J.Imbrasas ir A.Zuokienė: tokie skirtingi ir tokie panašūs…

Man šitas blogas pradeda patikti – gerų diskusijų čia būna…:) Ačiū Jums visiems.

Va, žiūriu, dikusija dėl Maisto banko vis dar tęsiasi, o kadangi man atostogos, nusprendžiau ir aš dar savo trigrašį įkišti.

Taigi, šiandien rytą darbe paskutinį kartą peržiūrinėdamas savo pašto dėžę radau kelis laiškus, kurie man priminė neseną kelionę į Biržus ir „Civitas klubo“ organizuotą susitikimą su vietos bendruomene. Tame susitikime vienas vietos politikas klausė, ką daryti, kad žiniasklaida viešintų gerus politikų darbus.

O mano atsakymas buvo maždaug toks: o kodėl jums būtna, kad žiniasklaida tuos gerus darbus viešintų, gal tiesiog darykite tuos gerus darbus ir tiek.

Prie ko čia Maisto bankas, galite paklausti Jūs. Ogi prie to, kad daugelis žmonių tiesiog pirko maisto produktus, nešė juos prie stalų ir palikdavo. Mainais – „ačiū“ ir Maisto banko kalendoriukas su skyle viduryje:) Bet žmonėms gerai, nes jie jautėsi kažkam padėję.

Bet kai kam svarbiau ne padėti, o tai, kad visi matytų, kad tu padedi.

Štai pora pavyzdžių iš mano pašto dėžės:

„Maisto bankas“ jau šeštą kartą kviečia gyventojus didžiuosiuose Maxima, Iki bei Rimi prekybos centruose nupirkti ilgai negendančių maisto produktų ir paaukoti juos nepasiturintiems žmonėms. Tradiciškai lapkričio 28-29 dienomis (penktadienį ir šeštadienį) daugelyje Europos šalių vykstanti maisto produktų rinkimo akcija šiemet vyks dvidešimt aštuoniuose Lietuvos miestuose.
 
Nebe pirmus metus maisto produktų nepasiturintiems dovanoja šiemet Europos moterimi nominuota Agnė Zuokienė. A.Zuokienė lankysis Rimi parduotuvėje (Žirmūnų g. 64) šeštadienį 14 val.
  
Žurnalistus maloniai kviečiame susitikti su Agne Zuokiene, Maisto banko direktore bei akcijos savanoriais.
 
Daugiau informacijos galite gauti :
 
Labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ direktorė Deimantė Žebrauskaitė
Tel.: 8 (5) 2627675, 8 652 90915
www.maistobankas.lt ; blog.maistobankas.lt
 
 
Pagarbiai,
Indrė Jakaitytė
UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai“
Užupio g. 30, LT-01203, Vilnius

O štai kitas pavyzdys:

Vilniaus meras Juozas Imbrasas prisijungs prie Maisto banko akcijos

Maisto bankas jau šeštą kartą kviečia gyventojus didžiuosiuose „Maximos“, „Iki“ ir „Rimi“ prekybos centruose pirkti ilgai negendančių maisto produktų ir paaukoti juos nepasiturintiems žmonėms.

Rytoj, lapkričio 29 d., 18 val., prieš Nacionalinės eglutės Katedros aikštėje įžiebimo ceremoniją, Vilniaus miesto meras Juozas Imbrasas apsilankys „Maxima“ Mindaugo gatvėje prekybos centre, kur nupirkęs maisto produktų ir paaukojęs juos nepasiturintiems žmonėms, domėsis kaip vyko akcija, su organizatoriais aptars besibaigiančios akcijos rezultatus Vilniaus mieste.

Tradiciškai daugelyje Europos šalių vykstanti maisto produktų rinkimo akcija šiemet lapkričio 28-29 d. (penktadienį ir šeštadienį) vyksta ir dvidešimt aštuoniuose Lietuvos miestuose. Maisto produktų rinkimo akcijos metu paaukotas maistas atiteks ne pelno organizacijoms, besirūpinančioms globos namuose augančiais ar vargingų šeimų vaikais, neįgaliaisiais, vienišais pagyvenusiais žmonėmis.

Šiandien Lietuvoje daugiau nei 200 tūkst. žmonių valgiui tegali skirti ne daugiau kaip 4 litus per dieną. Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje nedarbas siekia 4,7 %, o skurdas gresia 18 % šalies gyventojų.

Kviečiame žurnalistus.

Kontaktinis asmuo:
Daiva Savickienė
Viešųjų ryšių tarnybos vyr. specialistė
Vilniaus miesto savivaldybė

Juozas Imbrasas ir Agnė Zuokienė.

