„Gazprom“ šventė Berlyne…

Šeštadienį Berlyno gatvėse vaikščiojo dešimtys tūkstančių žmonių, dėvinčių mėlynos spalvos marškinėliais ant kurių didelėmis raidėmis buvo parašyta „GAZPROM“.

footballshirtsnorway.wordpress.com

Dauguma vyrų, bet nemažai buvo ir moterų bei vaikų.

Jie gėrė alų, dainavo ir šiaip jau linksminosi.

Ne, tai nebuvo padėkos šventė už „Nord Stream“ dujotiekį ar pigesnes nei Lietuvoje dujų kainas.

Ir tie žmonės nebuvo rusai, dirbantys „Gazprom“ bendrovėje.

Tai buvo futbolo klubo „Shalke“ sirgaliai, besirengiantys Vokietijos taurės finalo rungtynėms.

„Shalke“ laimėjo prieš „Duisburg“ įtikinamai – 5:0.

O aš iki šiol svarstau, ar Lietuvoje „Gazprom“ nusprendus remti, pavyzdžiui, Vilniaus „Vėtrą“ ar Marijampolės „Sūduvą“, sirgaliai taip pat vaikščiotų su „Gazprom“ užrašais ant pilvo.

Man kažkodėl atrodo, kad ne.

Ir man taip pat atrodo, kad, prisimenant Vokietjos istoriją, vokiečiai neturėtų jausti didelių simpatijų Rusijai ir viskam, kas su ja susiję.

Bet, panašu, kad arba vokiečių tauta istorijai yra abejinga, arba savo jausmus paslėpusi labai giliai.

Gal laimi pragmatizmas?..

(2 balsų, vidurkis: 3,00 iš 5)
Loading...
 • man nuolat tenka su vakariečiais aptarinėt pragmatizmą (ar jų nuomone – jo nebuvimą Lietuvoje)
  vėlgi, tai jų klubas, jie už jį serga, o kažkokių istorinių dalykų jiems prisimininėt per daug nereikia – per paskutinius 50 metų vokietija išmoko gyventi ir sugyventi.

 • Artūrai, manau, klystate, jie nešiotų – viskas daug paprasčiau. Tiesiog sirgaliams jų komanda ir futbolas yra svarbiau. Analogija: Kauno Žalgiris – savininkas Romanovas. Aš nesu biologas, nei kitas specialistas, kuris galėtų tai normaliai paaiškinti, tačiau pastebėjau tendenciją, kad žmonėms svarbu būti komandoje arba palaikyti komandą. Gal tas čia bendrumo jausmas ar noras pasišildyti svetimos šlovės spinduliuose. Pats save pagaunu, kad be jokio racionalaus pagrindo palaikau kažką. O komandų ar pusių palaikymas pasireiškia įvairiausiomis formomis. Nuo sporto iki maisto. Net šiame bloge galima rasti pavydžių: kairieji ir dešinieji. Jų elgesyje neretai būna nemažai iracionalaus pagrindo, kai vienu ar kitu metu jie vien iš ideologiškai atmeta vieni kitų geras idėjas iš esmės neturėdami pagrįstų argumentų, ar tiesiog užsiimdami sofistika. Tačiau čia yra sudėtinga palaikymo formą. Yra N kartų primityvesnių pvz. dabar populiaru: PC vs. MAC, Cola vs. Pepsi ir panašios nesąmonės. Svarbiausia nebūti pakankamai kvailam ir pradėti ginčytis su kažkuo kuris yra geresnis Rytas ar Žalgiris.. Na nebent tai yra penktadienio vakaras ir esi su draugais padauginęs alaus..

  • Dar kaip vienas pavyzdys tinka Londono Chelsea futbolo komanda. Ilgus metus ji Anglijos čempionate sėdėjo dugne. Ją nusipirko Arbramovičius – Londono fanai buvo pasipiktinę. Tačiau po kiek laiko pamatė kokie pinigai buvo investuoti į komandą, komanda pradėjo laiminėti. Visi pradėjo džiaugtis nauju savininku. Būtų įdomus eksperimentas, jei K. Žalgirį nusipirktų Gazprom, o šis laimėtų Eurolygą..

