„Darom 2010“ ir „Maxima“

Šiandien rytą atėjęs į darbą pašto dėžutėje radau laišką, kuriame buvo štai toks pranešimas spaudai:

Samdomų darbuotojų profesinės sąjungos pranešimas spaudai:

Irina Judina: darbuotojai tvarkyti aplinką varyti ir prievarta

Šeštadienį prie visoje Lietuvoje vykusios akcijos „Darom 2010“ prisijungus mažmeninės prekybos centro „Maxima LT“, kai kurių parduotuvių darbuotojai tvarkyti parduotuvių aplinką buvo varomi prievarta. Nepaisant to, kad daugelis jų norėjo prisijungti prie akcijos kitose vietose ar leisti laisvas nuo darbo dienas su šeima – darbuotojai buvo priversti gerą pusdienį švarinti prekybos centrų vidų ir parduotuvių prieigas.

 „Profesinė sąjunga sulaukė pranešimų, jog šeštadienį, tiems darbuotojams, kuriems buvo laisvadienis, buvo pasakyta, kad jie turi atvykti į darbą ir sutvarkyti parduotuves. Visiems buvo išdalinti lipdukai su užrašais „Maxima. Imu ir padarau. Darom 2010“. Vieniems paskirta plauti langus, valyti sandėlį, virtuvę ar kitas patalpas, kitiems nurodyta surinkti šiukšles aplink prekybos centrą“, – sako Samdomų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Irina Judina.

 Pasak profesinės sąjungos pirmininkės, pasirinkimo darbuotojai dažniausiai neturi jei jiems tiesiogiai teikia nurodymus prekybos centro vadovas. „Gyvename tokiais laikais, kai nesutikimas ar prieštaravimas, netgi nepatogių klausimų uždavimas girdint kitiems gali grėsti atleidimu. Todėl nepaisant to, kad niekas net nekalba apie mokėjimus už papildomas darbo valandas – daugelis žmonių paklūsta ir uoliai vykdo paliepimus“, – komentavo I. Judina.

 Samdomų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė apgailestavo, kad gražios akcijos tikslai taip lengvai iškreipiami kai kurių verslo atstovų. „Nors šios bendrovės pranešimuose teigiama, kad prisijungimas prie akcijos bus savanoriškas, tačiau faktai rodo ką kitą. – teigia Irina Judina. – Man apmaudu, kad viešiesiems ryšiams skiriama daugiau dėmesio nei darbuotojams, kurių darbo dėka ši verslo sritis neša pelnus net krizės metu“.

 Profesinės sąjungos duomenimis šia akcija panašiu būdu pasinaudojo ir UAB Lelija administracija.

Daugiau informacijos:
Samdomų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė
Irina Judina
Mob. 8615 27478

„Kaip negražu!“ – pagalvojau ir … parašiau laišką „Maximos“ atstovei spaudai, kuriame pacitavau profsąjungų pareiškimą ir uždaviau tris klausimus:

 • Ar Jums yra žinomi tokie faktai? 
 •  Jei taip, ar tokia buvo oficiali bendrovės „Maxima“ politika ar tik atskirų padalinių vadovų asmeninė iniciatyva?
 • Jei pranešime minimi faktai neatitinka tikrovės, ar bendrovė ketina imtis kokių nors teisinių veiksmų jiems paneigti ir savo reputacijai ginti?

Po kelių valandų gavau „Maxima LT“ atstovės spaudai Renatos Saulytės atsakymą:

…Dėl akcijos „Darom2010“. Kaip ir visų 100 tūkst. akcijos savanorių, taip ir MAXIMA darbuotojų darbas šį savaitgalį tvarkant aplinką buvo tik savanoriškas. MAXIMA bendrovė parėmė akciją „Darom2010“, skirdama aplinkai tvarkyti reikalingų priemonių – dovanojome 50 tūkst. šiukšlių maišų, kurie buvo išdalinti akcijos savanoriams visoje Lietuvoje. Taip pat paraginome savo darbuotojus pagal išgales patiems ar drauge su šeimos nariais prisijungti prie šios gražios ir prasmingos pavasario iniciatyvos ir susitvarkyti artimiausią aplinką šalia parduotuvių. Nusprendėme pradėti tvarkytis nuo savo kiemo ir vėliau visi drauge sutvarkyti šalia parduotuvių esančias stovėjimo aikšteles, parkus, skverus, miškelius.
 
Norą prisijungti prie akcijos pareiškė apie 2000 parduotuvių bei bendrovės administracijos darbuotojų, nors MAXIMA prekybos tinkle Lietuvoje jų dirba per 15 tūkst. Visi darbuotojai, jungtis ar nesijungti prie akcijos sprendė individualiai, dalis darbuotojų turbūt turėjo kitų planų – šeštadienį ilsėjosi ar tvarkė aplinką šalia savo namų. Tai buvo individualus kiekvieno iš darbuotojų sprendimas. Tie, kurie atėjo padirbėti, atsivedė ir savo šeimas, draugus. Tie, kas nepritarė visuotinės savanoriškos talkos idėjai, akcijoje tiesiog nedalyvavo.
 
Neturime jokios informacijos, kad parduotuvių ar administracijos darbuotojai būtų verčiami jungtis prie akcijos ar jiems būtų daromas spaudimas. Apie akciją, oficialią bendrovės poziciją savanoriškai palaikyti šią akciją ir kvietimą jungtis prie jos visi darbuotojai buvo informuoti vienodai – bendrovės darbuotojams buvo išplatintas oficialus pranešimas apie akciją, jos prasmę ir eigą. Ši informacija buvo vieša ir visiems darbuotojams prieinama. Apie tai, kad MAXIMA galimai vertė darbuotojus dalyvauti talkoje sužinojome šįryt iš spaudos, profesinės sąjungos taip pat į mus nesikreipė.
 
Esame socialiai atsakinga visuomenės narė ir dažnai savo darbuotojus raginame prisijungti prie įvairių socialinių iniciatyvų – tvarkyti aplinką, tapti neatlygintinais kraujo donorais, paaukoti skurstantiems ir pan. Skaudu tik tai, kad net pačios gražiausiose ir kilniausiose iniciatyvose bandoma ieškoti neigiamų aspektų. Nepaisant visko, savo darbuotojus dalyvauti panašaus pobūdžio akcijose raginsime ir ateityje. Jei akcija „Darom“ bus organizuojama ir kitąmet būtinai kolektyviai ir vėl prie jos prisijungsime.
 