Atrodytų tokie skirtingi… o vis dėlto kokie panašūs.

Nes abu, atrodo, šventai tiki, kad gerus darbus galima daryti tik stebimiems kitų.

(15 balsų, vidurkis: 4,40 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  ponas Racai, na kiek jus galite niurzgeti..as suprantu , kad jus kaip zurnalistas turite viska kritikuoti, bet bent jau kartais galite parasyti nors viena teigiama straipsni, kuriame nebutu neigiamos nuostatos. Ar jums irgi butina, kad butumet populiarus, parasyti ka nors neigiamo.. Esu jusu blog’o nuolatinis skaitytojas, taciau tas pastovus noras visuose reiskiniuose atrasti ka nors neigiamo jau pradeda atsibosti..
  pvz. pagyrete sviesoforu „zalia juosta“ taciau pabaigoje vistiek nesusilaikete neparases ir sio projekto „blogybiu“.
  Sekmes ir daugiau pozityvizmo!
  Vaidas

 • Anonimas

  Simui/Vaidui
  Tikras žurnalistas, kaip ir tikras menininkas, visada turi būti konstruktyvioje opozicijoje valdžiai, t.y.konstruktyviai kritikuoti, nes kitaip jis yra tik sudėtinė dvaro svitos dalis. Ar Jums tokie patiktų labiau, negu ,,niurzgiantis“ Račas?:-) O dėl parodomosios labdaros – ne jie pirmi, ne jie paskutiniai. Kita vertus, tegu reklamuojasi, gal nors tokiu būdu prisidės prie bendro labo

 • Anonimas

  Vaiva, sutinku, kad reikia konstruktyviai kritikuoti, taciau beda jog nevisada gaunasi butent konstruktyviai o taip pat kartais norisi tiesiog „teigiamo“ straipsnio ( na bent karta per menesi).
  Ir kur cia pvz. yra konstruktyvus kritikavimas teigiant kad Zuokiene „šventai tiki, kad gerus darbus galima daryti tik stebimiems kitų“.. Ji padare projekta, tad naturalu kad apie ji reikia informuoti (beje skirstant pvz. ES parama tai buna net vienas is reikalavimu). O stai Imbraso atveju tai gal ir sutikciau, kad jis tik save nori papopuliarinti prisidengiant tokiais projektais.
  Cia buvo tiesiog mano konstruktyvi kritika siam straipsniui, juk butu neidomu jei visi su juo sutiktu..
  :)

 • Simui: zuokiene nepadare jokio projekto ir su maisto banku, kaip tokiu, ji visiskai nesusijusi.

  o stai imbrasas kaip tik ir susijes:) citata is maistobankas.lt:

  „2008m. vidury LPF „Maisto bankas“ pradėjo naują projektą „Parama maistu Vilniaus miesto rizikos grupės šeimoms, siekiant mažinti skurdą bei socialinę atskirtį“, kuris įgyvendinamas kartu su UAB „Rimi Lietuva“ bei remiamas Vilniaus miesto savivaldybės.“

  Va butent, „remiamas Vilniaus miesto savivaldybės“. o imbrasas – sio remejo vadovas.

  negaliu jo pakest siaip jau, bet jis turi daugiau teisiu i pagarba siuo atveju.

 • Anonimas

  Reikia ne išmaldą dalinti, o pirmiausia neplėšti savos tautos ir visuomenės ir suteikti galimybę žmonėms gyventi išlaikant paprastą žmogišką orumą. Išmalda žemina. Man tai primena tokį scenarijų: apiplėšiam, pavergiam, o tada numetam kaip šuniui apgraužtą kaulą, kad vergas nenudvėstų ir užsidedam pliusiuką, kokie mes solidarūs ir visaip kitaip dvasingi. šlykštu iki koktumo…

 • Anonimas

  Juk patys „zurnalistai“ ir sukuria tokias situacijas. Jei organizuoji rengini ir ten nera „gviazdos“, kas apie ji rasys?

 • Anonimas

  A, tai ta pati Jakaitytė, kuri save reklamavo/siūlė siuntinėdama spam’ą prieš rinkimus. Atsimenam ir nepamiršim tų „viešųjų ryšių“, tikrai nepamiršim…

 • Ačiū Vaivai ir ačiū e.f.i. už pagalbą.

