Citata #8 L.Donskis: Socialumas gimsta futbolo aikštėje

Daugelis ryškių futbolo asmenybių yra tikri intelektualai ir eruditai, kai kurie puikiai rašo ir muzikuoja. Reikia turėti omeny, kad jeigu žmogus prastai kalba, tai nebūtinai reiškia, jog jam stinga subtilumo ir intuicijos. Ir kai kurie menininkai nėra iškalbūs. Ne čia esmė. Futbolininkas aikštėje turi mąstyti, pasižymėti žaibiška orientacija, padaryti daug sprendimų ir tie sprendimai turi būti teisingi, antraip jis praras vietą komandoje. Tikras futbolo meistras turi išsiugdęs tokį socialumo tipą, kurio neturime visi mes – jis žaidžia su dešimtimis žmonių ir visus juos jaučia. Jaučia – ir erdvėje, ir laike – visus savo partnerius bei varžovus vienu metu. Jaučia, ką jie daro, ir tai yra ne tik techninė meistrystė, tai yra socialumas. Jis neatsiras be tam tikro logiškumo, be protingumo, be kito žmogaus pajautimo.

(3 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • Pamenu, kaip L. Donskis komentavo praėjusio Pasaulio futbolo čempionato rungtynes…įspūdis tikrai nekoks.

 • O aš atvirkščiai kaifavau :) Ypač, kai Donskis klausdavo Meškonio „Pameni, Tautvydai, nuostabią Entšedes komandą Twente aštuntajame dešimtmetyje?“ Ir nejauki Meškonio tyla eteryje… :)))

 • Anonimas

  O man visai patiko, kai L.Donskis komentavo rungtynes– vis šis tas naujo. Nes tie patys komentatoriai su savo standartiniais pasisakymais (ir bala žino kam reikalingais sudėčių vardinimais ir t.t.) tikrai įgrista.

 • Matotaupa

  Sugeba žmogus matyti tai, ką nori matyti. Matyti ten, kur nori matyti.

 • eretikas

  Jo, pažįstame tokius turgaus „mąstytojus“ atsiprašant. Rreikalinga jiems staigi reakcija… nustatyti, kiek tas žmogus gali mokėti, o kiek nuo jo galima nusukti atiduodant grąža, ir kaip įpiršti pašvinkusią mėsą, ir kuris pirkėjas gali būti „šavaš rhebiata“, iš kurio nusukt neleidžia talmudas. Labai staigi reakcija reikalinga. Susidūriau su tokiais – ir dar būni kažkiek patenkintas sandėriu – „taip daug nuleido ir toks mandagus“… kol pirkinio neišvynioji.
  Gilus mąstymas niekur neskuba, pasakysiu. Išmintis ir gudrumas labai skirtingos to paties proceso pusės.