Gal apmokestinkime šaldytuvus ir dulkių siurblius?

Permainų koalicijos „antikrizinių priemonių“ planas kinta tiesiog ne dienomis, o valandomis…

Iš pradžių buvo „suvienodinsime“, kiek vėliau – „padidinsime“, šiandien jau išgirdome – „sumažinsime“.

Iš esmės jau galima džiaugtis – jau buvome susitaikę su 20 proc. PVM, o dabar staiga būsimoji koalicija pranešė džiugią žinią – sutarta dėl 19 procentų tarifo. Beveik galima džiaugtis – mokesčiai jau mažinami.

Dėl PVM lengvatų – panašiai. Iš pradžių buvo panikinsime visas, kiek vėliau – visas, tik paliksime šildymui, o šiandien jau girdime, kad liks dar ir rajoninei spaudai.

Vėl laimėjimas.

Tas pats ir su autorinėmis sutartimis bei patentais. Iš pradžių – naikinsime visus ir visi mokės „Sodrai“. Dabar gi, atrodo, kad kai kurie patentai dar liks, o „Sodrai“ nemokantys, jai nemokės ir toliau. Na, bent jau kokius trejus metus.  

Taip pat galime džiaugtis.

Galime džiaugtis ir dėl to, kad nebus nekilnojamojo turto mokesčio, nors iš pradžių permainų koalicija, atrodė, gana ryžtingai yra pasirengusi jį įvesti.

Nebus ir progresinių mokesčių – juk Lietuva ne kokia nors Švedija, Didžioji Britanija, Airija ar Prancūzija. Lietuva liberalios ekonomikos šalis, čia valdo Laisvosios rinkos institutas…

Būtų galima tiesiog eiti į gatves ir dėkoti partijai ir vyriausybei (būsimai) už tai, kad rūpinasi darbo žmonėmis.

Juk pajamų mokestį, kaip ir žadėjo mažins. Tiesa, neapmokestinamo minimumo turtingiems (gaunantiems virš 1050 litų vienam šeimos nariui) nebeliks.

Tačiau kadangi biudžete skylė, reikia ieškoti būdų, kaip darbo žmonėms kitąmet atlyginimus mokėti. Permainų koalicija čia ilgai netruko: PVM sumažinsim (nuo planuoto padidinimo), o trūkstamas pajamas kompensuosime automobilių mokesčiu. Jį mokės privačios bendrovės, nes jų darbuotojai naudoja tuos automobilius asmeniniais tikslais. Už kiekvieną automobilį – kas mėnesį po 150 litų.

Gera idėja. Patraukli. Ypač darbo žmonėms.

Teisingai. Taip ir reikia toms įmonėms. Važinėja čia asmeniniais tikslais visi.

Pats mačiau – kai užsikimšo vamzdžiai, bendrovė „Avarija“ atvažiavo lengvuoju automobiliu. Ir „Teo“  darbuotojai, kai interneto ryšis strigo, taip pat važinėjo lengvuoju automobiliu. Ir greitąsias siuntas vežioja lengvaisiais automobiliais, ir picą į namus tokiais pačiais atveža, ir net RST darbuotojai tokiu atvažiavo, kai elektra buvo dingusi.

Nors ką aš čia kalbu apie svetimus. BNS taip pat neseniai automobilį įsigijo, kad vadybininkams pas klientus būtų kuo važinėti. Nežinojau, būtume pirkę dviratį…

Tiesa, gal dar neapmokestins. Juk naudojamės finansiniu lizingu. Tai yra, automobilis bendrovei nepriklauso.

O gal tada mokės lizingo bendrovės? Juk tai jos yra lengvųjų automobilių savininkės.

O kas bus, jei kai kurių bendrovių darbuotojai masiškai pradės pirkti naujus automobilius ir naudos juos darbe pagal panaudos sutartis? Juk tai taip paprasta.

Ar tada apmokestins ir privačių asmenų automobilius? Ir taip pat po 150 litų per mėnesį?

Spėju, kad neišdrįs. O tada ir tų šimtų milijonų nesurinks.

Blogai.

Bet turiu pasiūlymą.

Galima apmokestinti televizorius ir šaldytuvus.

