„Du broliai“ prašo atsiprašyti…

Prieš tris mėnesius skaitinėdamas bendrovės „Du broliai“  2010 metų finansinę ataskaitą, rašiau apie tai, kaip sunkiai nūnais gyvena Lietuvos verslas.

Netrukus po to man skambino kitos bendrovės tokiu pačiu pavadinimu – individualios įmonės „Du broliai“ savininkas. Draugiškai pakalbėjome ir sutarėme, kad aš su malonumu paskelbsiu šios bendrovės 2010 metų finansinę ataskaitą, kai tik Vaidotas Jankauskas man ją atsiųs.

Atsiuntė…

Bet ne ataskaitą, o štai ką:

Individuali įmonė DU BROLIAI

Vaidotas Jankauskas

Vytauto 160, LT 00151 Palanga

info@dubroliai.lt

p. Artūrui Račui (el. paštu ir reg. laišku)

 

Dėl klaidinančios ir dviprasmiškos informacijos  tinklalapyje http://racas.lt

Gerbiamas p. Artūrai Račai,

š.m. gegužės 4d. interneto svetainėje http://racas.lt pasirodė straipsnis pavadinimu :

 “LIETUVIŠKO VERSLO KASDIENYBĖ : “DU BROLIAI“

Straipsnyje paminėti individualios įmonės (toliau – ind. įm.) ‘‘DU BROLIAI‘‘ atstovaujami prekiniai ženklai (toliau –  pr. ž.) ‘‘PRADA‘‘ ‚‘‘ESCADA‘‘ ‚‘‘GUCCI‘‘ ‚‘‘VALENTINO‘‘, taip pat minima viena iš ind. įm. ‘‘DU BROLIAI‘‘  parduotuvių Vilniaus g.  bei viešbutis Palangoje. Veliau rašoma, kad už aukščiau paminėtos prabangos slypi ‘‘sunki ir beveik nepakeliama A. Kubiliaus vyriausybės negailestingai smaugiamo lietuviško verslo kasdienybė…‘‘ ir pateikiama uždarosios akcinės bendrovės ‘‘DU BROLIAI‘‘ Registrų centrui pateikta 2010 metų finansinė ataskaita.

Pažymime, kad straipsnyje paminėti prabangos pr. ž. ‘‘PRADA‘‘ ‚‘‘ESCADA‘‘ ‚‘‘GUCCI‘‘ ‚‘‘VALENTINO‘‘, parduotuvė Vilniaus g.  bei viešbutis Palangoje nėra niekaip susiję ir neturi nieko bendro su uždarąja akcine bendrove ‘‘DU BROLIAI‘‘, kurios 2010 metų finansinė ataskaita analizuojama minėtame straipsnyje. Auksčiau minėti pr.ž. Lietuvoje yra išskirtinai valdomi tik ind. įm. ‘‘DU BROLIAI‘‘ (įm. kodas 152412668), kuri, beje, yra vienintelė   pavadinimo ‘‘DU BROLIAI‘‘ teisių turėtoja.

Todel manome, kad minėtame straipsnyje yra sąmoningai arba per klaidą pateikiama skaitytoją klaidinanti, dviprasmiška informacija, formuojama neigiama visuomenės nuomonė apie ind. įm. ‘‘DU BROLIAI‘‘ veiklą, menkinamas jos įvaizdis rinkoje.

Kadangi minėtame straipsnyje analizuojama uždarosios akcinės bendrovės ‘‘DU BROLIAI‘‘ 2010 metų finansinė ataskaita, prašome iš minėto straipsnio pašalinti tą informaciją, kuri liečia ind. įm. ‘‘DU BROLIAI‘‘ veiklą, pateikti straipsnį taip, kad butų išvengta dviprasmiškumo tarp ind. įm. ‘‘DU BROLIAI‘‘ veiklos ir uždarosios akcinės bendrovės ‘‘DU BROLIAI‘‘ finansinės ataskaitos, iš straipsnio pavadinimo pašalinti pavadinimą ‘‘DU BROLIAI‘‘, viešai atsiprašyti skaitytojų už suklaidinimą.

