Brangiausios bulvės Vilniuje…

Jei neklystu, paskutiniais duomenimis, žemės aro Pylimėliuose vertė siekia beveik 40 000 litų. Brangoka…

Bet ne visiems.

Nes jau greit bus dešimt metų kai pavasariais stebiu tą patį vaizdą: arklys, plūgas, keletas žmonių su krepšiais ir bulvės.

Pastarosioms skiriama kokie du trys arai – tai yra, maždaug 100 000 litų ar kiek daugiau vertas žemės plotas.

Dar šiek tiek užsėjama javais bei daržovėmis.

Kartais pagalvoju: kiek turėtų kainuoti viena šiame žemės plote užauginta bulvė? Spėju, kad daugiau nei arklys, kuriuo yra ariama.

O kiek maišų bulvių kasmet būtų galima nusipirkti pardavus žemę, kurioje dabar tos bulvės sodinamos? Manau, kad tiek, kad visai Pylimėlių gatvei užtektų ne vieneriems metams.

Bet beveik neabejoju, kad kitąmet vaizdelis bus vėl tas pats.

O dar kai kas sako, kad lietuviai sunkiai gyvena…

 

 

(6 balsų, vidurkis: 2,33 iš 5)
Loading...
 • P.E.

  Viena vertus- tos bulvės tikriausiai ekologiškos.Kita vertus,kažin,kaip keisis žemės kaina,už 50 kilometrų išdygus Astravo (Ostrovec) atominei elektrinei.

 • Izbliondimas

  Teko girdėti (nebuvo tai patikrinta), kad Saudo Arabijos karalystė, kaip ir kiekviena save gerbianti valstybė, siekė nebūti nuo kitų priklausoma, dėl maisto.
  Tai, bene, kiekvienos save gerbiančios valstybės reikalas (gal kokius 22 metus tai tik Lietuvai nėra motais).
  Tai tose dykumose statė fregatas, jomis laistė tas pieskas ir gaudavo labai aukštos kokybės grūdus.
  Laisvės kaina, – juk nėran įkainojama. O savas maistas, – tai viena iš sąlygų laisvei.
  Taigi, kažkas ir čia gal panašaus. Juk kol kas tos žemės ne kv. metras kainuoja tuos 40 tūkst. Lt.

 • Fredis*

  Bulvės geriausiai naikina piktžoles. Įrengus veją, ją reikia nuolat prižiūrėti – kas tris-keturias dienas pjauti žoliapjove, kuriai reikia benzino. Žoliapjovė – taip pat nepigi, geros kaina prasideda nuo 1500,- LT. Taigi, paskaičiuokime ką laimi ir ką pralaimi pylimiečiai, kai šalia kaimynas arkliu aria žemę ir sodina bulves. Bent jau girdėti pavasarinių paukščių čiulbesys, o ne čaižus žoliapjovės garsas šeštadieniais ir ypač sekmadieniais.

 • Tomas

  Netiesiogiai tuos zmones pavadinote mazu maziausiai keistuoliais. Ar dave jie sutikima talpinti ju nuotraukas siame puslapyje?

 • NiekurNeiva

  Žmonės daro ką moka, kaip įpratę, kas teikia malonumą – tarkim, vietoj daržo dalies jie gauna kažkokius 100000 Lt? Praras įprastą pusiausvyrą, laisvę, vaizdą, nervuosis, teks pinigais dalintis su daktarais. Tokia suma iš principo neužsilaikytų – kaip nepasidalinsi su vaikais vaikaičiais?
  Jei vadovautis tokia logika, tai kokia tada 2-3 arų vejos vertė? Ir pjauti reikia, ir tręšti, ir skarifikuoti/aeruoti, ir purkšti, ir laistyti – bet gi dėl malonumo basam pavaikščioti ar pasivolioti VERTĖS neskaičiuoji?…
  Tų kaimynų akimis keistuoliai tie, kurie žemę žole užleido,kurių vaikai nežino, koks tai rūpestis – Daržas. Tad prasmingiau su kaimynais labintis, teirautis apie derlių ir šypsotis…

  • Taškas

   +10 :)

   • Kiek prisimenu, man irgi baisiau būdavo praeiti pro kokį apleistą žemės sklypą. Nei patys naudojasi, nei kitiems duoda. Kur kas gražiau iš paukščio skrydžio atrodo prižiūrimi laukai :)

  • Izbliondimas

   Ne kiekvienas tik sugeba bulves užsiauginti.
   Bet jei žmogus sugebėjo Mėnulyje išsilaipinti, manau, bulves taipogi galima išmokti užsiauginti. Ne ką tai yr sunkiau pasiekiama.
   Vien žiūrėjimu neišmokstama, tad čia pradžiamoklis: http://www.organic.lt/lt/pages,id.109

  • Rytis I

   Ar veja ar bulvienojus, koks skirtumas… Žmonės gal ten gimę ir užaugę.

