lengviau tureti tokia nuomone, nes kai Arturas Racas nueina i policija/teisma/vmi betkokia valdzios institucija, tai Artura Raca visi gerbia, jo nuomones klauso ir su juo skaitosi, sveikinasi. Anoniminis bailys turi visiskai priesinga nuomone, nes kai ji sustabdo keliu policija, jam sako „gani kapeiku“, atejus parasyti pareiskima, del vagystes, jam sako „nu tai tu gali parasyt, bet zinok niekas nepasikeis“, teisme dar neteko buti, bet is kolegu patirties galiu pasakyti, kad nuotykis butu zymiai idomesnis. Neizeisdamas Arturo, noriu jam pasakyti, kad zinomo visuomenes veikejo patirtis ir paprasto jaunuolio patirtis bendraujant su valdzios institucijom ir ivairiais atsiprasant pizonais, neaisku uz kokius nuopelnus sedinciais tam tikrose pareigose, gali svelniai tariant skirtis, nuomone irgi.

  O kas pas mus priziuri tuos kurie kazka priziuri? Teoriskai turetu buti ziniaklaida ir visuomene. Bet didzioji ziniasklaidos dalis, uzsiemusi Gelazniko pirsto problemomis… ai nu nors ka cia, kokia visuomene tokia ir ziniasklaida ir nera paklausos nebus ir pasiulos.

 • nijole

  Manau, kad šį kartą viskas yra sudėtingiau. Aišku, tie žmonės atrodo kitaip, nei mes su Jumis. „Paprasti“ lietuviai išvis labai nekaip išoriškai atrodo ir jų raiškos priemonės nesubtilios – ne graikai… Teisė ir teisingumas kartais skiriasi, bet tas skirtumas neturėtų virsti provokacija. Istatymą reikia taikyti dar ir išmintingai, neuzmirštant, kad žmonės turi ne tik protą, bet ir širdį. Širdis kartais proto neklauso, tokioje tad išsivystymo stadijoje yra mūsų tauta. Ar neturėtų šios paprastos ir liūdnos tiesos paisyti tie, kurie priima sprendimus?

 • nonsense

  Aš ir nesuprantu kodėl nevykdomi teismų sprendimai. Ir aplamai kažkokia keista teisė – atseit negavo teismo sprendimo kedžiai, o apskundžia tą teismo sprendimą. Tikiuosi teisėja Neringa greitu laiku jau nebebus teisėja ir galės įgyvendinti savo svajonę – emigruoti.

  • anoniminis bailys

   Galiu pasakyti tik tiek, nesprendziu kas teisus, o kas ne, bet nesutikti, kad visa si istorija svelniai pasakius kvepia labai labai neskaniai, tai manau turetu buti kiekvienam aisku. Ir visai nebutinai reikia ziureti puikias tiriamosios zurnalistikos laidas, kaip pono Krivicko (televizija stengiuosi ignoruoti kiek tik imanoma dazniau), kad susidarytum tokia nuomone.

  • giedrius

   ash irgi nesuprantu kodel nevykdomi teismu sprendimai, pvz.: nuimti lenkishkus gatviu pavadinimus Lietuvoje… ir nevykdomi metu metais :)

 • fsm

  Šį kartą turiu nepritarti gerb.Račo jaunatviškam įkarščiui. Valstybės ratai gali suktis lėtai, bet turi suktis užtikrintai. Tikiuosi ir tikiu, kad policija filmuoja beigi fotografuoja tuos, kurie trukdo vykdyti teismo sprendimą. Savo laiku tam „bus duota eiga“ ir blokados didvyriams teks atsakyti pagal įstatymą.

 • WU

  Artūrai, patiko požiūris :)

 • Rolandas

  WU, pritariu.

  • keista…:)

   • Rolandas

    Nieko keista. Tik principiniai klausimai. Ar pripažįsti teisę visuomet, arba tai darai pasirinktinai. Todėl nieko keista.Vien tik principai.

 • xe

  Turbūt blokados didvyriai išsigando ;) Dar žmonės turi kažkiek sąžinės. Kūrio draugeliai iš Konstitucinio teismo buvo nusprendę, kad Leo LT ne monopolija. Po metų nuspręs, kad Lietuvoje nebus vasaros. Ir ką visi linkčios galvomis. Lietuvoje gi tesingumą vykdo teismai, bet matome kas per teismai. Visur duok duok duok, o kitaip tavo byla spręs dešimtmetį. Ir nėra ko Artūrui čia purkštauti, žmonės išreiškė savo poziciją. Nors susikerta su teisingumo doktrina. Bet ar Lietuvoje bėra teisingumo, manyčiau tik kupiūrų storis.

  • „Ir nėra ko Artūrui čia purkštauti, žmonės išreiškė savo poziciją.“ Na, iš įrašų tinklaraštyje panašu, jog ponas Račas nesibodi priešingą nuomonę turinčių laikyti idiotais. Ir turbūt laiko save labai tolerantišku.

 • nerijus

  Konstitucija

  21 straipsnis
  Žmogaus asmuo neliečiamas.
  22 straipsnis
  Žmogaus privatus gyvenimas neliečiamas.

  25 straipsnis

  26 straipsnis
  Minties, tikėjimo ir sąžinės laisvė yra nevaržoma.
  29 straipsnis
  Įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs.
  31 straipsnis
  Asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.
  33 straipsnis
  Piliečiams laiduojama teisė kritikuoti valstybės įstaigų ar pareigūnų darbą, apskųsti jų sprendimus. Draudžiama persekioti už kritiką.
  36 straipsnis
  Negalima drausti ar trukdyti piliečiams rinktis be ginklo į taikius susirinkimus.
  Ši teisė negali būti ribojama kitaip, kaip tik įstatymu ir tik tada, kai reikia apsaugoti valstybės ar visuomenės saugumą, viešąją tvarką, žmonių sveikatą ar dorovę arba kitų asmenų teises ir laisves.

  Nėra skundo, jog trugdoma gyventojų rimtis ar kitaip pažeidžiama viešoji tvarka.
  Ir manau, kad jo nebus, nes dauguma nepasitiki teisėsaugos darbu…ir tam yra pagrindo…

  Jei prezidentė kištūsi į teisėsaugos darbą, tai ne demokratija, o diktatūra.

 • Artūrai, ke(pe)dofilija jau tapo politika. Tokia, kuri su valstybe ir teise nieko bendro neturi. Tai, kas vyksta Kaune šiuo metu, man primena gūdžius 1992-1993 metus. Prisiminkime Vito Lingio istoriją. Jau tada buvo tokie, kurie valdė Vilnių. Dabar yra kiti, kurie valdo Kauną. Jie veja lauk kaip šunį antstolį ir pareigūnus. Jie veja lauk mus visus ir mūsų valstybę. Nes jie – jau tapo jėga. Jų bijo ir teisėsauga, ir politikia. O tokie kaip S. Stroma dar dalyvauja jų mitinguose ir kursto. Ir jie dabar staiga nestaitokės valdžia (leidžiamoji ir vykdomoji ir dar ypač teisėsauga), tuomet procesai taps pavojingais demokrataijai. Manau, kad tie teisininkai Venckai neturi jokios profesionio vardo ir vargu ar gali dirbti teisinį darbą – tiek advokatūroje, tiek teisme.

  • lv

   Gana profesionalus (profesinis?), „raštingas“ žurnalisto nuomonės pareiškimas…

  • Regis

   „Manau, kad tie teisininkai Venckai neturi jokios profesionio vardo ir vargu ar gali dirbti teisinį darbą – tiek advokatūroje, tiek teisme.“

   Gerb. Dainiau, šis teiginys kuo pagrįstas? Gal galėtų Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas paaiškinti savo apibendrinimus?

  • PЄTRVS

   Gerbiamas D.Radzevičiau, ar nemanai, kad precedentą, kuomet galima nevykdyti teismo sprendimo sukūrė būtent LR teisėsaugos institucijos (Vilniaus apygardos prokuratūra), kuri nepakluso teismo nutarčiai, kad įtarimai Stankūnaitei nepareikšti nepagrįstai?
   Antras paminėtinas atvejas, kuomet mergaitė, buvo tikra to žodžio prasme „supakuota“ ir išvežta į Vilnių, Vaiko raidos centrą (galima pamanyti, kad Kaune nebuvo tinkamos įstaigos vaikui priglausti), o kai Venckienė tapo teisėta mergaitės globėja, jai pasiimti mergaitę kliudė ne įtūžusi minia, bet tie patys prokuratūros pareigūnai ir apsauga. Kodėl tada tamsta nei vienu nei kitu atveju neišsakei kritikos dėl to, kad buvo nevykdomi teismo sprendimai? Kvepia šališkumu. Tą pačią repliką galėčiau mestelti A.Račui….

  • dz0

   O ar Radzevičius bei Račas (nuoširdžiai) pasitiki teisėsauga?

   pats Artūras rašė:
   http://racas.lt/zudynes-kaune-jauciuosi-siek-tiek-kaltas/
   > Jei toje istorijoje yra bent maža dalis tiesos, už grotų turėjo sėdėti kažkas kitas.

   dėl tos Stankūnienės — ji gi labai įtartina persona — negi jums taip neatrodo? kiek teko girdėti, neturi darbo ir pajamų. ir video įrašai pakankamai įtikinami, dėl jos kitų darbelių… O teismas to kažkaip nepastebi?

