Lietuviško verslo kasdienybė: „Du broliai“

Kokios mintys jums pirmiausia ateina į galvą išgirdus pavadinimą „Du broliai“?

Man tai šis pavadinimas siejasi su prabanga. Ir elitu…

„Prada“, „Escada“, „Gucci“, „Valentino“…

Dažnai einu Vilniaus gatve ir matau ten vitrinose kabančius drabužius, kurių tikriausiai nepirkčiau, net jei turėčiau atliekamą milijoną.

Prabangiai atrodo ir Palangoje esantis viešbutis – man asmeniškai niekada net nekilo mintis ten apsistoti. Nors iš tiesų tai nėra ten jau taip labai prabangu – kambario kainos prasideda nuo 60 eurų.

Bet pasirodo, jog už tos prabangos slypi sunki ir beveik nepakeliama A.Kubiliaus vyriausybės negailestingai smaugiamo lietuviško verslo kasdienybė…

Na, bent jau sprendžiant iš uždarosios akcinės bendrovės „Du broliai“, užsiimančios restoranų ir viešbučių paslaugomis, Registrų centrui pateiktos 2010 metų finansinės ataskaitos, kuri netyčia pateko į rankas.

Pasirodo, per metus šis verslas duoda vos 287 498 litų pajamų (apie 24 000 per mėnesį), tuo tarpu bendros sąnaudos siekia 294 811 litų.  Nes vien už patalpų nuomą „Du broliai“, kurių vienintelis akcininkas yra Liudas-Kęstutis Jankauskas per metus sumoka 122 480 litų patalpų savininkui Liudui-Kęstučiui Jankauskui.

Kitoms veiklos sąnaudoms (neskaitant pardavimo savikainos) lieka vos 5057 litai…

O dar juk reikia atlyginimus darbuotojams mokėti, kurių vidutinis skaičius bendrovėje 2010 metais buvo penki.

Tad per metus „Du broliai“ darbo užmokesčiui skyrė net 47 224 lito, tai yra, vidutiniškai po 787 lito vienam darbuotojui per mėnesį.

Tiesiog nepakeliama našta.

Ypač – turint galvoje, kad iš viešbučio veiklos per metus buvo gauta vos 8413 litų pajamų, tai yra apie 701 litą per mėnesį. Tai reiškia, kad per mėnesį kambarius šiame viešbutyje užsisakydavo ne daugiau nei keturi klientai…

Tai yra, ne daugiau nei 48 per visus metus, įskaitant ir vasarą. Tikriausiai tik liepą tame viešbutyje kas nors gyveno…

O juk dar ir mokesčius mokėti reikėjo: gyventojų pajamų – 3673 litus, garantiniam fondui -53, nekilnojamojo turto mokesčio – 5506, „Sodrai“ – 14 630, PVM – 60 375.

Rezervų – beveik nėra: 4334 litai, ilgalaikis turtas – vos 76 000, o nuosavas kapitalas nesiekia nei 100 000.

Vienas vargas…

Todėl teisingai sako liaudies išmintis: ne viskas auksas, kas auksu žiba.

Ir „Du broliai“ iš tiesų jokia prabanga, o tik sunki lietuviško verslo kasdienybė…

Dirba, kaip sakoma, tik iš idėjos ir tik vardan tos Lietuvos…

Ir tai tikriausiai tik tol, kol kokie mokesčių inspektoriai neprisikabins ir galutinai verslo nepasmaugs…

(28 balsų, vidurkis: 4,71 iš 5)
Loading...
 • senko

  gerb Artūrai, yra toks rusiškas posakis „неверь глазам своим“. Tas dviejų brolių verslas yra pats lietuviškiausias

 • Zuikis

  Perlenke su juodaja buhalterija broliukai. Nepaskaiciavo is kito galo kaip Racas, kad bizcase’as kaip nakvynes namu atrodo o ne viesbucio. VMI, naletai :)

 • Genijus

  Artūrai, trumpas jūsų įrašo reziumė (ir tik nesakykit, kad aš klystu) būtų toks: du broliai (protingi?) AKIVAIZDŽIAI, NAGLAI ir UŽTIKRINTAI gyvena iš juodų pajamų ir nuslepia krūvas mokesčių (čia kalbant tik apie viešbutį). Trečias brolis (Jonas-Artūras-kvailelis?) juos „netyčia“ suseka.
  Labai gerbiu už tokius įrašus (rimtai). Nesvarbu, kad jie donkichotiški. Tik toks idealizmas kada nors ir perlauš šitą korupcinio nebaudžiamumo dūmelį, kuriame murkdosi beveik visa valstybė.
  Bet va kaip tai suderinti su jūsų nesenom mintim, adresuotom Šimonytei ir ne tik? Prisipažįstate gerokai pasikarščiavęs ir (nepabijokim to žodžio) nusikalbėjęs? Juk rašėt „diametralno protivopoložno“ savo paties vertybėms…

  • Trakimas

   Kapitalas moka paslėpti mokesčius:)Tik kambarinės ,garantuotai, iš savo „darbo užmokesčio“-nepragyvena:)

   • romas

    Tai va, Trakimai, turit konkretų atvejį. Ištaisykim Kubiliaus mokestines klaidas gyvai, kad biudžetas prisipildytų iš tokių įmonių kaip „Du broliai“. Kokie pasiūlymai?

    • Trakimas

     Mažai duomenų,romai:)Neaišku ar tas viešbutis-akcinė bendrovė?Kas yra jo akcininkai?Gal „vienas brolis“ yra tiesiog fizinis asmuo?AB nuomoja patalpas iš fizinio asmens „svečių apgyvendinimo veiklai“,todėl gali būti,kad ir „teisėtai“:)Tačiau kas „teisėta“-nebūtinai yra teisinga.Turginiams trūksta intelektualių pajėgų tokioms schemoms kurti,todėl turginius Kubilius ir muša.Vienodo intelektualinio potencialo „priešininkai,mat:)Man būtų įdomiau maximos karuseles pastudijuot.

     • Trakimas

      Na,bet būkim optimistai.Nepriklausomi „turginiai“ galės nešdintis į užsienį,o priklausomų bosai sugalvos ,kaip dirbti su „aparatais“ ir gauti pelną.Gal teks pardavėjams algas nurėžt,kas sumažins kitų maximos prekių apyvartą,o gal bus rasti kiti išradingi būdai-pvz. prekyba mėsyte internetu su pristatymu į namus:)

     • Vargsai turginiai… 100k apyvarta su mesyte per 4 men :D
      va, streikuoja.. dauguma nedirba. o kad tu zinotum kaip dziaugiasi tie kurie dabar dirba.. apyvartos keturgubos :)))

     • romas

      Račas rašo, kad UAB. Bet manau, kad šitas žinojimas nelabai padės. Esmė, kad „Du broliai“ negali elgtis kitaip, nei elgiasi konkurentai. Garantuoju, kad lygiai tokia pati padėtis panašiose lietuviškose įmonėse nuo Palangos iki Vilniaus. Jei pradėtum mokėti visus mokesčius, turėtum pakelti kainas ir bankrutuotum, o kai nemoki, nėra didelio skirtumo kiek daug nusuki.

     • Trakimas

      Prisiminkime „lietuvos avialinijas“.Ten schemos panašios.Pati keleivius gabenanti bendrovė nieko neturi:)Nei patalpų,nei lėktuvų,o apyvartinės lėšos -banko paskola:)Tokiu būdu,iškilus kokioms problemoms,net ir „kreditoriai“,kuriems yra pirmumo teisė atsiskaitant,yra „sava chebra“ iš kurių viskas ir nuomojama:)Kitaip apmkestinamos patalpos ir žemė,kai yra fizinio asmens nuosavybė,ir kai tai-įmonės kapitalas.Vienžo-Lietuvoje plauna ir suka pinigus tik stambūs:)

  • suomis

   Šioje vietoje aš pabūsiu skeptiškas. Greičiau ši šalis nueis к чёртовой матери, nei donkichotai, kaip ponas Artūras perlauš nebaudžiamumo stuburą.
   Kai pagalvoji, tai gal temiršta, tas ar ta, kam ir taip lemta numirti. Kitu atveju, tai tik bereikalingos kančios.

  • bang

   Virš trisdešimt metų gyvenau toj pačioj gatvėj už šimto metrų nuo parduotuvės ir viešbučio (Palangoje). Praeidamas pro šalį parduotuvėj niekada nesu matęs pirkėjo, prie kavinės kartais pastrovi koks pora ferarių ir pan., vairuotojai atsigeria kavutės su savininku. Ir taip keliasdešimt metų.
   Taip ir bankrutuoti gali. Tfu, tfu, kad neprikarksėčiau :)

  • Marius

   Genijau, nusišnekate. Kaltinate A. Račą, kad ji neva prieštarauja pats sau. Citata: „kaip tai suderinti su jūsų nesenom mintim“? A. Račas savo įraše „Dėjau ant tokių “teisingų mokesčių”“ rašo gi: „naudosiuosi visomis šiandien įstatymų suteikiamomis galimybėmis išvengti visų įmanomų mokesčių. Pabrėžiu (specialiai dundukams) – įstatymų suteikiamomis.“ Aplaidus, dvigubas buhalterijos tvarkymas neįeina į įstatymų suteikiamas galimybės.

 • Nejaugi įstatymai leidžia pačiam sau nuomuoti patalpas? Ai… Visai užmiršau – Lietuvoje įstatymai nieko nereiškia, o tų, kurie užtikrintų įstatymų laikymąsi nėra… O jei du broliai turi kokį pusbrolį ar klasioką, ar grupioką, ar vaikystės draugą, ar kitokį pažįstamą tarp tikrintojų, tai labai gerai padeda išspręsti įvairias problemas. Va, kunigas (exgaisrininkas) su gaisrininku (dabar formaliai jau exgaisrininkas) pasiautė ir nieko neatsitiks – jie net spėjo nukentėjusiems pasigirti, kad turi daug ryšių. Ir iš tikro, ryšiai padėjo – gaisrininkas buvo išleistas į pensiją tokiu greičiu, kurio niekas net nesitikėjo…

  • Genijus

   Įstatymai leidžia įmonei nuomotis patalpas iš fizinio asmens. Jei įmonės savininkas ir patalpų savininkas sutampa, tame kriminalo lyg ir nėra. Juk viskas yra atitinkamai apmokestinta. Galima nebent ginčytis dėl apmokėjimo adekvatumo, bet čia jau Šimonytės, o ne Jankauskų problema.

   • Genijus

    Apmokestinimo, ne apmokėjimo.

   • Trakimas

    Kaip tai -nėra:)?Analogiška situacija yra su patentininkais ir pan.,kai statybos įmonė negali samdyti patentą turintį darbuotoją ,darbams atlikti.Ji turi įdarbinti darbuotoją,o ne pirkti tokias pačias paslaugas iš jo.Viešbutis nėra patalpos,o -įmonė ir nelabai aišku,kaip įmonė gali nuomotis sau patalpas iš tos įmonės savininko:)?Čia yra vadinama „karuselės schema“ pinigams plauti:)

    • Trakimas

     Teisiškai tai-įmanoma,tačiau esmė juk yra paslėptos pajamos ir nemokami mokesčiai?Kubilius iš tokių net ir nesiruošia „traukti milijardo“:)Jam smagiau yr žiaurios akcijos,naikinant „turginius“ ar „pasatinės“ kontrabandos užkardymas:)

     • ko cia verki del turginiu?
      patys aiskiai pasake – 100k lt – 4 menesiai. kame beda? kad ir TIK 20% telieka galu gale :-]

     • Arturas

      Kokie dar 20%? Konkurencinėje rinkoje standartas 7. Turgaus pardavėja, gauna dar mažiau. Nesunku paskaičiuoti, kad su kasomis jai liktų 931Lt/mėn. Norėtum pastovėti Kalvarijose už tokį pelną?

     • Arturui: nu jei dirbi uz 931 – tai zinok maxima laukia issisiepus. Ir salti nereikes, ir visas soc garantijas gausi ir alga ta pacia.

      Standartai – standartais, o realybe kiek kitokia.

    • Šiaip Čiūvas

     jeigu tai būtų karuselė pinigams plauti, sumos būtų visiškai kitokios.

   • Šiaip Čiūvas

    apmokėjimo adekvatuma irgi VMI turi teisę peržiūrėti, atsižvelgiant į rinkos vidurkius.

  • gied

   Simai: Fizinis asmuo ir juridinis asmuo nėra tas pats. Taigi, įstatymai leidžia.
   Viskas atrodo labai baisu, bet yra pilna kitų pavyzdžių to paties dalyko kuriuos jau vertintumėte kitaip.
   Elementarus pavyzdys. Kas geriau: Įmonei nupirkti mašiną vadybininkui ar nuomuotis jo mašiną (arba panauda)? O sistema realiai ta pati, sumos skiriasi.

   • Šiaip Čiūvas

    prie to pačio noriu pridėti, kad lygiai taip pat įstatymais VMI turi teisę koreguoti susijusių asmenų sandorių vertę. t.y. jei p. Dubrolis savo valdomoje UAB išsimoka už savo patalpų nuomą sumas, ženkliai viršijančias rinkos kainas, VMI turi teisę peržiūrėti sandorių vertę.

  • CataclysmMansion

   Fizinio ir juridinio asmens interesu konfliktas… Net tie, kurie turetu zinoti, kaip traktuoti sita situacija privaciose imonese, vengia sitos temos – nes tai yra daug platesnis interesas, kas apima principus – pradedant valstybes ir imoniu valdymu, imoniu teise, buhalterija, finansine ir valdymo apskaita, finansine atskaitomybe, mokesciais ir, baigiant, interesu konfliktais.

   Is kitos puses, isivaizduokite teismini procesa, kur juridinis asmuo UAB(Gali būti ir IĮ: „K.M. IĮ X“) „X“, kurios akcininkas yra K.M., teisiasi su fiziniu asmeniu K.M., dėl sutarties salygu nevykdymo, arba atvirksciai.

   • dzyvai

    Ir reikalauja susimokėti netesybų baudas bei delspinigius :) Tokių teismų nėra, nes prisideda teisimosi kaštai.

    Vienok jei X akcininkas ne vienas, tai visai reali situacija.

    • Justas

     Dzyvai ,
     kažkada , labai seniai , kai koncernas TTL (Tomkus-Taraila-Lingys)dar tik pradėjo leisti laikraštį „Respublika“ ir labai reikėjo grynų (berods įstatiniam kapitalui)…
     Tomkus padavė „Respubliką“ į teismą už garbės ir orumo įžeidimą …
     Ir teismas PRITEISĖ LABAI SOLIDŽIĄ SUMĄ , kuri pagal tuo metu galiojusius įstatymus buvo visai neapmokestinama ir buvo visiškai teisėtai išmokėta iš „Respublikos“ kasos ponui Tomkui . Grynais .
     Dabar įstatymai pasikeitė ir verslininkams tenka kurti naujas … schemas .
     Taip pakėlus viešbučio su restoranu pastato nuomos mokestį , kuris išgryninamas už 15% FAPM(fizinių asmenų pajamų mokestis) , galima *kažką* įdėti į vokelį ir paduoti darbuotojui , dirbančiam „ant“ pusės etato ,taip sutaupant Sodros ir PSD mokesčius …

  • mustangas

   Įstatymai leidžia nuomotis patalpas iš bet kurio kito fizinio ar juridinio asmens. Tai automatiškai padidina pastarųjų pajamas. Šiuo atveju UAB nuomuojasi iš fizinio asmens.

 • Fredis*

  Fizinis asmuo Liudas-Kęstutis nuo gautų 122 480 litų pajamų sumokėjo į šalies biudžetą 15% pelno mokestį 18 372 litus. Šioje vietoje viskas yra gerai.
  Įtartinai VMI gali pasirodyti veikla susijusi su viešbučiu. Jeigu vidutinė kambario paros kaina yra 240 litų ir tarkime viešbutyje yra šeši apartamentai, kurių pagal pačias pesimistiškiausias prielaidas užimtumas yra tik 20% per metus, tai tik per vieną mėnesį gaunama 8 640 litų pajamų.

  • TOOPas

   Pelno mokestis mokamas nuo pelno, ne nuo pajamų. Kadani sąnaudos buvo didesnės nei pajamos, pelno mokesčio mokėti nereikėjo.

   • Fredis*

    Fizinis asmuo moka gyventojų pajamų mokestį (GPM) nuo gautų per metus pajamų.
    Šiame mano komentrae buvo vienas netikslumas: fizinis asmuo Liudas-Kęstutis į biudžetą sumokėjo ne pelno mokestį (15%), o GPM (15%).

    • TOOPas

     Tikiu kad mokėjo GPM. Bet klausimas – kiek, nes fizinis asmuo galėjo įsigyti verslo liudijimą nuomos verslui ir mokėti fiksuoto dydžio pajamų mokestį, kuris negali būti mažesnis už pajamų mokestį, apskaičiuojamą dvylikos minimaliųjų mėnesinių algų, t.y. 1440 Lt 2010 metams.

     • Auksinis kardas

      Būtent su tokiomis tikrovėje pasitaikančiomis grandinėmis VMI bei įstatymų leidėjams ir reikėtų pramokti dirbti. Ne daugiau naujų mokesčių mums reikia, mums reikia sutvarkyti turimus, bet priklausomai nuo negudrumo laipsnio temokamus.

      Prie to pridėjus biudžetų išlaidų skaidrinimą – kuris, regis, pamažu juda, – turėtume būtent tai, ką pametėme.

     • Auksinis kardas

      Pirmasis naikintinas. Nerodė, nerodė sistema, o kai parodė – iškart porą. Pikčiurna.

 • Gintaras

  Atsiprašau, gerbiamieji, bet ar tik netyčia būsiu patekęs į jaunųjų marksistų būrelį? „Turginiai“, „maximiniai“… Dar pamiršote „spekuliantai“. Būtų linksmiau.

  • Trakimas

   Tęsiant maximinių temą-tai čia yra tas pat.Gerai pagalvokime,ką reiškia „sukūrė Leo“?Parašė keli vyrukai keliolika popieriukų ir štai-LEO.Už tai tenka keli šimtai milijonų pelno „kūrėjams“:)Kai pribrendo reikalas išardyti Leo-jie užbraukė,ką parašė ir tik šast-beveik milijardas pelno:)Pabandykite pareikšti kokias pretenzijas maximai.Pamatysite,kad tai-virtualus „kūnas“,kurio ,galima sakyti ,ir nėra.Viskas yra išnuomota,pernuomota ir pasamdyta-pelnas eina maximai,o atsakomybė-kasininkei:)

  • Šiaip Čiūvas

   čia ne marksistų būrelis. Tiesiog, kaip sakoma pas rusus – „šeimoje pasitaiko ir apsigimusių“.

 • aušra maldeikienė

  Dėkui, GA. Puikus tekstas. Beje „Lelijoje“ irgi vienos sąnaudos. Baisiais sunkus verslas — sąnaudos, už elektrą reikia daug mokėti, mokesčiai tragiški. Tad nenuostabu, jog samdomų darbuotojų išlaikymas didžia dalimi finansuojamas socialinės šalpos sistemos. Sunkus dalykas ta valstybinė rinka (na valstybės, kur mokesčius sutempia varguoliai, išlaikoma rinka). Labai norėčiau laisvos. Tada būtų galima apie ekonomiką prabilti, o kol kas tik apie schemas. Arba itin dažnai apie schemas.

  • Šiaip Čiūvas

   kalbant apie varguolius ir ant jų gležnų pečių laikomą valstybę: http://www.viesai.lt/puse-gyventoju-pajamu-mokescio-sumoka-vos-15-proc-dirbanciuju/

   • Trakimas

    Čiūvai,tavo nuoroda yra premjero patarėjo ištransliuota propaganda:)Biudžete pelno mokestis sudaro tik kelis procentus.Visą kitą suneša tie,kad gauna po 1000lt. atlyginimo.PVM pvz. biudžete sudaro 8 mlrd. lt,o pelno mokestis -tik 1,6 mlrd. lt.GPM -api 5 mlrd. lt. ir t.t.

    • Šiaip Čiūvas

     Trakimai – siūlau gerai pagalvoti, ar tikrai gali sunešti visą kitą mažas pajamas gaunantys, jei jie vien GPM tokias proporcijas sudaro. Ar suponuojate, kad labai daug mažas pajamas gaunančių gauna pajamas nelegaliai ir GPM statisikoje jie neatsispindi?

     • Trakimas

      Aš tau galvoti nesiūlau:)Pasidomėk biudžeto struktūra ir viskas taps aišku.:)Dar didžiulę dalį biudžeto sudaro akcizai už alkoholį,kurą,el. energiją ir pan.

     • Šiaip Čiūvas

      mielas Trakimai, man žiūrėti nereikia, aš mintinai proporcijas žinau. Ir ne tik už 2010 metus. Siūlau pačiam paskaičiuoti kiek kas ko gauna ir kiek ko išleidžia. Štai dar vienas šaltinis:http://www.stat.gov.lt/lt/news/view/?id=8978
      ta prasme, negaliu priimti už tiesą teiginio, kad 9% 670 litų gavusių piliečių išleis prekėms apmokestinamoms PVM ir akcizais daugiau nei 2501-3500 gaunantys 15,6% dirbančiųjų. Elementari matematika tam prieštarauja.

    • Vaidotas Rūkas

     Trakimai,

     Ar galėtum man gyvai į akis (galbūt prie alaus bokalo) pasakyti, kas ir ką man liepia galvoti ir rašyti?

     Vaidotas

 • aušra maldeikienė

  Išanalizuosime šitą tekstą rytoj per pamokas mokykloje su vienuoliktokais. Kaip tik mokysis apyvartas, pajamas, pelnus ir sąnaudas.