 • ratamahatta

  kaimiečiai tie vilniečiai..

 • Rytis

  Žemės Pylimėliuose juk nedaugėja? :) suspės dar parduoti, suspės.

 • Regis

  Ats. ne į temą.

  Nuoširdaus papliurpėjimo laida dedikuota matyt išskirtiniam ministrui prieš stresinę apkaltos procedūrą. Be jokių kitų nuomonių, net ir tų pačių kurie ir suformavo apkaltą. Tiesiog toks nuoširdus ir atviras pliurpsėjimas. Per visuomeninį transliuotoją, per laidą kuri rodoma tik vieną kart per savaitę. Aš žiūriu į tą realybės šou ir galvoju tai normalu? Ar čia tik tokia ypatinga situacija šalyje kai pamatai smarkiai judinami, tai žmogus kuris matyt gali tai sustabdyti vertas tokios išskirtinės laidos.

  Tada gal galima atvirai paklausti kas tai per žurnalistika? Gerb. Rita Miliūte, ką reikia padaryti, kad suorganizuoti tokią laidą? Gal kur nors bent įkainius paskelbkit ar kokias pavardes kurių skambutis padėtų suorganizuoti tokias laidas. Visgi esate išlaikomi už mokesčių mokėtojų pinigus.

  • nerijus

   Susitiko kaip kavinėj paplepėti. Tai galėtų daryti ir už savo pinigus.
   Man tai priminė Rūtų, Mikutavičių laidas, kai susėda ant sofkučių ir ten pratupi valandėlę. Pasikalba. Papliurpia. Kitą dieną žiūri laidos kartojimą ir žavisi savimi. Įtariu, kad tokios laidos daugiau vartojamas vietoj veidrodžio. Matyt, namie jo neturi, tai bent per tėliką galės įvertinti savo naują šukuoseną, švarką, makiažą ar sijoną?..
   Nežiūrėkit, ir tos laidos pačios išdvės…

 • Karolis

  Vaikystėje anglų kalbos mokytoja liepė išsiversti ir pristatyti straipsnį iš kažkokio angliško laikraščio, kuris buvo apie tai kaip turtingi londoniečiai masiškai supirkinėja žemes iš vaizdingose vietose gyvenančių fermerių, dažniausiai velsiečių. Žemės kainos tose vietose taip smarkiai pakilo, kad fermerių iš tų vietovių vaikai arba turėjo likti pas tėvus arba keltis į miestą, nes žemės įpirkti, gaunant pajamas iš žemės ūkio nebuvo įmanoma.
  Tuo metu tai atrodė egzotika, bet lygiai tas pats dabar yra ir Lietuvoje. Ar gali dabar Neringos žvejo vaikas nusipirkti namą šalia tėvo ir išsimokėti paskolą gaudamas pajamas iš žvejybos? Kaip turi elgtis ūkininkai, dirbantys didmiesčių rajonuose ir nuolat susiduriantys su agresyviais NT vystytojais ir prakutusiais miestiečiais, kurie nori gyventi būtent toje žemėje, nesvarbu, kad ji 15 ar daugiau km nutolusi nuo jų darbo vietos?

  • Izbliondimas

   Tas klausimas ne vieną liečia.
   Tad labai malonu būna sutikti ūkininką, kuris dirba žemę prie didmiesčio ir nei už jokius pinigus, savo noru, nenori atsisakyti žemdirbio dalios, ją parduoti.
   Tokį vieną žinau iš Klaipėdos.
   Bet jėgos nėra lygios, – Aukščiausiasi sukūrė labai godų tą dvikojį… jis savo nepasotinamu godumu tampa visagaliu tol, kol savęs nesuryja.
   Kai kas yra nusigandęs, kad per 22 metus kelios šeimos perėmė visą žemę… kai per šimtmečius net buožės teįstengė praturtėti tai 40, tai 60 hektarais.
   Nėra ko nusigąsti. Tiek valstybės – imperijos, tiek kiti stambūs dariniai ilgai paprastai neišsilaiko. Jie griūva, vos, pavyzdžiui, bankai nustoja duoti pastovius kreditus. Be jų rajūnas apžioto paprastai negali praryti ir užspringta… ☺

 • Andrius

  …įdomu kaip patridijotai ir lietuviškos „teisės“ gerbėjai pakomentuotu teisinio prieglobsčio Suomijoje suteikimą mūsų „teisingiausiosios teisėsaugos“ nuteistiems ir paieškomiems asmenims ?

