Maisto bankas: vieni aukoja, kiti reklamuojasi…

Tikriausiai pastebėjote praėjusį savaitgalį vykusią „Maisto banko“ akciją? Ir tikriausiai joje sudalyvavote?

Aš asmeniškai šį kartą nesudalyvavau, bet mūsų šeima – taip.

Graži akcija ir, manau, tikrai prasminga.

Ir, pasirodo, žmonės, nepaisant sunkmečio, vis dar aukoja (iš „Maisto banko“ pranešimo spaudai):

Pirminiais duomenimis, labdarai nupirktų maisto produktų vertė viršijo 588 tūkstančius litų.

Pavasarinė „Maisto banko“ akcija vyko 173 parduotuvėse, akcijai talkino 3762 savanoriai.

Pernai rudenį 207 prekybos centruose vykusios akcijos metu paaukotos 189 tonos maisto produktų už 744 tūkstančius litų.
Paramos maistu akcijoje 23 miestuose dalyvavo virš 100 tūkst. žmonių.

Tik štai niekaip nesuprantu, kodėl visi lygūs, o vieni lygesni…:

Pavyzdžiui, Vilniaus Akropolio „Maxima“ prekybos centre per dvi dienas surinkta paramos maistu už 16 tūkst. litų – pernai čia buvo surinkta produktų už 10 tūkst. litų. Akropolyje surinktas maistas pirmiausia bus išdalintas anksčiau paramos neieškojusioms šeimoms, kurių maitintojams netekus darbo gaunamų pajamų neužtenka prasimaitinti.

Gal kas sugebėtų paaiškinti, kodėl būtent „Akropolyje“ surinktas maistas bus „pirmiausia“ išdalintas?

O tai „Rimi“ surinkto maisto nedalins? Ar dalins po to, kai išdalins surinktą „Akropolyje“?

Nejau darant gerus darbus taip sunku apseiti be reklamos?

Aną kartą reklamavosi vieni, dabar – estafetę perėmė kiti…

O juk aukojame tai mes…

(6 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • vai tai tai ;)
  nu graziai parodei kaip galima iskirpti zodzius is konteksto, bet siaip citata yra:
  „Akropolyje surinktas maistas pirmiausia bus išdalintas anksčiau paramos neieškojusioms šeimoms“ – t.y. pirmenybe teikiama TOKIOMS seimoms, o ne Pirmenybe teikiama maistui is akropolio.

  Ps. Machimos tai tikrai neginu :)

  • J. naivus

   Būtent.

  • tomas

   Taigi. Tam ir egzistuoja atskiras žanras kalbėjimas/rašymas-taip-kad-žurnalistas-negalėtų-išimti-iš-konteksto. Nedėkingas, tiesą pasakius.

  • Yessuz, pirma, niekas nieko nekirpo, tiesiog pacitavo. Antra, ar tikrai manote, kad būtent „Akropolyje“ surinktas maistas pirmiausia bus išdalintas TOKIOMS šeimoms. Aš tai galvojau, kad visoje Lietuvoje suirnktas maistas pirmiausia bus dalijamas TOKIOMS šeimoms…

   Jei klystu, pataisykite, o jei aš teisus, tai koks skirtumas, kur tas maistas surinktas, svarbiausia kam ir kam pirmiausia jis bus dalijamas. O gal jūs kitaip manote?

   • na taip, akropolis sitoje vietoje pasireklamavo, bet Jusu zodziais:
    „Gal kas sugebėtų paaiškinti, _kodėl_būtent_“Akropolyje”_surinktas maistas bus “pirmiausia” išdalintas?“

    Nu ne taip parasyta tekste. Labai ne taip.

    Cia ir atsiskleide lietuviu kalbos grazumas

 • nerijus

  Mes taip pat parėmėme skurstančius ir tikiuosi, kad šis maistas atiteks tiems, kuriems labiausiai jo reikia, o ne tinginiams, kurie, gyvendami kaime nesugeba net bulvių užsiauginti.
  Man tik nepatinka, kai stovima prie įėjimo ir brukami lapeliai- „atmuša“ unorą…

 • Kostas

  Sutinku su komentuotojais, šįkart gal be reikalo Artūras prisikabino prie žodžio pirmiausia, kaip skaitysi taip suprasi.