  • Fredis*

   Galima mokiniams sugalvoti uždavinį šio viešbučio pavyzdžiu.
   Viešbučio mėnesinės pajamos – 8 640 litai, o veiklos sąnaudos – 8 600. Kokį pelno mokestį sumokės viešbutį valdanti bendrovė metų gale?
   Dar galima mokiniams paaiškinti, kad pelno mokesčio mokėjimas išdėstomas ketvirčiais, iš karto vienu bankinio mokėjimo pavedimu mokamas vienas ketvirtadalis mokesčio.
   Didžiąją viešbučio sąnaudų dalį sudaro darbo užmokestis personalui, viešbučio inventoriaus atnaujinimas, pastato priežiūra ir remontas, NT mokestis, sąskaitų apmokėjimas už šiukšlių išvežimą „Palangos komunalininkui“, „Palangos vandenims“ – už šalto vandens pateikimą, „Palangos energijai“ – už šilumos tiekimą ir vandens pašildymą, telekomunikacinių ryšių bendrovei – už telefoninį ryšį, internetą ir televiziją, skalbykloms – už patalybės skalbimą ir dezinfekciją, transporto išlaidos (kuras, automobilių priežiūra ir remontas).
   Viešbutis net ir sumokėdamas minimalų pelno mokestį valstybei ir Palangos savivaldybei yra labai naudingas, nes duoda uždirbti kitoms verslo bendrovėms, kurios galbūt yra pelningesnės ir sumoka daugiau mokesčių į valstybės biudžetą.

   • romas

    Fredi, Artūras rašo, kad mėnesinės pajamos yra apie 24000 Lt. Pajamos gaunamos dar ir iš maitinimo.

    • Fredis*

     Romai, aš tik norėjau pademonstruoti kokio dydžio sąnaudų kamuoliu aplimpa verslo įmonė nuo pirmos minutės kai tik įsisteigia.
     Dar pamairšau paminėti sąnaudas pastato ir turto apsaugos bendrovei „Budrioji akis“ ir draudikams (draudžiams turtas, prekės, automobiliai, vairuotojo civilinė atsakomybė ir t.t.).
     Jeigu kas nors šiandien įkursite įmonę, o metų gale valstybei sumokėsite nors 1 tūkst. pelno mokestį – Jūs esate genijai.

     • romas

      Fredi, aš tą viską suprantu. Piliečiai, neturėję reikalų su verslu, ne itin susigaudo ir ne itin sugeba įsijausti į padėtį. Iš kitos pusės – problema yra. Dabar nusistovėję tokios žaidimo taisyklės, kad verslas neišvengiamai turi surasti visas skylutes mokesčių sistemoje, kad būtų sėkmingas, o turėtų būti taip, kad bet kokie mėginimai rasti skylę atvestų prie tų pačių pasekmių, kaip ir skylių neieškant. Dar geriau būtų, kad visų skaidriausias ir aiškiausias būdas sumokėti mokesčius būtų ir pats labiausiai apsimokantis.
      Man, beje, labiausiai keisti atrodo priekaištai darbdaviams dėl atlyginimų. Toks vaizdas, kad kiti piliečiai yra socialiai atsakingi leisdami pinigus, o darbdaviai – kažkokie kitokie. Nemanau, kad gerb. A.Maldeikienė mėgina įsijausti į kiaušinių pardavėjos turguje padėtį, kad sugalvotų, kiek teisinga būtų už kiaušinius sumokėti. Juk gali būti, kad prekyba kiaušiniais neleidžia pardavėjai gyventi oriai?

   • Justas

    Artūras rašo , kad :“Kitoms veiklos sąnaudoms (neskaitant pardavimo savikainos) lieka vos 5057 litai…“ .
    Tai , ko mes neskaitom sudaro :
    „….paslaugų teikimo sąnaudos, perparduotų prekių ir parduotos produkcijos savikaina „….Trumpiau – visos sąnaudos , įskaitant patalpų nuomos mokestį .
    Taip kad pateikti skaičiai nieko nei įrodo , nei paneigia . Nebent tai , kad 5057 litų VMI nepripažino pardavimo savikainos sąnaudomis …
    Tie 122480 Lt tikrai apmokestinti , bet ne pelno mokesčiu , o GPM …15% , nes anot autoriaus pinigai sumokėti ne kažkokiai firmai-firmelei , o asmeniškai Liudui-Kęstučiui. Neatmestinas variantas , kad tame pat pastate įsikūręs prašmatnus restoranas „Du broliai“ taip pat priklauso atskirai įmonei , atskirai buhalterijai …Taip kad poniai Aušrai prieš skaitant paskaitą neprošal pasikalbėti su kokia nežiopla buhaltere …Ir paskaitos tonas nebebūtų toks kategoriškas .

   • aušra maldeikienė

    būtinai.

 • Gyvenau visai šalia jų Palangoje pora vasarų net kai buvo ekonomikos kilimo maksimumas ir nė karto nemačiau ten atėjusių klientų. Ten pinigų plovykla įrengta ir tai jau metų 10 kalba visi Palangoje.

  • Šiaip Čiūvas

   kaip matome iš Artūro analizės, pinigų plovyklos ten kaip ir nėra. Galite drąsiai nuraminti Palangą.

  • aušra maldeikienė

   tiesą sakant tas viešbutis labai netoli nuo mano tėvų namų. Vaikystėje ten stovėjo medinis kioskelis ir mes eidavome saldainių po 1 kap. (jei ją turėdavome). Ten būna klientų. Visada mersai ir rusiškais numeriais.

 • romas

  Nesu matęs viešbučio gyvai, todėl sunku pasakyti, kiek tas verslas įtartinas. Pagal adresą sprendžiant, vieta – ne itin, bet vis tiek tai – Palanga. 122 480 litų į metus per 10 metų nesugrąžintų išlaidų, padarytų sklypui ir pastatui. Ar tai tikrai toks geras biznis? Kiek turėtų UAB „Du broliai“ mokėti už nuomą, kad atrodytų viskas gerai?

 • Justas

  Šiaip jau yra dar ir individuali įmonė du broliai. Aš manau visas verslas yra koncentruotas ten, o UAB’as yra įsteigtas „dėl akių“ ar kažkokių kitokių pašalinių tikslų. Individualių įmonių prievolės kažką apie save atskleisti, įskaitant ir finansines ataskaitas, yra žymiai menkesnės nei UAB’ų. Tai visiškai nereiškia, kad pats UAB’as vengia mokesčių. Yra ir daugiau tokių pavyzdžių – kažkada reikėjo vieno didžiausių lietuvoje distributorių (didmenininkų) „Gelsva“ finansus pasižiūrėti. Buvau itin nemaloniai nustebęs, kai paaiškėjo kad dešimtim (jei ne daugiau) milijonų apyvartą skaičiuojantis verslas yra individuali įmonė ir jokių viešų finansų nėr. Vat taip va.

 • Ultra

  Puikus straipsnis, ačiū autoriui. Kažkaip visada pavykdavo pamatyti tik straipsnius kuriuose du broliai giriasi dėl savo naujų priviliotų prekinių ženklų o pvz. prekių suprekiavimo mastai niekad nebūdavo viešindami, dabar Račas tą kaip ir atrado :)

 • ar čia tik aš vienas esu girdėjęs, jog jų verslo pamatas – didmeninė prekyba narkotikais?

  • doktor barmental

   ryskiai, kad ne prekyba svarkais ir kelnemis :)

  • Genijus

   Drąsus pareiškimas viešojoje erdvėje būnant ne anonimu…

 • Jolanta

  Gerbiamas ponas šio įrašo rašytojau,
  Patarčiau jums prieš imantis rašyti tokio pobūdžio straipsnį, pasitikrinti faktus. Uždaroji akcinė bendrovė „Du Broliai“, registruota Palangoje, Basanavičiaus g. 56, APIE KURIĄ JŪS ČIA RAŠOTE, priklauso akcininkui p. Liudui-Kęstučiui Jankauskui. Ši įmonė turi (arba nuomoja) viešbutį, esantį prie įvažiavimo į Palangą.
  Jūsų tulžingo pasipiktinimo sulaukusi prabangių parduotuvių Vilniuje ir viešbučio su parduotuve pirmame aukšte Palangoje, Vytauto gatvėje, savininkė – individuali įmonė „Du broliai“, kurios savininkas – p. Vaidas Jankauskas.
  Taip, p. Liudas-Kęstutis ir p. Vaidas yra broliai. Turi du skirtingus, visiskai tarpusavyje nesusietus verslus.
  P. rašytojau, jūsų noras bet kokiomis priemonėmis apšmeižti ir pajuokti Lietuvos verslininkus, užsiimančius prabangos prekių prekyba (gi neužsiimtų, jei nebūtų perkančių, ar jums taip skauda nuo to???) – tiesiog labai, labai neskanus…
  Fui.

  • miela Jolanta, tamsta čia naujokė, tad tikriausiai nežinote, kad dundukams savo patarimus siūlau pasilaikyti sau.

   O kad tamsta esate dundukė akivaizdžiai liudija faktas, jog nemokate skaityti arba neturite gebėjimų suvokti tekstą. Be to, turite tik visiškiems dundukams būdingų gebėjimų perskaityti tai, kas neparašyta.

   Sėkmės prekiaujant prabanga.

   • Jolanta

    ponas nusirašytojau, aš prabanga tikrai neprekiauju ir nesiruošiu to daryti, o jūsų svaidymasis epitetais rodo tik žemą jūsų kultūros lygį. Jei tai, kas parašyta, yra ne tai, kas parašyta (pagal jus), tada geriau iš viso nerašykite. Betikslės rašliavos šie jūsų straipsneliai… :))

    • miela Jolanta, pirmiausia gal paskaitykite savo ankstesnį komentarą ir pabandykite suvokti, kas svaidosi netinkamais epitetais. Antra, ne dundukams aiškinti, ar man rašyti, ar ne ir ar turi tikslą mano įrašai, ar ne.

 • Cia Lietuva, cia ne Amerika, uz mokesciu slepima, kaip Al Capones neparis. Turta deklaruoti fiziniai asmenys, t.y. paprasti mirtingieji, gi neprivalo…

 • viktoras r

  Man labiau patiko „Dėjau ant tokių „teisingų mokesčių“….
  Tiek Jums gerb. Artūrai, tiek dažnai ant verslo burnojančiai Aušrai Maldeikienei, sunku teisingai įvertinti verslo situaciją konkrečioje įmonėje.
  Viskas pasidaro žymiai aiškiau, kai koks nors mokestinis „traukinys“ užvažiuoja ant galvos…

  • aga. vargsai tie musu visi vergslinykai :)

   Vogti pirmi.
   burnoti kad kiti vagia – irgi :))

 • dariusm

  puikiai išdėstyta tai, kas mąstančiam jau senokai aišku. Asmeniškai man, tas pavadinimas asocijuojasi su pinigų plovykla ir nupirktais straipsneliais stiliuose, o ne su prabangos prekėmis

 • Valentinas

  Šiandien klausau per Žinių Radiją kaip Kubilius atsakinėja į klausimą apie LLRI skelbiamą „laisvės nuo mokesčių dieną“:
  „- Manau toks supratimas, kad mokesčius mokame tam, kad valdžia išlaidautų yra absurdiškas. Mokesčius mokame tam, kad senukai gautų pensijas, o vaikai galėtų eiti į mokyklą“ (tekstas apytikslis). Ir staiga išvydau regėjimą, kuriuo dalinuosi:
  Ant kalno stovi Kubilius apsisiautęs drobule ir sako pamokslą (tą tekstą, kurį parašiau viršuje). Virš Kubiliaus galvos šviečia simpatiška aura. Aplink jį išsidėstę mokytiniai. Danguje matosi trys angelai – Maldeikienė, Gylys ir Lazutka, kurie pritariamai šypsosi. Apačioje, Pragare iš įsiūčio raitosi ir dvišakiais liežuviais grasina Pragaro gyvatės – Elena Leontjeva, Kaetana Leontjeva, Rūta Vainienė. Dar giliau pragare, vos betelpantys į pragariškus puodus gailiai staugia smaloje verdami Užkalnis ir Čyvas. Šalia Kubiliaus sėdi ir stropiai užsirašinėja kažką Valentinavičius, matyt konspektuoja būsimą Evangeliją. Ir paskutinis dalykas, kurį mačiau, tai atokiai nuo kitų stovintį vidutinio amžiaus vyriškį, aukštą ir pliktelėjį, rūkantį cigaretę, ant kurios pakelio nupieštas kupranugaris, o ant marškinėlių parašyta :DĖJAU!. Ką jis ten darė nesupratau, bet neatrodė, kad jis sėdi savo rogėse.
  Tokia štai vizija buvo. Ką man su ja daryti? Gal įsteigti naują religiją?

  • Genijus

   Manau, kad „pliktelėjis“ vyriškis ten dėjo / dėliojo / dėjinėjo, ką gi daugiau…
   O šiaip, sprendžiant iš regėjimo vaizdingumo, ant jūsų rūkomo pakelio nupieštas daug rimtesnis už vargšą kupriuką gyvis. Gal net rimtesnis už Kubilių :)

  • nerijus

   Žmonės

   Už ką jūs spaudote tuos „laikus“ Valentinui (Julijai?)?..
   Kad gražiai parašė (stebuklingas žodis- „parašas“ nuo žodžio parašas.) ir, kad Jūs tam nesate gabūs?..

   Propagandos aukos ir tiek…

 • austras

  Kaip pagarsėjęs niurgzlys, jei leisit, įdėsiu vieną nuorodą…

  http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/pgylys-pazanga-regresas-ir-progresiniai-mokesciai.d?id=45103887

  • romas

   Laukiau, kad straipsnis bus pastebėtas. Perskaičiau ten štai ką :
   „Pavyzdžiui, jeigu prekės kaina yra 1000 Lt, o pridėtinės vertės mokestis (PVM) yra 20 proc. tai kiekvienas pirkėjas, pirkdamas šią prekę, sumokės į biudžetą 200 Lt. Tam pirkėjui, kuris gauna 2000 Lt pajamų, tas mokestis lygus 10 proc. jo pajamų, o tam, kuris gauna 20 000 Lt, pridėtinės vertės mokestis sudarys 1 proc. pajamų. Vadinasi, didesnes pajamas gaunančio individo mokesčio procentas nuo pajamų yra dešimt kartų mažesnis nei mažas pajamas gaunančiojo. Tai ir rodo PVM regresiškumą.“
   Iki dabar tebesu susimąstęs, kodėl PVM nesumoka gaunantis 2000 Lt algos išleisdamas antrą tūkstantį ir gaunantis 20000 Lt išleisdamas sekančius 190000 Lt. Gal turtingesni daugiau perka Gariūnuose?

   • Valentinas

    Progresinių mokesčių šalininkų fantazijose turtingi išleidžia mažesnę pajamų dalį Lietuvoje. Kitą dalį jie investuoja arba išleidžia užsienyje.

    • romas

     Dalis Gariūnuose išleistų pinigų atsiduria Turkijoje arba Lenkijoje, o dalis pinigų, sumokėtų už šilumą ir karštą vandenį, atsiduria Rusijoje.

   • Šiaip Čiūvas

    likusius 19K jie išleidžia kontrabandinėms cigaretėms. Štai juos ir reikia iš šešėlio traukti, įvedant progresinius mokesčius!

   • Trakimas

    Todėl,kad normaliam gyvenimui užtenka 2000lt.Gaunantis 20 000lt-daugiau dešrelių nesuvalgo,vandens ar elektros-nesunaudoja,todėl likę 18 000lt yra neapmokestinami,nes jie gula į banką arba perkamos akcijos:)Gylys pastebėjo labai gilų ryšį:)Šią problemą išspręndžia realaus minimalaus pragyvenimo lygio nustatymas.Jei tai būtų 2000lt -tas pats PVM nebūtų regresiškas,kadangi būtinoms išgyvenimo išlaidoms nereiktų pakloti visų pajamų-reiškia visos 670 lt. pajamos nebūtų apmokestintos didžiuliu PVM:)Pastabus esate,romai,ir užčiuopiate esminius dalykus:)

    • mustangas

     Patikėk uždirbantys 20000Lt nelaiko normaliu gyvenimo už 2000Lt. Dešrelių jie, tiesa, neperka daugiau, bet perka brangesnes „Nemėslitos“, kuriose maltų kanopų kiekis ženkliai mažesnis. Net ir padėti į banką tie 18000 bus anksčiau ar vėliau išleisti t.y. apmokestinti PVM. Jei padidėtų PVM net galų gale būtų apmokestinti didesniu tarifu.

     • Trakimas

      Ne apie tai kalbame.Kas virš 2000 lt-kažkas jau nėra PRIVERSTAS išleisti tam ar kitam.O tie,kas gauna 2000lt-priversti išleisti VISUS pinigus,kad užtikrintų savo išgyvenimą-jie negali nemokėti už šilumą,duoną ar kurą.Tokiu būdu jie NEGALI nemokėti PVM,nes NEGALI nepirkti.Tie ,kas gauna 20 000lt-išgyventi gali už 2000lt ir nuo šių pinigų tikrai sumokės PVM ir akcizus.NUo likusių 18 000 lt.jie jau GALI nemokėti mokesčių,nes yra begalybė schemų,kaip to išvengti-kaupti,investuoti,sukti karuseles ir t.t.

     • mustangas

      Trakimai, laisvoje visuomenėje niekas nėra priverstas nieko daryti. Visi turi galimybę rinktis (ir rinkti). Net elgetos prie Aušros Vartų stovi ten laisva valia.

      Matau, kad tamstai pirmiausiai reikia suvokti prioritetus, kurie pasikeičia, kai žmogus uždirba 20000 Litų.(Aš nesu bandęs, bet itariu, kad nėra maloniau miegoti and čiužinio prikimšto banknotų po 10Lt. nei ant paprasto čiužinio.) Bet bet kuriuo atveju uždirbtus pinigus jie nori panaudoti savo gyvenimo kokybės gerinimui.

      Taigi linkiu tamstai kas mėnesį išgyventi tą jausmą, kuris apima, kai sąskaitoje(arba grynais) pamatai savo žiniomis ir(ar) prakaitu uždirbtus 20000 Lt(prieš mokesčius būtų apie 30000Lt, o darbdaviui kainuotum ir visus 40000Lt).

     • Trakimas

      Na -tai jau nebe ekonominės įžvalgos ir pastabos.:)Ką jaučia ar nejaučia turtingesnis žmogus yra jo reikalas.Ekonomika tam yra abejinga:)Tačiau labai klysti,jei manai,kad negaunantis pakankamų minimalių pajamų žmogus-gali rinktis.Jis „rinktis“ gali tik tuomet,kai pavalgo ,pamiega,sumoka mokesčius ir pamaitina vaikus.Kad žmonės negalėtų pasirinkti,Kubilius ir panašūs veikėjai ir sukuria sąlygas ir taisykjles-pvz. įlipti tik per tam tikras duris,arba šeima laikyti tik jų susapnuotą sąjungą ar asmenis ir t.t.:)

     • mustangas

      Leiskite su tamsta nesutikti. Taip pat negalėčiau pavadinti ekonomine tamstos įžvalgos apie tai, kad turtuoliai išleidžia vartojimui tik 10 procentų pajamų. Priešingai tamstos pastebėjimui apie „abejingą ekonomiką“ galėčiau pateikti keletą pramonės šakų, kurios paremtos jausmais: lošimų industrija, laidojimo industrija, pramogų industrija, pornoerotikos industrija. Išlaidos pastarosioms(išskyrus laidojimo industriją) sudaro proporcingai didesnę dalį turtingų žmonių išlaidose.
      Faktas, kad Kubiliai ir kt davatkos gali sau leisti nustatyti kas yra šeima rodo visuomenės abuojumo lygį. T.y. tie su 2000Lt pajamomis tikrai gauna tai, ko yra verti.

     • Trakimas

      Ekonomine prasme visiškai nesvarbu,kas ko vertas ar nevertas:)Mes kalbame apie mokesčių progresyvumą.Tokių ,kurie gauna 20 000 lt per mėnesį yra tik vienetai bent jau Lietuvoje.Jie dar gauna ir tantjemas,tikriausia,kurios iš viso neapmokestinamos.Didžioji žmonių masė gauna tiek,kiek valdžios ir verslo pastangomis,sugebama sumažinti darbo kainą ir nuskurdinti šalies piliečius.Tie patys „neverti “ darbuotojai kaimyninėje šalyje tuoj pat būna solidžiai įvertinami ir pasirodo nepaprastai vertingi:)

     • Rytis I

      Berods ribą buvo planuojama „užkalt“ ne 20k, o 4k. Gylio pateiktas pavyzdys aiškus ir suprantamas, bet bijau kad pas mus progresinius jei jau padarys, tai visi kosės..

     • mustangas

      Trakimai, tantjemos yra apmokestinamos kapitalo prieagio tarifu tik 15 proc., kuris pavertė Artūrą Račą į liepsnojančią furiją ir paskatino jį viešai padėti ant „tokių mokesčių“. Mano nuomone tantjemų lengvatinis apmokestinimas yra teisingas, bet užtikrinant, kad tuo nebūtų piktnaudžiaujama galetų būti įvesta riba lygi su darbo santykiais susijusioms pajamoms. Tada situacija, kai nevjebennos bendrovės direktorius išsimokėtų sau 10000Lt metinę algą ir 20 mln.tantjemų nekiltų. O tie darbuotojai, kuriuos užsienyje vertina geriau yra absoliučiai teisūs. Verslininkai verslo aplinkos nekuria. Jie į ją reaguoja vedami beveik gamtinio išgyvenimo instinkto. Verslo aplinką kuria valdžia kuri ir nesugeba užvesti Lietuvos ekonominio „Moskvičiaus“.