Tuo pačiu pažymime, kad ind. įm. ‘‘DU BROLIAI‘‘ yra daugiausia mokesčių valstybei sumokanti įmonė (tarp privačių įmonių ir bendrovių) Palangoje ir jeigu Jus domina finansinė ataskaita, prašome atsiųsti užklausimą.

Pagarbiai,

 Ind. įm. DU BROLIAI savininkas

Vaidotas Jankauskas

Palanga, 2011. 07. 10

P.S. Jei „Du broliai“ atsiųs 2010 metų finansinę ataskaitą, savo pažadą tęsėsiu ir tą ataskaitą viešai paskelbsiu šiame tinklaraštyje.

O kol kas nematau pagrindo ką nors iš kur nors šalinti ir ko nors dėl ko nors atsiprašinėti.

(11 balsų, vidurkis: 4,55 iš 5)
Loading...
 • Auksinis kardas

  „su malonumu paskelbsiu šios bendrovės 2010 metų finansinę ataskaitą, kai tik Vaidotas Jankauskas man ją atsiųs“ – IĮ nėra jokia bendrovė, o tapataus pavadinimo bendrovės ataskaita jau nagrinėta.

  Įdomiausia, ar normalu šalyje turėti keletą vienodo pavadinimo, bet skirtingo steigimo būdo įmonių? Kyla daug painiavos, kaip matome.

 • clear

  Vis svarstau, kaip įmonė gali išgyventi iš tų pradų ir escadų…Juk visi turtuoliai Lietuvos giriasi apsiperkantys užsieniuose arba pas dizainerius, nejau užsieniečiai prekinasi dviejų brolių parduotuvėse?
  Mąstysiu toliau:)))…

 • vietinis

  gelažnikas parodė, kaip reikia tvarkytis :D

 • bang

  Neprofesionali gavosi klaidelė.

  • romas

   Kieno?

  • romas

   Vis galvoju apie klaidelę :) Turima omenyje, kad IĮ nėra bendrovė, ar kad iš įrašo apie „Du brolius“ buvo galima pasidaryti daug neteisingų išvadų? Iš kitos pusės – neprofesionali klaidelė galėjo būti dvi įmones pavadinti tuo pačiu pavadinimu.

   • bang

    „Kokios mintys jums pirmiausia ateina į galvą išgirdus pavadinimą ”Du broliai”?“

    • romas

     „Man tai šis pavadinimas siejasi su prabanga. Ir elitu…
     “Prada”, “Escada”, “Gucci”, “Valentino”…“
     o paskui
     „Na, bent jau sprendžiant iš uždarosios akcinės bendrovės “Du broliai”, užsiimančios restoranų ir viešbučių paslaugomis…“

     Yra „Du broliai“, kurie užsiima prabangių drabužių prekyba, ir yra kiti „Du broliai“, kurie užsiima restoranų ir viešbučių verslu. Bet neįdėmus skaitytojas nepastebės šio niuanso.

     • bang

      „Prabangiai atrodo ir Palangoje esantis viešbutis – man asmeniškai niekada net nekilo mintis ten apsistoti. Nors iš tiesų tai nėra ten jau taip labai prabangu – kambario kainos prasideda nuo 60 eurų.
      Bet pasirodo, jog už tos prabangos slypi sunki ir beveik nepakeliama A.Kubiliaus vyriausybės negailestingai smaugiamo lietuviško verslo kasdienybė…“

     • romas

      Argi turi kokią reikšmę atrodymas? UAB „Du broliai“, pasakyta, verčiasi restoranų ir viešbučių verslu. Tai reiškia, kad jie būtent tuo ir verčiasi, bet nesiverčia daugybe kitų verslo rūšių. Yra toks ekonominės veiklos rūšių klasifikatorius. Registruojamos įmonės nurodo, kuo jos versis, ir paskui negali verstis, kuo neturi teisės verstis.