   • stellar penny bun

    Šiuolaikinis futbolas yra pragmatizmo įsikūnijimas, kuris ignoruoja bet kokį romantizmą. Tai puikiausiai charakterizuoja neseniai pasirašyta sutartis tarp Barsos ir Qatar Foundation, kurios logotipas dabar puikuosis ant katalonų marškinėlių vietoje UNICEF ženklo. Nors Jungtinių Tautų Vaikų fondo organizacijos akronimas išlieka ant Barsos marškinėlių, tačiau bus rašomas mažesniu šriftu nugaros pusėje. Madrido spauda jau spėjo pasišaipyti iš katalonų klubo teigdama, kad Kataras liepia UNICEF prisiklijuoti savo ženklą ant užpakalio.
    Na, o Lietuvos futbolui Gazpromo rėmimas pinigais tikrai negresia, nes ne tas lygis, o ir dujų kainos nustatymo politika sufleruoja tą patį. Taip pat pikti liežuviai plaka, kad prie Shalke sėkmės tariamai prisidėjo pats Gerhardas Šrioderis ir Putinas neprieštaravo tam, atsidėkodamas buvusiam Vokietijos kancleriui už Nordstreamą.

 • Idomus pastebejimas. Is tikruju vokieciai kaip tauta yra labai artimi rusams. Tai kad buvo karas nieko nekeicia – Rusijos caras ir didele dalis Rusijos aristokratijos turejo daug vokisko kraujo. Vokietija jauciasi kalta pries rusus del karo – ir jiems moka kompensacijas. Problemos atsiranda kai mazesnes tautos praso kompensaciju. Rusija yra „rimtas“ Vokietijos partneris, o mazos salys nenusipelno tiek demesio. Tai kad ponas G.Schroeder taip lengvai prastume Nordstream – dar budamas valstybes vadovu pasidare sios kompanijos vienu is vadovu – irgi kazka pasako. Marskineliai – dar vienas irodymas. Man irgi atrodo kad Lietuvoj i marskinelius daug kas taip ramiai nereaguotu.

 • Asturijos princas geriantis kavą su pyragaičiais

  Vokiečiams Gazprom nėra kažkoks politinės korupcijos arba šliaužiančios okupacijos simbolis. Jiems – tai tik vienas iš tiekėjų, tiesiog kompanija.
  Lietuvoje tai yra blogis, sugebatis šantažuoti(korumpuoti?) visą valstybę, bet pažiūrėkite kas remia/remdavo moksleivių ateities ir talentų konkursus – Lukoil ir Gazprom vietininkas Lietuvos dujos. Reakcija? 0. Visi miega toliau.

 • Whisker

  Sirgaliai serga uz komandas, ne uz remejus, jiems net neidomu kas ten remia. Manau, kad pas mus butu lygiai taspats, kaip zmones serga uz Vainausko ir Romanovo komandas, taip ir sirgtu uz kitas, Chealsea cia labai vykes pavyzdys.

  Isvis, cia su tais sirgaliais atskira tema, man yra nesuprantama kaip kokie nors lietuviai isivaizduoja ,kad jie yra Madrido Real, Barcelona ar kitu didziuju klubu gerbejai? As nesuprantu, kaip galima sirgti uz kluba, kai net mieste, kuriame tas klubas isikures tu nesi buves? Taciau nemazai tokiu zmoniu ir jie ne vaikai, ne paaugliai , o suauge zmones.

  Apskritai kalbant, tai nors ir megstu paziuret futbola, krepsini ir f1, bet sportas nera proporcingas protui. Dazniausiai sportininkai buna tiesiog buki padarai, tie vadinami „ultros“ (didziausi fanai ) buna dar bukesni, tiesiog taip jau yra, juk logiskai pamascius – koks zmogus gali gyventi ir mirti del savo megstamo klubo? Toks ,kuris neturi savo gyvenimo. Aisq yra ir inteligentiskesniu sporto saku, tokiu kaip pvz. snookeris, bet jos neturi „mainstream’inio“ populiarumo.