    • Šiaip Čiūvas

     mielas Trakimai, daugelis tamstos teiginių remiasi „because I say so“ argumentu, o ne statistiniais skaičiais ar tyrimų rezultatais, todėl nuoširdžiai rekomenduoju pasigilinti į temą prieš rašant.
     Tuo pačiu norėčiau pastebėti, kad visa ta marksistinė teorija apie darbo jėgos kuriamą produktą griūna kokiame antrame ekonomikos kurse, kai atrandama, jog produktą kuria darbas ir kapitalas. Jie vienas be kito iš esmės negali, skiriasi tik proporcijos kiek kurio reikia produktui pagaminti.
     Pačio „įžvalga“, jog reikia kelti apmokestinimą kapitalui ir mažinti darbo jėgai (kuri pas mus beje teoriškai yra maža – darbuotojas teoriškai moka 15% gpm ir nediduką % sodrai, kas liko moka lyg ir darbdavys) gal būtų ir teisinga, bet praktikoje jos įgyvendinimas apsiverstų nedidele valstybinės reikšmės katastrofa, nes prasidėtų kapitalo nutekėjimas (kurio nesugeba sustabdyti net tokios karinio putinizmo šalys kaip rusija ar batkiškoji belarusija) ir BVP kritimas būtų toks, kad darbo jėga pradėtų maitintis kaip š. korėjoje.
     Labai rekomenduoju pradėti bent pavartyti mikro ir makroekonomiką žaliems, nes panašu, kad prisigaudėte fragmentų ir džiaugiatės amerikas atrades.

  • Fredis*

   Progresiniai mokesčiai yra mažiau absurdiški negu galimas nekilnojamojo turto (NT) mokestis. Pirmu atveju mokestis yra bausmė už tai, kad tau sekasi dabar, o antru atveju už tai, kad tau sekėsi, buvai sėkmingas praeityje. Nekilnojamas turtas dažnai yra nelikvidus, net ir labai norėdamas juo negalėtum atsikratyti. Individualų namą galima padegti, nugriauti, o ką daryti su butu daugiabutyje? Gerai apmokamu darbu galima labai lengvai atsikratyti. Aš esu UŽ progresinius mokesčius.

   • Trakimas

    Demagogas esate,Fredi.Vartojate leksiką,kuri yra visai ne vietoj-„sekasi“,“bausmė“ ir pan.Mokestis verslui yra ne bausmė,o tik nedidelė dalis visuomenei grąžinamos visuomenės sukurtos vertės,kuria verslas naudojasi.Niekas netrukdo pasistatyti viešbutį Sacharos dykumoj,nutiesti ten kelius,paruošti aptarnaujantį personalą ir t.t.-ir verstis:)

    • Fredis*

     Trakimai, kažkada verslininkas buvo paprastu darbininku, kuris ir kūrė infrastruktūrą, visuomeninį gėrį (socialdemokratinė retorika), tačiau vieną dieną jis nutarė mesti šalin šiupelį ir sugalvojo kitą užsiėmimą (auginti vištas, agurkus, teikti žmonėms nakvynės ir poilsio paslaugas). Tą minutę, kai tik paleido iš rankų kastuvą ir troleibuso vairą – būsimas verslininkas tapo visuomenės priešu, kuriam geriau būtų su visais agurkais ir vištomis išsinešdinti į Sacharą.

     • Trakimas

      Perdedi,Fredi:)Nuo to momento,kai jis tapo verslininku,jis ėmė naudotis žymiai didesniais visuomenės resursais,kuriuos sukūrė tūkstančiai žmonių.Jis tuos resursus ima eksploatuoti,o tai reiškia,kad tie resursai ima nykti ir susidėvėti.Todėl jis ir turi žymiai daugiau prisidėti prie jų atkūrimo.

     • Fredis*

      Trakimai, verslininkas užsiima verslu ne todėl, kad nori mažinti gamtos išteklius ir eksploatuoti žmones ir dėl to jaučia malonumą (yra prigimtinis sadistas). Dažnai verslas būna kuriamas tam, kad labiau panaudoti natūralią Žemės energiją (saulės baterijos/elementai, geoterminio šildymo technologijų tobulinimas), švarinti aplinką, gerinti žmonių sveikatą (kuriami nauji vaistiniai preparatai, reabilitaciniai centrai ir kt.).

     • Trakimas

      Fredi,aš kalbu apie visuomenės sukurtus resursus-išaugintus ir išlavintus sveikus darbuotojus,nutiestus ir prižiūrimus kelius,pastatytus vandentiekius ir jų tinklus,el. tinklus ir t.t.

     • romas

      Žmogus užsiima verslu, kai yra linkęs į riziką. Jis investuoja savo lėšas bei laiką ir tikisi, kad jo pastangos bus geriau atlygintos nei dirbant samdomą darbą. Kai verslas nepasiseka, niekas nesiūlo kompensacijos, bet jei sekasi, daugelis norėtų ta sėkme dalintis.

     • Trakimas

      Samdomas darbuotojas yra lygiai toks pat verslininkas,kuris lygiai taip pat investuoja savo laiką ir lėšas į savo kvalifikaciją ,fizinę sveikatą ir pan.Jis nėra stambus verslininkas tik dėl kapitalo trūkumo.Šimtai bėdžių,kurie užsidirbo Britanijoje bent 100 000-grįžę tuoj pat tapo verslininkais-kas kaimo turizmu užsiima,kas auto dirbtuves nusipirko.Mažas atlyginimas yra darbuotojų atgrąsymas nuo nuosavo verslo kūrimo-kam tie konkurentai?

     • romas

      Trakimai, mažesnė rizika visada yra garantuočiau, bet mažiau apmokama. Kiekvienas renkasi, kokiu mastu rizikuoti. Daugelis Lietuvoje pradėdami verslą rizikavo ne tik savo ar net savo tėvų turtu, bet ir gyvybe. Lietuvoje labai mažai žmonių, kurie negalėtų kažką užstatyti arba parduoti ir imtis verslo. Juos kausto rizikos baimė, todėl jie tenkinasi tuo, ką turi. Iš tikro daugelis teisingai ir daro, nes pasisekti gali tik kas dešimtam – dvyliktam :)

     • Trakimas

      Ir vėl puiki pastaba,romai:)Lietuviški verslininkai daugiausia ir yra kazino žaidėjai.Tokie intuitivistai-jaučia,kad gal būt ras aukso gyslą ir rizikuoja.80 procentų rizikos galima pakeisti verslo planu,kurio dažnas nemoka ir nenori parašyti.O jei pasirodys,kas idėja nieko verta?Tuomet visas popierinis darbas bus per niek ir neteks nieko užstatyti:)Iš tikro-verslą galima daryti iš bet ko ,tačiau pradinis analizės ir verslo plano etapas yra pats sudėtingiausias ir ne kiekvienam pagal „keušus“.Teleloto taip pat rizikuoji-ir kartais laimi:)

     • nerijus

      :DDD

      „Žmogus užsiima verslu, kai yra linkęs į riziką. Jis investuoja savo lėšas bei laiką ir tikisi,..“

      Arba paima paskolą UAB’ui ir bankrutuoja arba, atidaro įmonę jau kitu pavadinimu ir niekam nieko jau nėra skolingas :)

      Dar vienas iš skiedinio trupės.

    • Šiaip Čiūvas

     atsiprašau, o kuriant infrastruktūrą tik darbo jėga dalyvavo? Verslo, kapitalo ten nebuvo, jie šone stovėjo ir rūkė?

     • Trakimas

      Kas iš verslo subjektų pastatė bent vieną aukštąją mokyklą ar ligoninę,o ką jau kalbėti apie kelių tiesimą?

     • Šiaip Čiūvas

      na, prie bet kurio objekto gali pamatyti, kas jį stato – įmonė ar privatus asmuo.

     • Trakimas

      Prie visų:)Mat yra visi dokumentai,kas ir kada statė VU ,VDU ar Santariškių ligoninę:)

     • Šiaip Čiūvas

      Manai, kad jei statė partija, tai viskas buvo daroma plikom rankom – be įrengimų ir pinigų?

     • Trakimas

      Partija tik vadovavo:)Statė darbuotojai-inžinieriai,technikai ir pagalbiniai darbininkai:)O statoma buvo už tas lėšas,kurios nebuvo mokamos kaip atlyginimai darbuotojams,o keliavo į politinio biuro kasą:)

     • Šiaip Čiūvas

      tai jei partija taip gerai vadovavo, o žmonės viską statė be pinigų ir įrengimų, kodėl toje sistemoje buvo gaminami absoliučiai klaikūs daiktai, atsiliekantys dešimtmečiais nuo aplinkinio pasaulio, o maisto prekių parduotuvėje ne visada dešrelių būdavo?

     • Auksinis kardas

      Pastebėjimas teisinga kryptimi. Verslo veikimas yra ne vien „pasinaudojimas“, bet dalyvavimas visuotiniame gyvavime ir mainuose. Verslas ne tik gauna pelną, ne tik išnaudoja jam išgauti, bet ir pateikia pasirinkimui vertę, sukuria darbo vietas pajamoms uždirbti.

      Tiesa, tiek pasiūlomų darbo vietų kokybė, tiek neišrankumas kuriant siūlomą vertę, tiek sukčiavimu remtas dalyvavimas visuotiniame gyvavime – kritikuotini, tačiau tik tiek, kiek tame kokybės stokojama. Išsikapstymas kažko geresnio link įmanomas, manyčiau, tik vystant tokias kokybes, augant. Kalbant apie verslumą kaip apie pageidautiną visuomenės gerovei savybę, ne atvirkščiai. Turint idealus, kurių galima siekti – ir kurių siekimas yra vis labiau bendrą gerovę kuriantis.

      Tokioje šviesoje aiškinimasis kas kam labiau skolingas – smulkmeniškas ir nevaisingas.

  • azartas

   Visos kalbos, neparemtos skaičiais – grynas pupulizmas. Dabar ne mechaninių skaičiuotuvų era, kad nebūtų galima pateikti aiškiai suformuluotų skaičiavimų: dabar surenkam tiek mokesčių, įvedus progresinius – turėsim tiek. Ir plius šiek pamodeliuoti statistiką į ateitį.
   O tai dabar visi tik šneka – reikia progresinių, nereikia… Žinant sportinį interesą nuslėpti mokesčius, tai iš tų progresinių gal gausis tik didelis šnipštas.
   Bet iš kitos pusės – jei pateiksi visus skaičius ir viskas bus aišku, tai ką tada prieš rinkimus šnekės politikai…

 • perskaičius tokį postą, pirma, kylanti mintis „juodoji buhalterija“.
  Aišku, kad niekas nepatikės, jog dirbama iš idėjos, ar netoks straipsnio tikslas?

 • Justas

  Romai ,
  o pačiam neatrodo , kad tas , kurio atlyginimas didesnis nebūtinai turi pirkti tokios pat kokybės ir tiek pat kainuojančią prekę ? O gal tas , kuris uždirba 20000 pirks Gianfranco Ferre studijos kostiumą pas „Du brolius“ ir suplos vien PVM kokius … 2000 .
  Nemanau , kad uždirbantis 2000 pirks prekę , kurios kainoje yra 2000 PVM …
  Jam juk kostiumas reikalingas , o ne PVM ?

  • romas

   Justai, siūlau geriau susipažinti su Gylio logika.

 • Fredis*

  Papasakosiu istoriją su viešbučiu „Trys broliai“ Palangoje ir kodėl jis mums yra toks svarbus. Net tiems, kurie jo nekenčia.
  Man šis viešbutis svarbus, nes jis susiję su manimi asmeniškai, tačiau ne mažiau svarbus šis viešbutis yra ir Jums.
  Fredžio* antros eilės sūnėnas dirba Palangos skalbykloje, į kurią atvežami skalbiniai iš „Trijų brolių“, o sūnėno aštuoniolikametė draugė Laura dirba viešbučio kavinėje prie baro ir pilsto turtingiems ponams su mersais ir Volvo iš Rusijos ir Švedijos kavą. Mano dėdė Robertas Klaipėdoje turi individualią įmonę, kuri užsiima skalbyklos Palangoje skalbimo mašinų priežiūra. Mano žmonos sesers brolis Pranas prie Kretingos turi ūkį, iš kurio „Trys broliai“ savo virtuvei perka produktus. Fredis* labai nori, kad šiai bendrovei sektųsi, nes jo draugai ir giminaičiai turi stabilų darbą ir moka valstybei mokesčius.
  Fredis* balsavo per rinkimus už tas partijas ir Prezidentę, kurie pasiruošę sudaryti geras sąlygas atvažiuoti su mersiais ir Volvo į mūsų šalį turtingiems ponams iš Baltarusijos, Rusijos, Švedijos ir Vokietijos.
  Nuolatinis didaktiškas ir pamokomas sakymas: „ponios ir ponai, mokėkite mokesčius“ nebus efektyvus tol, kol nebus iniciatyvių žmonių, kurie suorganizuotų nelabai gudrų, bet visiems būtiną verslą „Trys broliai“.
  Austras pirmasis gali tuojau pat kibt yra sunkus ir prakaituotas darbas. Žmonės dirba iš idėjos ir Lietuvai, o kad savininkai dar sugeba pasipuošę gražiais ir stilingais švarkeliais pasipuikuoti žurnalų viršeliuose, tai kas iš mūsų esame be nuodėmės? Puikybė yra nuodėmė, tačiau pažvelgus į situaciją iš rinkodaros pusės – prekės ženklo reklama yra būtinas verslo elementas. Konkurentai daro lygiai tą patį.

  • Trakimas

   Net neabejoju,kad visi pultų kurti verslo,jei tik turėtų bent menką kapitalą:)Šiaip-gan teisingas rašinėlis:)Tačiau nepamirškime,kad pas tuos „brolius“ volvai atvyksta keliais,už kuriuos broliai nesumoka visos jų statybos ir priežiūros kainos,broliai nekūrė infrastruktūros-el. tinklų,vandentiekio,neaugino jiems dirbančių kambarinių 18 metų,nesirūpino jų sveikata ir t.t.Todėl jų indėlis,grąžinant tai,ką į jų verslą įdėjo visuomenė-turi būti žymiai didesnis.:)

   • Fredis*

    Paskutinėje pastraipoje susitraukė tekstas, bet kažkas įskaitoma.
    Koks turi būti teisingas verslą suorganizavusių žmonių indėlis į infrastruktūrą ir visuomeninį gėrį nustato valstybė išleisdama įstatymus. Pelno mokestis yra 15%. Ar jis turėtų būti didesnis? Jau dabar visi rėkia, kad valstybė baigia užsmaugti žmones mokesčiais. Turgininkai iš turgaviečių draugiškai pasitraukė.

    • Trakimas

     Taip-kapitalo mokesčiai turi būti žymiai didesni.O mokesčiai darbui-sumažinti,dar padidinant ir minimalų atlygį už darbą.Galima derinti ir skatinti savininkus mokėti normalius atlyginimus,diferensijuojant pelno mokestį-atsižvelgiant į tos įmonės darbuotojų atlyginimo vidurkį.Aukšti atlyginimai-nedidelis pelno mokestis,nes darbuotojai išleisdami atlyginimus-investuos į šalies infrastruktūrą-rūpinsis vaikų sveikata bei išsilavinimu,mokės akcizus,PVM ,statysis būstą ir t.t.

     • mustangas

      „išleisdami atlyginimus-investuos į šalies infrastruktūrą “

      Čia man dundukui neaišku. Jei papildomą bonkelę nusiperku kurioj vietoj infrastruktūra investuojasi? Normalus atlyginimas yra koks? Ar galima gauti didesnį už normalų? Ar valytojai ir autobuso vairuotojui normalus atlyginimas yra vienodas?

     • Fredis*

      Trakimai, visos tavo išvardintos priemonės sumažintų įplaukas į biudžetą ir dar labiau pablogintų žmonių, kurie tiesiogiai priklauso nuo įplaukų į biudžetą, padėtį. Tai tik teoriniai pasvarstymai, su realybe neturintys nieko bendro.

     • gied

      Kodel, Trakimai? :)
      Mažas bendras kapitalo apmokesdinimas skatina darbo vietų kurimą. Didelis kapitalo apmokestinimas skatina pelną gauti kitur. Net jei būtų mažas darbo jėgos apmokestinimas, aukštas kapitalo apmokestinimas skatintų tik tokių darbo vietų sukurima, iš kurių tiesioginio pelno nėra – telefonų centrai, etc.
      Realiai klaida štai kur. Kalbant apie investuotojus, mokesčiai yra tik faktorius. Investuotojų tikslas yra saugiai gauti kaip galima didesnį pelną. Investuotojui nesvarbu, ar jis pinigus išleis darbo jėgos mokesčiams (t.y. aukšta darbo vietos kaina) ar pelno mokesčiams. Svarbu galutinis pelnas. Taigi. Aukštų algų skatinimas per pelno mokesčio lengvatas greičiausiai nesuveiks. Labiau skatins užsienio investuotojus, kuriems reikia pigių darbuotojų pagalbiniams darbams per atstumą. Žinoma, jei įmonė negali keltis kitur (paslaugos vidaus rinkai), ji bandys mažinti mokesčius. Bet paskaičiuos ar tai naudinga ir ar nėra pigesnių būdų.
      Investuotojas iš Lietuvos gauna tik apie ~67% nuo įmonės gauto pelno (sumokamas 15% pelno mokestis ir 20% GPM).

     • Trakimas

      Jei perki bonkę-moki didelį akcizo mokestį,todėl tikėtina,kad keli litai pateks į kelių fondą,AMokslui ir krašto apsaugai.Jei tu gauni atlyginimą tik kruopom nusipirkti-bonkelės neperki,o pats verdi samanę ir nuodijiesi ja.

     • Trakimas

      Fredi,pelno mokesčio įplaukos ir taip yra vos juntamos-keli procentai.Tuo pačiu paties pelno gaunama apie 16 milijardų-tiek ,kiek surenkama biudžeto pajamų be ES paramos.Biudžetą suneša tie bėdžiai,kurie vos merdi ,gaudami po 1000lt. atlyginimo,o tokių Lietuvoje-80 procentų.Proporcijos-aiškiai ydingos.Beje-gąsdinimai,kad kapitalas pasitrauks kažkur kitur ar neateis -yra laužti iš piršto.Kapitalas iš Lietuvos tik traukiasi,nes kapitalas investuoja į KYLANČIAS ekonomikas.Lietuva merdi būtent dėl Kubiliiaus sukurtos kreivų veidrodžių karalystės.Į ubagų kraštus niekas nieko neinvestuoja,nes taip pat nesitiki kokybiško darbo iš darbuotojų,kurie yra 200 eurų algų nualinti ir nuskurdinti-toks darbuotojas net dantis valo taupiai,o ką jau kalbėti apie specialios literatūros studijavimą,interneto ryšį ar bendrą kultūrą:)

     • Trakimas

      minimalų atlygį galima nustatyti pagal ES šalių min. atlygį,išvedant vidurkį.Manyčiau,kad Lietuvoje jis turėtų būti ne mažesnis,kaip 800 eurų:)

     • gied

      Iliuzijos, trakimai.
      Kinijoje yra milžiniški progresniniai pelno mokesčiai. Ir darbuotojai gauna 200 USD. Gamina beveik visą pasaulio elektroniką ir šlamštą. Nes pasirinktas būtent tas kelias. Auganti ekonomika? Taip. Bet atkirtis tarp darbuotojų ir įmonių savininkų tik didėja.

     • Trakimas

      Štai tave ir pagavau:)Kiniečiai gauna juanius,o ne dolerius.Pigaus juanio zonoje-ir kinas yra „pigus“,tačiau jau ir Kinijoje min. atlyginimas yra 455 lt.Vidutinis-apie 1500 lt.Pigaus rublio zonoje-rusas yra pigus.Tačiau čia atvykęs jis negali būti pigus,nes pigiai dirbti brangaus euro zonoje -neįmanoma.Matau,kad tu ,gied,visiškai nesupranti ekonomikos:)Pigiau dirbti Europoje gali tik kinų kompanijos,nes jos viską atsiveža iš pigaus juanio zonos-net mineralinį vandenį savo darbuotojams,įrankius ir kurą:)Atskiras darbuotojas-kinietis,filipinietis ar pan.,net ir norėdamas būti „pigiu“-to negalės padaryti,nes jis negalės pragyventi iš nerealiai menko darbo užmokesčio.Viską jis turės pirkti brangiai-kurą,kompiuterį,maistą ,būstą,tačiau kaip stebuklingu būdu jis už tai sumokės,jei uždirbs dvigubai mažiau:)?

     • mustangas

      Minimalaus atlyginimo nustatymas yra ydingas nes iškreipia darbo rinkos santykius. Tarkime būdamas verslininkas ir nustačius 800 EUR aš negalėčiau sau leisti pasisamdyti valytojos. Ką aš daryčiau? Sutarčiau su inžinieriumi/sekretore pavalyti ir pridėčiau pastarajam(-ai) prie algos 200 EUR. Ką darytų valytoja? Eitų į darbo biržą. Taigi gerais norais pragaras grįstas.

      Mano nuomone reikia kelti neapmokestinamąjį minimumą.

     • Trakimas

      Jei negali pasamdyti valytojos-nesamdyk ir valyk pats.Gali samdyti valymo įmonę,o geriausia-kurk didesnę pridėtinę vertę,kad užtektų pasamdyti ir valytoją.O valytoja -neprapuls.Ją pasamdys sėkmingesnis verslininkas.

