Ne gimtadienis, bet juk smalsu:)

Metams baigiantis yra įprasta skaičiuoti, suvedinėti statistiką, lyginti ir planuoti.

Aš viso to baigiantis 2008-iesiems nepadariau. Pirmiausia todėl, kad šiam tinklaraščiui dar nėra metų, o pusmetį paprasčiausiai pramiegojau…:)

Tačiau praėjusią savaitę sukako lygiai septyni mėnesiai nuo tos dienos, kai atsirado http://racas.lt, o šiandien – tie patys septyni mėnesiai, kai jį atrado skaitytojai.

Tad pagalvojau: jei nesuskaičiavau po pusmečio ir dar negaliu skaičiuoti metų, kodėl gi to nepadarius po 7 mėnesių.

Taigi, per tą laiką:

 • Parašyta 430 įrašų (jų, įskaitant parašytus dar iki šiam tinklaraščiui atsirandant  ir į jį perkeltus, dabar iš viso yra 572. Pastarųjų dar turėtų padaugėti, nes vis turiu vilties surasti savo komentarus, rašytus 1999-2003 metais)
 • Čia apsilankyta daugiau nei 150 000 kartų (100 apsilankymų riba peržengta 2008 birželio 11 dieną, 500 – 2008 spalio 13-ąją, 1000 – spalio 29-ąją, 1500 – 2008 gruodžio 2-ąją, 2000 – 2009 sausio 7 dieną)
 • Lankėsi beveik 60 000 skaitytojų
 • Perskaityta beveik 400 000 puslapių
 • Palikta daugiau nei 5200 komentarų
 • Vidutiniškai vienas vizitas užtrukdavo 3,5 minutės
 • Prenumeratorių skaičius išaugo nuo 0 iki 312
 • Lankėsi skaitytojai iš 79 šalių (penketuke, be Lietuvos, Didžioji Britanija, Olandija, Norvegija, JAV, dvidešimtuke, be kitų – Šveicarija, Kataras, Islandija)

Ištikimiausių skaitytojų 100-uke galima atrasti :

 • Vilniaus Universitetą ir Vilniaus kolegiją, KTU ir Kauno medicinos akademiją, VGTU ir VDU (tai mane labai džiugina),
 • premjero kabinetą, Seimą, Europos Komisiją (tai šiek tiek įpareigoja),
 • JAV valstybės departamentą, naujienų agentūrą ELTA ir Rubicon city service (tai šiek tiek stebina).

Populiariausių įrašų sąrašą galite surasti puslapio dešinėje – daugiausia tai pastarojo meto aktualijos. Tačiau noriu atkreipti dėmesį į 9 poziciją – tai įrašas iš tų laikų, kai apsilankymų skaičius svyruodavo apie 300. Išvada – kai kurios temos nepasensta taip greitai. O už pastarosios populiarinimą ačiū puslapiui www.supermama.lt

Tęsiant temą – žinoma, daugiausiai prie puslapio populiarinimo prisidėjo alfa.lt, visagalis google, blogeriai.net (kol neprasidėjo sistemos pertvarkymai:), Liutauras, balsas.lt, šio tinklaraščio dvasinis ir techninis vadovas, pastaruosius porą mėnesių iš naujo atradęs (ar prisiminęs) www.nezinau.lt bei visai netyčia – www.fhm.lt

 Ačiū jiems visiems.

Tiek statistikos.

O atidėjus į šalį skaičius, turėčiau prisipažinti, kad tapau šiek tiek priklausomas. Ir dar pats nežinau, kodėl – ar todėl, kad būtinai turiu ką nors parašyti, ar todėl, kad norisi, kad atėję į šį puslapį, nuolat surastumėte ką nors nauja.

Norit tikėkit, norit ne, bet jaučiu atsakomybę už šį puslapį. Ir net už tuos, kurie jame lankosi.

Bet žinot ką? Iki šiol nežinau, ar esu tas „blogeris“ tikrąja to žodžio prasme. Ir gal todėl kartais man susidaro įspūdis, kad ta „tikroji“, „senoji“ blogerių bendruomenė į mane žiūri šiek tiek kreivai, kartais gal net šiek tiek ignoruoja:)

Bet dėl to visiškai nepykstu, nes esu naujokas. O naujokai iš pradžių visada atrodo šiek tiek keisti žiūrint iš šono. Kartais jie tokie išlieka visą laiką…

…Dabar jau reikėtų pakalbėti apie planus… bet bėda ta, kad aš jų paprasčiausiai neturiu.