  O siaip tiem visiem sportininkam gerai, pateles (ty moterys) i juos labiau ziuri , nei i tuos, kurie nesportuoja, nes sportuojantys patinai atrodo sveikesni ir labiau tinkami „reprodukcijai“, o jie ir siaip laimingesni, nes juk mastantis zmogus negali buti laimingas, nemastantys arba maziau mastantys visuomet laimi, toks gyvenimas.

 • nerijus

  Tie, vilkintys marškinėlius, nebuvo iš tos pačios rytų ir centrinės Europos, Turkijos?..

  • Fredis*

   Turkams „Gazprom“ – giliai „iki lemputės“, jie kitais keliais apsirūpinę gamtiniais ištekliais. FC Schalke 04 rėmėjų fanai dažniausiai yra solidūs vakariečiai, tokie kaip V.P.Andriukaitis ir B.Vėsaitė.

   • nerijus

    Fredi*

    Kalbu apie Vokietijos turkus.

 • „Bet, panašu, kad arba vokiečių tauta istorijai yra abejinga, arba savo jausmus paslėpusi labai giliai.“ – Nelabai supratau šį pasisakymą, taip gaunas jei kažkur praeityje buvo nesutarimų tarp šalių, tai šiuolaikinė tauta turėtų į ją žiūrėt neigiamai?

  • mielas(a) sentimentalic, kai mokiausi, dažnai girdėdavau vieną citatą apie tai, kad žmonės, nežinantys istorijos yra vaikai.

   Ta praeitis labai nesena ir ji labai nedaug skiriasi nuo dabarties.

   Nežinau kaip tamstai, bet man, pavyzdžiui, labai keistai atrodo paminklai sovietinei armijai Berlyne, kai žinai, ką ta armija čia darė ir prisimenant Berlyno istoriją.

   Lygiai taip pat keistai, kaip paminklai Leninui, Dzeržinskiui ar Kapsukui Lietuvoje. Taip, tai istorija, bet ta istorija buvo primesta prievarta. Kaip ir Berlyno istorija.

   Visi žino, ks tą istoriją primetė ir todėl man keista, kad žmonės taip lengvai su tuo susitaiko. Tai yra, stebiuosi, kad jie nori būti vaikai:)

   • Man užkliuvo teiginys – prievarta primesta istorija. O kokia istorija dar būna? Demokratiniuose rinkimuose išrinkta istorija? Net ir tokiu atveju visada bus dalis žmonių, kuriems ta istorija bus primesta.
    O man patinka, kai tauta į savo istoriją žiūri kaip į faktą. Štai stovi Helsinkio pačiam centre, sostinės širdyje, statula carui Aleksandrui II ir nieko. O juk Suomija buvo carinės Rusijos dalis ir tapusi nepriklausoma neišvežė statulos į šiukšlyną.
    Kitas dalykas, kad į netolimą istoriją žiūrėti be emocijų yra sunku ir ne visi tą gali. Dėl to ir kyla tokie kvaili konfliktai, kaip, pvz., dabar tarp lietuvių ir lenkų…

    • nesvarbu

     Ramune, istorija iš principo nėra ir negali būti tik faktų virtine. Esmė tame, kad žmogus yra istoriškas, o tai nulemia, jog nei viena žmogaus pasaulio ir savęs suvokimo samprata nėra vienintelė teisinga t.y. kiekvienas istorijos tarpas laiko atžvilgiu yra unikalus, todėl besąlygiškai teisingas ir galiojantis. Praeities istorijos veikimo esminis momentas yra tai, jog jis determinuoja suvokimą kuo esi ir kuo nori būti.Apibrėžia tokio suvokimo rėmus. Antikoje istorijos suvokimas buvo kaip gamtos,t.y. natūralus, cikliškai einantis kilimo ir smukimo vyksmas. Vėliau buvo begalė istorijos suvokimo teorijų. Tarp tos begalės įdomi šio tinklapio intelektualo austro mėgiamo Markso sukurta materialistinė istorija, kuri teigia jog istorija yra darbo pasidalijimo ir visuomenės susiskaldymo į klases paženklintas materialinės gamybos procesas, o tikslas-susitaikiusi beklasė visuomenė ir susitaikymas su gamta. Visai koreliuoja su žaliųjų idėjomis,ar ne?