  O Simui/Vaidui noriu pasakyti, kad mano pats pirmas įrašas apie Maisto banką buvo gana teigiamas (na, bent jau man taip atrodo:)

  Ir visai aš neniurzgu, nes neturiu dėl ko niurzgėti.
  Jei ką, tai populiarumo man jau seniai nebereikia. Dabar tiesiog galiu pasidalinti savo mintimis. Už dyką.

  O jei labai nepatinka mano mintyss – interneto erdvė laisva. Dalinkitės savo mintimis, rašykite teigiamus straipsnius, girkite J.Imbrasą ir A.Zuokienę už tai, kad jie paaukojo kelioliką ar keliasdešimt litų blogiau gyvenantiems, bet būtinai norėjo, kad tai būtų įamžinta.

  Man tai nepriimtina, aš tai ir sakau. Jei jūs manote priešingai, parašykite ir pasiūlykite kuriam nors interneto portalui. O jei ką – galiu ir į šį blogą įdėti – kaip pavyzdį, kaip reikia rašyti teigiamus straipsnius. Viešai pasižadu.

 • jo, kaip čia nesusikeikus :) ir apie mane niekas neparašė :(

 • Anonimas

  politika…

 • Anonimas

  Medžiaga labai juokinga, išties. Dar juokingiau, kai koks žmogus gali rimtai ginti tokius sovietinio kvapelio „lankysis-domėsis labdara“ reikalus. Juk tai Šiaurės Korėjos diktatoriaus stiliukas.

  Tai darome dėl savęs, ne spaudai.

 • Gal kas prisimenat tarybiniais metais buvo rodomas trumpametražinis gruzinų filmas „Kepenys“. Labai tiktu šiai temai.

 • Anonimas

  Man tiesiog idomu uz kokius nuopelnus Zuokiene nominavo Europos metu moterimi?
  Ar del to , kad jos vyras A .Zuokas?
  Ir juo labiau , jei jau aukoji tuos kelis litus ar reikia tai skelbti visam pasauliui? Kazkoks kurtizaniu spindesys ir skurdas. Juolab, kad ir Zuokas su kvapeliu, o jau apie ta moteriske isvis galima butu patyleti. Kazkoks nulis be pagaliuko.

 • Hm, pirmiausia, tiek A.Zuokienė, tiek meras akcijoje viešai dalyvauti sutiko Maisto banko organizatorių kvietimu. Nereikia sakyti, kad žymių žmonių dalyvavimas padeda padidinti renginio žinomumą, prisikviesti žurnalistų. Veikiausiai TV3 žinios ir kita medija vargu ar būtų atvykusi filmuoti tiesiog aukojančių žmonių, o į susitikimą su A.Zuokiene atvyko.
  Antra, A.Zuokienė kviečiama ilgokai „spyriojosi“, mat akcijoje be atskiro kvietimo kasmet dalyvauja pati. Jos vyriausia dukra jau trečius metus (be atskiro kvietimo ir be kamerų) savanoriškai rinko maisto produktus akcijai. Pvz. Adamkai ir labai kalbinami nesutiko „papuošti“ šio renginio prieš kameras, nors Maisto banko akcijoje dalyvauja ir remia kasmet. J.Imbrasas irgi patikino, kad visada nuperka produktų varguoliams (tiesa, merauja jis pirmus metus). Akciją viešu dalyvavimu rėmė ar viešai kvietė žmones ateiti ir Kauno, Panevėžio, Ignalinos bei kt. merai ar savivaldybių politikai. Taip kad šie žmonės veikiau padarė paslaugą Maisto bankui, nei „piarinosi“ patys.
  Galiausiai, ne tik akcijos metu svarbi savivaldybės parama – A.Zuoko meravimo metu Vilniaus valdžia Maisto bankui nupirko nedidelį sandėlį, kitus sandėlius davė panaudai, o tai būtina MB darbams vykdyti visus metus. Paramą skiria ne meras asmeniškai, sprendimą priimant dalyvavo nemažas skirtingų pažiūrų ir patyrimų žmonių būrys. Gi su A.Zuokiene jos „viešo rėmimo“ metu radome laiko pakalbėti apie pagalbą plečiant Maisto banką rajonuose, naudojantis „Nedelsk“ projekto patirtimi.
  Taigi, pažvelgus atidžiau į motyvus, šis reikalas matyti gerokai šviesesnis, nei gali įtariam stebėtojui pasirodyti :) Bet ačiū už dėmesį (ir tuo pačiu paramą) Maisto bankui.

 • Anonimas

  p. Racui, ok lauksiu teigiamo straipsnio:)ir palaikau voluntary komentara, kad bent jau tokiems zmonems kaip Zuokienei tikrai nera butina piarintis savanaudiskiems tikslams..
  Geros dienos.

