Dėl R.Janutienės paskvilio

Jau tikriausiai pastebėjote, kad dešinėje, skyrelyje „Man patiko“ yra šiandien alfa.lt pasirodęs Rūtos Janutienės paskvilis „Tuk-tuk-tuk“.

Jokios klaidos. Man jis tikrai labai patiko, nes jame – visa R.Janutienės gyvenimo filosofija. Kaip ant delno, be jokių pagražinimų ir jokios vaidybos.

Todėl kiek vėliau perkelsiu šį tekstą į skyrelį „Reikėtų paskaityti“, kad jį būtų galima rasti ir po kelerių metų. Jei kas nors kada nors pamirš, kokios yra žurnaliste save vadinančios R.Janutienės gyvenimo vertybės.

Kažkas čia klausė, ar bus reakcija ir siūlė parodyti R.Janutienei jos tikrąjį veidą ir tikrąją vietą.

Deja, negaliu to padaryti.

R.Janutienės tekstas nėra diskusijų objektas.

Norėdamas į jį reaguoti, tikriausiai turėčiau nusimauti kelnes ir apatinius, išsimaudyti bent iki pusės  lauko išvietėje ir besimaudant prigraibęs ten neišskydusių fekalijų, naudoti jas kaip akmenukus R.Janutienės būtoms ir nebūtoms asmeninio ir profesinio darbo nuodėmėms skaičiuoti. Baigęs skaičiuoti, likusius „akmenukus“ tikriausiai turėčiau čepsėdamas suvalgyti ir visa tai nufilmavęs įdėti į youtube.com.

Nematau priežasties, kodėl turėčiau tai daryti.

Tačiau noriu atsiprašyti TV3 televizijos vadovų ir laidų kūrėjų, kad nuo šiol negalėsiu dalyvauti šios televizijos kuriamose laidose. Bent jau iki tol, kol TV3 transliuos R.Janutienės kuriamas laidas.

Nebent R.Janutienė viešai atsiprašytų manęs ir BNS kolektyvo už savo šiandieninį paskvilį.

Nieko asmeniško, tačiau manau, kad ilgai besimaudant fekalijose, kvapą vėliau gali būti labai sunku panaikinti.

P.S. Dar noriu atsiprašyti ir alfa.lt redaktorių, nes kol jame nepasirodys R.Janutienės viešas atsiprašymas, nematysiu galimybės ten skelbti savo tekstų.

(24 balsų, vidurkis: 4,21 iš 5)
Loading...
 • WU

  Šiaip, nieko nereikia rašyti, nes tas tekstas pats savaime, kaip ir dažniausiai būna tokiais atvejais, diskredituoja jo autorių.
  O nemanot, kad čia pradėjot gauti už jos laidų prodiuserį?

 • Sejanus

  Š. ten o ne straipsnis ten, pardon my French. Net neskaičiau iki galo. Galima kažkiek nesutikti su tokiu požiūriu bilietėlių ar mokesčių klausimu (aš, pavyzdžiui, kažkiek nesutinku). Galima net ir kategoriškai nesutikti, kaip tie anie libertarai kategoriškai nesutinka kad valstybei būtų mokamas nors centas. Bet nesutikti galima civilizuotai, o galima ir drabstytis š. Kaip daro kai kurie gyvūnai, tame tarpe, deja, ir kai kurie žmonės.

  • Vita

   Man irgi iki galo neperskaičiau — neįdomu, kaip visada, tik jai vienai suprantama logika ir spjaudymasis ugnimi.

 • O kaip dėl ultimatumo alfa.lt? :) Paklausiu Janutienės stiliumi: slabo? :D Su visa pagarba Jums noriu paklausti dėl ko bus ignoruojamas tik TV3, nes jei jau kovoti tokiu tyliu būdu, tai alfa.lt irgi nebeturėtų skleisti Jūsų minčių… Na, čia tik mano nuomonė… Be to, kiek atsimenu, Jūs ir TV3 nebuvote toks jau dažnas svečias…

  • Simai, kažkaip nepagalvojau… Bet jūs tikriausiai teisus. Papildysiu tekstą.

   • O kaip dėl racas.lt reklamos alfa.lt svetainėje?

   • Sprendimas boikotuoti alfa.lt ir Tv3 absoliučiai teisngas bei darantis garbę Artūrui Račui, kuris bent jau alfos atveju praras realią dalį iš publikacijų uždirbamų pajamų. Taip turėtų elgtis kiekvienas solidus žurnalistas, nes pagrindinėse šalies informacinėse medijose nevieta tokioms faktus nuolat iki beprotybės iškraipančioms personalijoms kaip R.Janutienė, ar ją prodiusuojantis K.Krivickas. Tai, kad redakcija turi atsakyti už savo leidinio ar laidos publikacijų turinį puikiai iliustravo neseniai nuskambėjęs žurnalo „Veidas“ skandalas. Minėtieji žurnalistai, jei apskritai juos galima vadinti tokiu vardu, nėra verti rankos paspaudimo ir jų, o taip pat vietų, kuriose jie yra pageidaujami, turėtų šalintis kilometro spinduliu bet koks save gerbiantis asmuo.

   • Žigis

    Gal kas nors išsaugojote originalią Tuk-tuk-tuk versiją? Pastebėjau kad šiandien jau nebėra sakinio, kur Janutienė atvirai ragino nemokėti mokesčių. Tai nusikaltimas. Toks sakinys 10 dieną buvo, o dabar jau nebėra.

    • Sejanus

     Ar tikrai raginimas nemokėti mokesčių yra nusikaltimas? Ar čia tempiama iki „raginimas atlikti nusikalstamą veiklą“? Iš įdomumo klausiu, nes teisės visai neišmanau.

  • Dar, toks pastebėjimas. Gal nereikia užsėsti vien ant TV3? Gal tereikia pasakyti, kad nedalyvausite tose televizijose, kuriose rodys Janutienės kuriamas laidas?

   • kad kol kas, kiek žinau, jas rodo tik TV3… Nejau klystu?

    • Neklysti.

    • Na, aš turiu omenyje tai, kad apsidrausti į priekį. Juk bėgioja tie žurnalistai iš vienos TV į kitą ir neatsiprašę gali pabėgti kitur – dėl to juk naujo straipsnio nerašysite… Ir, kad be reikalo, kaip sakant, nevažiuoti ant TV3…

     • Simai, nemėgtsu burti iš kavos tirščių. Štai Aidas patvirtino, kad Rūta šiandien tik TV3 eteryje. Jei kas pasikeis, tada ir spręsime.

   • austras

    Galima klausimą: ką bendro turi ponia Janutienė, pavyzdžiui, su Indre Makaraityte? Juk nieko, mano subjektyvia nuomone. O tinklaraštininkas nori nebedalyvauti Makaraitytės laidose…

    • austrai, atsakymas labai paprastas – R.Janutienė yra TV3 veidas. Nenoriu, kad šis veidas šmėžuotų šalia mano. Jokiame kontekste.

     • austras

      Matau, kad supykot, bet Makaraitytės man vis tiek būtų gaila.

      P.S. Iš tiesų antras Janutienės š… po Naujųjų gerokai didesnis už pirmąjį..

 • austras

  Šiaip jau Janutienė papildė platų sąrašą kitų Lietuvos žurnalistų (sakau žurnalistų, nes jie svarbūs – rašo komentarus, rengia tiesiogines bei netiesiogines laidas, užima svarbias pozicijas viešojoje erdvėje), kurie per spaudą ar tiesiog tinklaraštininko „namuose“ aiškinosi su juo savo santykius. Atsimenu kaip Artūras rašė didelį laišką ponui Stancikui, vėliau žurnalistai Rusijoje gavo dovanėles, o tinklaraštininkas ta proga – kelis M.Laurinavičiaus laiškus. Neaplenkė racas.lt ir dažnai minėtas Vagnoriaus biografas, balsas.lt trubadūras Tomas Čyvas. Neliko be dėmesio ir „LR korespondentas Londone“ Andrius Užkalnis. Daugiau nei pusę metų tinklalapio komentaruose buvo galima stebėti lipšnų dialogą su „telemanija“. O pats tinklaraštininkas tiesiog keliauja savo keliu. Kas sekantis? :)

  • Dundukas

   A.Račas kažkada trenkė durimis „Lietuvos ryte“, iš principo nebeperka asocialiai valdomoje „Maximoje“, nuo šiol nebedalyvauja TV3 laidose, nebesipublikuos „Alfa.lt“ (jis tik kažkaip užmiršo paskelbti, kad nebevažinėja mikroautobusais, nes vairuotojai suka mokesčius – neduoda bilietų :)

   Artūrai, o gal ir savy yra kokių problemų, gal paprasčiausiai nereikia skubėti trankytis durimis?

   • mielas dunduk, juk sakiau ne kartą: ne dundukų reikalas…:)

    • Dundukas

     žinoma, žinoma.

     Sėkmės principinėje kovoje Rūtistai vs Račistai.

     بسم الله الرحمن الرحيم — Bismillahi (Su Dievo pagalba!)

   • Tik viena Dunduko minties dalis man priimtina. Iš tikro, gal nereikia skubėti garsiai trenkti durimis, po kurios seks kapų tyla…? Aš asmeniškai manau, kad tai ne pats geriausias būdas dundukams rodyti jų vietą…

    • siūlote pasibarstyti galvą pelenais? Ir kas jums sakė, kad lįsiu į kapą?

     • Tikrai, nenoriu nieko įžeisti, bet man kol kas būtent taip ir atrodo: garsiai trenkiamos durys ir galva pasibarstoma pelenais… Dėl tylos aš šiek tiek hiperbolizavau, nes taip supratau Jūsų reakciją…

     • Simai, nenoriu nieko įžeisti, bet aš kartais tikrai nesuprantu, kodėl žmonėms kartais taip sunku suprasti, kas yra vertybės, principai ir aiški pozicija.

     • Viską aš puikiai suprantu. Tikrai suprantu Jūsų vertybes. Netgi labai palaikau tokią poziciją. Tik kartais mėgstu garsiai abejoti – tam, kad padiskutuoti, pamąstyti… Suprantu, kad nusileisti iki Užkalnių ir Janutienių lygio nėra išeitis, bet gal galima surasti kažkokią tarpinę poziciją (tarp durų trankymo ir tarp fekalijų drabstymo)?

 • mumu

  Iki šiol galvojau, jog Rūta kuria produkciją ir siūlo TV. Pasiaiškinau – jokios firmos neturėjusi. Negi ji tik samdoma „etatininkė“? Jei ne – koks prodiuseris už jos stovi?

  • Laurynas

   Krivis gi, kas daugiau gali kurti tokį intelektualų produktą?

 • nerijus

  WU ir lida

  Ką galvojate apie tai, kad „patobulintas“ įstatymas, jog, sulaužęs priesaiką asmuo, negalėtų kandidatuoti 20 metų į postus, kuriems reikia „duoti“ priesaiką?..Ar Paksui jį būtų galima taikyti?..

  Pečeliūnas nori, kad Paksas atsiprašytų ir, kad, taip jis galėtų reabilituotis ir teismas, neva, jam sumažintų bausmę. Žinoma, juokingai skamba…
  Tai tik parodo, kad ši byla politizuota iki Žemės graibymo ir, kad įstatymas bus priimtas būtent vienai personai- Paksui.

  • lida

   Žinoma, galima būtų taikyti. Pečeliūnas truputį pavėlavo su savo siūlymais atsiprašyti, nes apkaltos procesas senokai baigėsi, o EŽTT sprendimo galia nepriklauso nuo Pečeliūno pasvarstymų, ką turėtų padaryti Paksas. Kita vertus galimybė kandidatuoti nebūtinai turi būti siejama su konkrečiu „teistumo“ terminu, netgi būtų protinga numatyti kokias kitas (arba papildomas su terminu) lojalumo valstybei (ir Konstitucijai) patvirtinimo „reabilituojančias“ sąlygas.

   • nerijus

    Juk nuo apkaltos praėjo jau 6- 7 metai.
    Kaip galima taikyti įstatymą, kuris bus sukurtas dabar?..
    Tarkim, jei įstatymas teigtų, jog 20 metų jis negali būti renkamas; ar būtų įskaičiuotas ir „atsėdėtas“ terminas?..

    • lida

     Būtų įskaičuotas.

   • romas

    Reikia palaukti, kol Pakso kūnas materialiai atsinaujins ir jis iš esmės bus kitas žmogus. Jau ir dabar mažai 2004-ųjų Pakso belikę:)

    • nerijus

     Kūnas tai kūnas. Svarbiau- siela :)

     • romas

      Paksas sielos neturi.

     • nerijus

      Žinoma, jis gi ne KT…

     • WU

      Būtų įskaičuotas. Kitą vertus, kaip į tai pažiūrės Ministrų taryba..

     • nerijus

      Jūs darote prielaidą ar žinote, kad jis bus įskaičiuotas?..

      Šiandiena jau rašiau, tik nemanau, kad matėte. Jūs man primenate veikėją iš filmo: „Garrow’s Law“

      http://en.wikipedia.org/wiki/William_Garrow

      Geras filmas. Verta pažiūrėti.

     • WU

      nerijau, 100% įskaičiuotas. Jeigu taip nebūtų, tada pripažinčiau, kad pažeidžiami elementarūs teisės principai ir, kad apkalta „buvo politinis perversmas“. Neįskaičiuojant termino niekaip nebūtų pašalintas žmogaus teisių pažeidimas..
      Kuo primenu tą veikėją? Pas mane Gala ir nerodo Viasato..

     • nerijus

      WU

      Būdu (charakteriu).

      Jį galima pažiūrėti ir internete. Yra du sezonai po 4 serijas.
      Šis filmas parodo, kaip veikia teisinė sistema ir iš jos išplaukianti teisė. Žinoma, paviršutiniškai, bet įspūdį galima susidaryti…

     • romas

      Siūlai Paksui duoti 5 metus, nes man 5 atrodo protingas skaičius (tiek ant rankos yra pirštų). Seimo rinkimai buvo 2008-ais, todėl Paksui jokio nuostolio. Mazūronis būtų apakęs nuo tokio geranoriško sprendimo. Susitaikymo vardan galima būtų leisti Paksui paskraidinti Kūrį lėktuvu.

     • nerijus

      Kaip tik „šovė“ mintis, o romas jau čia…
      Aš jam nieko nesiųlau, nes man esmė ne jame, o teisingume.

      Taip ir žinojau, kad prasidės „stavkės“ ir iš to galės pelnytis lažybų bendrovės ir kažkas- statydamas- uždirbti arba pralošti.
      Pečeliūnas „metė“ kozirį- 20 metų.
      Aš „duodu“ 15 metų.

      Kas daugiau ar mažiau? Pažiūrėsim, kieno sprendimas bus priimtas.

     • romas

      u ir i yra klaviatūroje – šalia, todėl apsispausdinau:). Turėjo būti „siūlau“

 • Genijus

  Kai A. Račas galutinai užknis visus LRT ar LTV, kur jis ten dalyvauja, tuomet Skydinės džentelmenui užteks pasikviesti R. Janutienę į kokią vieną užsakomąją transliaciją, ir Artūras nebekels kojos į Konarskio gatvę :)

 • lida

  Pasirinktos „keršto“ priemonės paneigia autoriaus teiginius dėl „nieko asmeniško“, be to atskleidžia, kad yra stipriai užgautas.

  • miela lida, kai sakau „nieko asmeniško“ turiu galvoje TV3 ir alfa.lt. Kai dėl „stipriai užgautas“, tamsta teisi – manau, kad R.Janutienės tekstas yra šmeižikiškas ir įžeidžiantis, ir įžeidžia jis ne tik mane, bet ir su manimi kartu dirbančius beveik 50 žmonių. Manau turiu teisę atsiriboti tiek nuo šmeižikų, tiek nuo tų, kurie juos proteguoja.

   • johnis

    o cia padarete apklausa savo 50ties darbuotoju? Jie ka visi isizeide?

    • nesusilaikiau

     Aš ne A. Račas, bet nesusilaikiau – arba jūs, Johni, esat totalinis durnius, arba jūs visiškas durnius. Gal jums turėtų smegenų propešoje švystelėti maža mintelė, kad jei žmogus nesutinka su vadovybės požiūriu, tada jis keičia darbą, o neužsima mazochistine egzistencija? Apie kokias bukas apklausas jūs kalbat, verge?