     • Na, taip, sutinku, vien faktų virtine istorija iš tiesų negali būti. Man patinka posakis, kad istoriją rašo laimėtojai. Suprask, jog yra ir kita pusė :)
      Apskritai, istorija man šiuo metu yra kažkoks faktų ir filosofijos mišinys. Tai malonus atradimas, padedantis mėgti ir domėtis istorija, nes mokykloje ši disciplina buvo iš tiksliųjų mokslų srities.

 • suomis

  Ne į temą, bet pažiūrėti per veidrodinį principą.

  • suomis

   Dar vienas.

 • Valentinas

  Kaip reaguotų lietuviai yra visiškai ne paslaptis. Ant Žalgirio marškinėlių puikavosi Inter Rao reklama, kompanijos, kuri elektros rinkoje yra kažkas panašaus kaip Gazpromas ir visiems buvo dzin.

  • Pastebėjau, kad dalis tautiečių yra vienoki viešumoje ir visiškai kitokie, kai tai juos liečia asmeniškai… kaip sakoma, iš teisų, už centą ir blusą į Marijamolę nuvarytų.
   Noriu paskelbti net tokį lozungą (pritaikant labai garsų posakį): „Mieli tautiečiai pabandykime savo akyje pastebėti rastą, o tik po to kito žmogau akyje ieškoti krislelio“.
   Užpatentuoju ir tai podažniai naudosiu (čia buvo pirmas kartas).
   Būtent kol to mūsų tautiečiai neišmoks, nieko gero nebus.

   • suomis

    Tu čia nesamonių nemalk, tie patys švedai su danais taip pat nuvarytų utelę, tik dar toliau. Taip, kad nereikia lia-lia. :)

    • O kas čia gero.
     Gal nereikia matuotis su tais, kurie kur kas blogesni yra nei mes.
     Yra dar blogesnių (į Vakarus) nei Jūsų minėti.
     Juk ne apie tai. O apie mus. Matyk savyje, – paskui pas tuos…
     Nors svoločius, bet mūsų…

     • suomis

      Reika rodyti gerus pavyzdžius, nes blogų ir taip apstu. Ir mūsų žmonės nėra didesni „svoločiai“, negu juos piešia keli asilai. Lietuvos žmonės man primena ne „svoločius“ o mazochistus ir tai būtų tikresnis apibūdinimas. :(

     • Matote, joks gydytojas sunkios ligos neišgydys, nenustatęs diagnozės.
      Taigi, pasiduodate tiems manau, kurie nori mūsų šalį numarinti…
      Manau, reikia dar ne taip pakalbėti, kad sudrebėtų, tiksliau kad atsirastų taaaas uuunoras.

     • suomis

      Kad jūsų žodžiai, Griausmvaldžiui į ausį. :)

  • Valentinai, aš kalbu ne apie komands marškinėlius, o sirgalių marškinėlius. Tai yra, kalbu apie požiūrį, o ne apie pinigus.

   Ir, jei gerai, pamenu būtent ant sirgalių marškinėlių Inter Rao reklamos ir nebuvo.