 • bang

  Fredis teisingai pastebėjo, kad Artūras, pardavęs savo gazono arus, taip pat galėtų kasmet pirkti kupetas žolės, o palakstymui basomis išsinuomoti Vilniaus Žalgirio stadioną.

 • Ignas

  Šiaip tiesa, visi mes lietuviai – kaimiečiai, miesto kultūra dar tik formuojasi. Vienas akivaizdžiausių to pavyzdžių – milžiniškas (pagal gyventojų skaičių) Vilniaus miesto plotas (pvz., Viena yra panašaus ploto, bet gyventojų ten – 10 mln.). Mat visi nori savo kiemo, pievelės, dar gal šiltnamio kokio.

  Bet AR pastebėjo ir kitą lietuvių ypatybę – neefektyvumą, mažą našumą. Na, jeigu jau norisi savo daržo ir savų bulvių, tai daryti lygiai taip pat sėkmingai galima ir ne tokiame vertingame žemės plotelyje. Kitas pavyzdys – dėl mažos pensijos bei didelių šildymo kainų rėkiantis ir „aceit“ iš bado mirštantis pensininkas su dviem butais to paties Vilniaus senamiesčio prieigose. Ir t.t.

  Tai taip ir gyvenam :)

  • nerijus

   Ignai

   O kur rasti tuos nevertingus žemės plotus? Jie visi uzurpuoti spekuliantų ir dirvonuoja. Dirvonuos ir toliau sėkmingai, jei tik nepasikeis požiūris į pinigus ir nedings godulys. Tikiu, kad niekas nesikeis.
   O dešimt arų pilnai užtenka ir bulvėms, ir morkoms, ir burokėliams, ir svogūnams išauginti ir pramaitinti 5- 10 savo šeimos narių ir giminėms dar liks, nuo rudens iki vasaros.
   Taip, kad, geriau jau nefilosofuoti, o pabandyti…

 • znakorius

  Miela tema (kaip ne kaip turiu 33m. sodininko stažą :)), tik nepritarčiau, kad paties augintos bulvės sau yra brangios – už sveikatą nieko nėra brangiau.
  Štai ūkininkai pardavimui primauna azoto trašų tiek, kad bulvės net pajuoduoja (išvirus), piktžoles „ravi“ irgi su chemikalais, o sau augindamas tikrai nuodų nekrausi.
  Jei kam įdomu, tai yra būdas šiuolaikinis (be trąšų, be arimo, be jokios chemijos – net arklio nereikia :) ) auginti bulves –
  „Lietuvoje jau ne vienerius metus gyvuoja dar vienas, tam tikra prasme revoliucinis ūkininkavimo būdas – gamtinė žemdirbystė. Ūkininkaujant šiuo būdu žemė nedirbama – neariama, nekasama, netręšiama ir netgi nelaistoma, tačiau taip išaugintos daržovės pasižymi ypatingu skoniu ir kvapu“.
  http://www.gerazemdirbyste.lt/

 • Audrius Šulcas

  Vienu metu vyksta du procesai: auga bulvės ir toliau brangsta žemė. Bulvių augimas – žemės brangimo pridėtinė vertė.

 • nerijus

  Ne žemė tiek kainuoja, o vieta (sklypas).
  Aplink Vilnių, kiek tenka pastebėti, dygsta krūvos žemių (paviršinė žemė sustumdoma į krūvą). Greičiausiai, įsigyjamas plotas veiklai, o nieko nedaroma. Pakeičiama tik žemės paskirtis, matyt. Kodėl?..Nežinau. Gal kas žinote?..
  Čia yra problema.
  Kad žmonės augina bulves Pylymėliuose, ar Beibelyje, ar Trsau patys.
  Gal tiems patiems kaimynams nepatinka A.R. veja ir sodas su gėlėmis?..