 • Anonimas

  Tuomet galvokime ką ir kaip dedame spaudon: kodėl ten atsiduria tokios medžiagos, kur Zuokienė ar Imbrasas tampa kone tokio renginio vinimi. Tai YRA absurdiška. Geriau įdėkite pokalbius su penkiais savanoriais, tarp kurių ir Zuokaitė nepadarys gėdos, kaip juo galima tapti, arba aprašykit tos pačios Zuokienės ir kitų (bus tokių?) indėlius vystant projektą, padarykite nedidelę spaudos konferenciją, ar pan., visais atvejais išeina geriau, nei tai, kas čia cituota: „Ponia užeis į parduotuvę anokią valandą ir paaukos, kviečiami žurnalistai“.

 • aciu uz patarima, AK :)

 • Anonimas

  nematau nieko blogo, tarp sios akcijos ir imbraso.Rinkimu greit nebus,realios reklamos sioji akcija neatnes,zmones pamirs.

  „remiamas Vilniaus miesto savivaldybės“ .Norit ,kad visi projektai butu rengiami anonimiskai?

  kai politikai elgiasi nevisuomeniskai , kritikuojam.Kai elgiasi visuomeniskai irgi kritikuojam, grazu.

 • Anonimas

  Tai va aš irgi nesupratau kame čia blogis…
  Iš tikrųjų, tai kaip ir visame kame viskas priklauso nuo požiūrio. Kažkas pamatė tame gėdingą savireklamą, o kažkas išgirdo apie galimybę padėti kitiems, tai ir elgiamės visi taip kaip supratome žinutę.

 • Anonimas

  voluntary: tikiuosi, nutarėte padėkoti be didesnės ironijos, nes šio įnašo kuklumą suvokti nesunku – akciją įgyvendinantys bus sudėję gerokai daugiau gerbtinų pastangų, ir to niekas nesiruošia ginčyti. Tiesiog, jei jau užkliuvo aštresni kampai, tai gal jie ir nebūtini, ar tikrai jie verti ginti?

  Gal norite dar vienos geranoriškos pastabos? Kaip atrodytų, jei savo užsivadinimu čia pasirinktumėt žodį добровольный? Ar tikrai mūsų saviraiškai trūksta svetimybių?

  O šiaip jau, aišku: sėkmės! Tikiuosi kurį kartą vėl užtikti akciją ar gal ir labiau sudalyvauti. Kažko su pasirinktais prekybos centrais keliai prasilenkia. Kodėl, beje, akcijoje nedalyvauja „Norfos“?

 • Anonimas

  Taigi VR specialistai tuos anonsus paskelbė. Pats turetum zinoti kokia yra zurnalistikos kokybė ant Lietuvos.

 • Anonimas

  Na iš visų komentarų labiausiai pritariu Mykoliukui Beraščiui, man gėda, kad mūsų valdžia vadovauja taip, kad reikia žmonėms dalinti išmaldą.
  O kai valdžia, atsakinga už tai, kad visi Lietuvos žmonės gyventų taip, kad nereiktų išmaldos, dar bando vaizduoti labai gerus tai, protingus žmones natūraliai piktina. Būtų bent jau verslininkai, kurie kur kas sunkiau tuos pinigus uždirba, manau ir reakcija būtų kur kas palankesnė.

 • Anonimas

  Na, gal todėl, kad pati ragavusi PR duonos, tai ir be voluntary paaiškinimo, buvo aišku, kad tikrai ne Zuokienės iniciatyva šita skrajutė atsidūrė p.Račo dėžutėje.. Keista, kad Račas šitiek metų dirbantis žurnalistu ir tikrai susiduriantis su PR, ir šiaip esantis gana įžvalgus žmogus, mano galva, šįkart nuslydo paviršiumi ir nepažvelgė giliau..

  begemoc: akivaizdu, kad esate vyras ir su krūties vėžiu nesate susidūręs. Jei būtumėt, tikrai nekeltumėte klausimo, kodėl ji nominuota. O nežinote todėl, kad ji, visiškai priešingai, nei teigia blogo autorius, gerus darbus ir nestebima..
  Čia ne komplimentai Agnei, čia nusivylimas „lojimu“..
  su pagarba

  • Miela Birute, o į ką gi čia reikėjo žvelgti giliau? Į tai, kad J.Imbrasas ir A.Zuokienė norėjo eilinį kartą pasišildyti ant kitų užkurtos ugnelės?

   Ir krūties vėžys šiuo atveju neturi nieko bendra su aptariama tema.