Dingstanti valstybė

Savaitraštis 15min 2012 07 13

*******************************************

Seime šią savaitę vėl buvo ieškoma “dingusių” vaikų. Berods, pernai buvo paskelbta, kad tokių Lietuvoje yra daugiau nei 13 tūkstančių, tačiau naujausiais duomenimis šiandien nerandama kiek daugiau nei 2600.

Vienai iš naujausių Lietuvos politinių partijų tie skaičiai turėtų skambėti kaip gražiausia muzika – tos partijos narių vietoje aš juos pieščiau spalvotomis kreidutėmis kiekvienoje miesto ir miestelio aikštėje: juk neabejotina, kad jei ne visi, tai bent didžioji dalis tų nelaimingų vaikų yra pakliuvę į pedofilų tinklo rankas.

Bet kadangi vis dar esu nepartinis, man šie skaičiai liudija nei daugiau nei mažiau, o tik valstybės neįgalumą. Arba – dabartinės valdančiosios koalicijos socialinės politikos fiasko.

Tiems, kas apie “dingusius” vaikus galbūt nieko negirdėjo, priminsiu, kad kalbame apie vaikus iki 16 metų, kurie užregistruoti kaip gimę Lietuvoje, tačiau niekada nebuvo pasirodę mokykloje. Ciniškai juos būtų galima vadinti vaikais chameleonais – popieriuose jie yra, tačiau tikrovėje jų niekas nematė.

Nepaisant to, Lietuvos valstybė už dalį šių “dingusių” ir nežinia kur esančių vaikų jų tėvams moka pašalpas. Man tai skamba visiškai neįtikėtinai ir net šiek tiek makabriškai, bet negaliu netikėti tuo, ką teigia Seimo narė V.Margevičienė. O ji sako, kad dalį “dingusių” vaikų būtų galima rasti “momentaliai”, jeigų pašalpų mokėjimas būtų pristabdytas. Neva, tada tų pražuvėlių vaikų tėvai patys ateitų ir pasirūpintų, kad jų vaikai rugsėjo 1-ąją būtų mokykloje.

Galbūt taip ir atsitiktų, tačiau man norėtųsi paklausti V.Margevičienės: o ką darysime su Lietuvos Respublikos Konstitucija, kurioje teigiama, kad “tėvų teisė ir pareiga – auklėti savo vaikus dorais žmonėmis ir ištikimais piliečiais” ir kad “asmenims iki 16 metų mokslas privalomas”? Nepamenu, kad Konstitucijoje kur nors būtų parašyta, kad už šių prievolių vykdymą tėvai turi gauti atlyginimą. Ir būtent todėl visai nenoriu už tai mokėti iš savo kišenės.

Todėl turiu daug paprastesnį ir daug pigesnį pasiūlymą: užuot sustabdžius pašalpų mokėjimą, reikia sustabdyti atlyginimų mokėjimą visiems, kurie susiję su tų pašalpų mokėjimu bei tiems, kurie gaudami algą iš mokesčių mokėtojų kišenės privalo pasirūpinti, kad Lietuvoje nebūtų nė vieno mokyklos nelankančio vaiko. Kalbame apie “Sodros”, savivaldybių socialinės paramos, švietimo ir ugdymo, vaiko teisių apsaugos skyrių ir panašių tarnybų darbuotojus.

Neturiu duomenų, kiek tokių darbuotojų yra iš viso, tačiau spėju, kad jų tikrai yra daugiau nei “dingusių” vaikų. Aritmetika paprasta – vidutiniškai vienai Lietuvos savivaldybei tenka kiek daugiau nei 40 nežinia kur esančių vaikų. O, pavyzdžiui, vien Kauno savivaldybės vaiko teisių apsaugos skyriuje, kaip nurodoma savivaldybės puslapyje, dirba 24 žmonės, socialinės paramos skyriuje – 22, o švietimo ir ugdymo – 28 žmonės.

Tokiomis pajėgomis atrasti visus “dingusius” vaikus tikriausiai būtų galima per tris dienas. Ir būtent tai tie visi išvardyti darbuotojai iš esmės ir turėtų daryti, nes kalbame apie nežinia kam mokamus valstybės pinigus, pažeidinėjamą Konstituciją ir įstatymus ir grubiai pažeidžiamas vaikų teises. Beje, šiuo atveju turėtume kalbėti būtent apie vaikų teises, kurios yra grubiai pažeidžiamos ir kurios normalioje valstybėje turėtų būti prioritetas.