 • briedis

  Pylimėliai- tai tik vienas iš vilnietiško priemiesčio kaimų. O dar prieš kelis metus pačiame centre Giedraičių gatvėje teko matyti šešias žąsis su šešiais žąsyčiais…

 • nerijus

  Lietuvai reikėjo rinktis kitą kelią: žemė priklauso Valstybei (kaip Australijoje), o ją galima TIK nuomotis veiklai. Tai būtų nurodyta dvišalėje sutartyje. Jei veikla nevykdoma, tai žemė perimama Valstybės žinion ir savininkas, nevykdęs įsipareigojimų, gauna baudą. Kad kitiems neniežtėtų.

  Dabar visiems niežti…

  • briedis

   Čia jūs, nerijau, pasisakėt už revoliuciją iš kurios , kaip įprasta, tik kai kas gauna naudos, o visi likusieji arkliškas sąskaitas. Pirmiausia dėl to, kad šitaip būtų paneigtas tradicinis žemės kaip vertybės pojūtis (o jis daugybei tautiečių-piliečių yra į kraują įaugęs). Antras dalykas dėl kurio toks modelis mūsuose netinkamas- Australijoje, arba pvz. Argentinoje ir dar kitur jau ko ko, bet žemės iki soties, o pas mus taip nėra(nors daugybė nenaudojamos, arba naudojamos nevykusiai, bet tai tik laiko klausimas ), ir trečia- tarp žemdirbystės ir urbanistinės pramonės yra esminis skirtumas- viena yra pakeisti stakles ar chemines kolbas (čia efektą galima labai greitai pamatyti), o visai kas kita yra pakeisti pvz. veisles ir rūšis. Ir dar pridursiu ketvirtą nebe tokį svarbų- mano žmona profesionali žemėtvarkininkė, jaučiu- jus į miltus sumaltų))

   • Audrius Šulcas

    Lietuvoje žemės – iki soties.

    • briedis

     Ne žemės, o pinokių, kuriems visur stebuklų laukai vaidenas…

   • nerijus

    briedi

    Geriau jau penki briedžiai iš šimto, nei devyniasdešimt penki iš šimto. Geriau privilegija pasinaudos mažiau žmonių (kyšiais, pažintimis ir pan.) ir daugiau žmonių turės galimybę įsigyti, nei atvirkščiai. Šiuo metu žemę valdo kelios personos, o jųjų namas stovi TIK viename iš tų sklypų- laukia, kol žemė brangs. Tuo tarpu, kiti briedžiai norėtų statytis sau gūžtą, bet negali įpirkti.

    Kitas atvejis, kai Valstybei reikia tiesti kelius ar kažką statyti. Prasideda ilgas procesas nusavinant valstybės žinion ir už tą sklypą TEISINGAI ATLYGINANT. Dauguma atvejų (pažįstamiems ar įtakingiems) permokama.

    „Ir dar pridursiu ketvirtą nebe tokį svarbų- mano žmona profesionali žemėtvarkininkė, jaučiu- jus į miltus sumaltų))“

    Įdomu, kiek sklypų valdote?
    Toks jau sunkus, tas žemėtvarkininko darbas. Uj, koks sunkus…

 • levas

  Gerb. Artūrai,
  Jūs buvote prie Belmonto krioklių? Žinoma, kab buvote. O ar patebėjote kokie ten kontrastai – vienoje Vilnelės pusėje gražiai sutvarkyta, o kitoje ne taip toli nuo tiltelio lauko tualeta su nuotekų upeliu į tą pačią Vilnelę. Kitas pavyzdys – Vilnius, Fabijoniškės, Kaimelio gatvė – vienas namas vertas ~2 mln. gal daugiau, o šalia už tinklinės tvoros rugštynės ir kitokios daržovės. Ir tokių kontrastų yra daug ir ne tik Vilniaus bamboje.

  • suomis

   Reikia įvesti NT mokestį ir šie kontrastai išnyks savaime…..:)

   • dzyvai

    Ir susisluoksniuos viskas dar labiau, atsitvers naujieji getai tvoromis, jų viduje pradės galioti skirtingi įstatymai ir … visi būsim laimingi?

   • Henkas Moodis

    Kokie kontrastai? Kas blogo kad šalia namo verto atseit milijono litų stovi paprasta troba su rūgštynių lauku. Tas rūgštynių laukas jau šimtą metų ten buvo. Didžiausia problema tik ta kad namo kuris atseit vertas milijonus šeimininkas nepatenkintas savo kaimynų gerbūviu nes šitos rūgštynės jam stilistiškai neatitinka jo išpuoselėto naujos architektūros namo. Juk ta pati žemės vertė yra sąlyginis dalykas ir jei koks nuvorišas sutiko mokėti daug daug tūkstančių už vieną arą žemės tai dar ne taisyklė, kad ji tiek ir kainuoja.