   Vilniaus apygardos teismas 2009 m. spalio 6 d. paskelbė nutartį, kurioje pasakyta, kad mažametės D. Kedžio dukros motinai L. Stankūnaitei nepagrįstai nėra pareikšti įtarimai.
   [http://ekspertai.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=645:ar-sugebes-pilieciai-apginti-valstybe-jei-valstybe-nesugeba-apginti-savo-pilieciu&catid=35:k-xxx&Itemid=71 ]

   „.. po susitikimo psichologė žurnalistams pareiškė, kad L.Stankūnaitė meluoja.“
   [http://klaipeda.diena.lt/naujienos/drasius-kedys/b-varsackis-perskaicius-psichologu-isvadas-man-viskas-tapo-aisku-278558 ]

  • Jūratė

   „Manau, kad tie teisininkai Venckai neturi jokios profesionio vardo ir vargu ar gali dirbti teisinį darbą – tiek advokatūroje, tiek teisme“,-pagalvojo protingai Radzevicius, nes jis ne dundukas, o kas turi kita nuomonę yra dundukai. Jums reikia persikraustyti į Kauną abiem su p.Raču į tą tolerancijos miestą, ir jei pyktis tamstoms liejasi per kraštus sudalyvauti olialia ar kaip ten festivaly…tada gal šiek tiek aprimsit.

 • VirginijusT

  Ar girdėjote ką nors apie pilietinį nepaklusnumą? Taigi beveik idealia forma jis ir vykdomas prie Kedžių namų. Dalyvių skaičius gal kiek mažokas, tačiau realiai padarytų kokis spilnteris ar raitas apklausą ir pamatytumėm, kad dauguma tokiai formai pritaria.

  • Bet tai ir yra didžiulė bėda. Esu įsitikinęs tuo, kad dauguma tų, kurie susibūrė prie Kadžių namu niekada gyvenime tiesiogiai nebuvo susidūrę su teisine sistema. O kai jų paklausi: kodėl? Gausi paprastą atsakymą: ji neveikia ir nesikreipsiu… Pabandyti niekas net nebando… Tą puikiai išnaudoja populistai.

   O jei šnekėti apie bendrą nepritarimą, tai čia jau reikia mesti akmenį į žiniasklaidą. Ji puikiai formuoja būtent tokį visuomenės požiūrį… Taigi – nėra dūmų be ugnies.

 • Roco

  Pagal gerb. poną Artūrą Račą išeina, kad turėjo policija jėga prasibrauti pro minią, pagriebti mergaitę ir toliau miniai priešinantis su mergaite rankose pareigūnai prasiskverbia pro minią, sėda į automobilį ir dingsta. Labai sakyčiau sveikas požiūris i vaiką.
  O kur buvo valstybė kai gerbiamas Drasius Kedys metus laiko į ją kreipėsi dėl pedofilijos, o ši valstybė jau tada nieko nedarė, tiksliau jau tasai jos nebuvimas tuomet išprovokavo ir tokius įvykius kur vyksta dabar.

 • Regis

  Sakyčiau visiškai nevykęs sugretinimas – sausio 16-osios raušės, porelės homofobų išsišokimas ir nuoširdi, taiki žmonių palaikymo akcija. Šiame kare (o tai jau senai galima prilyginti būtent karui) dėl tariamos ir tikros teisybės jau senai peržengtos bet kokios padorumo, sąžiningumo, teisingumo ir objektyvumo ribos. Kas įdomiausia lygiai toks pat klausimas ar Lietuva valstybė kyla ir tiems, kurie su siaubu stebi kaip bet kokie bandymai išsiaiškinti tiesą atsimuša į gerai koordinuotą gynybą. Sakot valstybės pagrindų gynybą? Labai abejoju.. ta gynyba norom ar nenorom griauna bet kokį tikėjimą valstybe.
  Lietuvos respublikos teisingumo ministras – „svarbiausia mergaitės interesai“. Būtent mergaitės, tos pačios kurios patirti „įspūdžiai“ mamos nuomojamame bute absoliučiai niekaip neištirti. Maža to, po kažkiek laiko ta pati mergaitė teismo sprendimu turi nedelsiant būti gražinta tai pačiai mamai kurios rolė šioje istorijoje neišaiškinta.

  Šioje vietoje: http://kauno.diena.lt/naujienos/kriminalai/n-venckiene-teismo-nutartyje-daugybe-pazeidimu-papildyta-278598
  pakankamai aiškiai ir suprantamai aprašyta kodėl būtent šis teismo sprendimas yra abejotinas. Norintys būti nors kiek objektyvesni suras argumentų. Nenorintys, ne aišku kokios motyvacijos vedami, ir toliau pus miglą kurios kaip tik dabar mažiausiai reikia.

  p.s. dėl Kauno rajono. Labai jau mes greit pamirštam mūsų jaunos atkurtos šalies istoriją. Jeigu ne tų pačių žmonių pasiryžimas gint savas vertybes vargu ar mes turėtume savo nepriklausomą valstybę kurią dabar (atseit) gali apgint tik policija.

  • fsm

   @Regis
   >>Šioje vietoje: http://kauno.diena.lt/naujieno…..yta-278598

   Skaitome:
   „Parduotuvės langus taip pat papuošė lapeliai su pagalbos prašymu. Juose nurodyta ir Laimutės Kedienės sąskaitą, į kurią galima aukoti pinigus. Jie bus skirti kovai su pedofilija.

   … Pateikiama ir trumpa istorija: kaip D.Kedys sužinojęs, kad jo dukrą prievartauja verslininkas ir teisėjas bandė teisybės ieškoti teisiniais keliais, vėliau kreipėsi į visuomenę, žurnalistus, netgi įrašė dukters pasakojimus apie tai kaip ją pardavinėjo motina L.Stankūnaitė į vaizdo juostą.

   Po to D.Kedys buvo rastas negyvas…“

 • Rolandas

  Roco, prie ko čia ta mergaitė? Tokiems kaip tu, ta mergaitė yra dešimtoje vietoje iš galo.Jums,pirmoje vietoje – „Aras“ vyrukai, pasipriešinimas (net nesvarbu už ką, kodėl ir prieš ką), įsiutusi minia, pagriebimai, tolimesnis priešinimasis, pareigūnų prasiskverbimai (pageidautiną į minią, ir su aukomis), sėdimai į automobilį, dingimai, provokacijos ir t.t. Stichija. Tai prie ko čia ta mergaitė, Roco?

  • Regis

   „Tokiems kaip tu“ …

   Gal vertėtų dar kart pasiskaityt ir ką jis parašė ir ką pats parašei ir pagalvot ar Roco jau toks kaip jie, ar jie tokie kaip Roco :)

  • anoniminis bailys

   Dar betruko pavadinti tuos zmones buduliais, kaip nekurie. Idomu jei sakykim paaiskes (nors labai abejoju), kad visgi teisus yra Venckai ir Kedziai, kas tada bus didesni buduliai?

   • oneguy

    Nesvarbu kas paaiškės, dabar teismas nusprendė taip. Ar kuris nors iš Jūsų skaitė ten tuos XX tomų bylos? Neskaitėte ponai. Tai ir leiskite spręsti, tiems, kurie skaitė.

    • anoniminis bailys

     Tikrai neskaiciau ir nieko neteisinu. Bet visgi, norite, kad pamineciau keleta istoriniu bylu pavyzdziu, kai teismo sprendimai nebuvo teisingi?

     • oneguy

      Ar tai, kad istorijoje yra buvę neteisingų teismų sprendimų Jums leidžia abejoti šiuo konkrečiu?
      Nustokite apsimetinėti.

     • oneguy

      O pavyzdžiui nepagalvojote, kad gal Jūs neteisus? Kad pavyzdžiui Kedys psichopatas, o gal ir pats pedofilas, o Ūsas ir Furmanavičius nekalti žmonės, atsidūrę netinkamoj vietoj netinkamu laiku? Kodėl konspiracijos teorijas tik į vieną pusę galvoja ;)?

      O gal jau dabar mane pagal ip reiktų atsekti, ir uždaryti?

    • anoniminis bailys

     Dar karta pasikartosiu, as nemanau, nesprendziu ir konspiracijos teoriju nekuriu, asmeniskai nieko is sios tragedijos dalyviu nepazystu, televizijos taip pat neziuriu. Nu ir susirinko zmones, nu ir trukdo policijai, nu tai turi nuomone, gal zino kaip viskas buvo, gal pazysta, gal seip psichopatai, bet as nesiimu daryti isvadu, kad griuva teisines valstybes pamatai. Daugumos intelektualu ir visiskai visu pseudointelektualu beda yra ta, kad ju pasvaiciojimai neiseina uz vietines kavines ir vietinio vyno ir surio klubo patalpu.

 • Majus

  Praktiškai sutinku su p. Račo pastebėjimu, tačiau labiausiai trūksta kad ir prezidentės nuomonės, juk ji labai mėgsta duoti nurodymus generaliniam prokurorui ar pabarti teisėjus ypač kaip vyksta tokie rezonanciniai įvykiai, tačiau šiuo atvėju tyli… Juk užtektu pabarti ir šį kartą manau viskas daug greičiau pradėtu spręstis, bet šį kartą kažko bijoma, manau didžiausia baimė reitingų smukimas.

  • Va, va… Šioje vietoje irgi reiktų padiskutuoti plačiau. Visi laukia Mesijo… O tas Mesijas pas mus kas? O kodėl yra suformuota tokia, sakyčiau neteisinga, nuomonė??

 • Roco

  Jeigu Jūs Rolandas nežinote prie ko čia mergaitė, tai siūlau pradėti domėtis kauno pedofilijos byla, gal tada suprasite apie kokią čia mergaitę kalbama.

