Gal apmokestinkime šaldytuvus ir dulkių siurblius?

Permainų koalicijos „antikrizinių priemonių“ planas kinta tiesiog ne dienomis, o valandomis…

Iš pradžių buvo „suvienodinsime“, kiek vėliau – „padidinsime“, šiandien jau išgirdome – „sumažinsime“.

Iš esmės jau galima džiaugtis – jau buvome susitaikę su 20 proc. PVM, o dabar staiga būsimoji koalicija pranešė džiugią žinią – sutarta dėl 19 procentų tarifo. Beveik galima džiaugtis – mokesčiai jau mažinami.

Dėl PVM lengvatų – panašiai. Iš pradžių buvo panikinsime visas, kiek vėliau – visas, tik paliksime šildymui, o šiandien jau girdime, kad liks dar ir rajoninei spaudai.

Vėl laimėjimas.

Tas pats ir su autorinėmis sutartimis bei patentais. Iš pradžių – naikinsime visus ir visi mokės „Sodrai“. Dabar gi, atrodo, kad kai kurie patentai dar liks, o „Sodrai“ nemokantys, jai nemokės ir toliau. Na, bent jau kokius trejus metus.  

Taip pat galime džiaugtis.

Galime džiaugtis ir dėl to, kad nebus nekilnojamojo turto mokesčio, nors iš pradžių permainų koalicija, atrodė, gana ryžtingai yra pasirengusi jį įvesti.

Nebus ir progresinių mokesčių – juk Lietuva ne kokia nors Švedija, Didžioji Britanija, Airija ar Prancūzija. Lietuva liberalios ekonomikos šalis, čia valdo Laisvosios rinkos institutas…

Būtų galima tiesiog eiti į gatves ir dėkoti partijai ir vyriausybei (būsimai) už tai, kad rūpinasi darbo žmonėmis.

Juk pajamų mokestį, kaip ir žadėjo mažins. Tiesa, neapmokestinamo minimumo turtingiems (gaunantiems virš 1050 litų vienam šeimos nariui) nebeliks.

Tačiau kadangi biudžete skylė, reikia ieškoti būdų, kaip darbo žmonėms kitąmet atlyginimus mokėti. Permainų koalicija čia ilgai netruko: PVM sumažinsim (nuo planuoto padidinimo), o trūkstamas pajamas kompensuosime automobilių mokesčiu. Jį mokės privačios bendrovės, nes jų darbuotojai naudoja tuos automobilius asmeniniais tikslais. Už kiekvieną automobilį – kas mėnesį po 150 litų.

Gera idėja. Patraukli. Ypač darbo žmonėms.

Teisingai. Taip ir reikia toms įmonėms. Važinėja čia asmeniniais tikslais visi.

Pats mačiau – kai užsikimšo vamzdžiai, bendrovė „Avarija“ atvažiavo lengvuoju automobiliu. Ir „Teo“  darbuotojai, kai interneto ryšis strigo, taip pat važinėjo lengvuoju automobiliu. Ir greitąsias siuntas vežioja lengvaisiais automobiliais, ir picą į namus tokiais pačiais atveža, ir net RST darbuotojai tokiu atvažiavo, kai elektra buvo dingusi.

Nors ką aš čia kalbu apie svetimus. BNS taip pat neseniai automobilį įsigijo, kad vadybininkams pas klientus būtų kuo važinėti. Nežinojau, būtume pirkę dviratį…

Tiesa, gal dar neapmokestins. Juk naudojamės finansiniu lizingu. Tai yra, automobilis bendrovei nepriklauso.

O gal tada mokės lizingo bendrovės? Juk tai jos yra lengvųjų automobilių savininkės.

O kas bus, jei kai kurių bendrovių darbuotojai masiškai pradės pirkti naujus automobilius ir naudos juos darbe pagal panaudos sutartis? Juk tai taip paprasta.

Ar tada apmokestins ir privačių asmenų automobilius? Ir taip pat po 150 litų per mėnesį?

Spėju, kad neišdrįs. O tada ir tų šimtų milijonų nesurinks.

Blogai.

Bet turiu pasiūlymą.

Galima apmokestinti televizorius ir šaldytuvus.

Statistikos departamento duomenimis, šiuos buities prietaisus turi atitinkamai 97 ir 96 procentai visų Lietuvos namų ūkių. Galima būtų įvesti naują skiltį atsiskaitymo knygelėse: televizoriaus mokestis, šaldytuvo mokestis. Visiems. Nes tokių, kurie neturi, yra labai nedaug, jų balsas nieko nelemia.

Mokestis galėtų būti viso labo 5 litai už vienetą. Lietuvoje, paskutiniais surašymo duomenimis, yra apie 1,35 mln. namų ūkių.

6,75 mln. per mėnesį, 81 mln. litų per metus. Už televizorių. Dar tiek pat – už šaldytuvą.

Dar galima apmokestinti mobiliuosius telefonus. Juos, kaip rodo statistika turi 81 proc. namų ūkių.

Turim dar 65 mln. per metus.

Jei biudžete vis tiek liktų kokia skylutė, dar būtų galima įvesti automatinės skalbimo mašinos ir dulkių siurblio mokesčius – atitinkamai 76 ir 75 procentai mokančiųjų.

Tai – atitinkamai dar po maždaug 61,5 milijono per metus.

Na, blogiausiu atveju dar būtų galima apmokestinti mikrobangų krosneles (jas turi 49 proc. namų ūkių) ir dviračius – jais piktnaudžiauja 45 procentai visų šeimų.

Tada tkrai užteks.

Ir tikrai nebereikės apmokestinti nekilnojamojo turto ar galvoti apie progresinius pajamų mokesčius.

Tegul apie tai supuvę Vakarai galvoja.

Lietuvoje juk permainos.

(12 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...