     • mustangas

      Aš pasivalysiu. Tačiau paaiškink man kodėl jei valytoja sutinka pavalyti už 800Lt per mėnesį, o aš sutinku jai tiek mokėti kažkas su visu tuo nesusijęs turi man nurodyti, kad aš jai mokėčiau 3000Lt ar 5000Lt?

      Aš suprantu, kad Kubilius rimtai ėmėsi šeimos ir jau nustatęs kas tai yra greičiausiai rimtai ruošia šeimos sekso kodeksą, kur butų griežtai nurodytas savaitinis sueičių periodiškumas ir priimtinos pozicijos.
      Jei tau šitas paragrafas atrodo kaip paistalai, man lygiai taip pat atrodo minimalaus atlyginimo UŽkėlimo legitimumas.

     • Trakimas

      Valytoja „sutinka“ dirbti už ubagišką pašalpą tik po to,kai Kubilius per tris naktis prigamino 350 000 bedarbių.Ar pagauni?Kubilius ,atsidėkodamas kažkam,atpigino darbo kainą iki nemokamos.Todėl valytoja PRIVERSTA sutikti.Ji-nesutinka.Ją Kubilius PRIVERTĖ.Normalus valstybės vadovas to neleistų.Neadekvatus ir korumpuotas-leidžia.Vokietija,kaip žinia,skubiai nustatė minimalų darbo užmokestį specialiai dėl atveriamų sienų užsienio darbo jėgai.Ir dar kontroliuos,kad tų nuostatų būtų griežtai laikomasi.O dėl ko?Nes „pigi“ darbo jėga gali pridaryti labai daug rūpesčių konkuruodama su „brangia“ ir sugriauti gerovės valstybę,atsiradus nelygiom konkurencinėm sąlygom.

     • nesvarbu

      Trakimai, įsikalk į galvą visiems laikams-Kubilius yra pats geriausias (būtent!!) iš absoliučiai visų buvusių Lietuvos premjerų. Šis žmogus yra populizmo, t.y. melo, negarbės,korupcijos ir kitokių blogybių priešybė. Sunku prieštarauti, jog jis daro daug klaidų, tačiau bet kuriuo atveju, Lietuvai žiauriai pasisekė, jog toks atsirado ir apsiėmė dirbti. Tai vienas iš tų šviesių žmonių, kurie suteikia viltį, kad ateitis bus.

     • romas

      Trakimai, po „naktinės mokesčių reformos“ Lietuvoje nedarbas Eurostat duomenimis gegužės mėn. buvo 14.3 proc. Tuo pat metu Estijoje – 15.6 proc., Latvijoje – 16.3 proc., o Ispanijoje – 18.7 proc. Net JAV, kur paprastai būna labai žemas nedarbo lygis tuo metu nedarbas buvo 9.4 proc.
      Galingas tas mūsų Kubilius :)

     • Trakimas

      Partijos bičiuliams,kuriuos gausiai šeria iš biudžeto-be jokios abejonės,kad geriausias:)Kas dar galėtų per du „ūkininkavimo“ metus susikrauti 170 milijonų?O štai dar faktai iš istorijos:“Už litą įsigytą „Lietuvos kuro“ turtą M.Klabinas su savo sėbrais
      mikliai išpardavė, o valstybei beliko tik dengti daugiau nei 50 mln.
      Litų „Lietuvos kuro“ skolas tai pačiai valstybei. Nors 2000 m.
      Pradžioje laikraščiai rašė, kad „Lietuvos kurą“ įsigijo
      sukčius, tačiau tai nesutrukdė tuometiniam premjerui —ANDRIUI
      KUBILIUI—pervesti
      iš valstybės biudžeto į sukčių kontroliuojamo „Lietuvos kuro“
      sąskaitą dar 18 mln. Litų tariamos valstybės skolos.

     • Trakimas

      Sodros duomenimis,Lietuvoje yra 1 100 000 pensininkų ir apie 640 000 vaikų ir jaunimo.Dirbančiųjų-api 1 000 000.Paskaičiuok ,kiek procentų sudaro 350 000 bedarbių.:)?

     • nerijus

      romai

      Dar žiemą man pasakojo, dėdės ir dėdienės iš DB, kad bedarbystė siekia antrą tiek, kiek skelbiama oficialiai.
      Tad, nesu linkęs tikėti šia- Jūsų pateikta „statistika“.
      Man, šis atvejis, vėl primena norą pasipuikuoti prieš kitus.

     • romas

      Trakimai, kam fantazuoti, jei yra statistika? 2010 IV ketvirtis:
      Darbo jėga – 1649,0 tūkst.
      Bedarbių – 281,9 tūkst.
      nedarbas – 17,1 proc.
      Tai – oficialus nedarbas, bet kaip jau žinome lietuvis sugeba tuo pačiu metu nelegaliai dirbti ir imti pašalpą. Darbas statybose, buto valymas arba vaikų prižiūrėjimas darbu Lietuvoje dažnai nelaikomas.

     • mustangas

      Trakimai, Vokietijoje minimalaus atlyginimo kaip po tokio nėra. Yra minimalios profsąjungų-darbdavių sutartos ir įstatymais ginamos minimalios algos atskirau kiekvienai pramonės šakai. Tai paprastai būna apie 50 proc vidutinės algos. Kituose šalyse jos yra ir svyruoja tarp 40-50 proc vidutinės algos. Lietuvoje šiuo metu jos ten ir yra 2000Lt vidutinė alga ir 800Lt minimali. Pagalvok pats, kas įvyktų per dieną pakėlus minimalią algą virš vidutinės (siūlomi 800EUR)?

      Kubiliaus naktinę reformą galima keikti, bet ji supaprastino mokesčių sistemą ir atpigino darbo jėgą. Mano nuomone reikėjo liuobti dar ir per Sodros mokestį. O vietoj pajamų mokesčio mažinimo padidinti neapmokestinamąjį minimumą apsaugant valytoją. Dabar valytoja už 800Lt palengvėjimo nuo pajamų mokesčio nepajuto, nes mokejo beveik 0 tarifu. Deja maisto PVM jai įkando.

      Paskaičius tamstą, galima pagalvoti, kad prieš reformą bedarbių Lietuvoje apskritai nebuvo.

     • romas

      Nu va, pateikiau Trakimui statistinius duomenis apie nedarbą Lietuvoje ir tas komentaras laukia peržiūros :( Keista, nes net nuorodos jokios neįdėjau.

     • Romai ir Auksini Karde, nežinau, kodėl šiandien sistema kvailioja… Galiu tik atsiprašyti, nors ne mano kaltė

     • romas

      Nerijau, taip išeina, kad žmogus pagal visus duomenis dirba ir moka mokesčius, o iš tikro yra bedarbis? Ar kaip tai suprasti?

     • azartas

      Bedarbis – neturintis darbo ir gaunantis bedarbio pašalpą.
      Ieškantis darbo gali būti ir dirbantis, bet norintis jį pakeisti.
      Čia tokia teorija. Anksčiau buvo tik bedarbiai, bet jų skaičius pradėjo kenkti statistikai, todėl buvo išskirtos šios dvi grupės.

     • Trakimas

      Taip-prieš reformą buvo vos 50 000 bedarbių.Po Kubiliaus „reformų“,pragyvenimo šaltinio neteko 300 000 žmonių.Tačiau tokia didelė darbo pasiūla tuo pačiu to pragyvenimo šaltinio net perspektyvoje nežada.Už išmaldą ,kurią moka patenkinti darbdaviai-pragyventi neįmanoma,todėl žmonės evakuojasi.Kubiliui dabar teks galvoti,kaip išmaitinti pensininkus vis skolinantis už kosmines palūkanas.Kas gręsia Lietuvai ,darant tokią politiką-aišku ir antrokui:)

     • Šiaip Čiūvas

      Mielas trakimai, nežinau ar meluojate sąmoningai, ar tiesiog padarėte netyčinę klaidą, bet praėjusiais metais įmonės gavo pelno tik kuklius 5 milijardus. Štai: http://www.forex.lt/naujienos/lietuvos-ekonomins-naujienos/23263

      Palyginimui darbo užmokesčiui 2009 metais visas ūkis išleido 24 milijardus (http://db1.stat.gov.lt/statbank/SelectVarVal/saveselections.asp)

     • gied

      Trakimai : nereikia kaltinti Kubiliaus dėl nedarbo. Nedarbas yra struktūrinis. t.y. labiausiai palietė sektorius, susietus su statybomis ir panašiai.
      Tikrai linkiu pakalbėti su žmonėmis iš įvairių įmonių, kurie per pastaruosius metus buvo atsakingi už įdarbinimą (Kaune, Vilniuje)…

      Kalbant apie dolerius/juanius: užsienio kompanijos moka kinijos kompanijomis doleriais. Darbo vietos kaina irgi vertina dažniausiai doleriais.

     • nerijus

      mustangai

      800, Lietuvoje, minimali. Šaunu.
      Skiaučiuojame mokesčius- apie 650 plius- „baudos“. Lieka 500- 600. Kur tas „lietuviškas“ minimumas?..

      Ketvirtas iš LLRI ir dar „mustangas“. Geriau jau būtumei žigulys.

   • Šiaip Čiūvas

    vien kapitalo verslui neužtenka. Kaip ir bet kuriam darbui (įsivaizduokit, verslas irgi darbas, o ne poilsis ir pramoga), tam reikia sugebėjimų, įgūdžių. Mūsuose yra nemažai žmonių, kurie nesunkiai kvalifikuojasi į verslo starto paramą, bet verslo nepradeda.

    • Šiaip Čiūvas

     mielas trakimai, galbūt aš esu visiškas dundukas, bet negaliu suprasti, kaip Kubilius prasuko tokią tobulą reformą, po kurios ne tik lietuvoje pažiro bedarbystė, bet ir visoje europoje ir JAV? Nors ne, JAV ir Europoje ji pradėjo augti iki Kubiliaus reformos. Paaiškinkite bent jau Latvijos pavyzdžiu – bedarbystė ten dar didesnė. Na, dar ir Estijos, nes ji irgi ten panaši į mūsų. Kodėl? Dėkoju iš anksto.

     • Trakimas

      Jei grai pagalvosi ir paskaičiuosi,tai pamatysi,kad po Kubiliaus reformų,šalį ištiko katastrofa.Amerikoje,iš 320 milijonų-darbo neturi tik apie 4 mln.,tai bedarbystė siekia jų skaičiavimo metodika-apie 3 procentus,nes Amerika bedarbius skaičiuoja nuo 100 mln. darbingų piliečių.Lietuva gi bedarbius atskiedžia žmonėmis,kuriems yra 16-74 metai:)O tai reiškia,kad procentus Lietuvos statistikos departamentas -klastoja.74 metų dieduko net biržoje neregistruoja,o 16 metų paauglys sėdi mokyklos suole.Tačiau Kubiliaus propagandinis statistikos departamentas vis viena juos įtraukia į statistiką,kaip „ieškančius ir galinčius dirbti“.Jei bedarbius skaičiuotume amerikietišku metodu,taiu Lietuvoje bedarbytė siektų 30 procentų-kas trečias tapo bedarbiu:)

     • Šiaip Čiūvas

      kadangi išsisukote nuo latvijos ar estijos, gaudau jus meluojant arba apsimetant dunduku JAV atveju. Anot JAV Department of Labor statistikos, pas juos bedarbių šiuo metu yra 13,5 milijono ir tai yra 8,8%.

      Štai šaltinis: http://www.bls.gov/news.release/empsit.nr0.htm

     • romas

      Trakimas – fantazierius. Jis skaičius traukia iš kepurės, o jo komentarai – dvasinis maistas Lietuvos pesimistams.
      Iš tikro, Trakimai, 2008m. baigėme su 94 tūkst. bedarbių, o 2007m. – su 69 tūkst. Nežinau visos statistikos, bet atrodo, kad 2007m. buvo geriausi per paskutinius 10 metų.

 • mustangas

  Pastebėjimas iš tolimos teisinės valstybės…

  Jei tai ką padarė Artūras Račas (t.y. paskelbė trečiosios šalies federalinę mokesčių deklaraciją be pastarosios sutikimo) būtų padaryta JAV jis dabar su savo advokatu lauktų teisėjo, kuris turėtų nuspręsti už kokio dydžio užstatą jį paleisti. Vėliau jo lauktų kriminalinė atsakomybė ir iki 8 metų nelaisvės arba bauda arba abu. Taip pat civilinių bylų maratonas dėl neturtinės žalos atlyginimo ir t.t.

  • mielas mustange, nežinau, kaip yra JAV, tačiau Lietuvoje trečiųjų šalių finansinę ataskaitą (ji šiek tiek skiraisi nuo mokesčių deklaracijos), bet kuris Lietuvos pilietis gali laisvai įsigyti Registrų centre ir elgtis su ja kaip tinkamas. Todėl nereikia mūsų gasdinti:)

   • mustangas

    Fakto pateikimas nėra gąsdinimas. Aš neabejoju, kad esate suaugęs ir žinote ką darote.

    Iš jūsų komentaro atrodo Lietuvoje viskas yra gerokai skaidriau. Tai atveria milžiniškas visuomeninės kontrolės galimybes. Koks pensininkas buhalteris galėtų laisvalaikiu jas patyrinėti ir susistemintus tyrimų rezultatus pranešti į VMI.

    Finansinės ataskaitos privačioms įmonėms JAV yra neprivalomos ir dauguma jų bevelija pastarųjų neskelbti. Rinkose kotiruojamoms bendrovėms jų viešumas yra privalomas ir jos stengiasi jas visokeriopai pagražinti.

    Paskelbta informacija man pasirodė panaši į mokesčių deklaraciją, nes buvo pateikta verslo tranzakcijos antroji šalis (pastebėjimas apie nuomą). Finansinėse ataskaitose tai suvedama į vieną eilutę.

    • mielas mustange, dar kad būtų šiek tiek aiškiau – dalis informacijos yra ne iš pelno-nuostolių ataskaitos, o iš aiškinamojo rašto, kurį Registrų centre taip pat galima įsigyti.

     Dėl pensininko buhalterio būtų kiek kebliau, nes ataskaitos nėra nemokamos…

     Be to, gal vis dėlto VMI inspektoriai patys galėtų atlikti šį darbą, juo labiau, kad jie ataskaitas tikriausiai galėtų gauti nemokamai

     • mustangas

      JAV VMI(amer. IRS) darbą atlieka tiek pat uoliai. Paprasčiausiai ten galioja visuomenės taisyklė „No complaint – no problem“ (Jei niekas nesiskundžia problema neegzistuoja).

      Jūs gi nežinote pagal kokius kriterijus ataskaitos VMI atrenkamos auditui. Visai gali būti, kad BEVEIK VISI Palangos poilsio namai(irgi viešbučiai) pateikia panašias ataskaitas (To galima tikėtis, nes dalis pajamų gaunama grynais, o ir paslaugos pobūdis dažnai reikalauja konfidencialumo…). Tokiu būdų Jūsų pasirinktas verslo subjektas galbūt niekuo neišsiskiria iš bendros masės. Tesiant mintį, situacijai kartojantis metai iš metų sukuriamas precedentas (na panašiai kaip papildomas pamokėjimas gydytojams ar arbatpinigiai padavėjams dėl kurių nesu girdėjęs skundžiantis) ir būtent tokia situacija yra globaliai įvertinama planuojant biudžetą.

      Esant Jūsų aprašytai tvarkai JAV greičiausiai susikurtų bent keliolika nepelno siekiančių visuomeninių organizacijų, kurios, beveik be abejonės galėtų išgyventi iš premijų nuo išieškomų sumų įdarbindamos pensinikus buhalterius. To nėra todėl, kad teisė į privatumą asmeniniame gyvenime ir versle toje visuomenėje yra vertinama labiau už abejotino efektyvumo naudą bedugniam biudžetui. Trumpai tariant ten vienas kitu tiki labiau ir protingų taisyklių laikosi griežčiau.

     • Rytis I

      Lietuvoj tokią visuomeninę organizaciją įkurti būtų labai sudėtinga.. Nebent Europa prafinansuotų.

     • Šiaip Čiūvas

      VMI tokius atvejus labai nesunkiai moka aiškintis. Pasodina šalia inspektorių savaitei ir sulygina vidutines pajamas prieš ir po, bei pateikia sąskaitą mokesčių skirtumui nuo deklaruotų ir faktinių už ilgą laikotarpį. Yra ne vienas ir ne dešimt ir ne šimtas tokių tikrinimų atliktų su paslaugų įmonėm. Šiuo atveju manrods viešbutėlis realiai nerentabilus, todėl niekas ten ir nesirūpina per daug. Tuo tarpu prabangos prekės, kaip žinia, yra visai kitos įmonės ir savininko rankose.

   • nesvarbu

    mustange, Artūras teisus. Registro tvarkytojui pateikiamų metinių finansinių ataskaitų duomenys yra vieša informacija.Deliktinė atsakomybė atsirastų, tik jei sąmoningai iškreiptum tuos duomenis ir tokius platintum.

 • Rytis I

  Turbūt kai kurių (?) viešbučių savininkai jaučiasi turintys pilną teisę tuos 60 eurų pasidėti tiesiai į kišenę, bo buvo stipriai nuskriausti ir nuskurdinti valstybės. Neturiu nieko prieš nei du, nei prieš tris brolius – jeigu jų mokami mokesčiai nerūpi vmi inspektoriams – tai ir mano domėjimasis kaži ar bepadės. O ir ant popieriaus turbūt viskas „čikipiki“. Tegu jie neturi pelno o važinėja lexusais, nei pavydas nei ką, jeigu.. jei prieš dešimtmetį atsibeldę Vilniun nepradėtų nuo vitrinų kirtimo namuose, kurių vieno pvz. paskutinis perstatymas vien datuojamas dar 1864 m. „Naujieji“, mentalitetas – koks skirtumas, o ir ne jų vienų kaltė, beje tas pats ir su mokesčiais…

  • azartas

   A po kiek dabar mentalitetas?

   • Rytis I

    A kiek reikia? :)

 • Giedrius

  Trakimai,

  nu ką su tavimi diskutuoti, jeigu tau 170 mln. vaidenasi?

  • Trakimas

   Ne man vaidenasi.Tai-Kreivio milijonai ir mamukui skirta ES parama.O jei imsim nagrinėti el. tinklų „pertvarką“,Čiukčio „atlyginimą“ ir dar šimtus aferų,tai premjerui ,pasibagus kadencijai,tektų tuoj pat duoti parodymus nekišeniniui prokurorui:)

   • Šiaip Čiūvas

    mielas trakimai, turite rimtų teksto suvokimo bėdų. Net ir tuose kliedesiuose apie 170 mln nebuvo nieko apie skirtą ES paramą.

 • Komersantas

  Tarkimas pagaliau gavo netiesioginių įrodymų, kad verslininkai uždirba daugiau negu paprasti darbuotojai (tai jis prilygina darbuotojų išnaudojimui).

  Dėl to jis labai laimingas ir parašė 33 iš 147 komentarų (jei gerai suskaičiavau), kas sudaro daugiau negu penktadalį visų komentarų.

  • Trakimas

   Gerb. Artūras nebeleidžia daugiau rašyti,todėl atsisveikinu:)Linkiu „Čiūvui“ekonomiką studijuoti rimčiau:)

   • Valentinas

    Neapsimetinėk, vis tiek dar grįši. Tokie kaip tu visada grįžta.

    • Trakimas

     Ne -negrįšiu,Valentinai.“Nes tu nežinai-kas tai pievos ,nežinai,kas tai-lietus ir bičių medus:)“Ate:)

     • Bobutė

      Nežinau kodėl, bet kvailys negali neeksponuoti savo kvailumo… Todėl jis ir yra kvailys.

      Išvada.

      Trakimas sugrįš…:)

   • Šiaip Čiūvas

    išsigandęs atsidariau stalčių ir pasitikrinau – visi ekonomisto diplomai vis dar ten. Ir su mano pavarde. Net palengvėjo.

    Pačiam linkiu toliau sėkmingai kraipyti faktus ir neigti realybę ;)

    • Tamasta Šiaip Čiūve.
     Sakote esąs ekonomistas? Gal galit užsiminti kaip yra susiję ekonomika energetika ir aplinka(ekologija)? Gal žinote ir apie sudėtingų sistemų teoriją? Turiu omeny taisyklę, kai energijos perteklius lemia sistemos struktūros sudėtingėjimą, energijos trūkumas- struktūros supaprastėjimą.. Nebūkite išdiddus pasidalinkte žiniomis apie naftos piko teoriją (Peak Oil).Paprasti žmonės irgi nori žinoti kas jų laikia. Ar jūs prie tų kurie tiki kad tiesa tik išrinktiesiems?

     • Šiaip Čiūvas

      ekonomikos moksle yra viena nepaneigiama tiesa – visos teorijos yra tik teorijos, kol jos nesuveikė praktikoje.

   • mielas Trakimai, atvirai pasakysiu, kad tamstos komentarai manęs nežavi – nei turiniu, nei stiliumi. Tačiau teiginys, kad aš nebeleidžiu rašyti yra akivaizdus melas. Bet dar kartą būsiu atviras – tikrai neverksiu, jei nusprendėte atsisveikinti. Linkiu tamstai visokeriopos sėkmės.