Statistikos departamento duomenimis, šiuos buities prietaisus turi atitinkamai 97 ir 96 procentai visų Lietuvos namų ūkių. Galima būtų įvesti naują skiltį atsiskaitymo knygelėse: televizoriaus mokestis, šaldytuvo mokestis. Visiems. Nes tokių, kurie neturi, yra labai nedaug, jų balsas nieko nelemia.

Mokestis galėtų būti viso labo 5 litai už vienetą. Lietuvoje, paskutiniais surašymo duomenimis, yra apie 1,35 mln. namų ūkių.

6,75 mln. per mėnesį, 81 mln. litų per metus. Už televizorių. Dar tiek pat – už šaldytuvą.

Dar galima apmokestinti mobiliuosius telefonus. Juos, kaip rodo statistika turi 81 proc. namų ūkių.

Turim dar 65 mln. per metus.

Jei biudžete vis tiek liktų kokia skylutė, dar būtų galima įvesti automatinės skalbimo mašinos ir dulkių siurblio mokesčius – atitinkamai 76 ir 75 procentai mokančiųjų.

Tai – atitinkamai dar po maždaug 61,5 milijono per metus.

Na, blogiausiu atveju dar būtų galima apmokestinti mikrobangų krosneles (jas turi 49 proc. namų ūkių) ir dviračius – jais piktnaudžiauja 45 procentai visų šeimų.

Tada tkrai užteks.

Ir tikrai nebereikės apmokestinti nekilnojamojo turto ar galvoti apie progresinius pajamų mokesčius.

Tegul apie tai supuvę Vakarai galvoja.

Lietuvoje juk permainos.

(12 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Arturai jauciasi, kad jums atostogos :) smagiai cia parasete net nusisypsoti privertet (juokas per asaras). Kalbant apie televizorius kaip zinote Anglijoje mokamas toks mokestis, o kadangi musu žulitikai(zmogus+politikas) prisirankioja ivairiu ideju tai galima ir to sulaukti.

 • Anonimas

  Tikiuosi ši kandi, taikli, lengva ir nesunkiai „įkandama“ ironija paklius į platesnės (tad ir svaresnės) auditorijos žiniasklaidą, labai tikiuosi.

 • Anonimas

  nieko cia nauja – televizoriai net ir Lenkijoje apmokestinti:)

 • Anonimas

  gal as durnas, bet lyg visi automobilistai moka kuro akciza. tai gal akciza ta proga pamazins? :) o gal leis isnesiojamaja prekyba su verslo liudijimu. ir rusiskos saliarkos pigiai bus.

  tai kiek dar su tokias protinguoliais lietuva pratems?

 • Anonimas

  Na, kryptis permainiečių visai šiokia-tokia, labai pykti nereikėtų – ar tik ne čia pat panašiai šnekėjome, čia jau vos ne išpildomų pageidavimų koncertas. Tik jaučiama kiek blaškymosi, sprendimai spjaudomi neišnešioti. Bent su dividendais gal ir visai pataikyta.

  O juk dar ir kaip teisi buvo, berods, Starkevičiūtė, siūlydama remtis bendresnio pobūdžio programa, dėl kurios būtų sutariama koalicijoje, o įgyvendinimo etape nuodugniai svarstyti ir leisti konkrečias priemones padėčiai gerinti.

  Esu kitame komentare tai pavadinęs sprendimų konvejerio principu, kuris galėtų geriau veikti už dabartinį sprendimų paketo principą, kurį, pasičiupę, visaip murkdo permainininkai, nerasdami auksinės momentinės formulės ilgalaikiam sprendimui. Nereikia tokios ieškoti! Konvejerio principas remtųsi nuosekliu priemonių įvedimu, jos tam laikui būtų labiau apgalvotos ir turėtų labiau prognozuojamą poveikį. Įvedimas būtų pagrindžiamas būklės stebėjimu, ir priemonių rimtumas būtų adekvatus ir lengviau apginamas. Pradėti reikia nuo aiškesnių, paprastesnių, neatidėliotinų priemonių, o štai tokių automobilių apmokestinimą, kaip parodo Artūras, reikia labai gerai apgalvoti – intencija nebloga, bet detalės drumzlinos.

