Diskusijos dėl MMA: liūdna ir gėda

Savaitraštis 15min 2012 04 27

***********************************

 

Labai gerbiu finansų ministrę I.Šimonytę. Mano nuomone, taip išmanančio savo darbą, sugebančio prisiimti už jį atsakomybę ir atsispirti populizmo pagundoms valstybės pareigūno šiame poste Lietuva per 22 metus neturėjo. Na, gal išskyrus 2001-2004 metus, kai finansų ministre dirbo dabartinė prezidentė.

Nepaisant to, šiandien, klausantis ką I.Šimonytė kalba apie minimalios mėnesio algos didinimą, man šiek tiek liūdna ir gal net truputį gėda.

Liūdna nes, kad I.Šimonytės argumentuose skaičiai ir aritmetinė logika yra svarbesnė už žmogaus orumą, o gėda todėl, kad finansų ministrė yra Lietuvos vyriausybės narė. Mano – Lietuvos Respublikos piliečio – vyriausybės.

Pagrindiniai I.Šimonytės argumentai prieš minimalios algos didinimą 100, o ne 50 litų yra tokie: vidutinis darbo užmokestis šiandien dar nepasiekė 2008 metų lygio, kai minimali mėnesio alga buvo padidinta iki 800 litų. Tad padidinus pastarąją iki 900 litų, santykis tarp minimalios algos ir vidutinio darbo užmokesčio būtų geresnis nei buvo prieš ketverius metus. Be to, pasak ministrės, būtina atsižvelgti į tai, kad minimali mėnesio alga mokama nekvalifikuočiausiai darbo jėgai ir didinant ją visu šimtu litų, viešajame sektoriuje atsirastų žmonių, kurie yra baigę aukštąjį mokslą, dirba kvalifikuotą darbą ir gauna beveik tą pačią algą, kaip ir nekvalifikuoti žmonės. Na, ir paskutinis argumentas – minimalios algos didinimas pareikalautų papildomų valstybės biudžeto lėšų.

Pirmąjį finansų ministrės argumentą nuginčyti, atrodo, sunku. Bet pabandyti galima, nes mechaniškai lygindama 2008 ir 2012 metus, ministrė neatsižvelgia į pastarųjų ketverių metų pokyčius. O tie pokyčiai yra tokie, kad jei vidutinis atlyginimas tiek 2008-aisiais, tiek 2012-aisiais garantavo minimalių normalaus žmogaus poreikių tenkinimą, tai minimalaus atlyginimo reali vertė per ketverius metus pasikeitė iš esmės. Kas jau kas, o I.Šimonytė tikrai supranta, kad 670 litų “į rankas” šiandien, atsižvelgiant į pastarųjų ketverių metų maisto, komunalinių ir transporto paslaugų kainų dinamiką, yra tikrai ne ta suma, kuri leistų išgyventi.

Lietuvoje gaunančių tuos 670 litų yra daugiau nei 215 tūkstančių. Statistikos, kiek iš jų gauna kokią nors valstybės paramą, nėra, tačiau yra žinoma, kad įvairias socialines išmokas Lietuvoje gauna kiek daugiau nei 220 tūkstančių. Nedrįsčiau teigti, kad šios dvi kategorijos yra tapačios, tačiau bandyčiau spėti, kad mažiausiai pusė iš 215 tūkstančių yra ir tarp 220 tūkstančių. Finansų ministrė tikriausiai žino, ar mano spėjimas yra teisingas, tačiau net jei kiek apsirinku, trečiasis argumentas – dėl minimalios algos didinimo poveikio viešiesiems finansams – pradeda kelti abejonių. Juk iš esmės koks skirtumas: ar mokėti didesnį atlyginimą iš valstybės, ar pašalpas iš “Sodros” biudžeto? Abiejų biudžetų deficitai juk finansuojami tomis pačiomis Lietuvos valstybės vardu gaunamomis paskolomis.

Lieka dar antrasis ministrės argumentas – apie skirtumus tarp “nekvalifikuotų” ir “kvalifikuotų”. Ir tai yra ta vieta, dėl kurios man gėda. Nes man atrodo, kad normalioje valstybėje valytoja, slaugė ar kiemsargis, sąžiningai dirbdami savo darbą, turėtų gauti atlyginimą, kuris leistų jiems išgyventi be valstybės paramos. Nepriklausomai nuo to, kiek “kvalifikuotų” nevykėlių pasirinko darbą viešajame sektoriuje.

(6 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...
 • Sapnas

  Jei nėra komentarų, tai galiu… Aš noriu jus paklaust: apie kokia žmogaus garbę kalbate? Apie kokį žurnalistų garbingumą? Apie kokį kalbate?… Aš suprantu, kad iškyla pasirinkimas: ar aš sutinku reketuoti, ar nuo to pasitraukiu. Visgi reikia įžūlumo ir drąsos, kad verslininkui tai pasakytum: Moki 200 000 arba bus problemų… Aš, toks nemoralus, va šito negaliu… Esu turbūt debilas.. Kas tai darė?.. Garsios žurnalistės, nes jie nieko nedaro savo rankomis, jie nusiunčia kvailas ir garsias žurnalistes, bijančių dėl savo algų… Valė Če, Vida D… ir tt. toliau. Niekada nuo to neatsiplausite… Kaip jūs galėjote ištarti tiems verslininkams: mokėk arba bus blogai… Jūs juk tapote reketyrėmes. Net Pagal BK. Ir manote, kad tai normalu?…

 • Fredis*

  Man liūdna, bet ne gėda. Ministrės toks darbas. Aš ir tokie kaip aš (dar 243’822 piliečiai, 19,72% nuo galiojančių biuletenių) šiam darbui pasamdėme finansų ministrę ir Ji dirba gerai. Neužmirškime, kad ministrė kiekvieną dieną prieš akis mato skaičių 6,1 proc. (Valstybės skolos aptarnavimas).
  Paskutinis sakinys – dar vienas akmuo į Maro daržą.

  • stogas

   Kai matai 6.1 skolos aptarnavima, neperki naujo BMW vezioti seimo narius pas uosvienes ant bulviniu blynu…

 • Sapnas

  O toks būsiu įžūlus: aš prašau Vale Čeplevičiūtę ir Vida Danilavičiūtę, kad paneigtumėte, kad aš sakau ne – tiesa. Tai Reketas. Jei reikės aš atsistosiu teisme. Taip, galiu. Gal gana meluoti?

  • Rytis I

   Ot tai žmonės, patys teisman veržiasi :O

 • Andrius

  …kokią čia Šimonytės „logiką“ pone Račai minite ?…Jei Šimonytė mąstytu bent kiek logiškai, tai žinotu, kad minimali alga turėtu priklausyti ne nuo „santykio su vidutiniu atlyginimu“, o su riba, žemiau kurios dirbančiojo pragyvenimas negali būti laikomas oriu… jau nekalbant, kad civilizuotoje valstybėje minimali alga negali būti laikoma tokia už kurią fiziškai neįmanoma pragyventi…

  • znakorius

   Sakyčiau kitaip: ne „dirbančiojo pragyvenimas negali būti laikomas oriu“, o neįmanomu (nes nesukčiaujant ir taip neprisiduriant, nepragyventų niekaip).

 • MMA NĖRA tapatus nekvalifikuotiems darbuotojams. Pastaruoju metu daug kur jauniems, kad ir geriems specialistams, siūlomas minimalus atlygis „su galimybę po pusės metų pakelti algą“. Čia kalbėti turėtume ne tik apie valytojas, bet ir apie jaunus žmones, kurie vis dažniau sunkiai gali patenkinti savo poreikius.

  • znakorius

   O kas dabar yra kvalifikuoti, kada BE PROTO KEPAMI SU AUKŠTAISIAIS, TIK JIEMS DARBO VIETŲ NĖRA?

 • znakorius

  Kas kaltas?
  Girdžiu: Landsbergis.
  Ir tai tiesa: kada Sąjūdžio pirmininko rinkimų rezultatus skaičiavo per naktį (Stalinas: renka tas, kuris balsus skaičiuoja),tai nieko kito ir nereikėjo tikėtis.
  Koks ryšys?
  Tie patys yra valdžioje.
  Šimonytė čia į klausimą kaip numurkdė Sodrą ir padarė iš nulis nulis (po socdemų) skylę Sodroje, nieko neatsakė – tik pabandė papilti landsberginių purslų.
  Gal ji ir moka skaičiuoti, o gal – tik gražiai pakalbėti, bet rezultatų tikrai nėra.
  Geras autoriaus pastebėjimas, kad tie patys, kuriuos apsuka, meišmokant tinkamo atlyginimo, kiek tai atgauna pagalbų pavidalu.
  Bet ar tikrai tikslinga mokėti tokį atlyginimą, kada aišku, kad iš jo gal tik vienas asmuo, o ir tas neturintis tokių išlaidų, kaip, pvz., šildymo, gali kaip tai pragyventi?
  Ar ne geriau iš karto išmokėti tiek, kad nereikėtų bereikalingo pagalbų skaičiavimo mechanizmo?
  Bijomasi infliacijos šuolių?
  O gal tai kaip tik padėtų – lenkai, berods, to nebijo ir jiems gerai sekasi?

 • Azuolas
  • Tas paveikslėlis pasako viską. Štai kaip atrodo XXI amžiaus geležinė uždanga… Nors, geležine jos vadinti neišeina. „Ekonominis Rytų Blokas“ ES viduje.

 • idomi diskusija. aisku kaip visada znakorius pro sali saudo del sodros skyles – juk ne kas kitas kaip socdemai ir pakele pensijas pries rinkimus – nors p. Grybauskaite teisingai snekejo apie „puota maro metu“.

  O siaip mano nuomone pakelti atlyginimus skamba graziai, bet is kitos puses turi sueiti finansai tiems kas juos moka. Jei tu turi moketi didesni atlyginima, bet tavo verslas to lengvai negali padaryti tai tu mazini darbuotojus ir bandai isspausti daugiau is tu kur dar liko dirbti. Taigi istatymiskai keldamas atlyginima gali padaryti kad butu sukuriami bedarbiai. Kas gali pasidaryti dar didesne nasta valstybei.