    • austras

     Prazyzdamas pro šalį turiu pasakyti, kad Artūras parašė labai nuoširdžiai. Trakimai, jei rašytumėt čia dažniau, po kurio laiko taptumėte tokiu niugzliu kaip aš, tad siūlau vengti pagundų ir apleisti šventą račvietės žemę kolei dar ne vėlu…

     • mielas Austrai, bravo. Bravo, bravo bravo!!!! Esu sužavėtas A.Užkalnio talento ir jo įtaigos. Neabejoju, kad grįžęs į Lietuvą jis turės daug gerbėjų.

      Ir labai nuoširdžiai tamstai sakau: dėjau ant tokių kaip tamsta, užkalnis ir čyvas šimtą dvidešimt du kartus ir labai džiaugsiuosi, jei jūs visi smaginsitės A.Užkalnio šventajame tinklaraštyje, nekišdami čia nosies.

      Ir, mielas Austrai, leiskite dar kartą pasidžiaugti, kad tamsta taip puikiai atsiskleidėte. Sakyčiau, net laukiau šios akimirkos.

      Atsakyti nebūtina, aš tamstą puikiai suprantu. Nevarkite, neeikvokite savo brangaus laiko, geriau pasiguoskite čyvams, užkalniams, krivickams, janutienėms ir net pačiam D.Radzevičiui. Jie tamstą supras, užjaus ir paguos.

      Su geriausiais linkėjimais ir linkėdamas visokeriopos sėkmės.

     • austras

      Ačiū, kad dar kartą „padėliojot“. Kitaip nei Jūs, manuosius, aš Jūsų tekstų bei komentarų „zyzimu“ nevadinau. Ir niugzliu nepamenu, kad vadinčiau. Jau nekalbant apie Jūsų mėgstamą sporto rūšį – „dėliojimą“. Kas „bedėliodamas“ atsiskleidė – čia jau spręsti ne Jums, o šio tinklaraščio skaitytojams. Pas Užkalnį, kur taip mėgstate visus siųsti, keliauti nesiruošiu. Bet būčiau kvailys, jei po Jūsų „dėliojimų“ sakyčiau – „atsiprašau, pasitaisysiu“.

     • nerijus

      austrai

      Noriu atkreipti dėmesį, kad LLRI užsakinėja BNS spaudos konferencijų salę (bent jau nuotraukose galime pastebėti: http://www.google.lt/search?hl=lt&q=llri%2Bbns&gs_sm=e&gs_upl=2913l8731l0l10l10l1l5l5l0l180l561l0.4&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&biw=1016&bih=570). Tad, nenustebsiu, jei liks tik Valentinas*, romas* ir Fredis*.

      Nepasiduok, austrai.

     • Valentinas

      Manau šis nerijaus komentaras galėtų pretenduoti į kvailiausių komentarų TOP 3 per visą blogo istoriją.

     • nerijus

      Valentinai

      Vis negaliu pamiršti fotografijos seanso: „Zuoko Vilnius“.

    • Trakimas

     Ačiū,gerb.Artūrai.Darau laikiną pauzę.Būtinai sugrįšiu:)

    • nerijus

     LRK

     22 straipsnis


     Asmens susirašinėjimas, pokalbiai telefonu, telegrafo pranešimai ir kitoks susižinojimas neliečiami.
     Informacija apie privatų asmens gyvenimą gali būti renkama tik motyvuotu teismo sprendimu ir tik pagal įstatymą.

     25 straipsnis
     Žmogus turi teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti.
     Žmogui neturi būti kliudoma ieškoti, gauti ir skleisti informaciją bei idėjas.
     Laisvė reikšti įsitikinimus, gauti ir skleisti informaciją negali būti ribojama kitaip, kaip tik įstatymu, jei tai būtina apsaugoti žmogaus sveikatai, garbei ir orumui, privačiam gyvenimui, dorovei ar ginti konstitucinei santvarkai.
     Laisvė reikšti įsitikinimus ir skleisti informaciją nesuderinama su nusikalstamais veiksmais – tautinės, rasinės, religinės ar socialinės neapykantos, prievartos bei diskriminacijos kurstymu, šmeižtu ir dezinformacija.
     Pilietis turi teisę įstatymo nustatyta tvarka gauti valstybės įstaigų turimą informaciją apie jį.

 • lv

  Skaitydamas pro šalį turiu pastebėti, kad dabar austras kažkuo panašus į spaliuką, kuriam tėvai į kuprinę įdėjo Markso Kapitalą (du tomus) ir ji tapo per sunki. Nesunkiai galima įsivaizduoti spaliuką dėl to įkyriai niurzgantį, zyziantį, priekaištaujantį.
  Gal tik infantiliškumo pazyzus greitai pamiršti, neužsiciklinti trūksta…

  • austras

   Ačiū.

   • lv

    Prašom, tik sugrįžkit. Skirtingai, nei Trakimo pranykimas, austro iškilmingasis pasitraukimas jau būtų šokia tokia reikšmingesnė netektis; visų pirma netektis apskritai.
    Net jei abiejų jų sugrįžimą galima vienodai tikėtinai ir patikimai prognozuoti… ;-)

 • austras

  Kurioje vietoje Jūs perskaitėt apie pasitraukimą? Ir Lv, prašau neverkti… Kiekviena „netektis“ skaudi, tačiau gal kaip nors pergyvenama… :) Ypač kai netenkama niugzlio, kurio komentarai zyzia..

 • Rytoj

  Nemanau,kad dabartinis Seimas,kurio daugiau kaip pusę narių sudaro milijonieriai,įvestų progresinius pajamų,pelno,dividendų ar tantjemų mokesčius.Negi jie patys save papildomai apmokestins? Be to,varoma arši propaganda prieš progresinius mokesčius,tuo pačiu teigiant,kad patentininkai apmokestinti vis dar nepakankamai ,o autorių instituciją būtų gerai išgyvendinti apskritai,autorinį mokestį dar padidinus iki absurdiškos ribos.Galime prisiminti ir vieno seimūno svaičiojumus,kad dailininkai,norėdami pragyventi iš savo kūrybos, turi steigti individualias įmones-suprask,tapytojas ir dažytojas-iš esmės vienodos profesijos.
  Labai ačiū Artūrui Račui,kad nuolat kelia šitų neteisingų mokesčių Lietuvoje temą.

  • Šiaip Čiūvas

   problema yra ne mokesčiuose, o tai, kaip politiniai dundukai juos pateikia visuomenei. Lygiai kaip ir apklausose. Štai jei Jūsų paklaustų trijų klausimų: „ar sutinkate daugiau atiduoti valstybei“, „ar sutinkate, kad daugiau uždirbantys mokėtų daugiau“, ar sutinkate, kad turtingesni turėtų prisiimti naštą iš neturtingesnių“ – kuriam pasakytumėte taip, o kuriam ne?
   Sysas su savo pasiūlymu neturi jokio noro keisti įstatymų – jam reikia piaro sekantiems rinkimams ir kuo daugiau vyks diskusijų, o ypač jeigu dar ir nepriims – Sysas turės daugiau šansų pateiktį į Seimą.
   Kiekvieno mokesčio įvedimas turėtų būti ruošiamas nuo tikslo, kurio norima pasiekti. Progresinio mokesčio atveju matau tik tikslą pasipiarinti ar kažką nubausti už tai kad jam geriau sekėsi. Nes jei tikslas būtų palengvinti mokestinę naštą mažiau uždirbantiems, tai viską būtų galima padaryti daug paprasčiau ir be triukšmo. Pažadu tokį pasiūlymą pateikti savo bloge, gal net ir kitą savaitę.

   • mustangas

    Koks tamstos nuomone dabartiniame etape tas tikslas turėtų būti?

    • Šiaip Čiūvas

     realiausias ir teisingiausias – padidinti NPD neprarandant mokestinių pajamų.

     • mustangas

      Aš sutinku su tamstos pasiūlytu žingsniu ir manau, kad tai buvo esminė naktinio perversmo klaida, kai padidinus PVM maistui nuleido GPM visiems, tuo būdu įkirsdamas tiems kurių pajamose maisto dalis buvo dominuojanti. Reikejo padidinti NPD iki minimalaus atlyginimo + 10 proc. ir jokiu būdu nemažinti pajamų mokesčio. Butų atsiradęs šansas paskatinti legalizuotis vokelius.

      Iš kur paimti trūkstamas lėšas NPD pakėlimui dabar?

     • Šiaip Čiūvas

      GPM iš tikrųjų tai buvo pakeltas. 21% GPM atskyrė į 15% GPM ir 6% PSD, po to PSD patapo 9%. Rezultate turime 24% ;)

   • Valentinas

    Čiūvai, o kur rasti tavo blogą?

    • Šiaip Čiūvas

     atleisikite, jis dar tik kuriamas.

 • Rytoj

  Dėl patentininkų veiklos ypač piktinasi stambių statybinių firmų vadovai,aiškindami,kiek UAB’ai daug sumoka mokesčių ,kurių atseit nemoka patentininkai(dabar jau moka,ir didelius).Tačiau patentininkų darbas pigenis,negu stambių UAB’ų-patentininkas pats sau direktorius,buhalteris,vairuotojas ir valytojas.O štai statybų UAB reikia išlaikyti ne tik direktorių,buhalterį,bet dažnai ir gausius administracijoje dirbančius jų giminaičius,gaunančius solidžias algas.

  • gied

   Rytoj: klysti. Patentininkas moka statinius mokescius, kurie nera dideli (sodra nuo ~minimalios algos, GPM 15% minimalios, PSD nuo minimalios grubiai). Atrodo daug, bet nuo ~1500 LT „i rankas“ patentininko darbo vieta kainuoja pigiau negu įdarbinta darbo vieta. Tai leidžia sukčiauti.
   Taigi, ribose nuo 1500 iki 7600 per mėnesį į rankas patentininkai (paslaugų sferoje) yra apmokesdinami mažiausiai. O patentininkų buhalterija yra super paprasta.

   • suomis

    Kaip tik dėl to, UABai ir samdo patentininkus. ;)

    • lv

     Kaip tik dėl to tai dauguma atvejų ir neleidžiama…

     (x) – Verslo liudijimas nesuteikia teisės parduoti savo gamybos prekių ir teikti paslaugų įmonei ar kitam juridiniam asmeniui, jeigu veiklos, kuria gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšis yra viena iš veiklos, kuria verčiasi įmonė ar kitas juridinis asmuo, rūšių.

     (xx) – Verslo liudijimas suteikia teisę parduoti savo gamybos prekes ir teikti paslaugas tik gyventojams.

     • suomis

      Tačiau, tokia praktika egzistuoja. Gal ir nėra masiškai paplitusi, bet egzistuoja.

   • Šiaip Čiūvas

    kažkokiu būdu kažkokie dundukai sukompromitavo verslo liudijimų idėją. Pradiniame etape verslo liudijymai (patentai) buvo skirti paimti bent jau minimalius mokesčius iš tų sričių, kur praktiškai yra labai sunku ir brangu sukontroliuoti pajamas (pvz. remonto paslaugos privatiems asmenims), bei suteikti galimybę tose srityse legalizuotis registruojant veiklą su minimalia biurokratine našta. Kas iš to gavosi matom puikiai – smulkiam verslui dažnai per brangu (sprendžiu iš pokalbių su kai kuriais dirbančiais pagal verslo liudijimus), tuo tarpu iš uabo išsigryninti 99,999 litus yra kone pigiausias būdas.
    Iš tiesų, tai viskas susitvarkytų, jei su verslo liudijimu būtų galima teikti paslaugas tik fizinams asmenims, o norint tiekti prekes ar teikti paslaugas juridiniams – steigi individualią veiklą.
    Lygiai taip pat buvo galima sutvarkyti ir pajamas pagal autorinę veiklą, bet kažkodėl finminas nusprendė, kad geriau ją apmokestinti taip, kad ji neapsimokėtų ir problema išnyks savaime.

    • Šiaip Čiūvas

     ps. finmino verslo aplinkos suvokimo dundukizmo viršūnė buvo uždraudimas verstis nekilnojamo turto nuoma registravus individualią veiklą. Nesugebu įsivaizduoti, kurioje vietoje yra sunku sukontroliuoti nuomos paslaugų pajamas, jei nuomojama juridiniam asmeniui. Beje VMI žino apie kiekvieną IDV vykdytojo gautą litą iš juridinio asmens – pastarasis privalo deklaruoti kiek ir kam veikiančiam su IDV pažuma per metus išmokėjo litų.

 • mustangas

  PSD yra ne „bendrakatilinis“ mokestis. Jis tikslinis (mano nuomone bet kuris tikslinis mokestis yra ydingas) ir su jūsų aprašytu efektu sutinku.

  Visdėlto iš kur paimsime lėšas NPD pakėlimui dabar?

  • Šiaip Čiūvas

   atsakysiu kitą savaitę, nenoriu užsiiminėti sysizmu. Paskaičiuosiu ir pateiksiu pagrįstą planą.

   • mustangas

    Sėkmės ir gero savaitgalio. Planą cc Kubiliui ir Šimonytei.

    • Šiaip Čiūvas

     neturiu nei vieno nei kito emailo. Ir nesitikiu kad ten kam nors jis bus įdomus. Įdėsiu į blogą, ir kam reikės, tas perskaitys. Sėkmės.

     • lakunas

      Tikėdamas Čiūvo kompetencija, sveikindamas iniciatyvą nudirbti svarbų darbą, neprašant jokio atlygio iš mokesčių mokėtojų bei nuoširdžiai tikėdamasis, kad planuojama studija bus postūmis įgyvendinti svarbius ir naudingus sprendimus,
      pagūglinau ir nustačiau:
      finmino vyriausiąjai galima rašyti adresu i.simonyte@finmin.lt, o ministro pirmininko tarnybos (taikau analogija, kad ir paties PM)el. pašto adresai sudaromi pagal taisyklę vardas.pavarde@lrv.lt.

 • Rytoj

  Matau,kad diskusija vėl krypsta propagandine linkme. Kas tas NPD padidinimas,palyginus su .pavyzdžiui, išsimokėtų 30 milijonų dividendų.Arba,jei bankas gauna 700 milijonų pelno,nemanau,kad nuo tokios sumos 15 proc. pelno mokestis yra pakankamas.Gal būt būsiu apšauktas socialistu,bet jei tikėti K.Girniumi,JAV milijonieriai vienu metu mokėjo berods iki 80 -90 proc. mokesčių.Ir pragyveno,badu nemirė.

  • Šiaip Čiūvas

   tamsta bandote teigti, kad progresinių mokesčių tikslas turi būti bausmė už pajamų dydį? Runkelistano Liaudies Partija siūlė papildyti Syso projektą nuostata, kad gyventojas kurio pajamos viršijo 200,000 litų per metus, per penkias darbo dienas nuo pajamų deklaracijos pateikimo privalo būti nuteistas mirties bausme su turto konfiskacija. Ar tuo atveju tamsta jaustumėtės iki galo gerai?
   Nes teiginiai apie didelius dividentus ar šimtamilijoninius pelnus, nepaminint kokio dydžio kapitalas buvo investuotas, atrodo keistai. Gal tie 30 milijonų buvo 2% nuo investuotos sumos ir savininkui labiau apsimokėtų paleisti visus darbuotojus į gatvę beigi nusipirkti apple akcijų?

   Visgi jeigu Runkelistano Liaudies Partijos idėjos jumi prie širdies, siūlau paskaitinėti daugiau ir prisijungti: http://www.facebook.com/group.php?gid=321706330346

   • mustangas

    Parašei kaip Exxon’o prezidentas. Tie irgi verkia kai jų multimijardinius (procentiškai anaiptol neįspūdingus) pelnus bando papildomai apmokestinti. Nutylima yra tai, kad dauguma tų pelnų gaunasi per mokesčių lengvatas ir naftos pramonei palankias amortizacijas. Del produkto poreikio specifikos jie laiko visą valstybę už kiaušinių ir mokestinių istatymų supaprastinimas ju nenaudai yra praktiškai neįmanomas.

    Lietuvoje mes turime kitokio pobūdžio problemas. Darbo jėga yra brangi dėl išpūstų socialinių įsipareigojimų, o kapitalas nors ir pakankamai palankiai apmokestintas turi tendenciją migruoti i trečiasias šalis. Taigi nėra pakankamai kapitalo, sukurti pakankamai darbo vietų, kad viskas įsisuktų. Man peršasi mintis, kad pelno mokestis turetų būti 0 reinvestuojamam kapitalui ir ne toks jau ir lengvatinis išvežamam ar bent jau jo trumpalaikems investicijoms.

    • Trakimas

     Antra komentaro dalis-visiškai teisinga.

     • Trakimas

      Konkrečiai-ši vieta yra taikli:“ Man peršasi mintis, kad pelno mokestis turetų būti 0 reinvestuojamam kapitalui ir ne toks jau ir lengvatinis išvežamam ar bent jau jo trumpalaikems investicijoms.“Darbo jėga yra sąlyginai „brangi“ verslininkui,kuris kuria menkutę pridėtinę vertę.Tačiau pats „darbas“(darbo jėga) ir yra didžiausias mokesčių mokėtojas.Dėl to ji ir yra „brangi“.Pats brangiausias resursas žemėje ir yra darbas.Verslininkas iš „pigaus“ darbo NIEKADA negaus didelės pridėtinės vertės.Net aritmetiškai dėliojant,20 proc. nuo 1000 yra žymiai mažiau ,nei nuo 10 000.

     • Trakimas

      Daugeliui „verslininkų“reiktų įsisamoninti,kad ne jie „duoda“,o jie gauna.Kai gauna 20 proc.nuo darbuotojo sukurtos 10 000 vertės-yra viena suma,o kai nuo 1000-kita.:)

     • Bobutė

      „Bobutė
      Gegužė 5, 2011 10:58 vakare

      Nežinau kodėl, bet kvailys negali neeksponuoti savo kvailumo… Todėl jis ir yra kvailys.

      Išvada.

      Trakimas sugrįš…:)“

      Gaila, bet buvau teisi…:))

    • Komersantas

     „Parašei kaip Exxon’o prezidentas. Tie irgi verkia kai jų multimijardinius (procentiškai anaiptol neįspūdingus) pelnus bando papildomai apmokestinti. Nutylima yra tai, kad dauguma tų pelnų gaunasi per mokesčių lengvatas ir naftos pramonei palankias amortizacijas. Del produkto poreikio specifikos jie laiko visą valstybę už kiaušinių ir mokestinių istatymų supaprastinimas ju nenaudai yra praktiškai neįmanomas.“

     Kas tie jie?

  • suomis

   Apie JAV progresinius mokesčius užkabina Lee Iacocca „Lido“(Kraislerio prezidentas) savo memuaruose „Menedžerio užrašai“. Patariu paskaityti, labai idomiai rašo. Nors ir yra priskiriamas prie vienų iš turtingiausių Amerikos menedžerių, jis nėra taip karingai nusiteikęs progresinių mokesčių atžvilgiu, kaip Lietuvos vidutinės grandies vadybininkai. :) Nors jam taip pat tai nebuvo prie širdies.

   • mustangas

    Užkabinti tai jis užkabina, bet turi omenyje tokius kaip jis pats samdomus profesionalus uždirbančius n mln. USD per metus(dabartiniais pinigais). Jis supranta, kad po tam tikros sumos uždirbti pinigai nebegerina pelnytos gyvenimo kokybės ir logiškai turėtų būti grąžinti per mokesčius atgal perskirstymui.

    Tai, kas bandoma įvesti Lietuvoje su progresiniais mokesčiais paliestų pardavėjus konsultantus t.y. visuomenės sluoksnį, kurio išlaidose maistas dar sudaro apčiuopiamą dalį. Progresiniai mokesčiai nėra problema, problema yra ten kur jie dabartiniame variante pradėtų ženkliai didėti.

    Nagrinėjant bendrą progresinę mokestinę sistemą JAV pastebėsiu, kad bendras procentas, kurį moka turtingiausieji anaiptol nėra stulbinantis. Oficialiai aukščiausias federalinis GPM yra 39 (dabar „laikinai“ 36.9 ) proc. + aukščiausias valstijos+miesto yra 9 proc. (pridėčiau dar ir turto ir socialinio draudimo mokestį, bet tiems klientams jis nesiektų ir 0.01 proc. pajamų) + senatves mokestį 2.45 proc. Išeitų, kad tie bestijos mokėtų 50 procentų kaip dideli. Gi ne! Jie taigi nedirba nuo 9 iki 5. Jie gyvatės gauna dar ir dividendus, kurie apmokestinami lengvatiniu tarifu 15 proc. Taigi „uždirbus“ 2 mln ir gavus 20 mln dividendų ir tantjemų jiems summa sumarum teks pakloti 4 mln mokesciams, kas sudaro kvapą gniaužiančius 18 procentų. Juokingiausia, kad akcininkai už tuos 2 mln pagatavi juos sudraskyti į mažyčius gabaliukus, o 20 mln. yra nieko tokio, nes patys irgi gauna savo dalį nuo kurios kilniadvasiškai atiduoda 15 proc.

  • gied

   Rytoj:
   Propaganda. Skustis reikėtų ne išmokėtais dividentais, kurie papildo biudžetą, o bandymais apeiti mokesčius. 30 mln dividentų? Puiku, jei yra iš ko juos mokėt!.
   Beje, kurį iš mokesčių jūs norite padidinti (nesupratau): GPM nuo dividentų (dabar 20%) ar įmonių pelno mokestį (15%)?

  • mustangas

   Rytojau, parašyk kolegoms, ką rūkai. Gal galėtum išsiplėsti kur ir kada tie 80-90 procentų buvo mokami?