 • romas

  Užkliuvo klausimas teksto gale: „Gal laimi pragmatizmas?“. Pragmatizmas – nuostata siekti naudos sau. Visumoje naudos supratimas -labai individualus ir pati nauda gali turėti labai skirtingas materialias išraiškas, bet nepažįstu nei vieno, kuris naudos netrokšta. Tai reiškia: žmogus laikys tik tokią veiklą pragmatiška, kuri atrodys naudinga jam pačiam. Vat ir galvoju: kokią žinią išsineš skaitytojas? Bus, kurie supranta, kad Vokietijos neina lyginti su Lietuva. Ten Gazpromas – vienas iš dujų tiekėjų, nors gal ir stambiausias. O štai Lietuvoje mėginimas kovoti su Gazpromo monopolizmu pragmatiškas ar ne?

 • J. naivusis

  Lietuviams kaimynai – tragedija. Visi blogi.
  Rusai nes rusai.
  Lenkai nes lenkai.
  Gudai ne tik dėl Astravo. Po Lukašenkos neišvengiamas konfliktas su jų nacionalistais (литвины).
  Lieka latviai, bet ir su jais dar ne viskas aišku su jūros sienomis.

  P.S. Net nežinau ar čia sarkazmas.

  • J. naivusis

   P.P.S. Bet galima pasidžiaugti nacionaliniu paukščiu:

   http://www.naisiuvasara.lt/index.php?page=gandrai

  • romas

   J. naivusis, prie ko čia rusai? Kai ant Maximos, tai daugelis varo be problemų, nes anie mat monopolistai, oligarchai ir kitokie negražūs žodžiai, o Gazpromas kažkodėl labiau asocijuojasi su tautų draugyste, nei su sąskaita už šildymą :)

   • J. naivusis

    Kaip tai prie ko? Rusai – tai imperialistai, komunistai, kemliniai, šerią mūsų gintarėlius S. etc.

   • nerijus

    Kiek „Gapzpromas“ yra susijęs su sąskaitomis už šildymą ir kiek jis už tai atsakingas?..
    Kai „Gazpromas“ dujas brangina (tarkim) 5 proc., tai mūsieji šilumininkai įsigudrina kainą kilstelti keletą kartų daugiau.

    Romai, pamiršote paminėti, kad ant to „Gazpromo“ vamzdžio sėdi vietinės dėlės ir nesvarbu kiek jų bus: dvi ar trys- jos siurbs.

    • romas

     nerijau, kilovatvalandės kainoje dujų kaina sudaro 80 proc.

     • nerijus

      romai

      Taip. Sutinku.
      Kur logika, kai „Gazpromas“ brangina dujas, tarkim, 5 proc., vietiniai klapčiukai šilumos kainas pakelia keletą kartų, procentaliai, daugiau?..Kur problema?..
      Brangsta darbo jėga, paskirstymas ar norima iš to gauti ir naudos?..

     • romas

      nerijau, nesuprantu, kas tie vietiniai klapčiukai. 37,1 proc. Lietuvos dujų akcijų valdo Gazprom, 38,9 – E.ON Ruhrgaz, 17,7 – energetikos ministerija ir 6,3 – smulkūs akcininkai. Kaip jau sakiau, 80 proc. kilovatvalandės kainos sudaro dujų kaina, todėl paaiškink, kokiu būdu vietiniai klapčiukai gali nulemti kainą taip, kaip sakai.
      Aš pvz. žinau, kad dujas mums Gazpromas parduoda brangiau nei parduoda Vokietijoje, todėl, mano manymu, nuo manęs paskutinį kailį lupa būtent Gazpromas ir lupa dėl to, kad yra monopolistas.

     • nerijus

      romai

      Aš kalbu ne tik apie dėles, o ir apie šilumininkus.
      Jei dujos brangsta 5 proc., tai jie geba kainą pakelti 10- 30 proc. Kodėl tie 5 proc. nėra padalijami vartotojams, o prie jų dar geba pridėti savus?..
      Tarkim, dujos brango nuo 1000 iki 1100 litų- 100 litų arba 10 proc. Tai tuos 10 proc. reikia padalinti iš vartotojų skaičiaus ir gausime galutinį rezultatą, kuris turėtų atspindėti realų pabrangimą ir tikrai ne 10 ar 30 proc.