 • Marius

  Gerbiamas Artūrai, aš supratau jūsų mintį: kam auginti bulves, jei galima šitą brangią žemę parduoti ir iš tų gautų pinigų sočiai gyventi. Logiška, bet ne žmogiška, tai naujalietuviška. Panašią mintį stumia NT rinkos lobistai: girdi neturtingi žmonės iš prabangių rajonų turi išsikelti, ir šioj brangioje žemėje turi gyventi storų piniginių turėtojai.

  • mariau, čia ir visa problema: tie žmonės iš tikrųjų labai turtingi. Ir labai tikėtina, kad nepaisant to, jie gauna paramą iš mokesčių mokėtojų kišenės.

   • Marius

    Na, mums taip teigia NT lobistai. Bet, gerbiamas Artūrai, ar konkrečiai šie nufotografuoti žmonės gauna tą paramą? Juk „tikėtina“ nėra įrodymas. Problema yra pati parama, o ne žmonių gyvenamoji vieta. Kiek žinau žmonės norėdami gauti soc. paramą turi dekralaruoti savo turimą turtą, santaupas, pajamas ir net pajamas gautas iš priduoto metalo laužo. Tad čia kažkas kažko nesužiūri, jei išties nufografuotieji gauna soc.paramą.

   • suomis

    Kvepia šmeižtu… :)

    • Marius

     Jokio šmeižto čia nėra. Artūras Račas matydamas sodinamas bulves apibendrintai samprotauja. Antra samprotaujama tokia ne kartą girdėta tema (kurią formuoja nekilnojamojo turto lobistai ir vystytojai), kad štai žmonės gyvena brangiuose rajonuose neva gauna dar ir soc. paramą. „Tai absurdas!“ -prideda NT lobistai. Išties, taip neturėtų būti ir taip nėra, nes žmogus rašydamas prašymą soc.paramai deklaruoja savo turtą (forma Sp-8 berods) ir jei viršija normatyvus soc. paramos negauna. Savaime suprantama, ne visi žmonės viską deklaruoja ir ne visi darbuotojai patikrina duomenis, gi neįmanoma patikrinti kiek banke turi santaupų.

     Gerbiamas Artūrai, bet kokiu atveju, net ir atmetus paramos klausimą, reikia tik džiaugtis, kad kaimynystėje gyvena žmogus auginantis bulves. Jei įšsipildys NT lobistų svajos, kad prabangiuose rajonuose rajonuose turi gyvento tik turčiai, tai šioje vietoje tada, greičiausiai, stovės nuvorišo palocius su aukšta tvora ar koks modernios architektūros daugiabutis (iš šito daugiau pelno). Vargu ar tada patiks.

     • Vingių Jonas

      Šauniai Tamsta papasakojote „problemos“ esmę:)) Ech,- dūsauja NT lobistas, – kiek Perkūnkiemių pristatyčiau:))

   • P.E.

    Manau,kad paramą iš mokesčių mokėtojų gauna darbdaviai,mokėdami minimalų atlyginimą savo samdiniams.

 • doktor barmental

  kadangi esu nupaveiksluotas abejose nuotraukose ir manes nebuvo atsiklausta sutikimo del paveikslavimo, oficialiai kreipiausi i valstybine duomenu apsaugos inspekcija, kad issiaiskintu.

 • Pingback: Kiek kainuoja Pylimėlių bulvės? - Dar vieno analitiko svetainė()

 • belekas

  Nelabai supratau. Negi žmonės specialiai žemę pirko būtent bulvėms auginti. Taigi neišnuomuosi ir neparduosi 2-3 arų žemės. Vadinasi reikia visą sklypą parduoti. O jeigu žmonės nori ten gyventi ir turi laisvo ploto, tai kodėl ir bulvių neužsiauginus. Čia panašiai kaip šūkavimai, kokios blogos bobutės pensininkės, kurios sunkiai gyvena, bet senamiestyje turi butus ir jų neparduota, bei nesikelia gyventi kur pigiau. Kiekvienas pagal savo supratimą gyvena. Vienam tik pinigai svarbu, kitam geriau su mažiau pinigų, bet įprastoje, gal dar iš tėvų paveldėtoje vietoje.

