Citata #170 This guy has obviously found his mind:)

Iš Lietuvos Respublikos Seimo biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Kęstučio Glavecko pranešimo spaudai:

„Nėra nei politinės valios, nei ekonominio būtinumo devalvuoti ar revalvuoti litą. Lito ir euro santykį garantuoja LR Lito patikimumo įstatymas, konkrečiai 8-ajame straipsnyje yra nustatyti lito stabilumo saugikliai ir garantijos”, – įsitikinęs prof. K. Glaveckas.

Prof. K.Glaveckas patikslina, kad 2009 m. kovo 5 d. įvykusioje spaudos konferencijoje tema „Kaip greičiau įveikti neįveikiamą krizę?”, kalbėdamas apie spekuliacijas lito devalvavimo klausimu, K.Glaveckas norėjo pasakyti, kad lito devalvacijai nėra jokio realaus pagrindo ir būtinybės.

Lietuvai stojant į eurozoną, kas galėtų įvykti ne anksčiau kaip 2011-2012 metais, kai Lietuvos ekonominė ir finansinė padėtis stabilizuosis, Lietuva turės atitikti Mastrichto kriterijus ir neabejotina, kad Europos centrinis bankas, pritardamas euro įvedimui Lietuvoje, turės laikytis dabartinio lito ir euro santykio.

…Neprabėgo ir keturios dienos ir dar nebuvo išpirkti eurai Lietuvos bankuose…

(Dar neįvertinta)
Loading...
 • romas

  Eurai tai turbūt neišpirkti. O jei išpirkti, tai greitai bus pardavinėjami, nes valgyti tai reikia. Aišku, mano prielaida teisinga tik tuo atveju, jei valdžioje niekas nemeluoja ir litų kiekis atitinka rezervus eurais. Bet kuriuo atveju manau, kad panikuoti iki prezidento rinkimų nereikėtų. Kitaip labai neaiškūs būtų rinkimų rezultatai. Įdomus yra dar vienas dalykas. Gandai apie finansinius nestabilumus stebuklingai sutampa su rinkimais Lietuvoj. Anksčiau būdavo gandų apie bankų bankrotą, dabar apie devalvaciją.

 • Musė

  Man K. Glaveckas po savo leptelėjimo apie devalvaciją galutinai sužlugo kaip politikas ir kaip ekonomistas.

  • Gintaras Slavinskas

   Kartais mane ima pyktis skaitant tokius komentarus, o jūs bent žinote iš kokio konteksto buvo išimtos tos kalbos apie devalvaciją? Jis kalbėjo apie tai, jog įsivedant eurą gali kisti iki 15% valiutų santykis, o ne apie dabartinę situaciją Lietuvoje. Tiesiog žiniasklaidai ir vėl pavyko išpūsti didžiulį burbulą…

   • Musė

    Aš labai gerai žinau, ką rašau ir kodėl – čia ne emocijos, o subrandinta argumentuota nuomonė.

    Dėl konteksto – jau kažkur rašiau, kad joks rimtas ekonomistas viešai nei vartoja žodį „devalvacija“, nei postringauja, apie tai, kaip gali keistis lito ir euro kursas. Jei K. Glaveckas pozicionuoja savo kaip ekonomistą, jis tikrai turi suprasti, kokios bus tokio pasvarstymo pasekmės – juk tai chrestomatinis vadovėlinis pavyzdys, kurį žino kiekvienas ekonomikos pirmakursis (na gal trečiakursis, tiek to).

    • Gintaras Slavinskas

     Na jei kontekstas aiškus, tada savo žodžius atsiimu.

 • Lito „atrišimas“ nuo euro bus balandžio 1 d. pokštas. Arba ne, t.y. ne pokštas, bet bus.

 • Algis

  Gintarai Slavinskai,

  Gal reiktų pačiam pasidomėt kontekstu? :)

  1. Glaveckas, kalbėjo ne apie tai, kad GALI kisti kursas, o kad jis KIS.

  Cituoju:
  „Jeigu euras būtų įvedamas esant jo ir lito santykiui 3,45, būtų nieko, bet tokio santykio niekas neduos“, – kalbėjo parlamentaras.

  Euro įvedimo metu euro ir lito santykį nustatys Europos centrinis bankas: „Jis gali nustatyti 3,7 ar 3,8 lito (už 1 eurą).“

  2. Kontekstas yra Glavecko pareigos. Niekam nereikia pūsti burbulo. Užtenka jo žodžius pakartot žiniasklaidoj, be papildomų komentarų ir burbulas yra. Ką jau bekalbėt apie „sugedusį telefoną“ kai vieni kitiem pradeda pasakot, kaip bus devalvuotas litas.
  Praėjus 3 valandom po BNS pranešimo apie Glavecko pasisakymą, aš jau girdėjau tokių stebuklų, kaip „ė… skambino šefas, sakė Kovo 10 d. litą devalvuos, staigiai keiskit viską i eurus…“

  Beje, kiek aš žinau… Glaveckas pareiškė netgi ne kad bus sąntykis 1:3,6 ar 1:3,7, o kad bus 1:4, 1:5, 1:6, 1:7, tik paskui pasitaisė.