     • bang

      Atrodo nesusikalbam. Įraše „Lietuviško verslo kasdienybė: “Du broliai” pasišaipoma iš vienos įmonės per klaidą pasiremiant ne jų įmonės finansine ataskaita. Manau, tų brolių reikalavimas atsiprašyti yra pagrįstas.

     • romas

      Kodėl nesusikalbam? Viena iš versijų pas mane buvo, kad skaitant galima pasidaryti klaidingų išvadų :) Nežinau, kiek lengva yra(bus) prisiūti Račui pasišaipymą, jei jis nesutiks, kad šaipėsi iš drabužių verslo. Čia juk galima traktuoti, kad tie kiti Du broliai pasivadino pavadinimu, turinčiu asocijuotis su prabanga, o iš tikro sumoka mažai mokesčių.

     • bang

      Na taip, durneliu visad galima apsimesti.

     • nesvarbu

      romai, jau seniai rašinėti įstatuose konkrečių veiklų neprivalu. Įrašai paprastą sakinuką, jog užsiimsi visomis veiklomis, kurios nėra draudžiamos,o veiklom, kurios yra licencijuojamos, jog tą licenciją gausi – ir pirmyn.

     • romas

      Sutinku, kad nėra taip viskas gražu tame straipsnyje apie Du brolius, bet esu įsitikinęs, kad Račas nepadarė klaidelės, o parašė tekstą sąmoningai, kaip ir norėjo. Jis žinojo, kad „Du bloliai“ „Dviem broliam“ nelygu, todėl ir įterpė tekstą: „užsiimančios restoranų ir viešbučių paslaugomis“.
      Nors tokį jo poelgį stebintis iš šalies gali palaikyti klaida.

     • mielas romai, man labai malonu, kad tamsta, kaip ir daugelis čia besilankančių visada žino, ką aš darau, ką mąstau ir tikriausiai net ką aš sapnuoju.

      Nepaisant to, tamstos pastaba apie „įterptą tekstą“ yra tipiškas dundukizmo ir bandymo įsivazduojamus dalykus pateikti kaip faktą (nes tamsta gi viską apie mane žinote) pavyzdys.

      Todėl specialiai tamstai paaiškinu: tai, kas tamstos įsivaizdavimu yra „įterptas tekstas“, tėra citata iš pirmajame įraše cituojamos finansinės ataskaitos. Ir ta ataskaita yra uždarosios akcinės bendrovės „Du broliai“, kas yra labai aiškiai nurodyta tekste.

      Tamstai, o ir dar keliems tokius pat gebėjimus matyti, ką aš galvoju turintiems tamstos kolegoms čia kilo klausimų, kodėl man UAB „Du broliai“ asocijuojasi su prabanga ir garsiais prekių ženklais. Ar aš kartais nesuklydau, ko nors nesupainiojau ir pan.

      Atsakymas buvo pradiniame tekste, kur buvo pateikta nuoroda į puslapį „Du broliai“.

      Nueikite į tą puslapį ir pabandykite pats sau užduoti klausimą: apie kuriuos „Du brolius“ tame puslapyje kalbama. Ar apie individualią įmonę ar apie UAB? Ar garsūs prekės ženklai kaip nors susiję su viešbučiu Palangoje? O restoranas, kurio pirmame aukšte yra garsių dizainerių rūbų (kaip teigama tame puslapyje) paroda?

      Būtų smalsu išgirsti atsakymą iš tamstos lūpų. Nes priešingai nei Valentino, mano suvokimas turi ribas, ir priešingai nei tamsta, aš nesugebu suprasti, ką kiti žmonės galvoja ir sapnuoja.

     • bang

      Taigi kiti du broliai taip pat užsiima restoranų ir viešbučių paslaugomis. Jei neklystu, jų komercinė veikla prasidėjo nuo kavinės Palangoje, kuri tada buvo pirmoji privati – tuomet įmonės forma dar buvo kooperatyvas. Pats Artūras rašė ir apie jų viešbutį, pateikė kainas, net nuorodą, todėl manau, kad suklydo. Jei visgi ne, tai būtų Janutienės lygio manevrai.