  Suprantama, norima esminius dalykus, besikeičiančias žaidimo taisykles, paskelbti prasidedančių ūkinių metų išvakarėse, tačiau ar ne taip pat komplikuotas yra reikalavimas skelbti PVM pasikeitimą kur kas anksčiau, nei dabar ketinama? Teisės eilinis pritempimas momentiniam sugalvojimui prastai kvepia, kaip ir ūkio sukrėtimas, įnešamas vienu procentu pervedant mokestį kita kryptimi. Mano manymu, tai apsimoka mažiau, nei aiškios ir aktyvios priemonės gerinti valstybinio sektoriaus išlaidų dalį, kuri šiuo metu atrodo esanti labiau, nei abejotinose, rankose. Prisiminti Saulėlydžio tipo efektyvinimo iniciatyvas – pats metas. Jei bijoma skolinimosi bėdų – ar nevertėtų labiau įvertinti vidaus išteklius, kai nemažai lėšų dabar stingsta iš nežinios ir prisibijojimo veikti, kol krizė išsivaikščios – jei jau kada ir buvo metas skolintis sunkmečio skylėms lopyti, tai ar tik jis neprasideda būtent dabar.

 • Anonimas

  Su tuo automobiliu mokesčiu tai perlenkė. Iki šiol buvau permainų šalininkas. Dabar jau esu geriausiu atveju neutralus.

  O panauda ne išeitis – garantuotai ir čia bus užraukta. Kažkodėl atmintyje iškyla blogos šlovės Gavnoriaus laikai.

 • Anonimas

  Kad ir kaip apmaudu būtų tą rašyti – visai tai permaininkiškai politikai ima lipti paprastas apibūdinimas – NEKOMPETENCIJA.
  Jei dar pradžioje pakvailioti ir papostringauti prieš kameras gebantys šoumenai akies stipriai nerėžė, nes p. Kubilius it mūras stojo diktuoti rimtuosius reikalus (krizė, ryžtingas jos įveikimo planas ir kt.), tai po truputį reikalai pakrypo visą margą valdančiają daugumą atspindinčia linkme. Ne aplinkosauga, o valinskio bičiulis burkštas, ne drąsus ir visų norom-nenorom priimtas 20%, o zuoko PR~iškai išreikalautas 19%,ir t.t.
  Su automobilių „apmokestinimu“ fiksuota litų suma per mėn. – čia jau visiškas liūdesys, panašu, kad net neatsiklausta finmino „vedančiosios“ specialistų grandies, jau nekalbant apie mokestinės politikos, kaip vieno iš valstybės fiskalinės politikos svertų, prasmės suvokimą ir tos prasmės realizavimo pastangas.
  Chaliavščikai. Kol kokio rimtesnio škandalo koks p. Vytenis-Povilas neįtaisys, turbūt ir nesupras, kad negalima traukti koalicijos vežimo į skirtingas puses, statistiškai jis tokiu būdu netoli tenurieda…

 • šaunu! Nors gardžiai pasijuokiau!

 • Anonimas

  Nieko baisaus apmokestinti automobilius. Tas mokestis paklius į išlaidas ir taip sumažins pajamas. Pelnas bus mažesnis. Reikia atsiminti, kad daug įmonių tarnybinį automobilį naudoja kaip motyvavimo priemonę. Šis priedas prie algos nėra tinkamai apmokestinamas. Jei įmonės atsisakys tokio skatinimo būdo, bus mažiau nuperkama automobilių ir taip bus pagerintas užsienio prekybos balansas. Taip pat darbdaviai galės skirti lizingo pinigus algų pakėlimui ir taip gerins biudžeto pajamas. Valdžios įstaigoms apkarpius biudžetus, jos galės mažiau skirti pinigų automobilių lizingui. Pridėjus dar ir mokestį, valdininkai bus priversti sėsti į pigesnes mašinas. Matot kaip viskas bus gerai. Tik jums vis netinka, Artūrai. Iki programos galutinio pristatymo dar yra laiko. Siūlau palaukti. Juokingai atrodo, kai vienas daro lėktuvą, o kitas vis abejoja ar skris. O jeigu skris?

 • Mielas Romai, automobilių jau ir dabar nuperkama apie 20 proc. mažiau nei pernai, o ten irgi dieba žmonės ir jiems reikia mokėti algas. Įmonių, kuriose darbuotojai skatinami automobiliais, nėra taip jau daug. Be to dažniausiai taip save „skatina“ vadovai. Todėl lizingo pinigų darbuotojams niekas neskirs.