 • Rytoj-Čiuvui

  Manau,kad JAV vadinti runkelistanu nereikėtų.Austrija,kur progresiniai mokesčiai siekia berods 59 proc. ir Jungtinė Karalystė su 50 proc. mokesčiais taip pat nėra runkelistanas. Progresiniai mokesčiai-jokia bausmė,o tik socialinis teisingumas. Jei maistas brangsta,o kai kurie Lietuvos prekiautojai maisto prekėmis jau pretenduoja į Forbes milijardierių sąrašus ,peršasi išvada,kad šie milijardieriai į biudžetą galėtų sumokėti daugiau mokesčių.Bankai,nuolat keliantys įkainius už menkiausias operacijas ir uždirbantys kelis šimtus milijonų pelno per metus taip pat galėtų labiau prisidėti prie valstybės biudžeto.Šia tema Artūras Račas jau yra parašęs gerą straipsnį,patalpintą šiame tinklalapyje.
  Manau,situacija,kai nutapusiam paveikslą ir jį pardavusiam už 300 litų pensininkui buvo sumažinta pensija,labiau verta runkelistano pavadinimo.

  • Šiaip Čiūvas

   Tamsta traukote iš konteksto mokestinius tarifus, bet nenorite gilintis į pvz. UK fizinių asmenų pajamų visumą – ten 50% tarifas įvestas labai neseniai, ir jo įsigaliojimo riba yra ne 120 000 LT / metai.
   Runkelistano partijos idėjas skaitykit įdėmiau ir tarp eilučių, įjunges mastymo aparatą rasite įdomių dalykų. Štai pvz. ši partija turi tikslą, kad neliktų turtingų. Nors pvz. mano supratimu, turtinga valstybe laikoma ta, kurioje nelieka vargšų.
   Taigi viskas priklauso nuo tikslų, kurių siekiama, tada paprasčiau suvokti syso ir kitų „kairuojančių“ populistų visišką dundukizmą.

  • gied

   Beje, Austrijoje mokesčiai iš dividentų apsimokesdina statiniu tarifu. Progresiškumas yra kitoms pajamoms.

 • Sveiki,

  Nevisus komentarus perskaiciau atidziai, taciau tiek kiek perskaiciau ir likusius praskanavau akimis, akivaizdu, kad kokia diskusiju kokybe tokie ir mokesciai. Naturalu, kaip sako „kokia tauta, toks ir parlamentas“.
  Mokestines sistemos praktiskai visose salyse yra pakankamai misrios, ir pagirtintos tik todel, jog buvo adekvacios socialinems-ekonomines realijoms. Apskritai mokesciai, kaip sritis yra ne maziau sudetinga, nei civiline teise, mechanika ar chirurgija. Ji turi savo tikslus, kuriuos igyvendina per tam tikrus principus. Nesvarbu koks kubilius bus ministru, jeigu tikslai ir principai yra ignoruojami, zmones patys viska susitvarko – is belarusijos atsiveza trukstama kura (uz teisinga kaina), sudaro jungtines veiklos sutartis su patentininkais ir apeina visus imanomus draudimus bei t.t.
  Kaip teisininkas manau, jog kol musu teismai bukai gins vlastybes biudzeta, tol vyks karas. Kai teismai pasakys, jog teises aktai reguliuojantys mokesciu surinkima priestarauja esminiams principaps, vykdanzioji valdzia bus priversta rengti normalius subalansuotus projetkus.
  Pvz. tie kasos apararai mesininkams. Ir nafig jie? Kad sukontroliuoti kiek gavo pajamu? Tuomet kodel neivede tiems, kurie prekiauja batais gariunuose, ar tie tau jau kitokie? O jeigu kasos aparatais ketinama uztikrinti mesos kokybe, tai gal as durnas, bet kaip kasos aparatas nustatys mesos kilme ir galiojimo data? Cia akivaizdus interesu prastumimas buvo, todel smulkieji susiras budus kaip apsokti sita reikala ir aishku ras.

  • Bobutė

   „…tai gal as durnas,…“

   Akivaizdu, kad tas „gal“ yra visiškai nereikalingas…:)

   Galėčiau tokią savo nuomonę pagrįsti, bet esu įsitikinusi, kad žmogui, prisistatančiam teisininku ir tuo pat metu po „kad“ naudojančiam bendratį („Kad sukontroliuoti…“), nieko neišaiškinsi…

   • Valentinas

    Bobute, prašau pagarbiau elgtis su Tarptautinės Teisės ir Verslo mokyklos absolventais.

    • Bobutė

     p. Valentinai,

     o kas čia per tokia mokykla?
     Jei čia rašinėja tos mokyklos mokytiniai, tai galiu spėti, kad taip dabar vadinasi profkės…:)

     Tiesą pasakius, maniau, kad komentavo Robinzono Penktadienis, o ne koks tai absolventas…:)

     • Genijus

      Bobute, negriešykite pati: lietuviškai negalima sakyti какой-то абсолвент… ;)

   • Šiaip Čiūvas

    šioje vietoju turiu pareigą pripažinti, jog greičiausiai taip pat esu durnas, nes tą klaidą su bendratimi ir kad darau dažnai. Įaugusi į krauja, kad ją kur :(

   • Auksinis kardas

    Smulkios klaidos ir tėra tokios. Visgi, besiimantis vertinti diskusijos kokybę, turėtų kokybiškiau ruošti savąjį įnašą į ją. Tikrai negerai, kad absolventais šiandien pavadinama bet kas, pats paruošiantis bet ką.

    Taip, mokesčių visuma yra apčiuopiamo sudėtingumo, o įtampos su gretimų šalių atitinkamomis sistemomis pasireikš tuo labiau, kuo ryškesni tarp šių skirtumai – taigi, net vienos atskiros valstybės mokesčių sistema nėra visiškai nepriklausoma, savistovi. Tame negali būti didelių priekaištų vienos iš sistemų kokybei – ji yra kitokia, ir tiek.

    Ar prastas yra reikalavimas naudoti kasos aparatus pirmiausiai dengtose patalpose, stacionariai įrengtose prekybos vietose? Nemanyčiau, nes tai leidžia pirmiausiai apsibrėžti įgyvendinamą, subrendusį tam sumanymą. Nekontroliuojama, neapskaitoma, ir vargu ar teisingai apmokestinta stambi prekyba kasdienio vartojimo maisto produktais – dalykas prastesnis.

    • nerijus

     „Nieko nėra tikro, išskyrus mirtį ir mokesčius“. B. Franklinas

   • lakunas

    Bobute, argumentacija ad hominem smukdote tik savo reitingą.

    • Bobutė

     Gerbiamasai,

     apie kokius čia reitingus kalbate? Apie kokį ad hominem?

     Esu paprasčiausia mažaraštė kaimo bobutė, bet…
     Paprasčiausiai, aš nepakenčiu komentatorių, kurie šneka vėjus, paremdami juos „neatremiamu“ argumentu – aš teisininkas ar panašiu. Bet tai dar būtų nieko… Galima nekreipti dėmesio. Bet jei žmogus dar pradeda aiškinti, kad visa iki tol buvusi diskusija yra prastos kokybės (kaip buvo šiuo atveju), manau, kad tokiam žmogystai reikia pasakyti… tą ką pasakiau…
     Negi imsi rimtai įrodinėti, kad kalba visiškus vėjus? Juk tai beviltiška… Iš kitos pusės pažiūrėjus, tai lygiai taip pat beviltiška kvailiui aiškinti, kad jis yra kvailys…

     • lakunas

      Hmm, iš tiesų, pasisakiau dėl argumentacijos tik norėdamas užstoti teisininką. Neperskaitęs „teisininko“ Penktadienio posto. Atsiprašau. Dabar manau, kad į Penktadienio klausimą „tai gal aš durnas“ reikėtų atsakyti teigiamai.

     • nesvarbu

      Bobute, „esu paprasčiausia mažaraštė kaimo bobutė…“.
      Negerai, bobute, oi negerai. Negražu ir negerai taip daryti, savintis kitų idėjas. Esate plagiatė.
      Čia tokia komentatorė Maldeikienė seniai yra pirmoji užpatentavusi tam tikrais atvejais triuškinantį argumentą:“aš esu paprasčiausia mokytoja“, jei ką.

 • Rytoj-gied

  Manau,kad pelno, dividendų ir tantjemų mokesčiai turėtų būti progresiniai,pavyzdžiui, mokesčių procentinis tarifas nuo 300 litų ir 30 milijonų litų dividendų,pelno ar tantjemų turėtų skirtis kelis kartus.

  • gied

   Rytoj:
   Maišai kelis dalykus į vieną.
   Pradžiai, pelno mokestis. Jį moka įmonės, mokestis atskaičiuojamas prieš mokant dividentus. Jis dabar progresinis, beje, kelis kartus:
   mažos įmonės moka 5% (UAB atveju), didelės – 15%. Palyginimui, Airijoje yra 12.5%, vokietijoje apie 29, anglijoje 21–28%,Lenkijoje -19, etc. Visos didžiosios korporacijos savo Europinius padalinius, kurie gauna pelną kelia į Airiją būtent dėl tos priežasties (Google, Facebook moka Europinius mokesčius ten). Taigi, žemas pelno mokestis pritraukia užsienio įmones, kurios nori vykdyti veikla ES ir gauti pelno.
   Pelno mokestis nėra tas pats kas mokestis nuo dividentų ir tantjemų (GPM).
   Yra šalių, kur dividentai neapsimokesdina išvis. PVZ Norvegija. Kitur dividentai apsimokesdina įvairiai. Kai kur dividentai apsimokesdina kaip ir kitos pajamos, kai kur – kitu (dažniausiai mažesniu tarifu). Lietuvos 20% tarifas tikrai neatrodo labai mažas šitame saraše: http://en.wikipedia.org/wiki/Dividend_tax .
   Asmeniškai manau, kad dividentai susiveda į verslo riziką. Jei žmogus rizikuoja pinigais ir investuoja juos vietoje laikymo indelyje, jo rezultatas (vidutiniškai) turėtų būti geresnis negu terminuoto indelio. Jei dividentų mokesčiai bus labai dideli, investuoti į akcijas (verslą) apsimokės mažiau negu kiti pinigų panaudojimo būdai. Arba tektų keltis kitur :)

   • Šiaip Čiūvas

    norėčiau pridurti – kiekvienam nuo dividentų išmokamam GPM litui tenka gausybė iki tol įmonės veikloje mokėtų mokesčių litų – GPM/Sodra/PSD/GarFondas/PVM/pelno/etc. Jei po viso šito dar kažkas lieka ir savininkui, kuris dar 20% susimoka, tai jį tik ant rankų nešioti reikia ir prižiūrėti, kad toliau sėkmingai dirbtų ir kitiems darbo duotų.

    tuo tarpu norėčiau pastebėti, kad pvz. p. Maldeikienės kai kurie tyrimai vardu „kaip lietuvoje turčiai nemoka mokesčių“ mane nemaloniai nustebino. Vietoje to, kad pradėtų pasakoti, kokiu būdų ponas Viktoras kartą metuose iš savo gazoofšorų išsigrynina kelis milijonus (spėju – parduoda vieną kitą įmonės akciją turėtą ilgiau nei n laiko) ir paviešintų šitą įstatyminę skylę, rašinėja kažkokius betikslius vėjus. Negerai taip, nes nuo to dundukų, manančių jog mokesčiai, tai yra tai, ką žmonės moka už komunalines paslaugas, nemažėja. Greičiau atvirkščiai.

    • Auksinis kardas

     Dar būt gerai, kad tas daiktas atvirstų dividendais. Antraip nesolidu tokiam solidžiam aptarinėjimui.

     http://lt.wikipedia.org/wiki/Dividendas

    • nerijus

     Šiaip Čiūvai

     Kažkur iki skausmo pažįstama: „kad toliau sėkmingai dirbtų ir kitiems darbo duotų.“
     Kažkada tuo rūpinosi Valstybė, o dabar- ši nepakeliama našta- užkrauta savo verslininkui. Tuo laikmečiu jie buvo vadinami spekuliantais.
     http://lt.wikipedia.org/wiki/Spekuliantas

     „Spekuliantas plačiąja prasme yra asmuo, užsiimantis prekyba, kuria siekiama (greitai ir lengvai) pasipelnyti.“
     Žinoma, kas čia blogo, kai Žmogus siekia pelno ir greitai, tai gerindamas savo būtį. Bet kaip tas „greitai“ įvykdoma ir kieno sąskaita? Čia jau sekantis klausimas.
     Jei Valstybė suteikia tam tikras sąlygas verslui rastis: finansiškai ir įstatymiškai, tai ji turi pilną teisę reguliuoti santykius tarp kuriančiojo ir pas jį dirbančiojo- samdinio. Ji tampa netiesiogine dalininke.

     • Šiaip Čiūvas

      atvirai kalbant, tai valstybei verslui reikia tik netrukdyti, nes kiekvienas globos žestas iš jos pusės paprastai būna smaugiantis.
      Tuo tarpu turiu pastebėti, kad mūsų darbo kodeksas reguliuoja santykius tarp darbdavio ir dabuotojo tikrai ne darbdavio naudai, ir ta proga nuoširdžiai sveikinu ;) Iš kitos pusės, reguliuoti santykius tarp žmonių yra sudėtinga, nes jei kurioje nors pusėje atsiranda dundukas, tai reguliuok nereguliaves – rezultatas bus dundukiškas. Ir reikėtų pastebėti, jog dundukų pilna kaip darbdavių, taip ir darbuotojų pusėse, t.y. daugmaž atspindi vietinio mentaliteto situaciją.

    • mustangas

     Nereikia net akcijų pardavinėti. Užtenka, kad tarpininkas būtų registruotas offshore. Pelną galima pasiimti po lygiai arba broliškai.

     Yra ir taip vadinama „olandiška schema“, kuria naudoja aukštųjų technologijų kompanijos. Pvz Microsoft gamina Kinijoje per nuosavą filialą Airijoje parduoda į JAV. Sakykime Kinijoje įvertintas(t.y. dirbtinai pažemintas įskaitant sąnaudas kad komentatoriui Rytui aišku būtų) pelno mokestis 20 proc, Airijoje 9 proc. JAV 15 proc. Kinijoje jie užpajamuoja už 1 USD, Airijoje už 2 US (Kiniečiai gauna 20ct.) US užpajamuoja už 40 USD (Airija praturtėja 3.42 USD) ir parduotuvėje parduoda už 50 USD. US praturtėja 1.5 USD. Jei eitų tiesiogiai be Airijos būtų 6 proc problema nuo ~40 USD.

     • Šiaip Čiūvas

      ponas V. savo laiku buvo paskirtas tarpininkauti tiekiant dujas Lietuvai (tarpininkauti tais laikais reiškė vežti grynus lagaminais atgal į maskoliją). Kadangi ponaitis, toje pačioje maskolijoje dabar atvirai vadinamas „nedatiopa“, ir tais laikais nepasižymėjo išmintimi, tai darė viską labai smagiai atvirai ir nelabai besijaudindamas dėl kažkokių suknistų mokesčių. Šiek tiek bendrais bruožais galima rasti čia: http://www.exjure.com/lt/index.php?option=com_content&task=view&id=61&Itemid=30. Spėju nuo tų linksmų laikų pas jį turėjo būti likes ne vienas limonėlis užslėptas užantyje (t.y. ofšore), todėl ir spėju, kad pats sau ir pardavinėja tas akcijas, nes politikui nelabai solidu šiais laikais grynų lagaminą paskui save tampytis.
      Iš kitos pusės, vien iš jo rinkiminės deklaracijos į vilniaus miesto tarybą matosi, jog pardavė pastatus su sklypu savo įmonei. Smalsu darosi, ar Artūrą sudomins šis verslo ryklys, nes čia ne koks kreivas laikraštinis-virtualinis šimtaseptymmilijonierius, o rimc politversilnyks. Aš štai džiaugiuosi rades pusę jo praėjusių metų pajamų savivaldos deklaracijoje, bet jaučiu, kad A. R. rastų ne tik kitą pusę bet ir daugiau ;)

     • nerijus

      Šiaip Čiūvai

      Specialiai dėl Jūsų kartoju dokumentinio filmo ciklą: Racism: A History

      http://pleer.my1.ru/news/istorija_rasizma_racism_a_history_2007_smotret_onlajn/2011-04-21-410

      p.s. atsargiai, ten daug įkyrių reklamėlių.

      Pasistenkite peržiūrėti visas tris dalis ir padaryti išvadas apie „vakarų“ civilizaciją ir jos turtų gausą. Sėkmės.

    • aušra maldeikienė

     Gerbiamas Čiūvai, Apie tai, kuo mane kaltinate (kad nekalbu apie mokestines skyles) rašinėju jau 10 metų. Ar mokate skaityti?

 • Zemes Vaikas

  Sistemos klaida, komentarui:

  Artūras Račas
  Gegužė 6, 2011 12:49 ryte |Nuoroda
  Vertinimas +1 -10
  http://racas.lt/lietuvisko-verslo-kasdienybe-du-broliai/#comment-83245

  Trūksta įrašo

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  • nerijus

   Zemes vaike

   Visur yra lygūs ir lygesni ;)
   Net ir sistema tai supranta, o Jūs?.. :)

 • Rytoj-Čiuvui

  Nereikia galvoti,kad žmonės yra dundukai.Jie puikiai supranta,kad daugiausia uždirba tarpininkai,o ne savo rankomis ar protu kuriantys produktą.

  • Fredis*

   Jis http://www.delfi.lt/news/daily/education/kaip-krepsininkas-virto-socialistu.d?id=45224123 irgi galvoja, kad daugiausiai uždirba tarpininkai, todėl įstojo į socialistų partiją, beje, istorikas…

   • Valentinas

    “ O didžiausia kliūtis šiandieninėje sistemoje pasiekti didesnę ar mažesne socialinę lygybę – tai privati nuosavybė.“
    Vis nepaliauju stebėtis, kai žmonės neigia tai, kas yra jų egzistavimo esmė ir būtina sąlyga. Labai panašiai skambėtų toks teiginys:
    „didžiausia kliūtis pasiekti žmogiškumą yra buvimas žmogumi“.

  • Šiaip Čiūvas

   gal galite duoti nuorodą, kuria pagrįstumėte savo teiginį, kad žmonės yra ne dundukai? Tuo tarpu aš iš savo empirinių stebėjimų turiu pasakyti, kad žmonių tarpe yra visokių – ir dundukų ir ne dundukų.

   …ir dar mane lanko nuojauta, kad jumi taip pat teks aiškinti kas yra produktas ir ko jam reikia, kad jis atsirastų. Gal taupom laiką ir pasiskaitykite tamstele pats kituose komentaruose?

  • nesvarbu

   Rytoj-Čiuvui, „…daugiausia uždirba tarpininkai,o ne savo rankomis ar protu kuriantys produktą“. O kuom dirba tarpininkai?

   • Šiaip Čiūvas

    Jangilom ir visokiais muntianais, gal?

   • nesvarbu

    Na, kad dirbant su tomis Jangilom nereikia dirbti rankom, tai suprantu, bet kad ir proto visai nereikėtų…

    • Šiaip Čiūvas

     stebint tūlą jangilų vadą, peršasi išvada, jog proto lyg ir nereikia. Užtenka užnugario maskolijos sostinėje. Tuo tarpu mes nagrinėjame klausimą, iškeltą remiantis argumentais „because I say so“. Labai laukčiau Rytoj atsakymo, kad galėtume judėti toliau produktyviai, o ne trakimiškai.

 • CataclysmMansion

  http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nusikaltimaiirnelaimes/algis-stabingis-junesta-ar-teisus-statybininkai-sunkmeciu-ismokeje-dividentus-akcininkams-bet-pamirse-mokesciu-inspekcija-59-149928

  Straipnis atititinka dividendų, mokesčių, nebaužiamumo ir sukčiavimo schemų temas. Galima pasidžiaugti, kad FNTT ir prokuratūra dirba.

  Vis dėl to(ironija), teismas turės atsakyti į klausimą ir nuspręsti: tai buvo Lietuvoje krizė, ar nebuvo…

 • Rytoj

  Tarpininkai:
  1.Bankai.Už terminuotus indėlius mokamos mikroskopinės palūkanos,už neterminuotus-nieko.Skolinant tų pačių indėlių pinigus,jau imamos solidžios palūkanos.
  2. Prekiautojai maistu:skirtumas tarp kainos,mokamos maisto produktų tiekėjui (pvz. pieno ) ir kainos už tą patį produktą prekybos centre yra keleriopas.
  3. Energijos šaltinių tarpininkai.
  Gauti pelną iš tokios veiklos yra normalu,tačiau nenormalu apmokestinti pelną iš tokios veiklos tik 15 procentų.

  • mustangas

   Pradžiai pasiskaityk knygelę „Ekonomika žaliems“. Gal ne, apsikritai pasiskaityk bet kokią knygelę.
   Po to gali pabandyti paaiškinti šio ar kokio kito forumo dalyviam kas yra pelnas mokestine prasme. Patikėk, visi kartu džaiugsimės tamstos pasiekimais.

  • nesvarbu

   Rytoj,juokingesnį komentarą ekonominėmis temomis vargu ar galima sukurpti:DD. Galite drąsiai siūlytis rašyti tekstus Humoro klubui.

  • Šiaip Čiūvas

   atvirai kalbant visą savo kantrybę su ekonominiais dundukais aš išeikvojau su Trakimu. Su sąlyga, kad čia ne mano blogas, negaliu nei dėti, nei siųsti. Todėl nieko nerašysiu.