 • Rolandas

  roco, atleiskite. Kaip jau pamačiau esate goliai tikintis (šioje vietoje nesvarbu kuom),o tikinčiųjų, kaip žinia, logika ir argumentai neveikia.Ata.

  • VirginijusT

   Pavartojot šiaudinę baidyklę ir kalbat apie logiką? :DDDD

  • Regis

   Koks gailus ir apgailėtinas pasitraukimas. Kadangi tamsta esate ne visai koordinuotas (šioje vietoje ne svarbu ar turiu pagrindo taip galvoti) tai kaip žinia, invalidų ir besitraukiančiųjų niekas neliečia. Atia analogiškai.

   • Rolandas

    Regi, ne „atia“, o „ata“ (jis atėjo). Tikintieji supras. O dabar pasakysiu ne tiek anologiškai, kiek adekvačiai-bendraukite daugiau tarpusavyje, ir jau išties atia.

    • Regis

     Tamsta matyt nesupratai ką Roco norėjo pasakyt ir matyt nelabai supratai ką pats norėjai psakyt. Tai įvardijama kaip teksto suvokimo problema. Tokiais atvejais atsiranda pagunda analogiškai įjungt fantaziją ir apdėt apibūdinimais, bet ar to reikia. Matyt ne.

     • Rolandas

      Regi, pasinaudokite klasikiniais patarimais. Originalus nebūsiu ir aš-pradėkite lankyti psichologijos įvado kursus. Jums rekomenduotinos klasikinės temos: „Priešiškumo įvadas“, Pereinamasis priešiškumas“, „Išplėtota neapykanta“. Dabar tai jau ir pavasariniai kursai. Dar suspėsite užsirašyti.Kaip pažymėjo klasikai, ypatingas dėmesys šiuose kursuose skiriamas sąmoningumo, kaip buvimo be sąmonės priešybės, tyrinėjimams, taip pat duodama daug naudingų patarimų, kaip būti sąmoningam. Įdomios temos. Pastebiu, kad tai tik klasikų patarimai, kurie itin tinka Jums:)

     • Regis

      Nuoširdus dėkui už patarimus, bet tamsta vis tiek keistai ir nekoordinuotai elgiesi – tai užsipuoli ar apkaltini oponentą (kolegą), kad jis prie tų, kurie atseit siekia stichijos, įžiūri kažkur gilų tikėjimą ir visa tai pabaigi patarimais palankyti psichologijos kursus. Net neabejoju, kad esi apdovanotas talento iš keleto žodžių išsamiai apibūdinti žmogaus asmenybę ir ją kankinančias bėdas, maža to esi ne skūpas patarimams kaip tas bėdas spręsti. Gal tai ir mano bėda, kad visa tai atrodo truputi tarkim nesuprantama.

     • lida

      Rolandas turi patirtimi paremtų patarimų įvairiausiais klausimais – nuo nesirūpinimo asmenine higiena iki psichoterapijos kursų. Tikiu, patarinėja jis iš geros valios.

 • Tobulas pastebėjimas „visai nenoriu tartis su tais, kurie įsivaizduoja, kad gyvena ne valstybėje, o Kauno rajone“.
  Dar derėtų išskirti Garliavą – ten tikrai kažkokie „ypatingi“ žmonės gyvena (beveik atskira respublika).

 • VirginijusT

  Pacituosiu mintį, kurią D. Pūras išsakė pokalbyje apie R. Kalantą. Tinka ji ir šia tema, dargi abiems pusėms iš karto, tik suvokimas be abejo bus skirtingas:

  „Neseniai studento atliktas simbolinis aktas sudeginant aukštojo mokslo diplomą vėl buvo bandomas paaiškinti studento psichikos ypatumais, o ne giliai sutrikusia aukštojo mokslo sistema. Tiesa, paskutiniu metu jaunimas protestuoja išvykdamas iš Lietuvos, ir tikiuosi, kad bent jau tai nelaikoma beprotyste.

  Vis tik tikiuosi sulaukti antrojo Sąjūdžio ir tikrojo R. Kalantos svajonės išsipildymo – aš suprantu jo tikėjimą laisvės pergale plačiau negu vien išorine valstybės nepriklausomybe. Tikiu, kad atsiras kritinė masė žmonių, kurie pripažins, kad savižudiška šiais laikais visai visuomenei ir valstybei prisitaikyti prie nepakitusių sistemų ir papročių, o ne įvairiais prasmingais iššūkiais tas sistemas provokuoti ir priversti jas iš esmės – o ne kosmetiškai – keistis.“

 • J. naivusis

  Viskas lyg ir teisingai. Bandau įsivaizduoti.
  I situacija. Sausio 13 prie LRS – po pirmo akmens policija puola, pargriauna, nutempia į automobilius pusšimtį chuliganų.
  Tiesa, 49 iš jų ne tokie.

  II situacija – prie Neries. Policija puola, pargriauna, surakina antrankiais ištempia iš aptvertos zonos ir paleidžia du seimūnus (arba nusiveža tapatybės nustatymui)

  III situacija – Garliavoje. Policija jėga prasiveržia pro protestuojančius, palydi antstolį, kuris įteikia dokumentą.
  Po dienos tas pats kartojasi, tik policija padeda vest/nešti ginčo objektą – šešiametę mergaitę.

  Jei pirmas dvi situacijas įsivazduoju, matėm ne to, tai trečia….Dieve, jie nežino, ką rašo …

 • Donatas

  lietuvos partizanai savo laiku irgi ‘atsisakė vykdyti teismo sprendimus’ ir buvo už tai baudžiami – šaudomi. Gandi savo laiku Indijoje irgi ‘atsisakė vykdyti teismo sprendimus’.
  valstybė turi tarnauti savo žmonėms. kai žmonės tai mato ir jaučia, tai ir ‘vykdo teismo sprendimus’. tačiau kai valstybė pradeda tarnauti ‘grupei draugų’, teismo sprendimai pradeda prarasti savo legitinumą.
  kas ieško lietuvos, kaip teisinės valstybės, požymių, tą tegu pradeda daryti ne nuo Garliavos, bet nuo prokuratūros, VSD, teismų, neaplenkiant ir niekada ‘neklystančio ir nekritikuotino’ KT…

  • Rytis I

   Kažkada, seniai seniai… p. Landsbergis atsisakė vykdyti Gorbačiovo reikalavimą išformuoti savanorių būrius. Jie buvo pagal JŲ teisę už įstatymo, ultimatumas buvo pakankamai grėsmingas, savo ruožtu rusų kariuomenė pateikė savus reikalavimus. JAV savais kanalais pasiūlė tartis „geruoju“, kitokio palaikymo, išeities kaip ir nebuvo. Ot ne – užsispyręs buvo (kaip?), be to palaikomas Žmonių ir vieno kito teisininko (gal net Motiekos?), kažkokių neaiškios prigimties veikėjų, ėmė ir išstovėjo, kartu su visais… Nenoriu nieko lyginti. Manau, kad teisė nėra aukščiausias ar religijos statuso vertas mokslas. Labai nesinori jog dėl teisinių dogmų ir „sutanuoto“ žlibumo lietųsi kraujas, būtų draskomi vaikai, sėdėtų nekalti žmonės.
   Tiesa, gal tą skandalų seką galima kažkaip pagreitinti ir pabaigti – suteikti Prezidentei daugiau įgaliojimų ir bus ramu? Berods prie to Putino ir einam…

  • fsm

   @Donatas
   >>lietuvos partizanai savo laiku irgi ‘atsisakė vykdyti teismo sprendimus’ ir buvo už tai baudžiami – šaudomi. Gandi savo laiku Indijoje irgi ‘atsisakė vykdyti teismo sprendimus’.

   Gerb. Donatai, ar jūs tikras, kad šie palyginimai yra taikytini mūsų aptariamai situacijai?

 • Ogis&Co

  Musu valstybe neturi policijos. Yra megeju kompanija, kuri kazka veikia kartu, bet atsiradus bent kiek drutesnei problemai, akivaizdziai nesusitvarko…
  Tai tinka tiek sausio 16d – ar tikrai reikejo saudyti i zmones?
  Pride demonstracija – kodel nearestavo grazulio su uoka ir dar keleto pasizymejusiu?
  Kedofilu akcija – apskritai pasityciojimas is teisines valstybes… Reikia tik, kad Stankunaite atsiveztu savo karius, ir prasidetu kunigaikstysciu karai.
  Belieka man paciam pasiskelbti savo kiema nepriklausoma respublika ir isivesti 0.00 pvm tarifa :) , o duju ir elektros kainas sumazinti 10 kartu…
  Kol visi susiruostu, apsvarstytu, uzprotestuotumem – nagrinetu is naujo N kartu, tai ir laikas i pensija ateitu.

 • karolis

  idomu kur tada buvai irasai apie teisinguma lietuvoje, kai pedofilijos byla buvo marinama prokuroru ir kai niekam nerupejo drasius kedys?

 • Donatas

  dar pagalvojau, kad atsakymas į Artūro klausimą būtų aiškus NE, nes esant teisinei valstybei savo laiku būtų arba (i) išaiškintas mergaitės tvirkinimas ir kaltieji nubausti, arba (ii) įrodytas šmeižtas ir kaltieji nubausti.
  bet (iii) bylos vilkinimas siekiant, kad laikas ištrintų visas objektyvaus tyrimo galimybes pats savaime rodo atsakymą į Artūro klausimą.
  beje, ar ne ta pati ‘teisinės valstybės’ įstorija vyko/vyksta ir su a.a. Pociūnu?