  Ir jei ką, tai A.Kubilius kalbėjo tik apie privačias įmones. Tad valdininkai ir toliau važinės limuzinais, o įmonės mokės 150 litų per mėnesį, kad A.Kubilių ir A.Valinską į darbą vežtų naujausi „Audi“, lydimi dviejų naujų „Volvo“.

  Viskas bus gerai. Kaip ir iki šiol.

  Su tuo Jus ir sveikinu.

  O man netinka:)

 • Anonimas

  Šv. naivumas…
  Artūras (atsipšaau), Arūnas Valinskas, nemokėjęs valstybinio privalomojo socialinio draudimo mokesčių už savo autorinius atlyginimus staiga ims juos mokėti… 31% + 3%!!! Trečdalį kruvinai uždirbtų pinigų… O dar ir pajamų mokestį – 15% (o kitamet, gal būt – 20%)iš tos pačios sumos…
  „Kokios nesąmonės“ – mintyse cituoja Kisą Vorobjaninovą LR Seimo pirmininkas ir, išpūtęs žandus, trekia kumščiu į stalą: „Čia ne netinkama vieta derėtis!!!Niekados! Jokių Sodrų autoriams ir kūrėjams!“
  Permainų vėjai pasisuko, koalicijos jachta plaukia halsais…

 • Anonimas

  Niekaip nesuprantu kodel nieks nekalba apie apie Pagalves mokesti. Taigi taip paprasta ir aisku. Kiekviena galvyte i puoda sumetam po stasiuka ir ziurekit jau sis bei tas. Jokio galvaskausmio, jokiu siurbliu ar zhuravinku, pvmai kazkokie, akcizai, tfu.. O jei po kokius 500, juk nieko cia tokio, viena kart per metus juk galima butu, .. Atsigautumem kaip mat, ir biudzete skyliu nebutu, bent jau kitamet. O mums tik to ir tereikia, dabar toks musu tikslas. Ir svarbiausia, gi paskaiciuot galetumem is kart. Shemetos lb gerai moka tokius skaiciavimus.. Ir paklaidu jokiu nebutu – terksht ir sedim visi paenkinti – valstybe nuo bankroto isgelbeje.. Tokie savim pasitikintys ir isdidus, a? Juk tiek nedaug truksta iki laimes…

 • Anonimas

  Sveikas Arturai, puikiai perteikei siu dienu realija. Papildysiu, kad vakar dienos ziniomis, lengvuju asmeniniu automobiliu pardavimas lapkricio men. krito du kartus, o komerciniu – tris kartus. Nemenkai tai itakojo tik vieno menesio gasdinimo politika. Po Tavo aprasomo mokescio pagarsinimo (nekalbu apie jo iteisinima) si verslo sritis „uzlinks“ visiskai. Pasizadu pirmai progai pasitaikius koolicijai padovanoti „Cipolino nuotykiu“ knygele….:)

 • Anonimas

  vistiek uz viska reikes moket ir atkentet mums paprastiems zmonems. tegu daro pvm 25 procentus ar kiek ten reikia tai skylei uzlopyt, susmokesim, duona, desra, piena, pirkt reikes. ir nebus taip blogai, turguj atsiras prekeiviu, kurie lenkiska desra be pvm pardavines, moz koks keletas is tu prekeiviu prasgyvens ir turesim naujos kartos „verslininkus“ ale „bosus“ „makimas“, tada ir dabartiniams prieteliams teks susispaust, saule tai viena, visiems vietos tures uztekt…

 • Anonimas

  Tai, kad jau kuris laikas uzsilenkineja ir be lietuviu gasdinimu (pacios gamyklos). Na nereikia Cipolino nuotikiu ir be mokescio si sritis uzsilenks, o tam labiausiai itakos tures ne Vyriausybes sprendimai, o lizingo bendroviu nustatomos salygos.

 • Anonimas

  Romui
  gerbiamasis pone, truputį klystate, dėliodamas akcentus. Automobilis visų pirma yra darbo priemonė. Nelabai panašu, kad dirbate versle, jeigu galvojate, kad lizingu pirmiausia perkami automobiliai darbuotojams, tuo labiau motyvacijai, kaip kokia ilgalaikė premija. Ypač šiandien, kai iš banko netgi pelningai dirbanti įmonė per didžiausius vargus išlupa kokį niekingą overdraftą ar pan. Jūs turbūt pamirštate, kad Lietuvoje be Teo, Leo ir kt, yra ir mažesnių įmonių, kurios truputį taupiau skaičiavo savo pinigėlius dar gerokai prieš krizę.