Kai kalbame apie priemoką už šių teisių įgyvendinimą, iš esmės kalbame ne apie “dingstančius” vaikus, o apie dingstančią valstybę.

(5 balsų, vidurkis: 4,60 iš 5)
Loading...
 • Apžvalgininko nuomonė

  Vaikai užsienyje, o Lietuva jiems pinigus moka.
  Kaip po to reikia sudurti Sodroje galus?
  Nors nenuostabu: jei tarybmečiu buvo kokių tai ypatingesnių pensijų mokama 1000, tai dabar – 100 000.
  Pvz.: tarybmečiu mokėjo kuklias pensijas milicininkams už tai, kad tuos 25m., kuriuos jie turėjo tada atidirbti, juos tiesiog engė – nei normalių algų mokėjo, nei normalių darbo valandų.
  Taip ana valstybė, suprasdama savo kaltę prieš tuos žmones, jiems nors pensijas, kad ir kuklias, mokėjo.
  Teisėjams, prokurorams valstybinių pensijų tada nemokėjo.
  O dabar – moka.
  Kodėl? Algas tikrai geras gauna (ir policininkams, bent jau daugumai neprisilyginti), darbo valandos normalios biurokratinės įstaigos.
  Tai už ką?
  Už ką Konstitucinio teismo teisėjams po 19 000?
  Nei už nieką.
  Už ką seimūnams algos su viskuo po 10 000?
  Nei už nieką.
  Kodėl tada ir maži žmogiukai norėtų būti durniaus vietoje (ir nenaudotų visų jiems įmanomų būdų, kad kuo mažiau dirbti ir kuo daugiau gauti)?

 • lv

  Nemanau, kad yra taip paprasta.
  Viskas remiasi prielaida, kad vaikai dingę Lietuvoje. Tačiau spėčiau, kad didžioji (ar jau tikrai nemaža) jų dalis yra dingusi iš Lietuvos, kartu su jų tėvais. O ar gali mūsų migracijos tarnybos pateikti tikslų emigravusiųjų skaičių bent kelių šimtų asmenų tikslumu? Kažkodėl yra tekę girdėti tik apie kelių tūkstančių paklaidą ir tai gana miglotai.
  Minėtas pasiūlymas (suspenduoti pašalpų mokėjimą) nėra toks jau blogas, nes jis bent jau išaiškintų nedingusiųjų iš Lietuvos vaikų skaičių.

 • Makmerfis

  gal tiems už „dingusių“ vaikų priežiūrą atsakingiems valstybės tarnautojams dar pakelti atlyginimą, kaip Grybauskaitės siūlė? Deja deja, vaikų teisės grubiausiai pažeidinėjamos su 240 policininkų pagalba vidury dienos kameroms filmuojant (ką jau kalbėt apie Lietuvos užkampių „mirusias sielas“), bet Poniai Lietuvoj yra „didesnių problemų“, pvz., jau minėtų tarnautojų algų „menkumas“ 2-os krizės bangos akivaizdoje. Kai vaiko likimas yra ne problema (nepaisant visos garsiosios bylos kontroversijos, vaikas vis dėlto kenčia ir yra luošinamas), didesnio moralinio kracho turbūt nebegalima net susapnuot.

 • kabliataskis

  Keista yra dabartinė tinklaraščio autoriaus pozicija. Rodos dar vis donkichtas, tačiau apie didžiausią malūną nekalba, o jei kalba – tai pašaipiai, kaip savas, tiems kurie gyvena „teisinėje valstybėje“…
  O čia kaip tyčia panelė iš daukanto su savo „daugiau problemų….“ sužibėjo. Sakau, gal Artūrai gryb…aitė jums yra pažadėjusi kokį saldainuką?
  Tik nepersistenkite dundukinant :) galite greitai tiek pats rašyti savo tinklarašti, tiek pats ir komentuoti.
  Nebesimpatiškas man jūsų požiūris. Susilaikysiu nuo racas.lt skaitymo…

 • Fredis*

  Tuoj atsilieps kokia nors moterėlė ir pareikš, kad ne Kaune irgi žmonės gyvena ir kad ji nenori būti nuolat tapatinama su Klonio gatvės gynėjais. Džiugi šio rašinio žinia yra ta, kad rašymas kreidutėmis žmonėms, kurie su kreidutėmis neturi nieko bendro, giliai įsirėžė į atmintį.