     • romas

      Tai jis pateikė kainas ne to viešbučio, kuris priklauso UAB „Du broliai“? V.Jankausko laiške tas momentas neatsiskleidžia. Jei buvo nagrinėjama ne to viešbučio finansinė ataskaita, tada Račas suklydo.

     • bang

      „Atsiuntė…
      Bet ne ataskaitą, o štai ką:
      Individuali įmonė DU BROLIAI
      Vaidotas Jankauskas
      Vytauto 160, LT 00151 Palanga
      info@dubroliai.lt
      p. Artūrui Račui (el. paštu ir reg. laišku)“

      O dabar pažiūrėkit pagal nuorodą DU BROLIAI BOUTIQUE adresą Palangoje ir įmonės reskvizitus (e-mailą) tada neaiškumų neliks.

     • romas

      bang, aš gi ne iš Palangos ir retai ten būnu, todėl man per didelis detektyvas pagal adresus nustatyti juridinį viešbučio statusą. Nuojauta sako, kad tie pavadinimai nėra atsitiktinai tokie pat, nes gal iš tikro kažkada verslą turėjo du broliai. Visai juk gali viešbutis būti ir brolio pastate. Iš pat karto klausiau, nes iš laiško nebuvo aišku, kurioje vietoje vinis.

     • romas

      Gerb. Artūrai, gal Jūs prieš apvadindamas dundukais nepatingėkit perskaityti mūsų su bang diskusijos, o tai nebeaišku, kas čia turi suvokimo problemų.

     • mielas romai ir vėl tamsta apie mane viską žinote:) O juk tikrovėje tai viskas ne taip, kaip tamstai rodosi. Tikrai nepatingėjau ir tikrai perskaičiau.

      Ir, nors pastaruoju metu stengiuosi nekreipti dėmesio, vis tiek sunervino šiek tiek nes užknisa, kai matau, kaip stengiamasi nematyti (arba nesuprasti), kas yra parašyta ir kaip bukai stengiamasi ignoruoti faktus, kartu kuriant kažkokią įsivaizduojamą tik sau priimtiną tikrovę.

      Todėl ir parašiau tą komentarą. Ir dabar jau šiek tiek gailiuosi, nes, panašu, vis dėlto nereikėjo. Nes vis tiek juk kai nenori girdėti, tai ir negirdi, kai nenori matyti, tai ir nematai. Ir tada visai nesvarbus yra tekstas, o svarbu tai, ką apie tą tekstą sugalvoja jį skaitantis. O sugalvoti jis gali daug: ir apie tai, ką aš žinau, ir apie tai, ką aš įterpiu, ir apie tai, kuo aš panašus į Janutienę.

      Gerausias sprendimas yra toks: jūs ten su „bang“ ir toliau dalinkitės įžvalgomis apie tai, ką aš galvojau rašydamas, kur ką įterpiau, o kur ką praleidau, o aš jums abiems nebetrukdysiu.

      Sėkmės.

      P.S. Tiesa, į klausimą taip ir neatsakėte. Gal ir gerai.

     • bang

      „INDIVIDUALI ĮMONĖ DU BROLIAI
      Vaidotas Jankauskas“

      „Pažymime, kad straipsnyje paminėti prabangos pr. ž. ‘‘PRADA‘‘ ‚‘‘ESCADA‘‘ ‚‘‘GUCCI‘‘ ‚‘‘VALENTINO‘‘, parduotuvė Vilniaus g. bei viešbutis Palangoje nėra niekaip susiję ir neturi nieko bendro su UŽDARAJA AKCINE BENDROVE ‘‘DU BROLIAI‘‘, kurios 2010 metų finansinė ataskaita analizuojama minėtame straipsnyje. Auksčiau minėti pr.ž. Lietuvoje yra išskirtinai valdomi tik IND. ĮM. ‘‘DU BROLIAI‘‘ (įm. kodas 152412668)…“

      Man atrodo daugiau, nei aišku, kur vinis :)

     • romas

      bang, aš supratau ir taip, kad individualios įmonės veikla nesusijusi su UAB“Du broliai“.