  • Regis

   Teisinėje valstybėje teisme būtų išsiaiškinta ką motina darė ir ko nedarė ir tada vaikas to pagrindu grįžtu arba ne pas motiną. Ką dabar matome kai šaukiama, kad griūna valstybė, tai, kad atvirkščiai nieko neišsiaiškinus, paskubomis mergaitė gražinama motinai. Taigi ta mergaitė tiesiogiai apkaltino savo motiną prisidėjus prie galimo pedofilizmo.

 • SDG

  Priminsiu, kad greitu laiku turetu buti nagrinejami Daktaro byla teisme. Dar vienas potencialus Tadas Blinda.

 • karolis

  visiskai pritariu Donatui!

 • Reiktų pažymėti, jog LR Konstitucijos preambulės septintame punkte yra ne faktinis konstatavimas, jog LR yra teisinė valstybė, bet tik nurodyta tokia siekiamybė. Ten pat nurodyta ir teisingos valstybės siekiamybė. A. Račas ir panašūs galingieji gina siekį būti teisine valstybe. Paprasti LR piliečiai tuo tarpu linkę ginti teisingos valstybės siekį. Tik štai klausimas: ar gali teisinė valstybė būti neteisinga? Akivaizdu, jog ne. Ar ne niekalu, tuščiu burtažodžiu ir išsekusio keliautojo po dykumą miražu virsta teisinė valstybė, kokią ją įsivaizduoja A. Račas ir kai kurie kiti apžvalgininkai, jeigu joje nėra teisingumo?

 • austras

  Gerbiamas Artūrai, vėl reiškiu pritarimą Jūsų mintims. Gėjai turi teisę į eitynes, o Linčo teismo gerbėjai neturėtų valdyti butaforinio darinio, kuris bando save vadinti valstybe. O vis dėlto – eilinės raganų medžioklės metu, prie inkvizicinės domininkonų tamsybės laužų kaip ir viduramžiais, taip ir šiandien, staiga susirinko daugybė rankas besišildančių, Kristaus ar tautos vardu kalbančių inkvizitorių – Uoka, Gražulis, Stoma, Songaila. Tarkim, Uoka – buldozerininkas, stovėjęs prie jau minėto butaforinio darinio kūrimo pamatų. Puikus pavyzdys, jog revoliucijos banga 1990 metais į valdžios viršūnę iškėlė daugybę atsitiktinių žmonių, dauguma kurių paskui ir liko politikoj. O tai, kad tokie kaip Uoka, atkakliai siekiantys bent akimirkai tapti minios didvyriais, visus tuos dvidešimt metų muilino vandenį ir protestavo prieš visus ir viską – pradedant profsąjungom ir baigiant gėjais, būtent tai augino butaforinio darinio rinkėją ir kaip magnetas į valdžios olimpą pritraukė tokius kaip Gražulis.

  • austras

   O vis dėlto, gerbiamas Artūrai, po Jūsų straipsnių mintim ir klausimais, bent jau aš tarp eilučių dažnai skaitau atsakymą, jog valstybė, kokia šlubuojanti ji bebūtų, vis dėlto yra. Su tuo, asmeniškai aš, visiškai nesutinku :) Klausimas – ar verta ginti Uoką nuo minios pykčio 2009 sausio 16-ąją, tam kad jis provokuotų minios pyktį 2010-ųjų gegužės 8-ąją? Kuo gi Uoka skiriasi nuo sausio 16-sios riaušininkų? Ar verta ginti valstybę ar butaforinį darinį, kaip tai bevadintume, jei valdžioje vis tiek sėdės kažkieno išrinktas Gražulis, Bronius Bradauskas ar dar kažkas su savo etiniu kodeksu tiesiog nužengęs iš viduramžių Prancūzijos feodalinio susiskaldymo laikų, o be to savo valstiečiuss, atsiprašau rinkėjus, valdantis pagal „feodalinių laiptų“ principus.

  • Regis

   Argi taip sunku atjungti savo lakią vaizduotę ir prisikasti prie problemos esmės. Turim konkretų galimo pedofilizmo atvejį kurio tyrimo tempimas privedė prie 3 mirčių, beprasidedančių nepaklusnumo akcijų ir milžiniško visuomenės nepasitikėjimo. Gal vertėtų savęs paklaust kas atsakingas, kad mes priėjome prie tokio taško? Ar Uoka, Gražulis, Stoma, Songaila ir kiti taip vadinami inkvizitoriai tempė ir tempia atrodo pakankamai paprastos istorijos ištyrimą? Ar jie atsakingi už tai?

   • austras

    Gerbiamas Regi, „konkretus pedofilizmo atvejis“ tėra mažytis epizodas Uokos ir kitų, besivaikančių vienadienio prietaringos minios populiarumo, „buldozerininkų“ veikloje.

  • lida

   O, pasyvus kovotojas su neegzistuojančia Lietuvos valstybe iš savo žeminės po žiemos miego išlindo :) Su pavasariu.

 • oneguy

  Beje, čia su Kedžiu tai jau nepirmas toks pasityčiojimas iš valstybės. Visai visai neseniai buvo Inga.

 • Henrikas

  Mana idomu jeigu dabar pasikartotu sausio 13 įvikiai,kiek žmoniu ateitu seimo ginti ir išviso ar kas ateitu?Ir kas del to kaltas?

 • Nedraugas

  Policininkai basi vaiksto, jie juk sake, kad nepajegs uztikrinti saugumo, gerokai seniau. Dar krizes pradioje. Ko stebetis, kad ir nepajegia.
  Bet uztat Prezidente fantastiska, ar ne?

 • pats jau senai dėstau , jog Lietuva nebuvo valstybe net vienos dienos… o visi istorijos vadovėliai – tai falsifikuota medžiaga Sovietmečiu, kas buvo daroma gana daug kur

  valstybei sukurti nepakanka vien vergų rezervato su keliais vergvaldžiais, kurie lygtais galėjo savarankiškai veikti ir spręsti…. deja, tik vogti išmokę sukurti nepratę

  postsovietinėje teritorijoje vyksta pereinamasis laikotarpis, po kuriuo nuo Rusijos Federacijos atsiskirs funkcionalios stiprios smulkios valstybės.. o tos šalys, norėjusios visko iškart (Latvija, Estija, Lietuva, Gruzija, Ukraina, Baltarusija) – patys matote .. jokio savarankiškumo, totalus parsidavimas kažkam, jokio vidinio bendro socialinio pamato..

  nėra taip paprasta, kaip norėjosi :) Žmonės jau nebe vergai… Ir tai tampa dar sudėtingiau

  tiek to, kai teisėtvarka „atvanuos“ Artūrą.. tada jau rimčiau bus galima žiūrėti į jį

 • Fredis*

  Iš prigimties Liudvikas XIV buvo labai ūmaus būdo, bet jis taip išmoko save valdyti, kad labai retai pasiduodavo pykčiui. Tačiau svarbiausia Liudviko XIV yda buvo išdidumas. Liudvikas XIV save laikė pusdieviu, o netrukus – dievybe. Jo emblema buvo saulė, o šūkiai – „Nec pluribus impar“ ir „Vires acquiriteundo“. Labai greitai dvaras pastebėjo šią karaliaus silpnybę – garbės troškimą, todėl ministrai, generolai, meilužės ir dvaro tarnai vienas per kitą ėmė jį liaupsinti, o paskui ėmė pataikauti. Pataikavimas tapo neišvengiamu karaliaus gyvenimo elementu.
  Liudviko XIV protas koncentruodavosi į smulkmenas, jis laikė save didžiu administratoriumi, net pats ėmėsi armijos apginklavimo, aprangos ir kareivių apmokymo. Didžiausias malonumas karaliui buvo mokyti senus generolus, todėl tie, kurie susitaikydavo su ta mintimi, jog karalius juos moko to, ko jie nežino, galėjo būti tikri, kad jo didenybei įtiks.

  Taip po truputį pasklidus gandams, kad monarchija rengiasi išvaikyti Steigiamąjį susirinkimą, Prancūzija prisigyveno iki 1789 m. liepos 14 d., kurią Paryžiaus miestiečiai šturmavo Bastiliją, nes manyta, kad ten kaupiami ginklai Steigiamąjam susirinkimui išvaikyti.

 • Tomas

  „Ar Lietuva valstybė?“

  Taip, be jokios abejonės.

  Ar Lietuva teisinė valstybė?

  Čia jau kitas klausimas.

  Tiesą sakant, tokius pačius klausimus girdžiu uždavinėjančius ir drąsiuosius Rusijos žurnalistus. Tik deja, jie labai norėtų, kad visuomenė galėtų surengti bentjau pilnaverčius mitingus, apie riaušes prie Dūmos galima tik pasvajoti. Manau esame šiek tiek toliau pažengusioje stadijoje… Tuom reikėtų džiaugtis. Taip, selektyvus teisingumas yra blogai, bet tai yra geriau nei išvis jokio. Tobulėjame, mielieji.
  Kartų pasikeitimas įvyksta maždaug per 30 metų. Kai senieji dėdulės su savo ryšiais pasitrauks, tada galėsime daryti diagnozę iš naujo. Klausimas tik – ar dabartinė terpė buvo palanki užauginti geresnę kartą?

 • Valdas

  Aš už pilietinę visuomenę, aš už netylinčią visuomenę.