  • Valentinas

   Į tavo atmintį Fredi. Į tavo.

   • Fredis*

    Šios dienos žinia NR1 yra Boriso Nemcovo apsilankymas TS-LKD sąskrydyje Rukloje. Tinklaraštininko Nr1 tinklaraštis galėtų būti vieta, kurioje gvildenamos žinios ir aktualijos Nr1.

 • Azuolas

  Mano sūnėnas, niekada ilgiau mėnesio Lietuvoje negyvenęs ir jokių pašalpų niekada neprašęs ir negavęs, kažkokiu būdu (gal sesuo pasivargino išsiregistruoti) buvo atsidūręs tokiuose sąrašuose. Atitinkamų metų rugsėjo mėnesį prisistatė darbuotoja iš savivaldybės, tikrino, kur yra vaikas ir kodėl nepasirodė mokykloje. Įtariu, kad tie „dingę“ vaikai turbūt susiję su emigracija, taigi tikrai su dingstančia valstybe, bet nebūtinai su tarnautojų darbo broku.

 • Man irgi čia panašiau su emigracija susiję, nors žinoma, yra išimčių

  • Milda

   na tai puiku, tegul bus susiję su emigracija, bet tai suskaičiuoti valstybė turėtų…

 • gied

  Šiaip, žinoma, galima pulti ir savivaldybių/SODROS darbuotojus kad neranda tų vaikų. Bet tai ne vienintelė problema, kurią sprendžia tie darbuotojai. Darbo kokybė, galimybės ir t.t. – kitas reikalas.

  Kur kas efektyviau nemokėti pašalpų tiems tėvams, kurie neleidžia vaikų į mokyklą. Todėl, kad tų tėvų, kurie negauna pašalpų, vaikai turbūt mokosi kitoje šalyje. O su tais, kurie gauna – reikia aiškintis kas ir kaip.

  • akSpalis 22, 2011 22:07lenkai kiek atsimenu viasda saukė Vilno naše mano jaunystės metais tas netrukdė. Kartais koks lenkiūkštis, pasišakojęs lietuviškoje kompanijoje už tai į ausį gaudavo. Dabar gi LR valdžia pučia muilo burbulą ir mala š Ne prieš lenkus reikia kovoti, o būtina kovoti už savo teises, atlyginimus, už savo vaikų ateiti. O tie lenkai jei nori lai šneka lenkiškai man jokia bėda. Manau, kad tie straipsniai apie bjaurybes lenkus yra skirti nukreipti dėmesiui nuo eilinės LR vyriausybės niekšybės

 • praeinant

  Šiaip kiek keistas ir neadekvatus tas mūsų mielas dundukų piemuo :).
  Nekuriose vietose (ypač „patvorinių“ lygmenyje) pas mus teisinė sistema ideali ir nekritikuotina (gink die kas ką kur kreidelėmis parašys…)
  O nekuriose vietose kitos mūsų sistemos dalis jau neidealios ir jas galima kritikuoti (turbūt net rašant kreidelėmis…)
  :)

  Na, o jei kiek rimčiau tai gal mums visiems nepakenktų užsiduoti klausimu: ar ir manyje asmeniškai nedingsta valstybė?

  • tai ir užsiduokite

   • praeinant

    Užsiduodu… kartais… ir be pompastikos…
    Šiaip kažkodėl atrodo, kad teisiniame lygmenyje norite „sukurti“ Š. Korėjos analogą – pas mumi tebūna tegalimas tik vien vienintelis biurokratinis protestas. Visą kitą socialinę kultūrą (su jos popsu) toje srityje reikia sudundukinti ir paskelbti už įstatymo ribų.

    Gal ir esate savo srities specialistas, bet profesionalumo (specializacijos ir „bendrizacijos“ ryšių kiekis) lygis pas jumi vietomis galėtų turėti smarkiai didesnį įdirbį…

 • Šamanas

  Negerk iš 15min taurės – Valatka pavirsi.

