Demokratija TV3 eteryje: R.Janutienės ir K.Krivicko laidas A.Kudabienė vadina „sapalionėmis“

Jei kas nors drįstų teigti, kad Lietuvos žiniasklaidoje nėra demokratijos ir nuomonių įvairovės, tai būtų netiesa.

Kokia demokratiška yra Lietuvos žiniasklaida, pastarosiomis dienomis akivaizdžiai demonstruoja TV3 televizija.

Iš šios televizijos anonsų sužinome, kad kitą savaitę eteryje karaliaus Radžis.

Pirmadienį R.Janutienė žada aiškintis, „kodėl jiems rūpi, koks kraujas teka Radži gyslomis“, „kaip kuriamos sensacijos, kam tai naudinga?“ Įdomu ir tai, kad ji kalbės apie „geltonąją žiniasklaidą“.

Iš kart po jos, laidoje „Gyvenimas yra gražus“ mes sužinosime, „ar tikrai po kilusios skandalo Radži honorarai padidėjo?“

Antradienį temą tęs laida „Žiūrim ką turim“, kurioje sužinosim, kaip „Radži garbę čigonai pasirengę ginti kumščiais“.

Trečiadienį estafetę perims K.Krivickas, kuris „Akistatoje“ žada išskirtinį interviu su vienu turtingiausių pasaulio čigonų – Radži seneliu, kuris atskleis „tikruosius kilusio skandalo sumanytojus“.

…Klausantis anonsų, būtų galima pagalvoti, kad Radži kilmės istorija yra pagrindinis nūdienos įvykis, nuo kurio priklauso mūsų visų likimas ir ateitis…

Būtų galima, jei ne … Tv3…

Nes šį televizija taip pat anonsuoja, jog antradienį bus rodoma A.Kudabienės laida „Prieš srovę“. Anonse teigiama:  „Slapta aviakatastrofos medžiaga – daug kartų įdomiau nei dar vienos sapalionės apie Radži“.

Štai taip.

Kas R.Janutienei, K.Krivickui sensacija ir skandalas, A.Kudabienei – tiesiog sapalionės.

Kur jūs rastumėte didesnę demokratiją?

(10 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • Na o ką siūlai? Naikinti žiniasklaidą? Kritikuot mes irgi mokam.

  • mielas Velniairauna, šis įrašas nebuvo siūlymas. Tai buvo tik pastebėjimas. Nelabai suprantu, kuo jis tamstą suerzino….

 • Jonas

  Tai tik įrodo, jog atsisakymas dalyvauti TV3 laidose buvo neproporcinga bausmė. Ką ir minėjo S.Babilius. O demokratijos viršūne pavadinčiau A. Kudabienės naujos laidos anonsą: Artūras prieš Rūtą, vertybinė krizė LT žiniasklaidoje?

  • mielas Jonai, aš beveik tą patį pagalvojau. Turiu galvoje TV3 laidas.

 • O tai A. Kudabienės laidą ne tas pats K. Krivickas prodiusuoja, kuris dabar yra ir R. Janutienės „šefas“?

 • romas

  Yra susiformavusi akivaizdi niša kokybiškai žiniasklaidai, bet nėra norinčių ją užimti :)

 • Jonas

  Bent man, tai trūksta Leonido Donskio laidos ,,be pykčio“. Ir reitingai buvo aukšti. Kažkodėl dabar Tv bando parduoti Radžio istoriją. Kai paklausydavau Donskio, tai ir knygas norėdavosi skaityti ir lygiuotis į eruditą, intelektualą, žodžio meistrą, aristokratą ir pan:) O dabar, ką ta laida apie Radžį paliks manyje? Niekingą šypseną…

  • Aras

   Donskio laidos reitingai buvo minimalūs ir ta jo laida buvo pravardžiuojama „Be pykčio – su neapykanta“. Man užteko pasižiūrėti vieną laidą kat susidaryčiau nuomonę: tas žmogus laidon kviečiasi savo draugų ratelį, likusiems už borto – demonstruoja panieką ir neapykantą.

