Dėl sankcijų

Šiandien gavau laišką, susijusį su šiame tinklaraštyje skelbtu įrašu.

Laiško autorius leido šį laišką paskelbti.

Įrašo pavadinimui panaudojau elektroniniame laiške nurodytą temą.

*******************************************************************************************************

Gerbiamas Artūrai Račai,

Skaitau Jūsų tinklaraštį ir labiausiai domiuosi Jūsų pastebėjimais apie problemas, kurios svarbios visuomenei. Skaičiau Jūsų komentarą apie mikroautobusų bilietų problemą, bet eilinį sykį praleidau pastebėjimus apie R.Janutienę.

Todėl tik šiandieną sužinojau, kad Jūs paskelbėte nedalyvausiantis TV3 laidose. Kadangi Jūsų dalyvavimas apsiribodavo naujienų formatais, norėčiau į šį sprendimą sureaguoti.

Jei teisingai suprantu, tokį sprendimą Jūsų priėmėte todėl, kad Jūsų nuomone, R.Janutienė santykiuose su Jumis bei savo kūrybinėje veikloje peržengė ribas ir TV3 turi prisiimti už tai atsakomybę.

Negalių vertinti Jūsų ir R.Janutienės viešos diskusijos, nes ji, mano požiūriu, yra per daug asmeniška. Tačiau kaip asmuo ir kaip TV3 žinių vadovas noriu pasidalinti su Jumis savo nuomone:

Tikrai manau, kad kiekvienas pilietis turėtų prašyti mikroautobuso vairuotojo pateikti bilietą, kaip ir kiekvienas pilietis bent jau turėtų skambinti policijai, kai mato girtą prie vairo sėdanti kaimyną. Sakantys kitaip nesupranta pilietiškumo esmės.

Diskutuojant apie visuomenei svarbias problemas negalima pereiti į asmeniškumus ir sakyti „o tu – rudaplaukis, o tu – plikas“. Tokia diskusija tik dar labiau suvelia problemas. Deja, mūsų visuomenėje kitaip diskutuoti nemėgstama.

Man nepatinka daug televizijos laidų, tačiau kai aš galvoju, ar televizijų vadovybės turėtų prieš leisdamos į eterį peržiūrėti prodiuserių pateiktą medžiagą, įvertinęs visas aplinkybes sakau NE. Ne veltui Lietuvos įstatymai atskyrė informacijos rengėjo ir skleidėjo sąvokas. Tokio principo įvedimas būtų didelis žingsnis atgal. Bent jau todėl, kad tai reikštų, jog vadybininkai vertina programos turinį. Tokia sistema sukurtų mechanizmą politikams, oligarchams ir visiems kitiems vienu skambučiu nuimti laidą.

Taip, sutinku, kad skleidėjas turi nustatyti standartą produkcijai, tačiau tradicijos per vieną dieną nesikeičia.

Žurnalistų bendruomenėje daug diskutuojama apie žiniasklaidos kokybę. Tačiau šios diskusijos daugiau drebina orą, nei keičia situaciją. Manau, kad Lietuvos įstatymai šioje srityje yra labai geri, tačiau labai dažnai tų pačių diskutuojančių neįgyvendinami. Todėl jie nėra geresni už bilieto neduodanti mikroautobuso vairuotoją.

Manau, kad visose Lietuvos televizijose žurnalistai koncentruojasi naujienų tarnybose, visus kitus vertėtų vadinti kūrėjais ar menininkais.

Gerbiu Jūsų principingumą, tačiau manau, kad Jūsų sprendimas boikotuoti TV3 laidas yra neproporcingas. R.Janutienė nepasinaudojo TV3 eteriu tam, kad išsiaiškintų santykius su Jumis, todėl nesuprantu, kodėl TV3 žiūrovai visuomenei svarbiais klausimais negalėtų girdėti Jūsų principingos nuomonės. Deja, principingų ir nepriklausomų komentatorių nėra daug, todėl Jūsų sprendimas tik dar labiau sumažina viešų diskusijų lauką.

Apgailestauju, kad BNS dirbantys kolegos jaučiasi įžeisti (taip sakote Jūs), bet vis dėlto prašau atskirti asmeninius ir darbinius santykius. TV3 žinios pasitiki, naudojasi ir naudosis BNS paslaugomis, tikiuosi, kad ir Jūs asmeniškai persvarstysite sprendimą dėl dalyvavimo naujienų laidose.

Pagarbiai,

– – – – – – – – – – – – – – –
Sigitas Babilius
vyriausiasis redaktorius
TV 3 žinios

(6 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...