Kaip ir minėjau, dėl šio konkretaus atvejo profesinės sąjungos į mus nesikreipė, nesame iš jų gavę jokių oficialių ar neoficialių raštų su prašymu pakomentuoti, patvirtinti ar paneigti tam tikrą informaciją. Mums metami rimti kaltinimai, tačiau nežinome ar jie pagrįsti ir kuo pagrįsti. Mes net nežinome, kokiais savo veiksmais galėjome duoti  šiems kaltinimams pretekstą? Juk prie šios akcijos jungėsi ir kitų įmonių darbuotojai? Ir tokių įmonių buvo ne viena.  Mums mestus kaltinimus išnagrinėsime (jų kilmę, pagrįstumą ir pan.). Tuomet ir spręsime, ko imtis, kad apgintume savo reputaciją.

Išvadas darykite patys.

P.S. Jei kam įdomu, „Maximose“ iki šiol neperku.

(11 balsų, vidurkis: 4,27 iš 5)
Loading...
 • Tai čia ir taip aišku kad viešai jie nesakys kad vertė darbuotojus per savo laisvadienius eiti tvarkytis.Manau kad kiekvienam iš darbuotujų buvo pateiktas dvirprasmiškas pasiūlymas – arba eini ir tvarkais, arba … Manau toliau ir taip aišku.

 • s h o p i n g and f u c k i n g- toks spektaklis buvo. Gaila, bet autorius ne maxima

 • Matyt, vėl iš naujo teks pradėti nebepirkti „Maximose“.

 • Artūrai, pats supranti, kad atstovė spaudai KITAIP ir negalėjo atsakyti. Šiuo atveju esi teisus, kad išvadas reikia mums patiems pasidaryti. Kitip tariant, reikia nuspręsti, kuo labiau norime tikėti. Aš labiau tikiu žmonėmis ir profsąjunga. Nemanau, kad jiems yra nors koks argumentas meluoti. O Maxima gelbsti savo reputaciją. Beje, keista vadinti reputacija dalyką, kurio ir taip nebuvo…

  • Dainiau, nenorėčiau sutikti. Jei pavyzdžiui, tai ką rašo, profsąjungos yra tiesa, tačiau prieštarauja bendrovės politikai, atstovė spaudai galėjo pasakyti, kad tie, kurie vertė žmones dirbti savaitgalį, prisidengdami visuomenine akcija, buvo nubausti ar net atleisti iš darbo už kenkimą bendrovės įvaizdžiui…

   • Skeptikas

    O kodėl tai, ką rašo profsąjungos, turėtų būti didesnė tiesa, negu tai, ką rašo atstovai spaudai?

    • vasia

     Matyt draugu neturi kurie dirbtu (o) maximoje ar seniuose. Nekiltu jokio itarimo. Ju stilius- rytoj renkames 9.00 ir taskas. Kaip ir mokamos darbo valandos prasideda pries 1h ir baigiasi 1h po darbo laiko. O seniuiose dar pries darbo laika religiniu paskaitu apie dorove ir morale paskaitydavo. Linkejimai

     • Skeptikas

      Bet turiu pažįstamų, veikiančių profsajungose… Bet draugai ir pažįstami – ne esmė. Esmė tai, kaip realiai dirba visokios maximos ir kaip į tai reaguoja visokios profsąjungos. Parašyt laišką kur nors į spaudą – lengviausias kelias.

     • vasia

      skeptikas, negi nori kad profsajungos vardan protesto isssizudytu ? Dar smagiau, kad kasininkes nuo minimumo dar ir profsajungom basliuoja nuo algos.

 • Petriukas

  Ale gera kontora ta Maxima, pasinaudodama socialine akcija sutaupė ant parduotuvių tvarkymo. Net negaliu įsivaizduoti, kas tų žmonių, kurie sugalvojo schemą, galvose darosi O_o

 • Skeptikas

  Tikėjimas – įdomus reiškinys… Nebūtinai racionalus, nebūtinai gražus ir teisingas – priklauso nuo daugybės nepamatuojamų dalykų.
  Man kažkodėl atrodo, kad tokios nykios profsąjungos taip pat turėtų susirūpinti savo reputacija. Jos kaip nors kitaip pamėgino ginti savo narius ir kitus darbuotojus nuo tokio siaubingo administracijos spaudimo? Ar viskas, ką jie gali – tai įmesti kažkokį laiškelį į maximų nemylėtojo Račo dėžutę?

 • mdxacuk

  Kažkaip senokai bebuvau girdėjęs apie tai, kaip maximose engiami darbuotojai, o kasininkės verčiamos kiaurą dieną sėdėti kasose su pampersais. Nu ir prašom, yra pagaliau naujienų. Ko gero, krizė baigiasi.

 • kirvis

  man tai irgi juoka sukele sitos profsajungos vadoves emailas :) kas jus per profsajunga jei negalit tinkamai savo darbuotoju apgint o tik rasinejat laiskelius akivaizdziai pries ta imone nusistaciusiam veikejui?kodel nefiksuoja tokiu raginimu ir neina i darbo inspekcija o tik prisidengia bendrom frazem ale verte dirbti.kas cia per profsajunga kuri vietoj to kad eit pas imones vadovus ginti savo pozicija iskart lekia pas Raca?

  • įspūdis toks, kad kalčiausias, kaip visada … Račas…:) Bet profsąjungas noriu apginti, nes tas laiškas tikrai buvo adresuotas ne tik man vienam. Spėju (nors negaliu savo spėlionių pagrįsti), kad jį gavo visos žiniasklaidos priemonės.

   • Skeptikas

    Račas nekaltas, kalta… nežinau, kas kaltas. :) Bet pritariu daugeliui kirvio minčių. Jei jau maxima – laukinis kapitalizmas, tai toks netgi susenusioje Vakarų Europoje buvo „perdirbtas“ tikrai ne laiškų rašinėjimais. Nesvarbu, kiek adresatų tas laiškas pasieks. Nemėgstu spamerių. :)

 • Debas

  „Jei kam įdomu, “Maximose” iki šiol neperku..“, wow!!! Gal Jus, Arturai, ir i „Akropoli“ neinate? Gal jus kartai netikras lietuvis :DDDD

  • mielas Debai, jei mano žinios teisingos, tai visi mano žinomi tėčio ir mamos protėviai buvo lietuviai, tad manau esąs tikrų tikriausias lietuvis pagal kilmę. „Akropolyje“ paskutinį kartą buvau, manau, prieš kokius porą metų.