 • bang

  Ale, nors turbūt ir netyčia, kartais visai neblogai pajuokaut išeina :)

 • dzyvai

  Keistas autoriaus komentaras. Sakyčiau, reikia džiaugtis, kai kažkas sugalvoja efektyvesnį papildomą būdą ieškoti dingusių vaikų nei 68 Kauno darbuotojams susikibus rankomis surengti operaciją „tinklas Kaune“ :) Tai juk papildomas įrankis efektyvesniam darbui! Džiugu, kad valstybė mokėdama pašalpas pagaliau susivokė bent pažiūrėti, ar tie vaikai yra gyvi, ir ar jie yra Lietuvoje.

 • Jonas III

  Dirbti reikia nuosekliai ir kompleksiškai. Šiuo atveju reikėtų pasinaudoti ir Margevičienės ir Račo pasiūlymais.

 • romas

  Kaip galima būtų logiškai suderinti štai tokius pasakymus:
  „dabartinės valdančiosios koalicijos socialinės politikos fiasko“ ir „priminsiu, kad kalbame apie vaikus iki 16 metų, kurie užregistruoti kaip gimę Lietuvoje, tačiau niekada nebuvo pasirodę mokykloje“?

  • Fredis*

   Sąlyginai galime susiskirstyti į tuos, kuriems koalicija buvo geresnė prieš dvidešimt dvejus metus ir tuos, kuriems atėjusi nauja po 1990-ųjų. Daliai žmonių paskutiniai du dešimtmečiai – ištisa nesusipratimų ir nelaimių virtinė, anksčiau buvo geriau.

   • stebėtinas atvirumas…

   • Apžvalgininko nuomonė

    Fredi,
    sakykim tiesiai: „nepriklausomybės“ laiko „darbų“ rezultatas yra minusinis – lietuvių per tą laiką sumažėjo 1 000 000, Lietuva paskendo 40 000 000 000 skolose ir t.t.
    Išvada: dirbo ne tie ir ne taip.
    Yra apie ką pamąstyti – joks verslininkas nelaikytų tokių darbuotojų, kurie veda į tokią baigmę.

  • Romai, viskas labai paprasta ir labai dera: ši koalicija nepadarė nieko, kad problema spręstųsi. Galima, žinoma, inkšti ir sakyti, kad viskas prasidėjo anksčiau ir kad tada buvo dar blogiau, bet būtent to mažiausiai ir norisi. Norisi veiksmų ir žvilgsnio į priekį, o ne ieškojimo, kas kalčiausias.

   • romas

    Sutinku, koalicija kalta, kad kai kurie šešiolikmečiai šiemet nebaigė ketvirtos klasės :)
    O jei rimtai, nedaug kas sugebės iš straipsnio pasidaryti išvadų, atitinkančių tiesą. Dauguma nuspręs, kad būtent šita koalicija užleido vaikų suskaičiavimo reikalus.

    • Apžvalgininko nuomonė

     Ir teisingai manys.
     Štai pavyzdys apie koalicijos „darbus“:
     kirkiliniai paliko pradžią AE darbų – LEO, o šitie ką padarė per savo darbų terminą?
     Sugriovė LEO, o nieko daugiau nepadarė.
     Kelintąkart jau jie gromuluoja rasiejinį žalos atlyginimo klausimą?
     Kuo toliau, tuo panašiau, kad landsberginiai nieko nemokėjo seniau, bet nieko neišmoko ir dabar, todėl jų darbų rezultatas yra nulis.

     Kas kita, kad dar nebuvo Lietuvoje partijos, kuri dirbtų visuomenės daugumai, todėl eiliniai rinkimai tik pakeis kalbančias galvas, bet jokio postūmio neatneš.
     Reikia keisti sistemą į tokią, kuri nebūtų tokia panaši į a.a. TSRS, kur užsėdę kėdes sėdėjo tol kol valstybė sugriuvo, kada valstybėje buvo žmonių, kurie būtų sugebėję vairuoti n kartų efektyviau.