     • romas

      Komentaras pašalintas – A.R.

     • nerijus

      Komentaras pašalintas – A.R.

     • nerijus

      Tai kur Jūsų paaiškinimas? Gali rašyti ir formulę, kurią sukūrė protingi dėdės ir jie neleis savęs apgauti.

      Norite pasakyti, kad į kainą įtraukiami nuostoliai, pinigų nuvertėjimas, samdomos darbo jėgos brangimas ir pan. Jei samdoma darbo jėga pigo? Ar tam „reikalui“ naudojama kita formulė ar ta pati?..

     • nesvarbu

      Vakar buvau SPA.Šalia persirenginėjo du pagyvenę vyrai. Kalbėjo apie trečią jų draugą,kuris išvyko į balių. Po to paaiškėjo, jog baliumi jie vadino agitacinę išvyką į rajoną su Tvarkos ir teisingumo partijos bičiuliais. Už kurią esą jau nemoka, nors anksčiau mokėjo…Dar kalbėjo kiek kurios partijos gauna pinigų iš biudžeto. Pirmas iš dviejų pilvočių skundėsi, kad buvo Centro partijos nariu, tačiau pastaroji pinigų iš biudžeto negauna, todėl dabar jis mano jog įstoti į partiją jį įtraukė apgaule…

     • nerijus

      romai

      Tai kur Jūsų protingos mintys ir paaiškinimai Lietuvos Žmonėms?..
      Tai kaip yra su ta kaina? A?

      Gal baikime vieną kartą skiesti ir lygintis su Vokietija?..Toli mums iki jos, kaip romui iki „Gazpromo“.

     • Smilga

      O aš žinau konservatorių, nepilvūzą, bet irgi atvirai prisipažįstantį, kad partijos veikloje dalyvauja dėl linksmos kompanijos, baliukų-vakarėlių ir tt. Dalyvauja visur kur būna linksma, įdomu, ir dar su vaišėmis: diskusijų vakarai, sąskrydžiai, kultūriniai, sportiniai renginiai (net pas liberalus užsuka). Pažįstamų ratui, nepartiniams, visą laiką el. paštu atsiunčia programas, pakvietimus (nė karto nebuvau), laaabai daug visokių renginių…. Tai, tokia ta partinė, pusiau pramoginė, eilinių partijos narių veikla, hmmm…:))

     • romas

      Nerijau, jei esi įsitikinęs, kad Gazpromo kainos geros, o negeromis jas padaro kažkokie „vietiniai klapčiukai“ pakeldami „keletą kartų, procentaliai, daugiau“, tai aš tamstos nepajėgus įtikinti kitaip. Ir mat jį galas. Reiškia, Lietuvoje marškinėlius su Gazprom nešioti kartais motyvas butų net ne pragmatizmas, o kažkas kita.

     • nerijus

      romai

      Esu 101 proc. įsitikinęs, kad kainų nepakeitėme ir nepakeisime. Nesame Pasaulio bamba, kaip kartais norime visiems pademonstruoti. Būkime savo vietoje ir tvarkykimės, o ne laukime malonės iš kaimynų, kad ir kokie jie būtų. Juk kaimynų nepasirinksi?

      Kad vietinės dėlės ne ką mažiau uždirba ir nori uždirbti- faktas ir to nepaneigsite. Normalu- verslas. Bet viskam turi būti ribos ir tas ribas PRIVALO nustatyti Valstybė.

     • nerijus

      Smilga

      Nėra partijų, o tik grupuotės ir jų interesai.

 • Smokas

  ale kokie tie vokiečiai kvailiai, nenori imti pavyzdžio iš vyžočio lietuvio.

 • Manau, kad nagrinėjama tema – labai svarbi. Strateginės svarbos.

  Kalbame apie vokiečius, o galvojame apie save: kaip pasielgtume.

  Realiai, esame didžiųjų geopolitinių ir finansinių žaidėjų pasienio zoną, interesų objektas. Kažkiek smulkiai pasistumdome tarpusavyje.