  Ar taip bus del tokio pakelimo as nezinau. Bet kazkaip nesinori gincytis – 50 ar 100 litu – Simonyte tikrai yra viena is padoresniu ministriu ir as buciau linkes priimti jos sprendima.

  • znakorius

   Nereikia meluoti – socdemai paliko Sodrą nulis nulis.
   Buvo naktinė reforma ir jiems kas netiko, tą jie pakeitė.
   Jei kas Sodroje netiko, tą irgi pakeitė (atiminėjo pensijas ir t.t.).
   Taip, kad jokių pakėlimų nėra nuo naktinės laiko, o Sodros skylės eina vis gylyn.

  • Alois

   Jeigu verslas toks, kad negali pakelti 100 Lt padidėjusių išlaidų (t.y. darbuotojas per mėnesį nesukuria vertės nors 100 Lt didesnės nei išlaidos išlaikyti darbuotojui) – tai jis jau žlugęs. Tik agonija dar nesibaigė.

 • suomis

  Emigracija mums padės. ;)

 • Izbliondimas

  Prieš trumpai atsiliepiant į šį blogo šeimininko kreipimąsi į Tautą, – gal pradžioje persižegnokime.
  Tai yra pasakykime, kad visus 22 metus socdemų kaipo tokių aplamai nebuvo (čia tokie buvo paminėti, berods), – buvo kinkadrebiai, kiti kapitalistai ar net oligarchai, kurie vykdė visus TS paliepimus, kai buvo valdžioje. O kai nebūdavo, – buvo tylesni nei kapų tyla.
  Niekada Lietuvoje nebuvo laisvos rinkos, kaip bando teigti ne kurie, – nes ji nebūna be atsakomybės asmeninės, aplamai. Taigi, tie melagingi laivos rinkos giedorėliai, tiesiog buvo/yra mafijai remti institutai, tik tiek.
  Šiek verta pasvarstymo TS, bet ji neturi asmenybių.
  Juk pradžioje reikėtų bent šiek tiek žinoti kas tam žmogeliukui netinka.
  Juk jis, žmogikas godus šlykštukas, jei nekalbėsime apie išimtis.
  Jam netinka ne tik socializmas, – tad gal ir teisingai sakoma, kad socializmas utopinis.
  Ne mažiau jiems netinka ir kapitalizams, – dėl ko artėja kapitalo visuomenė ir prie finansinė krizė, kartu su moraline (jos juk dvi neišskiriamos sesė).
  Taigi, jau kokia dešimt metų užbaigiau maldelę apie tai, kad šalyje teismų nėra. Tad tai jau seniai man nebėra aktualija. Nes kai kokią maldelę užbaigiu, tai po kokių 10-15 nmetų ją jau pradeda šalies elitas.
  Bet dar vis pasakau, kad labai myli mūsų tautiestis vagį. Nes jis vagį mylės matyt, kol aplamai lietuviu vadinsis…☺

  Taigi, tame kontekste, persižegnoję galime pasakyti, kad žmonės jau yra atpratinti būti atsakingi (t.y., kad ir didžioji dalis darbdavių jau išsigimė ar išsigimėliai tapo tokiais, apart išimtis, bet tai visame pasaulyje, tad nėra čia ko ir guostis…), kad žmonės jau yra atpratę dirbti…

  Tad ką turėtų daryti ministrė, kai tas žmogiukas, kuris šiandien gauna tą minimalią algą neuždirba jos nei pusės.
  Kai darbdarvys neuždirba nei 10 proc. to, ką gauna.
  Tad situacija sudėtinga ta prasme yra tokia, kad ją šiandien turi spręsti net ne finansų ministrė, gal.
  Finansų ministrė šiandien turi daryti vieną darbą, ką darė ministrai legendos, – neduoti pinigų ir visus siųsti po velnių.
  Tad klausimus gal reikia spręsti kitur ir kitaip, taigi vanasi.
  Jokių ten minimalių algų kėlimo ir būti negali šiandien.
  Produkto kaina ant lentynos krautuvėje ar ant radijatoriaus ir alga atskiri klausimai. Alga, taigi, kiekvieno atskiro žmogiuko klausimas, taigi.
  Bet pradžioje reikia gal gerai patarkuoti šiknas kiekvienam lietuviui… jei nežino už ką, tada ir basliu padaušant šikinkaulį…
  Pirmiausiai už tai, kad dievina kiekvienas vagis ir melagius.

  • Bobutė

   Jūs visiškai girtas?

   • znakorius

    Užtat jo mintis skaidri. :)

   • Izbliondimas

    Bobute, – pasigirsiu. Esu visiškas abstinentas.
    Bet ne tiek alkoholikų nekenčiu, kiek melagių ir vagių.
    O dabar, deja, meluoja beveik visi. Gal galvoja, kad taip išgyvens. O žiniaskialida, tai ir ne beveik.

    • Bobutė

     Hmmm… Jei būtumėte girtas, tai būtų šansas, kad išsiblaivęs suprastumėte kokį blūdą čia rašinėjate…
     Dabar gi – jokių šansų…

     P.S. O aš labai nemėgstu kvailių.

     • znakorius

      Gal nenukrypkime į smulkmenas? :)

     • Bobutė

      Atleiskite p. znakoriau („tikras“ lietuvi), bet aš trolių nešeriu… Taigi, Tamstai neturiu ką pasakyti…:)

     • znakorius

      Supratau – lietuviškai nemoki, todėl ir pyksti.
      Ir iš esmės ne ką tesugebi pasakyti.
      Sėkmės. :)

 • Apie kvalifikuotą ir nekvalifikuotą darbo jėgą. Manau, kad paskutiniu metu, beje, ne tik Lietuvoje, iškraipomos šios sąvokos. Kas tai yra kvalifikuotas darbuotojas? Tas, kuris atlieka savo darbą gerai ir teisingai. Ir tokie, iš pirmo žvilgsnio paprasti, gebėjimai visiškai nepriklauso nuo įgyto diplomo. Manau, kad ne daug kas sugebės paneigti teiginį, kad yra kvalifikuotų valytojų ir nekvalifikuotų ministrų… Taigi, šioje plotmėje diskutuoti apie darbo uždarbį, manau, yra nelabai tikslu ir teisinga

  • lv

   Kvalifikuotas darbuotojas yra tas, kuris *kvalifikuotas*. Turintis aukštojo ar aukštesniojo mokslo diplomą, profesinę kvalifikaciją: specialybę ir jos žinių, patirties. O ministrės pasakymo esmė yra labai paprasta: jei skirtumas (pajamų išraiška) tarp kvalifikuoto darbo (kurį supaprastintai galima pasverti ir įsivaizduoti, kaip investiciją įgyjant išsilavinimą, specialybę) ir nekvalifikuoto (kuris nereikalauja specialybės, išsilavinimo) tampa mažas, menkai reikšmingas, tai nesunku nutuokti, kad į kvalifikuotas darbo vietas ilgainiui nebeateis kvalifikuotas darbuotojas; ar vegetuoti su MMA, ar investavus pinigus ir laiką į specialybę, išsilavinimą, dirbant daugiau žinių, išsilavinimo ir atsakomybės reikalaujantį darbą, vegetuoti su MMA ir dar kokiais 100-300 Lt viršaus. Pavojinga niveliacija.

   • nerijus

    „Kvalifikuotas darbuotojas yra tas, kuris *kvalifikuotas*. Turintis aukštojo ar aukštesniojo mokslo diplomą, profesinę kvalifikaciją: specialybę ir jos žinių, patirties.“

    Turiu su statybomis susijusį diplomą, o dirbu darbą (jau dešimt metų) nieko bendro su jomis nesusijusį. Diplomas man buvo reikalingas tol- kol gavau darbą.
    Tai ko jis vertas ir ko verta tamstos rašliava.
    Šiuo metu esu tam tikros srities specialistas, nes išmanau savo darbą, kurį dirbu jau gerą dešimtmetį.
    Pagal tamstą, lv, išeitų, kad nedirbantis pagal diplomą, niekada nebus specialistas?
    Gal jau nebeskieskim?
    Dauguma jaunuolių, kurie nenori emigruoti, o dirba maksimos kasose, nors turi teisinį ar kt. išsilavinimą.
    Dauguma jaunuolių, kurie turi teisinį ar kt. išsilavinimą, kvalifikuotai skina braškes Švedijoje ar pomidorus- Ispanijoje.

    • lv

     nerijau, nenustebčiau, kad tavo darbą galėtų dirbti ir asmuo iš gatvės, neturintis jokio (aukštesniojo) išsilavinimo, specialybės, profesinių žinių ir patirties? Juk galėtų? Na, apmokius savaitėlę, kitą? Jei negalėtų, tai dar sykį permąstyk, kas yra kvalifikacija ir pasvarstyk, ar pakėlus MMA tau nevertėtų įsidarbinti sargu (jei tik nedirbi tokio darbo dabar) ar pasitrinti durininku už panašią algą, vietoje to, kad dirbtum darbą, kuriam reikia kvalifikacijos.
     O teisininkai kasose kaip tik ir galėtų būti iliustracija, kad sėdėti kasoje už MMA yra paprasčiau (mažiau reikalavimų, žinių, atsakomybės), nei kad dirbti už MMA + 100-300 teisininko padėjėju/referentu ar pan.

