Dėl sankcijų

Šiandien gavau laišką, susijusį su šiame tinklaraštyje skelbtu įrašu.

Laiško autorius leido šį laišką paskelbti.

Įrašo pavadinimui panaudojau elektroniniame laiške nurodytą temą.

*******************************************************************************************************

Gerbiamas Artūrai Račai,

Skaitau Jūsų tinklaraštį ir labiausiai domiuosi Jūsų pastebėjimais apie problemas, kurios svarbios visuomenei. Skaičiau Jūsų komentarą apie mikroautobusų bilietų problemą, bet eilinį sykį praleidau pastebėjimus apie R.Janutienę.

Todėl tik šiandieną sužinojau, kad Jūs paskelbėte nedalyvausiantis TV3 laidose. Kadangi Jūsų dalyvavimas apsiribodavo naujienų formatais, norėčiau į šį sprendimą sureaguoti.

Jei teisingai suprantu, tokį sprendimą Jūsų priėmėte todėl, kad Jūsų nuomone, R.Janutienė santykiuose su Jumis bei savo kūrybinėje veikloje peržengė ribas ir TV3 turi prisiimti už tai atsakomybę.

Negalių vertinti Jūsų ir R.Janutienės viešos diskusijos, nes ji, mano požiūriu, yra per daug asmeniška. Tačiau kaip asmuo ir kaip TV3 žinių vadovas noriu pasidalinti su Jumis savo nuomone:

Tikrai manau, kad kiekvienas pilietis turėtų prašyti mikroautobuso vairuotojo pateikti bilietą, kaip ir kiekvienas pilietis bent jau turėtų skambinti policijai, kai mato girtą prie vairo sėdanti kaimyną. Sakantys kitaip nesupranta pilietiškumo esmės.

Diskutuojant apie visuomenei svarbias problemas negalima pereiti į asmeniškumus ir sakyti „o tu – rudaplaukis, o tu – plikas“. Tokia diskusija tik dar labiau suvelia problemas. Deja, mūsų visuomenėje kitaip diskutuoti nemėgstama.

Man nepatinka daug televizijos laidų, tačiau kai aš galvoju, ar televizijų vadovybės turėtų prieš leisdamos į eterį peržiūrėti prodiuserių pateiktą medžiagą, įvertinęs visas aplinkybes sakau NE. Ne veltui Lietuvos įstatymai atskyrė informacijos rengėjo ir skleidėjo sąvokas. Tokio principo įvedimas būtų didelis žingsnis atgal. Bent jau todėl, kad tai reikštų, jog vadybininkai vertina programos turinį. Tokia sistema sukurtų mechanizmą politikams, oligarchams ir visiems kitiems vienu skambučiu nuimti laidą.

Taip, sutinku, kad skleidėjas turi nustatyti standartą produkcijai, tačiau tradicijos per vieną dieną nesikeičia.

Žurnalistų bendruomenėje daug diskutuojama apie žiniasklaidos kokybę. Tačiau šios diskusijos daugiau drebina orą, nei keičia situaciją. Manau, kad Lietuvos įstatymai šioje srityje yra labai geri, tačiau labai dažnai tų pačių diskutuojančių neįgyvendinami. Todėl jie nėra geresni už bilieto neduodanti mikroautobuso vairuotoją.

Manau, kad visose Lietuvos televizijose žurnalistai koncentruojasi naujienų tarnybose, visus kitus vertėtų vadinti kūrėjais ar menininkais.

Gerbiu Jūsų principingumą, tačiau manau, kad Jūsų sprendimas boikotuoti TV3 laidas yra neproporcingas. R.Janutienė nepasinaudojo TV3 eteriu tam, kad išsiaiškintų santykius su Jumis, todėl nesuprantu, kodėl TV3 žiūrovai visuomenei svarbiais klausimais negalėtų girdėti Jūsų principingos nuomonės. Deja, principingų ir nepriklausomų komentatorių nėra daug, todėl Jūsų sprendimas tik dar labiau sumažina viešų diskusijų lauką.

Apgailestauju, kad BNS dirbantys kolegos jaučiasi įžeisti (taip sakote Jūs), bet vis dėlto prašau atskirti asmeninius ir darbinius santykius. TV3 žinios pasitiki, naudojasi ir naudosis BNS paslaugomis, tikiuosi, kad ir Jūs asmeniškai persvarstysite sprendimą dėl dalyvavimo naujienų laidose.

Pagarbiai,

– – – – – – – – – – – – – – –
Sigitas Babilius
vyriausiasis redaktorius
TV 3 žinios

(6 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...
 • Aš labai džiaugiuosi, kad padorūs žurnalistai viešai išreiškia savo poziciją.