   • mano galva, grynakraujiškumu neverta didžiuotis, vertinant dabartinio mokslo tyrinėjimus :)

   • debas

    As mat esu senas „emigeris“ (nuo 1999), ir del to lietuviu meile Akropoliui man gana mistine ;) Vistik pasirodo yra zmoniu, kurie zino kitu vietu savaitglaiui praleist :D

 • Valdas

  Šiuo atveju galiu remtis tik savo subjektyviomis emocijomis ir jos nėra Maximos pusėje. Aš savo įmonėlėje grynai savanorišką talką skelbiau penktadienį darbo laiku ir paraginau šeštadienį prisidėti prie bendro gerbuvio.

 • dariusm

  žiūriu atstovė spaudai neprastai savo darbą atlieka. Tokio ilgumo makaronų pakabint apie nieką reik sugebėt. Gal už spaudos ženklų skaičių algą gauna. O būtų užtekę ir vieno sakinio. Tiesą pasakius, vistiek neįtikino, galėjo tiek nevargt.

  • arta

   spaudos atstovu profesija jau seniai save diskreditavusi. Uz siu zmoniu pasisakymu jau nematai jokio zmogiskumo. Vos ne klausytum TSKP CK sekretoriaus kalbos.
   Beje ir pati Maxima atrodo dar gyvena sovietu laikais, kai i tokias talkas, demonstracijas pagal komanda versdavo eiti. Tiesiog siaubas, jei net ir tokia Renata Saulytė net nesuvokia, kad prie tokiu akciju, kaip „Darom“ ne kolektyviai reikia prisidet, o bent karta duot zmogui suvokt, kad ir jis pats asmeniskai individualiai gali pats kazka padaryt – ir naturaliai pajaust kolektyvizmo dziaugsma. Bet gal Maxima ir siekia, kad ju darbuotojas staiga nepasijustu laisvu individu. Juk pas juos „Apie viska pagalvota!“ :))

   • Gintautas

    Miela, arta, prašome nenusišnekėti. Atstovų spaudai profesija nėra nei save diskreditavusi, nei diskredituota. Akivaizdu, kad menkai suprantate profesijos reikalus, nes jau ir pavadinimą iš „atstovas spaudai“ perdarote į „spaudos atstovas“, kuris, beje, turi visiškai priešingą prasmę.
    O jei giliau psainagrinėtumėte, tai būtent atstovai spaudai ir/ar komunikacijos specialistai labai prisidėjo, kad dabartinis verslas būtų atviresnis žiniasklaidai ir visuomenei. Gal ne visuomet tai 100% pavyksta, bet „spinner’ių“ yra mažuma. Artūras neduos sumeluoti…

    • arta

     na, manau, pats suprantate, kad zodziai vietomis sukeisti tik is greicio ir to net nevertetu akcentuoti :)
     Tuo tarpu man imone visada atrodo patikimiau, jei su visuomene bendrauja jos vadovas, o ne per atstova spaudai, kaip tam tikra „diplomatijos atstova“ imoneje. Aisku, reikia pripazinti, kad ne visi geri vadovai gali buti ir geri oratoriai. Bet siuo atveju tokią talką „per prievartą“ sugalvojo Maximos/padaliniu vadovai, tuo tarpu atsakineja atstovas spaudai, graziai, mandagiai ir, svarbiausia, teisingai :)
     Kalbant apie tai, kiek verslas Lietuvoje yra tapes atviresnis ziniasklaidai ar visuomenei, tai cia kiekvienas sprendzia atskirai. Kalbant apie verslo imones, as tikra vaizda susidarau, kalbantis arba klausantis imones vadovo, o ne „ivaizdzio puoseletojo“. Tuo tarpu analitiku nuomone, lyginant Lietuvos ir Vakaru rinku imoniu atsiskleidima visuomenei, tai lietuviams dar labai toli iki vakarieciu. Greiciausiai tai ir ne atstovu spaudai beda, bet kartu labai abejoju, ar jie labai jau „serga“, kad ju imone kuo labiau atsiskleistu, ar tik transliuoja tai, kas reikia ir kad kuo patraukliau atrodytum.

  • aidas

   na jo, taip visada, kuo daugiau šneka, tuo labiau įtartina…ir ką ten apie tuo XXX sako ? :)

 • Gintautas

  Nerealu. Galjo pavadinti akciją „Darom per prievartą“… :) Įdomu, ar bus koks nors tęsinys?

 • Ričardas

  Artūrai, tačiau „IKI“ darbo sąlygos dar blogesnės. Seniau peikiau „Maxima“, kad išnaudoja darbuotojus, bet (daug metų artimas žmogus dirba) „IKI“ naudojama vergvaldžių politika. Pasakoti apie jų „triukus“ galima būtų ir visą dieną, bet ką gi… juk „Maxima“ pats šetono vaisius.

  • lida

   Kažkurį tinklą, kaip mažesnę blogybę, juk reikia pasirinkti – amžinai svečiuose nevalgysi.

 • tai, kad išplatinote profesinės sąjungos laišką yra gerai.

  bet visa kita panašu į tokį vaizdelį:

  blogo autorius perskaito profsąjungos laišką ir pagalvoja: „Jergutėliau, argi Maxima galėtų taip pasielgti? Reik, teisingumo dėlei, paklaust pačios Maximos“. Surašo laiškelį, gauna atitinkamą atsakymą, jį perskaito ir laimingas sušunka: „Taip, taip! Aš visada žinojau, kad Maxima negalėjo taip pasielgti. Jie tikrai ne tokie….“

 • Saulius

  aha, aš irgi Maximose neperku. Gaila, kad lipduko ant automobilio nepavyksta gauti.

  Įdomiausias aspektas čia matyt tas, kad nepaisant to, buvo verčiami darbuotojai tvarkyti tas parduotuves ar ne, tačiau išvydę tokią žinią, mažai kas suabejojo, kad taip nebuvo. Dabar pagalvokim, ar tokia žinute lygiai taip pat patikėtumėm, jei vietoje Maxima būtų įrašyta kita bendrovė.

  Tai blogi darbai yra kai svarmuo, kuris tempia žemyn, kai nuo dugno bandai atsiplėšti.

 • Man nepatiko profsajungos pranešimo spaudai nekonkretumas: „…kai kurių parduotuvių darbuotojai… „, manau profsajunga pranešime spaudai galėjo nurodyti žinomą parduotuvių skaičių, kurių darbuotojai buvo verčiami valyti parduotuvių patalpas. Tada bent jau būtų galima daryti išvadas, ar tai buvo pavienių parduotuvių vadovų iniciatyva, ar bendra maximos politika. Nes nesinori darytis išvadų iš galimos profsajungos savireklamos ar „socialiai atsakingos“ įmonės atstovės spaudai diritambų, ar net i6 mažos užuominos, kad „neperku maximoje“ !