   • Valentinas

    Todėl, kad tokie kaip tu nieko daugiau ir neverti, tik paniekos ir neapykantos.

   • Jonas

    Jis kvietėsi ir R.Valatką, bet Lietuvos Rytą labai kritikavo

    • Aras

     Jonai, ar atsimeni juodą depresiją Lietuvoje paksogeito metu? Kai žiniasklaida mums kalė vien neapykantą Paksui be alternatyvų? Viskam pasibaigus TV programoje pastebėjau laidą „Be pykčio“. Kas toks L. Donskis nebuvau girdėjęs. Pamaniau sau: jei laida „Be pykčio“ tai vedėjas kada nors pasikvies R. Paksą, pakalbės su juo apie gyvenimą be pykčio. Kur tau. Tik įsijungiu, o tas, atseit, Donskis, kaip tik tuo metu kad varo, kad pila išmatas Pakso adresu! Pasibaisėjau.

     • Valentinas

      Paksas kol kas neatgailavo, kad išdavė valstybės paslaptį ir kad reketavo akcijas iš privačios įmonės. Kai jis atgailaus, nuoširdžiai gailėsis ir nebeskleis destrukcijos Lietuvoje, tada bus galima su juo nuoširdžiai pasikalbėti.

     • mielas Valentinai, norėčiau atkreipti tamstos dėmesį, kad kaltinimai dėl reketo ir valstybės paslapties išdavimo teismo buvo atmesti.

     • Valentinas

      Mielas Artūrai,
      Norėčiau atkreipti dėmesį, kad kaltinimai dėl reketo ir valstybės išdavimo buvo įrodyti Konstituciniame teisme. Jei jis to nebūtų daręs, tai argi jis būtų pažeidęs šiurkščiai Konstituciją?

     • mielas Valentinai, mes apie tai jau esame diskutavę šiame tinklaraštyje. Todėl gal neverta tai daryti dar kartą. Bet jei gerai pamenu, tai tiek KT, tiek Aukščiausiojo Teismo sprendimai yra galutiniai ir neskundžiami. Tai reikštų, kad mes abu vienodai svariai galime pagrįsti savo teiginius faktais ir teise.

     • Valentinas

      Būtent todėl, neigti, kad Paksas reketavo ir išdavė paslaptį yra mažų mažiausiai neteisinga. ;)

     • Aras

      Valentinai, pasižiūrėk lrt.lt (šiandien dar neįdėta) šio penktadienio T. Dapkaus laidą „Akiračiai“ kurioje garbių asmenų – teisės mokslininkų ir garsaus politikos apžvalgininko – labai buvo nuvainikuotas Konstitucinis teismas. KT išvadas Pakso byloje jie įvardijo kaip esančias „rekomendacinio pobūdžio“.
      Dar jie ten išdrįso pasakyti, jog KT, kaip bet kas kitas, taip pat gali pažeisti Konstituciją… ;)

     • ok

      Atsimenu kaip Lt viešąją erdvę užvaldė Rubikono aferų paieškų karštligė. Ir LNK žinių laidų vedėjas, berods, Deksnys, pradėdavo ta pačia melodija: abonentas ir jo bičiuliai..Tai dabar vėl klausimas: ar laidos vedėjas atsako už diktuojamų žinių turinį? Žinant Artūro ultimatumą TV3…
      Matyt, Donskiui taip pat nepatiko, kad Paksas po K.T nutarimo neatsistatydino, o laukė kol Seimas jį išbalsuos.

     • Valentinas

      Arai, klausiau. Rekomendacinio pobūdžio yra apkalta. Tai yra, KT nustatė, kad Paksas šiurkšiai pažeidė Konstituciją reketuodamas ir išduodamas valstybės paslaptį, tačiau ką seimas su tuo turi daryti yra seimo reikalas. Seimas galėjo apkaltos ir neįvykdyti, t.y. nenubalsuoti ir taip palikti reketavusį prezidentą vykdyti pareigas. Skaityk bylos medžiagą ir klausimų nebeliks.