     • Mauras

      na, Leo buvo tikrai puikus startas. Apie viską pagalvota, prastumta ypatingos skubos tvarka, susiderėta ypač palankiomis visuomenei sąlygomis, skaidriausiu pasaulyje natūrinių mainų būdu.
      Nėr ko stebėtis pons apžvalgininke, konservai visada viską griovė: pirmiausia kolūkius su jų pirmininkais ir baudžiauninkais, dabar šaunųjį Leo. Tik viena prunskienė vis dalino, tai po 3 ha, tai sriubos…

     • Apžvalgininko nuomonė

      Apie LEO gerai arba nieko, nes nieko blogo dėl jo tikrai neįvyko.
      O landsberginiai daro savo juodą darbą (visą tą š košę jie užvirė)- matosi, kad buvo ne kartą remti (o gal ir dabar remiami?) rasiejinių.
      Prunskienė, beje, nieko be landsberginių žinios nenuveikė, todėl šiškos ne jai.

     • Mauras

      čia sutinku – jei kreivus pamatus nugriauni nepradėjęs ant jų statyti namo, nieko blogo neįvyksta. Na, neskaitant AMB maximai padovanotų mūsų suneštų 800 mln. Lt., gulėjusių VST balanse ir išsimokėtų dividendais, nutraukiant sutartį sumokėtos kompensacijos ir prarasto laiko bei socialinio kapitalo besikapstant šitame mėšlyne.

      Skaityti, kad juoda yra balta, neįdomu, o be biologinės neapykantos konservams, tamstos rašliavoj daugiau nieko nematyti. Linkime pasveikti.

     • Apžvalgininko nuomonė

      Nenusipliurpk: jų „darbų darbelių“ yra n.
      Pvz.:
      http://www.lrytas.lt/-13426761771340445152-vilniuje-posėdžiaus-kompensacijų-holokaustą-išgyvenusiems-žydams-fondo-valdyba.htm
      Plius.
      Pederastams marširuoti žalią šviesą kas uždegė?
      Irgi jie.
      Ir t.t., ir pan.

  • Beveik pesimistasBalandis 3, 2011 16:51Jau prieš metus ar du rašiau: moyskloke vyr. mokytojų, metodininkų ir ekspertų priviso kaip šunų (atleiskit už šį žodį karšta kava apsipyliau, skauda ranką). O kur rezultatai? Steponavičiau ir visa jūsų chebra paaiškinkit, juk jūsų ikspirtai kūrė atestacijos nuostatus

 • Henkas Moodis

  Iš esmės tie vaikai ir jų šeimos išvykę gyventi į užsienį ir tiek. Apie kokias mistines pašalpas gaunamas jų pastoviai šnekama aš nelabai suprantu. Jeigu tai vaiko pinigai vadinami, tai juos ne taip lengva ir gauti. Tai išvada gal galima daryti, kad tos pašalpos gal ir skiriamos tik sėda ne į tas kišenes, nes juk labai patogu: žmonės išvažiavę ir ką jie čia susigaudys. Tik labai juokingai ir kartu ironiškai atrodys, kaip blogo šeimininkas išvarys tų valdininkų vaikų ieškoti. Nes tie kurie pradangina pinigus galimai patys ir ieškos. Ilgai manau ieškos…..

  • suomis

   Štai čia, pats taikliausias pastebėjimas.

 • Makmerfis

  gerai čia, Maurai, užstūmei ant „apžvalgininko“, pragydusio iš serijos „liandsbergas sugriovė kolūkius, sugriovė letuvą, atgal į matušėlės (putkos) glėbį!..“ :D

  • Apžvalgininko nuomonė

   Gal mažiau paistalo?
   Jei landsberginiai užvirė šią košę, aiškiai nesivadovaudami protu, tai kodėl kažkam kitam turėtume tą kaltę užmesti?
   Kaip sakė mano minėtas vairavimo instruktorius, prieš kur nors įvažiuodamas pirma pagalvok kaip išvažiuosi.
   Va, tokio minimalaus kelių ėjimų į priekį pamąstymo jiems, pradėjusiems virti tą „nepriklausomybės“ košę, visada trūko.
   Ko netrūko, tai savanaudiškumo, dėl ko Stalinas tokius šaudydavo be teismo ir tardymo (nes tokie jų veiksmai tiesiog naikina visuomenės daugumą),ir dėl to aš jam pretenzijų neturiu.

   • Rytis I

    „Stalinas tokius šaudydavo be teismo ir tardymo.. ..ir dėl to aš jam pretenzijų neturiu“
    Negaliu ginčytis. Tai yra Nuomonė. Pozicija. Demokratija..

    • Apžvalgininko nuomonė

     Su Stalinu nepasiginčysi. :)
     Jei niekdariai gautų „atlygį“ už savo veiksmus, tai Lietuvėlė eitų į priekį, o ne atgal.