 • Fui. Iš pradžių savo tinklaraštyje gavau kritikos, kam šioje akcijoje dalyvauju, o dabar paaiškėjo kažkokie negražumai :(

 • nerijus

  PC nieko naujo…
  2007- 2008 m. m. ( ne krizės metai )Alytus. PC prie degalinės.
  Pareigybė- kasininkas/ -ė.
  Darbo pobūdis- kasininko darbas.
  Dirbo net penkiose pareigybėse:
  kasininkas/ -ė,
  sandėlininkas/ – ė,
  valytojas/ – a,
  salės darbuotojas/ -a,
  prekių priėmėjas/ -a,
  konsultantas/ -ė.

  Šiuo metu šis žmogus dirba Anglijoje ir sakosi, kad daugiau čia ( Lietuvoje ) jo kojos nebus. Gaila, žinoma, bet toks tas gyvenimas…
  Dėl visko kalti miestelėnai,..nes miestelėnas ne žmogus, o tarnas ir nevisprotis.

  Jei tai būtų graži PC iniciatyva, tai sveikintina, bet mažai tikėtina ( neįmanoma ). Žinoma, samdyti įmonę, kuri sutvarkyti teritoriją- brangu.Palauksim akcijos ir darbuotojai/ tarnai sutvarkys nemokamai.

  p. s. palaikau Artūro ryžtą ir iniciatyvą- neperku maximoje. Mėgiamiausios apsipirkimo vietos: PC ( ne maxima ) ir populiarėjantys Ūkininkų ir ne ūkininkų turgeliai.

 • nerijus

  Negaliu teigti, nes tiksliai nežinau. Bet…
  Ar PC teritorija yra išnuomota pagal panaudos sutartį ar priklauso kaip privati nuosavybė?..

  • WU

   Kas čia per sutarties rūšis „panaudos nuoma“?

   • nerijus

    WU

    Rašant keitėsi mintis ir nepastebėjau. Miestelėnams atleidžiama. Juk nesu mėstietis ar MYŠčionis?..
    Kitą kartą, kai neturėsi ką parašyti, tai prisikabink prie Kūrio, tfu, prie stulpo…

 • laila

  Jūs dar stebites?Dalyvauti šioje akcijoje buvo verčiami ne tik „Maxima“ darbuotojai…Artūrai, gaila, kad nesame draugai, turiu žymiau daugiau info apie šį purviną reikalą nei Jūs.Gaila…

  • Ričardas

   Gal laikas taikytis? Pavasaris juk!

 • Jo, keista, kai kurie neapsiperka MAXIMOSE… nieko, ne bėda

  užtat visa likusi Lietuvėlė eis kaip banda paskui D.Grybauskaitę apsipirkinėti į MAXIMA :))

  :)

 • Akcijoje „Darom“ dalyvauja šimtai tūkstančių žmonių ir galimai melagingi vienos ar kitos pusės veiksmai ar skleidžiama informacija manau kenkia šiai gerai vinciatyvai.
  Ir jeigu būtų galima Artūro paprašyti, kad neumirštų šitos temos ir pasidomėtų ką išsiaiškino maxima, nes atstovė spaudai tai pažadėjo padaryti. Ir gal profsajunga galėtų patikslinti, kiek jų žiniomis darbuotojų buvo verčiami priverstinai dirbti.

 • Tadas K

  Manau reikia atsizvelgti i maximos padaliniu valdymu lygmenis. Tikrai nemanau, kad auksciausiame maximos valdymo lygmenyje (gen. direktorius, regionu virsininkai ir etc.) buvo priimtas sis sprendimas. Taciau tikiu, kad zemesniajame (parduotuviu vadovai) tikrai galejo buti priimti sprendimai siekiant pagerinti padalinio darbo efektyvuma.

 • Nedraugas

  Kodel Jus manote, kad tik dali sovietmecio reikia sugrazinti – talkas? Manau, geriau sugrazinti visa, su priverstiniu dalyvavimu, Leninu, nesanciu rasta, ir panegirika spaudoje. Siuksles tos tinginiu sajungos – kaip ir daugelis kitu Zmoniu prezidentes akimis – siuksles! Apsivalykim nuo ju!

 • Paulius

  Arturai siulyciau pasiklausti profsajungos ar tikrai Maximai nesiunte sio pranesimo. Pagal viesuju rysiu nerasytas taisykles panele R. Saulyte galejo ir pameluoti, arba kaip iprasta tos srities atstovams sakyti: „isivele klaida“, „manes nepasieke visa informacija“ ir t.t.

 • Corot

  Manau, vietinių maksimų vietiniai vadukai nutarė pasinaudoti akcija ir darbuotojų laisvadienių sąskaita apsiplauti itin apšnerkštas patalpas. Atstovės spaudai atsakymo laukiau tokio, kuris paaiškintų, kurioje parduotuvėje vyko prievarta, ir kad tos parduotuvės vadovybė nubausta.

 • 42

  Tai, kad PR robotukas nieko ir neneigė.
  Cituoju Iriną Judiną:
  „Vieniems paskirta plauti langus, valyti sandėlį, virtuvę ar kitas patalpas, kitiems nurodyta surinkti šiukšles aplink prekybos centrą“

  cituoju Saulytę ( :) ):
  „Nusprendėme pradėti tvarkytis nuo savo kiemo ir vėliau visi drauge sutvarkyti šalia parduotuvių esančias stovėjimo aikšteles, parkus, skverus, miškelius.“

  „nusprendėme pradėti tvarkytis nuo savo kiemo“ Saulytės tekste įvelia šiokį tokį dviprasmiškumą, nes „savas kiemas“ gali būti ir sandėlys ir lentynos ir grindys, direktoriaus namo kiemas.
  Aišku, „nusprendėme“ savanoriškai.

 • Ogis&Co

  Na, labai smarkiai smerkdami maximas, neuzmirskim, kad tos maximos mums nupirko referenduma ir naryste EU. Toks stilius – ka norim, ta su jumis ir darom… Man nepatinka, bet gal kitaip neiseina?
  Tauta ilgisi tvarkos, o maximose tvarka yra.
  P.S. As maximose taip pat neperku, nebent darbo reikalais.
  Daryme dalyvausiu, kai issives praeitu metu maisus – kol kas metosi pamiskej salia padangu kruvu.