  Šio laiško 5 pastraipa liudija, kad jų – padorių ir profesionalių žurnalistų – Lietuvoje tikrai dar yra.

  Pritariu ir 10 pastraipoje esančiam teiginiui, kad ne visi vadinantys save žurnalistai iš tikrųjų tokie yra.

  Ačiū.

  • nesvarbu

   Perskaičius šį trumpą laiškelį, taip malonu, gera ir lengva ant širdies patapo:) Kaip ne Lietuvoje pasijaučiau…

   Pavyzdiniai santūrus, gero tono bei taktiškas p.Sauliaus Babiliaus laiškas taip stulbinamai, sau naudingoje šviesoje, koreliuoja su janutienių spjaudalais ir purvo drabstymu,kad net saldu. Bet kuriuo atveju, tai eilinis, akivaizdus įrodymas, kokia vis tik galinga jėga pozityvus mąstymas ir koks niekingas, smerktinas ir beprasmis yra tas janutizmas.

 • Gvidas

  :)

 • Aras

  Po tokio nuoširdaus atsiprašymo A. Račą TV3 naujienų laidose matysime dvigubai dažniau nei iki šiol.

  • nerijus

   TV 3 reakcija puiki ir sveikintina.

   Bet kaip žinios susijusios su Janutiene?..

   p.s. TV 3 parodė pavyzdį; Kliunka parodė pavyzdį; Laukiam Kreivio…

   • Martynas

    o prie ko čia Kreivys?

  • lida

   „Tačiau noriu atsiprašyti TV3 televizijos vadovų ir laidų kūrėjų, kad nuo šiol negalėsiu dalyvauti šios televizijos kuriamose laidose. Bent jau iki tol, kol TV3 transliuos R.Janutienės kuriamas laidas.
   Nebent R.Janutienė viešai atsiprašytų manęs ir BNS kolektyvo už savo šiandieninį paskvilį.“

   Kaip matome, uždavinio sąlyga buvo kita. Kaip supratau, laiškas ne Janutienės. Laiške, pasidalinta nuomone (paantrinta) apie pilietinę poziciją mikriukuose, dadėta dar apie girtus kaimynus, bet dėl Janutienės ir Artūro tarpusavio apsidrabstymo (diskusijos) nurodyta, kad tai asmeninis pastarųjų reikalas ir dėl šios priežasties papriekaištauta dėl reakcijos neadekvatumo.

   Tai iš kur dabar toks įsitikinimas kad dešra su migdomųjų tabletėmis suvalgyta ?

   • Aras

    Politikos apžvalgininkui eteris reikalingas kaip žuviai vanduo. Formalų atsiprašymą gavus Janutienę geriau „primiršti“, nes ta dar ims ir vieną savo ketvirtadienių paskirs A. Račo asmenybės „Paskutinei instancijai“.

    • nesvarbu

     Arai, na ir primityvas esi. Nors, kiek labiau gal šakalas. Tikrų tikriausias šakalas. Nes kaip gi kitaip galima vertinti tokį šakališką parašymą-įspėjimą tam A.Račui:“…Janutienę geriau „primiršti“, nes ta dar ims ir vieną savo ketvirtadienių paskirs A. Račo asmenybės „Paskutinei instancijai“?

 • Aras

  P.S. Kaip pasielgs Alfa.lt? :)

 • Fredis*

  Paradoksalu yra tai, kad žinių tarnyboms ir televizijoms vadovauja, kaip Artūras sako, padorūs žurnalistai, vadovai, tačiau tos „kūrybinės“, „meninės“ laidos, į kurias pirmiausiai krypsta žvilgsniai ir kurias rengia „ne visai žurnalistai“, yra siaubingai neskoningos, menkavertės, bukinančios, tendencingos ir visiškai ne meniškos. Labai klaidingai manoma, jog TV žiūrovai yra neišsilavinę, nepilietiški kvailiai, kurių dalyvavimas visuomeniniame ir bendruomeniniame gyvenime pasireiškia kas ketverius metus pabalsavimą už kurią nors marginalią partiją, dažniausiai papirktų ir priverstinai atvežtų autobusu prie balsadėžės.

 • Vistik šis laiškas man skamba kaip atsiprašymas, jeigu tiksliau – kaip pasiaiškinimas. Dabar tik alfa.lt laišką parašytų ir būtų viskas ok :)

 • Skeptikas

  Besidžiaugiant A.Račo ir TV3 susitaikymu staiga kilo klausimas, ar tik čia ne tas pats Sigitas Babilius, kuris Litvakų fondo prezidentas?