     • Bobutė

      Šaudyti, karti, kankinti vandeniu ir žiurkėmis vienutėse…
      Ką dar išgirsime?
      Nesuprantu, kaip tokius niekšelius šventa žemelė nešioja…

     • Apžvalgininko nuomonė

      Aha – gini žulikus (su kuo sutapsi, tokia ir tapsi).
      Ko stebėtis – tai jau seniai buvo akivaizdu.
      Gal persivadink į Žulikę? :)
      Kuriam galui maskuojies (nei tu bobutė, nei tu geranoriška, kokios ir yra bobutės)?

     • Fredis*

      Apžvalgininkas yra socialdemokratų (G.Kirkilas ir kiti) ir Siaurusevičiaus gerbėjas. Niekada neprarandantis aktualumo straipsnelis: http://www.balsas.lt/naujiena/302023/audrius-siaurusevicius-iki-paryciu-seliojo-bare/1

     • Fredis*

      Šia proga P.Gylio mintys apie kliką: http://www.alfa.lt/straipsnis/15037660/Kaip.klanas.virsta.klika..Lietuvos.atvejis=2012-07-17_16-55/

     • Apžvalgininko nuomonė

      Fredi,
      paskaitykite kitus komentarus ir įsitikinsite: niekada Lietuvoje nebuvo ir nėra partijos, kuri dirbtų visuomenės daugumai.
      Tai yra pozicija prieš, o ne už ką nors už.
      P.Gylys irgi grybą pjauna: klika jam – kažkas, bet ne jis, o, juk, buvo ir jis ministeris, ir darė sprendimus pagal „kolektyvinę“, o ne savo, kaip sako, nuomonę.
      Taip, kad jis toks pat – klikinis.
      Komentatoriai, aišku išskyrus Bobutę :), vieninteliai tegali būti objektyvūs tikrovės stebėtojai, nepaperkami kritikai bei nesavanaudiški pasiūlymų teikėjai.
      Netgi siūlyčiau išrinkti ką nors iš komentatorių į seimą – kad įgyvendintų komentatorių teikiamus pasiūlymus kaip pakelti Lietuvos ekonomiką ir gyventojų gerovę, nes iš partijų veiklos to nematyti nei iš tolo, nes jiems (pagal K.Binkį):
      vien tik pinigai akyse,
      žemėj,
      ore,
      ir danguj,
      daugiau nieko nebmatysi –
      vien tik pinigai akyse.

 • Rytis I

  A beje būna ir atvirkščiai: tėvai, gyvenantys ir besidarbuojantys anglijose, gauna pašalpas svarais už Lietuvoje gyvenančius vaikus. Tai gal čia tada gaunasi tokie štai draugiški mainai, kuriuose lietuvis nepražus o ir gal labai net gražu iš mūsų pusės paremti emigranto duoną kremtantį tautietį, juk nedidelis skirtumas ant kurio Europos slenksčio tie vaikai – lietuviais jie gimę, ir jais mes rūpinames. Bet Kubiliui che che apie mūsų rūpestį geriau nieko nesakyti :)

 • nerijus

  Ne vaikai rūpi savivaldoms (tiksliau- jų tarnautojams), o pinigai.

 • Fredis*

  nerijau, kaip gaila, kad Tu ne prancūzas ir Tau niekada neteks darbuotis F.Hollando komandoje bei raškyti socialistų valdymo rezultatų. http://verslas.delfi.lt/business/turtuoliai-bega-is-prancuzijos.d?id=59127773

  • Rytis I

   Nesuprantu, kodėl prancūzai turtuoliai neplūstelėjo Lietuvon. Turbūt vėl vien teisingo pijaro trūkumas.