 • Kęstutis

  Iš šono pirmas įspūdis toks, kad mergytė su berniuku nepasidalino žaisliukais smėlio dėžėje… Vietoj žaisliuku šiuo atveju tapo ŽODŽIAI internetinėse platybėse. Tik šį kartą Mergytė jau kaip trinktelėjo, tai o jo jo… Berniukui gal reikėjo džentelmeniškai atsitraukti ir nekaltinti jau bent tos smėlio dėžės (TV3, Alfa.lt)?

  • Mergytei atrodo, kad vykdo MISIJĄ, nes „gaudo“ viena-kitą apsivogėlį. O dar bent šimtus ir tūkstančius kitų smulkių apsivogėlių kitiems berniukams gaudyti negalima… Nes jie neturi jausmų, kad galėtų užjausti, galėtų padėti tapti dideliems vagims ir tik tada gaudyti…

  • mielas Kęstuti, tamstos įspūdis klaidingas. Neturiu su tamstos minima mergyte ko dalintis. Ir, manau, gana džentelmeniškai atsitraukiau. Ir visiškai nieko nekaltinu, tačiau kodėl turėčiau uostyti tai, kas man nepatinka.

 • nerijus

  Bent jau tiek naujienų iš Janutienės: „…Vilniaus Universiteto Istorijos fakulteto komjaunimo komiteto sekretorius Artūras Račas…“
  Būtų įdomu sužinoti šią istoriją…

 • Aras

  Rūta perlenkė lazdą, bet Artūras perlenkė ją dar labiau. Aš tai manau, kad apsižodžiavus laimi tas, kuris, galiausiai, užleidžia durniui kelią. Reikėjo kažkuriam visgi sustoti pirmam, tikrai maniau, kad bus Artūras. Ir apskritai, ta daugkartinė panieka K. Krivickui, peštynės su R. Janutiene, matyt, yra kažkas daugiau – povandeninės srovės, apie kurias nenumanome.

  • austras

   Arai, o jeigu sąžiningai – Janutienės ir Krivicko laidose matote žurnalistikos? Ypač apie skandalus, Kedį t.t.?

   • Aras

    Taip, žinoma, matau. Rūtos laidas žiūriu seniai, o Kristupo, nuo tada kai pradėjo pedofilijos skandalo žurnalistinį tyrimą.
    Kas yra žurnalistika? Faktų paieška, informacijos rinkimas bei viešinimas, abiejų konfliktuojančių pusių išklausymas, pateikimas, išvados. Visa tai yra tiek Rūtos, tiek Kristupo laidose.
    Sutinku, kad kai kurios Rūtos laidos būna silpnos, išvados pritemtos, bet viską atsveria stipriosios laidos. O Kristupo indėlis viešinant pedofilijos bylos užkulisius apskritai neįkainojamas, pats pagalvok kokia ta mūsų Lietuvos žiniasklaida, jei tokį skandalingą nusikaltimą nagrinėja ne oficiozai, šito priverstas imtis pramoginio-informacinio formato laidos kūrėjas!?
    Kokioje nors JAV, žinią, jog už vaikų teises atsakinga pareigūnė yra pamiršusi vienišą, žiurkių apgraužtą, nemaudytą savo vyro bobutę, atkapstytų kokio nors autoritetingo leidinio žurnalistas. O Lietuvoje? Jei ne rūtos ir krivickai, iš vis nieko nežinotume, kaip tarybiniais laikais. Būtų vien partijos ir CK, plenumai ir suvažiavimai.

    • austras

     Drįsčiau nesutikti. Mano subjektyvia nuomone, Janutienė, bent jau anksčiau, (kol dar nedirbo TV3) kartais žurnalistika užsiimdavo. O štai vat Krivickas – ne ir jokiais būdais. Geriausias tekstas Krivicko tema – http://uagadugu.lt/2010/11/skaiciai-tauta-myli-krivicka-meile-nenumaldomai-karsta/

     Šiuo atveju uagadugu.lt išplaukia tiesiog į intelektinės pramogos lygmenį.

     • Geras uagadugu tekstas, ačiū už nuorodą.
      Aras rašė, kad KK laidose yra: „abiejų konfliktuojančių pusių išklausymas“, matyt ne tas pačias KK laidas matėm (arba yra koks klonas – antipodas?).

     • Na, jeigu jau minite mano kuklų tinklaraštį, tai nepasakyčiau, kad būtent šis tekstas – geriausias. Jei galėčiau rekomenduoti, tai geriau skaitykite šį: http://uagadugu.lt/2010/05/akistata-kriminalinis-muilas-valdo/

  • Valentinas

   Tai Artūras ir užleido durnei kelią – alfoje ir trioškėje :)

 • Jurkis

  Jau galvojau – daugiau Rūta manęs nepriblokš. Pribloškė, vis tik. :D. O gaila, kartais bloga darydama ir gerą darbą nuveikdavo.

 • Kaip čia neprisiminsi klasikos…

  • povilas

   Sitas man labai patiko.

  • pritariu.

   • Aušrai Maldeikienei irgi turėtų patikti… Kažkodėl taip manau :D Kiek daug čionai nuoširdžios ir nesuvaidintos žurnalistinės drąsos. Gal kiek ir nelogiška, bet kaip drąsu ir nuoširdu.

 • mast

  Man ir ko tai pastaruoju metu ko tai vos isijungiu TV3 – Krivicko, Janutienes balsai pradeda girdetis, tenka iskart perjungt

 • aušra maldeikiene

  tiesą pasakius čia tie ginčai tarp GA ir Rūtos man atrodo liūdnai. Aš nuoširdžiai gerbiu abudu ir absoliučiai tikiu, kad nei vienas, nei kita nepardavinėja nei tekstų, nei laidų. Aš tiesiog abu pažįstu ir nepatikėsiu niekada, kad jie tai galėtų daryti. Vis dėlto kvailokas Rūtos tekstas (aš du kart bandžiau suprasti apie ką, bet man nepavyko, bet tai gal mano bėda) nevertas tokios reakcijos. Nuoširdžiai manau, kad reakcija gal ir suprantama, bet pernelyg emocionali. Kažkaip Lietuvoje niekaip nenorima suprasti, kad žmonės yra skirtingi, ir jei jie mąsto ne taip kaip aš, tai nereiškia, kad jie mąsto neteisingai, tai tereiškia, kad jie mąsto kitaip. Ir taip pat, jei kas mąsto kitaip, nei aš tai tikrai nereiškia, kad jam už tai kas mokėjo.

  • Valentinas

   Pagaliau Maldeikienė suprato, kad jei Kubilius mąsto kitaip nei Maldeikienė, tai nereiškia, kad jis mąsto neteisingai.

   • aušra maldeikiene

    maldeikienė visada žinojo, bet maldeikienė ir toliau mąsto, kad Kubilius mąsto nelogiškai (aš nesakiau neteisingai, aš visada sakiau, kad jis mąsto ir veikia beviltiškai nelogiškai — na galai pas jį nesueina. Kubiliaus veikimas neturi ateities —juolab jis nekuria jokios aukštųjų technologijų visuomenės, ką jis deklaruoja darąs. Ir tai rodo skaičiai.

    • romas

     Sunku pasakyti, ką mąsto Kubilius. Greičiausiai tai yra kolektyvinis produktas, susidedantis iš patarėjų, ministrų, koalicijos partnerių ir dar daugelio kitų mąstymo. Net galvoju, kad kokio nors Krugmano kolektyvinis mąstymas ne itin skirtųsi nuo Kubiliaus, jei jam tektų mąstyti Lietuvos sąlygomis:)

     • aušra maldeikiene

      na sunkiai įsivaizduoju Krugmaną kaip žmogų, kuris laisvai priimtų anoniminių patarėjų patarimus. Pernelyg daug jo tekstų ir knygų esu perskaičiusi, kad tikėčiau, jog tokio kalibro mąstytojas taip lengvai kažką priimtų.
      Dėl Kubiliaus manau jis yra tam tikras vienos knygos ir vienos minties (net jei jų buvo daugiau)produktas. Ir jis tas savbo idėjas apie aukštas technologijas sklaido jau nuo 1999 metų, o tada (na bent jau po 2000 rinkimų) jau ir patarėjų neturėjo. Tik keista, kodėl dabar nepakomentuoja, kas yra su Airija, kuri tada jam buvo šviesa pasaulio viso.
      Bendrai, čia Kubilius turi kažkokių žmonių kurie jį mėgsta, bet man tai jis nuobodus atrodo. Pilkas kažkoks. Tai nėra blogai, bet tai pilka.

     • romas

      Gerb. Aušra, Jums neatrodo, kad Kubilius nėra batiuška, o Lietuva yra demokratinė valstybė. Gautų Krugmanas partiją su visokiais songailomis ir seimą su veselkomis, jis ne tik kad Nobelio premijos nebūtų gavęs, jis gal būtų metęs ekonomiką :)

     • Aras

      Romai, keistai čia tu… J. Veselka yra ekonomikos mokslų daktaras, Krugmanui su juo nebūtų sunku, man atrodo jų net pažiūros panašios. Va, su cinizmu garsėjančiu fizikos laborantu tai jam būtų nelengva. O jei fizikas laborantas dar įtikėjęs savo neprilygstamumo dieviškumu..

     • Valentinas

      Teiginys, kad Kubilius yra becharizminis nuobodyla yra viena iš nuvalkiotų antikonservatoriškos tusovkės tezių. Žmogus, kuris rašo:
      „Bendrai, čia Kubilius turi kažkokių žmonių kurie jį mėgsta, bet man tai jis nuobodus atrodo. Pilkas kažkoks. Tai nėra blogai, bet tai pilka“
      implikuoja, kad jis pats tai tikrai yra nepilkas, nenuobodus. Deja, realybėje atrodo priešingai – Kubilius tvirtas praktikas, Maldeikienė nuo realybės atitrūkusi, visada vienoda teoretikė. Vis laukiu nesulaukiu kada Maldeikienė pateiks konkretų alternatyvų veiksmų planą, užuot nuolat verkusi kokie visi durniai.

     • Valentinas

      Arai, Veselka yra gosplano ekonomikos mokslų daktaras. Vadinti tokį žmogų ekonomistu taip pat juokinga kaip tave patriotu.

     • romas

      Gylys irgi daktaras. Veselka yra vidurkinis seimo narys, o įnešti chaoso – jo pašaukimas. Veselka gal irgi būtų Krugmanu, jei ne Lietuvoje. Metė jis ekonomiką, kai suprato kame reikalas :)

     • nesvarbu

      aušra, arai, jei šiandienos Lietuvoje dar yra padorių, protingų, išmintingų ir keliančių pasitikėjimą politikų, tai Kubilius yra toks.Gerai suprantu jus abu, būna taip, nemėgsti žmogaus, nors tu ką. Todėl rašykite, piktinkitės Kubiliumi kiek pajėgiate, gal palengvės.

     • WU

      Viena iš didžiausių Kubiliaus problemų yra, kad 2008 jam laimėjus rinkimus ir suformulavus valdančiąja daugumą, nepradėjo lyti 20 Lt banknotais..

     • Fredis*

      garsiojoje LNK kalėdinėje laidoje ponia Aušra sėdėjo šalia V.Uspaskich ir smagiai draugiškai šnekučiavosi, matyt labai nepilkas žmogus, nežiūrint į tai, kad ponas Viktoras yra visiškai priešingos nuomonės ir veikimo (atlyginimai vokelyje mėsos sūdytojai mėsos fabrike) nei Mokytoja, kurios kritika vyriausybei susideda iš trijų tezių:
      a) ši valstybė, visuomenė yra nusikalstama;
      b) mokesčiai nepakankamai progresyvūs;
      c) neapmokestintas turtas.
      Šios tezės neleidžia daryti prielaidos, kad vyriausybės vadovas yra pilka asmenybė.
      Vyriausybės kritikai (tiek visuomeniniai, mėgėjai, tiek profesionalai) tarpusavyje nesutaria ką gerai (blogai) daro vyriausybė, girdimi tik įžeidinėjimai, kurie diskredituoja kritikus, opoziciją.

     • nerijus

      Valentinai

      Kokį universitetą baigė prezidentė? Priminkite.

     • Aras

      Visa laimė, reitingai rodo, jog Kubiliaus svitos laukia 2000 metų rinkimų krachas. Tada jie dar sugebėjo gauti nieko nereiškiančias 9 vietas Seime. Šiuo metu turėtų džiaugtis jei gaus nors 6 kėdes kur nors kampe.

     • stellar penny bun

      Prieš keletą metų Paul Krugman prognozavo, kad Latvija, būdama tokioje pat situacijoje kaip 2001 metais Argentina, bus priversta devalvuoti savo valiutą ir neturėdama galimybės aptarnauti įsiskolinimus paprasčiausiai bankrutuos. Po to tas pats pasikartos Estijoje ir Lietuvoje, o šių bankrotų užkratas persikels į Rytų ir Centrinę Europą.
      Turime visiškai skirtingą situaciją, Latvijos ir Lietuvos finansinis sektorius stabilizuotas, o Slovakija ir Estija įsivedė eurą.
      Čia kažkas panašaus kaip General Motors vadovavimas Opel kompanijai iš Detroito, kai dėl Europos automobilių rinkos subtilybių neišmanymo privedė šią įmonę prie bankroto ir tiktai buvo išgelbėta Obamos fiskalinio stimulo dėka.

     • K.

      Stellar penny bun – paprastai ekonomistai nelabai gerai supranta, kas iš tikro vyksta. Prognozės visada pro šalį, o tie kurie atspėja – pučiasi, kokie jie gudrūs. Bet kai ekonomistų daug, visada atsiranda tokių, kurie atspėja. Buvo delfi straipsnis (čia kažkur komentaruose dėjau linką, kai kilo diskusija kaip tik remiantis p. Krugman) – niekas nesugebėjo išpranašauti krizės Lietuvoje gilumo. Kaip ir tokio eksporto augimo :) Kaip ir to, ką minite jūs :)

     • stellar penny bun

      @Valentinui

      ‘Deja, realybėje atrodo priešingai – Kubilius tvirtas praktikas, Maldeikienė nuo realybės atitrūkusi, visada vienoda teoretikė. Vis laukiu nesulaukiu kada Maldeikienė pateiks konkretų alternatyvų veiksmų planą, užuot nuolat verkusi kokie visi durniai.’

      Kaip niekada puikiai tinka mūsų klasikė Salomėja Nėris:

      Parugėm gelsvom basa
      Vasara prabėgs.
      Mėnesienoje rasa
      Ašara žibės.

      Tu žiedelio nenumauk,
      Nenukirpk kasų!
      Ilgai laukus, dar palauk, –
      Grįšiu, iš tiesų.

     • stellar penny bun

      @K.

      Galbūt dar neteko skaityti:

      Man walking along a road in the countryside comes across a shepherd and a
      huge flock of sheep. Tells the shepherd, „I will bet you $100 against one of
      your sheep that I can tell you the exact number in this flock.“ The shepherd
      thinks it over; it’s a big flock so he takes the bet. „973,“ says the man.
      The shepherd is astonished, because that is exactly right. Says „OK, I’m a
      man of my word, take an animal.“ Man picks one up and begins to walk away.
      „Wait,“ cries the shepherd, „Let me have a chance to get even. Double or
      nothing that I can guess your exact occupation.“ Man says sure. „You are an
      economist for a government think tank,“ says the shepherd. „Amazing!“
      responds the man, „You are exactly right! But tell me, how did you deduce
      that?“ „Well,“ says the shepherd, „put down my dog and I will tell you.“

    • Gintas

     Gerbiama Aušra Maldeikiene,

     Vieną sykį klausiau Jūsų paskaitą studentams.
     Labai atsiprašau, bet.. ne vienas ir ne du Jūsų teiginiai prasilenkė su logika bei verslo realybe Lietuvoje.
     Kai kur buvote teisi, kai kur – visiškai į šalį. Kiti – pernelyg išpūsti ir sureikšminti.
     Ir tikrai pamenu, analizavome keletą jūsų teiginių, mums jie atrodė beviltiškai nelogiški :)
     Gaila nebepamenu jų..
     Bet.. logika dažniausiai būna visur. TIk ją reikia gebėti suprasti ir žinoti/numatyti trūkstamą informaciją/aplinkybes :) :)

     Sėkmės
     Pagarbiai,
     Gintas

     • Man patinka veltis į diskusijas, kur diskutuojama taip: Jūs neteisūs, bet neatsimenu dėl ko :D Na, super „argumentacija“, kuria iš tikro prisidengia žmonės, kurie turi kažkokias asmenines antipatijas…

      Trumpai apie mokesčius, ekonomines logikas ir pasekmes. Lietuvoje kritinė masė žmonių ne tik vagia, bet ir toleruoja vagystes. Prie to pačio siekia, kad reikėtų kuo mažiau mokėti mokesčių… Kol kritinė masė bus tokių asmenų pusėje, tol Lietuva ilgai kapanosis iš sugriautos ekonomikos…

     • aušra maldeikiene

      gerbiamas Gintai,
      žinoma, būtų malonu, kad prisimintumėte. Tada galima aptarti ir ateityje pataisyti,jei ką, juolab kad tikrai manau daranti klaidų. Aš mėgstu mokytis ir man patinka, kai studentai randa klaidas mano tekstuose. Jie už tai gauna papildomus balus, o vienas vaikinas prieš kelis metus yra net gavęs 10 nelaikęs egzamino.
      Bet esu pastebėjusi, kad esu kaltinama įvairias iš konteksto ištrauktais kliedesiais. Pavyzdžiui, kad nemylinti verslininkų ir verslo. Bet nėra apibrėžimo, kas yra verslininkas. Pavyzdžiui, Zavadskienė verslininkė? Man ji neatrodo iš tolo su verslu susijusi ir ar tai, kad aš manau, jog ji tui būsti gal net teisiama, o ne laikoma metų verslininke, reiškia tai, kad nemyliu (žodis meilė yra oponentų) verslo?
      Taip pat nelabai suprantu, kas per dalykas Lietuvos verslo realijos. Kai kurias žinau deja, pernelyg gerai — mačiau iš arti Hermyje, Vilniaus banke, Avivoje (kaip Lietuvoje verslo vardan žmonės mulkinami ir jiems peršami iš tolo nereiklaingi draudimo produktai ar pensijos, pavyzdžiui).