     • romas

      Gerb. Artūrai, aš kaip tik su bang ir kalbėjau, kad iš laiško ir Jūsų straipsnio nuorodos nėra aišku, kam priklauso viešbutis. Tikiuosi, kad dabar atsakiau.

    • Jonas III

     Kurie broliai kuo užsiima, tai matyt jie patys nežino, nebent vienintelis bang: DU BROLIAI BOUTIQUE (DU BROLIAI, UAB) – kontaktai
     http://www.ringo.lt/…/du-broliai-boutique-du-broliai-uab – „Google“ kopijahttp%3A%2F%2Fwww.ringo.lt%2Fimone%2Fdu-broliai-boutique-du-broliai-uab. RingoBiz Worldwide. RingoBiz Australia · RingoBiz Lithuania · RingoBiz UK …
     Kažkodėl visur akcentuojama UAB-as.

     • romas

      Jonai,faktiškai visiškai aišku, kad:
      1. garsius prekės ženklus atstovauja I.Į. „Du broliai“
      2. pagal nuorodą straipsnyje „Lietuviško verslo kasdienybė: “Du broliai”“ atsiveria puslapis, kuriame reklamuojamas ne UAB „Du broliai“ priklausantis viešbutis.

      Neaišku:
      1. Kam priklauso viešbutis, kuris nepriklauso UAB „Du broliai“ ir reklamuojamas kartu su garsiais prekės ženklais?
      2. Kur yra UAB „Du broliai“ priklausantis viešbutis ir restoranas (ar kartais nėra tame pačiame pastate, kaip ir viešbutis nepriklausantis UAB „Du broliai“)?

     • Jonas III

      Romai, vardus tai gal atstovauja ir II (nors ko gero nėra informacijos, yra informacija, kad atstovauja bendrovė), bet prekiauja rūbais ir UAB (viešai skelbiama informacija)… Tai dėl ko turėtų Artūras atsiprašyti? Finansinę ataskaitą, manau, paskelbė tos įmonės (UAB), kurios kodą buvo užrašęs.

     • romas

      Jonai, aš kol kas nemanau, kad atsiprašyti reikia, bet ne todėl, kad Artūras nepadarė klaidų. Iš tikro galėjo p.Vaidotas Jankauskas aiškesnį laišką parašyti, kad būtų aišku kas ir prie ko. Nežinau, kokia dabar yra oficiali padėtis, bet internete rekvizitai.lt duoda štai tokią informaciją:
      http://www.rekvizitai.lt/imone/du_broliai/
      Čia matosi, kad viešbutis , kuris nepriklauso UAB „Du broliai“, iš tikro priklauso Du broliai I.Į. savininkui Liudui Jankauskui (gal čia pats Liudas, kuris vienintelis UAB akcininkas?). Jei aš pats kur nors nedarau klaidos, tai Artūras ieškojo ne tos L.Jankausko įmonės ataskaitos ir to pasekoje šešėlis ant V.Jankausko verslo užkrito kiek atsitiktinai. Dėl ko V.Jankauskas yra susirūpinęs, bet nėra susirūpinęs Du broliai I.Į. savininkas L.Jankauskas.

     • Jonas III

      Romai, tai kad IĮ savininkas ne L.Jankauskas, o V.Jankauskas

      Pagarbiai,
      Ind. įm. DU BROLIAI savininkas
      Vaidotas Jankauskas
      Palanga, 2011. 07. 10

      Nors jie gali ir patys nežinoti …

     • romas

      Jonai,V.Jankauskui priklauso I.Į.“Du broliai“ (įmonės kodas 152412668). L.Jankauskui priklauso Du broliai I.Į (įmonės kodas 152529493). Daviau nuorodą praėjusiame komentare į rekvizitai.lt puslapį su informacija apie L.Jankauko įmonę. Ten paspauskite ant mėlynai paryškinto adreso ir atsivers tinklapis, kuris atsiveria ir Račo straipsnio nuorodoje.