   • nerijus

    Pirma- turi duoti, kad pas mus ateitų, kaip tokie Barclay ir pan.
    Mes per daug įnikę į raganavimą, orakulystę (orią kvailystę) ir kitus- su ne žemiškomis būtybėmis susijusius briedus…
    Gyvenam valstybėje, kuri vadinasi „Iliuzija“ su ją valdančiais iliuzionistais…Pasidžiaukime :)

    • Rytis I

     O gal nereiks nieko duoti. Laikai keičiasi, keičiasi ir ekonominis pasaulis, bei reikia vien garsinti šalį, kaip tokią neturinčią (ir ilgai neturėsiančią) NT mokesčio, transporto apmokesdinimo, tai Prancūzijos turtuoliai plūstelės nesuskaičiuojamom miniom o pasaulinis mados centras automatiškai keliasi į Šiaurės miestelį ir apleisti dvarai sužibės prancūziškais kandeliabrais,.. Štai pranešė, jog jau užsideklaravo pirmasis (?) tautinis metų milijardierius – dar vienas įrodymas, kam gyventi mūsuose geriau. Galima būtų net teigti, jog mokesčius pas mus dažniau moka tie, kas blogai mokėsi mokykloje arba na nesusimoka komunalinių, tsakant, už bausmę.

 • Rytis I

  R. Zuoza, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovas: „…o gal būt tai yra skaičių tam tikros paklaidos sistemose…“ – Na neblogos paklaidos tose sistemose… Gal taip ir milijonai ten – plius minus ir jau nėra? Man tokios irgi reikia, o ir švis – kiekvienam lietuviui po valdišką kėdę (Kuo ne rinkiminis šūkis?)
  http://tv.lrytas.lt/?id=13420162741340480672

 • Viktorija

  Auginu tris vaikus. Gal galite pasakyti, apie kokius vaikų pinigus čia šnekate? Gal aš pražioplinau kokias tai pašalpas, ar ką, nes nieko mes negaunam. Čia aš rimtai – susirūpinau. Pinigėliai papildomi nepatrukdytų.
  Bet čia tik klausimas, o nuomonė tokia – aš visada UŽ tvarką (ant liežuvio galo teisingumą, – pfu pfu). Viščiukus savo visada reikia susiskaičiuoti, juo labiau, kad tai tikrai nesudėtinga. Esu nustebus, kad iš mokyklų negauna švietimo skyriai duomenų. Juk nebūna taip, kad vaikas eina eina į mokyklą, o po to pradingsta. Juk mokytojai dažniausiai žino – gal į kitą mokyklą perėjo, gal į angliją su tėvais.

  • Rytis I

   Apie kokius pinigėlius kalba tai jau tikrai turėtų žinoti ta pati paminėta Seimo narė V.Margevičienė, juk ji nori kažką „atimti“, turi žinoti – KĄ.

  • Apžvalgininko nuomonė

   Apie tuos, kurie dėl emigracijos jau yra išlietuvinti.

 • Mama trijų dukrų

  …ir atsirado gi nesusipratęs žmogus, apie dingusius vaikus pragydo, kiek rimtų vyrų komentarų, kiek bangų sukėlė, net kai kuriuos valdininkus pažadino, ką jis nežino kas Lietuvoj svarbiausia? ką jis negirdėjo nieko apie p.N.Venckienę, apie Hitachi… čia gi tik vaikai, niekam jie neįdomūs, niekam jie nereikalingi, patys nepasiskūs, o suaugę dėdės ir tetos užsiėmę „tikrais“ reikalais
  o jei rimtai – didelis bardakas buvo, didelis bardakas ir liko, plaukia pasroviui kaip koks š… iškilmingai toliau, o mes tik pagaliukais mosuojam

  • Apžvalgininko nuomonė

   Artėja rinkimai – visus, kada nors buvusius valdžioje ir taip pakenkusius Lietuvai, laikas mėžti lauk (ir daugumą, ko gero, – tiesiai į kalėjimus už valstybinio turto švaistymą bei grobimą stambiu mastu).
   O nauji teparodo programą kaip pakelti Lietuvos ekonomiką ir gyventojų gerbūvį, kad galėtume įvertinti ir apsispręsti.

 • žodžio laisvėLiepa 22, 2011 10:53Perkaitome Bet ši diskusija aiizakvdžiai parodo, kad niekam iš tiesų nerūpi koks mokytojas mokykloje dirba dirbs (pvz. auditui :)ir koks direktorius tai mokyklai vadovaus (pvz. numatoma atrankos komanda). Kiekvienai iš aukščiau paminėtų kontorų terūpi tik viena, kuriai atiteks užsakymas, t.y. pinigai. O savų užsakymo vykdytojų (cituoju bobulyčių ar beraščių berniukų ), kurie neuždavinėja klausimų, yra pakankamai tiek vienoje kontoroje tiek kitoje.