     • nerijus

      Dirbu valytoju, Seime. Karts nuo karto renku aplink vieną svarbiausių statinių LR nuorūkas, pašluoju su šluotražiu kokiam tai seimūnui, kuris per mašinos langą išmeta nuorūką. Toks jau tas mano kvalifikuotas darbas. Ne kiekvienas gali mojuoti su šluota, kaip ne kiekvienas fizikas gali vadovauti vyriausybei (valdyti valstybės ekonomiką).
      Kai fizikai ir visi kiti savo srities nevykėliai pradeda lysti į valstybės remiamas vietas, tai jie tik patvirtina, kad jie yra savo srities nevykėliai.
      Baigiant LLRI, kurio veikėjai daug tauzyja, bet, tik progai pasitaikius šutina į valstybės tarnybą…Be kvalifikacijos, o tik su diplomu.

     • nerijus

      lv

      maksimkų kasininkas atsakys prieš tokius pat įstatymus, kaip ir eilinė buhalterė. Viskas priklausys tik nuo to- kiek įtakingų pažinčių turi teisėsaugoje ir kiek pinigų- kišenėje.
      Pabandyk padirbėti kasoje ir iš ten „pradanginti“ keletą tūkstantėlių, tai pažiūrėsiu, kiek tamstai bus svarbu diplomas ir kvalifikacija.
      Visuose PC jau įprasta mokėti MMA plius priedus, kurių galima ir nemokėti. Dažniausiai- nemokama, nes randama būdų, kaip nemokėti. Apie būdus nesiplėsiu, nes manau, kad nesate tas žmogus, kuris PC sistemoje neturite pažinčių?..Nors kas ten tamstą žino?..

 • Rytis I

  Bijau nei 50, nei 100 nieko nekeičia net tiems, kam trūksta. Paradoksalu, valstybei nemažos išlaidos, bet žmonėms visiškas šnipštas – kaip susitvarkė gyvenimą ir iš bado nemiršta, kai komunalinės šokinėja plius minus 500 ir daugiau, kas ta šimtinė – ar ne apgavikiškas šiaudas skęstančiajam.. Užtat Razma Miliūtės padedamas jau pasakoja apie seniai brandintus planus pakelti ne 50, o visu ŠIMTU… (Čia ilgam nusvyra žandikauliai:)
  O štai vieno ožio mušiko geležiniai finansiniai paskaičiavimai, kodėl dirbti jokiu būdu neapsimoka: butas priklauso tėvams, savo turto neturi, todėl gauna soc. paramą apie 300, be to apmokamos komunalinės – apie 300. Jei dirbtų, viską prarastų. 70, o ir net už 170 juk nedirbtų. Todėl geriau gauti pašalpas, o turint laisvo laiko visada gali kažką prasimanyti…

  • znakorius

   Va va – prasimanyti.
   O, juk, prievarta padarius pastatų renovaciją (kaip vokiečiai) atkristų pagalba apmokėjimui už šildymą.
   Bet ne – nedaro.
   Ir nieko nedaro.

   • nerijus

    Užtat, sumažėjus sąskaitoms už šildymą, jos vėl išaugs, nes šildymo tiekiančios bendrovės nenorės prarasto didelių pelnų.
    Plius, dauguma dar mokės bankams paskolas, paimtas ne tik namo apšildymui, bet ir buto įsigijimui jame.
    Galutinis variantas liks toks pat- kaip ir dabar ar net keletą kartų padidės pinigų išeiga iš daugumos kišenių. Labiau tikiu, kad padidės.

  • Rytis I

   Pataisymas: „kompensuojamos komunalinės“

 • romas

  Aš esu už kainų sumažinimą. Jei sumažintume kokius tris kartus, su atlyginimais galėtume nieko ir nebedaryti.

  • znakorius

   Būtų neblogai, bet, ko gero, neįmanoma: jei neapmokėti darbo kaštų, tai kuris verslas išsilaikys?

  • nerijus

   Ir kaip tamsta, romai, tai padarytumėt?..
   jei verslinykas yra suplanavęs, jog šįmet pirks naują automobilį iš salono, kurio kaina nuo 50 tūkst. Lt iki…Tai niekas jo nesustabdys. Matys, kad pelnas mažėja, o to priežastis- sumažėjusios produkcijos kainos, tai jis imsis kitų priemonių: darbuotojams sumažins atlyginimus (iki minimumo) ar net lieps dirbti tik pusė etato (o dirbs ir po 12 val.), o keletą net atleis ir lieps eiti šunims šėko pjauti.
   Valstybės valdžiažmogiai pernelyg atpalaidavo verslinykams vadeles.
   Žinoma, kai tokie Glaveckai (vienas iš LLRI įkūrėjų, romai) Seime, tai nėra ir ko tikėtis…

 • migla

  Eiliniai nesisteminiai pasiūlymai, kurie (kaip netikėta), gali tapti realiais sprendimais prieš rinkimus.
  Nei 50 Lt, nei 100 Lt padidinus minimalią algą ją gaunančiam situacijos esmingai nepagerins. Kitas klausimas, ar turėtų.
  Gali net teoriškai pabloginti, nes jei padidės minimalios oficialios šeimos pajamos, gali sumažėti pašalpų gavėjų (su sąlyga kad nebus keičiamos jų skaičiavimo taisyklės) arba bent jau jiems teikiama parama bus mažesnė. Kas, mano įsitikinimu, dažnu atveju yra gerai, nes tas išlaikytinių, gaunančių nelegalias pajamas ir valstybės paramą, armijos didėjimo klausimas kažkokiu būdu turi būti sprendžiamas. Juk ką, ypač mažesniuose miestuose, daro darbuotojai: jie dažnu atveju patys prašo darbdavio jiems „rodyti minimumą“, o likusią dalį mokėti grynais, nes: jų vaikai gaus nemokamą maistą mokykloje, kompensacijas už šildymą ir pan. Aišku, dėl tų pašalpų ir paramos, padidinus minimalią algą, bus galima įsidarbinti puse etato ar pan., t.y. gan lengvai toliau „tvarkytis“.
  Man atrodo, kad jeigu valstybės parama būtų skiriama tik tiems, kuriems jos realiai, ne nominaliai, reikia, gaunančių minimalias algas mažėtų.

  • suomis

   O geriausia, naikinti tokią sąvoką apskritai. Kas kiek nori, tas tiek moka(gauna). Viskas turi būti susitarimo reikalas.

   • nerijus

    suomi

    Susitarimo reikalas?
    Ir su kuo čia reikėtų tartis? Su darbdaviu? nebejuokinkit Pasaulio. Tik ir TIK valstybė privalo reguliuoti, nes kitaip, kaip pasakė vienas iš liberastų (?): -Algų, dėl konkurencingumo, nereikėtų mokėti iš viso. Ir kam gi jos vergams reikalingos? Lai džiaugiasi, kad kvėpuoja.

    • suomis

     Aš esu revolverio gerbėjas, te gyvuoja anarchija. Kas kiek sugebės pasiimti, tas jo. „Грабь награбленное“.
     :DDDDDD

    • suomis

     Nafik ta valstybė, kuriam velniui ji reikalinga. Gyventų sau laisvos gentys, panašiai kaip čigonai ir būtų tvarka. Bet kokios sistemos, sukurtos žmonių, yra netobulos. Valstybė – ne išimtis.

     • Sejanus

      Dabartinė demokratinė valstybė yra todėl, kad savo laiku kažkas su revolveriu sugebėjo užsigrobti šitą plotą; o vėliau baudžiauninkai su revolveriais sugebėjo išsikovoti didesnes teises ir renkamą valdžią vietoje paveldimos monarchijos.

     • nerijus

      Rinkimai, vykdomi „sąrašiniu“ principu,- diktatūrinė monarcija.

     • suomis

      Ar tikrai? Baudžiauninkas su revolveriu, – kažkaip nesiklijuoja. :)

     • znakorius

      Kažin?
      Tarybmečiu buvo tokia knyga: Вам слово, товарищ маузер!

   • Audrius Šulcas

    Minimali alga turi būti panaikinta. Trukdo derėtis su darbdaviu. Darbdaviai ciniškai naudojasi minimalios algos oficialiu statusu ir moka grašius. Nes tai valdžios pripažinta minimali alga.

    • nerijus

     Panaikinus minimalią algą, su tamsta iš vis niekas nesiderės ir pasiųs ant trijų raidžių, jei nesutiksi dirbti už 200 Lt „į rankas“, jei ne mažiau.
     Neskiesk nesąmonių, Šulcai.

 • Regis

  Aš manau šiuo atveju I.Šimonytę reikėtų palikti ramybėje. Ji labiau vykdytoja, o čia yra politinis klausimas. Taip, ji priversta kažką pasakyti, bet šiuo atveju geriau R.Šimašiaus paklaust. Tas išmokintas kalbėti, laisvai gali ir šiuo klausimu papliurpti.

  O šiaip tai ką, dar vienas svarbus veiksnys bilieto pirkimui į vieną pusę. Turiu omeny tuos kurie dar kažkokiu stebuklingu būdu čia sugeba išgyventi arba egzistuoti su tokia alga. Ir dar matyt vienas sąmoningas veiksmas, kad Lietuvą paliktų kuo daugiau žmonių. Tokių kurie nenusipelno čia gyventi. Per dideli nevykėliai, kad tokioje sistemoje normaliai ir oriai gyventi. Matyt. Tik va kas vėliau bus, kai Lietuva ištaškys dalį savo tautos sunku ir numatyti.

  • suomis

   Šimašius, šiuo klausimu, jau yra pasisakęs. Pamenu, „Paskutinėje kryžkelėje“ sakė, kad algų visai mokėti nereikia, nes tokiu būdu bus padidintas Lietuvos konkurencingumas.
   :DDDDDDDDD

   • nerijus

    Iš ponų liberastų nieko naujo ir neišgirsime.
    O ponulis Šimašius algą gauna ar jos atsisakė?..
    Skiedalas.