  • Regis

   Kas įdomiausia vienu metu tos netylinčios visuomenės labai reikėjo, o kalbant apie teisinę valstybę ar apskritai valstybę buvo garsiai abejojama ne šiaip kokio Kėdainių teisėjo sprendimu o Lietuvos respublikos Konstitucinio Teismo sprendimais. Man įdomu kaip visas šis, tarkim elitas, visuomenei paaiškins, kad vieną kart reikia patylėti kitą kart jau netylėti.

 • Lbrty

  Gerb. Artūrai, puikus įrašas. Niekada negalvojau/nenorėjau galvoti kad Lietuvoje yra tooooooookia didelė beformė masė, kuria manipuliuoti taip lengva… Kaip oro trūksta sąmoningų, garbingų, žmonių pozicijos šiomis dienomis.

 • Andriuxa

  „Nes tada žinočiau, kad gyvenu valstybėje, kurioje galioja visuomenės susitarimas“

  Gal norejote pasakyti: galioja valstybes teises aktai ir ju uztikrinimo priemones? Nes pagal mane visuomene aiskiai pasisake uz tai kad mergaite ir toliau globotu Kedzio sesuo! Pries 20 metu sausi 13 aja Lietuvos zmones taip pat kaip ir dabar nepakluso desantininku „teisetiems reikalavimams“ issiskirstyti po namus! Ir to deka Lietuva dabar nepriklausoma valstybe! Man asmeniskai akivaizdu kad sioje byloje Prokuratura bei Teismai aiskiai trukdo Venckams ginti mergaites interesus:
  pradedant nuo jos isvezimo i psihiatrine lygonine be artimuju leidimo (kas yra draudziama pagal Lietuvos istatymus), trukdymai susipazinti su bylos medziaga (pasirodo visame prokuraturos pastate yra tik VIENAS kopijavimo aparatas:), visiskas abejengumas faktams kad galima prievartautoja bei jos mamos interesus gyna tas pats advokas (nors teismas uzdraude bendrauti Stankunaitei su Usu), nelogiskas ir net absurdiskas kaltinimu pateikimas tik Usui (kaip jis galejo tvyrkinti mergaite be motinos zinios kai pati Stankunaite aiskina kad vaiko nebuvo palikusi vieno su Usu), na ir galu gale tas SKUBUMAS perduoti vaika nedelsiant (zinant kad sis sprendimas tikrai bus skundziamas ir dar nera pasibaige kiti us siais asmenemys susije ikiteiminiai tyrimai)!
  Butent todel ir piksta zmones! Ir jie cia palaiako ne Venckus ar Kedi! Jie kovoja pries neteisybe kuria bandoma ivilkti i teisingumo popieriuka!

 • gintaras.m

  Perskaitai tokį straipsnį ir verkt norisi. Bet čia dar nieko. Kai pamatai jog Matulevičius advokatauja Kubiliui viename laikraštyje, tai net silpna darosi. Pagrindinis šios valdžios-teisinės sistemos bruožas – neapykanta žmogui. Gelbstima (teisinė ar viešųjų finansų) sistema, bet skandinamas žmogus. Aš manau, kad Kubilius labai nekenčia savo piliečių. Jeigu jis juos mylėtų, elgtųsi kitaip. Jis tiesiog mėgaujasi pusbadžiu gyvenančių, sistemos skriaudžiamų eilinių žmonių skausmu. Jei kenčia Žmogus (Žmogaus Sūnus)tai sistemos nereikia gelbėti. Sistema (valstybėyra antraeilis dalykas žmogaus atžvilgiu. Sistemą reikia pritaikyti taip, kad žmogui neskaudėtų. O dabar skauda. Ir skauda daug kam. Tame tarpe ir man.

 • Jurginas

  Gal galit kas nors pasakyti iš istorijos atvejį, kai kokioje nors valstybėje revoliucijos vyko pagal tos valstybės įstatymus? Jos paprastai ir prasideda tada, kai galiojantys įstatymai pradedami naudoti ne valstybės, o tik atskirų valstybės tarnautojų gynimui. O kaip iki to prisiritama, tai jau kitas klausimas.

 • lida

  Jei teisingai supratau, Artūro valstybės pergalei, Artūras siūlo pasiųsti mašinas su vandens patrankomis ir policininkus su guminėmis kulkomis ?

 • kariunas13

  Taikliai, o man patiko A.Greitai pasakyta frazė PKS (pripersto kambario sindromas)Deja dauguma teisės institucijų tuo serga apie partijas tai net nekalbu, tikiuosi Liberalų sąjūdis neužsikrės ta bacila, kol kas dar simptomų nėra, bet jei profilaktikos(laiks nuo laiko nevedins kambario)nebus labai tikėtinas užkratas :D. Man tai nesuvokiama kaip policija kreipia ne į įstatymą, bet koks žmogus negras, kinas ar seimo narys ar idiotų gauja, kuri nepaklūsta teismo sprendimams. keitai atrodo dėl Venskienės…. jau seniai turėtų būti atimta jai teisininkės mantija ir t.t

  • lida

   13 kary, o į kokį įstatymą jūs kreipiate kalbėdamas apie Venskienės mantijos atėmimą (čia neatsižvelgiant, kad ji negrė) ?

 • Valdas

  Subjektyvu čia viskas… Ieškom argumentų savo išankstinei nuomonei pagrįsti. Nevertinam visų vienodai pagal vienodus standartus, netaikom visiems vienodų metodų ir įverčių….. Ir nebematau nei vieno išskirtinio visuomenės procesų komentuotojo viešojoje erdvėje. Net, panašu, kad ir šio tinklapio šeimininko nebegalėsiu išskirti šiame kontekste, nors jam nei šilta, nei šalta nuo šios mano dundukiškos nuomonės…
  Bobute, kur pranykot? Jau pasigedau Jūsų:) lida, jūs man panaši į Bobutę. (Čia toks šio tinklaraščio aktyvistės vardas, o ne socialinis statusas:) )

  • lida

   Tik laiko klausimas, kada turėsiu bobutės socialinį statusą :)

  • Bobutė

   Labukas p. Valdai,

   niekur nepranykau… Tiesiog, pastaruoju metu esu labai užsiėmusi, tai ne tik nespėju ko nors parašyti, bet net ne viską perskaitau… Gal ir turėčiau ką pasakyti šiais klausimais, bet kam tas įdomu? Dauguma, kaip suprantu, turi tvirtas, tiesiog gelžbetonines nuomones, taigi, „prisibelsti“ būtų beveik neįmanomą, bent man – paprastai, mažaraštei kaimo moteriškėlei…

   Pagarbiai,
   Bobutė

   • Valdas

    Bobute,
    jei jūsų nuomonė sutaps su kieno nors kito – galite būti pagirta. Na, o jei jau ne – tuomet, atleiskite, galite nusipelnyt ir kito vertinimo:)Pavyzdžiuio, pasakysiu, kaip pavyzdį, kad ne tik Jūsų nuomonė, bet ir jūs pati galite patapti ne bet kokią Bobute, bet dundukiška:)
    Gero Jums vakaro!

 • cia mazdaug i tema – baltarusijoj vyko geju paradas. jo dalyvius apmete kiausiainiais.

  fainai kai baltarusijoje tiek daug teisiu ir laisviu…

 • fsm

  http://www.alfa.lt/straipsnis/10358265/?Prezidente..svarbiausia..vaiko.interesai=2010-05-18_11-23

  „Ar bandys dar kartą kreiptis į prezidentę, ar šturmuos Seimą, anot Tado Skučo, vieno iš judėjimo „Drąsiaus kelias“ lyderių, dar tiksliai nenuspręsta.“

  Kauno rajonas skelbia karą Lietuvai?

  • lida

   Na paims šturmu Seimą, kas tada ? Priims kokį naują įstatymą ? :)
   Situacija akivaizdžiai nevienareikšmiška. Dėl teismo sprendimo vykdymo iniciatyvą visų pirma turėtų rodyti vaiko teisių apsaugos tarnyba, tam reikalui pasitelkti policiją. Kol šios institucijos užsiima aktyviu neveikimu, reikalauti, kad Venckai pervažiuotų klūpančiuosius yra kvaila.

   • fsm

    @lida
    nei jie ims, nei ką. Citata iškalbinga, verta buvo perkopijuoti.

 • Giedrius

  Artūrai, tai reikėjo dirbti TADA, kai latviai siuntė informaciją apie tarptautinio pedofilijos skandalo gijas, kurios driekėsi į Lietuvą. Kaip buvo atsakyta? „Mūsų elitas…NELIEČIAMAS“. Reikėjo dirbti tada, kai buvęs VSD darbuotojas A. Beržinis, pabandęs klibinti Lietuvos teisėsaugą, 2,5 mėn. badavo Kauno tardymo izoliatoriuje…Kur tada buvo Lietuvos žurnalistai? Beje, Rusijoje pradėjo badauti M.Chodorkovskis…Lietuva apie tai sužinojo po 15 min.:)

  • mielas Giedriau, stebiuosi, kad nepaklausėte, kurioje Baltijos kelio vietoje stovėjau ir kur buvau sausio 13-ąją…

   • Vasia

    as maciau katu su uspaskihu 24 kilometre, 123m bilieto numeris 256. Stovincios vietos. Komentaras pasalintas.