     • Aras

      Na jau, Valentinai… KT sprendimai tik Seimo priimtų teisės aktų atžvilgiu yra privalomi, tai ką jie ten būrė Pakso byloje, pasirodo, yra „rekomendacinio pobūdžio“. Šiuo atveju „nerekomendacinio pobūdžio“ yra Aukščiausiojo teismo sprendimai, kurie R. Paksą išteisino.

     • Valentinas

      Turi teksto suvokimo problemų. Skaityk bylą gal mažiau nusišnekėsi.

  • Šamanas

   Donskis nekviesdavo pašnekovų, kurie į klausimą „ar jums neatrodo, kad…“ atsakytų „neatrodo“ (arba tokie neišeidavo į eterį“). Todėl jo laidų tikslas visada buvo savo pranašumo demonstravimas.

   • Šamane, atsiprašau, bet tamsta meluojate. Buvau pas L.Donskį laidoje ir viskas, ką pasakiau, į eterį išėjo. Įskaitant ir tai, kas man „neatrodė“.

    • Šamanas

     Aš nemeluoju, o išsakau savo subjektyvią nuomonę iš to, ką mačiau. Negi reikia kiekviename sakinyje rašyti „mano subjektyvia nuomone“? Jei ir buvo kokia išimtis, tai, kaip sakoma, tik patvirtina taisyklę. O laidų mačiau nemažai, kol neperpratau kuriamo vaidmens.

 • Dundukas

  Vietyoj komentaro, tikras 2010 m. pabaigos nuotykis, puikiai rodantis, kaip mūsų šalyje gimsta žurnalistikos sensacijos:

  Atvažiuoja A.Kudabienė pas mus į Šiaulius nušviestyi „korupcijos skandalo“ – esą teismas (matyt, papirkas) iš suėmimo paleido už žmogžudyste teisiamą vyrą. Paaiškinimas, kad paleido, nes stokojama kaltės įrodymų, A.Kudabienei „negroja“. Mat, užmuštos studentės tėvai ĮSITIKINĘ, kad nužudė būtent tas.

  Šiaulių apygardos teisme A.Kudabienė nutarė prie sienos priremti teisėją klausimu į kaktą, kodėl jis paleido įtariamąjį.

  Tačiau TV žvaigždė“ rado užrakintą teisėjo kabinetą. Pamindžikavusi ta ponia pasiklausė per duris ir IŠGIRDO, kad teisėjas užsirakinęs viduje iš baimės tirta bei krebžda.

  Operatoriui nuskambėjo komanda: „Laikai bendrą planą“ filmuoti, o pati A.Kudabienė ėmė draskyti durų rankeną bei varyti įspūdingą monologą – maždaug, banditai nupirkę teisėsdaugą, o nedorėliai tesėjai, matot, slapstosi nuo atsakomybės.

  Išgirdęs triukšmą ir priėjęs šio teismo atstovas spaudai mėgino žvaigždei paaiškinti, kad teisėjo kabinete nėra. Na, bet ar paaiškinsi žurnalistei, kuri PATI GIRDĖJO?

  Ir staiga prasiveria visai kito kabineto durys, iš už kurių ramiai iš-ėdina tas „čia užsirakionęs“ teisėjas :)))

  Kažkodėl tas epizodas su įspūdinguoju monologu liko Lietuvai neparodytas…

 • Praeivis

  Atsižvelgiant į pastaruoju metu neišlendantį iš ekranų Radžį neapleidžia jausmas, kad pastarasis ruošiasi kandidatuoti savivaldybių rinkimuose..

 • algirdas

  Yra Račas, Valatka, Matonis ir tt…O Radžis pats sau vienas.Kai jūsų tiek daug ir visi vienodi ir pilki, tada ir iškyla Jis.Spalvotas, auksuotas ir originalus.Nors jis man ankščiau patikdavo.Ypač po susikirtimo su Sinickiu.Bet tai buvo taip seniai…Dabar jis man eilinis pilietis.Aš jūsų mergaičių ir berniukų iš TV nežiūriu.Bet man asmeniškai nuo Pakso laikų patinkat.Todėl su jumis ir bendrauju, reaguoju į jūsų mintis.