 • Anonimas

  Artūrai, aš irgi norėčiau, kad mano alga būtų vis didesnė, o prekės parduotuvėje vis pigesnės. Bet matau kas pasaulyje darosi. Priemonių gi kokių nors reikia imtis. Iki šiol Lietuvoje gyvenome ne pagal pajamas. Europos komisija seniai perspėjo, kad mūsų algos neatitinka realaus ūkio augimo.Lietuvoje rinka eilę metų gyveno skolon. Dabar balius baigėsi ir mūsų prašo susimokėti. Per praėjusius nepriklausomybės metus nepadarėme reformos, kad valstybės sektorius realiai atitiktų mūsų pajėgumą sumokėti už jo paslaugas. Etatų šiame sektoriuje yra per daug (tame tarpe ir švietimo, ir sveikatos apsaugos srityse). Čia turiu omenyje mūsų pajėgumą išlaikyti tokio dydžio valstybinį sektorių. Dabar mes verkiame dėl to, kad mus apmokestins. Kur buvome, kai reformos nevyko? Todėl Jūsų nepasitenkinimas man nesuprantamas. Galvoju, kad jūs tikrai išmanote žymiai daugiau nei atrodo skaitant jūsų rašinius ekonominėm temom ( dvelkia politiniu užsiangažavimu). Palauksiu bent jau pusę metų prieš spjaudamas į šią vyriausybę. Kol kas nieko tragiško nematau. Nėra taip baisu gyventi iš darbo, o ne iš paskolų.

 • Anonimas

  Čia kaip toje Gendručio Morkūno istorijoje „… o tėtis naują automobilį pirks tik kas penkeri metai.“

  Verslas sukurtas pagal principą, nenaujas daigtas yra „blogis“ žlunga, nes pagaliau žmonės atsimerkia ir pamato, kad daigtus reikia naudoti o ne jiems tarnauti…

 • Anonimas

  Romai,

  O ar neteisinga krizės metu būtų proporcingai pasidalinti naštą ir tiems, kurie Lietuvoje gyvena „pagal pajamas“?
  Taip, būtent: nekilnojamo turto mokestis, progresiniai mokesčiai, autorinių įsodrinimas.
  Bet kur čia tau, kai balansuoji ant lyno; jei vienu
  sumažėjusiu virtualiu procentu tempia dešinėn, tai kairėje, pagal visas socdemiškas muilinimo tradicijas, norint atsverti prisireikia automobilio mokesčio, ar, po velnių, kažkokio mokesčio — solidarumo, orumo, kairumo, žvairumo.
  Tai jei jau krizė, permainos, tai gal nebereikėtų vaikčioti/laviruoti tuo lynu su „permainų“ skausmo iškreiptu veidu stengiantis išlaikyti status quo? Kam tie pasiansai su mokesčių (proporcijų) keitimais, jei aiškus galutinis tikslas bet kokia kaina tuos (būtinus ar norimus) mokesčius su(si)rinkti. Ir visas tas stumdymosi ir pervedimų žaidimas — kuris „durnius“ mokės?
  Visi mes mokėsime, bet mokėkime sąžiningai, adekvačiai, proporcingai/progresyviai.

 • Anonimas

  Pastebėjimas: jei dar yra darbo valandomis komentuojančių viešus Artūro Račo pasvarstymus įvairiomis nūdienos temomis, darytina išvada, kad krizė ne tokia grėsminga, kokią kai kas maliavoja…

 • Anonimas

  Slyvanosiui: darbo valandomis gali ir bedarbiai komentuoti :)

 • Anonimas

  Pone,Arturai, arteja Sv. Kaledos.Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, yra itempta padetis, Jus gi jau daug metu niekada, niekur nesate parases geru zodziu,graziu minciu.Norisi palinketi Jums,suprasti,kad zmogus yra kaip kempine,ka pilsi ta ir sugers.Ismokite pamatyti ir grozi,geruma.Pasaulis nera toks niurus,pilkas.Tai priklauso ir nuo Jusu.Gerumo ir pakantumo ,Jums.

 • Anonimas

  Valiukss < gerai pastebeta.