     • romas

      Gerb. Aušra Kubiliaus logikos klaidų irgi nepateikė. Jai nepatinka tik „žinių visuomenė“. Nu bet kas neturi kokio nors apsėdimo? Premjeras – profesoriaus sūnus, todėl žinios šeimoje buvo pernelyg išaukštinamos. Jam tėvas sakė, kad eis griovių kasti, jei nesimokys.

     • nesvarbu

      Gintai,p.aušra ne ekonomistė, ji- ekonomikos šoumenė, psichologė-savamokslė,kurios „ekonomikos paskaitose“ ekonomikos žinių ieškoti neverta, net ir kiek juokinga.

    • K.

     P. Maldeikiene,

     manau, kai tapsite kurios nors partijos lydere, išrinks jus, tapsite ministre pirmininke, suvaldysite tokią krizę, kai LT ilgalaikių obligacijų pelningumas siekė 14 proc. ir išvengsite devalvacijos (kas man, taupančiam buvo itin svarbu, kad nenuvertėtų mano santaupos), pasieksite, kad po tokios krizės taptų prieinamos kapitalo rinkos ir CDS vertės mažesnės nei Belgijos ar Ispanijos, pritrauksite tokio lygio kompanijas kaip Barclays ar WU, tada galėsite sakyti, ar p. Kubilus mąsto logiškai ar ne, ar jis pilkas ar ne. Matėte p. Kubilių Hardtalk? Toli gražu ne kiekvienas politikas sugeba taip puikiai laikytis kaip jis.

     Aš asmeniškai jį gerbiu ir linku jam sėkmės.

     • Arturas

      Užuojauta. Jūsų santaupos vis tiek nuvertėjo, nes nuvertėjo euras. O litas, kaip žinome, parišta valiuta.

     • K.

      Arturai – nenuvertėjo mano santaupos. Pasikeitė tik euro kursas JAV dolerio atžvilgiu, o perkamoji galia priklauso ne nuo euro/dolerio kurso, o nuo infliacijos vidaus rinkoje.

  • burbulas

   Niekad neatrodėte tokia naivi…

   • aušra maldeikiene

    čia jūs man?

    • burbulas

     Bandžiau, bet nepataikiau įdėt ten, kur buvo sumanyta, o pataisyti nėra galimybės.

  • miela Aušra, gerbiu jūsų meilę Rūtai (čia aš rimtai), tačiau noriu pastebėti, kad jokio ginčo nėra. Nes nėra ginčo objekto. Yra – atsiprašau – šūdina veikla siekiant pigaus populiarumo, už kurį yra gausiai materialiai atlyginama. Vis dar tikiuosi, kad tai yra laikina.

   • nerijus

    Komentaras redaguotas – A.R.
    Manau, kad AR komentaras turi būti pašalintas A.R., kaip nekorektiškas. Teisybė težydi :)

    • nerijau, aš šiame tinklaraštyje turiu tam tikrų priveligijų. O tamstos komentaras bus pašalintas.

    • nerijus

     Galiu tik priminti, kad ir anksčiau esu „pavartojęs“ šį žodį. Bet tada jis nebuvo ištrintas ar redaguotas tekstas…

     Žinoma, atsiprašau, kad ne į temą…Tik tarp kitko ir nieko asmeniško.

   • Rūta pratrūko, manau, po to, kai pradėjo išgirsti vis daugiau kritikos jos atžvilgiu. Ji, manau, beje kaip ir Artūras, yra toks asmuo, kuris labai sunkiai priima kritiką. Apie tos kritikos objektyvumą nediskutuokime, nes iš esmės tai ne ta diskusija… O D. Radzevičius, jei teisingai supratau, gavo dėl to, kad ji turi kažkokių senų, neišlaižytų žaizdų susijusių su žurnalistų sąjunga…

   • aušra maldeikiene

    Negalėčiau racionaliai argumentuoti, bet man atrodo, kad Rūta nuoširdžiai tiki, jog tai, ką ji daro, yra teisinga…Asmeniškai aš dažnai daryčiau visai kitaip (pavyzdžiui, teksto, kuris aptariamas, aš tiesiog nesugebu suvokti. Na rimtai, gal kažką esu praleidusi, o argumentai be logikos) . Bet gal geriau nuoširdžios klaidos, nei labai racionalus šaltas išskaičiavimas darant kažkokią karjerą ir elgiantis „taip kaip pridera aukštuomenėje“ ? Pastarojo dalyko niekam nepriskiriu, bet toks veikimo būdas tikrai būna… Mano galva deja.

    • ok

     Rūta nori pasakyti, jog BNS paslaugas dažniausiai perka valstybė.,, Kodėl paskundė? Manau, kad nieko asmeniška. Kaltas prenumeratorius. Valdiškos įstaigos, kurios perka A.Račo produktus –BNS pranešimus – mokesčių mokėtojų pinigais. Juk kas jie būtų be valstybės dotacijų ir užsakymų? Ko vertos būtų BNS pajamos, jei ne valstybinių įstaigų prenumerata? Nėra prenumeratos – nėra biznio. Prenumerata labai suartina žurnalistiką ir valstybę.”Todėl Artūras iš piniginių paskatų užima teisuolio poziciją ir vykdo ale valstybinę propagandą: skųskime, moralizuokime visus, kurie nemoka mokesčių. Pasak Rūtos, Artūras daro ,,pakazuchą” prieš valdžią dėl piniginės naudos, o ne iš idėjos, kuri ir taip savaime LT neturi perspektyvos:.,,Tik nereikia pasakoti, kad kai kažkas nesumoka mokesčių, tai kenčia mokytojai, dėstytojai ir socialiniai darbuotojai. Jie kenčia stabiliai prie bet kokio mokesčių surinkimo.” Aš manau, kad toks karingas rašymo stilius šiuolaikinis stiprių asmenybių būdo bruožas: Rimvydas Valatka, Rūta, Aušra …(nors šiandien bando glaistyti situaciją, bet jų tekstai karingi emocionalūs, rėksmingi, jautiesi kaip po audros šėlsmo). Bet man įdomiausias apibūdinimas, jog Artūras Račas sovietinis intelegentas… ir juokinga, ir graudu… Manau Artūras savo esme laisvas ir nepriklausomas žmogus. Neveltui L. Donskis jį kalbino laidoje ,,Be pykčio”

     • Ok, nenoriu veltis į konkrečias diskusijas dėl BNS pajamų, tačiau tamstos teiginys, jog „BNS paslaugas dažniausiai perka valstybė“ yra klaidingas. Taip pat klaidingas yra teiginys „kas jie būtų be valstybės dotacijų ir užsakymų“. Ir dar leisiu sau pastebėti, kad valstybės įstaigoms taip pat reikalinga objektyvi ir nešališka informacija realiu laiku, kurią BNS yra pasirengusi pasiūlyti kokybiškiau nei bet kuri kita panašių paslaugų teikėja Lietuvoje.

   • liolia :)

    Komentaras pašalintas – A.R.

  • Sima

   Man irgi kaip skaitytojai ir žiūrovei labai gaila, kad labiausiai dėl savo nešališkumo pamėgti žurnalistai drabstosi tokiais purvais :(…Rūta ištikrųjų šįkart žiauriai persistengė, bet ir gerb. Artūras kaip matau nenori padaryt reveranso damai ir nesivelt į beprasmišką diskusiją ir ambicijų rodymą…

 • mdxacuk

  Komentaras pašalintas – A.R.

  • mdxacuk

   Jezau, tik spėjau pagalvot ir paminėt Maldeikienę, o jinai jau čia.

  • aušra maldeikiene

   gerb. daug keistų raidelių,
   šiandien yra 20 metų nuo tos dienos, kai mus kartu su Rūta iš mūsų bendro kabineto Spaudos rūmuose 16 aukšte išvedė (na gal išvarė) vaikinukas su automatu rankose. Lipome su automatu įremptu į nugarą gana daug laiptelių, skaičiavau ir prisimenu, kad ties 50 nustojau. Rūta ir tada elgėsi taip pat, kaip dabar — beatodairiškai kovojo ir dar bandė tą akivaizdžiai iš Vidurinės Azijos atvežtą daugiausia 18 metų vaiką nelabai kalbantį rusiškai apšviesti apie Lietuvos laisvę ir mūsų kovos prasmę. Anam drebėjo rankos ir tos lietuvių nacionalistės buvo labai baisios, o aš kartligiškai galvojau — jei Rūta kalbės toliau, mus nušaus…. Na tikrai nušaus. Ką tik buvo šauta į veidą vienam vaikinui ant Spaudos rūmų laiptų. Rūtos elgesys nebuvo protingas, bet tai buvo laisvo žmogaus elgesys.
   Aš ne iracionaliai myliu Rūtą. Aš labai gerbiu ir myliu labai drąsu ir bekompromisį žmogų, su kuriuo dažnai nesutinku, bet gal jei visada sutikčiau, tai mylėti nebūtų ko? Meilei reikia ir dalies susižavėjimo, ir aš ja dažnokai žaviuosi. Nepritariu, bet žinau, kad jos sprendimai yra jos sprendimai. Na tokios asmenybės — Rūtos — sprendimai.
   Manau labai kvaila Rūtos pastaba apie komjaunimą, norint įgelti Artūrui. Net ne taip svarbu, kas ten kuo buvo, bet aš pavyzdžiui buvau Vilniaus A.Vienuolio vidurinės mokyklos komjaunimo komiteto nare. Tada man tai atrodė nuostabiai svarbus veiksmas kadangi tėvas politinis kalinys neleido būti nei spaliuke, nei pioniere, tai sulaukusi 14 metų nutariau, kad dabar esu pakankamai subrendusi spręsti pati. Mokiausi mąstyti. Gal kelias ir ne pats protingiausias vertinant iš 52 metų perspektyvos, bet iš 14 metės perspektyvos labai rimtas buvo sprendimas.
   Laisvų žmonių veiksmai (o tokie laisvi yra ir Artūras, ir Rūta) nėra tik gražus ir visada teisingas veikimas, tai gerokai daugiau. Va vergovė turi vieną pavidalą (na kai prisidengęs raidelėmis kitus mokai gyventi), o laisvė ji ne tokia sušukuota. Ji gali būti net kvailoka. Ir grubi gali būti. Laisvė — tai etikos, o ne etiketo kategorija.

   • Dundukas

    sąžiningi ir geri žmonės neretai per savo naivumą nepastebi kai kurių dalykų. Abejonių nėra, kad R.Janutienė drąsi, bet dėl bekompromisiškumo dar pasiginčytume.

    Ką tik per TV baigėsi jos laida – pavyzdinis šou skurdžiausiems sluoksniams „Kodėl?“ (Kodėl blogai gyvename?) su Šustausko riksmais apie rankų „vagims verslininkams“ kapojimą, Kalašnikovą (tokį patį, koks tamstai anąmet buvo įremtas į nugarą). Gaila tik naivių verslininkų, pvz. A.Avulio, Žiemelio junior, kurie kažką bandė aiškinti, jog pinigai uždirbami, bet tik liko liumpenų aprėkti ir apdrabstyti. (Stebiuosi, kad dar kažkas eina į Rūtos laidas apdrabstymams, nes teisėsaugininkai, jei pastebėjot, jau nebeina).

    Tai sakykit, jei R.Janutienė tokias apgailėtinas bulvarines laidas – ji nemokša ar pro… na profesionalė (o jūs ką pagalvojote?), bet laižtanti darbdaviui vieną vietą? Atrodo, kad Rūta nėra kvaila, reiškia, padarė eilinį šou, kokio reikėjo darbdaviui (šiuo atveju – emocingo bulvaro liumpenams). Štai jums ir visa laisvė bei bekompromisiškumas. Tačiau pasakyk tai R. Janutienei (ar K.Krivickui – dar vienas šokėjas pagal darbdavio dūdelę) – tikriausiai akis iškabins.

    Gal panašiai reiktų vertinti ir Rūtos komentarą „tuk-tuką“ „alfoje“. Na, naudinga gi darbdaviui įsiteigti, palaižyti rankytę be eilės, nes, jau nebepaslėpsi, LNK operatoriai ir net žurnalistai irgi grūdami „ant patentų“, o BNS lyg tyčia – ne, o A. Račas dar spirga, triukšmą dėl to kelia. Tik bėda, kad Artūras visą tokį mėšlą giliai ima į širdį, tad tikėtina, gudrioji pro… (o jūs ką pagalvojote?) tai pastebėjo ir šita korta dar bandys žaisti.

    • Dundukas

     atsiprašau, sumaišiau televizijas, girdėjau gandą, kad ne LNK, o TV3 operatoriai ir žurnalistai varomi dirbti su verslo liudijimais. Bet pagal naujausius gandus, atrodo, kad ir tie, ir tie „patentuojami“…

   • TomasRa

    wow, kaip gražiai parašėt :]

   • milda

    p. Maldeikiene, Jūs ne apie tą Rūtą kalbate.Prieš 20 m. tai buvo viena Rūta, dabar kita rūta.Vakar aiškiai parodė, kad jos vieta greta Paleckiuko su akmeniu rankoje. Bet tas akmuo ne prieš turtingus, ne. Tas akmuo dar nuo 1991m. sausio jedinstvininkų seimo puolimo.Vakar ir ūbagų karaliukas išsidavė- kad jam geriau CCCP. Taigi, pamirškite tą Rūtą, liko tik puskvaišė ruta

    • aušra maldeikiene

     Nepykite, esu gana konservatyvi ir labai mažai realiai bendraujanti, tad tie žmonės, kuriuos vis dėlto pasirenku draugais jais išlieka nepriklausomai nė nuo jokios konjuktūros. (Na gal mane sukrėstų, jei sužinočiau, kad toks žmogus tyčiojasi iš tų, kurie nuo jo priklauso — savo darbuotojų, vaikų, mokinių, etc., bet jau tikrai manęs nepaveiks kitokia, nei mano, nuomonė).Tai, kad tas žmogus gali turėti labai savotiškas nuomones, kurias viešai (o ne prisidengęs raidelėmis) pasako, yra to žmogaus teisė, kuri manau ir yra ta didžioji Dievo mums suteikta laisvės dovana. Laisvė ta prasme yra ir teisė nusidėti, ir klysti, ir taisytis…Laidos nemačiau, bet manau iš to ką girdėjau tai nebuvo geriausia laida. Rūta turi teisę kaip kiekvienas žmogus turėti savo nuomonė, ir ta nuomonė neturi būti tokia kaip mano. Pastaruoju metu jos dažnokai išsiskyria. Vis dėlto Rūta tai ne vien jos laidos. Mes šioje šalyje apskritai pernelyg dažnai santuokos ir draugystės santykius vertiname pagal kažkokią vartotojišką skalę. Rūta mąsto kitaip nei p. Milda ar kokia maldeikienė, ir tai nereiškia, kad ji yra bloga.Ji tokia, kokia yra. Manau mums visiems būtų labai naudinga mokytis argumentuotos kritikos veiksmas ir pagarbos asmeniui.Tas pats A. Paleckis mano galva naivokas,juolab niekada negyvenęs tikrai sunkaus gyvenimo, bet yra kaip yra. Manyčiau jo tėvas, kuris gerai gyvena prie visų valdžių yra gerokai prieštaringesnis politinės konjuktūros ir konformizmo pavyzdys. Įžvelgti piktą valią visur kur nedrįstu. O jau tie išgirtieji Rusijos rubliai ir visai juokingi. Asmneniškai įvarioms stažuotėms esu gavusi tik Amerikos (JAV mokesčių mokėtojų), Britanijos ir ES pinigus.Bet ar tai reiškia, kad kalbėsiu tai, kaip kažkas norėtų? Na gal žmonės taip paprastai nenuperkami. žinoma, visa kas išdėstyta nepateisina Rūtos teskto apie Artūrą išpuolių. Jos veiksmas buvo mažų mažiausiai nevykęs. Bet veiksmas… O ne pati Rūta…

     • milda

      Jūs gera draugė, p. Maldeikiene.Bet tik Jūs.Prisimenu laidą( apie mamyčių apsukrumą- apvogti valstybę)kur Jūsų draugė pasityčiojo(mano nuomone) iš jūsų naivumo.Bet…tai Jūsų pasirinkimo teisė.Pagarbiai, Milda

  • mielas mdxacuk, atsiprašau tingėjau redaguoti. Atsižvelgdamas į tai, kad esate čia senbuvis.