  • Aras

   Ir man kirbėjo mintis, jog pavardė kur tai girdėta. Gi pasirodo, Saulius Babilius ir Indrė Makaraitytė yra dalininkai viešosios įstaigos, kuri leidžia savaitraštį „Atgimimas“, kurį tūlas A. Račas laiko labai kokybiškos žiniasklaidos etalonu. Tai va koks čia kamuolys persipynęs, mažai žinant – neatraizgysi.

   • nesvarbu

    Arai,“Atgimimas“ yra kokybiška žiniasklaida, tai yra visuotinai žinomas faktas, todėl jo net įrodinėti nereikia, tad kuo čia tas A.Racas dėtas?

    Bet kuriuo atveju dėkoju už info, nes dabar jau man tapo aišku, kad p.S.Babilius yra tikrai padorus žmogus. Talibų priešas, tskant.

   • burbulas

    Ne tik Račas jį tokiu laiko…

    • Aras

     Komentaras pašalintas – A.R.

     • nesvarbu

      Arai, tačiau juk tamstos teiginiai yra atviras, niekuo neparemtas pletkas, t.y. šmeižtas.

      Norėjau dar pačio paklausti, tarsi sugėdijant-ar ne gėda, Arai, taip elgtis. Tačiau, ar verta. Aš tai abejoju, nes įtariu, jog kitus tai pats sąmoningai šmeiži, ar ne?

   • Skeptikas

    Komentaras pašalintas – A.R.

 • Džiugu, kad leidote perskaityti TV3 Naujienų tarnybos vadovo laišką. Net labai džiugu, nes iš pradžių buvo apmaudu, jog tarsi leidotės R.Janutienės tūžmingų įžeidinėjimų išprovokuojamas. Juk šios ponios (įtikėjusios savo, neva, objektyviu neklystamumu ir teisuoliškumu)rašliavos – ne žurnalistika, o kuriamos ir vedamos TV laidos, švelniai tariant, neobjektyvios. Matyt esu pernelyg emocionali, jog iš pat pradžių nesugebėjau įžvelgti Jūsų principingumu. Šiandien dėkoju už jį.

 • Piktinimasis vengimu mokėti mokesčius už paslaugas yra ideologinio apakimo simptomas. Linkiu pasveikti.

 • Šamanas

  Jaučiu, kad kažkas čia netikra.

 • burbulas

  Įdomu būtų pasikalbėti apie tai „Taip, sutinku, kad skleidėjas turi nustatyti standartą produkcijai, tačiau tradicijos per vieną dieną nesikeičia.“. Kokios tradicijos turimos galvoje? Janutizmo/krivickizmo transliavimo?

 • johnis

  Komentaras pašalintas – A.R.

  • Aras

   Žiauriai, bet juokingai. :)

 • Mantoske

  p. Babiliaus laiškas gražus, bet aiškiai kuklinamasi dėl turinio reguliavimo. „Skleidėjo“ vadovybė puikiai suvokia, kokį ji brudą skleidžia. Bet pinigai, kaip sakoma nekvepia. Matyt net skandinavui šeimininkui…O gaila. Jau kuris laikas stengiuosi TV3 nežiūrėti.

  • Auksinis kardas

   Matote, kompetencija, atsakomybė yra išsiskirstę, ir jų tarpusavio derėjimas yra besiklostančių aplinkybių ir laiko nulemiamas. Šis laiškas profesinės, o ir pilietinės, gėdos nedaro – tokie dalykai mus, suvargusius, labai džiugina.

   Kiek apmaudu, kad autoriui tenka dirbti šalia mažiau reiklių, principingų kolegų, bet pastarosios savybės ilgainiui gali pasirodyti pakankamai stiprios, kad tokią padėtį vienaip ar kitaip keistų.

 • Tarkim TV3 proteguoja šio sezono „Lietuvos talentų“ vieną dalyvi, kuris vien dėl to, kad dažnai parodomas per TV3 paprasčiausiai laimės…

  Dėl tradicijų tai vadovas labai nusišnekėjo… Kokias tradicijas puoselėja dabartinis vadovas? Pagal TV3 pateikiamą turinį, sakyčiau, labai nekokias… Nejaugi sunku suvokti, kad kai kuriais atvejais net įstatymai pažeidinėjami ir dėl to atsakoma labai simboliškai…

  • nesvarbu

   Simai, o manai, kad kas nors čia patikėjo to pono S.Babiliaus žodžiais? Aš tai ne. Tik laiškas, labai jau gražus buvo:)

   Bet kuriuo atveju apie S.Babilių mes spręsime pagal jo darbus,ne žodžius, pagal TV laidas, t.y. kas jose toliau dominuos, tas juodas janutizmas, ar pozityvus mąstymas.

 • K.