 • olands

  As manau cia tik vienas is sutaupymo keliu, o lietuvoje visi taupo ir visi bando pagauti. As perku verslo liudijima kas 5 menesius, taip manes neprigauna, sutaupytus pinigus saugau sheimos gerovei, manau geriau negu kokiam tai semo nariui moketi uz automobilio nuoma. galimas daiktas “ du broliai“ taip pat taupo ir investuoja i sheimos gerove, gal net zmoniu gerove. idomu kaip :“vilniaus prekyba“ „senukai“ taupo ir kiek sutaupo….

 • nesvarbu

  romai, bang vis bando kritiškai vertinti Artūrą, todėl 1 variantas. Vienareikšmiai:D

  • bang

   Klsyta visi. Ne visi pripažįsta suklydę.

 • Vienu metu buvo net KETURIOS įmonės ( trys individualios ir viena UAB) tokiu pačiu pavadinimu -Du broliai. Visos įmonės įregistruotos nuo 1996 rugsėjo iki 1997 sausio. Dvi jau išregistruotos.

  Dėl Finansinių ataskaitų rinkinio (balanso, pelno (nuostolių) ataslaitos ir kitų ataskaitų) -individualioms įmonėms jo neprivalu sudarinėti. Nebent tai numatyta IĮ nuostatuose ( IĮ nuostatai, tai tas pats kas UAB įstatai)

 • Gintautas

  „parduotuvė Vilniaus g. bei viešbutis Palangoje nėra niekaip susiję ir neturi nieko bendro su uždarąja akcine bendrove ‘‘DU BROLIAI‘‘,“
  „Auksčiau minėti pr.ž. Lietuvoje yra išskirtinai valdomi tik ind. įm. ‘‘DU BROLIAI‘‘ (įm. kodas 152412668), kuri, beje, yra vienintelė pavadinimo ‘‘DU BROLIAI‘‘ teisių turėtoja.“

  paaiškinkite man – ar gali viena įmonė pasivadinti vardu, kurio vienintelė teisių turėtoja yra kita įmonė? Niekaip su pirmaja nesusijusi? Abejotina kažkaip…

  • nerijus

   Vardo „Du broliai“ teisių turėtoja?..

 • Sapnas

  Yra dar idomiau… imone seb nelaiko rodikliu, privalomu rodikliu.. Uz tai man nulauze kompa. :) Grazu komp specai dirbA YRA PROBLEMA. MANO KOMPAS VOS VEIKIA. MUS UZTRAUKINEJA. SUPRASKITE, MUS UZTRAUKIA….

 • Sapnas

  Man idomu, ar kompo slaptas nulauzimas, naudojant specialistus, nera kriminalas? Man tai panasu i kriminala… kai bankas nulauzia kompa, kad tyleciau, tai labai daug… Bet mes neperzaidziami…

 • ka as ne taip darau? nebutu padave i teisma. profis visgi, be klaidu…

 • Rimvis

  Gal bus įdomu pažiūrėti, kam mokami mokesčiai Amerikoje.
  Filmo autorius Aaron Russo – gerai žinomas verslininkas, prodiuseris, politikas ir žmogus, kuris nebijojo pasakyti tiesą. Po metų, kai pasirodė šis filmas, autoriaus nebeliko… Daugelis žmonių mano, kad šie abu įvykiai g.b. susiję.

  Америка: От свободы к фашизму / America:Freedom to Fascism /2006
  [RUS]
  http://www.youtube.com/watch?v=VbrkPSqYvhk
  [EN]

 • Svečias

  Lietuvoje, deja, apskritai pilna vienodų pavadinimų. O kas liečia dviejų brolių, tai viename Vilniaus mikrorajone, šiuo metu – nežinau, bet prieš kokius 15 metų buvo maisto parduotuvė pavadinimu „Du broliai“. Ir kas iš to? Nieks tikrai jos netapatina su drabužių parduotuvės vardu ir nesujungia jų buhalterijų į vieną. Reikia tikrinti informaciją (ypač įmonės veiklos pobūdį). Ne vieną atvejį žinau, kai dubliuojasi pavadinimai.