 • Giedrius

  mielas Artūrai, argi nematote, jog žaidžiama žmonių jausmais: pasinaudota tiek Deimante, tiek a.a. D. Kedžiu. Tikslas – sumaištis valstybėje…ir priešlaikiniai rinkimai? Kur buvote sausio 13-ąją? Žinau…:)

 • molis

  Hmm, „keliasdešimt violetinę spalvą pamėgusių individų“ net ir alegorine prasme „neįsipaišo“ į gerb. A. mąstymo gebėjimus. Keista. Ir nerandu atsakymo…

 • Rytis I

  Gal Mama yra, kokia nebūtų? 2 sekundės (01:11-01:13)
  http://www.lrytas.lt/videonews/?id=12741672631272416363

 • Nežinau, neturiu priekaištų policijos darbui ar metodams per homoseksualų ir lygių teisių palaikytojų eitynes. Teisingai pastebėta, kad jie atliko savo pareigą, nors dalis tikrai nepritarė renginiui (tiesa, galbūt reiktų įvertinti ir faktorių „mėgstu/nemėgstu/pritariu/nepritariu vs padidintas atlyginimas už darbą poilsio dienomis“ ?)

  Nemanau, kad teisinga pastaba apie policijos neveiklumą tų dviejų Seimo klounų atžvilgiu. Jie santūriai reagavo ne tik į šių personų veiksmus ir kalbas, jie santūriai reagavo į VISŲ personų protestuojančių veiksmus ir kalbas. Remiantis čia siūloma idėja imtis griežtesnės iniciatyvos, būtų tekę „pakuoti“ kelis šimtus protestuotojų, kurie, suvokę, kad negalės nuleisti garo ant eisenos dalyvių, visą savo energiją ir abejotiną išmonę nukreipė ant policijos pareigūnų.

  Tad šiuo atveju policijos santūrumą vertinu tik teigiamai. Tik būtų buvę dar geriau, jei tų dviejų personų sulaikymas nebūtų taip išreklamuotas. Dabar gi anie klounai galės girtis politiniais randais, gautais kovoje už švarią Lietuvos moralę. O juk bus minios tokių, kurie tam pritars, ko pasekoje, net ir nušalinimo atveju šie didvyriai anksčiau ar vėliau vėl išplauks į politikos eketės paviršių…

  • lida

   „į politikos eketės paviršių“ – sakyčiau į politikos klozeto paviršių.

 • Aras

  Akivaizdu – straipsnyje gvildenamas bręstantis dviejų Lietuvų konfliktas. Straipsnio autorius, be abejonės – „elitinės“ Lietuvos atstovas, piktinasi, jog „kitos“ – prasmirdusios ir treninguotos Lietuvos gyventojai yra nepatenkinti ir priešinasi „elitinio“ teismo sprendimui. Vinis šioj istorijoj tik tai, jog pagrindiniai herojai Venskai taip pat iš anos, „elito“ Lietuvos, todėl savo puikiu, „elitinės“ Lietuvos teisės užkaborių išmanymu kelia susierzinimą buvusiems saviems, nes iki šiol prievartauti „šitos Lietuvos“ vaikus „anai Lietuvai“ buvo nekalta, nekėlusi rūpesčių nebaudžiama pramoga.

  • gintaras.m

   Puikus komentaras. Tik aš pridurčiau. Egzistuoja „pagrindinio“ elito patologinė neapykanta ir nemeilė savai liaudžiai (prisiminkime paksinę runkelizaciją). Norint priartėti prie elito, mūsų šalyje (kaip, beje ir likusiame pasaulyje) turi padaryti ką nors šlykštaus. Tas šlykštumas yra „buldozerinė politinė valia“. O jeigu padarai ką nors gero (kaip, kad laikinasis prokuroras), vadinasi esi bevalis ir pasiduodi visuomenės grupių spaudimui, vedinasi negali eiti į elitą, nesubrendai ….

  • Pateikti Kedžio bylą kaip priešpriešą tarp pažangios (elito) ir atsilikusios (runkelių) Lietuvos yra gudrus tokių kvailių kaip tu triukas bandant supriešinti šalį. Taip norima suponuoti nuomonę, neva pažangieji, t.y. tie, kurie palaikė nusikaltėlio prezidento poste pašalinimą, yra pedofilai. Reikia pasakyti ryžtingą NE tokiom provokacijoms. Pedofilai yra pedofilai ir teigti, kad jų yra daugiau tarp „elito“ atstovų nėra jokio pagrindo, kaip ir pagrindo teigti, kad merginų prievartautojų daugiau yra tarp „runkelių“ (šiuo atveju tokių kaip aras arba gintaras.m) atstovų. Iš kvailų Kubilistano gyventojų nieko kito negalima ir tikėtis.

   • Aras

    Turiu nuojautą, Valentinai, kad tu manęs nemėgsti… :D

    • Nemėgstu nacių :) visų spalvų.

     • nerijus

      Valentinai

      Mylite Lietuvą?..
      Jei atsakymas teigiamas, tai Jūmyse yra geras trupinys nacio, kitaip, niekas jūsų nesupras…

 • Palyginimui

  gyvenu desimtmeti Olandijoje ir palyginimui manau, Olandijoje ta mergaite butu buvus seniai pas kitus niekam neprieinamus laikinus tevus. Nuo pat pirmos dienos kaip buvo ivykdyta zmogzudyste. Ydomu, kaip manote, kokia trauma ji patiria dabar? As manau labai didele su kruva kylkianciu zmoniu.

 • Puikus komentaras, visiškai pritariu. Tiesa, valstybė Lietuvoje nebūtinai suprastina anglosaksiškai, kaip visuomenės susitarimas, o labiau vokiškai, kaip sau gyvenantis organizmas:)
  Šiaip Kedžio reiškinys yra labai simptomiškas. Iš esmės televizinė muilo opera, tęsianti ankstesnę ir ne tokią pavykusią Rinau dramą (ten nebuvo sėkmei reikalingų elementų, tokių kaip žmogžudystės etc.). Bet dabar jau peržengė muilo operos ribas, todėl jūsų komentaras tikslus. Kodėl policija bijo taikyti prievartą savivaliaujantiems? Tai tiesiogiai susiję su pasitikėjimu valdžios institucijomis. Prieitas liepto galas, toliau nebėra kur. Visai be reikalo džiaugiasi čia kai kurie, įskaitant Kubilių, kad lietuviai esą labai kantrūs, ne tokie kaip graikai, prancūzai ar italai, nes pas mus irgi yra ir dar bus reakcija, bet ji bus neadvekvati. Lietuva dabar kaip vandens pripiltas balionas, kai spaudžiant vienoj vietoj išsipūs kitoj, o gali ir pasipilti.

 • mdxacuk

  Įdomus apžvalginyko požiūris. Jam valstybė labiausiai siejasi su policija, kitiems – su pedofilų ir homofilų teisėmis. Tiktai kažkodėl niekam nesisieja su piliečiais. Kaip ir teismai Lietuvoj jau seniai niekiam nesisieja su teisingumu.

 • Soliaris

  Man tik labai įdomu, kodėl niekas gyvu žiedu negynė I. Rinau? Ar todėl, kad ji buvo ne teisėja, vyro advokato neturėjo, tai ir įtakingų draugų neturėjo? Ar ne į tą čia viskas susiveda?

 • mdxacuk

  Tarp kitko, būkim biedni, bet teisingi – tas apžvalginyko susapnuotas visuomenės susitarimas buvo sutryptas homofilų teismo atveju. Nes buvo nachališkai pažeista vienos iš pusių teisė apskųsti teismo sprendimą. Kauno atveju antstolis nespėjo (gal nenorėjo ar vengė atsakomybės?) įvykdyti sprendimo. Dabar gi jis apskųstas ir teisinės valstybės entuziastams, kaip aš pats arba p. Račas, belieka kantriai palaukti skundo išnagrinėjimo. Nematau dėl ko čia kelti isterijas? Valstybė per kelias dienas nesugrius, kol truks normalios teisinės procedūros.

  • Na, nereikia čia kaltinti antstolio. Juk realiai antstolis galėjo net nevažiuoti į Venskų namus. Kodėl? Jei teisingai atsimenu, tai vaiko perdavimas nėra reglamentuotas. Dėl to antstoliai nežino kaip tai teisiškai teisingai padaryti. Toks pat žaidimas vyko ir su Ingos Rinau dukrele… Negalėjo perduoti, nes nežinojo kaip… O mūsų valdžiažmogiai iš tos istorijos visiškai nepasimokino ir nesugebėjo sukurti normalių vaiko perdavimo taisyklių…

  • nerijus

   mdxacuk

   „Valstybė per kelias dienas nesugrius, kol truks normalios teisinės procedūros.“

   Teisingas požiūris.

   Jei norime, kad MŪSŲ Lietuva būtų teisinė, o ne fiktyvi pseudoteisinė Valstybė, tai vykdikime ir gerbkime Konstituciją. Joje aiškiai parašyta apie žmogaus laisves ir pareigas. Taškas.

 • Skeptikas

  „… yra vilties, kad viskas stos į savo vietas …“
  Nebėra jokios vilties.
  Suklaupę ant kelių ir giedodami „Tėve mūsų“ Venckų ir Kedžių pasekėjai vakar iškilmingai užkasė Lietuvos valstybingumo likučius kažkuriam Garliavos patvory.
  Galėjau įsivaizduoti, kad paskutinę vinį į Lietuvos valstybingumo grabą įkals ES, Kremlius ar koks pagiringas Batkos generolas, bet mintis, kad tai padarys kažkokie garliaviniai, nebūtų atėjusi į galvą net nuo geros dozės kvaišalų.

  • mdxacuk

   Valstybingumo lavono bandyk paieškot po „Inturisto“ langais Breste. O Garliavos patvory rastum nebent lietuviško teisingumo skudurinę iškamšą.