 • leokadija

  nebūtina visko pinigais matuoti. Jei jiems ten patinka ir tinka – kodėl jie turėtų perorganizuoti savo gyvenimus? Džiaugiuosi, kad dar ne viskas perkama/parduodama. Gal tai lietuvių užsispyrusio būdo dalis: vėlai priimti katalikybę, priešintis partizaniniame kare, išgyventi Sibire, neparduoti savo žemės, net jei apsimoka…?
  O kad (ar neskleidžiate melagingos informacijos?) jie naudojasi pašalpomis – tai jei išpildo sąlygas ir neapgaudinėja… kodėl gi ne?
  Dar paspėliosiu: jei dešimt metų augina bulves, išlaiko arklį – tai gal ne girtuokliai, ne švaistūnai baisūs? Puikūs kaimynai, sakyčiau, jūsų rašinėlį paskaičiusi.

 • Fredis*

  Žiūrint iš istorinio taško žmogus prisijaukinęs arklį ir kasdienybės reikmėms naudoja kompiuterį tik akimirką.
  Apie arklį yra pripinta daug gražių posakių, legendų ir padavimų. Man patika kai arklys lyginamas su šeimos nariu.
  Lietuvių kalboje senoliai žodį „mirti“ taikė žmogui, bitei ir arkliui. Sakydavo: mirė kieme vaikas – nieko, gims kitas, bet jei mirė kieme arklys – į kiemą ateina badas: nei arsi, nei sėsi, nei kermošiun važiuosi…
  Arkliui – geriausias šienas; o avižų sauja – kaip vaikui šokoladas…
  Jeigu nuo kiemo iki bažnyčios mažiau nei 3 km, save gerbiantis ūkininkas niekada sekmadienį nekinko arklio…
  Į kalną tempiamame pakrautame vežime ūkininkas nesėdės, o išlipęs stums jį, kad Sarčiui ar Bėriui būtų lengviau…
  http://www.arkliomuziejus.lt/Viskas_apie_arkli/tai_idomu.htm

  Ką gero galime pasakyti apie kompiuterį? Bobutės ir znakoriaus tarpusavio bendravimo priemonė. Znakorius per kompiuterį dar buvo įsivėlęs į kvailą istoriją ir buvo tampomas teisėsaugos struktūrų. Daugiau nieko gero negalima pasakyti.

  • Rytis I

   Šiaip arklys dviejuose aruose, tai tokia irgi egzotika. Mylintys šeimininkai galėtų, galėjo ir gali vietoj arų turėti dešimt hektarų kitoje vietoje, ir arkliui nereikėtų nakvoti balkone ir o bulvės pigesnės būtų. Znakorius gi su teisėsauga galimai nesutaria, nes naudoja tecnologijas ne pagal paskirtį – ne kaip priemonę darbui o kaip ginklą. Seniai juk pasakyta – keisk šautuvą į plugą. Tegu plūgu būna komputeris.

  • Regis

   Fredi, iki arklio buvo lankas su strėlėmis ir ietis. Tai vat ir su tais istoriniais taškais taip. Nori nuvažiuoji į Trakus, nori nuvažiuoji į Rumšiškes. Arba į Tuskulėnų parką. Štai pvz. dabar L.Donskis dėsto apie lemtingą ribą (http://www.alfa.lt/straipsnis/14442674/Lemtinga.riba=2012-05-03_14-11/)

   „Ir jau visai klaikiai šiame kontekste nuskamba gegužės 7 d. įvyksiantis Lietuvos Respublikos nepriklausomybės signatarų Romualdo Ozolo ir Broniaus Genzelio bei Alvydo Medalinsko teismas dėl jų esą neteisingo ir todėl neteisėto kvietimo į mitingą. Jei kas nors prieš dvidešimt dvejus metus man būtų pasakęs, kad Lietuvos teisme už kvietimą į taikų mitingą bus teisiami ne juodąja partijos kasa ir stambaus masto korupcija užsiimantys politikai, o iš jos pasitraukę nepriklausomybės herojai – būčiau pagalvojęs, kad tai absurdas. Deja, košmariškas sapnas virsta tikrove“ L.Donskis

   o tu apie priešpastatai kompiuterį prieš arklį..

   • Rytis I

    Sunku suvokti, ką visdėlto turėjo galvoje, vadindami „neteisingu kvietimu“. Melagingas, negautas leidimas, neteisingas kieno atžvilgiu? Ar kaip minia reikalauja vis kažkokio abstraktaus teisingumo, taip ir prokurorai paėmė madą interpretuoti teisingumą savaip?