  • nieko ji nenupirko.

   ta akcija tik parodė, už kiek ir kaip lengvai lietuviai galėtų parduoti savo kailį.

 • Fredis*

  man Maxima yra –

  – Šiaurės Atėnai (kas nežino Atėnai – Graikijos sostinė) + LTSR ;

  Socializmas su nežmonišku veidu.

  Ten viskas ne taip – ne tos spalvos, ne tie kvapai, ne tos pardavėjų šypsenos, net prekės suverstos (išdėliotos) lentynose ne taip. Nenuostabu, kad savininklai davė nurodymą šeštadienį darbuotojams apsikuopti apšnerkštas patalpas.
  Gaila, kad tai viena sėkmingiausių lietuviškų verslo kompanijų, šia prasme aš ne patriotas, širdis srūva krauju, kai savo sunkiai uždirbtą litą reikia išleisti IkI arba Rimi parduotuvėse, šių įmonių uždirbti dividendai tiesiu taikiniu nukeliauja į Vokietiją ir Šiaurės Europos šalis.

  • Fredi, ar tai reiškia, kad solidarizuojiesi su Raču Maximos boikote? Gal tai yra pagrindas Didžiajam Susitaikymui?

  • mdxacuk

   Nei vienas kitas tinklas neturi tokių prabangių padėvėtų prekių su raudonom etiketėm skyrių kaip Maximos. Sunkmečio laikais tai yra tikras gėris pensininkams bei šiaip stokojantiems . Jei ne Maximos, dažnas pensininkas numirtų, taip ir nespėjęs bent kartą paragauti gero prancūziško sūrio už 120 Lt/kg, mokėdamas gal tik pusę to, ką iš jo lupa tautinis oligarchas Trumpa už savo tolimo sūrio skonio gumą su kvapais, identiškais natūraliems. Užtat jei jau ateina dramatiškas momentas pasispausti ir rašyti atleidimo įspėjimus nesupratingiems darbuotojams, galbūt geriau laikinai atsisakyti savo abejotino racionalumo principų ir atsigręžti į šią dar galbūt neišnaudotą galimybę palaikyti prestižinį savo šaldytuvo turinį. Tuo labiau, jeigu SODROS skaičiuoklė nerodo ypač didelio asmeninio indėlio į pensijų sistemą ir prognozuoja vidutiniškai niūrias perspektyvas ateity. Savo ekonominį elgesį grįsti keršto principais globalios ekonomikos sąlygom iš viso kvaila, o lietuviškų įmonių atžvilgiu tai tiesiog kenkėjiška. Maximos yra vienas didžiausių darbdavių Lietuvoj. Pirkdamas maximoj ir dar lietuviškas prekes tu duodi darbo bendrapiliečiams ir stabdai nevilties emigraciją bei tautos nykimą.

   • nerijus

    „Pirkdamas maximoj ir dar lietuviškas prekes tu duodi darbo bendrapiliečiams ir stabdai nevilties emigraciją bei tautos nykimą.“

    ???

   • bbk

    Nepirkdamas maximoje lietuviškų produktų, bet pirkdamas juos Rimi ar Iki, lygiai tiek pat duodi darbo ir stabdai emigraciją. Dar geriau būtų nepirkti nei maximoje, nei rimi ar iki, o eiti į vietinius turgelius ar mini parduotuvėles. Tada mažmeninės prekybos gigantai (LT / LV) pajutę pardavimų mažėjimo tendenciją imsis veiksmų. Didins investicijas į kultūrą, kultūrinius renginius, dar daugiau rems įvairius fondus, kad tik kuo plačiau matytųsi pastarųjų brandai. To pasekoje ir smulkusis verslas ir kultūra suspurdės.

    • mdxacuk

     Dar geriau būtų nepirkti ir iš turgelių, o viską augintis pačiam – cibulius ir morkas ant palangės, o vištas ir paršiukus balkone. Tada į kultūrą investuos ne tik prekybos tinklai, bet ir ūkininkai. Tai jau tikrai kultūra suspurdės.

     • Kam čia dar augint? Išsikviečiam žiniuonių iš Indijos ir apmokys kaip tik vandeniu ir oru gyviems būt… :)

 • christa

  su maxima tikrai kazkas negerai..pries pora dienu vakare pirkdama piena mazytej maksimytej nuklausiau dvieju pardaveju pokalbi – kalbejo apie trecia moteriske, kuria ishmete kaip muse is barsciu uzu tai, kad zmogus dirbes tik menesi per pika ir matyt stresa simta litu berods netiktu paime. pasibaisejau :( zmogus pigesnis nei simtine..

 • Vaidas

  Hm, na spartėjant emigracijai, manau, kad jau greit ateis tokie laikai, kai nei maxima nei seniai, iki ir visi kiti Lietuvos ,,geidžiamiausi darbdaviai“ negalės diktuoti savo sąlygų.

 • xe

  Tu geru darbdaviu pilna, ypac kur LDB skelbiasi. Rinktine publika ;)

 • A.Z.

  Tai aš ilgiau Maximoj neperku – nuo 2008 sausio 2-os. Panašu, kad rekordas bus mušamas ir toliau.

 • :/

  Aš žinau valstybinę įstaigą, kur buvo „savanoriškai“ darbuotojai kviečiami valyti įstaigos aplinką vietoj to, kad būtų kur nors parką vaikams sutvarkę…Deja, graži akcija vietom išvirsta į „pakazuchą“ ir prievartinį darbą.

 • Linas

  prisijungių prie visų aukščiau rašiusių:aš taipogi neinu apsipirkti nei į „Maximą“,nei į IKI,RIMI,NORFą ar kokį Centą su senukais.Ten eina mano žmona ir viską nuperka,nes turi kitokį požiūrį į mus dabar kamuojančias problemas(kiek čia kalta ES – spręskite patys).Vis tik šis mano apsisprendimas man pačiam suteikia moralinį pasitenkinimą,gerai,kad ir gerb.A.R.tam pritaria.Beje,rinkdamas įv.šiukšles šeštadienį(daugiausia,kaip ir visoj Lietuvoj,surinkau nuorūkų ir prezervatyvų),galvojau,ko dar artimiausioj ateity atsisakyti,siekiant ideologiškai palaikyti samdomus darbuotojus.

 • nerijus

  Skiriama maksimkom:

  Lenininė šeštadienio talka (subotnikas). Visi, kas gyvas, Maskvoje kruta, dirba, pluša. Visur raudoni plakatai iškabinti. Leninas žiūri pro savo kabineto langus… Žiūri valandą, dvi, paskui prieina prie telefono, paskambina Dzeržinskiui ir, pasipiktinęs, šaukia:
  – Kokia netvarka! Šiandien talka, reikia eiti dirbti, o mano pripučiamą rąstą kažkas pavogė!