 • Fredis*

  Taip jau sutapo, kad Delfyje vienas šalia kito kabo gerb . Vainienės ir gerb. Uspaskicho tekstai ta pačia MMA tema.
  Kai kurias Rūtos mintis verta perspausdinti http://verslas.delfi.lt/business/rvainiene-seselyje-zmones-slepiasi-ne-nuo-karstos-saules-o-nuo-dideliu-mokesciu.d?id=58613379

  N.P. klausia:
  – Prezidentė sako, kad Lietuvos ekonomika auga jau dvejus metus iš eilės, ir Lietuva gali sau leisti bent iki 900 litų pakelti.
  R.V. atsako:
  Kas ta Lietuva, kuri gali sau leisti? Tai labai didelis klausimas. Tai tie patys didieji verslai, kurie tikrai gali sau leisti ir kurių sąskaita buvo ekonomikos augimas. Ekonomikos augimas tikrai nevyko smulkaus verslo sąskaita, o MMA didinimas yra skirtas būtent jam. Todėl Prezidentei, kaip ekonomistei, nematyti, kad čia yra du skirtingi dalykai yra tiesiog neleistina.
  N.P.:
  – Tai Jūs čia prezidentę kritikuojat?
  R.V.:
  – Aš kritikuoju pasiūlymą didinti MMA.

  Uspaskicho siūlomi 1509 LT iki 2013-ųjų ne daug kuo skiriasi nuo Zuoko vidutinio atlyginimo iki 6000 LT.

  • Regis

   Fredi, komentuoti neaiškios reputacijos ir interesų įtakotos ekonomistės išmastymus tiesiog nesolidu. Ponia R.Vainienė kaip sekspertas A.Vinokuras turėtų būti tiesiog ignoruojami.

   Beje kvaila kalbėti apie smulkų verslą kuris nesugeba išmokėti didesnių už MMA algų. Valstybės požiūriu yra piliečiai. Yra tam tikra minimali kertelė verslui. Jeigu tas verslas nesugeba tos kertelės praeiti toks čia ir verslas. Žvakių iš karvės mėšlo fabrikėlis. Beje kas įdomu, kad tokie verslininkai ponios R.Vainienės tikrai nedomina. Tai tik priedanga. MMA kažkas panašaus kaip su technine apžiūra automobiliams. Visada atsiras tokių kurie nesugebės įpirkti net pačio pigiausio automobilio. Ar dėl tokių aukoti saugumą keliuose? Ne. Artūras gerai pastebėjo dirbančio žmogaus valstybė šelpti neturėtų. Dabar gi dar didžiulis klausimas kiek iš gaunančių MMA neturi papildomų pajamų ar iš to paties darbdavio ar iš kitur ir besinaudojančių pašalpomis. Kitas dalykas solidžios ir pelningos įmonės kurios naudojasi padėtimi nekvalifikuotos darbo jėgos pasiūloje. Tokiems, kuriems dar 10 už durų stovi. Jie tam tikrose pozicijose visada mokės minimumą. Ar visiems mokesčių mokėtojams dabar reikia per pašalpas primokėti už tai, kad tokiose įmonėse dirbantys žmonės (kai kurie) nesugeba suvest galų? Nesąmonė.

 • sataniuga

  Nuo minimalios algos, nesvarbu 900 ar 1000, reikėtų nenuskaičiuoti mokečių, nes jie sugrįš per PVM, kadangi tiek uždirbantys žmonės praktiškai viską išleidžia maistui ir komunalinėms paslaugoms. Tiek uždirbantys žmonės perka Lietuvoje pagamintus produktus, t.y. maistą, tuo prisidėdami prie vietinės pramonės, kurioje jie galbūt ir dirba, klestėjimo.

  • suomis

   Norėčiau nesutikti, iš jų jokios naudos, nes tokie žmonės perka tik kinietiškai-rusišką kontrabandą ir lenkiškus maisto produktus. :)

   • znakorius

    Va, čia rimta skylė mūsų tvarkoje, nes aiškiai atima kokį trečdalį galimų įplaukų į biudžetą.
    Todėl reikėtų su kontrabandistais kovoti griežčiau – nesakau, kad tuoj pakarti, bet bausmės turi būti kažkur netoli to – kad bijotų.
    Kalėjime vėlgi ne kurortus reikia laikyti, o tegul būna kaip Grafe Montekriste – iki pusės vandenyje, tarp pacų, surakinti grandinėmis ir pan.
    Kad daugiau nenorėtų to.

    • znakorius

     Recidyvistus reikėtų bausti mirties bausme.
     Jei ES nesutiktų, tai jiems pasiūlyti tokius priimti pas save ir tada jų norai greitai pasibaigtų.

    • Bobutė

     XXI amžius, o Muravjovo tautiečiams (ar bent kai kuriems iš jų) vis tas pats rūpi – pakarti (ar netoli to), o jei jau nepakorė tai bent v kandaly ir kankinti…

     Nesuprantu, kaip tokius niekšelius šventa žemelė nešioja.

     • znakorius

      Taip ir supratau – tu už žulikus.
      Su kuo ir sveikinu. :)

 • nerijus

  MMA, Lietuvoje, turi būti ne mažiau 1500 Lt. „į rankas“ ir jokių kitų, bereikšmių (beverčių), diskusijų neturi būti.
  Kodėl taip manau? -Todėl!..

  Tyčia ar ne – visi pamiršo valandinį užmokestį.

 • Izbliondimas

  Dabar specialiai Bobutei (tad labai rimtai…).
  Štai Prancūzijoje, prie Atlanto, kur išsilaikė smulkių paukštynų šeimos ūkiai, per laikotarpį, kuomet „atsirado“ stambūs paukštynai… o vėliau ir dabar jie yra apsijungę į 35 kooperatyvus, o tie į gamybinį susivienimą, po ženklu, kai laikomasi tam tikrų taisyklių (paukščiai auginami nedidelėse fermose, laikomi tik laisvai, t.t. pusę laiko lauke, lesinami grūdais ir veislės tokios, kad mėsinių paukščių „nepripumpuosi“, t.y. ne mažiau kaip 91 d. (palyginimui stambiuose paukštynuose, o Lietuvoje aplamai bet kur, – 35-40 d.). T.y. išsilaikė iki to laiko, kuomet tokie išlikę dariniai jau turi pripažinimą visuotinį.
  Taigi, ta produkcija prekybos centruose užima 80 proc. vietos (kai parduodami „cieli“ viščiukai (prancūzasi savaitgaliais kepa „cielus“), nors kainuoja du kart brangiau nei tie „plasmasiniai“, t.y. po 7-8 EUR/kg.
  Kodėl tai išsiplėčiau, tarsi ne į temą.
  O esmė yra tame, kad net esant tokioms puikioms šiandien tokių paukštynėlių verslo sąlygoms, to šeimos ūkio paukštyno savininkas dirba tik vienas paukštyne, negali įdarbinti net žmonos (ta susiradusi yra kitą darbą). O paukščius žieduoja ar kai reikia juos gaudytiir vežant į skerdyklą, talkomis (talkavoja tokie pat ūkininkai vienas kitam).

  Štai ir atsakymas. Kai nėra reikiamo atlygio, – tokio darbuotojo aplamai nėra įmonėje/ūkyje.
  Ir dar. Sako, jei tas ūkis iškristų iš to kooperatyvo ar susivienijimo, – sekančią dienas tas ūkis aplamai bankrutuotų.
  Štai čia ir yra atsakymas… kad įmonės Lietuvoje egzistuoja ir tos, kuriose yra įdarbinti žmonės nors jiems nėra mokama alga (šiandien Lietuvoje minimali alga turėtų būti ne mažiau kaip 3000 Lt į rankas).
  Štai kur atsakymas, manau. Tas pats Vokietijoje (įmonė momentaliai nustotų egzistuoti, jei joje nėra atitinamų „apsukų“…).
  Štai ir atsakymas, kad Lietuvoiej nėra sukurta darbo vietų, o tokia būtent šiuo metu Lietuvoje galėtų būti laikoma tik ta, kai alga darbuotojui siekia bent 3000 Lt į rankas (kalbu apie darbuotojus, o ne tuos, kurie lankosi darbe ir jame išbūna tas 8 val.).
  Matomai šiandien Lietuvoje turime tik veslo/įmonių muliažus, jei nekalbėti apie išimtis.
  Tad gal šiandien čia turime aktorius verslininkus ir aktorius, kurie pas juos dirba, gal tik ☺
  Nekalbant apie vagis (juk ierkvienas žinome įmones, kur žmonės dirbą vergo darbą už tą vadinamą…). Čia kita tema, kai Lietuvoje yra sudarytos sąlygos vogti… ta prasme iš dirbančio žmogaus, jo darbdaviui. Štai šitoje vietoje ten, kur yra valstybė, – ji pasitvarko (reiškia čia valstybės dar nėra… taip pat tik jos muliažas…).

  • Bobutė

   Na Jūs ir dėjot…
   Minimumas, darbo vietos sukūrimas – 3000 Lt ir ne šiaip, o į rankas… O kur dar visokie muliažai, aktoriai, cieli viščiukai, produkto kaina ant radijatoriaus ir etc.

   Tiesiog jokių abejonių – mintys vertos Nobelio (ar bent Šnobelio) premijos… Belieka gramatines klaidas ištaisyti… :)

 • Sapnas

  Norite tiesos daugiau… kaip buvo reketuotas „Mercedes“ ir „Audi“ centrai… Kas tai padarė? Vidma.U… Norite, papasakosiu kiek mokėjo avulis… po 200 000 iškart… ir tai buvo nekart. Tai kriminalas.

 • juozapas

  Hmm… Na pvz. 43-ojo prezidento žmona Laura Bush yra pradinių klasių mokytoja. Niekam valstijose nekiltų mintis jos pavadinti nevykėle, ir ne dėl to, kad ji yra prezidento (buvusio) žmona.
  Ar pvz. ugniagesiai-gelbėtojai yra amerikiečių visuotinės pagarbos bei susižvėjimo objektas. Pavadinus juos “kvalifikuotais” nevykėliais padoresnėj draugijoj galima likti nesuprastam…
  Šių specialybių (nestatutiniai ugniagesiai, pradinių klasių mokytojos -ai) atstovai Lietuvoje gauna MMA ar jam artimo dydžio atlyginimą. Nevykėliai?