  Bet dėl Maximos tai pilnai sutinku su Artūru, galėjo ir neminėti tame straipsnyje, juo labiau jog ji taip nori pasirodyti vos ne labdaros organizacija (nors gal taip ir yra, prisiminus rinkiminius alu ir skalbimo miltelius uz 1 ct. :)).

 • jurkis

  maisto bankas dirbo prekybos centruose, nesakysiu kokiuose, viename, nesakysiu kokiame, surinko už 10 000, kitame, nesakysiu kokiame, surinko už 50000, o prekės, surinktos, pvz., centre, nesakysiu kokiame, pirmiausiai bus išdalintos šeimoms, nesakysiu kokioms.
  Paranoja nr. 2.

  • Jurki, jūsų paskutinė pastaba skirta kam?…

   Matote, yra du variantai: arba nemini nieko, arba mini visus. Ir jei jau pasakai, kad viename centre surinko už 16 000, gaklima būtų paminėti dar kokius du, kad būtų aišku, kad tame viename surinkta daugiausiai.

   Nors man atrodo, kad svarbiausia, ne kur, o kiek surinkta. Nebent kokio centro vadovai patys iš to tinklo lėšų būtų užpirkę prekių Maisto bankui. Tačiau tai turbūt ne tas atvejis…

 • Nemanau, kad su mintimi reklamuoti buvo paminėtas „Akropolis“. Jei būtų daug produktų surinkta kokiame nors Balbieriškio „Ikiuke“, gal būtų paminėtas jis.
  Nereikia niurzgėti, reikia pasidžiaugti, kad daug žmonės aktyviai pirko ne tik sau :)

 • nerijus

  RIMI, akivaizdžiai prisidėjo prie akcijos, nes toms prekėms, kurios buvo prašomos- pritaikytos nuolaidos ( ne visoms ir ne visos lietuviškos). Būtų gražu, jei būtų prisidėję ir Lietuvos gamintojai. Kur tas Jūjų solidarumas, pagarba pirkėjui ( kam aukojama )?

  • Arūnas

   Išvada – RIMI dar neišmoko (o gal jie to ir nesiekia?) PATEIKTI SAVĘS, KAIP SVRABIAUSIO ALKANOS TAUTOS GELBĖTOJO. Tikrai, kad „RIMI“ „dar ne apie viską pagalvota“. Juk jie kvaileliai pritaikydami nuolaidas labdarai skirtiems produktams, savo rodiklius skaitine išraiška tik pablogino… Reikėjo branginti produktų kainas, žiūrėk ir į pirmūnus būtų prasimušę… Vargšelei RIMI dar mokytis ir mokytis, kaip save pateikti žiniasklaidai.
   P.S. Maxima jau seniai suprato, kad APIE VISKĄ reikia pagalvoti.

  • nerijus

   Kalbu apie Rimi, nes joje apsipirkinėjau. Kitur nebuvau, todėl negaliu pakomentuoti :)
   Nei vienas PC neliko nuskriaustas. Padidėjo prekyba/ apyvarta.
   Pakartosiu: gaila, kad mūsų gamintojai neprisidėjo prie akcijos.

 • Orka

  nežinau…ten parašyta „Pavyzdžiui“. Gal Akropolyje surinkta daugiausiai, gal šiaip rašiusiam ant seilės užėjo. Šiek tiek yra tame reklamos, bet ar vertas toks pareiškimiukas tiek daug dėmesio? Kažkaip mūsų stambaus kalibro žiniasklaidos patrankos mėgsta į žvirblius pašaudyt. :)
  p.s. retai perku Maximoj, bet dėl tokio reikalo sudalyvaučiau…deja toli gyvenu nuo prekybos centrų.