 • Rytis I

  Keista, kad darbuotojai užsiima ne savo darbu. Valytojai jau atleisti? Ar taip dabar bus kiekvieną šeštadienį? Ar metus apsišiukšlinę jau gyvens, – nelabai suprantu komercinės naudos iš pc vadovų pusės.
  Tiesa pasakius ir pardavėjai ir apsauginiai dirba beje valytojais, sandėlininkais – tai teko matyti ir kituose tinkluose. Gal todėl, kad maximoj retai būnu. Matau kasdien konkrečiame ikiuke. Tai normalu? O kad darbuotojui diktuojamos neteisėtos darbo sąlygos ar kad jis išmetamas į gatvę dėl smulkmenos – kur gi tada žiūri tos prisidauginusios profsąjungos? Beje, štai ši susikūrė tik praeitų metų pabaigoj, kiek ja galima pasitikėti, ir nelabai suprantu dar, ką reiškia „samdomų darbuotojų profsąjunga“? Ar laisvai samdomų, dirbančių puse etato, bendrai visų – o gal visų visų (pavergtųjų)? Cituoju – „jos branduolį sudaro „Norfos“ Lazdijuose darbuotojai, taip pat yra atstovų ir iš kitų prekybos tinklų – „Maximos” bei kaip juridinis asmuo veikloje dalyvaujančios „Iki“ darbuotojų profesinės sąjungos“. Čia jau įdomumo dėlei reiktų pasiaiškinti ir kitą dalyką, – ką konkreti profsąjunga ir kuria linkme (ir prieš ką) nuveikė šį pusmetį. Šiaip, be jokio asmeniškumo.

  • nerijus

   Ryti I

   Nebijai tapti miestelėnu?..
   Vienos iš didžiausiųjų prof. sąjungų senai parsidavę Vyriausybei ( krizės sutartimi ) ir primenu, jog jos asignuojamos iš Valstybės biudžeto, tad, nėra ko stebėtis pagal kokią muziką šoka?..

   • Rytis I

    Tai kad seniai toksai esu – kaip tik todėl gal visa kas nauja kelia šiokį tokį įtarumo paranoidinį refleksą…:) O jei rimtai, profsąjungai turbūt svarbiausias aprėpties kriterijus, konkrečiai ši profsąjunga pakolkas neturi savo prezentacijos tinkluose, bent jau neradau. Aišku, gerai jog problema keliama, bet… Ar tokiu būdu nors viena išsprendžiama?

    • Man asmeniškai šis profsąjungos pranešimas, daugiau priminė savireklamą.

    • Rytis ne Miestelėnas.

     • nerijus

      Miestelėnai, kurie nekenčia Navicko ir visų liberalių zuokinių( tiesa pagal Valentiną )?..

     • Rytis I

      Taip, turbūt būsiu eilinis statistinis miestelėnas (esm). Bet kuris miestelėnas visgi siekia ištrūkti iš miestelio kultūrinių gniaužtų. Ir tai yra gerai. ESM perkasi žemės lopą tik tam, kad ganytųsi jo nuo smogo apkvaitęs šunelis bei pats (su šeima) gertų arbatėlę, apsisodintų ligūstrais ir laipiotų į palėpę ieškoti internetinio ryšio. Beje, jam trūksta jo pačio užauginto ir išpuoselėto PC (yra tik kioskas WC). Miestelėnas gi“iš didžiosios“ siekia reprezantyvios moters galūnės, sovietinius laikus kompensuoja blizgančiom geležėlėm, o sklypą perkasi, kad pakeistų upės vagą ir sufomuotų sau atskirą salą. Bet šiaip tai tas pats…

 • Julius

  Ir aš neperku maximose :)

  • Mantoske

   Atleiskite, bet tokia ir panašios nuostatos atrodo idiotiškos.

   Aš perku, kur patogu, yra tinkamos kokybės prekės už tinkamą kainą. Pagal šiuos kriterijus pirmauja Maxima ir Rimi. Visa kita – beviltiška.

   Tiesa, turgus irgi kai kam tinka.

   Nepirkimas „Maximose“ – panašu į religiją. O Račas juk nereligingas?

   • lida

    Ko stebėtis, kad, pav., pas katiną yra katiniškos nuostatos ?

 • Cha Cha Cha, pamiršote, kur gyvenat, gerb. inteligentėliai?

  Stebitės, „kaip taip galima“?

  Piktinatės, kad pseudoprofsąjungos nieko daugiau nesugeba, tik paloti?

  O jūs žinote dvi tokias patarles:
  1 – Kaip pasiklosi, taip išsimiegosi.
  2 – Įleisk kiaulę į bažnyčią, ji ir ant altoriaus užlips.

  Tai štai, mano numylėtieji intelektualai per visus galus, pasiklojome BENDROMIS JĖGOMIS taip gerai, kad dabar kiaulės ne tik lipa ant visų įmanomų altorių – dabar jos čia gyvena bei dauginasi неотходя от кассы.

  Užtenka pasižiūrėti į snukius pirmose Katedros klauptuose.

  O jūs daugiau nieko ir nesugebat tik išdidžiai boikuotuoti vieną kuilidę, nešdami savo pinigus kitiems kuiliams.

  SISTEMĄ reikia keisti NUO PAT PAGRINDŲ ant kurių ji pastatyta, protabokščiai gerbiamieji, o jūs tik makaluojate liežuviais ir IMITUOJATE sąmoningumą, beprasmiškai kovodami su PASEKMĖM.

  NeTiesa.lt

  • miela NeTiesa, paprašyčiau tamstos atsargiau rinktis žodžius ir išsireiškimus. Nepaisant to, kad tamstos įžvalgos labai gilios, o patarimai labai vertingi, pabandykite kitą kartą juos surašyti naudodamas kultūringų žmonių kalbą.

   • Gerbiamam blogo autoriui, kaip Lietuvos medijos vimpelui tikriausiai vertėtų GILIAU susipažinti, ką apie tokius pasiūlymus „naudoti kultūringų žmonių kalbą“ mano kita pusė, kuriai tokie pasiūlymai yra teikiami…

    Labai nuoširdžiai ir be jokių išsidirbinėjimų siūlau peržvelgti vieno internetinio anonimuso pateiktą „Lietuvos kultūrinimo“ analizę:

    http://www.lietuviais.lt/dienorastis.php?data=20090108

    Perspėju, kad nekiltų nesusipratimų – ten medžiaga nieko neįžeidžianti ir surašyta visiškai ŠVARIA lietuvių kalba.