Man malonu, kad čia lankosi keli tūkstančiai skaitytojų, man džiugu, kad mano įrašus prenumeruoja keli šimtai, tačiau planuoti kiek tų ar anų turėtų būti po 5 mėnesių (pabandysiu nepamiršti) nematau jokios prasmės.

Tiesiog bandysiu toliau kalbėti. Ginčytis, diskutuoti, įrodinėti, kartais šaipytis, kai kada pagirti, nusistebėti, pasidžiaugti, priminti…

Ir lauksiu Jūsų visų.

(7 balsų, vidurkis: 4,43 iš 5)
Loading...
 • prie pateiktų skaičių trūksta duomenų kiek įrašų ištrinta, spėju, kad būsiu čempionas, nors tik trečia savaitė čia.

 • „tikroji blogerių bendruomenė“ blabla, į tamstą „žiūri kiek kreivai“ todėl, kad ne apie IT rašot ir tiek :)
  kita vertus, šitas įrašas – tikrai blogeriškas įrašas. blogeriai – visiški dėmesio ir statistikos vergai.

 • Anonimas

  Na aš tai manau statistiką pagerinau taip pat.
  Ačiū Dievui, jau komentariukus (tiksliau kokie čia tie mano ir komentariukai) palieku jau tik čia ir daugiau niekur (su retomis išimtimis dar poroje vietų – bet esu sudaręs tokią strategiją, kad tai reikia užraukti…).
  Už tat čia, daugiau nei vietoje „perekūro“ vis užlekiu (būna periodų, kad per 20 min. kokia 20 kartų) – nors jaučiu galiu sulaukti ir tokio pasakymo (neužmiršk, kad ne namuose esi, bet svečiuose…).

 • Is ties, sveikinimai 7menesiu proga! Sveikina Lietuvos ateitis -sviesi studentija, siuo atveju Vilniaus Universiteto Ekonomikos Fakulteto. Palinkejimas: rasyt taip ir toliau aktualiai, idomiai ir subjektyviai taikliai taip demonstruojant puiku zurnalistinio pasaukimo realizavimo pavyzdi.

  P.S. Kauno medicinos akademija, jau senokai yra Kauno Medicinos Universitetas.

 • Anonimas

  Siandien buvau su seima pas draugus. Ne sedejom prie stalo, kalbejom kaip visada yprastom temom (oras, draugai, krize) ir staiga mano buvusi klasioke Juste sako, o tu zinai toki zurnalista Raca? Sakau, zinau. Nu va, pradejau jo bloga skaityti. Kai seniai nesimate zmones atsitiktinai vienas nuo kito atranda ta pati dalyka ir net jaucia butinybe apie tai pasidalinti informacija – reiskia viskas cia gerai ir teisinga. Sekmes ateity.

 • Anonimas

  Fredis, tau Račo obsesija?

 • Anonimas

  Na tai sveikinu Tave, Fredi, (neoficialiais duomeninimis) tapus pirmuoju racas.lt blog’o Chamizmo cempionu :)

 • liapsui, ne, man patinka žmonės, kurie galvoja, kad gali pakeisti pasaulį, gerokai naivūs, pilni iliuzijų, viskuo stebisi, žiūri, analizuoja. Galiausiai jie aprimsta (ateina buvimo galas), tada sekantys perima estafetę ir ima keisti pasaulį, o jis vis toks pat ir toks pat jau daugelį milijonų metų.

 • Pradžioje vardas darė blogą, o nūnai blogas darys vardą…:)

  Mano supratimu, A.Račo blogas yra vienas tų, ant rankų pirštų suskaičiuojamų asmeninių tinklaraščių lietuvių kalba, kurie išvis atitinka visuomenės veikėjo blogo sampratą.

  Dauguma kitų, deja, tėra tik imitacijos…:(

  Linkiu ir toliau taip sėkmingai blogeriauti.

  Žiū, nekuriuos Artūro kolegas pavydas sugrauš – ir jie irgi pradės aktyviai rašyti savo blogus ir kurti intelektualų produktą ne už pinigus, o tsakant, iš pašaukimo…

  Rezultate turėsime alternatyvią analitinę žiniasklaidą.

 • Anonimas

  Hei, Fredi*, bet, vis dėlto, tau tokie žmonės patinka, vadinasi jie neveltui stengiasi. Jų darbas pastebimas ir ilgainiui nori to ar nenori jie sukrečia smegeninę ir imi galvoti: „O gal tikrai galėtų būti kitaip, geriau?“ O jeigu daug galvoji, žiūrėk dar ir nuveiksi ką nors. Tarkim aš vaikščiojau vaikščiojau į šį blogą, nekomentavau, bet, kaip matai, nebeištvėriau=D Įdomu, koks bus kitas žingsnis?