  • znakorius

   Čia landsberginiai iškėlė vienas specialybes prieš kitas (vieniems pakeldami atlyginimus, pvz., KT nariams iki, berods, 19 000 ir pan., o kitus nusmukdydami, kad ir baigusius aukštuosius, iki vos ne minimumo).
   Laikas, manau, įvardyti landsberginių veiklą nusikalstama ir pradėti tų laikų darbelių griežtą peržiūrą.

   • briedis

    ir pradėti, pone znakoriau, reikėtų nuo Lietuvos dujų vamzdyno…Bet aš nesigailiu, kad nesu tas vaikas, kuris dosniausio pasauly diedo morozo dovanomis buvo apipiltas… ir dar… ir dar…

    • znakorius

     Kaip dujos siejasi su vienų specialybių iškėlimu prieš kitas? :)

   • Vingių Jonas

    Teip, teip:)) – būtent, reikia nuo liandzberginių pradėti, o baigti brazauskiniais, kaip kad prancūzai su Širaku pasielgė:)) Tada greit pasivysims ir aplenksim tuos varliaėdžius ne tik su MMA:))

    • briedis

     jonai, nesijaudink, jei negavai dovanų is liandzbergo ir iš brazausko
     Lietuvos respublika su tavim taip kaip prancūzų respublika su Žaku širaku nesielgs, ir netgi kaip su italų lyderiu Berluskoniu, kaip su poetu Janoniu nesiterlios…

     • znakorius

      Ukrainiečiai tą moterytę, vis tik, patupdė (islandų pavyzdžiu nuteisė)(man tai juoką sukėlė tai, kad ji rodo visokias mėlynes – jau teisme ji nedavė proceso vesti teisėjui iki tol, kol tas, neapsikentęs akių draskymo, ištvojo ją iš salės, pamanė, kad ir kalėjime galės daryti tą patį, bet ten jai padarė „temniaką“ – paklodę ant galvos ir į kailį).
      Sakyčiau teisinga, nes paprastai kiekvienas turi atkentėti savo veiklos padarinius (Ukrainos užsienio reikalų ministeris Azarovas aiškino, kad ji sudarė tokią dujų sutartį su Rusija, kad tai – tiesiog vergovinės sąlygos Ukrainai, nors man tai ji visada atrodė vištos proto – kas ir pasitvirtino).
      O ir ligos židinio, tuo pačiu, yra atsikratoma.

     • Regis

      „man tai ji visada atrodė vištos proto – kas ir pasitvirtino“

      … čia apie ką? Čia Znakorius apie Ukrainos buvusią ministrę pirmininkę ir vieną iš trijų populiariausių politikų. Taip išeina Znakoriau, kad visi kurie ją palaiko, už ją balsavo tai irgi vištų (gaidžių) protų arba gal kokių skruzdelių?

      Šiaip būtų juokinga, jeigu tokios nesąmonės nebūtų sistemingos. Gal užtenka čia znakoriškai šėlti, nors truputi pailsėk nuo tokio lygio vertinimų ir išvedžiojimų.

     • znakorius

      Taip išeina, Regi, nes, jei savo veiksmais padarė Ukrainai ypatingai didelę žalą, tai nėra jos ypatingų išminties galių įrodymas?

     • Regis

      Znakoriau, tada paaiškink ką tu nori pasakyti – „ji vištos proto“. Nes pradėkim nuo to, kad pats pasakymas kaip čia švelniau pasakius tarkim žagrinis arba pasaginis, tokiu atveju tai jau kai ką sako apie patį žmogų vartojantį tokius išsireiškimus. Na bet tiek to, kaip tu supranti ką tu pasakei? Man atrodo, kad tokios šalies kaip Ukraina vienas iš politinių lyderių negali būti kvailas tai mažų mažiausiai. O tau atrodo, ir tai pasitvirtino, kad ji kvaila?

      Beje didelė žala šiuo atveju tai dėl proto trūkumo? Ir būtent J.Tymošenko?

     • znakorius

      Stebini – ar tu ne lietuvis, kad lietuviškų posakių nesupranti?
      Ir koks tas jos gudrumas matėsi jos kalbose, jos sprendimuose – eilinė turgaus boba būna kur kas gudresnė.
      Tai ir matosi – įtaisė Ukrainai bėdą, už ką ir buvo patupdyta.

     • nerijus

      Visi šventieji kažkada buvo žemės piliečiais, tik Vatikanas juos sureikšmino pagal savo kanonus ir apie tai paskelbė savo sielos vergams.
      Kuo skiriasi eilinės santvarkos, nuo religinių išmonių? Niekuo. Jos visos žmonių išmonės rezultatas.
      reiškia, kiekviena santvarka turi teisę turėti savo šventuosius, kaip ir juos mylinčius, ir už juos pasiaukojančius.
      Mūsų (anokia tai santvarka- nesuprasi), po josios mirties, galėtų paskelbti šventųjų sąrašą, kuris prasidėtų nuo „megztųjų berečių“, „prekybcentrių“, „laisvarinkio instituto“ ir pan. Lietuvos centre pastatytų savo religijos rūmus, o juose pakabintų džidžiausius paveikslus su nuotraukomis, kuriose būtų atvaizduoti labiausiai šventi PC ir kitų klikų šventieji. Pastatytų raudų sieną, prie kurios, buvę darbuotojai ir nuo skiedimo nukentėję asmenys, galėtų įdėti savo laiškelius su ašaromis išrašytais tekstais apie jų kančias ir viltis.
      Centras taptų tikru traukos centru, kaip kokia Šiluva su savo atleidimais. Enter.

 • briedis

  Na, pone znakoriau, aš labai džiaugiuos, kad rimti vyrai kažkokias bobas į vietą pastatė (čia aš kažkiek jus provokuoju)…

  • Bobutė

   Sprendžiant iš Tamstų komentarų, tai esat ne vyrai, o spuoguoti berniūkščiai (na, bent pagal protinį išsivystymą), besimėgaujantys tariamu nebaudžiamumu…

  • znakorius

   Briedi,
   bobas ne bobas, bet jei kalta, tai turi atsakyti?

   • briedis

    Tęsiant temą, reikėtų pripažinti, kad rimtas vyras Vinokuras perspjovė dar rimtesnį vyrą Valinską (o ką- istoriškai šnekant patį buvusį seimo maršalką)..

    • znakorius

     Man tai atrodo, kad tiek vienas, tiek kitas tai padarė be reikalo: Valinskas pyko, kad jį, nemokėjusį dirbti, nububino, o Vinokuras, irgi įtikėjęs savo išminties „galiomis“, ypač parodytomis skundžiant komentatorius, pats pasielgė kvailiau negu tie, kurie parašydavo negražiai.

     • briedis

      pone znakoriau,- kur jūs matėt nekaltą bobą? Bet labiau norėčiau paklausti- ką jūs suprantate kaip „mokėjimą dirbti“? Ar tik kartais ne eksekscelencijos Brazausko valdžios apogėjuje sandorį dėl dujų vamzdyno?..

     • znakorius

      Apie mirusius gerai arba nieko – buvo pasakyta.
      Geras rezultatas būtų buvęs, jei Lietuva nuo to laiptelio, kuriame stovėjo po TSRS (ten aukščiausiai), būtų ne kritusi, o kilusi.
      KURI PARTIJA , BUVUSI VALDŽIOJE „nepriklausomyniniame“ laike dirbo visuomenės daugumai?
      Nei viena.
      Štai koks yra atsakymas, o ne jei tas blogai, tai tas gerai.
      GERO NEBUVO NEI VIENO.
      Kas užvirė tą košę?
      Kupriuko muzikanto chebra, o kiti tuo tik naudojosi.

     • nerijus

      Kai visokie šoumenai valdo valstybės gerbuvį- gero nelauk. Tai galioja IR mužikantams.

 • Jonas III

  Aš tai norėčiau grįžti prie pradžios, kur Artūras vienais protingiausiais valdžiažmogių egzemplioriais laiko esamą ir buvusią finansų ministres. Aš gal ir sutikčiau, jeigu kas įtikintų, kad jų duetas buvo teisus, atmesdamas derybų su TVF reikalingumą.

  • nerijus

   TVF bijojo, nes būtų įvesta kontrolė. O skiedimas, jog mažės pensijos ir pan.- tai ir liko skiediniu, nes jos ir be TVF pagalbos mažėjo.

  • znakorius

   Niekas to net prisiminti nebenori, ypač palyginus su Latvija, kurie per TVF išvengė didesnės skolos.

 • nerijus

  Religinės bendruomenės taip pat priklauso šiai kategorijai:

  Ne maisto prekėmis turgavietėse prekiaujantys gyventojai nuo gegužės privalės naudoti kasos aparatus, kaip ir prekybininkai maisto produktais.

  http://www.mzinios.lt/lt/naujienos/nuo_geguzes_kasos_aparatai_privalomi_turgaus_prekeiviams.html

 • nerijus

  Visgi, Zuokas yra teisus sakydamas (cituoju iš atminties):
  Ne mokesčiai per dideli, o atlyginimai per maži.

  Jei iš tikro, tai taip ir yra.

  Tarkim. Vienas euras lygus vienam litui. Minimalus atlygis Vokietijoje siekia apie 900 eurų (priklausomai nuo regiono: vakarų ar rytų), Lietuvoje- 675 Lt. Benzino kaina Lietuvoje apie 5 Lt., o Vokietijoje apie 1,4 euro.
  Tą patį galima parašyti ir apie šildymą, karštą vandenį ir pan.

  Visgi, kažkam labai patogu nukreipti temą ne ta linkme ir kalbėti apie kainų aukštumas, o ne atlygio žemumas.
  Puikiai suprantama: kam?..Kai tiek Seime tūno milijonierių.