 • Snukis

  Iš principo, Račas teisus. 1:0 Račo naudai. Tačiau po paskvilio apie išmatas, rezultatas 1:1.

  • mdxacuk

   Tai meniškai įtaigiausia ir nuoširdžiausia viso kūrinio vieta. Tiktai stiliaus grynumo požiūriu daiktus būtų buvę geriau vadinti liaudiškais vardais.

  • J. naivusis

   Pritariu, kad 1:1. Tik kieno naudai?

 • NiekurNeiva

  ŽODYNAS:
  paskvilis [< it.],

  nedidelis plūstamasis rašinys, kuriame piktai išjuokiamas, niekinamas, šmeižiamas kuris nors visuomenės veikėjas arba veikėjų grupė.

 • Šamanas

  Pastraipa apie fekalijas p. Račas nuleido save žemiau p. Janutienės, nors atrodė, kad neįmanoma.

 • povilas

  nu sitos zurnalistes negaliu pakesti ir neziuriu jos vedamu laidu, nes ji turbut vienintele rodo akivaizdzia nepagarba visiems.

 • mdxacuk

  Tarp kitko, kas galėtų paneigti, kad tai Vasiliauskaitės kerštas p. Račui už jo pilietinę poziciją ginant žurnalistus nuo karčios patentininkų dalios? Laikraščiuose tai apie patentininkus išgirdom tik dabar, o internetiniuose portaluose jie nuo neatmenamų laikų. Kai kur kitokių net nėra, išskyrus savininkus ir viršininkus.

 • Skeptikas

  Komentaras pašalintas – A.R.

 • Jonas

  Jei Rūta mano, jog Artūras BNS veidas, tai Artūras tiki, kad Rūta TV3 ruporas. Logiška, bet abu klysta.

  • mielas Jonai, klystate. Aš nemanau ir netikiu, kad R.Janutienė yra TV3 ruporas, kaip bandote teigti. Aš sakiau, kad TV3 naudojasi Rūtos veidu, kuris šiuo metu generuoja pajamas. Kai dėl manęs, niekada nesiekiau būti BNS veidu, nes tas veidas yra BNS produkcija.

 • Tikrai nokautas

  Pats tikriausias nokautas Račui,nors ir Janutienė tikrai nesublizgėjo ir namanau,kad yra teisi.Įdomu,ar Račas pagalvojo,kad galbūt TV3,alfa.lt ir kitos žiniasklaidos priemonės labai normaliai gali išsiversti be subjektyvios ir netikslios BNS pagalbos?Arba tiesiog BNS akcininkai gali Račui pasakyti tai,ką centrinėje Minsko gatvėje prieš Šv.Kalėdas skandavo baltarusiai? :D

  • tamstos nuomonė labai vertinga. Tačiau savo šmeižikiškus teiginius tamsta turėtumėte argumentuoti faktais, antraip toliau šiame tinklaraštyje tamstai komentuoti bus sunku. Ką BNS akcininkai gali pasakyti A.Račui – ne dundukų reikalas.

 • nijole

  ….bet abiejų nuotraukėlės ir tekstai alfoje.lt dabar yra šalia. Ar jie tyčia taip daro? Koktu. Aš tik stebiuosi,kaip žmogus,kuris rašė už pinigus [abejotino švarumo] ir leido sau labai nekokios kokybės poelgius, staiga taip jezuitiškai kalba.Tikrai nemeluoja posakis, kad kuo prastesnė praktika,tuo šventeiviškesnė retorika. [fekalijos išduoda,kad jaudinatės,bet-natūralu,kad bjauru]

 • Valentinas

  Pradžioje planavau parašyti ilgą, išsamią Grinevičiūtės teksto analizę, bet pagalvojau – kam man maudytis tame š? Todėl pateiksiu galutinę išvadą.
  Pagrindinis klausimas, kuris kyla – kokį mentalitetą atstovauja Grinevičiūtė. Akivaizdu, kad tai ne padoraus žmogaus mentalitetas, tačiau kokio? Simptomai yra tokie:
  Yra oficialus načalnkikas, kuris visada kaltas (valdžia, verslas).
  Su načalniku kovojama bet kokiomis priemonėmis, tame tarpe melu, šantažu, apgavystėmis, nutylėjimais ir t.t.
  Ant načalniko varyti, šmeižti, visaip jam kenkti galima, net privaloma.
  Jei kažkas kenkia, išdūrinėja načalniką – jis savas.
  Jei kažkas načalnikui praneša apie apgaudinėtoją – jis stukačius.
  Stukačius reikia močilint.
  Mano požiūriu čia yra grynas kriminalinio pasaulio mentaliteto pavyzdys. Galima teigti, kad Grinevičiūtė demonstruoja kalėjimo poniatijas ir Daktaro bei kitų vierchų draugijoje būtų gerbiama(kaip ir Krivickas beje).
  p.s. kažin kokia Grinevičiūtės reakcija būtų, jei tas mikriuko vairuotojas pavogtų pinigų iš asmeniškai jos pačios?

  • Valentinai, pamiršai esminę tezę – mokesčiai mokami načalnikui. Atsižvelgiant į tokį vaizdą, termino „stukačius“ vartojimas atrodo logiškas. Čia šiaip, atkreipiau dėmesį, kad suteikti doktrinai daugiau nuoseklumo.

  • nesvarbu

   Valentinai, vienoje TV laidoje, tokiam niekšingam sąžiningų lietuvių darbininkų kailialupiui amerikonui B.Gudeliui, ta ponia, kurios prodiuseris yra liūdnai pagarsėjęs krivickas, sakė, jog „dirba iš idėjos, ne dėl pinigų“, todėl pavogti pinigus iš jos būtų labai sudėtinga.

   • lida

    Į šiandieninę laidą jau nebėjo…

  • WU

   Pvz.: kaip į stukačinimą buvo žiūrima carinėje Rusijoje. Kai XVIII-XIX a. pradėta rimtai diskutuoti, kad būtų valdžios institucijoms pranešama apie daromus nusikaltimus, tuometinis žymus teisininkas Nikolajus Tagancevas rašė, kad „taip ugdomas skundikiškos tautos mentalitetas“… čyvų ir grinevičiūčių požiūriai nuo šio nėra toli pažengę..

   • Kažkodėl vakaruose „skundikiškas tautos mentalitetas“ yra pilietinės visuomenės išraiška, kurie yra pakankamai gerbiama…

    • nerijus

     Kadangi, nesenai teko atsitraukti (neperkeltine prasme), tai su skundais dėl Valstybės Tarnautojų elgesio su pinigais (perkeltine prasme), tai nemanau, kad daugiau aš jais užsiimsiu. Tam reikia daug pažinčių, paaukoti savo laisvalaikį, nervus ir telefono sąskaitą…
     Liūdna tiesa, Lietuvoje…

   • WU

    Mano komentaras buvo skirtas ironiškai pašiepti..

   • nesvarbu

    kriminalinėje etikoje skundikai nuo neatmenamų carinių laikų yra vienodai griežtai smerkiami.Dori žmonės yra kitos nuomonės.

    Tiriamojo žurnalistika be „stukačių“ tiesiog negalėtų apskritai egzistuoti.Visi geriausi pasaulio tiriamosios žurnalistikos darbaii buvo atlikti tik skundikų dėka.

    Moralas toks, jog tos, kurios prodiuseris yra krivickas, „tiriamojo žurnalistika“ yra padaryta remiantis ne skundikų informacija, o išgalvojimais ir kliedesiais, kitaip ponia ant tų skundikų taip nevarytų, ar bent jau patylėtų.

 • nijole

  Kažkaip keistai neaiškiai pakomentavau,norėdama likti mandagi.Už pingus rašė ir nekokius poelgiu gyvenime sau leido šventuole virtusi Grinevičiūtė. Maldeikienė geriau ir tenežino tikrųjų draugės bruožų-niekas gi nuo to nesikeis .

 • algirdas

  Nereikia ant Rūtos pykti. Geriau nupirkite gėlių ir pabučiuokit į žandą.

 • Rolandas

  Paskutiniu metu Rūta tobulėja. Jau atrodo daugiau prikliedėt neįmanoma, bet sulaukiu naujos laidos ir kaskart susižavjęs konstatuoju – įmanoma. Tik štai laidelę reiktų skubiai pervardyti į „Rūtos šou“, nes su „Kodėl“ ten nieko bendro nebeliko.
  Ir be galo keista, ko ten lenda solidūs verslininkai ir politikai? Negi tikisi padiskutuoti su Šustausku ir kompanija?

  • lida

   Bet kaip Šustrauskas suskydo, kai Avulis pasakė ieškąs ūkvedžio už 3000 į rankas – pradėjo vardint ką baigęs, ką dirbęs, kiek CV siuntęs :)

   • Valentinas

    Mūsų rajonėlyje ūkvedžiai keičiasi kas tris mėnesius, nes negali atsilaikyti tarp dviejų ugnių:
    gyventojų su nuolatinėmis pretenzijomis dėl Avulio statinių ir paslaugų kokybės ir Avulio, kuris matyt liepia mandagiai visus siųsti velniop.

    • nesvarbu

     Valentinai, tau pasisekė, o tai atidarai duris, o ten Avulio ūkvedys Šustauskis, riebaluotais ūsais, atėjo tau įrodinėti, jog namo konstruktyvas yra geras:)

     • Valentinas

      Ūkvedžių kokybė pastebimai prastėja ir visai gali būti, kad sulauksiu Šustausko.

     • Dundukas

      liux idėja. Avulio vietoj imčiau Šustauską ūkvedžiu. Atsipirktų. Įsivaizduokit atėjęs toks nusikabina nuo peties „kalašnikovą“, užtraukia spyną ir užriaumoja: „Na, kas dar ir kokių, jedreni-feni, turit skundų? Tylit? Na tai varau pranešti bosui, kad šiame name visi laimingi.“

     • nesvarbu

      Čia būtina kiek papildyti siužetą:“…Na, kas dar ir kokių, jedreni-feni, turit skundų? Tylit? Na tai varau pranešti bosui, kad šiame name visi laimingi.” Ir, nusišlapinęs į išsigandusio, bankui įkeisto, avulinio standartinio butelio savininko gėlių klombą,burnodamas nubilda laiptais žemyn.

   • Čia tas pats Avulis, kursi teigė, kad NT kainos kristi negali?? :) Na, pas tokį „verslininką“ ir už didesnę legalią algą neičiau dirbti…

  • Valentinas

   O kai Grinevičiūtė paklausė kažkokio tai verslininnko kiek pas jį kortelėje būna pinigų, ji pati pasakė kiek pas ją būna?

   • Dundukas

    Jei laida tiesioginė, Rūta labai rizikavo apsijuokti. Nes to inžinieriaus kortelėje galėjo būti 650 Lt (pvz. jų didžiųjų algų diena), o milijonieriai neretai kortelės iš viso nesinešioja (jo bodyguardai, pvz., viską apmoka).

    Tačiau Rūta neapsijuokė. Įsivaizduojat, kaip verkė žiūrėdamos alkanos masės, kai vargšas inžinierius pasakė turįs tik 2 Lt, o Žiemelis junior – 7000 kortelėje. Aina sau, kokie pinigai…

 • Valentinas

  Galima surasti priekaištų ir Račui:
  Kodėl jam reikėjo sulaukti Janutienės išpuolio prieš jį patį, kad aiškiai, nevienareikšmiškai atsiribotų nuo jos ir ją toleruojančių medijų?
  Tačiau nepulkime Račo per stipriai. Jis yra turbūt vienintelis atviras Lietuvos žurnalistas. Visi žinome kur jis užaugo, kurioje Panevėžio mokykloje su sustiprintu anglų kalbos mokymu mokėsi, kur jis gyvena, su kokia mašina važinėja, kokios gėlės auga prie namų, koks žmonos vardas ir profesija, ką daro vaikai, kur mokosi, ką galvoja ir svajoja. Žinome Račo požiūrį į pačius įvairiausias visuomenės sritis. Žodžiu, pažįstame jį kaip žmogų. Apie nei vieną kitą žurnalistą Lietuvoje niekas tiek daug nežino.
  Račas atsivėręs Lietuvai, nes neturi ką slėpti. Tačiau, kai kitiems atveri save, tampi pažeidžiamas ir rizikuoji, kad atsiras tokių, kurie į vidų privems. Taip visada jaučiasi doras žmogus atmatų ir menkystų pasaulyje. Taip ir atsitiko su šia ponia. Pasidžiaukime, kad Račui užteko padorumo neatsakyti panašiai ir neištraukti visokių istorijų apie Grinevičiūtės santykius su Uspaskichu ir t.t.

  • Aras

   Gal tu koks šnipas? Aš, pavyzdžiui, nieko apie brandžią Račo jaunystę nežinau ir man nerūpi.

 • Valentinas

  Skaityk blogą racas.lt

 • gato

  Gerbiu A. Račą už tvirtą poziciją. Daug kam atrodo perdėta reakcija, tačiau mano nuomone, tik tokiu būdu galima kažką pakeisti. Jei TV3 yra priimtinas Janutienės pilamas purvas, save gerbiantis žmogus nuo tokios televizijos atsiribos. Jeigu atsirastų daugiau tokių principingų žmonių gal Lietuvos žiniasklaida ir turėtų viltį…
  Tik turiu pridurti, kad būčiau gerbus labiau jei būtų praleidęs dalį apie fekalijas…
  O dar labai linksmai nuskambėjo Janutienės straipsnyje išsakyta mintis: „Tik dabar – dėl Kubiliui nesumokėtų mokesčių.“ Nuo šiol žinosiu, kam mes mokame mokesčius :) Beje, straipsnio iki galo neprisiverčiau perskaityti. Labai neskanu…

  • lida

   Apie kokią šia perdėtą reakciją kalbate ? Juk aiškiai pasakė „…klausė, ar bus reakcija ir siūlė parodyti R.Janutienei jos tikrąjį veidą ir tikrąją vietą. Deja, negaliu to padaryti. R.Janutienės tekstas nėra diskusijų objektas.norėdamas į jį reaguoti, tikriausiai turėčiau nusimauti kelnes ir apatinius, išsimaudyti bent iki pusės lauko išvietėje ir besimaudant prigraibęs ten neišskydusių fekalijų, naudoti jas kaip akmenukus R.Janutienės būtoms ir nebūtoms asmeninio ir profesinio darbo nuodėmėms skaičiuoti. Baigęs skaičiuoti, likusius “akmenukus” tikriausiai turėčiau čepsėdamas suvalgyti ir visa tai nufilmavęs įdėti į youtube.com.“
   Kaip save gerbiantis žmogus nuo Janutienės pourvo atsiribojo.

   • Fredis*

    Komentaras pašalintas – A.R.

    Fredi – tamstos suknisti amebiniai komentarai užkniso juodai. Anksčiau bent jau būdavo juokinga, dabar jau tiesiog šlykštu.