 • Aras

  Šiandien skaitau BNS pranešimą: „Užpernai sausio 16-ąją į akciją prie Seimo susirinko keli tūkstančiai Lietuvos piliečių. Iš pradžių vyko taiki akcija,… … tačiau maždaug 100 jaunuolių pastangomis ji peraugo į neramumus. Jų metu sužeisti 34 mitingo dalyviai ir keli pareigūnai.
  Tekstas vertas K. Krivicko laidos, tiesa, K. Krivickas akcentus sudėtų kitur, arčiau tiesos: „…Užpernai sausio 16-ąją prie Seimo susirinko tūkstančiai A. Kubiliaus vyriausybės veiksmais pasipiktinusių piliečių. Taikiai vykusio mitingo metu dėl įžūlaus spec. tarnybų provokuojamų veiksmų kilus riaušėms nuo šaunamųjų ginklų ir ašarinių dujų nukentėjo šimtai taikių demonstrantų, kai kurie – sunkiai“
  Verkia puodas, jog katilas juodas.

  • mielas Arai, užskaitau. Pasisiūlykite K.Krivickui į partnerius. Jūsų požiūris į faktus ir žurnalistiką labai panašus.

 • Valentinas

  Pradedant kedofilijos byla, TV3 peržengė kažkokį nepadorumo lygį ir vis toliau garma žemyn. Gal tai sąlygota itin didele paražurnalistų koncentracija TV3 kolektyve. Atrodo itin žemas lygis pasiektas melžiant kedžio istoriją, tačiau Radžio situacija išsiskiria ypatingu šlykštumu. Atrodytų „nepatinka – nežiūrėk“, tačiau TV3 užpildo eterį šių laidų anonsais, kurių dėka eilinis, nieko bendra su tuo nenorintis turėti žiūrovas yra atakuojamas viena už kitą šlykštesnėmis šūdo bombomis. Esu priverstas nebežiūrėti TV3 ypač tada, kai prie televizoriaus yra vaikai. Man yra žiauriai gėda dėl TV3 darbuotojų, kai jie leidžia į eterį pačiu geriausiu laiku kažkokio serialo anonsą, kuriame vienas bičas išsikasęs sau duobę maldauja, kad kitas plikas bičas jo nenušautų. Būtent todėl, TV3 žiūriu vis mažiau, o jų reklamos blokų – niekada. Atkreipkite į tai dėmesį TV3 vadovai ir reklamdaviai.
  Tačiau kaltinti vien tik paražurnalistus – Janutienę, Krivicą, Kudabienę būtų per paprasta. Akivaizdu, kad kanalo vadovai formuoja jo veidą ir yra atsakingi už šūdą, kurį pila ant Lietuvos. Pasiektas toks lygis, kad dirbti TV3 turėtų būti gėda. Apie tai galėtų pagalvoti keli likę padorūs žmonės ten, pavyzdžiui Makaraitytė, arba Račo draugas naujienų tarnybos direktorius Babilius.
  Pats metas įvardinti tikruosius šūdo užsakovus ir žmones, kurie iš to uždirba pinigus:

  TV3 direktorė Laura Blaževičiūtė. Šiuo metu berods motinystės atostogose. Kažin kaip ji vertina aplinką, kurią kuria jos vadovaujama televizija.
  Laikinoji TV3 vadovė – pavardės neradau.
  TV3 programų direktorius – Jurgis Jefremovas. Laikyčiau šį asmenį tiesiogiai atsakingu už tai, kas vyksta.
  http://www.zebra.lt/lt/tv/naujienos/tv3-programu-direktorius-j-jefremovas-konkurentu-tai-yra-lnk-nekopijuojame-210868.html
  Gėda šiems iš pažiūros normaliems žmonėms!

  • Aras

   Komentaras pašalintas – A.R.

  • mielas Valentinai, nors ir sutikdamas su daugeliu išsakytų minčių, vis dėlto paprašyčiau mintis reikšti korektiškiau.