  Pagrindinis fizikos dėsnis: niekas iš niekur neatsiranda ir niekas niekur nedingsta.
  Taip ir su pinigais. Jei nori tapti milijonieriumi, tai jį turi iš kažko atimti…Tik nekalbėkit apie jo uždirbimą, nes galioja kitas dėsnis- gyvenimiškas: pirmas milijonas- pavogtas.

 • nerijus

  Laukiau šios temos.
  Laukiu, kol apsireikš LLRI apologetai: Valentinas, romas, Fredis* ir kiti į juos panašūs. Kur jų nuomonė, kai jos tauta laukia?..
  Kur jie? Žinoma, sėdi Palangoje smėlį apsikabinę ir galvoja apie mėsingą lašišos šlaunį?..

  • Bobutė

   „…galvoja apie mėsingą lašišos šlaunį?…“

   Man patiko. Lašišos šlaunis…:) Nerijau, pranokote pats save. Šaunuolis…:))

  • Valentinas

   Nerijau, galvoji apie mėsingą lašišos šlaunį tu, nes nieko daugiau galvoti nesugebi. Aš lašišos mėsingą šlaunį valgau paprastai.

   • +

   • nerijus

    O man, Valentinai, galvoti ir nereikia, nes už mane tai puikiai atliekate tamsta.
    Tai kokia Tamstos nuomonė apie MMA didinimą?..Ar eilinį kartą patylėsite, kaip mėmė po medžiu?..Jūsų nuomonė svarbi ne tik čia susirinkusiai auditorijai, bet ir ministerijų klerkams, beigi, seimūnams su prezidente priešakyje. Nors kas ten žino- kur pas politikus priešakis: prieš veidą ar prieš pasturgalį?..
    Nenuvilkite!

  • suomis

   Visai įtaigi metafora. Kodėl gi ne. :)

  • romas

   nerijau, kadangi reikia taupyti popierių, tai aš jau kažkur aukščiau pasiūliau mažinti kainas. Ir dar – siūlau derėtis: jei mane išbruktum iš LLRI rėmėjų, reikalaučiau sumažinti Seimo narių skaičių iki 100 bei sumažinti atlyginimus Seimo nariams iki minimumo.

   • znakorius

    Kuo tai galėtų padėti bendrai Lietuvos situacijai, jei, pvz., seimo nariai dirbtų tikrai gerai, o atlyginimas už darbą turi būti atitinkamas?

   • Rytis I

    „sumažinti atlyginimus Seimo nariams iki minimumo“ – sakyčiau labai neblogas pasiūlymas. Tokiu būdu greitu laiku pagal MMA aplenktume vokiečius.

   • Sejanus

    O kaip ir kam pagelbėtų seimo narių skaičiaus sumažėjimas iki 100 ir darbas už minimalų atlyginimą? Papasakok plačiau ;)

   • romas

    Iš tikro realus sumažėjimas galėtų būti ir iki 25, jei leistume dirbti ant keturių etatų. Sacharukas sugebėjo dirbti už du, kol Karalius atostogavo. Nujaučiu,kad nesunkiai galėtų ir keturiais. Taip susiklosčius aplinkybėms, dar galima būtų sutaupyti 75 narių kanceliarines išlaidas, 75 kabinetams išsukti lemputes ir atjungti radiatorius.
    O kokia viso to prasmė? Kad žmonės būtų laimingi.

    • Romai, tu geriau nejuokauk. Kad ir kaip aiškiai išsireikštum, kad čia yra „bajeris“ 95% čia besilankančių yra arba per buki, nes visada viską priima tiesiogiai arba paprasčiausiai neturi humoro jausmo..

     • nerijus

      Kuriai procento kategorijai priklausai tamsta, Tomai?..
      94- tąjai daliai ar 11- tąjai?

     • Regis

      Tomai, tik šiaip įdomu, ar ilgai užtrukai skaičiuodamas čia besilankančius ir juos įvertindamas – pakankamai bukas ir nepakankamai bukas.

      tik nepagalvok, kad aš čia labai susijaudinau prie kurių priskirtas. Tik įdomu iš kur toks skaičius, ar čia tik viso lietuviškas posakis arba stereotipinė klišė. O juk teisininkas esi, gal vyk lauk tokius minčių šablonus.

     • Sejanus

      Kadangi Tomas nesuprato mano „bajerio“, tikriausiai jis save priskiria prie 95% bukųjų.

 • Rimantas

  Tinklaraštis į kurį įsisuka znakorius (jis gi „tikras lietuvis“ ir dar keliolika nikų) tampa kloaka arba jį užblokuoja.

  Tikėkimės, kad čia irgi bus antras variantas.

  • znakorius

   Gal į temą ką nors pasakyti sugebėtum? :)

   • Regis

    Galima aš į temą? Pabandysiu sugebėti. Eilinis turgaus bernas kur kas gudresnis už Znakorių. Nes visas Znakoriaus gudrumas pasimato jo kalbose ir jo sprendimuose. Man taip atrodo ir tai pasitvirtino. Tai jau FAKTAS.

    p.s. o žinai dėl ko į temą? Perskaičiau tavo berods 24 komentarus po šiuo įrašu ir galiu drąsiai teigti, kad tavo komentavimas jau tapo atskira tema.

  • Rytis I

   znakoriaus dėka ši tema virsta jaunimo čatu. Tai būtų dar visai neblogai, jei ne įprotis bendrauti su savimi.

 • Fredis*

  I vis dėlto…
  Padiskutuokime, atspirties taškas:
  „Liūdna nes, kad I.Šimonytės argumentuose skaičiai ir aritmetinė logika yra svarbesnė už žmogaus orumą“.

  Ar užvalgę lašišos šlaunelių taptume oresni?
  Iki kiek galima mažinti Seimo nariui atlyginimą ir apskritai Seimo narių skaičių, jeigu apsimetantys, kad atstovauja vargingiausiusius socialinius sluoksnius įstatymų leidėjai (socialdemokratai ir TiT) jokiu būdu nesutinka sau mažinti atlyginimo?

  • nerijus

   Seimo nariai turi būti renkami TIK vienmandatėse apylinkėse +1 (Vilniuje, sostinėje). Jų tiek pakaktų ant mūsų svieto.
   Atlyginimo nereikėtų nei mažinti, nei didinti, nes jiems vistiek bus per mažai 9per daug- ne).

  • Rytis I

   Lašišos prisirijęs eilinis Lietuvos gyventojas gali prarasti paskutinius orumo likučius, t.y. savaime suprantama, kad orumas neturi konkrečios atspirties bei yra iš dalies „oriškas“, visdėlto galbūt kiekvienas jaustųsi kiek oriau jei jo pačio išrinktas Seimas nespręstų savo atlyginimo didinimo ar mažinimo klausimų, kas yra akivaizdus asmeninių ir viešųjų interesų painiojimas. Kaip tai padaryti – techninis klausimas.

   • Fredis*

    Kiek žinau, tai didelio viešųjų interesų konflikto nėra. Seimas sau pasididinti atlyginimo negali, tik susimažinti. Padinti galima tik sekančios kadencijos įstatymų leidėjams (seimui). Seimas nustato Prezidentės, vyriausybės vadovo, teisėjų, valstybinių akkcinių bendrovių direktorių atlyginimus, notarų įkainius. Vertėtų apsvarstyti ar nederėtų konstituciškai įtvirtinti ‘Nerijaus’ pareigybę, kuris ir nustatytų Seimui atlyginimą, nuspręstų koks turi būti Seimo narių skaičius ir kokia turi būti rinkimų sistema. Nuo Vilniaus – vienas Seimo narys – pasiūlymas vertas dėmesio.

    • nerijus

     Matosi, kad rašo eilinis biurokratėlis (Fredis*). Nieko, šviesuoli, ateis laimė ir į tavo balkoną. Tik turėk kantrybės laukti.
     Šiaip, laukiu nesulaukiu Tamstos nuomonės apie MMA. Ir neberašyk apie skersvėjus. Ačiū.

     • Fredis*

      Nerijau, užpernai ar dar anksčiau, svečiavosi kolega iš Skandinavijos, tai pasakojo, kad sunkiais laikais kai buvo užgriuvusi krizė pas juos fermoje žuvų augintojams atlyginimus išmokėdavo tame tarpe ir gyva lašiša, tai pats bjauriausias valgis būdavo lašišų šlaunelės. Po savaitės negalėdavo žiūrėti į žuvų patiekalus, o MinMėnA vienareikšmiškai turi artėti prie MaxMėnA. Kitokių kalbų negali būti. Detaliau klausk Romo ir Valentino, – jie tau viską paaiškins.

     • nerijus

      Tokie nevykėliai turi bankrutuoti, Fredi*. Atsiųsk tuos skandinavus Lietuvon ir pamokyk, kaip reikia bankrutuoti, o vėliau atidaryti kitą įmonę- kitu vardu.
      kadangi, biurokratai nesukuria jokios vertės, tai tektų rimtai pagalvoti- kuo jiems išmokėti algas, kai valstybė netektų pajamų: popieriumi (A4 formato), šratinukais, tualetiniu popieriumi ar spintos lentynomis?..
      Va, čia tai kovinė užduotis. Nelyginsi su kokiais tai skandinavais.

 • Nepriklausomai, ar žmogus dirba kvalifikuotą ar nekvalifikuotą darbą jis yra tos pačios valstybės pilietis ir pirmiausia žmogus, turintis teisę į orų gyvenimą. Nėra prasmės diskutuoti apie tai, kad yra krūva besitrinančių po gyvenimą iškeptų vidutinybių su aukštojo išsilavinimo diplomu, galvojančių, kad jie turi teisę geriau gyventi, nes nemoka virinti vamzdžių (Viktor Uspaskich, pavyzdžiui, moka. Ir todėl yra garbingas amatininkas). Kaip nėra prasmės ir apie tuos, kuriuos vienija alus ir pergalės ir akiratis baigiasi ties fizinėmis akių ribomis. Tačiau, jei norime kurti žmonių, o ne absoliučių egoistų visuomenę, turėtume susitarti, kad nei vienas kaimynas negyvens pusbadžiu ir be stogo. Aš nieko prieš egoizmą, kol jis netampa destrukciniu (specialiai paaiškinu, kad kapitalizmo apologetams diarrhea neprasidėtų iš nekaltos frazės).