 • Leptelsiu ir aš kai ką. Jau du metai kai atradau forumus. Pradeda nusibosti. Kai kas sako, kad blogai ateitis. Gal jie ir teisūs. Čia įdomu. Subjektyvi tiesa geriau nei objektyvus melas.
  Vieną komentarą parašiau išgėręs. Gal daugiau taip nedarysiu, nežinau. Gaila, kad negalima ištrinti.
  O šiaip čia viskas gerai, lankysiuos dažniau.

 • Anonimas

  Puiku. Tik gal todėl, kad nėra reklamos. Manau, tik be jos šis blog’as iš tikro gali būti elitinis.

 • Anonimas

  Viskas puiku, bet niekaip nenorminame vargšės Lietuvių kalbos. Bent jau gerbdami p.Račą turėtume…
  Tarp kitko, nesu lietuvis, bet stengiuosi.:)
  O A.Račui – sėkmės, skaitau beveik nuo pradžios. Protingai komentuoti nemoku, kaip išeina – taip. Lankausi kasdien – įdomu ir tiek.. :)

 • Anonimas

  Skaitau kasdien. Lankausi dar dažniau. Noriu dar daugiau įdomių rašinių.

 • Anonimas

  A. Račai, kandidatuok į prezidentus, spirk Valinskui į… . Mes visi už tave balsuosim.

 • Anonimas

  Smagu,kai galima padiskutuoti,nors ne visomis temomis gebu/žinau.
  Smagu,kai žaidimus pakeitė- skaitymas Račo tinkliaraštį.
  Smagu,kai kiekvieną dieną „atsiveri“ ir matai naują temą.
  Būtų dar smagiau,kad prie diskusijų prisijungtų ir daugiau žinomų visuomenėje žmonių ir ne su nick’ais: Kubilius, Valinskas, Maldeikienė( su vyru ), Landsbergis(nors ir nemėgstu, bet būtų įdomu), Brazauskas (panašiai kaip V.V.L.- vyresnysis) ir t.t. Tik taip mūsų „išrinkitieji“ galėtų „priartėti prie liaudies ir išgirsti jų balsą/garsą.

  p.s

  Artūrai,būtų įdomu sužinoti: ką apie tinkliaraštį žino politikai, tokie, kaip V.V.L- vyresnysis, A. Valisnkas,kurio „nemylite“. A. Nedzinskas ir pan.
  Būtų įdomu :)

  Kiek šiame tinkliaraštyje yra žaidusių ar žaidžiančių: Travian’ą, Lineage( ar kaip jis ten)?
  Meskit tas nesąmones,kol laikas.

 • Anonimas

  Nuoširdžiai sveikinu su sėkmingu startu.
  Bet tuoj pat mintyse iškyla mintis: startu į kur?
  Variantų yra nemažai, bet pasiūlysiu vieną kryptį. Dienoraštis išaugo kūdikystę (Lietuvos mastu yra dar labai maža su savo 2000 lankytojų per parą). Laikas būtų pereiti į kitą vystymosi etapą. Šiuo metu racas.lt svetainė prašyte prašosi būti papildoma diskusijų forumu, kurioje būtų leidžiama straipsnelius rašyti ne tik A.Račui, bet kiekvienam eiliniam piliečiui. Tai būtų tik pirmas žingsnis į naujos nepriklausomos žiniasklaidos svetainės sukūrimo link.
  Artūrai, kam Jums dirbti kažkokiems BNS bosams, jeigu galima kuo puikiausiai būti pačiam sau šeimininku?

  • Idėja gal ir gera – aptarsiu ją su šio puslapio administratoriumi:) Beje, apie tai jau galvojome, tačiau aš dar niekaip neapsisprendžiu dėl formato. Be to, kažkaip reikia išspręsti ir kurmių bei fredžių problemą – negalėsiu juk aš visą dieną sėdėti prie tinklaraščio ir stebėti, kas reaguoja į pilnatį, o kas ne:)

   O dėl darbo BNS – tai jis man labai patinka. Ir dirbu aš ne kokiems nors bosams, o sau ir tiems, kas naudojasi BNS. Na, turi būti Lietuvoje nors viena visiškai nepriklausoma žiniasklaidos priemonė, ar ne? Beje, aš visada buvau pats sau šeimininkas.

 • Ir aš norėjau dėl forumo pasiūlyti. Problema sprendžiama labai paprastai: išrenkami darbiniai adminai ir moderatoriai. Daugelis dabar dirba prie kompo ir interneto. Turi laiko užmest akį.