   • Skeptikas

    Kaip ten bebuvę, bet V.Pociūnas – ne tiek diplomatas, kiek žvalgybininkas ir karininkas. O karininkai „dažnai krenta“, kaip taikliai pastebėjo, rodos, pats Batka. Tikėtina, kad Lietuvai visai nenaudinga atskleisti, KODĖL baltarusiai išmetė Pociūną pro langą, kaip ir Baltarusijai nenaudinga, jog būtų nustatyta, kad tai baltarusiškų spectarnybų darbas. Taigi nauda abipusė. O ir vyraujanti pasaulinė praktika yra tokia, kad tikrosios žvalgybininkų mirtis priežastys beveik niekuomet neatskleidžiamos. Tiesiog mirtis neturėjo būti pateikta taip ciniškai.

    • mdxacuk

     Dar labiau tikėtina, kad tai ufonautų darbas, ir informacija įslaptinta tam, kad nekiltų tarpgalaktinis karas.

     • Skeptikas

      Net jeigu tai padarė ne Baltarusijos spectarnybos, tai vis tiek su jų žinia. Arba, tarkime, kuo pačiam nepatinka versija, jog galėjo paaiškėti, kad V.Pociūnas buvo dvigubas agentas (pvz., Lietuvos ir Baltarusijos), už ką ir buvo Lietuvos spectarnybų negarbingai išmestas pro langą kaip apsišlapinęs girtuoklėlis? Šiuo atveju, aišku, jau be Baltarusijos spectarnybų žinios.

 • Siaip to Soliaris

  Rinau nera advokate ar teiseja.

 • giedrius

  visa laika sekiau Raco straipsnius ir jie man labai patiko, nes buvo logishki, objektyvus, drasus, be miglos, be kompleksu, be siekimo kazam patikti, buti perdem korektishku, o dabar? mmmmmmm… man jo straipsniai atrodo kaip zmogaus, kuris pradejo gerai, gerai gyventi… arba to kuriam gaminasi perdidelis estrogenu kiekis negu turetu. „no offence“ cia mano subjektyvi nuomone, gal ash per daug pasenau.

  • Aras

   A. Račas jau ne tas karštakošis, kur anądien prie Maximos rinko parašus prieš Leo. Dabar jis – atsakingas LRT tarybos narys ir visai galimas daiktas, neilgai trukus – pretendentas į LRT generalinio direktoriaus postą. Geriausia tokiu atveju siekiant karjeros palaikyti generalinę ideologinę propagandinę liniją: emigrantai yra blogai, o VIP pedofilų mūsų valstybėje nėra.

   • Rolandas

    arai, koks tu…net keista, net koks regis yra garbingesnis už patį.

   • giedrius

    :D, jo panashu i tai…

  • Aštuntadienis

   Keista. Mano įspūdis priešingas – anksčiau neretai su A. Raču nesutikdavau, bet pastaruoju metu tiesiog nerandu prie ko prikibti.
   Vertinu Artūro drąsą nebūti populiariam. Kritikuoti Kedžio palaikymo armiją gerokai skaudžiau nei kokį LEO LT. Todėl ir kritikų – vienetai. Bet jeigu žmogus žino, kad bus išdergtas visuose interneto portaluose ir vis tiek rašo tai, ką galvoja – pagarba jam.

   • giedrius

    ta „skustagalviu teisybe“ man gana panashi i „pakso teisybe“, tik shiuo atveju AR renkasi kita – elito teisiuju puse, bet ne runkeliu, kurie nemoka grazhiai kalbeti, protingai atrodyti… nors jie (gal ir per daug emocishkai reishkiasi) yra tas spyglys i shikna, kuris neleidzia patogiai sedeti ir visishkai nieko neveikti nekompetetingoms sistemos galvoms. prisimink vien ko verti yra genprokuroro ishstojimai? aukshtesnio lygio shnekos negu kedzio bandos? shvelniai tariant – nelabai.

 • Vasia

  Kokia cia valstybe, kur nepaziuresi tave stengiasi “ isdurti“, o jei ne oligarhai tai krumose ir prokuraturoje tupi pedofilai

  • Rolandas

   Vasia, kaip tu šauniai čia, ai ai.Lietuva, tai mėšlas, palyginti su kokia slavų valstybe, kur vasios gyvena. Pastebėsiu, kad toje slavų valstybėje ne tik vasios, gerbtinų žmonių ir ten yra labai daug.

   • vasia

    o jei nikas butu Cinkizhanas, lygintum lietuva su Turkmenija? O kur mano palyginamieji zodziai.? Dar karta kartoju- valdzia pas mus pasmirdusi ir aukstai nuo galvos.

 • Asketas

  Labai retas atvejis, bet šiuo kart pilnai pritariu p.Artūrui.
  Geras straipsnis.
  P.S.
  Greičio viršijimas automobiliu taipogi susitarimo laužymas. Nors pačiam ir teko nukentėti už tai, tačiau pilnai toleruoju šio pažeidimo užkardymą visomis priemonėmis (ir iš po krūmų), nes įprotis laužyti įstatymą prasideda nuo smulkmenų. Klausimas ar labai protingi tie įstatymai (nurodymai, taisyklės) jau kitas.

 • Rolandas

  Kuomet būnu užsienyje, tai Lietuva man automatiškai tampa šventa. Net nepagalvočiau ką nors blogo apie ją pasakyti. Ypač kitų tautų atstovams. Tik gera kalbu, kartais kiek pagražinu,kitaip tiesiog negaliu.

  • Rolandas

   Sutinku, kad taip elgtis yra lengviausia. Kad tokiu būdu galimai netiesiogiai skatinu blogybes, kurios vyksta pas mus. Tačiau, tai jau atskiros diskusijos tema.

 • julius

  Tiesa sakant, visiskai nepritariu Arturo pozicijai (kas siaip ivyksta gan retai :)). Kai visuomene taip susipriesinus, visiskai logiska neskubeti ir truputi nuleisti gara.
  Vienas variantas – istatymas vykdomas paraidziui. Policija bando patekti pas Venckus, ivyksta grumtynes, atvezamas specialus burys, suvaziuoja kas antras Kauno rajono skustagalvis, masines mustynes ir bardakas, asarines dujos, gumines kulkos, praskeltos galvos ir kas antras lietuvis isitikines, kad cia gyventi negalima, nes valstybe valdo pedofilai. Kurie jega susidoroja su teisiaisiais. Ar tokios paplitusios nuomones tikrai norim? Keliems tai bus paskutinis lasas iki bilieto i Londona? Tiesa, 3% zmoniu patenkinti, nes principas islaikytas.
  Antras variantas – neskatinti konfrontacijos, truputi palaukti ir kai reikalas kazkiek nuslugs, viska padaryti be vargo ir su gerokai maziau visuomenes pasipiktinimo.
  Akivaizdu, kuris kelias geresnis, ir tikrai zinau, kaip daryciau, jei visa tai butu mano atsakomybe. Juo labiau, nieko blogo sios istorijos veikejams nuo papildomo keliu savaiciu laukimo nepasidarys. Tikrasis principas, kurio cia reikia laikytis, yra minimalios zalos principas ir smagu, kad yra kas tai supranta.
  Taip pat nesutinku ir del to, kad jei protesto metu pazeidinejamas istatymas ir su tuo nekovojama visomis priemonemis, kazkaip paneigia pati teisines valstybes egzistavima. Paprastai protestu metu teisesauga butent tai ir daro. Pavyzdziu daug – korporacijos vadovybes paemimas ikaitais derybose su profsajungom (ir paprastai neateina specnazas ju vaduoti, na neateina nors tu ka), visos studentu riauses, siekiancios pasalinti korumpuota valdzia (velgi paprastai neuzslopintos armijos pagalba, kas gal turetu buti daroma, kad tik butu islaikyta istatymo raides nustatyta tvarka?) ir pan. Tad jei del sio protesto „Lietuvos valstybes nera“, tai Prancuzijos jau seniai nera – kiek tukstanciu automobiliu buvo sudeginta per praeitas riauses? Pusantro? Tai buvo teiseta? Ar buvo panaudota ekstremali jega joms nuslopinti, ar vis delto paziureta ramiai, nenorint dar labiau erzinti zmoniu?
  Dar vienas aspektas – tie zmones suklaidinti, taciau asmeniskai ju smerkti negaliu – jei tikeciau, kad formaliai judedamas valstybinis aparatas traisko zmogaus gyvenima, mano vieta butu su jais. Veikti vardan didesnio gerio lauzant formalias taisykles, jei neklystu, yra brandaus zmogaus pozymis ir auksciausia morales forma, todel tuos zmones galiu kaltinti tik del ju kvailumo. Juo labiau, kad teismu aparatas stipriai korumpuotas, kad jis dazniausiai dirba ne zmogui, daznas ju zino is asmenines patirties ir daro savo isvadas. Kitas klausimas kad ta patirtis dazniausiai neteisingai suprasta ir isvados padarytios ne tos. Bet negali noreti, kad cia gyventu tik protingi zmones, o su visais kitais butu kalbama tik banano pagalba.
  Taigi Lietuvoje kvailiu kaip visada daug, bet viskas ok.
  Butu kur kas blogiau, jei joje siautetu riausiu policija.
  Butu daug blogiau jeigu vietoj Seimo langu butu dauzomi zmones.