    • Valentinas

     Miestelėnizmas gryname pavidale.

  • Rytis I

   NeTiesa nors ir kratydamasi bei putodamsi bando pasakyti tiesą:) Aišku, nedidelis skirtumas. „Demokratijos tėvo“ neišgelbės socialistinė revoliucija. Smulkios krautuvėlės jau pasmaugtos. Versliukai pridaryti. Kaip tatai grąžinsi, ypač dabar – na nebent visai apie mokesčius pamiršti? Bet tada reiks stipriai atsukti ir revizoriaus biologinį laikrodį…

 • gied

  Aš irgi manau, kad tai labiau „lokalus“ atskirų parduotuvių tinkle sprendimas. Labai blogas? kažin, gal datą kitą galėjo parinkti. O apsitvarkyti savo darbą irgi reikia. Darbo vietos tvarkymas dažnai įeina į darbo instrukcijas.

  • nerijus

   Kasininkės darbo vieta kasoje, o ne maksimos teritorijoje. Tam yra aplinkos tvarkytojai ir valytojai.

   • gied

    Dėl to pilnai sutinku:) Jei nenumatyta kitaip darbo sutartyje ir pareigybinėje instrukcijoje, taip ir yra.

    • nerijus

     gied

     Va, ką aš ir noriu pasakyti, kad PC sutartyje yra numatyti „kiti“ atvejai. Tiksliai negaliu pacituoti, nes neturiu tos sutarties pas save :)

     • Gintautas

      Kad ir kas parašyta darbo sutartyje, jie (formaliai) negali tavęs priversti prieš tavo valią poilsio dieną talkininkauti plaunant lentynas ir langus.
      Deja, bet principingumas ir žodis „ne“ šiuo metu daugeliui „sveria“ mažiau nei būsto paskola arba vaikų mokslai.
      O maksima praleistų gerą progą pataisyti ar bent jau negadinti reputacijos, jei iš tiesų nenubaustų tų kaltųjų PC direktorių…

     • nerijus

      Gintautai
      Negali, bet priverčia…
      Kaip? Manau, kad nereikia aiškinti?..Su botagu nestovi ir neplaka. Visi tai daro „savanoriškai“.
      „Savanoriškai“ dalyvauja „subotnikuose“, inventorizacijoje ( savo laisvu laiku, nors inventorizacijos NEGALI vykdyti tos pačios įmonės darbuotojai ir pan. ), vidinių patalpų tvarkyme ( dažniausiai savo laisvu laiku )…
      Paklauskit eilinių miestelėnų, kurie tarnauja tokiems PC, kaip maksimkos, seniai, ikiai, rimiai ir t.t., ir pan. Jie daugiau papasakos.

     • Valentinas

      Neįžeidinėk garbingų kasininkių. Tai, kad žmogus dirba mažai apmokamą, sunkų darbą, dar nereiškia, kad jis yra Miestelėnas.

     • romas

      Dirbti yra labai nemalonus užsiėmimas. Man irgi nepatinka.

     • nerijus

      Taip romai.
      Ir man dirbti nepatinka, kai reikalaujama dirbti nesulygtą darbą.
      Galite nedirbti ir papildyti bedarbių gretas.

     • gied

      Taip, Nerijau – maksimos/senuku darbo salygos – didziausia paslaptis Lietuvoje. Tai imone, slepianti nuo darbuotoju ka reikia dirbti! Todel kiekviena karta yra siurprizas, kad reikia dirbti virsvalandzius (galbut neapmokamus), dalyvauti inventorizacijose ir panasiai.
      Man idomi siaip logika: jei darbuotojas susitaria dirbti imoneje, ir pamato, kad darbo salygos jo netenkina ir jis iseina… ka jis praranda? Dabar argumentai tokie, tarsi maksima istume darbuotojus i spastus, sie negali is ten iseiti. Gali. Per 2 sav, dar ir greiciau pagal susitarima su darbdaviu.

      Kitas klausimas: kodel toleruojamos tokios darbo salygos? O cia klausimas jau nebe maksimai. Cia klausimas darbo inspekcijai, teises aktams ir t.t. Jei maksima/senukai nepazeidzia jokiu isakymu, reiskia kad viskas yra legalu, ir zmoniu laisve yra apsispresti kad tai yra geriau negu nedarbas. Jei nelegalu, tai turi buti tvarkoma situacija.
      Jei ju negaudo, pirmi klausimai yra kas uz tai atsakingas ir kodel negaudo.

     • nerijus

      gied

      Nebūkite toks naivus…
      Puikiai žinote kokia situacija buvo, yra ir bus.
      Darbuotojas yra tik darbo jėga ir DK galioja tiek, kiek to nori darbdavys, t.y. kiek jis yra žmogiškas :)
      Retas, kuris kreipsis į teismą dėl DK pažeidimo jo atžvilgiu, nes tai kainuoja, o žinant, kad maksimkose alga būna kiek daugiau nei minimumas, tai- beprasmiška.

      Šimonytė kalba apie sąžinę mokant mokesčius, o Jūs kalbate apie žmogiškumą, santykiuose tarp darbuotojo ir darbdavio…Tai UTOPIJA!!! Geriausiu atveju- RETENYBĖ.
      Pagal Jūsų mintis, galima suprasti, jog emigruojama vien dėl asmeniškumų?..

     • Rytis I

      Tai visdėlto. Tuo metu, kai darbuotojai brazdina grėbliais apylinkes ir inventorizuoja įsisenėjusias prekes, – ką tuo metu veikia vienos ar net kelių profsąjungų atstovai? Kokis jų realus vaidmuo ir indėlis didesnės kontoros gyvenime, darbinių santykių priežiūroj ir tt.?

     • nerijus

      Jų vienintelis „vaidmuo“: laiku gauti „pašalpą“ iš valstybės biudžeto, reikalui esant ( parodyti, jog jie yra ir vis dar dirba ) pakalbėti per mass info priemones. Demokratijos vardan, šios institucijos turi ir privalo būti, bet kiek jos atstovauja dirbantį- sekantis. Juk ir darbdavys toks pat žmogus, kaip ir samdinys?..
      Neteigsiu daugiau, nei parašyta Tarybiniame kodekse, kad nesukelčiau užsimadacakinusių personų nemalonės, bet Tarybinis DK suteikė daugiau svertų profesinėms sąjungoms įtakoti darbdavius ar vykdyti streikus.