   • Mantoske

    Aišku, jums Artūrai spręst, bet viską gerai Valentinas surašė. Negi šūdas – keiksmažodis :)?

    • Mantoske, atsakymas tikriausiai yra „ne“, tačiau kartais puikiai galima be šio daiktavardžio išsiversti nepakenkiant turiniui.

     • Aras

      Įdomiai taip: „šūdas“ praeina, o „stankūnofilija“ bei „kleptomanija“ jau nebe. Ar nepraeina subendrintai, o po vieną praslystų?

   • gato

    Man Valentino komentaras pasirodė korektiškesnis už Artūro atsakymą į Janutienės straipsnį. Bet Valentinas ne Jupiteris :)
    Dėl TV laidų, tai praktiškai nebežiūriu nieko išskyrus Labą Rytą- padeda atsibusti. Na ir periodiškai paleidžiu namuose foną. Ir man užkliuvo tie patys anonsai, dar pagalvojau ar čia kažkieno klaida, gal ne vietoje anonsą įterpė, ar čia buvo tikslingai sudėliota ar tiesiog atsitiktinumas.
    O dėl viso TV brudo, tikiu, kad šiuo atveju pasiūla formuoja paklausą, o ne atvirkščiai.

  • K.

   Pritariu, kad TV3 laidų kokybė ne itin aukšta. Tik man tai įdomus vienas dalykas – akcininkai juk skandinavai. Argi jie nenustato kažkokių standartų laidoms, etc? Keista būtų žinoti, kad skandinavai patvirtintų tokį tinklelį su tokiomis laidomis reitingams pasiekti. Kažkaip prieštarautų jų visuomenės modeliui.

  • WU

   Valentinai, man atrodo, iš dalies kalti reitingai. Manau, šios laidos juos turi nemažus, priešingu atveju, ko gero, nebūtų rodomos geriausiu laiku. Tik man neaišku kaip dirba reklamos užsakovai, nes atrodo visų laidų taikinys yra žemiausią liumpenų sluoksnį, kuris vargiai, ar uždirba. Didžiose JAV televizijose yra tam tikros laidos, kurios sulaukia nemažų kabelinės reitingų(pvz.: pro wrestlingas), tačiau geriausios televizijos nenori jo rodyti, ypač geru laiku, nes niekas jų metu neužsakinėja reklamos, nes supranta, kad tai ypač neefektyvu..
   Ar yra kažkoks kitas pajamų šaltinis televizijose, kuris atsvertų reklamą?

   • Valentinas

    Wu,
    Tai vat aš ir abejoju dėl tų reitingų. Aš nepažįstu nei vieno žmogaus žiūrinčio Krivicko, Janutienės ir kt. laidas. O aš priklausau tam demografiniam sluoksniui, kuris dar turi pinigų vartoti (tiesa, nebedaug). Tuo tarpu janutizmą žiūri mano stebėjimais tik tie, kurie perka pigiausius, o ne reklamuojamus miltelius. Reklamos užsakovai nori, kad aš pamatyčiau jų reklamą, o aš sąmoningai nežiūriu. Būtent todėl TV metrų reitingų sistema man atrodo iš esmės klaidinga. Tačiau visa tai tik mano subjektyvūs pastebėjimai, o ne faktai.

    • WU

     Valentinai, tą ir sakau, jie ne į tą auditoriją taiko, todėl ir tokios laidos.

     • Valentinas

      Tą ir sakau – reklamos užsakovus mažai domina liumpenų auditorija, bet televizijos parduoda jiems liumpenus suvyniojusios juos į vidutinių ir aukštų pajamų auditorijos pakuotę.

    • Aras

     Melagis. Puikiai žinai, kad aš K. Krivicko, R. Janutienės ir A. Kudabienės laidas žiūriu. Beje, tik jas ir težiūriu dažniausiai.

     • Valentinas

      Tai ir sakau, kad jas žiūri daugiausia liumpenai.