   • Trakimas

    Geras sprendimas,Čiūvai:)Reikšmingai patylėk:)

    • Šiaip Čiūvas

     mielas trakimai (iš mažosios rašau sąmoningai), tiesiog norėjau pastebėti, kad spausti „like“ savo komentarui yra taptu meilei su pačiu savim. Tikiuosi tuo užsiminėjate tik interneto komentaruose ;)

     • Trakimas

      Jei savo oponentą bandote „pažeminti“ ,jo vardą rašydamas iš „mažosios“ raidės,tai tik demonstruojate savo bejėgiškumą ir isteriją.Būkit vyras,Čiūvai.:)Nereikia spardyti kompiuterio ar garbų oponentą Trakimą rašyti iš mazosios.:)Nukentės tikrai ne Trakimas iš didžiosios:)

     • Šiaip Čiūvas

      esate melagis, todėl gerbti pačio nėra už ką. Jei pamiršote, vien šioje diskusijoje buvote pagautas už rankos ne vieną ir ne du kartus. Todėl linkiu sėkmės ir laimės.

     • Trakimas

      Pagarba,kai nėra už ką gerbti ir jaudina šiuo konkrečiu atveju,Čiūvai.:)Dėkoju.Daug išmoksi,jei jau supratai,kad diskutuoti su manim Tau yra nepaprastai naudinga:)Aš žinau ir išmanau daug ,smulkmeniškai ir giliai.Tu-absoliutus dundukas.Todėl laikykis šalia ir tobulėk:)

     • Šiaip Čiūvas

      Daugiau į pačio komentarus nebereaguoju. Laikau jus tuščia vieta.

     • Valentinas

      Trakimai, kad ir ką šiandien pavartojai, daugiau to nebevartok, nes tokių sunkių pasekmių stebėti dar neteko.

   • Trakimas

    Tai rodo,kad nesi kovotojas,Čiūvai.Kantrybės aš turiu.Neturiu laiko.

 • O lamborginio balanse jau nera?

 • nuomonė

  Įdomi diskusija,tik gal kiek vienpusiška.Daug protingų dėdžių (tetų) auklėja „Rytoj“,bet protingiems dėdėms(tetoms),skaičiusiems „Ekonomika žaliems“, matyt nežinoma,kad ,pavyzdžiui,Norvegijoje pelno mokestis siekia 28%Danijoje progresiniai mokesčiai siekia 59%,Anglijoje-50%,Olandijoje- 52%. Protingiems dėdėms,matyt, nežinoma,kad šių šalių santvarka- kapitalizmas,o Anglijoje,tiksliau Jungtinėje karalystėje ar Olandijoje valdžioje yra anaiptol ne socialistinės partijos(Conservative party Jungtinėje Karalystėje ar Volkspartij voor Vrijheid en Democratie-Olandijoje).

  • romas

   Pas mus priimta antklodę tampyti ant savęs pasirenkant tuos argumentus, kurie patogūs, ir nutylint nepalankius faktus. Negalima lyginti atskirų mokesčių, nes tai nieko nesako. Lygintinos mokestinės sistemos. Taip pat gerai būtų neužmiršti ir šalies ūkio specifikos. Vienos šalys garsios aukštų technologijų produktais, o kitos kiaulių auginimu ir taburečių gamyba.

  • Šiaip Čiūvas

   traukiant maksimalius dydžius ir nenurodant pajamų/pelno laiptelių ir statistikos diskusijos neverta net pradėti. Sysizmas visa tai.

  • CataclysmMansion

   Dar galima pridėti apie gerovės modelius ir gerovės valstybes siūlau paskaityti – įvertinkite: principai X rinka X valstybes kontrole X piliečių dalyvavimas X pilietiškumas X individas/bendruomene
   (+šeima, bažnyčia)/visuomene. O tada galima kalbėti ir apie mokesčius, apie tarifus.

   Dar neužmirškim starto pozicijos: 100 metrų lenktynės, kai dauguma valstybių startavo savo laiku(prieš 90 metų), kai mažai kas joms trugdė, kai jos atletas(socialinės apsaugos sistema) yra labiau pasiruošes ir finansuojamas…

   • Šiaip Čiūvas

    jaučiu pareigą pataisyti – čia ne bėgimo distancijoje, o bėgimo kryptyje buvo bėda. Kai po II pas. karo v. europa pasakė, kad tokio masto socialinių katastrofų pas juos turi nebuti ir pradėjo kurti visą tai, ką dabar turi, mes tuo tarpu statėm komunizmą prieš savo valią, t.y. bėgom priešinga kryptim nei jie.

    • CataclysmMansion

     O pastaruosius 20 metų į kurią pusę bėgame? Paskui Šiaurės šalis… Paskui Vakarų Europą… Paskui Ameriką… Paskui…

     Juokingiausia, kai įvairiausio plauko žadėtojai teigia, kad Lietuva pavys ir aplenks, kad tai, kas ten gerai – gerai ir Lietuvoje… Žinoma, sugeba naudoti abstrakčius terminus: po 20 metų, po 30 metų, po 50 metų, po 100 metų(čia jau ironija – niekas tokiu ilgu terminu nežada, o gal(visas tas politikavimas aplink SoDrą ir valstybės skolą, kai akcentuojami vaikai, anūkai)…

     Įdomu ir tai, kad žadėtojų požiūriu iki 1990 metų kitos šalys savo socialinių sistemų nekurė, o pradėjo kurti kartu su mumis…

     Dėl komunizmo: prašau paaiškinti man, kuo komunizmo socializmas skiriasi nuo Danijos, Švedijos, Suomijos, Norvegijos, Nyderlandų, Naujosios Zelandijos socializmo, kur valstybės vaidmuo yra didelis. Ar šios šalys nebuvo laisvasis pasaulis 1990 m.?

     Galiausiai(netolima ateitis ar dabartis): paskui Estiją…

     • Šiaip Čiūvas

      pastaruosius 20 metų blaškomės.

     • Rytis I

      Nereikia blaškytis. Man pvz užtenka žinoti, kad būdamas pensijoje, gausiu 3600. O mokesčius, kokie jie nebūtų, mokės kokie nors afrolietuviai. Vien dėl to jau apima toookia ramybė..

     • nerijus

      Ryti I

      Iš kur Jūs žinote, kad būdamas pensininku gausite 600 litus, o gal tai bus eurai?..Buvote Merkinės piramidėje ar pas Palmirą?..

    • nerijus

     Šiaip Čiūvai

     Tenka priminti Tamstai istoriją, kuri byloja, jog „vakarų“ Pasaulis statėsi ne tik savo rankomis, o ir kitų- pavergtųjų- kolonijų ir pan.
     Lietuva, dėja, tokios galimybės neturėjo.

     • mustangas

      Šiais laikais naudingos iškasenos ir gamtiniai resursai nebeturi tiek svarbos. Intelektualinis potencialas yra svarbesnis.

      Išjudėsime kiek pavėlavę, bet nemanau, kad būsim paskutiniai.

     • Valentinas

      Nerijau, baik žiūrėti rusiškus kanalus. Kolonijos vakarams daugiau kainavo, nei iš to turėjo naudos.

     • nerijus

      Valentinai

      Kiek „daug“ kainavo, kai visa darbo jėga ir darbo jėgos sukurti darbo rezultatai plaukė laivais į užkariautojų uostus. Politinė įtaka likusi iki šiol.
      Tamsta mažiau žiūrėk lietuvišką televiziją.

      p.s. „rusiški“ kanalai mano TV prasideda nuo 12 numeriuko. O tamstos?..

     • nerijus

      mustangai

      O ne bandėte savo intelektu pasišildyti sriubos ar radiatorių?..Matyt, nelabai gautųsi?..

     • Valentinas

      Nerijau, juk liepiau baigti žiūrėti rusiškus kanalus! Tavo žiniai jokių ypatingų turtų iš kolonijų vakarai neturėjo. Energetikai buvo naudojama anglis, kurios buvo apsčiai Europoje. Nafta tais laikais dar neturėjo jokios reikšmės. Kolonijos nebuvo turtingos, todėl negalėjo pirkti daug brangių vakarietiškų gaminių – mašinų ir t.t. Pagrindinės prekybos apimtys 19 amžiuje buvo vakarų valstybių tarpusavyje, o ne su kolonijomis. Atsižvelgus į tai, kad kolonijiniai karai daug kainavo, kolonijų priežiūra reikalavo milžiniškų investicijų, o mainais gaudavo iš esmės tik prieskonius ir arbatą, teiginys, kad Vakarai praturtėjo iš kolonijų yra absurdiškas.

     • nerijus

      Jei, Tamstai, BBC- rusiškas kanalas, tai vergovės apskritai nėra ir nebuvo.

     • Valentinas

      Kurioje vietoje kalba ėjo apie vergovę?

     • nerijus

      Kur aš rašiau, jog ši informacija iš rusiškų kanalų?..

     • Valentinas

      Kokia informacija?

     • romas

      ši :DDDD

     • Šiaip Čiūvas

      turiu pasakyti, kad aš ne sysas ir nemėgstu diskutuoti apie tai, kame mažai ką raukiu. Tuo tarpu turiu pastebėti, kad kolonijų po antro pasaulinio karo daugmaž visi atsikratė ir kažkaip tas vakarų pasaulis kaip gyveno taip gyvena. Ir vargu ar galiu pasakyti, kad kolonijos ėmė ir staiga pradėjo klestėti. Tai be didelių tyrimų esu priverstas konstatuoti, kad greičiausiai visgi ne kolonijos lėmė vakarų pasaulio dabartinę gerovę.

   • mustangas

    Sutinku, kad mokesčiai turėtų būti specifiniai kiekvienai visuomenei. Tarkime lyginant gerovės valstybes JAV ir Prancūziją(gali būti Olandija ar UK) aš pradėčiau nuo galimybių jaunimui.
    JAV mokslas yra brangus, bet gabūs yra pakankamai finansuojami ir tikrai turi realių galimybių baigti aukštąjį mokslą. Mulkiai, jei turi sėkmingus tėvus JAV irgi gali mokytis ir netgi gauti geresnę startinę poziciją. Vėliau yra paprasta: gauni už tai, ką padarai, nes jei vieni tavęs neįvertins kiti pasiims už brangiau. Net jei kažkas turi įtakingus tėvus tai padeda tik startinei pozicijai. Lenktynės tik prasideda. Jei turi labai turtingus tėvus gali rinktis menotyrą ar kokias woman social studies. Visuomenei tai absoliučiai dzin. Jie už Tave nemoka ir leidžia pačiam su tėvelių pagalba susivokti savyje. Karjeroje kliūtis esi tik pats sau ir pasieksi tiek kiek sau netrukdysi. Dėl įvairių mokestinių lengvatų progresiniai laiptai pradeda jaudinti tik apie 10-15 karjeros metus. Tada jau turi būstą ir daugiau-mažiau surikiuotą gyvenimą.

    Prancūzijoje mokslas nemokamas ir į bilekokias specialybes gali sustoti bet kokie mulkiai(už visų mokesčių mokėtojų pinigus), kurie jei teiksis baigti net ir per 10 metų valstybė jiems lyg ir įsipareigoja parūpinti darbą ir mokėti algą už kuria dirbti nelabai reikia, bet ir alga nelabai pavadinsi. Dar daugiau, karjeros gale jų laukia pensija, kuri (iš visų mokėtojų pinigų tame tarpe ir jų pačių) bus didesnė už tą pirmąjį atlyginimą. Karjeros laiptais jie kopia pagal komandą, nes negalima aplenkti vyresnio(nors jam ir smegenys į pelenus prieš penkis metus pavirtę). Jei neduok Dieve pasiseka, ateina rūpestingoji valstybė ir uždrožia 50+ proc tarifu.

    Vidutinis pomokestinis startinis atlyginimas JAV yra ~2 kartus didesnis negu Prancūzijoje (įvertinant demografiją t.y. atitinkamai NYC/LA su Paryžiumi ir Jerkeytownas su Chansonvilliu.

  • gied

   Nuomonė:
   Paprastas pavyzdys:
   Norvegijoje pelno mokestis 28%, o dividentai toliau neapsimokesdina.
   Pas mus – 15% + 20% už dividentus. Sumoje – apie 33%. Prieš metus dar buvo berods 6% PSD. Taigi, investuotojo atžvilgiu, mes mokame didesnius mokesčius už Norvegiją.

   • Trakimas

    Lietuvoje pelno beveik niekas „negauna“,nes jis tiesiog išplaunamas:) Apie tai juk ir vyksta diskusija:)

    • Šiaip Čiūvas

     pažiūrėkite mielasis aukščiau, aš jums net nuorodą daviau, kiek pelno gavo Lietuvos įmonės 2010 metais.

  • mustangas

   nuomonei – Ekonomikoje žaliems procentai nenurodyti. Ten tik pasakyta, kad padidėjus valstybės vaidmeniui padidėja perskirstymas ir sumažėja bendrų lėšų investicijų grąža. Valstybė kaip ir bet kuri kita pelno nesiekianti organizacija bus visada mažiau efektyvi nei pelno siekianti.

   Kada visuomenei iškyla klausimas kur po velnių pasidėjo tie
   daugiau nei pusė mano kruvinu prakaitu uždirbtų pinigų sekančiuose rinkimuose keičiasi valdžia. Pasikeitus valdžiai mokesčiai nekrinta rytojaus dieną. Pvz. Clinton-Bush perėjimas truko apie metus, iki kol buvo sumažinti mokesčiai. Kubilius paėmė teisingą kryptį, bet paskubėjo (o gal pas jį patarėjai netraukia, pliončai juk gavosi ir su naktine reforma ir su nėščiųjų pašalpomis).

   • Šiaip Čiūvas

    naktinių grybų pripjovė ne tik su nėščiųjų pašalpomis. Individuali veikla, autorinės pajamos, PSD, etc.

   • Valentinas

    „Clinton-Bush perėjimas truko apie metus, iki kol buvo sumažinti mokesčiai.“
    Rezultatas – Klintono eros perviršis pavirto Busho eros deficitu. Ar yra įrodymų, kad mokesčių sumažinimas atsiperka?

    • Fredis*

     Jeigu aš būčiau socialinių mokslų daktaru, paprastu istorijos dėstytoju ar tiesiog Mokytoju, tai be perstojo kartočiau, jog mokesčius reikia Didinti, Didinti ir dar kartą Didinti. Toks kalbėjimas iš karto suteikia galimybę būti privilegijuotų ir labai socialiai jautrių visuomenės narių rate. Labai nesudėtingu ir jokių valios pastangų nereikalaujančiu būdu palipi vienu hierarchiniu laipteliu aukščiau už mokesčių mažinimu suinteresuotus žmonės, kurių pirštai lenkti tik į save, t.y. spekuliantus, vagis ir jų ideologinius rėmėjus iš vieno instituto, kurio pavadinimą viešojoje erdvėje jau darosi nepadoru minėti…

   • aušra maldeikienė

    Gal galite patikslinti, apie kokią pusę kalbate?

   • aušra maldeikienė

    labai man patinka žmonės su ekonomikos žaliems žiniomis. Aš kažkada skaičiau ir rimtai analizavau „Kompiuteriai žaliems“. Dabar moku įsijungti ir išjungti, Ir dar visokių operacijų. Jaučiuosi gudri. Kai nežinau, kas vyksta, iš pradžių kompiuterį įkalbinėju veikti, o po to kviečiu sūnų. Labai įdomu buvo sužinoti apie Busho Clinton „perėjimą“, bei apie tai, kad valdžia visada mažiau efektyvi nei pelno siekianti. Ekonomikos Nobelio premija, gaila nėra faktų, kurie tai patvirtina, nes viskas baigiasi, kaip dabar — efektyvų iki beprotybės verslą gelbėja valdžia ir pensininkai. Beje, pastarieji tikrai gali labai daug ką išgelbėti — tereikia jiems neleisti gyventi po kokių 60 metų. Na tikrai, įkalbėtas kompiuteris. Labai mane pradžiugino tas tekstas ir autoriaus debiliškas grožėjimasis savo neišmanymu.

    • mustangas

     Sveikinu. Einate teisinga kryptimi kompiuterių sferoje. Jei pastarasis nustoja veikti priežastys gali būti kelios(supaprastinsiu) 1. programos klaida, 2. jūsų klaida, 3. aparatūros gedimas. Jums bet kuri iš jų atrodo vienodai pagal simptomus. Taip ir su Klintono – Bušo perėjimu: batai ekonomikai mano, potencialaus Nobelio premijos laureato, ;) nuomone atėjo ne nuo mokesčių sumažinimo, o labiau nuo karinių išlaidų (9/11 ir karai Irake/Afganistane) Deja finansinę paramą reikia atidirbti ir JAV (Bušo atveju gynybos ir naftos pramonėms). Taip, mokesčių sumažinimas nepadėjo. Veliau reikėjo gelbėti neprižiūrimus valstybės garantuotus pinigus (FANIE MAE ir FREDIE MAC) praskolinusius bankus ir tam buvo sukurta TARP programa, kuri su teisingai pririštomis valdymo virvelėmis davė…. pelną! (Čia kaip prieštarauja mano teiginiui apie neefektyvią valstybę) Toliau į sceną įdefiliavo Obama ir atsidėkodamas už paramą farmacijos kompanijoms ir spręsdamas 48 milijardų dolerių problemą(tiek neišgali susimokėti neap(da)draustieji ligoninėms už paslaugas) po metų įvykdė reformą, kuria įsipareigojo išleisti 985 mlrd. dolerių. Jeigu jūsų nuomone šitas atskirai paimtas faktas rodo valstybės efektyvumą aš mesiu paskutinį kozirį: SEC – biržos kontrolės institucija 10 metų buvo mulkinama Bernardo Madoffo (nuteisė jį 150 metų, kad du kartus nelakstyti). Bet ką aš čia, Lietuvoj generaliniai prokurorai neblogiau už biržos maklerius prekiauja (Čia aš apie tuos pavėluotus pranešti kelis tūkstantėlius).
     Viskas! Daugiau nebeturiu kitų svaresnių argumentų. Neabejoju, kad ir pati galėtumėte pateikti panašių faktų iš efektyvios lietuviškos valdžios veiklos.

     Beje, sutinku su Jumis, kad Lietuvos pensininkai nieko neišgelbės, nes jie jau neturi pinigų, kuriuos galėtų paskolinti. Jiems valstybė yra įsipareigojusi už tuos didelius(MILŽINIŠKUS) mokesčius kuriuos iš jų surinko jiems dirbant. Taip, įsipareigojimas išnyksta, deja, tik jiems numirus.

     JAV kiek kitaip, valstybė įsipareigojo pensininkams suteikti gydymą ir pensiją, bet ne didesnę nei tokią kurios užtektų pavalgyti. Kilniadvasiškai padalydama ~15 proc socialinių mokesčių naštą tarp dirbančiojo ir darbdavio(anksčiau buvo dar mažiau). Visi kiti pensininkų pinigai sukaupti neapmokestintuose pensijų fonduose kuriuos jie valdo ir esant reikalui gali paskolinti valstybei pirkdami obligacijas (liet. prezidentės mėgiamus taupymo lakštus) Beje pati valstybė bevelija skolintis iš kiniečių pensininkų, bet tai jau kita kalba.

     Iš Jūsų komentaro mane labiausiai pradžiugino nuotolinis mano diagnozės nustatymas. Jei kartais neišeitų su kompiuteriais ar su ekonomika nuoširdžiai siūlau pabandyti mediciną.

     • Komersantas

      Mustangai,

      Kažkaip keista, kad jus džiugina teisinga diagnozė…

      Žmogus bandantis tokį nerišlų minčių kratini prastumti kaip potencionalaus Nobelio premijos laureato komentarą tikrai vertas visų Aušros komentare pateiktų apibūdinimų.

     • nesvarbu

      mustange, į Fannie Mae ir Freddie Mac (antrines nekilnojamojo turto, hipotekos akcijų rinkas)iki 2007 – 2008 m.m. prasidėjusios krizės daugiausia investavo, todėl daugiausia ir prarado mūsų kaimynė Rusija. Rusai kaip į užpakalį sukišo didesnę dalį (virš 500 milijardų JAV dol.)savo pasakiškų pelnų nuo prekybos nafta (buvo net 148 JAV dol. už barelį).

    • Šiaip Čiūvas

     mieloji p. Aušra, gal galite pasidalinti, kokia tema disertaciją rašėte?

    • Gerbiama Aušra.
     Ar teko skaityti knygą „Smaragdo miesto burtininkas“?
     Ar žinote kad šios knygos angliškas originalas „The Wonderful Wizard of oz“ yra „užkoduota“ ekonominė teorija?
     Ar gerai žinote apie ką kalba naftos piko teorija (Peak Oil)?
     Ar tikite ta teorija?
     Ar matėte Chris Martenson „Crash Course“?
     Kas yra ekonominis augimas?
     Kur Jūsų nuomone (apytiksliai)yra ekonomikos augimo riba?
     Ar girdėjote apie sudėtingų sistemų teoriją ekonomikoje (Complex Systems Theory)?
     Ar girdėjote, kad ekonomikos sudėtingumą lemia energijos kiekis? Mažiau pasiekiamos energijos-paprastesnė ekonomikos struktūra.
     Prašau atsakykite į šiuos klausimus nors trumpai, atsilygindamas padovanosiu knygą.
     Su pagarba
     filosoffas

     • Rolandas

      Hmmm, filosoffe. Siunti dėstytoją pasiruošti ir atsakyti į tavo klausimus, galetum pradžiai bent prisistatyti.

     • Valentinas

      Aš galiu pristatyti:
      Jaunuolis įtikėjęs į dabar madingą pasaulio pabaigos versiją – Peak Oil Therory, visais įmanomais būdais stengiasi liūdinti save ir kitus. Kadangi jam atrodo, kad jis yra labai mąstantis, tai pasivadino „filosofu“. Teigtina, kad, susidūrus su pirmomis realiomis problemomis ir pirmais realiais džiaugsmais išsigydys, tačiau garantijų nėra. Trumpai tariantant – ekonomikos gotas.