    • WU

     A. Račo viena iš didžiausių silpnybių, mano manymu, yra tai, kad jis taip lengvai išprovokuojamas. O tada jis įsiveldamas į panašias nusileidžia iki provokatorių lygio. Šiuo atveju, eilinį kartą galėjo tiesiog ignoruoti. Jis visada atsako. Paradoksas tame, kad dažniausiai reikalą turi su „dėmesio vampyrais“, kurie pagrindinis tikslas gauti dėmesį nesvarbu kokiais būdais ir nesvarbu teigiamą ar neigiamą. Konkrečiose situacijose „Oponentai“ tuo pasinaudoja, tai ne kartą matėme šio blogo įrašuose.

     • WU, su visa pagarba ir nenorėdamas įžeisti, drįsčiau teigti, jog tai ne mano, o daugelio kitų, įskaitant ir jus silpnybė. Šmeižto ir melo ignoravimas, baimė kalbėti apie šmeižikus ir dundukus suteikia pastariesiems stiprybės ir iliuziją, kad jie viską gali ir yra nebaudžiami. Pajuokausiu, bet čia kaip su maršrutinio taksi vairuotoju – jis neduoda bilietėlio ir vagia todėl, kad dauguma bijo pasakyti, kad jis vagia. R.Janutienės atveju viskas tikriausia yra gerokai paprasčiau – spėju, kad ji supyko dėl „Žinių radijo“ laidos, kurioje garbus žiniasklaidos analitikas Ž.Pečiulis virkavo dėl to, kad pas jį bet kada gali ateiti žurnalistė, kurios pavardės jis nenorėjo įvardyti ir kuri, pasinaudodama televizijos galia, gali jį sukompromituoti. Man tie virkavimai pasirodė juokingi ir aš pasakiau Ž.Pečiuliui iš esmės tą patį, ką aukščiau sakiau jums: problema ne ta žurnalistė, problema jūs, kurie jos bijote taip, kad net bijote pasakyti jos pavardę. Ir pasakiau tą pavardę eteryje. Štai dėl to man labai ir liūdna. Kad Lietuvoje tiek daug žmonių be stuburo ir – atsiprašau – be kiaušų ginti savo vertybes.

     • austras

      Gerbiamas Artūrai, o Jums neatrodo, kad Lietuvos žmonės savo nerašytos konstitucijos tekste (tos konstitucijos, pagal kurią iš tiesų gyvena), toje vietoje kur numatytas santvarkos apibrėžimas įrašė – luominė monarchija. Labai aiškiai ginti savo vertybes gali tik privilegiją turintys žmonės (primityviai juos būtų galima apibrėžti kaip žurnalo „Veidas“ žmonių šimtuką ar pan.) Visi kiti vienaip ar kitaip bando (arba nebando) tą šimtuką pasiekti. O paskui, jau pasiekę, apsiprendžia ar jiems dar pakeliui su kažkokiom vertybėm. Tie, kurie kovoja už kažkokias vertybes Lietuvoje yra gerbiami tik tuomet, jei priklauso jau minėtam privilegiją turinčiųjų ratui. (Dalia Budrevičiienė buvo gerbiama, kol jos byla rūpėjo žiniasklaidai. – Gal mėnesį… gal dar mažiau.)

     • austrai, man taip neatrodo. Nes mano giminėje nebuvo nei bajorų, nei TSKP sekretorių, nei vykdomojo komiteto funcionierių. Esu bekilmis iš žemaičių.

     • kestutis d

      Aš asmeniškai tikrai bijau tokio nutikimo, kad kada nors netyčia perbėgsiu kelią kokiam žurnalistui, kuris po to gali išknisti įvairiausių faktų apie mane ir mane ‘kompromituoti’. Ir apsiginti nuo jo nelabai matau galimybių (pvz., ar Žiobienei pasisekė apsiginti nuo Krivicko?). Gal reikalas ir bekiaušiškume, tačiau manau, kad egzistuoja ir galios asimetrija – neturėdamas nuolatinio ‘ruporo’ žiniasklaidoje aš vargiai ar galiu kovoti su žiniasklaida
      (pažiūrėjau Radzevičiaus puslapyje nuorodą kaip galima įskųsti neetišką žiniasklaidos priemonę ir supratau, kad tai ne man – reikia save išeksponuoti, vardą, pavardę pateikti – ir štai jau esi žiniasklaidininkui taikinys paruoštas, beliko anam pradėti knistis ir laisvų asociacijų principu straipsnius apie mane pilti – tai mano vienintelės priemonės prieš – duoti jį teismą :D ir savo blogą pradėti rašyti, viliantis, kad jis padės visuomenės opiniją apie mane pataisyti :DDDD )

     • kestutis d

      Tiesa, Ž.Pečiulis gal kiek ir kitokioje pozicijoje nei aš – tekstus rašo, jo tekstai spausdinami, taigi, ruporą turi, ir jei jau šoko į tą daržą tapdamas viešu asmeniu, tai atitinkamai ir didesnės galios bei atsakomybė nebūti bekiaušišku įgijo

     • austras

      Atsakyčiau taip: kaip žinote, luomai šiandien sudarinėjami vadovaujantis kiek kitais principais nei XVIII amžiuje. Dėkui Dievui, jie nebėra uždari, bet tai nereiškia, kad patekti į viršų tapo labai lengviau. Iki vykdomojo komiteto funkcionieriaus posto savu laiku irgi tekdavo pūdą druskos suvalgyti. Suprantu, kad iki BNS direktoriaus posto – dar didesnį. Pats žinote, kad esate žurnalistikos elitas ir pykstatės su šiandienos žurnalistikos elitu (šiuo atveju nesvarbu, kaip į tą areopagą kas pateko). Vienintelis „iš minios“, ant kurio pykstate šiame bloge yra Jūsų paties laisvanoriškai pasirinktas oponentas Fredis :) …o Fredžiui patinka Jus erzinti.

     • austrai, jei labai atvirai, tai dėjau ant tokių kaip fredis. Jis – menkysta, anpniminis šliužas, dėl kurio nuomonės man nei šilta nei šalta. Tačiau tikrai stebiuosi jumis, kai lyginate vykdomąjį komitetą su BNS vadovo postu. Net nežinau, ar taip bandote mane įžeisti, ar esate tikrai toks kvailas, kad nesuprastumėte, ką kalbate.

      Tačiau jei tikrai galvojate, kad kelias iki BNS vadovo yra grįstas tokiais pat principais kaip iki vykdomojo komiteto funkcionieriaus, atvažiuokite į Pylimėlių gatvę ir ramia sąžine duosiu tamstai į snukį. Kad po to galėtumėte kitiems pasiguosti, koks blogas yra tamstos įsivaizduojamas elitas.

     • austras

      Piktas Jums vakaras pasitaikė. Išsakėt ką galvojate apie menkystą ir apie mane. Fredžiui savo būdo išsiaškinti santykius dar nesiūlėt? Aš iš tiesų manau, kad kelias iki BNS vadovo yra kitoks nei kelias iki vykdomojo komiteto funkcionieriaus (ir elitas kitas). Pūdas druskos, kaip žinia, metafora.

      Tačiau kelias iki savivaldybės skyriaus vedėjo, manau, ir šiandien panašus į tą patį vykdomojo komiteto funkcionieriaus kelią. Nes net per savivaldybės etatų mažinimą visi karšligiškai ieškojo pažinčių ir užnugario partijose. Tiesa, anuomet partija buvo viena, o dabar jų daug. Tai toks ir skirtumas. Bet čia ne apie tai.

      Nusiimu kepurę, jei Jums šiandieninis elitas yra geras. Kaip, pavyzdžiui, Ūkio ministras Kreivys, „Teisėje žinoti“ „tête à tête“ su Jumis „sutinkantis“, jog nuo 2012 metų reikėtų įvesti nekilnojamojo turto mokestį. Tikit, kad tai bus padaryta? Tikėjo ir grafas Tolstojus, kad viens kitam pažiūrėjus į akis spręsti problemas būtų kur kas lengviau. Skirtingai, nei Jūsų, manęs šis tikėjimas neapėmė. Gal todėl, kad nei į Kreivio, nei į kitų elito atstovų akis nelabai žiūrėjau. Mieliau sutinku su teiginiu, jog „būtis formuoja sąmonę“. Todėl ir manau, kad greitai nei nekilnojamojo turto nei progresinių pajamų mokesčio neišvysim. Nedarys elito žmonės to, kas tiesiogiai paliestų jų asmeninius interesus. Štai kodėl mano „įsivaizduojamas elitas“ ir yra „blogas“.

      Jūs žinote, socialdemokratija kaip judėjimas Vakarų Europoje atsirado ne iš Markso raštų, o tiesiog gatvėse. Ten, kur samdomi darbininkai pradėjo kovoti už savo teises. Šiandien vakaruose visuomenė jau kita, o Lietuva valstietišku miegu pramiegojusi šį raidos etapą nelabai supranta ant kokių pamatų kadaise pastatyta gerovės valstybė. Kreivio ar Syso akyse ji apie tai atsakymo niekad nesuras.

      Ačiū už dėmesį. Šio Jūsų komentaro man pilnai pakako tam, kad čia tikrai daugiau nebesirodyčiau. Tikiuosi, šis komentaras nebus suprastas taip blogai, kaip apie pūdą druskos. Į snukį gal bent nesiprašo. Linkėjimai „menkystai“ Fredžiui.

     • sėkmės jums, austrai. Man jūsų kartais trūks, tačiau juk žinote – kaip šaukiate, taip ir atsliepiu. Nors ir nekilmingas, ir iš „runkelių“, ir pasirengęs bet kurią dieną vėl tokiu tapti. Tik priešingai nei tamsta dėl to nekaltinantis ir nekaltinsiantis kitų.

   • gato

    Lida, nereikia to sarkazmo, gi sakiau, jog gerbčiau labiau jei būtų tą dalį praleidęs :) O šiaip tai klausimas ar galima gerbti daugiau arba mažiau, turbūt arba gerbi arba ne? Gal tiksliau būtų jei pasakyčiau, kad vertinu jo poziciją dėl atsiribojimo nuo neetiškus „žurnalistus“ palaikančių žiniasklaidos priemonių… Tik tada matyt reikėtų atsiriboti nuo visų… Visai susipainiojau :)

   • dzyvai

    Lida,

    „Kaip save gerbiantis žmogus nuo Janutienės pourvo atsiribojo.“

    Oponento minčių prilyginimas fekalijoms – nėra jau toks nekaltas atsiribojimas. Man tai panašiau į įžeisto žmogaus pasikarščiavimą ir „užvažiavimą“ atgal. Ar vienodame „gylyje“ tas „užvažiavimas“ – čia jau subjektyvu.

    P.S. Kitoms šio straipsnio mintims pritariu.

 • aš kartais pabandau įsivaizduoti, ko būtų galima pasiekti, jeigu talentingi Lietuvos žurnalistai dirbtų kartu ir siektų bendrų tikslų…

  ir kartu nerandu ekonominio modelio, kuris atlaisvintų talentingus profesionalus nuo ekonominės įtampos, suteiktų erdvę profesiniams iššūkiams realizuoti.

  kažkada kaip SRTRF analogą bandėme įsivaizduoti paprastai:
  1) profesionalus žurnalistas per metus kainuoja 10K * 12 = 120K LTL
  2) surinkus dešimties profų komandą įmanoma pasiekti tikrai gerų rezultatų
  3) kodėl Lietuvoje neatsiranda privačių donorų sudarytas žiniasklaidos rėmimo fondas? juk 1,2 mln. LTL – realiai paėmus tikrai nedideli pinigai, ar ne?

  • Liutaurai, kaip realizuoti tokį apmokėjimą, kad visi tie žurnalistai būtų nepriklausomi nuo to finansinio šaltinio ir finansinis šaltinis būtų skaidrus ir nesuintereuotas? Ir kas nuspręs, kad kažkas yra talentingas profesionalas?

  • Dundukas

   kodėl Lietuvoje neatsiranda privačių donorų žiniasklaidos rėmimo fondas? Todėl, kad 1,2 mln. Lt – DIDELI PINIGAI. Čia tamsta dalinat ne savo tai ir atrodo nedideli.

  • ok

   Gal todėl Artūras ir klausė:kiek sutiktume mokėti už jo straipsnius ir galimybę dalyvauti forumuose… Vienintelis nepriklausomas finansų šaltinis tik skaitytojai.

 • ok

  Klausimas Artūrui: leidžiate publikuoti straipsnius už honorarą ir su sąlyga ,jog nieks neredaguos teksto. Turbūt ir Rūta tokiomis pat sąlygomis sutarė su Alfa. Jei Alfa neužsako straipsnių, o autorių mintys autentiškos nuomonės, kodėl Alfa turi rinktis tarp judviejų? Ar Alfa atsako už jūsų ir Rūtos minčių turinį? Todėl straipsnių publikavimas būtinai sutampa su Alfos pozicija bei nuomone?

  • gato

   ok, pasisakysiu, nors klausimas skirtas Artūrui. Save gerbianti žiniasklaidos priemonė nepublikuotų tokių nesamonių. Čia vertybių klausimas.

  • ok, bandau atsakyti: tiesa, kad buvau susitaręs su alfa.lt dėl išskirtinių teisių publikuoti savo komentarus už honorarą, be tekstų redagavimo. alfa.lt susitarimo laikėsi – publikavo tuos mano komentarus, kuriuos norėjo, jų neredaguodama. Čia turėčiau pasakyti, kad publikavo ne visus, o pasirinktinai ir tai buvo jų teisė. Kita vertus, kaip asmuo, turintis šiokią tokią redaktoriaus patirtį, drįsčiau teigti, kad būtent redaktoriaus svarbiausia atsakomybė yra nuspręsti, kokie tekstai (įskaitant komentarus) gali būti publikuojami, o kokie – ne. Sprendimas normalioje žiniasklaidoje priimamas atsižvelgiant į tai, ar publikuoti siūlomame tekste yra paisoma kertinių žurnalistikos principų: ar dėstomi faktai yra pagrįsti, ar yra nurodomi šaltiniai, ar yra išklausyta kita nuomonė ir t.t. Komentarams taikomi kiek kitokie kriterijai, tačiau juose dėstomos nuomonės taip pat turi būti grindžiamos faktais ar anksčiau viešai paskelbtais ir nepaneigtais duomenimis, juose turėtų būti vengiama išpuolių „ad hominem“ bei V.Landsbergio žiniasklaidai pasiūlytų ir prigijusių argumentų „kas galėtų paneigti, kad“.

   Mano subjektyvia nuomone, alfa.lt jau antrą kartą dėdama R.Janutienės komentarą, kuriame buvau minimas aš, aukščiau paminėtų principų nesilaikė. Tai – jų teisė. Mano teisė – su jais nebendradarbiauti.

   Šiaip jau laikausi nuomonės, kad Lietuvoje, kaip ir Estijoje, žiniasklaidos priemonės turėtų atsakyti ne tik už skelbiamų tekstų, bet ir komentarų turinį, tačiau priešingai nei Estijoje, Lietuvoje kol kas nėra tokio pobūdžio teisinio precedento.

   Tad kol teisinės praktikos nėra, leidžiu sau vadovautis moraline praktika ir savo supratimu apie žurnalistiką ir žiniasklaidą.

   • ok

    Tai tas pats galioja ir TV3? Jei Rūta savo bloge ,,ad hominem „stiliumi jus užsipuolė, TV taip pat už tai atsako? Praktiškai, išeina, jog TV darbuotojai, laidų vedėjai, režisieriai turi skelbti ultimatumą:arba Rūta atsiprašo, arba visi eina iš darbo? Todėl nedalyvausite TV3 laidose, jog nuo šio momento už tai atsako ir TV3?

    • ok, Rūta neturi savo blogo:) Tačiau iš esmės tamsta teisus. Žiniasklaidos priemonė turi prisiimti atsakomybę už joje dirbančio žurnalisto ar autoriaus veiksmus. „Veido“ ir Stankero atvejis yra labai nesenas pavyzdys.

     • demo

      Artūrai, dėl Alfos suprantu – ko gero ne pati Rūta savo komentarą ten įdėjo, todėl galima to komentaro paskelbimą laikyti „jungtine“ Rūtos ir Alfos „veikla“. Bet tikrai nesuprantu dėl TV3. Ne dėl to, kad tai TV3. Įdomus pats principas, kurį ką tik suformulavote: „Žiniasklaidos priemonė turi prisiimti atsakomybę už joje dirbančio žurnalisto ar autoriaus veiksmus“. Ar tai reikštų kad BNS turėtų prisiimti atsakomybę už tai, ką Jūs, Artūrai, parašote šiame bloge? Arba už tai, ką pasakote KITOSE žiniasklaidos priemonėse, tarkim, radijo ar televizijos laidose?