  Laiškas gal ir padorus, tačiau pritarčiau tų nuomonei, kad bendra tinklelio kokybė turėtų būti reguliuojama kanalo vadovų. Tiesiog neįmanoma, įsijungus TV3, per kiekvieną reklaminę pertraukėlę neišgirsti K. Krivicko ar R. Janutienės laidų anonsų, dar stipresniu garsu. Varo ištisai – žuvyse kirmėlės, vanduo užnuodytas, ir t.t. Visa TV3 pavirto tokių laidų, kultinių serialų ir filmų televizija. Neveltui jos reitingai didžiausi. Tad manau, nors ir gražus laiškas, tačiau p. Račo ar kito gudresnio žmogaus dalyvavimas kai kuriose laidose bus balsas tyruose ir nepakeis to fakto, kad TV3 ženklas dabar turėtų būti itin ryškiai geltonos spalvos.

 • Arnas Klivečka

  Gal ir viskas tvarkoje,tačiau as manau kad tai trigubas dviveidiškumas. Babilius nori ir ant galo atsisesti ir žuvi pagauti. Gal supyks,gal nesnekės,bet juk šeštadienis.

  • Smilga

   Tikrai išmintingas TV3 žinių vyr.redaktoriaus S.Babiliaus laiškas. Nematau čia „trigubo dviveidiškumo“, pats A.Klivečka kartais labai šališkas ir neobjektyvus. Čia tik nuomonė :)

 • Dundukas

  Iš tikro gal racionaliau būtų asmeninio įžeidimo nesieti su visa redakcija (kanalu, leidiniu).

  Mano kvaila galva, žymiai efektyviui būtų buvę ne pasiduoti emocijom ir trankytis durimis, o šiuo atveju R.Grinevčiūtės pareikalauti paneigti (ar įrodyti) savo teiginius, gal net pagrasinti teismu, nors ta pro fesionalė ne kvaila, konkrečiais kaltinimais nesišvaistė, tik savo nuomone. Bet tada juo labiau neverta trankyti durimis. Na bet kiek žmonių, tiek nuomonių.

  P.S. Pagarba A.R. ir BNS už ministerio neaiškių pinigų vilkimą į dienos šviesą. Įdomu, kuo ta istorija baigsis.

 • andrius navickas

  Be abejonės Sauliaus laiskas ir savalaikis ir išmintingas. Tačiau lieka keli klausimai: ar tikrai Janutienės išpuolis prieš Račą yra išimtis iš taisyklės? Ar Janutienės laidos nėra nuosekliai neobjektyvios ir tapusios antižurnalistikos pavyzdžiu. Taip, TV3 vadovybė neturi kontroliuoti laidų turinio, tačiau šiuo atveju kalbame apie kitą dalyką – apie antižurnalsitikos industrijos palaikymą.
  Ar Artūras gali atmiešti šias tendencijas TV3? Aš esu skeptiškas, tačiau tai tik labai subjektyvi mano nuomonė.

 • Rytis

  Kai kas arba labai neturi ka veikti darbe (Babilius) arba Arturo blogas jau pradedi virsti i toki svarbu informacijos saltini kaip bet kuris dienrastiss, kad net ir seimo nariai, ir verslininkai atsakineja i autoriaus citatas komentaruose.

 • Jurijus

  Taip, atsakau Skeptikui – S.Babilius tikrai tas pats, kuris vadovauja Litvakų fondui, taip, tas pats, kuris Delfi rašydavo tendencingus straipsnius, ypač tada, kai kažkas buvo siejama su žydais. Taip, galiu tai ir įrodyti.

 • Valentinas

  Beje, iš Alfa.lt dingo Račo blogo nuoroda. Tai reiškia, kad tarp janutizmo ir Račo alfa pasirinko purvo ir šmeižto klasikę. Įdomus pasirinkimas.
  Kas yra dabartinis alfos redaktorius?

  • egriseus

   Regis, Vasiliauskaitė.

   • Valentinas

    Gabrielė?

    • egriseus

     Ta pati.
     Duktė Valdo Vasiliausko, LTSR Kultūros ministerijos meno reikalų valdybos viršininko.

 • vaiva

  kas man patinka TV3 laiškuose, tai tokie ,,švelnūs“ perspėjimai, kad ir šiuo atveju: ,,TV3 žinios pasitiki, naudojasi ir naudosis BNS paslaugomis, tikiuosi, kad ir Jūs asmeniškai persvarstysite sprendimą dėl dalyvavimo naujienų laidose“:-)).

  • Vaiva, nemanau, kad tai buvo perspėjimas. Aš tai supratau kaip komentarą R.Janutienės nusišnekėjimams apie BNS parsidavimą valdžiai.