   • Audrius Šulcas

    Stebina ta teismofobija. Teismas gi ne kalėjimas. Išmintingas teisėjas išsiaiškins ir teisingai nuspręs. Kam liks abejonių – galės paklausyti audio įrašą.
    Aš Ozolo į teismą nekviesiu. Pakviesiu išeiti į lauką ir išsiaiškinti vyriškai.

    • znakorius

     Signatarus, mano nuomone, reikėtų teisti visus :) – ar dėl to mes (Lietuva) kažkada patikėjome Sąjūdžiu, kad būtume (Lietuva) dabar įstumti į duobę: per „nepriklausomybės“laiką Lietuva jau neteko milijono lietuvių (mirė, išvyko, negimė).
     O šiuo atveju tai signatarai tiesiog nevykdė įstatymo, todėl juos nubaus.
     Skirtingai nei aš, kuris tikrai nesivėliau į jokius konfliktus su įstatymu (kaip sako Fredis), o tik, sakydamas tiesą ir tik tiesą, kritikavau blogį (pirmąkart, 2007m. Delfyje kritikavau norinčius nebesančių „žydų“ turtą padaryti savu ir jie jo negavo, nors paskui su JAV pagalba 128mln. dovanos, bet tai jau kita muzika; po to kritikavau tuos, kurie, nors lietuviams visai nerūpi kaip kas gyvena, kaišioja visuomenei po nosim savo triusikus, kėsindamiesi savo gyvenimo būdą įpiršti visuomenei ir dar per prievartą kaip normą. Pastarųjų tyrimų buvo gal 4, nes yra spec. organizacija tam, kad persekioti komentatorius, kurie save vadina tolerantiškais. Vienžo, visi čia pretenzijų ieškoję, buvo iš tų, kurių kritika „yra“ antisemitizmas. :) Dar buvo viena žemaičių „tautybininkų“ kritika tuo pagrindu, kad, kaip sakė jų garsiausias – barzda pelnęs 10 pasaulio rekordų, jis, turėdamas barą, kasdien vietoj vandens gerdavo alų, tai nuo to ir mintelės niekaip negalėjo išsiskaidrinti), todėl ir buvau teisus.

     • znakorius

      Taisau:
      1.paskui su JAV pagalba sulaukė 128mln.lt dovanos;
      2.persekiojanti organizacija save įvardija kaip tolerantišką.

   • Fredis*

    Regi, ačiū už puikią ir pilną dramatiškumo nuorodą.
    Anksčiau, kai žmonėms būdavo sunku, kai apimdavo beviltiškumo jausmas ir ore jausdavo tvyrančią neteisybę, – kreipdavosi į Televiziją, taip pat Tautos sąžinę Adamkų, dar vėliau – į Tinklaraštininką, o dabar Fredį*.
    Paskutinė instancija. Domėjausi, problemą žinau, spręsime.

    • Taškas

     + dar viena:
     >Visa ši šlykšti, iki gelmių degradavusi Vakarų civilizacija,Nėra ir nebus nei laisvės, nei laimės pagonims ir bedieviams. Laimės tik tas, kuris stoja į kovą Aukščiausiojo Vardu. drąsiai kovoja vienas tik salafitų islamas, <

     http://ekspertai.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=1816:sajudzio-teismui-ne-o-kam-taip&catid=35:k-xxx&Itemid=71

    • Bobutė

     Keičiasi laikai…

     Anksčiau būtume sakę:
     -Ačiū Dievui, problema sprendžiasi(-ma).

     Dabar:
     -Ačiū Kompiuteriui, davusiam mums Fredį, kuris viskuo domisi, viską žino, viską sprendžia…

    • znakorius

     … spręsime:
     на днях, а то и раньше. :)

  • spyglys

   kartą skaičiau man įsiminusį komentarą (te atleidžia man autorius už netikslų atkartojimą).

   Vaikystėje klausiau savo močiutės.
   „Močiute, kas tai yra lietuvis ?“
   „Vaikeli, lietuvys ar arklys, vienas ir tas pats“.

   Gili liaudies išmintis…

  • Bobutė

   Taip gražiai bei romantiškai p. Fredis* pakalbėjo apie arklį ir taip nepagarbiai apie kompiuterį. Manau, kad nepelnytai…

   Taigi, ką gero galime pasakyti apie kompiuterį?