     • demo, jei nesilaikyčiau etikos, viešai šmeižčiau kitus, manau, kad BNS turėtų į tai reaguoti.

 • Aras

  Beje, ar prisimena kas nors nuo ko viskas prasidėjo? Tai yra, kuris iš šitų dviejų, dabar mirtinai susipykusių, pirmas pradėjo?

  • Valentinas

   Kiek pamenu, Grinevičiūtė visada buvo informacinė kilerė. Toks
   Dorenkos atitikmuo, tik mažiau talentinga.

 • gvidas

  Na ką čia gali žinot, gal ir „stukalindavo“ Račas dėl tų anekdotų :), visgi komjaunimo komiteto sekretorius buvo (jeigu tai tiesa), o tokiu pareigų šiaip sau niekas nedalino, turėdavai pasižymėt. Aišku nepatinka man kai taksistas talonėlio nepaduoda, bet kai pagalvoji, kad ir pats ne visuomet šventas. Beje kai penktadienį Račo bloge perskaičiau „Deja vu…“ , pasijutau gana keistokai, net pagailo to vargšo taksisto :D. Tie mašinos numeriai, įmonės kodai… Na, o Rūtos žurnalistinei etikai be abejo komentarų nereikia, na bet ji tokia, ir tokia patinka paprastiems žmonėms. Žodžiu kažko mes nežinom, kas ten tarp jų, tegu taip ir lieka :)

 • Arai, koks skirtumas kas pirmas pradėjo diskusiją. Faktas, kad konfliktas atsirado tada, kai eilinė Rūtos vėmalų dozė buvo nukreipta Artūro link. Kitas etapas galėtų būti fekalijos, bet jos užstrigo hipotetiniuose Artūro pasvarstymuose.

 • gvidas

  Dar kas įdomu, kažin kur buvo ir ką veikė p. Račas lygiai prieš 20 m. …?

  • mielas gvidai, lygiai prieš 20 metų A.Račas, pasitiesęs čiužinį, jau antrą naktį nakvojo tuometinės Aukščiausiosios Tarybos, berods, 308 kabinete. Ir dar naktį po to. Ir taip nelemtai sutapo, kad sausio 13-osios naktį, kai atrodė, jog viskas bus gerai, jis grįžo nakvoti ir pasikeisti drabužių į bendrabutį Saulėtekyje. Ir tai yra bene juodžiausia dėmė jo biografijoje…

   • nerijus

    Kažin, Grybauskaitė stovėjo Baltijos kelyje ar ne?..Sakosi, kad stovėjo ties Šeškine, nors, kaip iš jos elgsenos galima suprasti- nestovėjo.
    Aš stovėjau ir tai patvirtina filmuota medžiaga. Tuo labai džiaugiuosi :)

 • Corot

  Kad BNS informacija ne visada tiksli, rodo pavyzdys, kai ši agentūra paskelbė, jog „The Economist“ išrinko Grybauskaitę metų išsišokėle. Paaiškėjo, kad ne „The Economist“, o po slapyvardžiu pasirašęs žurnalistas blog’e. Bet juk visi daro klaidų, tai nieko tokio.

  • Corot, jau senokai norėjau pasisakyti šiuo klausimu, bet vis neištaikydavau progos. Tad labai ačiū už progą. Kai sakote, kad „paaiškėjo“, jog metų išsišokėlės titulą suteikė ne „The Economist“, o vienas žurnalistas, liudijate, jog nesate susipažinęs su „The Economist“ darbo principais. Pirmiausia, reikėtų atsižvelgti į tai, kad „The Economist“ neskelbia autorių pavardžių prie straispnių, kurie skelbiami spausdintoje versijoje. Tai – normali praktika, kurią naudoja daugelis rimtų žiniasklaidos priemonių, kuriso vadovaujasi principu, kad viskas, kas yra skelbiama tos žiniasklaidos priemonės vardu, turi tokią pačia vertę, neprikalausomai nuo, koks konkretus autorius parengė vieną ar kitą pranešimą. Galima vadinti tai „brand’u“.

   Svarbiausia yra tai, kad žiniasklaidos priemonė prisiima visišką atsakomybę už paskelbtą tekstą ir, kai jis yra paskelbtas, niekada neperleis atsakomybės už tą tekstą jį parašiusiam žurnalistui, jei kam nors tas tekstas nepatiks. Tai yra, teisme ginsis ne žurnalistas, o žiniasklaidos priemonė.

   „The Economist“ tinklaraštis „Eastern approaches“ veikia tokiu pačiu principu. Jis yra „The Economist“ dalis, kaip ir kiti tinklaraščiai, pavyzdžiui, Multimedia, Prospero, Charlemagne’s notebook, Free exchange, Bagehot’s notebook ir kiti.

   Tiesa, tinklaraščiuose kai kurie „The Economist“ autoriai (kuriems galbūt labai norisi pabrėžti savo autorystę) kartais save įvardija. E.Lucas, kurio antipatija D.Grybauskaitei yra pastebima plika akimi, tai daro beveik visada.

   Tekstas apie „apdovanojimus“ buvo parašytas būtent E.Lucas’o. Ir jis save, kaip įprasta, įvardijo. Tačiau dėl to tai netapo E.Lucaso privačia fantazija. Tai buvo „The Economist“ tinklaraščio „Eastern approaches“ paskelbti „apdovanojimai“, kuriuos surašė „The Economist“ autorius E.Lucas.

   „The Economist“ tokius „apdovanojimus“, kuriuose taip pat buvo minima ir Lietuva, yra skelbę ir anksčiau:

   Tiesa, tada Lietuvoje niekam nekilo abejonių dėl to, kad tai yra „The Economist“ „apdovanojimai“….

   Bet viskas keičiasi…

 • Corot

  Atsiprašau, ne po slapyvardžiu, o tiesiog inicialais, kiek pamenu.

 • IKX

  puikiai parasyta rutos o tamstules reakcija kaip isteriskos kaimo bobos !

  • IKX, tamstos nuomonė labai vertinga. O kaip reaguoja isteriškos kaimo bobos?

  • Dundukas

   objektyviai vertinant, tai teisę į nuomonę ir pagarbą turi tiek A.Račas, tiek R.Janutienė, tiek bet kas kitas. Beje, man visai patiko kai kurios Rūtos mintys. Atmetus neįrodytus kaltinimus, A.Račas su D.Radzevičium pataikauja valdžiai ir užsidirba duoną, jai visai pritarčiau dėl žurnalistų profsąjungos. Iš tikro, po Naujųjų honorarai apmoketinti +14%, spaudos popierius vėl pabrango apie +20%, paštas pakėlė platinimo įkainius ar ne 200%, tad logiška, jog verslai skęsdami gelbėjasi kas, kaip gali. Bet apie tas problemas LŽS vado lūpose – nė užuominos, vien VMI, VMI… Lyg D.Radzevičius būtų nebe LŽS, o VMI profsąjungos pirmininkas :)

   A.Račas, pareikalavęs bilietuko ir paskelbęs jo nedavusio mikriuko numerį, irgi kiškis drąsuolis, kovotojas su šešėliu. Taip, gerai, kad kovoja, gerai, kad kelia viešumon bėdas, bet nereikia pervertinti tinklapio, pastangų bei rezultato. Tuo metu, kai jis valstybei atkovojo 40 ct PVM’ą, jo mylima žiniasklaida kaip kirmėlės MASIŠKAI lenda į šešėlį.

   Man nerūpi, ką veikė A.Račas 1972 ar 1988 metais, akivaizdu, kad tai labai sąžiningas žurnalistas ir žmogus. Bet akivaizdu, kad ir R. Janutienė – gera, iškili žurnalistė, turinti teisę daryti tokias laidas, kokias jai atrodo, kad reikia. Ir turinti teisę į nuomonę, kokią ji turi. Kaip ir visi. Ir nėr čia ko iš musės daryti dramblio, pasiduoti emocijoms bei ristis iki Šustausko lygio.

   • nesvarbu

    Dunduk, 1972 m. Racas dar po stalu vaikščiojo, jei ką:) O dėl tos, kurios prodiuseris krivickas, teisės daryti bet ką, tai labai abejočiau tokiu jos išskirtinumu.

    • lida

     Aštuonerių po stalu. Khm, khm…

     • lida

      Oj, septynerių. Tada gal.

     • romas

      Stalas buvo labai aukštas.

 • sert

  Račui – o kodėl dabar susitapatinot su BNS? Juk ne BNS vardu čia tekstus rašot. O ir šiaip kultūringame pasaulyje yra tokia tvarka, kad kokios nors bendrovės darbuotojas reikšdamas savo nuomonę kokiam bloge įisdeda įraša, jog tai yra jo asmeninė nuomonė, o ne organizacijos pozicija. O Janutienės „paskvilio“ stilius tai labai panašus į jūsų apie Užkalnio – ir nieko visi gyvena pasiriedami :-)
  Tik kuo čia TV3 dėta, tai jau visiškai nebesuprantu

 • gvidas

  Nuraminote mane, dabar galėsiu ramiai miegot :) O dėl tos dėmės tai taip nepergyvenkite. Mano tėvas tą naktį taip pat grįžo, nors prieš tai kelias dienas organizavo barikadas prie bokšto, o tik sužinojęs kas darosi išlėkė atgal, nors mama ir buvo paslėpusi raktelius nuo automobilio…

 • Pingback: Žurnalistų savitvarka veikia. Pagaliau at Dainius Radzevičius()

 • O tam reikėjo fantazijos!

 • praeinant

  Man atrodo, kad Rūta gina silpnesniąją pusę ir ta veikla skęsta stipresniosios pusės diktato pelkėje. Tada gal ir neišvengiamai jos veikloje atsiranda kiek desperacijos, sarkazmo, feljetoninės kūrybos… ir ką čia benuveiksi kai Temidė yra gan akla ir kurčia silpnųjų problemoms…
  Artūras gi priešingai gina sistemą t.y. stipresniąją grandį… nors tai, mano galva, yra didžiausia kvailystė, tą sistemą reikia ne ginti, o gan totaliai tobulinti…
  Lietuviški verslai a la lelijava ar maksimava šiaip užsiima hitlerinės ideologijos standartų taikymu ES. Paaiškinsiu kuo tai pasireiškia. Pas mus yra profesijų sąrašas (pagalbiniai darbuotojai, valytojos, kasininkės, siuvėjos, slaugės ir t.t.), kurių „kaukolės“ tiesiog neatitinka sėkmingo žmogaus standartų. Tada stipresniosios pusės („fiurerių“) logikos sampratoje, tokių vieta yra dujų kamerose (na gerai – ES ir XXI amžius – tai tebūna skurdo getai). Žinoma galima būtų tų kažkelinarūšių žmonių atsikratyti ir radikalesniais būdais (išgalabyti, deportuoti ir pan.), bet šių „fiurerių“ didžiausias blūūdas yra tame, kad tų profesijų atstovų valstybei NEISVENGIAMAI REIKIA… be jų niekaip, jos svarbios ir reikalingos…ir joms ne vieta skurdo getuose, kuo greičiau pakasim anajį fašistinės ideologijos prielipą, tuo bus geriau mums visiems….

  Vat, Artūras, ir gina tą sistemą su aiškaus fašizmo elementais… nors dušios jis gal ir geros… et sūnus paklydėlis…:)
  Taigi šiuose kontekstuose man Rūta atrodo daug nuoširdesnė ir pilietiškesnė…

  • aušra maldeikiene

   tiesą pasakius aš matyt irgi intuityviai jaučiau kažkaip panašiai kaip „praeinant“.Forma labai svarbu, bet dar kartą kartoju, turime kalbėti ne apie etiketą, o apie etiką. Čia tikrai nenoriu įtarti, kad Artūras yra stipresnių pusėje,juolba nemanau, kad būti stipresnių pusėje jau kažkoks savaiminis blogis, bet matyt kaip sėkmingas žmogus jis vis dėlto mano, kad šita sistema pataisoma, aš, pavydžiui, abejoju. Šiaip mane labai sužavėjo šito komentaro logika.

   • Valentinas

    Komentaro logika yra ydinga iš principo. Juoda vadinama balta, o balta juoda. Individo laisvės ir atsakomybės už savo gyvenimą principas vadinamas fašistiniu, o fašistinis grupinės atsakomybės už nepadarytus nusikaltimus principus yra laikomas demokratiniu. Gėda Maldeikienei, nekalbant apie kažkokį praeinantį anonimą.

    • aušra maldeikiene

     na kad man turi būti gėda, nes manęs nemėgsta p. Valentinas, aš jau seniai žinau. Bet man tiesą sakant visai tas pats, ką kas apie mane galvoja:). Sėkmės

     • Valentinas

      Valentinas Maldeikienę mėgsta.O štai kodėl Maldeikienė mėgsta fašizmą – man neaišku. Juk tas nuolatinis turtingųjų kaltinimas vien už tai, kad jie yra turtingi, savo esme yra toks pat kaip ir kaltinimai žydams, kad jie grobia pasaulį ir skriaudžia vokiečių (lietuvių ir t.t.) varguolius.

    • Fredis*

     Rimtam ir solidžiam žmogui negalima visą dešimtmetį ar du gyventi su šiomis tezėmis –
     a) ši valstybė, visuomenė yra nusikalstama;
     b) mokesčiai nepakankamai progresyvūs;
     c) neapmokestintas turtas;
     vaikščioti kas mėnesį į įvairias TV šou laidas ir kartoti tą patį. Nebent jeigu manoma, jog „sistema nepataisoma“…

     Nėra jokios sistemos, jokio klano ar klanų, gal kaip tik galima tvirtinti, jog sistema dar veikia NEPAKANKAMAI gerai ir sklandžiai, ji, SISTEMA, dar tik kuriama, kurios KŪRYBAI reikalingas KIEKVIENO žmogaus INDĖLIS, tame tarpe ir Mokytojos Aušros.

     • aušra maldeikiene

      jei čia man, tai aš savęs nelaikau nei rimta nei juolab solidžia (brr, net nusipurčiau… koks žodis — solidi). Dar liepsite numirti:)

    • Dundukas

     o aš pasakyčiau AČIŪ A.Maldeikienei, kad gaišta savo laiką, eina į TV laidas, aiškina žmonėms ekonominių problemų priežastis. Taip, ne su visom jos mintim sutinku, bet tai ne pagrindas žmogaus nevertinti ir juolab negerbti.

    • aušra maldeikiene

     daug įdomiau kitas klausimas, kodėl tai, ką aš kalbu visada girdite tik taip, kaip norite. Aš mėgstu turtingus žmones, bet tik tais atvejais, kai tikrai žinau, kad tai dorai uždirbtas turtas. Pvz. Viktorą Butkų (Fermentas) jau 20 metų pažįstu ir mėgstu ir tikrai turtingas (labai turtingas) ne todėl, kad iš vargšo lazdą atėmė (pvz. ponia Zavadskienė) ar šmugeliovo kaip sukčių šeimynėlė Novickai (iš „Hermio“). Beje, būtų malonu, kad jie mane dabar apkaltintų, kad juos šmeižiu. Teko jiems dirbti ir mačiau, kaip šmugeliuodami akcijomis ir valiutų kursais ir imdami savo dalį nuo paskolų kaupė turtą. Ir su darbuotojais elgėsi, kaip Aušvice. Ir daug tokių istorijų. Jei taip manyti fašizmas, tada aš fašistė. Man iš viso įdomus toks plokščias mąstymas — arba gerai, arba blogai. Ir jokių išlygų. Arba gerbiu, arba niekinu. Arba su manimi, arba fašistas. Arba turtingas ir gražus, arba kvailas ir todėl neturtingas. Turtingi dažnai todėl, kad kaip Brazauskienė žinojo kur kada ir su kuo. Ar čia irgi turiu mylėti? O gal turiu mylėti Uspaskichą (čia renkuosi Budrevičienę)?

     • lida

      „tik tais atvejais, kai tikrai žinau, kad tai dorai uždirbtas turtas“ – toks kaltumo prezumpcija grįstas požiūris į turtingus žmones daug ką pasako.

     • romas

      Nedorai nebūtinai reiškia neteisėtai. p. Aušra gali turėti savo moralines nuostatas.

     • Valentinas

      Gerbiama Aušra,
      Juk jūs nuolatos ir demonstruojate „juoda-balta“ mąstymą. Juk jūs ir esate viena plokščiausiai mąstančių viešųjų intelektualių.

     • mdxacuk

      p. Maldeikiene, kas tokia ta Zavadskienė, kurią čia jūs vis minit? Ar tik nebus čia „Lelijos“ direktorė Zaveckienė, kuri garsi tuo, kad mažaraštėms siuvėjoms mokėjo minimalias algas? Nu tada, aišku, jinai fašistė.