  Pagarbiai,
  M

 • Stogas

  Siulau prideti punkta diskusijai:
  — “ Ar butu seimo narys oresnis atvazeves pas rinkeja (runkeli is kaimo) ne su 6 kartos ar 7 kartos BMW (ir kiti MB ir Lexus analai), o su Golf 6 (Fiat 500) ir net su 3 durim? „—

  • Izbliondimas

   Reputaciją labai pataisytų, jei atvyktų su autobusu.
   O dar labiau pataisytų, jei aplamai šiuo laikotarpiu atsisakytų atlyginimo (kai Seimo reputacija, gal žiniasklaidos taip pat dėka, tiesiai sakykime yra ne kokia… nors, jei renginyje, kurį organizuoji, nedalyvauja Seimo narys, skaityk, kad tokio renginio markė kiek žemesnė… būtent tas faktas rodo, kad Seimo nario reputacija nėra taip labai jau kritusi, kai vyksta bendravimai tarp žmonių ir Seimo nario, tiesiogiai. Bet visgi, o kuomet jos gana…).
   Kalbu iš gyvenimo. Ne kokias tai fantazijas. Taip dirbau bent 10 metų (Lietuvai, ne savo šeimai ar sau). Ir jokio čia heroizmo nematau. Juk ne gyvybę paaukojau, kaip kai kurie mano šeimos nariai. O dėl tokių niekų, kaip pinigai, kaip matote nenumiriau… O to meto darbai iki signataro atlikto darbo reikšmės netraukia, bet su didesnės dalies Seimo narių, manau, kad visiškai. Tad ne nuo algos dydžio priklauso darbo kokybė. Vienas kvailys, jei taip galima, stebėjome taip manė, – dabar manau jau taip nemano. Nes tų darbuotojų darbo kokybė pakėlus kelis kart algas krito dešimteriopai…
   Na ir prieš rinkimus reiktų atsisakyti, gal ir visiškai reklamos už pretendento į Seimo narius pinigus (ar jo rėmėjų).
   Reklama turėtų būti informatyvi, bet nemokama, per visuomeninį transliuotoją. Čia yra niuansų (labiau …. (pypt) juk žiūri privačias…)., bet vistiek nusveria, manau, kad privataus šiandieninio transliuotojo veizėtojas, šiaip ar taip yra blogis per rinkimus (pripumpuotas kvailysčių, tad bent rinkiminėmis kvailystėmis būtų mažiau pripumpuotas… vis daugiau savo galva tas kvailyste krėstų, kaip krėtęs…).
   Taigi, priešrinkiminis moratoriumas pinigams… išliks kas išliks ☺

   • Stogas

    „Jei renginyje, kurį organizuoji, nedalyvauja Seimo narys, skaityk, kad tokio renginio markė kiek žemesnė“- patikslink prasau, tas SEIMO narys perka renginio bilieta ar kaip visuomet ?“ (nahaliavo) :)
    Izobliondinai,
    Paieskok tokia knygute internete, kuria isleido senuku savininkas, vadinas „Verslumo dvasia“. Apibendrinus, ten viena mintis – geriausiai dirba tie, kuriems nereikia moket algos ir vietoj pusryciu eina i baznycia… ir aisku, zmogu pinigai veda is doros kelio o darbas grazina i doros kelia…. vieni anekdotai.

   • Stogas

    Linkas, ieskot nereikes auksiniu minciu : http://www.senukai.lt/verslumas/verslumo_dvasia.asp

    • Izbliondimas

     Kai vienas viceministras man pasakė, kad darbe turi palikti valdišką automobilį ir t.t. ir pan., – pagalvojau taip kaip pats rašai.
     Nuoširdžiai manau, kad tai visiška nesąmonė.
     Nes manau, kad yra specialistų kategorija, kuriuos reikia ne tik atvešti į darbą, parvešti, atnešti pavalgyti prie darbo stalo ir t.t. ir pan. Kad savo talentą jie galėtų skirti darbui kuo daugiau laiko. Visi tie kibirai (turiu omnenyje automobilius), visas kitas aptarnavimas yra visiškas niekniekis lyginant su nauda, kokią reikia išspausti iš talentingo žmogaus, kai jis tai nori ir daro. Kai jo viena minutė darbo gali būti vertingesnė už 10 ferarių… taigi.
     Tad visos tos nesąmonės ir yra gal prikūrtos gal tik dėl piaro tamsuomenei. Yra žinoma, kad liaudis tamsi ir ji tiki piaru. Tai ir duoda…. va viceministras palieka automobilį darbe ir t.t. ir pan.
     O va vagies (ta prasme vagis ir toks pareigūnas, kuris užima ne savo vietą (nes rinkimų sistema tokia, kad…), – kai jo minėtė darbo ne tik tų 10 ferarių neverta, bet net kenksminga – minus tų 10….) pakabinti už tam tikros vietos, – ne ne ne. Šiukštu. Toks piaras liaudžiai ne ne ne ☺

     • Stogas

      Kiek supratau , ministro darbas vertas 12 ferariu, ir juom reikia rupintis kaip „vista dedancia auksinius kiausinius „, ato kito nerasim ir Lietuva zlugs ? Prasom pavardinti pavardemis, kuris ministras vertas maitinimo darbo metu valstybes saskaita? Kuris ten is ju tiek dirba, kad net reikia nusikalusi nuvezti namo ir ryte paimti is darbo, ato pamirs atvykt i darba. Bei nepamirskim zmona nuvezt i kirpykla. Bus pikta ir neduos ministrui, o jis kita diena nedirbs ir nebus kiausiniu…
      Beja, tie darboholikai dar ir seime alga gauna, matyt ir ten speja padirbet…

     • as tai kaip suprantu, stogas budamas ministru tai dirbtu is idejos :)

 • man tai butu idomiau isgirsti, kiek is tu „gaunanciu 800“ realiai ir gauna tik tuos 800…

  dar idomiau butu pv, paklausti p. Raco, kodel, tarkime, jis savo pavaldiniams moka tarkime toki atlyginima, o ne dvigubai didesni?

  • Stogas

   Matai, ministras derasi is 50 lt, o pas A. Raca derybos vyksta bent jau del 500- 2000 lt… ne tas derybu objektas.
   Yessuz, o kaip gaunant 670 i rankas gauti 1200 i rankas praktiskai ?

   • atrodo pirma karta gyvenime apie vokeli isgirdai?

   • o derybo objektas is principo yra tas pats:
    ateina ir praso pinigu.
    tu gali duoti arba negali.

    Daugiau – tik detales

    • Stogas

     „Tu gali duodi, negali neduodi. “ Jei neduodi o gali duoti , vadinas liko sau i kisne. Derybu menas. Vokas irgi gerai. Pensija 65 metu realiai 70 metu ir kiek Tau liks gyvent ? Lubiai pamirsta net 73 metu.. o bargsas ubagas trauks 90 ?

   • beje, tas 50 lt ministrui isvirsta i kokius nors 12500000 valstybes mastu. o tai isvirsta i turbut kelis simtus biednu imoniu kurios „nebeisgali“ bankrota ir bedarbiu pasalpas.

    nors mano asmenine nuomone, tai jei tu jau negali keliais simtais litu pakelti algos, tai nafyg toks verslas is vis..

    o bet taciau, cia vel susiveda viskas i pirma klausima:
    kiek, is 800 lt i menesi gaunanciu, tuos 800 gauna realiai?

    zinau kd visokias „zertvydes“ samdanti tarkime kakokiu muilu prekybcentry prekiaujanti kontora siulo ir tai ar ne 1500…. uz nieko neveikima ir jokios pridetines vertes nesukurima.

    • Stogas

     Baikos cia tos tavo 50 lt valstybei, kurie is kart 21% grizta per PVM ir per pinigu pagausejima. Matai, jei klausimas kyla padidinti seimui koncialerines islaidas 500 lt, tai ne beda… ar nupirkti po nauja dzipa, vopsce pliusas.Dar megsta valdziai visokias Valdovu rumu statybas… Dar geriau kosmoso uzkariavimo galimybiu studija Tailande … Geda del tokios sumos deretis, ZEMA! Tulas ministras pietu nepavalgys stikliu restorane..

     • Valentinas

      Tai jei išmokėsi papildomai 50 lt iš biudžeto, tai VISI tie pinigai grįš į biudžetą 21% PVM pavidalu?

     • Stogas

      21% is 50 lt griz i biudzeta 100%. Pridek akciza rukalamas, benzui, sildymo kompensacijas… maximos pelno mokesti… tai tikrai liks ne daugiau nei seimunu nauju masinu pirkimas uz 108 000 lt uz 4 metus tarnyste..

 • dzyvai

  O jei autoriaus argumentus būtų išvardinusi, tarkim, Blinkevičiūtė, kurią už „dosnumą“ daug kas nuoširdžiai linksniavo?

  Idealioj valstybėj socialinė apsaugos sistema turėtų garantuoti tik išgyvenimą (kiek tai yra valstybės jėgoms). MMA nuo to turėtų skirtis per įtikinamą sumą, nes dirbantis žmogus turėtų uždirbti ne tik sau, bet, per mokesčius, ir tiems, kurie dirbti nebegali ar dar negali. Štai todėl reikalingas valstybės įsikišimas MMA pavidalu, kad čia galėtų tarpusavyje konkuruoti tik verslai, sugebantys tokias darbo vietas sukurti. Mažiau nei MMA būtų galima mokėti tik neįgaliems (dirbantiems nepilną darbo dieną ar sugebantiems dirbti mažiau našiai tik dėl neįgalumo) prisiduriantiems prie socialinės pašalpos.