     • Valentinai,
      tikrai pataikei. Man patiko – jaunuolis ekonomikos gotas. Dar galiu pridėt kad pusiau emigrantas, nes dirbu daugiausia užsienyje.Praeitais metais dirbau Indijoje,Afrikoje, Europoje. Savo akimis mačiau apleistas naftos platformas Gabone.Birželio mėn tikiuosi padirbėt naftos kompanijai Jemene. Taigi naftos piko teoriją ne tik žinau, bet ir savo akimis mačiau jos pasireiškimą. Tarp kitko, naftos piko teorija tai ne teorija, o faktas. Faktas kurį patvirtina krūvos duomenų.To fakto niekas nesugebės paneigti. O jo poveikis jau dabar jaučiamas.
      Dar pridėsiu kad kiekviena tiesa praeina tris stadijas: pirmiausia ji išjuokiama kaip kvaila,vėliau ji smarkiai neigiama,ir galiausiau pripažystama. Man labiau patiktu padiskutuoti su tais kurie peržengė pirmą stadiją. Todėl ir pasiūliau dovanų knygą..Gaila kad niekas nesiryžta pakelt pirštinės.

     • Fredis*

      Vienintelis kelias be alternatyvų – žmonėms pažaboti savo egoizmą, judėti aplink savo gyvenamąją vietą ne didesniu kaip 15-20 km spinduliu pirmenybę transporto priemonei suteikiant dviračiams ir elektromobiliams ir, žinoma, renovuotis savo gyvenamuosius būstus. Gyventi reikia kukliai.

     • romas

      Nesidomėjau naftos piko teorija, bet truputį susipažinau filosoffo bloge. Manau, kad nafta – tik viena iš būsimų žmonijos krizių priežasčių. Viską, kas gyva, krizės ištinka nuolat. Žmogus nuo likusių gyvybės rūšių skiriasi tuo, kad šiek tiek sugeba ateitį prognozuoti, ir tai duoda daugiau šansų išlikti. Net jei ir išspręstume energetinius arba pramonės žaliavų klausimus, liktų demografinių, maisto, vandens krizių grėsmė. Bet ir tai – šios krizės suvaldomos. Sunkiai susidorotume su atspariais vaistams virusais ir bakterijomis, o koks nors asteroidas gali iš viso užbaigti gyvybės egzistavimą Žemėje. Žodžiu, yra daug visokių priežasčių nesiliauti gąsdintis dėl žmonijos ateities. Dėl ko tikrai neabejoju – žmonija tikrai žus kada nors, nes nieko nėra amžino. Bet norisi vėliau, aišku :)

     • Valentinas

      „Filosofe“,
      Su tavimi diskutuoti apie ekonomiką, tai tas pats kas su gotu diskutuoti apie tamsiųjų jėgų pasaulį arba su Bin Ladenu apie rojų. Pradžioje reikia, kad išsivaduotum iš pamišimo, o tada jau galima bus ir diskutuoti apie tai, ką laikai faktais.
      Iš savo pusės galiu pasakyti viena – kai baigsis nafta – atsiras kažkas pakeisiantis naftą. To pakeitimo mechanizmas tai naftos kaina. Kuo jis bus didesnė, tuo daugiau finansinių paskatų ieškoti alternatyvos. Staiga po keliasdešimt metų pastebėsi, kad ta nafta nelabai jau ir reikalinga, nebent Maximos maišeliams gaminti.

     • romas

      maišelius jau dabar moka gaminti iš krakmolo. O iš tikro prognozuoti ateitį pagal šiandienos supratimą yra neprotinga. Mes neturim nei supratimo apie ateities technologijas, nei žodžių tiems dalykams pavadinti :)

     • Rolandas

      Valentinai, mintis, kad Apokalipsė gali dar kurį laiką užtrukti, daugeliui lietuvių yra šventvagiška.

     • Valentinas

      Ne tik lietuvių. Štai Romoje vakar turėjo būti žemės drebėjimas, kurį išprognozavo prieš 30 metų miręs mėgėjas-seismologas-filosoffas. Deja, drėbtelėjo Ispanijoje. Truputėlį nepataikė :)

     • Fredis*

      Paklaida buvo labai nedidelė, todėl italų apokaliptinės nuotaikos nei kiek nesusilpnėjo. Vakarykštė evakuacija iš Romos turėjo prasmę, atsargumas dar niekam gėdos nepadarė.
      Štai ne mažiau žinomas filosofas ir puikių įrašų žymiąjame tinklaraštyje autorius Romas šiandien ryte išpranašavo, jog gyvybė Žemėje užges nuo susidūrimo su asteroidu. Gaila, kad nepasakė kada.

     • romas

      Fredi, kiekvienas turim savo asmeninę pasaulio pabaigą, po kurios jokie asteroidai nebesvarbūs. Trakimas gerai moka matematiką. Jis pasakytų, kad tikimybė numirti kasdien auga :)

     • Fredis*

      Individo išsilaisvinimas ir asmeninės iniciatyvos nevaržymas (liberalai), tradicijų puoselėjimas ir bendruomeniškumas (krikščionys demokratai), socialinė lygybė (socialistai) ir gamtosauga (žalieji) – pagrindinės žmonių veiklos kryptys.
      Žaliųjų judėjimas yra labiausiai perspektyvus, nes likusiomis kryptimis žmonija labai smarkiai pažengė į priekį. Žmonės neturi moralinių ir etinių teisių siurbti iš Žemės išteklių jų neužpildžius kitais, ne mažiau vertingais pakaitalais ir nepaaiškinus sekančioms kartoms kaip jos turės verstis būsimos visiškos dykvietės sąlygomis.

     • romas

      Fredi, vienas iš žmogiškų mitų yra atskirti save nuo gamtos ir manyti, kad kenki jai savo egzistencija. Kenkti galime tik sau, o ne gamtai, todėl būkim humanistais vietoj žalųjų.

 • nuomonė

  Jungtinėje Karalystėje pelno mokestis-28%,o dividendai apmokestinami progresiniu mokesčiu:
  iki 35000 svarų sterlingų-10%
  iki 150000 svarų sterlingų-32,5%
  daugiau ,kaip 150000 svarų sterlingų-42,5% .

  • Šiaip Čiūvas

   užtai ir kaupia britai kapitalą ofšoruose ;)

  • gied

   Nuomone: nevisiškai tikslu. Egzistuoja keli dividentų tarifai, bei keletas įmonių formų, kurios nemoka pelno mokesčio (bent jau kai kuriais atvejais). Ir dėl to Šiaip Čiūvas teisus – daugelis stambesnių įmonių (kurios gali) kuria ofšorus. Dar dabar GB pykstama, kad Google padalinys UK turi tik kaštus, o pelną turi Airijos padalinys (kur 12,5% tarifas).

   • nesvarbu

    giedr, Sturgeono taisyklė teigia, jog devyniasdešimt procentų visko yra mėšlas.
    Akivaizdu, jog niekingai mažai-tik dešimt procentų pasaulio dalykų yra geri dalykai (pvz. Valentino komentarai ir pan.)
    Gal kas ir prieštaraus, tačiau pačio rimtus svarstymus ekonomikos temomis, vietoje „dividendai“ vartojant sąvoką „dividentai“ priskirčiau prie tų 10 procentų, nes labai jau juokinga:DDD

 • briedis

  kasdienybe „du broliai“, apyausris- klaipedos kartono kombinato krantines privatizacija, vidurdienis- „pagauk pasata su benzinu“. o vakaras? o kuo londone vakarai prastesni nei plungej?

 • Fredis*

  Prezidentė šiandien padėjo tašką diskusijoje apie lietuviško verslo kasdienybę
  http://verslas.delfi.lt/business/dgrybauskaite-musu-socialine-sistema-orientuota-i-islaikytiniu-kurima-ir-atbaidyma-nuo-darbo.d?id=45341067
  Tokie pasisakymai atperka visas klaidas užsinio politikoje, žinoma, jeigu tokių buvo.

  • Valentinas

   Fredi,
   Šiomis mintimis Grybauskaitė užsitraukė amžiną Austro, Maldeikienės, Lazutkos ir Gylio neapykantą.

   • Fredis*

    Lazutka ir Gylys, kaip ir Adamkus, per Prezidentės rinkimus tikriausiai balsvo už Butkevičių, tačiau Austras ir Mokytoja Aušra, spėju, kad už D.Grybauskaitę.
    Kandidatai į aukščiausius valdžios postus savo programas visapusiškai ir galutinai publikai turėtų atskleisti dar rinkiminės kampanijos metu, tada mažiau būtų nesusipratimų, nes dabar Austras gailisi savo neapdairaus žingsnio. Sandėlininkai ir toliau vargs už atlyginimą, kuris yra tik truputį didesnis už patį minimaliausią.

  • nerijus

   Joo…

   Matyt, D. G. (nebesimaigo maigyklė ją vadinti Lietuvos Dalia) jau nenori tapti (būtent) antros kadencijos prezidente? Tylomis bandė pasiremontuoti namuką, nes jai šis „namkukas durniškėse“ lieka iki „gyvos galvos“ plius dar daugelis privilegijų apie kurias ji pamiršo paminėti savo šiandieninėje rašliavoje. Kas jai jį paremontuos, jei nebus išrinkta antrajai kadencijai? Teks pačiai ir iš savo lėšų, tfu, briuselinių pinigų ;)

   p.s. įtariu, kad prezidentūrą užleis Zuokui :)

   p.s. p.s. kodėl ji nekalbėjo apie tai, kad per 20 nepriklausomybės metų pastatytas tik vienas darželis Vilniuje?..
   Kad emigrantai emigruoja ne dėl to, kad čia jie blogai dirba ir dėl to jiems nemoka, o dėl to, kad už tą patį darbą jiems ten sumokės bent minimumą tiek, kad Žmogus galės pasijusti gyvenąs, o ne egzistuojantis?..

   • suomis

    Nerijau, rizikuojate atsidurti vienoje eilėje su Austru, Trakymu, Maldeikiene ir kitais „raupsuotaisiais“, nepataikančiais į taktą. : )

    • nerijus

     suomi

     Man visiškai p*fig ką apie mane galvoja propagandistai valentinai, romai ar fredijai. Man tik įdomu: iš kur pas juos tiek laisvo laiko rašyti čia ir, ar jiems nėra už tai mokama iš LRI?..

     p.s. nedaug liko ir apie vieną iš jų žinosiu daugiau- nei jis apie save :)

   • Fredis*

    nerijau, reikia išleisti įsakymą ar dekretą, kad darbdaviai daugiau mokėtų darbuotojams ir problema, susijusi su emigracija, bus išspręsta. Kodėl apie tai nepagalvojai? Gal Zuokas tai padarys?

    • nerijus

     Fredi*

     Taip. Minimumas Lietuvoje: ne mažiau 1,5 tūkst. „į rankas“, o nevykėliai verslininkai, kuriems tai našta- lai bankrutuoja.
     Kuo mažiau galvoje utėlių- tuo didesnė tikimybė, kad mažiau užkrėsi aplinkinių.

     p.s. Fredi*, ar turėjote vaikystėje utėlių?..

     • Fredis*

      Ekonomistai galėtų tavo teiginius labai rimtai apsvarstyti.
      Nerijau, gal jau dirbi vyriausybėje patarėju ekonomikos srityje? Matau, kad esi labai gabus, išsilavinęs ir teisingai mąstantis pilietis. Veltui žūva talentas.

     • nerijus

      Neatsakėte į mano klausimą: ar turėjote vaikystėje utėlių?..

     • Fredis*

      nerijau, kuo verslininko būna sunkesnė vaikystė (utėlės, rachitas, nešvara, nuolatinis alkio jausmas ir šaltas būstas žiemą), tuo verslininkas būna veržlesnis, sumanesnis, tuo labiau jo įmonė klesti, o darbuotojai joje turi daugiau socialinių garantijų, gal net ilsisi darbdavio lėšomis įsigytuose poilsio namuose ir gydyklose.

     • nerijus

      Tamsta Fedi*.
      Ar Jūs galite atsakyti į mano paprastą klausimą, o ne tauzyti ditirambus: ar turėjote utėlių vaikystėje?
      Manau, kad klausiu paskutinį kartą ir neteks jo kartoti?..

     • Fredis*

      Į tokius klausimus neatsakinėju, bet Tau, kaip labai gabiam vaikiui, galiu atsakyti – visos mano žinios apie utėles apsiriboja tik tuo, jog žinau, kad yra specialios šukos utėlėms šukuoti, jos yra tankesnės nei įprastos.

     • nerijus

      Žvilgterėkite savo spintelėje: gal ten tos šukos kažkur užsimetusios?..Gal verta pertraukti keletą kartų per savo kaunietišką pakaušį?..Šiaip, profilaktiškai.

     • Valentinas

      Nerijau,
      Tavo kvailos mintys dažniausiai būna žavios, bet ne tada, kai būni grubus. Kai būni grubus, tada tampi panašus į Suomį.

     • Fredis*

      Nerijaus priekaištas valstybės aparatui, jog šis neužtikrina samdiniams darbo vietų ir reikiamo (pageidaujamo) atlyginimo, yra neatremiamas. Nerijus surado sau specializaciją – spausti valstybės aparatą, kad šis būtų efektyvesnis ir tinkamai atliktų savo funkcijas.

   • romas

    nerijau, nežinau, ar teko tau kada samdyti kokiam nors vonios remontui, bet mėginu įsivaizduoti samdantį. Ko gero paprašytum plytelių klojėjo pažymos apie šeimos sudėtį ir pajamas, kad užtikrintum plytelių klojėjo orų egzistavimą: vaisiai vaikams, bilietai į teatrą, knygos, atostogos Lietuvos pajūryje ir pan. Akivaizdu, kad tau labai rūpi išlaikyti plytelių klojėją Lietuvoje, todėl būtum jam dosnus ir dėmesingas.

    • nerijus

     romai

     Samdydamas, matyt, turiu atsižvelgti į rinkos diktuojamas kainas?..
     Tamsta romai, savo kliedesius aptarinėkite su aukštesnės „prabos“ „ekonomistais“. Žinote ką turiu omenyje?..

     • romas

      nerijau, reikia atsižvelgti į žmogaus padėtį ir sumokėti padoriai, kitaip būsi kaip utėlė kokia samdydamas. Beje, žmonės Lietuvoje kuklūs ir dažniausiai prašo per mažai: yra įsitikinę, kad samdantieji domisi rinkos kainomis.

     • nerijus

      Kokią padėtį rinktis prieš jam sumokant už darbą ir „teisingai“ sumokant: kai jis klūpi, žiovauja, kasosi ausį, garsiai čepsi?..

      Kad Lietuvoje Žmonės kuklūs, tai drįsčiau abejoti. Jie nesikuklina lėkti į VP Akropolio naktinius išpardavimus ir brautis alkūnėmis link pigesnio rūbo, kuris, galimai, bus numestas pakampėn po poros kartų naudojimo ir pamirštas.

      Tai čia vėl kaltas tas nabagėlis, kuris gaudamas minimumą nori nors kartą pasijusti Žmogumi ir nusipirkti prekę, kuri kainavo 100 litų, o dabar „tik“ 50?..Nors jam jos ir nereikia…
      Kam tada reikalingas visas Valstybės aparatas, kuris turi užtikrinti, jog tokių nabagėlių, prie Akropolinių išpardavimų, liktų tik myzeris? Matyt, nėra tam reikalo ir didelio noro?

     • romas

      nerijau, kapitalizmas yra tokia santvarka, kai valdžia kišasi į asmeninį žmogaus gyvenimą minimaliai, o atlyginimus gali nustatinėti tik dirbantiems valstybės tarnyboje. Trūksta darbo, todėl ir algos mažos. Neįsivaizduoju, kas turėtų sugundyti darbdavius kurti daugiau darbo vietų, kai požiūris į juos Lietuvoje – švelniai sakant – nekoks.

     • romas

      Va Matuzas kalba apie progresinius mokesčius ir turto mokestį. Jo klaida, kad žada tik 2013m. Reiktų prieš rinkimus. Ar balsuotum, Nerijau, už konservus, jei jie įvestų progresinius?

     • nerijus

      romai

      Reikėtų pamatyti kokį variantą NT mokesčio jie pasiūlytų ir tada spręsčiau ar balsuoti už šią partiją.

      Šiaip, tai progresiniai ir NT mokesčiai ne konservatorių prioregatyva. Jie monopolistų šalininkai.

     • romas

      NT mokesčius turėtų mokėti visi ir jie turėtų būti progresiniai taip pat, manau. Jei pridarys išimčių, kai už kažkokį turtą nereikia mokėti, tomis skylėmis būtinai pasinaudos turtingieji. Juk nesunku rasti vargšų giminaičių.
      Kodėl staiga konservatoriai monopolistų šalininkai? Gal turėjai omenyje ne Lietuvą?

     • nerijus

      Taip. Konservatoriška ideologija- politika remiasi tik didžiuma, o ne mažuma. Bent jau taip turėtų būti.
      Lietuvoje, žinoma, partijose yra tik viena ideologija- interesai, taip pamirštant ir iškreipiant jų buvimo esmę.

 • nerijus

  suomi

  Man bus garbė, jei atsidursiu šalia Maldeikienės, Trakimo, Austro ar Lazutkos, nes man- iki jų- toli šviečia ;)

 • CataclysmMansion

  Kas vakar žiurėjot „Paskutinę instanciją“? Suvelta tai konkrečiai, bet atidžiai žiūrint ryškūs sukčiavimo modelio kontūrai.

  Kaip jums toks verslo modeliukas su bankais, ES pinigais, ir patikliais zmonemis?

 • Jonas III

  Naujausias LT radijo pranešime sakoma, kad vyriausybė skyrė 200 000 naujai sukurtai įstaigai Lt KGB duomenų paviešinimui. Ar čia ne valstybinė „dviejų brolių“ verslo analogija?. Manau, kad dauguma informacijos skleidėjų sutiktų ne tik kad nemokamai platinti, bet dar ir nemažai primokėtų už galimybę tą informaciją pateikti

 • Pingback: Mane vėl svarstys: "Du broliai" teigia, jog buvau netikslus | Artūras Račas()

 • Gerbiami gerbiamas klientų,

  Ar norite būti laisvi nuo skolos? Ar jums reikia paskolos atsargines kopijas savo verslą? Ar norite pradėti naują verslą, ir jums reikia paskolos? Kas nors jums reikia kuo greičiau paskolą, nedvejodami kreipkitės į mus adresu Benedikto Tupaz PASKOLŲ įmonė, turinti elektroninio pašto adresą žemiau:
  benedicttupazloanfirm@gmail.com

  Jei jus domina gauti paskolą iš mūsų, Kontaktai Misteris Benediktas Tupaz savo elektroninio pašto adresą. Taip pat prašoma užpildyti duomenų formą žemiau:

  DUOMENŲ FORMA:
  (Eteriniai laukai pažymėti *)

  Priešdėlis (Mr, Mrs, Ms, dr, ir kt.): …….
  * Vardas: ……………………. . ..
  * Pavardė: ……………………. . …
  * Amžius: ……………………………….
  * Adresas: ………………… ………..
  * Šalis: ………………….. ………..
  * Šalis: …………………… ………..
  * Įmonės pavadinimas (jei yra): …………………
  * Paskolos suma, reikalinga: skaitymui ………………..
  * Paskolos paskirtis: ……………………..
  * Trukmė: ……………….. ………..
  * Gimimo data (MMMM-mm-dd): …………..
  * Lytis: …………………. ………..
  * Šeimyninė padėtis: ………………….. ..
  * Next of Kin „: …………………….. ..
  * Mėnesio pajamos: ………………….. ..
  Telefonas: ………………….. . . …….
  Faksas: ……………………. . . …….
  * Mobilusis / Mobilieji: ………….. . ……..
  Internetas namuose …………………….
  * E-mail: …………………. ………..

  Pripažindamas šių detalių, mes atsiųsime Jums mūsų sąlygas
  kartu su grąžinimo grafiką ir Jei jūs sutinkate su terminais ir
  sąlygos, jūs stovite gauti paskolą per 24 valandas. Tai priklauso nuo
  Jūsų rimtumas ir skuba gauti paskolą.

  Pagarbiai,
  Mr.Benedict Tupaz

 • Pingback: Lietuviško verslo kasdienybė: "Stikliai" | Artūras Račas()

 • Jolanta

  Hehe, tai prikirpo tave, Racai, vis delto II „Du broliai“ uz si straipsneli :))) O sakei, kad tai as skaityti ir teksto suvokti nemoku.. :) Dundukas.. Taip ir nesupratai, ka pasakyti norejau, kol is advokatu laisko negavai.. :)

  • miela Jolanta (kažkodėl tai man atrodo, kad tamstos tikrasis vardas yra kitas ir jis man žinomas), nereikia savo bėdų perkelti ant kitų galvų. Dundukė ir akivaizdžiai latentinė esate tamsta. „Du broliai“ bandė ir galbūt net su advokatų pagalba, bet viskas baigėsi jų fiasko. Dvigubu, nes pažadėję atsiųsti kitos savo įmonės ataskaitą, apsimelavo. Ir toliau liko mano taikiklyje.

   O kalbant apie advokatų laišką, tai maniškis, nors dar tik padėjėjas, ura šimtą kartų vertesnis už „Dviejų brolių“ samdomus. Bet toks tas lietuviškas verslas (ne visas) – pinigų lyg ir turi daug, bet nepastebi, kaip bankrutuoji. Bet tansta juk pati tai žinote, ar ne?