      O gal jūs žinot, kokias algas savo mokslų daktarams mokėjo jūsų garbinamas Butkus? Aš tai žinau. Mūsų įmonėj tokias gauna porą metų apsitrynę inžinieriai. Tai gal Butkus irgi fašistas?

     • romas

      Jo, man irgi buvo kažkada panaši mintis atėjusi, kad jei sukursi siuvimo arba kokį medienos apdirbimo verslą, tai tapsi iš karto blogu žmogumi visuomenės akyse. Kažkodėl niekas nesijaučia kaltas, kai perka kuo pigesnes prekes ir taip remia „nedorą“ verslą.

     • lida

      Taip pat ir teisėtai nebūtinai reiškia dorai.

     • nesvarbu

      Valentinai,“juoda-balta”, tai juk taip moteriška…Sunkesnis atvejis, kuomet tai su pretenzijomis į intelektualumą.

     • Jonas III

      Šiaip, tai būtų įdomu paskaitinėti pavyzdinių verslininkų-darbdavių dešimtuko-šimtuko sąrašą (su komentarais).

   • praeinant

    Aušra,
    …duotu atveju jis taiso ne sistemą, o tik „tiuninguoja“ silpnąją pusę… Na, ir valstybė tikrai negali būti savaiminis blogis (kaip ir ne tik tos minėtos sudedamosios dalys)…
    …man būtų garbė, jei ką iš tos logikos panaudotumėte kur nors, kalant „fašistuojančius prielipus“ prie sienos…

    Valentinai,
    Gal jau Jūs venkit logikos temos… kažkiek esate teisus, jei atskaitos taškas yra asmenybė, bet jei atskaitos taškas yra bendruomenė/valstybė, tai pateikiate maždaug tokią nesąmonę: kūne kiekviena ląstelė turi žiūrėti tik savo asmeninių poreikių, o kad tas kūnas tokiose sąlygose baigs savo gyvavimą greit ir su šimtais vėžinių susirgimų dzin… bet juk susireikšminusiai/ioms ląstelėms tada irgi bus kajuk…) ………………

    …ten kalba ėjo ne apie Jonus ir Onutes/asmenis, bet apie neišvengiamai būtinų profesijų sluoksnį ir jų vertinimo kriterijus bendruomenės mastu… ……………………….

    • romas

     praeinant, smegenys naudoja 20 proc. organizmo gaunamos energijos, nors sudaro tik apie 2proc. (kartais ir mažiau), kūno masės. Reiškia organizme irgi nėra socializmo, nes smegenys yra pats svarbiausias organas ir visos ląstelės tai priverstos priimti.

     • praeinant

      Gal tame šaltinyje (kuriuo naudojatės) yra parašyta, kad organizmas be niekur nieko jama ir atpūdo kūno dalis, kurios yra būtinos jo funkcionalumui palaikyti…
      20 proc. – skirti kam? smegenų ląstelių darbiniam sąveikavimui ar jų „orgijoms“ laisvalaikiu…:)

      Šiaip tai kūno ląstelių bendruomenė ir žmonių bendruomenė neišvengiamai turi panašumų, o jei dar tą seką pratęsti… tai išvis žandikaulis gali atkristi…

      Grįžkim į primityvą… tai imkit ir palyginkit žmogaus kūno ląstelių tarpusavio parametrus su žmonių tarpusavio parametrais – svorio, atsargų, įtakų ir t.t. išraiškose… kokie bus šių santykių santykiai… arba kokios konstrukcijos žmonių bendruomenė maždaug atitiktų žmogaus kūno ląstelių sąveikavimo sandarą ar modelį…

      Ir gal nevertėtų nuo fašizmo iškarto kažkodėl šokti ant socializmo…

     • romas

      Praeinant, ar jūs manote, kad agresyvus tonas turėtų tapti stimulu altruizmui? Ta prasme, kad Janutienė ir yra tai, ko reikia visuomenės socialinei atsakomybei ir pilietiškumui ugdyti?
      Nežinau, ar Jūs turėjote omenyje Italijos fašizmą, nes paprastai mūsų kraštuose fašizmu vadinamas Vokietijos nacionalsocializmas. Ten irgi socializmas – tik nacional. Nors aišku, socializmų yra buvę ir yra visokių. Aš turėjau omenyje totalitarinius variantus, kur yra aišku, nuo ko ir kiek reikia atimti, kam ir kiek duoti.

    • Valentinas

     Siūlau neliesti logikos pačiam. Kalbėjau apie kolektyvinę atsakomybę už nepadarytus nusikaltimus. Šiuo atveju kairiajame diskurse vyrauja tendencija kaltinti turtingus už tai, kad jie turtingi ir už tai, kad yra neturtingų. T.y. sekama sena pasaka apie „eksploataciją“.
     Tavo pateiktas kliedesys apie „fiurerius“, apie nuskriaustųjų kastas niekuo nesiskiria nuo pasakų apie tai kaip žydų bankininkai ir magnatai engė vargšus vokiečių varguolius.

     • aušra maldeikiene

      jūs tik nekaltinkit tų turtingųjų, ir niekas jų nekaltins. Ir neginkite jų taip energingai, nes kažkaip ir man pradeda vaidentis, kad kažkas labai asmeniško. Ir jau tikrai labai abejoju, kad esu kairioji. Aš tiesiog organiškai nepakenčiu (dar nuo sovietų, o vėliau Landsbergio laikų) tų, kurie spjaudo ant „mažutėlių“, silpnesių ir negalinčių apsiginti.

     • Valentinas

      Kiek man teko pastebėti, viešoje erdvėje būtent ir spjaudoma ant taip vadinamų „turtingųjų“. Paskutinis pavyzdys, jūsų mylimos Rūtos laida, kai pasisodinusi Žiemelį ir Avulį gėdino juos, kad turi per daug sąskaitoje pinigų, netiesiogiai kaltindama, kad kažkoks inžinierius turi tik 2 lt. Tiesa, kiek pati turi kortelėje nepasakė. Kiek uždirba būdama prime time laidos vadėja irgi neprisipažino.

     • nesvarbu

      Valentinai, veltui moralizuoji:pasakė-nepasakė, kokiai maldekienei ar tai, kurios prodiuseris krivickas, giliai nusispjauti, kas ką pasakė, šitos turi savo nuomonę ir deda skersą ant tavosios, ar kitų.

    • aušra maldeikiene

     va dėl tokių pastabų kaip jūsų, praeinant, ir verta kartais, liūdnomis dienomis, kai kažkaip labai blogai dirbasi ir sunku ruoštis pamokoms, dalyvauti diskusijose.

     • praeinant

      Senokai knieti jus paprovokuoti/sudominti vienu leidiniu, kuris siejasi ir su naujai įvardijamais ekonominių procesų pagrindais… jei domintų, kontaktui – mano kreipinio gmailas

  • A.G.

   O kaip Jums atrodo toks delikatus momentas.
   Kai Tautai gali įtikti, – tik tuomet, jei padarai jos lūkesčius atitinkantį montažą.
   Kai montažas – melagingas.
   O efektas į Tautą – superinis.

   Kas tuomet silpnąjį gina, – montažistas (apeliuodamas, sakykime tais klausimais, į tamsią Tautą), ar stojęs apginti žmogus tuos tuo klausimu tamsuolius (nes tamsuolių tarpe tuo klausimu šiandien ne tik paprasti žmonės, bet ir profesūra, net labiau… bet buvo… iki tam tikro lūžio šiame žaidime), nuo to meistro – montažisto.
   Yra ir, antra. Esmė. Kuri yra žinoma, bet kurią paviešindamas – neįrodysi. O būtų geriau, kad to nėra. Nes tuomet iš vis ši kalba beprasmė būtų… na ir taip daug pasakiau…

   • romas

    A.G., p.Rūta kuria problemas, o ne jas randa. Ji naudojasi, kad žmonės neišmano ir padaro nusidėjėliais visuomenės akyse niekuo dėtus žmones. Būdavo, kad ji ir pataikydavo(čia kalbu tik apie tuos atvejus, kai žinau dalyko esmę), bet ir tai sugebėdavo pakeliui kelis niekuo dėtus apvaryti mėšlu. Kai visą šitą supranti, tada įtariai pradedi žiūrėti į viską, ką ji besakytų. Geriau tokios „žurnalistės“ laidų iš viso nežiūrėti. Tą aš ir darau jau senokai.

    • A.G.

     tai sutinku (būtent tai ir parašiau, – tik gal neaiškiai). Tai ir aš jau keli metai TV dėl to nežiūriu, – o tuos montažus pažiūrėjau būtent todėl, kad buvau informuotas, jog bus tie montažai.

 • Mažiau verkimo, o daugiau konkretumo.

  Klausimai Artūrui Račui ar jį žinantiems žmonėms:

  1. Ar tikrai Račas buvo Sąjūdžio laikų, Vilniaus Universiteto Istorijos fakulteto komjaunimo komiteto sekretorius?

  2. Ar tikrai skundimas to taksisto yra „posovietinis patriotizmas“?

  3. Koks Račo santykis su valstybe?

  4. Ar tikrai valdiškos įstaigos perka BNS prenumeratą? Jei taip, tai kokiais pinigais?

  5. Ar Račas pakankamai kritiškai rašo apie valstybę?

  6. Koks Račo BNS veiklos tikslas?

  7. Koks valstybės santykis su BNS?

  8. Kas yra gera žiniasklaida?

  9. Kas yra bloga žiniasklaida?

  10. Ar žiniasklaida būdama arti valstybės pinigų ir įtakos nėra šališka?

  11. Kodėl Račas taip reaguoja jautriai? Kodėl nepaaiškina?

  12. Gal yra tiesios tame rašinyje? Gal dėl to?

 • sert

  Gail, bet šiaip jau išėjo visiška OstEuropiška maišalynė. Jei autobusiuko vairuotojas vengia mokesčių – reikia paprašyti bilieto ir galima gi informuoti VMI – yra tam telefonas. Ką duoda autobusiuko numerio nurodymas bloge? Gal jį turi skaityti mokesčių inspektoriai? Tai čia pro forma.
  De facto, tai smulkusis ir vidutinis verslas pagal sukurtas sąlygas yra valstybės priešas, nors mokesčių sumoka daugiau nei didieji – dažniausia kilę iš komunistinių vagių laiku prigrobto turto, sukurto irgi vergiškai dirbusių žmonelių LSSR. Ar gali dabartinėmis mokestinėmis ir prievaizdos sąlygomis smulkus verslas išlikti mokėdamas mokesčius? Ar dabartinė tvarka protinga?
  Antra, visisškai nesuprantama, kodėl savo asmeninį konfliką Račas verčia organizacijų konfliktu. Derėtų aiškiai skirti savo asmenį nuo organizacijos.

 • WU

  Į TEMĄ. Alfa.lt jau dingo banner’is į racas.lt

 • qwerty

  Racas kaip tipiskas lietuvis pasiskunde, ap**ko taksista, bet nepastebejo, kad jis, kaip tipiskas lietuvis sedejo mikriuke tylus it pele, bilieto pats neprase. Tokie jau tie tipiski lietuvos racai, kuklus, ir sugebantys gelti tik tada kai nebesitiki, kad kasnors atgal uzvaziuos.

  Jei jau toks principingas ponas Arturai, kodel sumokejes uz vaziavima iskart nepareikalavote bilieto, kodel jo negaves is principo nepareikalavote grazinti pinigu ir neislipote is nieksisko taksi?

  Gal kartais nuo salcio kiausiniai susitrauke ir drasos nebeliko? Principus tik namuose atsiminete? Ar jums tiesiog labai labai reikejo nuvaziuoti iki automobilio?

  Gal R.Janutienes straipsnelis ir perliankia lazda (gerokai ir keliose vietose), bet tamsta A.Racas to vertas.

  • mielas qwerty, nepaisant visiškai dundukiškos tamstos retorikos ir nesugebėjimo skaityti (apie tai jau esu rašęs), atsakysiu.

   Taip, sėdėjau ir laukiau, gal vairuotojas vis dėlto pasiūlys bilietą man ir kitiems po manęs įlipusiems. Gal sustojęs stotelėje, gal prie šviesoforo. Gal visiems keleiviams kartu, kad paprasčiau būtų. Laukiau, bet nesulaukiau. Todėl išlipdamas paprašiau bilieto. Nors šiek tiek užtruko, bilietą gavau. Ir būtent iš jo sužinojau įmonės pavadinimą ir kodą.

   Todėl mano draugiškas patarimas tamstai būtų kitą kartą prieš norėdamas ką nors protingo parašyti, paskaitykite, kas buvo parašyta prieš tai, pabandykite suvokti tekstą ir tada jau bandykite kitus kaltinti drąsos stoka.

   Beje, jei būtumėte toks drąsus, kokį bandote vaizduoti, tikriausiai prisitatytumėte vardu ir pavarde.

   Ir jei kitą kartą sugalvosite čia ką nors rašyti, pasirinkite normaliems žmonėms priimtiną leksiką.

   • qwerty

    Straipsnyje tos drasos apie bilieteli nebuvo. Tarp visu komentaru ju ieskoti nesiruosiau. Jei norejai galejai i straipsni ideti ir net bilietelio kopija papostinti. Visgi neidejai, kodel? Siulyciau istaisyti klaida, kad mes matytume irodymus ir nesumastytume, kad tamsta paprasciausiai nusirasei mikriuko valstybini numeri ir susiradai konkretu marsruta aptarnaujancia imone.

    Skundikai, isdavikai ir kitokie sakalpalaikiai visais laikais buvo saudomi, kariami, pjaunami ir kitaip pjudomi. Dabar tamsta patekai i skundiku sarasa. Nieko cia nebepadarysi.

    Nori prisideti prie visuomenes tobulejimo ir didesniu iplauku i biudzeta – rask kitu budu kaip apsviesti liaudi. Gi skusdamasis gavai slapiu skuduru i snuki nuo Rutos ir dabar vaizduoji isizeidusi ir nustebusi, principus rodai. Puiku, rodyk, mes paziuresime ir pakomentuosime. Pakomentuosime kaip noresime, jei panoresim anonimiskai taip ir komentuosim, cia internetine erdve ir jei as nesiekiu pripazinimo man tinka anonimiskumas.

    • mielas qwerty, jei tamstai sunku skaityti, koėl turėčiau šokti pagal kažkokio anonimo pageidavimą?

     Dėl būdų: kas kaip moka, tas taip šviečia. O dėl komentarų, tai, deja, bet kaip tamsta norite, čia nelabai išeis. Reikės pagal čia galiojančias taisykles. Panašu, po truputį mokotės. Gal kada ir lietuvių kalba išmoksite rašyti.

     • qwerty

      Todel, kad save norite pateikti kaip rimta zurnalista, ir vaizduojate labai isizeidusi (aisku ir atsakymo argumentai is Rutos buvo grazus, bet visgi verti tavo straipsnio).

      Nesuprantu, kaip protingas zmogus gali tiketis geros reakcijos uz toki nesusipratima kaip tamstos straipsnis. Kaip teigia viena lietuviska patarle „kaip pasiklosi taip ir issimiegosi“.

      Jei tamsta neskiriate zurnalistines nuomones isdestymo straipsnyje ir komentaru, toks ir zurnalistas esate.

      Man tavo logiskumo, klaidos ar irodymu nebuvas (ar nutylejimas) nera butinas, tai tavo zurnalistinis vardas ir ivaizdis kuris nuo to kencia.

      Manau, kad as tinkamai neisdesciau savo pozicijos kodel tavo straipsnis yra nepriimtinas ir kodel jis vertas butent tokios reakcijos is R.J. bei ir kitu dalyviu.

      Pirmiausia tai, kad tai skundimas nera priimtinas visuomeneje reiskinys (matyt kalta evoliucija). Mano kuklia nuomone tamsta Arturas savo „Deja vu…“ pareiskimu norejo iskelti globaline problema – toks reiskinys savaime yra geras. Bet nurodant konkrecius duomenis gavosi skundimas. Atoveiksmis suprantamas.

      Antra, net keliant aiksten globaline problema reiketu pateikti sprendimu varijantus ar bent pasiulyti padiskutuoti del sprendimu. Dar geriau butu jei toks visuomeninis veikejas, kaip kad sio blogo autorius, imtusi net ir konkreciu veiksmu, tarkim nusiustu savo siulymus atsakingiems asmenims.