 • Nedrįsdamas turėti savo nuomonės Kedžio bylos klausimu (nes neskaičiau bylos, nežiūrėjau laidų ir neskaičiau straipsnių), norėčiau atkreipti dėmesį į vieną aspektą. Račas kritikuoja pareigūnus (nesiimu spręsti ar pelnytai) už tai, kad jie nevykdo savo pareigų. Tai yra normalu, kai žurnalistas kritikuoja valdžią. Tačiau Račas yra Paskutinis Sąžiningas Žurnalistas (PSŽ), Lietuvos žurnalizmo sąžinė. Lietuvos žurnalizmo Adamkus. Todėl neišvengiamai kyla klausimas kaip jis vertina plunksnos brolių laikyseną visoje šioje istorijoje, nes intuicija kužda, kad daugelis PSŽ kolegų sukūrė ideologinį kedofilijos pagrindą ir daug svarbiau demaskuoti ir ištempti į dienos šviesą juos, o ne eilinį kartą keiksnoti pareigūnus, kurie, atrodo, tiesiog vengia naudoti jėgą, nenorėdami naujų aukų ir tolesnio mergaitės psichologinio traumavimo.
  Taigi kas baisiau – ar pareigūnai taupantys bananus kedofilams ar Janutienė visa tai filmuoanti ir burianti eilinį kedofilinį paskvilį?

  • mdxacuk

   Komentaras pašalintas A.R.

   • mielas mdxacuk, A.Greitai savo simpatijas galite išreikšti parašydamas jam asmeniškai

   • WU

    Kas čia per komentaras buvo???

    • mdxacuk

     Komentaras pašalintas A.R.

     • lida

      Komentaras pašalintas A.R.

  • gerbiamas Valentinai, abejoju ar korektiškai A.R. lyginti su Adamkumi.

   mano nuomone Adamkus nebuvo toks jau neabejotinai teigiamas veikėjas Lietuvos istorijoj, kad pagal jo nuopelnus ir būtų matuoti kitų asmenų nuopelnus.

   • Zekui,
    Račas kaip ir Adamkus turi keletą nuodėmių. Neseniausia yra baliavojimas Uspaskio gimtadienyje (po to kai pavadino Viktorą moderniuoju naciu aš jam už tai atleidau), o didžiausia, tai laikysena Pakso skandalo metu.

  • Rytis I

   Kūris, Šedbaras į televiziją eina taipogi stebėtinai nesigilinę į medžiagą, neskaitę bylos, nutarties – išskirtinai žiūrėję tik TV reportažus. Keista, pasirodo tokie Kakadu mylėtojai. Gal geriau į „Teisė žinoti“ kvieti labiau kompetetingus žmones?

 • fsm

  @Valentinas
  >>Lietuvos žurnalizmo Adamkus.

  Atleiskite, nesusilaikiau nenusišypsojęs.

 • Rolandas

  Valentinai, tavo klausimas Artūrui per daug lengvas. Klausimas yra ne tas, kaip Artūras vertina januitienes,kudabienes ar liūdnai pagarsėjusius krivickus, šioje TV isterijoje. Klausimas – ką Artūras padarė, kad suduoti tiems krivickams, kudabienėms ir januitienėms per nagus?

  • mielas Rolandai, man labai patinka žmonių pasvarstymai apie tai, ką aš turėčiau daryti ir apie tai, ko aš nepadariau. Tai taip lietuviška… Bet problema ta, kad aš negaliu atsakyti už visas Lietuvos televizijas, radijo stotis ir laikraščius, nekalbant jau apie visus ten dirbančius žurnalistus. Galiu prisiimti (ir prisiimu) atsakomybę už dvi žiniasklaidos priemones – BNS ir racas.lt. Jei turite priekaištų joms – sakykite, galėsime padiskutuoti.

   O jei klausiate mano nuomonės apie K.Krivicko, R.Janutienės, G.Kudabienės laidas – aš jų nežiūriu. Nes, mano nuomone, (ją susidariau seniai, kai bandžiau pažiūrėti) jų ryšys su žurnalistika yra labiau menamas nei tikras. Gali būti, kad dabar tai paskeitė, nors anonsai man kužda, kad ne.

   • Artūrai, jei teisingai pamenu, noriai dalinote interviu Janutienės laidai, kai ji savo žurnalistinį įniršį buvo nukreipusi į Leo.lt. Ar galvojate, kad tuo metu tai buvo ne „menama“ žurnalistika?

    • mielas Valentinai, jei turite kokių nors priekaištų mano pasisakymams, prašau juos išdėstykite

   • nerijus

    2008 m. „Paskutinė instancija“ gavo apdovanojimą už kovą su korupcija.
    Esmė ne TV laidoje, o kas BANDOMA joje parodyti.
    Kas neskiria žirnių nuo grūdų, tai tam ir pupa rapsas…

   • vasia

    neziurit, ar tiesiog sakot , kad neziurit?

 • nevisai norėčiau sutikti su autoriaus nuomone apie paskutinius du šiame blogo įraše paminėtus įvykius – LGBT eitynes ir Kedžio dukters gynimą.

  man, dalyvasiam LGBT eitynėse, buvo kiek neįprasta būti taip stropiai saugomam Lietuvos policijos. iš vienos pusės kiek nemalonu, kad reikėjo mus nuo kažko saugoti. iš kitos pusės, vėliau pasižiūrėjus vaizdo medžiagą apie tai, kas dėjosi prie baltojo tilto, nenuostabu, kodėl tiek policijos prireikė. bet labiausiai man netikėta yra tai, kad policija apskritai apsiėmė saugoti LGBT eitynių dalyvius, žinant kad didžioji Lietuvos žmonių dalis LGBT nelaiko žmonėmis apskritai, jau nekalbant apie bet kokį pritarimą taikiam viešam LGBT susirinkimui, kuris ir buvo eitynės.

  na o tai, kad policija, autoriaus nuomone, nesutramdė dviejų Seimo mandatus turinčių piličių, kuriuos aš pavadinčiau pajacais, man atrodo tik nereikšminga smulkmena. sakyčiau net atvirkščiai – jiems reikėjo netrukdyti ateiti į eisenos vietą kad būtų nušvilpti, sugėdyti, aplaistyti vandeniu ir kitaip išjuokti tų, kurių jie, tie pajacai, taip neapkenčia. mes, LGBT bendruomenės nariai, nesam tokie jau gležnučiai, kad mus reikėtų taip beatodairiškai saugoti nuo kiekvieno lojančio šuns.

  turiu pripažinti, jog aš nedegu pasitikėjimu Lietuvos valstybe, valstybės institucijomis ir Lietuvos žmonėmis apskritai. tačiau tai, kad LVAT panaikino eitynių leidimo galiojimo sustabdymą ir Lietuvos policija apsiėmė saugoti eitynių dalyvius, man yra ženklas, kad reikia stengtis pasitikėti Lietuvos valstybe. tačiau besąlygiškai Lietuva aš dar nepasitikiu ir ko gero ne greitai pasitikėsiu.

  o kol tokio pasitikėjimo nėra, negali būti net kalbos, kad apie tai, kad aš besąlygiškai, net nesusimąstydamas, galiu vykdyti visus Lietuvos valstybės vardu sukurptų įstatymų ar valstybės vardu kalbančių valdininkų ar pareigūnų nurodymus. tam, kad aš besąlygiškai paklusčiau, turiu būti tikras, kad tie nurodymai yra skirti ne tam, kad suvaržyti mane kaip asmenį ir suteikti didesnes galimybes kitiems konkretiems suinteresuotiems asmenims. tik tada, kai įsitikinsiu, jog tie nurodymai yra skirti apsaugoti nuo manęs kitus asmenis, t.y. visuomenę, tik tuomet galiu pasitikėti įstatymo, valdininkų ar pareigūnų nurodymais ir jiems paklusti.

  esu įsitikinęs, jog žmonės prie Venckų namų saugantys Kedžio dukterį lygiai taip pat nepasitiki Lietuvos įstatymų, valdininkų ar pareigūnų kalbančių valstybės vardu nurodymais. ir jie turi labai paprastą ir akivaizdžią priežastį – teismo posėdis, kuriame buvo nuspręsta grąžinti mergaitę Stankūnaitei, vyko penktadienį, prieš pat savaitgalį ir savo sprendimą nurodė vykdyti nedelsiant, tą patį penktadienį t.y. nepaliekant laiko dabartiniams mergaitės globėjams užginčyti šį teismo sprendimą. kitaip tariant, manau, jog teismas, kuris nėra aukščiausios instancija (ir kurios sprendimų skųsti jau neįmanoma), nepagrįstai suvaržė dabartinių globėjų galimybes ir nepagrįstai išaukštino mergaitės motinos galimybes. tad jei jau norima teisinėmis priemonėmis spresti ginčus, reikia suteikti galimybę ir kitai pusei pasinaudoti teisinėmis priemonėmis neleidžiant kitai pusei piktnaudžauti savo teisėmis.

  tad, mano nuomone Lietuva yra valstybė, tačiau toli gražu neideali. pasitikėjimo Lietuvos įstatymais trūksta. pasitikėjimo Lietuvos galimybėmis vykdyti įstatymus irgi trūksta. o be visuotinio pasitikėjimo Lietuvos Respublikos įstatymais ir šalies galimybėmis vykdyti įstatymo nurodymus bei užtikrinti, kad visi jų vienodai laikysis, nevertėtų tikėtis ir to, kad visuotinai bus paklūstama ir vykdomi įstatymai.

 • Rytis I

  Nesuprantu, žiniasklaida bent kokią atsakomybę neša už tai, ką skleidžia? Ar čia iš serijos TV serialo „Detektyvai“ – po trečiosios dalies galų gale supranti, jog visa tai išsigalvojimas…
  http://www.diena.lt/naujienos/drasius-kedys/kedofilijos-beprotnamis-279004?utm_source=feed_reader&utm_medium=rss&utm_campaign=rss_feed