 • mdxacuk

  Gal reikėtų pačiam pasidomėti kontekstu prieš nusiskiedžiant? Glaveckas nesakė 1:4…1:7. Jis pasakė kelis atsitiktinius skaičius vien iliustracijai, kad bankas pats nustatys kursą. Jei tiksliai, tai jis paminėjo santykį 1:7, 1:8, 1:4, 1:2. http://www.balsas.lt/naujiena/241764/k-glaveckas-situacija-turetu-stabilizuotis-vasara-video/rubrika:naujienos-verslas-ekonomika

  Protingam klausytojui užtektų suprasti, ką jis turėjo galvoj. 1:2, tarp kitko, nebūtų devalvacija, bet kaip tik atvirkščiai. Galbūt PR požiūriu Glavecko kalbos atrodo nekaip, bet niekas negali paneigti, kad jo scenarijai neįmanomi.

 • Algis

  mdxacuk,
  Ar tai, kad neįrašiau sąntykio 1:2 = nusieskiedžiau?..
  džiugu jei tiek :)))

  Protingas skaitytojas be abejo žino kas yra ERM II, ir puikiai žino, kad valiuta prieš prisijungiant prie Euro zonos, tiek prisijungimo momentu negali svyruot daugiau nei +-15%. Taigi kalba net apie 1:5 ar 1:2 yra švelniai tariant klaidinantis pavyzdys.

  Net dabar kai ir pats Glaveckas visus ramina, ta citata kurią aš rašiau nepaneigta kaip klaidinga. Linkęs tikėti, kad Glaveckas kalbėjo būtent taip kaip citavau. T.y. „implicitly“ sakė, kad litą devalvuos anksčiau ar vėliau.

  Ir ką tokiu atveju daro protingas skaitytojas (jei protingas tiki Galvecku)?

  • mdxacuk

   Kaip tai nepaneigta – 1:2 ir yra paneigimas. Glavecko pasisakymo tiesiog negalima traktuoti rimtai kaip išbaigto pareiškimo, nes jame paprasčiausiai yra per daug prieštaravimų. Užtat beprasmiška iš jo traukyt kažkokias citatas, nes kiekvienas gali rasti sau palankių.

   • Algis

    Man palanku yra tylintis Glaveckas :).

 • Algis
 • donatas

  alfa.lt musu Artura pavadino tinklininku :), nors visad maniau, kad jis labiau krepsininkas :))) bet ka gali zinoti, ka gali zinoti…

 • Benedikta Vaivadaitė

  Liuks antraštė! :) Na, o profesorius ekonomistas išlieka po padidinamuoju stiklu.

 • Valentinas

  Šiandien iš ryto jaučiuosiu kūrybingai nusiteikęs ir sugalvojau naują Glavecko pavardę:

  Devalveckas

  :)

 • wice

  Na perziurejau irasa Glavecko kalbos ir kilo vienas paprastas klausimas: ar cia Glaveckas durnavotas, ar visgi valiutu keitimo entuziastai. Gi glaveckas kalbejo apie ECB galimybe pakeisti kursa santykiu 1 prie 7, 8, o gal 2 ar 3. Tai jei 2 litai patampa 1 euru tai kurioje vietoje cia lito devalvacija? Taigi, man rods pasisiukslino ziniasklaida neperteikdama visos informacijos ir taip radikaliai ja iskraipant.

 • wice

  P.S. aisku Glavecka galima kaltinti tik nerastingumu ekonominiu, nes prie valiutu valdybos modelio kalbeti apie santykio keitima kaip ir neiseina.

 • Slyvanosis

  Mieli komentatoriai, paskaitykit lietuvių pasaką „Dangus griūva“ ir nusiraminkite. Durnius ir bažnyčioj muša. Kam buvo naudinga, kad žmonės pultų supirkinėti svetimas valiutas? Man atrodo, bankams. Ten ir ieškokite „ausų“. Dar reikia įrodyti, kad Glaveckas „leptelėjo“ bankams naudingą informaciją.
  Kita vertus, akivaizdu, kokie infantilūs, inertiški ir godumo apakinti Lietuvos žmonės, valdomi bandos instinkto… Tetrūksta NewJėzaus, įsisupusio į sabalų kailinius, besiskelbiančio išgelbėtoju nuo visų kryzių…
  Gal jau laikas atsitokėti.

  • R.Medinis

   Na nedera taip sakyti „infantilūs, inertiški ir godumo apakinti Lietuvos žmonės, valdomi bandos instinkto“…
   Galima pasakyti ir kitaip:“ kokie socialūs, pamokyi kartaus patyrimo, greitos reakcijos, nenorintys prarasti nė cento iš savo kruvinai uždirbtų pinigų, apdairūs Lietuvos žmonės…“

 • Slyvanosis

  ”…kokie socialūs, pamokyti kartaus patyrimo, greitos reakcijos, nenorintys prarasti nė cento iš savo kruvinai uždirbtų pinigų, apdairūs Lietuvos žmonės…”, kiek daug prisipirko eurų, dolerių, kronų, zlotų, latų, levų, lėjų, forintų, rupijų, tugrikų, šekelių etc., dabar maistą ir benziną pirks Senuose, parsiveža Lietuvon, suvalgys, suvirškins, maisto perdirbimo atliekas paliks Tėvynėj ir vėl važiuos į Seinus…
  Klajoklių tauta?