      Isvada: butumet paskelbes problema globaliai, o ne skundes, ir pasiules problemos sprendimus, ar diskusija tuo klausimu, tai niekas ir uzsipuoles nebutu tamstos. Dar ir paploje butu – suprantama gi, kad mokesciu nemokejimas problema ne tik valstybei bet ir joje gyventiems zmonems.

      Dabar gi, pasikartosiu, gavai ko nusipelnei, gali del to neabejoti. Gali dar ir pasitaisyti speti – parasyti pilnesi straipsni, verta geresnes zurnalistikos. Bet as suprantu, kad pigus populiarumas (igyjamas škandalu budu) tikriausiai yra ekomiskai bei moraliai vertesnis / priimtinesnis ponui Arturui. Nors viliuosi, kad jis irodys kitaip.

     • žinot ką, mielas qwerty, pirmiausia gal susitarkime, kad aš su tamsta kiaulių neganiau, be to, manau esąs už tamsta vyresnis, tad netujinkite manęs. Nepriaugote dar.

      Antra, ne tamstai vertinti mano profesinę veiklą ir įvaizdį – nepanašu, kad turite tam reikiamų kompetencijų.

      Trečia, pranešimas apie vagyste, mano supratimu, yra kiekvieno doro žmogaus pareiga. Tamsta, panašu, manote kitaip. Čia – vertybinis skirtumas, todėl ginčytis nėra prasmės.

      Ketvirta, tamstos siūlymas pateikti globalius siūlymus yra, švelniai išsireiškus, dundukiškas. Nebenet siūlymą nevogti tamsta vertinate kaip globalų siūlymą.

      Penkta, nes čia esate naujokas – ką, kaip ir kada ir apie ką rašyti, sprenžiu aš pats be tokių dundukų kaip tamsta patarimų.

      Šešta, kitų tamstos kliedesių nekomentuosiu.

      Su geriausiais linkėjimais,

 • mdxacuk

  Pavardės nepatikrinsi. Jei toks drąsus, tegul atvažiuoja į Pylimėlių gatvę.

  • austras

   Teisingai. Aš tai siūlyčiau pradėti malti snukius visiems iš eilės. Taip sakant kalbėti „tikrų vyrų“ argumentų kalba. Štai parašė qwerty kažkokią nesąmonę apie čekiukus mikriuke – atsakai jam savo komentaru, ir dar, dėl tvirtumo, pasiūlai susitikti Pylimėlių gatvėj bei išmalti snukį. Solidžiai skamba ir, svarbiausia, visiems Lietuvoje patinka.

   • Genijus

    Komentaras pašalintas – A.R.

    • WU

     Kitas yra grynai praktinis sumetimas, kodėl geriau niekada nesiūlyti. Nes niekada nežinai, kam siūlai. Gali nutikti, kad pasiūlymas bus priimtas ir tada po to pačiam užsirovus prireiks įstatymo pagalbos, kai fizinė konfrontacija apsisuks prieš patį..

     • austras

      Manau, kad tinklaraštininko namus papuoštų ne tik gėlės bei žydintis kaktusas, bet ir užrašas ant vartelių – „Kam į snukį – priimu nuo 20h, nuolatinius blogo lankytojus (mdxacuk, austras, Valentinas, lida, Wu, Romas, nerijus ir t.t.) priimčiau abiems patogiu laiku. P.S. Ypatingai laukiamas Fredis*.“

     • mielas austrai, keista iš tamstos girdėti tokius pareiškimus. Nei WU, nei Romas, nei Nerijus, nei, Valentinas, nei, jei neklystu, net lida, niekada viešai manęs nešmeižė ir nekaltino manęs, kad siekiau karjeros naudodamis partinių funkcionierių metodais.

      Bet, žinote, nepykstu ant tamstos, nes kažkodėl prisiminiau Marą. Jūs, mano visiškai subjektyvia nuomone, kažkuo panašūs. O ant Maro aš nepykstu.

     • romas

      Čia temperamentas toks. Manau, kad garantijos gauti į snukį yra tik tuo momentu, kai siūlo. Galima nesuspėti atvažiuoti, kad duotų garantuotai :)

     • austras

      Austras viešai apšmeižė Artūrą Račą kaltindamas jį tuo, kad šis siekė karjeros naudodamasis partinių funkcionierių metodais. Ir kaip Artūrui Račui atėjo tokia mintis? Iš dviejų austro sakinių, cituoju:

      „Iki vykdomojo komiteto funkcionieriaus posto savu laiku irgi tekdavo pūdą druskos suvalgyti. Suprantu, kad iki BNS direktoriaus posto – dar didesnį.“

      Ir kaip Jums, gerbiamas Artūrai, pavyko šiuose dviejuose sakiniuose įžvelgti viešą šmeižimą ir kaltinimą, jog siekėte karjeros naudodamasis partinių funkcionierių metodais? Vat paaiškinkite savo minčių eigą, jei nesunku. O tai, jog už šį tariamą įžeidimą iškart siūlote į snukį teparodo, kad net ir būnant BNS direktorium atsisakyti prisiminimų iš Panevėžio laikų yra labai sunku.

     • mielas austrai, žaviuosi tamsta… Tokios puikios vaidybos (gaila tik virtualiai) jau senokai nesu matęs, o tokios demagogijos – seniai girdėjęs.

      Bet vis dar nepaleidžia viltis, kad tai tik laikina tamstos būsena. Todėl, pabandykime kartu, ramiai viską prisiminti.

      Taigi:

      1. Tamstos komentaras buvo apie funkcionierius ir mano darbą
      2. Aš parašiau, kad jei galvojate, tai…
      3.Tamsta parašėte, kad galvojate, jog kitoks, tačiau neiškentėte nepridėjęs ką aš manau apie elitą, koks mane apėmė tikėjimas ir padėkojote už dėmesį
      4. Nereaguodamas į tamstos žinias apie mane, palinkėjau sėkmės.
      5. Po to grįžote ir pakomentavote J.Žilį, pagyrėtė blogo turinį ir veišai pamelavote, kad „šeimininkas“ tamstai pasiūlė į snukį (žr. 2 punktą). Konstatavote Brisiaus galą.
      6. Pasiūliau neapsimetinėti, primindamas savo komentarą (žr. 2 punktą)
      7. Atskleidėte, kokia yra semantinė „pūdo druskos“ reikšmė ir konstatovote, kad kažką supratau, kaip norėjau suprasti.
      8. Nebereagavau
      9. Po to vėl grįžote ir pašmaikštavote apie snukių malimą ir „vyrų kalbą.
      10. Dar kartą grįžote ir pašmaikštavote, kaip reikėtų papuošti mano namus.
      11. Nusistebėjau ir išvardijau komentatorius, kurie manęs nešmeižė ir neįžeidinėjo (atsiprašau, visų, kurių nepaminėjau, nes jų yra gerokai daugiau). Pasakiau, kad nepykstu už tamstos nevykusį bandymą pašmaikštauti.
      12. Tamsta dar kartą grįžote, kažką parašėte apie save, paaiškindamas, kokia man atėjo mintis (nors ji man niekada nebuvo atėjusi) ir klausdamas bei prašydamas paaiškinti, kaip ji man galėjo ateiti. Kartu vėl pamelavote, kad siūlau tamstai į snukį ir prikišote man, kad esu gimęs ir augęs Panevėžyje.
      13. Sugaišau daug laiko bandydamas paaiškinti, kaip viskas buvo iš tikrųjų. Nes vis dar tikiuosi, kad galite pripažinti, jog suklydote (žr. 2 punktą).
      14. Jei mano viltys nepasiteisins, daugiau niekada nebebandysiu. Kaip nebandau ir Fredžio atveju.

     • austras

      Žinot, išsakysiu savo nuomonę: reikėjo ypatingos meistrystės dviejuose sakiniuose, kuriuose kalbama apie druskos pūdą (patirtį) įžvelgti kaltinimus siekiant karjeros naudojantis partinių funkcionierių metodais. Suinterpretavot sakinius taip kaip Jums patogiau, taip kaip Jums patiko juos suprasti ir labai įsižeidėt. Jūsų valia. Galit ant manęs pykti ar nepykti, siūlyti į snukį ar lyginti su Maru. Jūsų reakcija į NIEKĄ buvo prasčiokiška.

     • nerijus

      Matyt, austras negavo atsakymo dėl tų pavardžių, kurias net viešai rašė, šiame tinklaraštyje?..

      austrai

      Jūs tikėjotės, kad kažkas pradės dirbti?..Aš- ne.

     • austras

      „14 punktų programa“ priimta. Dėl antrojo punkto tegaliu pasakyti, kad jį praleidau. Todėl atsiprašau už vėlesnius teiginius apie snukio daužymą. Vis dėlto manau, kad Jūs kažkodėl pabandėt iš sakinių apie pūdą išspausti tikrai ne tai, kas tais sakiniais buvo norėta pasakyti. Mano subjektyvia nuomone, Jūs tai pasakėte įžeidžiančia forma:
      „…tikrai stebiuosi jumis, kai lyginate vykdomąjį komitetą su BNS vadovo postu. Net nežinau, ar taip bandote mane įžeisti, ar esate tikrai toks kvailas, kad nesuprastumėte, ką kalbate. Tačiau jei tikrai galvojate, kad kelias iki BNS vadovo yra grįstas tokiais pat principais kaip iki vykdomojo komiteto funkcionieriaus, atvažiuokite į Pylimėlių gatvę ir ramia sąžine duosiu tamstai į snukį.“ Pasiūlymas duoti į snukį, pats savaime, kokioje argumentacijoje jis bebūtų pavartotas (su išlygom ar be jų) – yra prasčiokiškas.
      Sakiniu, cituoju .. „net nežinau, ar taip bandote mane įžeisti, ar esate tikrai toks kvailas, kad nesuprastumėte, ką kalbate“ Jūs pasiliekate dvi galimybes – įsižeisti arba laikyti mane kvailiu. Nesutinku nei su viena iš šių galimybių, nors negaliu uždraust…. :) Ačiū už sugaištą laiką. Tikiuosi, kad mano atsiprašymas tenkina.

     • ačiū, austrai, mane viskas tenkina. Taip, esu prasčiokas, be kilmės dokumentų ir gimimo iš Panevėžio. Ir beje, galimybių visada yra daugiau, negu kas nors iš šalies pasiūlo. Dažniausiai geriausia yra pasirinkti ne kieno nors siūlomą, o pagal savo vertybes.

     • O man Tinklaraštininkas visai patinka. Tiek jo vertybinė sistema, tiek prasčiokiškas būdas. Šaunesnių žurnalistų žinau du-tris (K.Girnius, V.Valentinavičius ir dar keli, atsiprašau, kurių nepaminėjau). Žemaičiams būdinga pasiūlyti varžovui duoti į snukį, tokie jau jie yra ir nereikia stengtis jų perauklėti.

    • mielas Genijau, jei tamstos komentaras būtų parašytas be nereikalingų epitetų ir tik apie mane, gal būčiau jį palikęs. Tačiau dabar, deje, esu priverstas. O šiaip tai juk ne kartą esu sakęs – ne dundukų reikalas aptarinėti mano asmenines savybes. Aš pats sprendžiu, kaip man elgtis vienu ar kitu atveju. Kol kas pasiteisino, tad ir toliau taip darysiu.

     Be to, kaip taip pat ne kartą esu sakęs, būtų gražu, kad įžeidinėdamas kitus, prisistatytumėte. Būtų bent jau vyriška. Dabar gi primenate tą nusišėrusį šunpalaikį iš „Mauglio“.

     • Genijus

      Neprisistatysiu iš principo, nes čia – internetinė erdvė, kurioje galioja savos taisyklės, arba tiksliau, tradicijos. Taip pat neprisistatysiu ir todėl, kad nenoriu, jog kai kuriuos mano komentarus perskaitytų tam tikri žmonės, bet tikrai ne dėl jūsų, juolab mano vardas jums tikrai nieko nesakytų – nesu įžymybė (deja? laimei?).
      Neturiu nė mažiausių pretenzijų įtakoti jūsų sprendimų, bet pasilieku sau teisę pareikšti nuomonę apie juos.
      O jūsų elgesį pavadindamas teisingais žodžiais, jūsų nė truputėlio neįžeidinėjau. Jei įsižeidėte, tai pats dėl savęs, nes buvo pakomentuotas jūsų paties – 45 ar kelių ten metų vyriškio, vaizduojančio labai žinomą ir įtakingą personą – pacaniškas siūlymas inteligentiškam žmogui duoti į snukį. Beje, visiškai už nieką, šiaip jau. Kadangi man tokia bravūra nepriimtina, parašiau komentarą, kurį ištrynėte – jūsų teisė, neturiu jokių pretenzijų.
      Ir jau patikėkite – man ABSOLIUČIAI vienodai, ką aš jums primenu. Nes jūs man ne autoritetas, o priešingai. Tas šunpalaikis šiaip jau buvo šakalpalaikis… :)

     • jei tamstai labiau patinka šakalpalaikis, neprieštarausiu. Ir dar pridursiu, kad demonstruojate išskirtinę drąsą.

     • Genijus

      Sutarėm – tebūnie šakalpalaikis :)
      Žadėjau (Regiui ir sau) :) nuo Naujųjų būti geresnis, tai tikrai nebesižodžiuosiu (bent jau šį kartą).
      Sėkmės.

   • nesvarbu

    Komentaras pašalintas – A.R.

    Dėl žinomai melagingų žinių skleidimo.

    • nesvarbu

     Na kodėl taip rimtai reaguoti į pajuokavimą:)

 • vadas

  atvažiuoti su Janutiene ))) neblogas variantas. gal abiem į snukį duotų )))

  • Genijus

   Na, dar negimė toks, kas pajėgtų Janutienei snukį išmalt :) Nebent Krivickas… :)

 • Jonas III

  Aš palaikau Rūtą ta prasme, kad negalima vienodai reikalauti iš tų, kurie priversti prisiš…deliauti atlyginimą po litą gatvėje ir iš tų, kurie turi galimybę pasiekti valstybės ar Europos milijonus (net jeigu ir visai teisėtai ir net pakankamai dorai).

 • Sveiki, Artūrai,

  dalinuosi Jono ir Džiugo nuomonėmis apie mass media Lietuvoje, gal būt sumąstysit prisijungti prie diskusijos:

  http://kunigunda.info/jonas-banys-masine-ziniasklaida-ir-elitines-auditorijos-iliuzijos-805.html

  http://vienastoks.lt/?p=32

 • nerijus

  Artūrai

  Nerandu Jūsų komentaro apie pensijas, jog tai nėra nuosavybė.

  Ar Jūs esate pasirašęs sutartį dėl pensijos kaupimo su privatininku?..
  Jei ši Vyriausybė teigia, kad pensijos nėra nuosavybė, tai turėtų panaikinti ir šiuos fondus.

  • nerijau, kažką painiojate… Taip sutartį su privatininkais esu pasirašęs. Ir ne vieną. Tačiau su „Sodra“ sutarties nepasirašiau. O jūs gal esate pasirašęs?

   • nerijus

    Šie pinigai „eitų“ Valstybės biudžetan, o ne privatininkui. Gal ir neliktų tos „skylės“ „Sodroje“?..Bent jau ji sumažėtų.

    Aš nei su „Sodra“, nei su privatininku nesu pasirašęs jokių sutarčių. Bet yra skirtumas tarp privatininko ir Valstybės ir Jūs tai puikiai suprantate: Valstybė ĮSIPARIEGOJA mokėti pensiją, kurią uždirbame, o privatininko gali ir nelikti. Tada visas „blogas“ paskolas perims Valstybė ir vėl liksime prie tos pačios geldos, kai kentės patys silpniausi ir teks „blogas“ paskolas dengti iš Valstybės biudžeto- mūsų visų pinigais.

    • nerijau, nepykite, bet kalbate vėl šiek tiek ne į temą. Valstybė niekaip neįsipareigoja mokėti pensijos, kurią aš „uždirbu“, nes jei taip būtų, pagal mano mokamus mokesčius „Sodrai“ ir iki šiol gautas išmokas, tikriausiai jau dabar galėčiau išeiti į pensiją ir gana ilgai mėgautis išmokomis. Gal prisėskite ir pasiskaitykite apie „Sodros“ sistemą kada nors.

 • WU

  http://kantas.net/2011/01/11/tuk-tuk-tuk/arturas_racas/ Artūrai, žiūrėkit, kokie piešinukai..

 • Pingback: Dėl sankcijų | Artūras Račas()

 • Pingback: ulevičius.lt » Pasroviui: žvaigždės, žiniasklaida, publika()