 • Anonimas

  Labai atidziai stebiu dabartines „valdanciosios koalicijos“ pastangas sukurpti „antikrizine“ vyriausybes programa ir visas kalbas bei komentarus su tuo susijusius.Kiek supratau, tai pagrindinis tikslas, kurio siekiama, tai sumazinti biudzeto deficita bet kokiomis priemonemis. O kas toliau? Mano supratimu, tai tokiomis priemonemis siomis salygomis jeigu ir bus pasiektas teigiamas efektas, tai jis bus trumpalaikis. Ir cia nelauktai prisiminiau „didziojo kombinatoriaus“ zodzius: KISA, O KAM TAU PINIGAI, JEIGU TU NETURI FANTAZIJOS?

 • Anonimas

  lv,
  ekonomika nėra matematika, todėl ekonomikoje 2×2 nėra 4. Mėgindami apmokestinti autorinių atlyginimo gavėjus Sodros mokesčiu, išplečiame socialines paslaugas gaunančių ratą. Yra įtarimas, kad visokie menininkai ir žurnalistai nemokės į Sodrą tiek, kiek norės gauti paslaugų. Socialiai apdrausti reikia visus, bet per krizę, kai Sodrai ir taip trūksta pinigų, kažin ar apsimoka. Tikrai suprantu žmones, kurie netenka darbo dabar. Bet dėl to labiausiai kalta mūsų darbo rinkos struktūra. Pažiūrėkite, ką Lietuva gamina. Jei mes savo prekėmis konkuruojame su trečio pasaulio šalimis, ar esame konkurencingi? Pagalvokite kiek mažą pridėtinę vertę kuriantis darbininkas turi išlaikyti pensininkų, neįgaliųjų, valstybės tarnautojų, statybininkų ir paslaugų sferos darbuotojų. Visuomenę turi maitinti inžinieriai ir technologai, bet ne vadybininkai ir pardavėjai. Kur mes buvome tiek metų ir ką rinkdami valdžią galvojome? Kur buvo reformos? Krizė yra puikus metas pasverti viską iš naujo. Jei labai trypdami kojomis išsireikalausim iš valdžios daugiau nuolaidų šiandien, rytoj sumokėsim dvigubai. Beje, sumažėjęs vartojimas jau pagerino vieną ekonominį rodiklį. Lietuvos užsienio prekybos balansas pirmą kartą teigiamas.

 • Anonimas

  romui, Valiukss’ui ir kitiems mane pralinksminusiems „internetiniams bedarbiams“:
  Ekonomikoje galioja fundamentalieji gamtos dėsniai, kaip antai: materijos tvermės dėsnis,t.y. jei nori kam tai ką nors pridėti, reikia iš kur tai atimti, taipogi 2×2=4,000…(be liekamojo nario). Objektyviai egzistuojančių fundamentaliųjų dėsnių nepaisymas išprovokuoja ekonomines anomalijas. Dabar joje esame ir mes (globaliai).
  Paskelbsiu siaubingą ereziją:
  A. Sniečkus ir J. Paleckis bei po jų buvę „raudonieji“ Lietuvos vadovai iki pat „Perestroikos“, tūkstantį kartų labiau rūpinosi Lietuvos žmonių išprusinimu, pagal laikmečio sąlygas subalansuotu krašto ūkio šakų vystimu. Jie melžė iš „motinos Rusijos“ tai, ko kraštui reikėjo (kartais ir ko nereikėjo). Už tai Lietuva mokėjo labai brangią kainą: gyvenome komunizmo statytojų bendrabutyje, kaip zoologijos sodo paukščiai pakirptais sparnais, kad per tvorą neperskristume…
  Per 18 Antrosios Lietuvos Respublikos metų dauguma „itelektualiųjų“ pramonės šakų nudžiuvo ir sunyko, taikomųjų mokslų didžiavyriai išbėgiojo po pasvietes, kas antram bažnytkaimyje įsteigtos aukštojo mokslo diplomus išduodančios amatų mokyklos „kepa“ verslo vadybininkus ir socialinius darbuotojus…. Verslo lyderiai: Maxima, Norfa, Iki, Rimi, Senukai, LEO.lt, LD, Lukoil, Statoil, Neste…
  Ar yra Lietuvos milijonierių sąrašuose nuosavų intelektualių produktų autorių ir gamintojų?
  Atsakykime sau į šį klausimą ir žinosime, kokioje išsivystymo (ar nusivystymo)stadijoje esame.