  Stebime persimaišiusius gyvybinius ir galios svertus: valiutų valdybos modelis [euro siekis], ES direktyvos ir finansavimas [džiaugiamės gaudami daugiau, nei atiduodami], NATO stogas, energijos tiekimas ir tranzitas iš RF. Tolimos mums Kinijos iškilimas.

  Ir matome, kad šliaužiantys koviniai veiksmai iš esmės kaip ir įvykę, svarbiausi pramonės ir politikos punktai jau užvaldyti.
  Vyksta persiskirstymai.

  O kas mums belieka?

  Lieka žmogiškieji resursai ir informacinis laukas [pasaulėžiūra, pasaulėjauta, atitinkantys resursus siekiai].
  Lieka ateities vizija ir valia.
  Manau, kad dabar vyksta mūšiai dėl to.
  Visomis priemonėmis.
  Sąmoningai ir stichiškai.

  Nugalės arba teisiausi, arba įžūliausi, bet vieni ir kiti veikiantys tikslingai ir toleriagiškai.
  Pralaimėjusieji sugniuš, ištirps arba kitaip asimiliuosis ar degraduos.

  • nerijus

   Sauliau

   Kas mums lieka?..

   Tikrai ne Valia ir ne Vizija, o tikrų tikriausia Lietuvos Dalia.

   • Jei LT dalią matuosime tik lengvu turtu ir pinigais – sutinku, kad neprisivysime galios centrų, kurie spausdiną sau pinigus beveik neribotai ar kitaip lengvai gauna sau reikalingus išteklius.

    Juolab, jei jie nesielgs geranoriškai smulkiųjų vasaliukų atžvilgiu. Atrodo, kad nesielgs.

    Su amžino tarno ar aptarnautojo vaidmeniu irgi ne visi LT sutiks.
    Nesutikusiems – beliks kažkaip ir kažką keisti ar keistis.

    Filosofiškai nuteikia šiaurės rytų Lietuvon į gūdų kaimą atsibeldę belgai vienuoliai. Neprikalsuomybės pradžioje jie rinkosi tarp Afrikos ir Rytų Europos. Nesakau, kad vienuolija – išeitis.

    Asmeniškai man tokie pavyzdžiai parodo, kad yra ir kitokių galimų ėjimų, nei išskirtinai vaikytis kuo ilgesnio euro.

 • nerijus
 • briedis

  kiek pasenusi, bet gan rimta rusiska „gazpromo“ praktikos apzvalga ukrainietisko „duju karo“ metais http://flibusta.net/b/124311/read#t18 taupant laika, galima perskaityti tik skyriu „gazuota rusija“. bet aisku, kad geriau susipazinti su visu turiniu.

 • nuomonė

  Reikėtų rašyti ne „Shalke“,bet „Schalke“. O šiaip,šeštadienį Hanzos miestų dienose Kaune buvo prisiminta istorija-ir lietuvių,ir latvių,ir šiaurės vokiečių olandų bei flamandų,ir švedų,norvegų,estų, anglų bei rusų.Teko matyti būrelius žmonių,ant kurių marškinėlių buvo parašyta „Hansestadt Herford“ ,“Hanzestad Groningen“ ir pan.-jie savo istoriją saugo .Manau,visur yra visokių žmonių,kaip ir Lietuvoje.

 • briedis

  istorija kaip disciplina gali buti ir tokia: http://www.svpressa.ru/issue/news.php?id=11588 . cia, jei moka rusiskai, jaunimas gali paziureti i savo tevu jaunas betonines dienas. beje- j. jarmalavicius, jei neklystu, buvo visais akademiniais kalibrais aprobuotas. dabar tai kuriozai, o savo metu buvo nejuokai.

  • briedis

   pardon, ne tas- dingo nuoroda. bet siaip jau- buvo sitame lange jarmalaviciaus modernus „memuarai“. vyresni turetu atsiminti „objektyvia realybe, pakoreguota pergalingais pojuciais“..