  • Orka, nepykit, bet pasiteisinimas, kad nedalyvavote, todėl, kad gyvenate toli…

   Tai tikriausiai ir į filmus nevaikštote, ir į krepšinio varžybas, ir į teatrą neinate…:)

   • Orka

    bent jau praeitą savaitgalį – tikrai ne. Matot, iki artimiausių jūsų minėtų susikaupimo vietų man reikia važiuoti apie 80 km. Iki artimiausios maximukės apie 10km. :)

   • Orka

    Valio valio! Ką tik kalbėjau su žmona, ji buvo paskaitose savaitgalį ir nupirko Rimi nuo šeimos nemažą komplektą. :) O aš sėdėjau namuose su mažaja orkute, kuriai buvo virš 39 temperatūros.

    • Mielas Orka, matote, kaip viskas paprasta…:) Su tuo jus ir sveikinu.

 • simonas

  Selektyviai išskirti vieną PC nutylint kitus – reklamos požymis. Ir kad ir kokius lingvistinius metodus pasitelksit bandydami interpretuoti tą paskutinį sakinį, vistiek gausis, kad būtent Akropolyje surinktas maistas greičiausiu (gal būt net skaidriausiu) būdu pateks ant varguolių stalo. Valio Akropoliui! Tik jis žino kas mums, varguoliams, geriausia. Tik jis su ma( bet ne mama) apie viska pagalvoja.

  Dabar pagalvokime mes – kokios šeimos jau reikalingos paramos, bet vis dar jaučia visuomenės ritmą (kalbu apie minimalų domėjimąsi kas rašoma)? Aišku tos kurios tik ką netekusios darbo, bet dar nedegradavusios. Puiku! Reškia ir auditorija tikslinė aiški (ir vis didėjanti).

  Rekla(ma)ma ir nedaugiau ;)

  • siaip, tai man, nezinau kaip kam, bet labai aiskiai yra parasyta kiek kitaip:

   Maistas kuris surinktas akropolyje „GREICIAUSIAI“ pasieks tam tikra paramos gaveju kategorija.

   Tokia yra tos „reklamytes“ prasme. Pagal jus su a. Racu iseina kad:
   Greiciausiai bus isdalinta tai kas surinkta akropolyje (todel visi begom i akropoli selpt).

   Grazu :)

   • simonas

    Įsivaizduokim skaito šeimos maitintojas netekęs darbo šį pranešimą: „Akropolis padeda veikti greitai ir operatyviai musu labui! Nejaugi nepuiku! Viska kas liks nuo pašalpos išleisim Akropolyje, nes tai jis yra itin socialiai atsakingas. Tai jame aukotos prekės greičiausiai pasiekia mus. Teisingai sako. Apie viska jie pagalvoja, net apie mus bėdžius.“

    Ir dar. „Ko gero koks RIMI ar IKI kol išdalins skurdžiams jau ir Velykos praeis, dar žiūrėk pusę išgaruos kur tarp darbuotojų skvernų. Be abejonės pirmiausia duos tiems veltėdžiams kurie nesistengia, nedirba ir geria kas dieną, o ne tiems kas atsakingai augina vaikus ir neteko ką tik darbo.“

    Ir taip galvojantis žmogus turės tam pagrindo. Juodu ant balto sakoma jog dalins greičiausiai. Ir dalins JAM. Argi ne smagu?

    Net ir tas kuris davė paramą, ko gero kažką panašaus pagalvotų. Pvz aš, Antakalnio IKI nupirkau miltų ir kruopų. Šiandien skaitau: „Apie IKI tinke surinktus produktus nė žodžio. O vat Akropolis susistygavęs tiekimą ir ten aukojusių žmonių aukos tikrai pasieks greitai adresatą, ir ne bet ką, o tą žmonių grupę, kuriai mano manymu ypač reikia paramos dabar.“

    Aš noriu pasakyti, kad nėra blogai tai jog visuomenei duodama ataskaita apie surinkto maisto likimą. Blogai kad ji nėra pilna, t.y. minimas tik vienas prekybos centras. Ir net jei kalbant apie skaičius pirmas sakinys su „Pavyzdžiui“ dar yra pateisinamas, to nepasakysi apie antrąjį.

    • nea, biski nesusisnekam.
     Esme yra: kaip racas pacitavo akropolio pranesima.