 • Anonimas

  Sėdintys nuo 1990 m.seime politikai evoliucijoje pametė vieną grandį: jie iki šiol įsivaizduoja, kad verslas=spekuliacija+nedarbinės pajamos. Smulkus ir vidutinis verslas neįsipaišo į jų suvokimą, nes jie niekada su juo neturėjo jokių reikalų. Kadangi politekonomijoje ir marksizmą propaguojančiuose veikaluose monopolijos buvo pateikiamos kaip paskutinė išsivysčiusio kapitalizmo stadija, jie tiesiai nuo valstybinio planavimo ūkio ir žengė prie jų, pripažindami verslu tik stambų kapitalą

 • Anonimas

  @slyvanosis,
  su materijos tvermės dėsniais čia tamsta nusikalbėjai mažumą. Ekonomika ne visur ir ne visada yra „zero-sum game“, tik kai kurios dalys.

 • Anonimas

  kaip visad,ne nuo to galo pradedate.
  pirmiasia,žiūrėkite į tai,ką jie prieš rinkimus žadėjo ir ko iš vis neparašė…
  pas A. Valinską net nebuvo padorios programos-planas aiškus,kad po rinkimų tiktų ir socdemai ir konservai,nes programos nėra-nėra ir panašumų į kurią nors partiją…
  startegija pasiteisino ir dar su kaupu.
  nieko nežadėjo, tai nieko ir nevykdo(rinkėjų naudai).
  o kur pas Valinską parašyta,kad jis mažins mokesčius, neįvedinės naujų ir pan.
  jo planas pasiteisino,nes nereikia dabar prieš kamerą aiškintis,kad pas juos buvo kitaip parašyta,nei jie dabar daro.
  APIE VISKĄ PAGALVOTA- ir kur man tai girdėta???

  mokestis nėra blogas.tik blogai sukurtas.eilinį kartą.
  tarkim,jei firmoje stovi „fūros“ ir jos yra tos firmos darbo jėga-tai jų nereikia apmokestinti,bet,kai „maxmos“ prisiperka lengvųjų automobilių ir jomis važinėja į darbą tik „maxmos“ „elitas“,tai jau nedarbinė mašina ir ją reikia apmokestinti.
  suprantama,kad už tai mokės jų darbuotojai,bet netiesiogiai-prirašys nuobaudų ir va,jau yra 150 Lt.
  dar viena nuobaudėlė ir vėl 150 Lt…

  žmonės,kurie nėjote balsuoti,manau,kad teisės kalbėti apie tai,kas daroma-mažiausiai turit…
  nors, netikiu,kad kažkas būtų buvę kitaip.
  politikai yra niekas.ekonomika pati save reguliuoja.

 • Anonimas

  Norejau rimtai paklausti,o antikrizineje programoje yra kas nors apie busto kreditu lengvatu panaikinima, kaip neseniai siule LLRI? Ar kur nors galima pamatyti antikrizines programos projektus? As suprantu,kad keiciasi viskas dienom, bet… vistiek smalsu…

 • Anonimas

  Rimantui dėl materijos tvermės dėsnio. Niekam dar nepavyko šio dėsnio paneigti. Nepavyko ir perpetuum mobile sukurti, net gi ekonomikos korifėjams.
  Kokybiniai materijos virsmai nepaneigia jos tvarumo.

 • Anonimas

  Milda, gerb. Artūro poziciją, kiek aš suvokiu, lemia ne vidiniai asmenybės kompleksai. Lemia pilietinė pozicija: matant blogybes, kurios kenkia ar gręsia mūsų būčiai, pranešti apie jas. Ir toji kasandriška misija anaiptol nėra smagi, kaip atrodo kaip kam.
  Pagarbiai

 • Miela Dalia, pirmiausia noriu pasakuti, kad antikrizinę programą reikia pamiršti, nes jis jau neaktuali. Šiandien koalicija pasirašė po naujos Vyriausybės programa, kuri artimiuaiu metu turėtų būti paskelbta viešai.

  Atsakant į Jūsų klausimą dėl būsto lengvatų, aiškumo kol kas nėra, bet galima spėti, kad apie jų naikinimą galvojama. Štai kas pasakyta Vyriausybės programoje: „Peržiūrėsime kitas gyventojų pajamų mokesčio lengvatas (įskaitant leidžiamas atimti iš pajamų išlaidas), palikdami tik socialiniu požiūriu pagrįstas išlygas, o taip pat į taupymą orientuotas lengvatas“.

