Finansų rinkų stabilumas ir Vyriausybės 90-metis

Gerai, kad ši Vyriausybė nueina…

Ir gerai būtų, kad ji niekada negrįžtų. Nes net kai žiūri, ką ji daro paskutiniosiomis savo gyvavimo dienomis (kai jau nereikia galvoti apie rinkimus), darosi šiek tiek graudu.

Štai, pavyzdžiui, vakar Vyriausybės spaudos tarnyba paskelbė pranešimą, pavadintą „Vyriausybė pasirengusi stiprinti finansų rinkų stabilumą“.

Jame informuojama, kad Vyriausybė,

Siekdama tinkamai ir laiku reaguoti į pasaulio finansų krizę bei įvertindama jau egzistuojančią tokiems tikslams skirtą teisinę bazę, taip pat stiprindama visuomenės interesų apsaugą ir užtikrindama finansavimo šaltinių ūkio subjektams prieinamumą,

priėmė nutarimą „Dėl finansinio stabilumo užtikrinimo“. Jame nurodoma, kad, esant reikalui, bus imamasi laikinųjų priemonių finansų sektoriaus stabilumui užtikrinti, o Finansų ministerijai, konsultuojantis su Lietuvos banku, pavedama parengti reikalingų teisės aktų projektus.

Skaitau ir galvoju: o ką, reikalo dar vis nėra? O kiek truks parengti tuos teisės aktus? O apie kokias laikinąsias priemones kalbama?

Skaitau toliau ir randu, ką apie tai mano Vyriausybė:

Lietuvos Respublikos Vyriausybės siūlymu jau priimti konkretūs sprendimai: laikinai – nuo 2008 m. lapkričio 1 d. iki 2009 m. spalio 31 d. – kredito įstaigose laikomų indėlių draudimo suma, išmokant 100 procentų apdraustojo indėlio, padidinta iki 100 tūkst. eurų. Primename, kad iki lapkričio mėn. 100 proc. draudžiama suma buvo lygi 3000 eurų, o 90 proc. – 22 000 eurų.

 Gražu.

Bet pasakykit man kas nors ką visa tai turi bendro su „finansų rinkos stabilumo stiprinimu“…

Gal atsakymas šiandieniame Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime:

Premjeras ragina ministerijas taupyti

Ministro Pirmininko Gedimino Kirkilo pavedimu, Vyriausybės kancleris Valdemaras Sarapinas prašo ministerijų Vyriausybės 90 metų sukaktį minėti kiek įmanoma taupant valstybės biudžeto lėšas. To prašoma atsižvelgiant į šalies ekonominę ir finansinę būklę.

(2 balsų, vidurkis: 3,00 iš 5)
Loading...