   Ogi, kompiuteris davė Lietuvai Fredį žvaigždėtąjį (jei ne kompiuteris kas gi jį žinotų?), o Fredis, vėlgi per kompiuterį, padovanojo Lietuvai išmintį…

   Taigi, ačiū kompiuteriui už Fredį, o Fredžiui už kasdien dovanojamą išmintį…

 • Henkas Moodis

  Tai pagal pono Artūro logiką jei jis automobilį tą patį laikys kokiose Turniškėse tai iš kart jo vertė bus didesnė nei tarkim kur nors pupinėje?
  Keistas būdas skaičiuoti produkto kainą, tuo labiau, kad tiems mieliems žmonėms su arkliuku giliai nusispjaut kokia to aro kaina ir tikrai žavu kad laikmetis nesugebėjo išmušti širdžiai mielų kasmetinių apeigų.

  • suomis

   Jo, kažin ką pakomentuotų Donelaitis? ;)

   • znakorius

    K.Donelaitis:
    1. – Vaikai, – rėkdavo tėvs girts ant demblio išsitiesęs.
    – Šiukštu jums naujus niekus pramanyti: gyvenkit taip kaip jūsų tėvai gyveno ir jus gyvent išmokino!
    2. – Eik dirbt, tinginy, pelnykis duoną ir, ką pelnei, laikyk per savo dalyką.
    3. Musės ir vabalai mus vargint vėl visur susirinko ir ponus, ir būrus jau gelt išsižiojo.
    :)

 • P.E.

  Manau,tai nuvorišiškas mąstymas.Visur visko būna,Niujorkas turi Harlemą ir Bronxą.Vilnius-Šnipiškes,Pilymėlius,Naująją Vilnią,Paryžius-savo bidonvilius.Nereikia daryti iš Vilniaus kažkokio pseudoidealo,pasakų miesto,kuris realiai neegzistuoja.

 • Tai viena is geriauių vietų Vilniuje.

 • Tiesiog pribloskianciai laiko patikrintos idejos ir todel galiu pareiksti buvo verta paskaityti. Labai noretusi papildomai surasti tokio vertingumo straipsniu.

 • Lol, pamate tutejsza kuris cia gyvena ir aiskina, ka su zeme daryti. Gal kolonistai „tituline nacija“ is kauno -plunges biski ambicijas prislopinkite? Kaip galite aiskinti vietos gyventojui, ka daryti su zeme, jeigu jis viska daro teisetai ir ta zeme priklauso jam.

  • suomis

   Gal palydėt tave iki lenkų rubežiaus?

  • znakorius

   Teisė atsiranda iš to, kuris tokią teisę turi – Lietuvoje ją turi lietuviai.
   Nes Lietuvoje gyvena tik viena tauta – lietuvių, o visi kiti – arba išeiviai iš kitų tautų, per laiką sulietuvėsiantys, arba tie, kurie čia tupi tik tol, kol gaus ką nugvelbti, o po to – per kordoną.
   Taip, kad, persivertėli, matome ir puikiai suprantame jūsų veiksmus: pilsudskines „teises“ galite mesti į pečių.

   • :D siaip politine prasme Lietuvoje visi lietuviai, jei nezinojai… O tau pasiulyciau mesti landsbergistines “ teises „i peciu ir bereciu nenesioti.

    • znakorius

     Ne tik politine, bet ir faktine, nes tauta – teritorinė bendrija, susidariusi istoriniu laikotarpiu.
     Kada atsiradot jūs, nei lietuviai – nei lenkai?
     Jonas Paulius II sakė jums: „jūs esate ne lenkai, jūs – lietuviai, tik lenkiškos kultūros“.
     Taip, kad ramiai: arba būkite lietuviais (kad ir kokia prasme bebūtų), arba – jums visos sienos atviros (ir jūsų tikrai čia niekas nepasiges).

     • Audrius Šulcas

      O kas tada esu aš? Rusofilas su neaiškia pavarde? Gal ir man visos sienos atviros?
      Atsimenu, gera buvo, kada visos sienos buvo uždaros. Tada visi buvom lietuviai.

     • znakorius

      Skaityk iš naujo prieš tai esantį komentarą.

 • znakorius

  Kadangi jau žydi sodai, vakar buvo Antrojo pasaulinio karo aukų, o šiandien – Europos (Pergalės) diena, tai, susiejant pergalę prieš blogį – tamsą su žemės ūkiu – pavasariu, pateikiu žinutę pavadinimu „Stalinas sodininkas“ :
  http://www.kp.ru/daily/25877/2840650/

 • Be zemes ukio neisgyvens niekas.
  Ten idomi nuotrauka: Svetlana ant Laurentijaus keliu. Pasirodo, ji pagebo i JAV neiskentusi TSKP teroro 1967.