  • Sejanus

   Mano idealios valstybės kriterijai daug daug aukštesni :) Tik išgyvenimo garantavimo neužtektų. Ir kai kurių dabartinių valstybių, kaip Švedijos ar Šveicarijos, soc apsaugos sistema užtikrina daug daugiau nei išgyvenimą. Jos tapo geresnės už idealias, ar kaip čia gaunasi.

   • dzyvai

    Taip gaunasi, kad dėl to, jog bandė tapti geresnėm už idealias, dabar turi veltėdžiautojų problemų kurių neranda būdų išspręsti.

 • Sejanus

  Suomi, klijuotųsi, jei nors miminaliai pasidomėtumėte istorija, na bent jau tiek kiek vidurinėje mokykloje dėsto. Ten apie liaudies sukilimus prieš ponus. Ar šiaip na, nors kažkuo bet kuo pasidomėtumėte. Turėtų užtekti pradžiai suprast, ką norėjau pasakyti.

  Domėtis sudėtingesniais dalykais, kaip populiarų – optimatų kova ir Grakchų žemės reforma senovės Romoje nesiūlau. Ten jau tikrai sudėtingi dalykai, reikia mokėti skaityti, analizuoti, kritiškai vertinti, mąstyti…

 • Mauras

  ką rūkote, znakoriau? Ta žolė panašu švariai pravalo atmintį. „Socdemai“ ir kiti priešrinkiminio gerumo apimti draugai 2007-2008 m. užprogramavo Sodros deficitą, net jau matydama mažėjančias pajamas kirkilo vyriausybė tylėjo, o buvęs nežiniukų Seimas balsavo už motinystės išmokų ir pensijų didinimą, nes matyt tikėjo kad burbulas turi pūstis be galo, ar bent iki kadencijos pabaigos. Kurios pradėjus bliūkšti kredito burbului ir užsienio bankeliams užraukus verslo kreditavimą, pakibo ir tebekaba „teisėtų lūkesčių“ akmeniu mums po kaklu. Nulis nulis sakote? Aš sakau – minus 3 mlrd./metus, net po apkarpymo.

  Na, o A.R. „orus atlyginimas už sąžiningą darbą“ yra tipiškas priešrinkiminio popso pavyzdys, daugiau nieko.

  • mielas Maurai, pirmiausia, tai ta frazė kabutėse nėra mano, o antra – tai pastaruoju metu vis dažniau girdžiu įvairaus plauko liberalus ir intelektualus rėkiant, kad „orumas“ apskritai yra popsas ir nevartotina sąvoka. Jei jiems priklausote, tikriausiai nesusikalbėsime.

   • Mauras

    gerbiamas A.R., dėl „orumo“ sąvokos kaip aš ją suprantu – viskas priklauso nuo konteksto. Kai ji apibūdina žmogaus savijautą ir santykį su aplinka, naudojant ją socialiniame, kultūriniame kontekste – viskas puiku. Kai susiejama su ekonominiais dalykais, paprastai tariant – pinigais, tai kaip taisyklė jau yra priešrinkiminis popsas. Pvz. „Senti oriai“ politikų naudojama pensininkų auditorijai užkabinti, skleidžiant užuominas ir netiesioginius (dažniausiai neįpareigojančius, todėl patogius) pažadus apie pensijų didinimą, žinoma jei balsuosite už mane (mano partiją). Jūs pavyzdžiui žinote, ką reiškia „senti oriai“ ekonomine prasme? Aš ne. Ar senti oriai užtenka 600 Lt. pensijos, ar reikia 1200 Lt., ir kaip pinigine išraiška skiriasi senėjimas oriai Vilniuje nuo senėjimo oriai savo name miestelyje ar vienkiemyje, ir nuo senėjimo oriai valdiškuose senelių namuose? Mano supratimu ori senatvė yra tavo fizinės sveikatos, proto būsenos ir santykio su giminėm ir artimaisiais, o ne politikų priešrinkiminio gerumo priepuolių ir pensijų didinimo klausimas.

    Ar tam, kad dirbti oriai, reikia 800 Lt. MMA, ar 900 Lt.? Čia tiek vietos popsui ir spekuliacijai, teko tiek girdėti kaip eksploatuojama orumo sąvoka, kad pamačius šį žodį politekonominiam tekste automatiškai ištinka atmetimo reakcija. Esu už tai, kad ekonominiai sprendimai nebūtų painiojami su emocinėmis sąvokomis, nes apeliavimas į emocijas kalbant apie pinigus yra tiesiog pigaus manipuliavimo rūšis. Šiek tiek geriau skamba kalbos apie socialinį teisingumą, nes tai bent teoriškai jau gali būti politinės doktrinos dalis – nors jos tikslas gali būti tas pats (didinant MMA mažinam atskirtį), tačiau nėra taip pigu kaip „orumas“. Iki šiol neabejoju, kad didesnis pinigų kiekis savaime nedidina laimės, orumo taip pat.

    • Keistai skamba tamstos argumentai. Jei orumas yra sąvoka, apibūdinanti santykį su aplinka ir naudojama socialiniame kontekste, tai nesuprantu, kodėl kalbant apie atlyginimą ar pensiją šios sąvokos naudoti negalima? Juk tai ir yra socialinis kontekstas ir aplinka. O gal apie tai galima kalbėti tik po rinkimų?

     • Mauras

      kodėl sieti orumą su atlyginimu ar pensija mano galva yra politinė spekuliacija ir manipuliacija auditorijos emocijomis – išdėsčiau, nepriimkite asmeniškai. Diskutuoti dėl sąvokų grynumo – jau kita tema.

      Svarbu, kad MMA turi tik 2 galus – tai iš vienos pusės socialinio teisingumo apraiška, iš kitos valdžios įpareigojimas darbdaviams. Tačiau – pasikartosiu – mano galva su orumu neturi nieko bendra.

  • znakorius

   Maurui.
   Kuo atsakingiausiai jums pranešu, kad neberūkau nuo 1991m., kada nuo to (o gal ir ne nuo to) suparaližavo liežuvį (mikroinsultas). :)
   Motinystės išmokų padidinimą socdemams per prievartą (nubalsuojant seime kartu su opozicija) įpiršo jų partneriai valdančiojoje koalicijoje (tada) konserveriai – nejau nebeatmenate?
   Taipogi tada tas tandemas išrado dar vieną fokusą – liaudies mokesčių į Sodrą nudrenavimą į privačius fondus.
   Visa tai konserveriai, naktinędami, galėjo kuo puikiausiai pakeisti, jei netiko.
   Betgi nekeitė, nes tai buvo jų kūdikis.

 • nerijus

  „Nepateisinamai maža mėnesio atlyginimo suma ugdyte ugdo nepagarbą darbui („koks atlyginimas – toks ir darbas“), nei darbdavio, nei samdomojo nemoko darbo kultūros, racionalumo, protingo veiklos organizavimo bei darbo pastangų.“

  Kaip pirštu LLRI ir jos apologetams į vieną vietą…

  http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/jcicinskas-apie-darbo-uzmokescio-norma.d?id=58635503

  „„Maksima“ prieš Velykas su šventu naivumu taip ir paaiškino: mes kiaušinių kainų nedidinam, tai paukštynai pakėlė kainas 30 proc., todėl ir mes buvom priversti jas pakelti 30 proc., bet nė centu daugiau.
  Kadangi kiaušinių „Maximos“ lentynoje kainoje paukštynui sumokėta kainos dalis sudaro gal tik apie pusę mažmeninės „maksiminės“ kiaušinių kainos, tai tam padidėjimui kompensuoti pakaktų 15 proc. mažmeninės kainos išaugimo. Bet tokia yra ekonominė logika, o principas „griebk, kur tik gali“ reikalauja elgtis kitaip – jūs didinate visą mažmeninę kainą taip pat 30 proc. Šitaip jums tiesiog iš dangaus atsiranda dar 15 proc. pajamų iš kiaušinių pardavimo. Ir publikai priimtina, ir kasai malonu. Žinoma, „Maxima“ vadovams dar reiks pagalvoti, kur dėti tas iš netikėtai gautas pajamas, tačiau galima garantuoti, kad atlyginimų padidinimas kasininkėms nebus pats pirmas būdas sunaudoti netikėtai padidėjusias įplaukas.“

  • romas

   O man patiko šita vieta:
   „Todėl visose išsivysčiusių demokratinių (pridėtinės vertės skirstymo požiūriu ta savybė labai svarbi) šalių ekonomikose darbo užmokesčio dalis pridėtinėje yra gerokai didesnė, nei pokomunistinėse šalyse. Tai visai nenuostabu – profesinių sąjungų silpnumas pastarosiose tiesiog bado akis. Todėl jose pati valstybė nustatinėja minimalų darbo užmokestį – nors galėtų, kaip yra Vokietijoje, Švedijoje, dėl to užmokesčio sutarti atitinkamų šakų darbdaviai ir profsąjungos. Pasakykit, kada kuri nors mūsų profsąjunga yra trenkusi kumščiu į stalą per derybas su atitinkama darbdavių asociacija dėl atlyginimų artimiausiems metams?“

   • Fredis*

    Jeigu būtų taip paparasta – tik padaužai kumščiu ir masė (procesas) pajudėjo, tai proceso dalyviai kumščiais susirinkę daužytų į posėžių stalą kiekvieną rytą. Beje, darbadavių asociacija taip pat turi prigimtinę teisę daužytis kumščiais.
    Kūnui (procesui) sėkmingai ir tinkamu pagreičiu išjudinti reikalingi daugelis veiksnių: startinės pozicijos, rinkos dydis, konkurencingumas, visų proceso dalyvių darbo kultūra, pilietinės visuomenės branda, gera valia, atsakomybė, kūrybiškumas ir sėkmė.
    P.S. Uspaskicho įmonių grupė bene paskutinė pavėlavo sureaguoti į tendencijų pokyčius darbo rinkoje (vokelių, kaip dalies atlyginimo išmokėjimą šešėlyje, nunykimas).