  Kadangi būsto kreditų lengvata nėra socialiniu požiūriu pagrįsta ir nėra orientuota į taupymą, galima spėti, kad ją ketinama panaikinti. Ypač turint galvoje, kad naujoji koalicija nėra linkusi paisyti anksčiau valstybės vardu prisiimtų įsipareigojimų (turiu galvoje „Sodros“ atskaitymus į privačius pensijų fondus.

 • Anonimas

  nu as vistiek nesuprantu, kaip is mano vaiku atims po 52 lt uz sausi, jei mano seimos pajamas suzinos ne anksciau kaip vasari…

  juk visai realu, kad su darbdaviais pereisim ant minimalaus ir vokeliu, ir busiu socialiai remtinas…

 • Anonimas

  įvedamas naujas – „automobilių“mokestis tik rodo,kokioj desperatiškoj būsenoj yra naujoji koalicija.Zuokas šioje koalicijoje yra aiškiai detonuot pasirengęs elementas,todėl taip braška koalicijos užmojai ir biudžetą subalansuot ir verslo nenumarint.Iš principo šis naujas mokestis – kvailystė,pritarčiau minčiai,kad taip galima apmokestint mobilius telefonus,mikrobanges krosneles ar paveikslus ant sienų.

 • Anonimas

  RM, tokiais atvejais pajamos vertinamos imant praėjusius laikotarpius – ketvirtį ir pan.

 • Anonimas

  Gerb.Arturai,
  Labai zaviuosi Jumis kaip zmogumi,kaip politikos apzvalgininku.Dekoju uz nuosirdu darba apsvieciant tauta.Bet jei ta tauta avinu banda,tai jokios pastangos nepades jai pabusti,nebent tokiu kaip jus butu po koki tukstanti kiekviename lietuvos rajone.Jau as kuris laikas nerasau lietuvos vardo didziaja raide,man geda,kad esu lietuvis.Cia be abejo tautu vado Stalino palikimas-isnaikindamas lietuvos inteligentija bei doriausius ir darbsciausius zmones,jis pakeite tautos genofonda.Tapome mankurtu tauta.Tegyvuoja komunistai!

 • Anonimas

  Ačiū Artūrai, dabar viskas aišku…

 • Anonimas

  Tiesa, jeigu kam idomu – vakar buvau pas savo gydytoja. Ji dirba privacioje ir valstybiuose gimdymo namuose. Gydytoja pasake viena dalyka, kas mane labai suneramino – valstybines ligonines sefas liepe taupyti medziagas – leselines, siulus ir pan. Tai ka reiskia – kad mane po operacijos susius kazkokiais negerais siulais ir neduos laselines, nes reikia taupyti? Kai paklausiau gudytojos, ar pacientai gales patys nusipirkti reikiamu medziagu, gydytoja atsake, kad blogiausia tai, jog sefas isake daktarams nieko nepranesti ligoniams. jau gydytojai patys valtybiniu ligoniniu sefus vadina kunigaikstukais, o dabartine situacija jiems dar geresne – farmacininkai prakis visus uzsilikusius niekam nereikalingus medikamentus ir dar duos uzdirbti vietiniams kunigaikstukams… kokioj valstybej mes gyvenam?

 • Anonimas

  VISAS KAIMYNES RIEIKIA APMOKESTINTI UZ ILGUS LIEZUVIUS O KUBILIU KAD MYNT SU ZMONA NEMOKA {DVIRACIU}

 • uhu

  Vokietijoje apmokestinami televizoriai. Ir kompiuteriai :). Nes per juos gali žiūrėti televizijos programas…

  O tai kainuoja gana daug. Už šiuos prietaisus, jei prisipažinsi, kad turi, gali tekt paklot apie dvidešimt eurų per mėnesį.

  Daug kas bando neprisipažinti, kiti moka savanoriškai, kiti bando išsisukti, kad pvz, kompiuteris namie yra, interneto ryšys irgi, bet žmogus jo nenaudoja..

  Ir žmones gaudo. Ateina įmonės, atsakingos už televizorių/kompiuterių „suradimą“ darbuotojai, beldžiasi į duris, jei netyčia atidarysi, įeina, pamato televizorių, ir vsio…mokėk.