     • Aras

      Nuleidai rankas dėl „miestelėnų“? Neprigijo? :) Tiek intelektualaus darbo perniek…
      Baikit verkšlenti dėl reklamos užsakovų. Reklamos užsakovai reikalauja pateikti duomenis apie laidos žiūrovo amžių, lytį, jo išsilavinimą ir pajamas, pagal tai pasirenka kurioje laidoje reklamuotis. Reklama brangi – pinigai vėjuje nešvaistomi. Tik jums atrodo atvirkščiai.

     • Valentinas

      Pervertini reklamos užsakovų racionalumą. Esu susidūręs su žiniasklaidos planavimu iš vidaus ir turiu labai didelių abejonių dėl proceso skaidrumo. Bet tau tai nesuprasti.

 • Fredis*

  Jeigu trumpai apie šią problematiką, tai „lietuviams, mano M. Pustobajevas, pavyko sukurti normalią pilietinę visuomenę“ http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/mpustobajevas-lietuviams-pavyko-sukurti-pilietine-visuomene.d?id=40734019 , tačiau geltonoji pramoginė TV3 ir kitos TV, jų transliuojamas turinys, o taip pat geltonoji spauda pilietinę visuomenę silpnina, bet ne taip jau ir labai, kartais ten randama visai įdomių, žavių siužetų, o ir pats žanras turi teisę gyvuoti. Nėra labai čia viskas paprasta ir vienareikšmiška…
  Lengvų sprendimų ir vertinimų – nėra.

 • Pingback: Tweets that mention Demokratija TV3 eteryje: R.Janutienės ir K.Krivicko laidas A.Kudabienė vadina “sapalionėmis” | Artūras Račas -- Topsy.com()

 • kirvis

  tai turbut sia patirti is saraskino kontoros atsinesei?kadangi privatininkas visada ziuri kur isleidzia pinigus,tuo labiau didelius.taip kad tavo teiginiai apie tai jog pigus TV popsas nepopuliarus yra 0 verti.

 • Respondentas

  O man kažkaip šitas įrašas suskambėjo labiau ne apie demokratiją TV3 eteryje, bet kaip atsakas į ankstesnį Sigito Babiliaus atvirą laišką stiliumi ‘Ačiū Sigitai, kad man uodegytę pakėlei. Norėdamas atsakyti tuo pačiu siunčiu padėką. Nuoširdžiai tavo, Artūras. Susitiksime artimiausioje TV3 laidoje, esant progai“

  • mielas Respondente, jei tamsta esate įpratęs kitiems kilnoti uodegas ir už tai susilaukti padėkos, tai visiškai nereiškia, kad ir kiti elgiasi taip pat.

   • Respondentas

    Ko gero. Esu visiškai sugadintas žmogus. Atsiprašau.

 • Puiku kad Kudabienė pareiškė savo nuomonę dėl laidų apie Radži, nes jau vemti verčia tos temos eskalavimas, pats laikas keisti temą :)
  Nors kita vertus, Radži džiaugiasi padidėjusiais honorarais :)

 • Jurijus

  Gerb. Račai, o ar pastebėjot (sekmadienį 21:20 mačiau tą anonsą), iškart po Kudabienės žodžių apie sapaliones dėl Radžio ėjo kitos laidos anonsas , kuriame kaip tik ir anonsavo Radžio kažką ten :)
  Toks va įdomus sutapimas-nesutapimas, tiesa?

 • nerijus

  http://lt-lt.connect.facebook.com/video/video.php?v=188332931188102&oid=117823701614220&comments&ref=mf

  „Mokslų daktaras K. Krivickas ir akademikė R. Grinevičiūtė.“

  „Į alų- į šventą reikalą- į tą konservatorių prikišo…“

  „…geriau saliarkoj būtų nusiprausę- sveikiau būtų…“

  „…alus putodavo ne nuo miltukų, o nuo sveikimo…“

  „…broilerius, supranti, kaip nukamavo iki mėlynumo. Supranti. Nu, pažiūrėk tu į jų kojeles, atrodo, kad jie peškom iš Vievio patys parėjo, nekitaip…“