      Priverstinai besidomint Tarybiniu DK, užkliuvo vienas str.

      23 straipsnis. Darbo sutarties forma
      Darbo sutartis gali būti sudaroma tiek žodine, tiek rašytine forma.

      Neprimena nūdienos aktualijų, kai norima įteisinti „žodinę“ sutartį?..Kur didysis didžiųjų demagogų rėkimas, kad tai opa, kurią gautume iš tarybų sąjungos?
      Tylu, net musės nezyzia…

     • nerijus

      Dar vienas str.:

      68 straipsnis. Poilsio dienos
      Bendra poilsio diena yra sekmadienis.
      Ar ne apie tai pradėjo kalbėti ES biurokratai?..

     • gied

      Nerijau: yra DK punktai, kurie galioja bet kuriuo atveju. Pvz darbuotojas gali išeiti iš darbo. Jis neatsidurs blogesnėje padėtyje negu prieš ateidamas į tą darbą ir susipažinę su to darbo sąlygomis. Užbėgu už akiu: Jei ėmė paskolą – jie žinojo jau kokį darbą dirba ir visas rizikas turėjo įvertinti. Bėda tame, kad dauguma maksimos darbuotojų kito darbo nesusiras. Ir ne vien dėl krizės, o dėl to, kad savo laikų į maksimą priiminėjo visus kas tik norėjo – darbo jėgos trūko.
      Ir dėl emigracijos… problema ne darbdarviai, problema – jų trūkumas. Kai yra konkurencija tarp darbdavių, algos didėja ir nedarbas mažėja. O tą konkurenciją užtikrint ir skatinti turėtų valstybė. Gaila, bet smulkaus verslo LT nebelieka. Stambaus, orientuoto į eksportą, kuris galėtų parvežti pinigų į LT, taip pat nedaug. Tai – problema. Kurią išsprendus išsispręstu ir visų Onučių, dirbančių maksimose, darbo sąlygų klausimas. Nes jos galėtų rinktis

 • Laima

  Visu savivaldybiu, visu apskriciu ir joms pavaldziu istaigu – ligoniniu, biblioteku, mokyklu, darzeliu bei kti darbuotoju dalyvavimas yra butinas. Pamegink nenueiti, kai tokia bedarbyste… ir tvarkosi zmones ne savo mkirorajone ar kaime, o kur valdzia nurodo. Ir tas ,,Darom“ jau niekuo nesiskiria nuo leniniu talku… Stai Alytaus apskrities virsininko administracijos darbuotojai is Alytaus vyko i Varenos rajona, nes ten gyvena apskrities virsininkas. Apskritis ir uz transporta sumokejo…

 • nerijus

  Stebiuosi politine veikla ir iš to kylančiais klausimais net mūsų KT.
  Jei vieną kartą išaiškinta, jog pensijų ir biudžetininkų algų mažinimas yra neteisėtas ir pažeidžiantis Konstituciją, tai, negi tam reikia du karus aiškintis KT?..
  Kiek tai kainuoja valstybei?
  Ar šiuo atveju: viltis- durnių motina?..

 • Aga

  Siulantys pasitelkti i pagalba (pasiskusti) darbo inspekcija, kitas institucijas nera su jomis susidure… Deja, karti asmenine patirtis byloja, kad sios „istaigos“ yra bejeges. Stai darbdavys piktybiskai kelinta menesi nemokejo algos, tai darbo inspekcijoje man primygtinai buvo siuloma susitarti graziuoju. Net kelis kartus. Lyg nebuvo ilga laika bandyta tartis graziuoju… Galiausiai, kai uzknisau savo pareiskimais ir skambuciais, darbo inspekcija atliko „tyrima“ – paskambino darbdaviui ir sis pasake, kad siuo metu vykdo audita ir neva neturi ir neva neturi galimybiu moket. Tad man buvo siuloma kreiptis i teisma – tik, kad nelabai turejau uz ka kreiptis, kai 4 men. uz dyka dirbau, maitinama tik graziais pazadais. Ech, tas jaunatviskas naivumas…

  Lygiai su tokiu pat neveiksnumu susidure pazistama, kai VMI paskunde savo dardavi del algu vokelyje (pagal susitarima idarbinant jokie vokeliai net nebuvo minimi). Tai daugiau nei menesi laiko VMI niekaip „nerado“ pasikeitusio imones adreso. Galiausiai uzvilkino taip, kad tyrimas taip ir nebuvo pabaigtas.

  Zodziu, gali ardytis, kovot uz savo teises, bet jas gint turesi pats vienas. Tad pilnai tikiu, kad Maksima darbuotojais naudojasi skersai , isilgai ir net nebijo, kad gali buti nubausti…

 • Laima

  Ivyko klaida

 • Mindaugas

  Tai ka profsajungos pasake yra gryna tiesa, nes mano drauge dirba maximoje ukmergeje, kontroliuoja parduotuves kainas, daro reklaminius stendus… dalis darbuotoju po darbo ejo ir vale langus, grindis ir panasiai, kiti ejo tvarkyti aplinka prie parduotuves, o tie, kurie ta diena nedirbo, atejo sestadieni ir asmenines nuomones ar kas nors nori tai daryti, neklause…

 • Pingback: Martyno Pilkio tinklaraštis » Įrašas()

 • Inga

  nesamone, tai dabar kiekvienas darbuotoju informavimas apie socialines akcijas bus prilygintas vertimui juose dalyvauti?
  Dirbu maximoje ir dalyvavau akcijoje – buvo isplatinta zinute, kad ta savaitgali vyks akcija Darom, buvo ivardinta kur galime pasiimti tvarkimuisi reikalingu daiktu jeigu norime prisijungti prie akcijos. Isdalino lipdukus, linksmai pasitvarkeme prie savo parduotuves, pasibendravome ir net dar buvome pavaisinti parduotuves saskaita. Linksmai praleistos valandos su nauda visuomenei o ne lasiniu auginimas prie televizoriaus namuose. Viskas, ka pasake atstove spaudai tiesa ir tikrai skaudu tokius komentarus skaityti.

  • nerijus

   „…jeigu norime prisijungti prie akcijos.“

   O buvo nenorinčių dalyvauti?..Kiek jų buvo?..
   Jie visi dar dirba?..

 • Mindaugas

  Inga, jei skaudu girdeti apie realia situacija kai kuriuose maxima padaliniuose tai galite neskaityti, tiesiog ne viskas buna tik balta arba tik juoda.