     Kad ten akropolis apie save vemia – niekam neidomu. man idomiau – raco citavimas :)

     Arba as kazko labai nesuprantu :))

     • simonas

      Tai, kad pranešimas ne Akropolio, o Maisto banko. Todėl ir nelabai suvokiama kaip lygiais pagrindais dėkojant visoms parduotuvėms, kad įsileido vykdyti šios akcijos ir reiškiant padėką žmonėms už aukojimą dėmesio centre atsiduria tik Akropolis. Ne tik minimas (kas jau savaime yra išskyrimas) bet ir apibūdinamas itin patraukliai (kaip patrauklumas pasireiškia jau minėjau aukščiau).

 • max

  mane tai stebina kitka – kaip čia taip šios tikrai gražios akcijos neišnaudojo savo PRui abonentas ir jo pati? Net keista …

 • mantas

  O kodel antkainiai per sitas akcijas turi nubirti centrams? kodel nesurinkus lituku, ir kadangi daug savanoriu, pavarineti pas ukinikus ar pirkti didmena? Kam reikia situ tarpininku?

  • Kostas

   visiškai su tamsta sutinku. Būtų ir ūkininkui nauda ir prekių daugiau nupirktume, o dabar čia jie giriasi sumomis su antkainiais.

 • liuka

  visi komentatoriai teisingai komentuoja, yessuz komentavo teisingiausiai pirmas.

 • be vardo

  Labai gerbiu Račą, jo viešą pilietinę laikyseną, jo tekstus ir įžvalgas, bet šį sykį autorius filologiškai-tekstologiškai tiesiog suklydo. Jis supainiojo sakinių konstrukcijas ir sakinio konstrukciją: „Akropolyje surinktas maistas PIRMIAUSIA bus išdalintas [tam ir tam]…“ interpretavo kaip sakinio konstrukciją: „PIRMIAUSIA bus išdalintas Akropolyje surinktas maistas…“. O tai yra skirtingi dalykai.

  • Mielas bevardi, labai gerbiu jūsų filologines žinias, bet gal tada galite paaiškinti, ar sakinio konstrukcija, „Akropolyje“ surinktas maistas pirmiausia bus išdalintas…“ reiškia, kad dalijamas bus „Akropolyje“ surinktas maistas ar ir kitur surinktas maistas, jei apie kitur surinktą maistą mes nieko nežinome. Taip pat gal galėtumėte paaiškinti, ar sakinio konstrukcija „Akropolyje“ surinktas maistas pirmiausia bus išdalintas…“ iš tikrųjų reiškia, kad pirmiausia bus dalijamas būtent „Akropolyje“ surinktas maistas ir tik po to kitas, ar toms šeimoms bus dalijamas būtent „Akropolyje“ surinktas maistas ir tik po to kitas?… Prašome atsižvelgti į tą aplinkybę, kad iš pranešimo spaudai nieko nežinome apie tai, kur dar buvo renkamas maistas…:)

   • tomas

    Artūrai,
    Jei teigiate, kad iš pranešimo spaugai (PS) konteksto nieko nežinome apie kitur surinktą maistą, tai tada jūsų įraše teiginys „O tai “Rimi” surinkto maisto nedalins?“ netenka prasmės. Taigi, žinant visą kontekstą, aš tekstą interpretavau skirtintai, nei jūs, o būtent: „maistas pirmiausia bus išdalintas tam ir tam; maistas surinktas akropolyje“.

    Aš asmeniškai šiame PS mūsų aptariama prasme blogį įžvelgiu tik tame, kad tekstą galima interpretuoti dvejopai, o to žurnalistai dažnai neatleidžia.

    Kitas klausimas, ar etiška minėti tik save ir akropolius. Manau, kad, švelniai tariant, taip vidutiniškai.

 • nerijus

  Artūrai, jau kuris laikas reklamuojame maximas ir to nejaučiame…“ruloninė naktis“, Leo LT, o dabar ir labdara…Ar ne per gerai jiems? Paprašykite už reklamą pnigėlių.
  Sakoma: ką labiausiai myli- tą labiausiai muša. Nelinkėčiau nei meilės nei „beržinės košės“.