E.Gentvilo dilema: tarnauti ar gauti?

Buvęs Liberalų Sąjūdžio idėjinis lyderis Eugenijus Gentvilas, kurį partija atsidėkodama už jo nuopelnus buvo trumpam išsiuntusi į Europos Parlamentą, o vėliau pasiūlė šiltą Klaipėdos jūrų uosto vadovo kėdę šiandien kankinasi negalėdamas apsispręsti.

Ne juokas: tuoj reikės pasirinkti, o aiškumo nėra.

Pasirinkimus E.Gentvilas turi du – tapti Seimo nariu, tai yra, Tautos atstovu ir ketverius metus sąžiningai (už gana kuklią algą) tarnauti Tautai ir Tėvynei (dar be to dirbant opozicijoje, kur kokiais nors postais, atsižvelgiant į Liberalų Sąjūdžio laimėtų vietų skaičių, nelabai kvepia) arba spjauti į Tautą (na, bent jau į tuos 24 243 rinkėjus, kurie balsavimo biuletenyje pažymėjo būtent E.Gentvilą, taip pakeldami jį iš 6 į 3 vietą sąraše) ir likti dirbti uoste.

Sprendžiant iš paties E.Gentvilo pasisakymų, jis pats tarnauti Tautai nėra labai linkęs:

Dar neapsisprendžiau, nes neapsisprendžia rinkimus laimėjusios partijos. Manau,  kad bet koks įmonės savininkas turi teises lengvai atleisti savo darbuotoją. Šiuo atveju mano darbdavys yra Susisiekimo ministerija. Žiūrėsiu, kas čia  klijuojasi, kas bus valdančiojoje daugumoje, susisiekimo ministru, su kokiomis  intencijomis ji gali ateiti.

Tačiau bėda ta, kad ilgai galvodamas, jis, kaip sakoma, gali likti ant ledo: tarnauti Tautai atsisakys, mandatą ant stalo padės, o paskui ateis naujas darbdavys ir išmes kaip musę iš barščių.

Lygiai taip pat, kaip 2009 metais išmetė iš Klaipėdos uosto paties E.Gentvilo pirmtaką S.Dobilinską.

Tiesa, naujas darbdavys tada viską labai gražiai padarė: konkursą surengė, balus skaičiavo ir E.Gentvilas tų balų surinko daugiausiai.

Bet pats E.Gentvilas juk žino, kad visi tie konkursai tebuvo fikcija ir akių dūmimas. Šiandien jis to net neslepia, nes žino, jei kartais kas nors sugalvotų surengti naują konkursą, tai jis daugiausiai balų tikrai nebesurinktų. Todėl jau gali ir paatvirauti:

…Laimi rinkimus kokia politinė partija, sudaro Vyriausybę ir, pavyzdžiui, mūsų  įmonės atveju, paskiria valdybą. Valdyba gali pašalinti buvusį įmonės direktorių ir paskirti naują tinkamą. Todėl kiekvienas valstybinės įmonės generalinis  direktorius, pasodintas tokioje situacijoje ir priklausomas nuo politinės  padėties pasikeitimo

Blogai, kai viską žinai…

Ir dar blogiau, kai nežinai, kaip tas „naujasis darbdavys“ elgsis. Ar taip pat, kaip buvęs E.Gentvilo darbdavys ar kaip nors kitaip?

E.Gentvilas tikriausiai norėtų kokių nors garantijų. Bet jam tikriausiai niekas jų neduoda. Ir kodėl turėtų? Juk tikriausiai ir S.Dobilinskui jų niekas nedavė?

E.Gentvilas svarsto, kad gal nelabai gerai, kai valstybinių įmonių vadovų skyrimas politizuotas. Aš iš esmės sutinku. Tik štai tada klausimas kyla, ar gerai buvo, kad E.Gentvilo skyrimas buvo politizuotas? O gal gerai būna tik tada kai politizuoti būna tik kai kurių partijų ir vyriausybių skyrimai?

E.Gentvilas tikriausiai apie tai net negalvoja. Ne laikas juk dabar apie tai galvoti. Reikia spręsti dilemą: tarnauti ar gauti (čia kalbu tik apie Klaipėdos jūrų uosto vadovo atlyginimą, jei ką).

Sunki dilema. Ji dar sunkesnė, turint galvoje, kad E.Gentvilas yra Nepriklausomybės Akto signataras, buvęs ūkio ministras ir net trumpai ėjęs Ministro Pirmininko pareigas.

Ir tai tik labai mažas fragmentas Lietuvos, kurią mes 22 metus, visi kartu E.Gentvilu, kūrėme.

Tad gal laikas jau nustoti stebėtis?

Ir gal E.Gentvilui laikas apsispręsti ir rinktis tarnystę. Tam, kad ateityje kitiems Klaipėdos jūrų uosto vadovams nekiltų tokių pačių dilemų.

P.S. Jei atvirai, tai man E.Gentvilo nuoširdžiai gaila.

(9 balsų, vidurkis: 4,11 iš 5)
Loading...
 • Petras

  O Jums niekas nesakė, kad panašėjat į Grinevičiūtę?

  • Auksinis kardas

   Palaikau, fundamentaliai kvailas tekstas. Būtent šita vilnietiška tuščiaskambė yra žiaurus prakeiksmas visam kraštui. Žiūrėkite į uosto veiklos pasiekimus, į tai, kaip iš ten buvo išmiešti trintukai kyšininkai vos išvalius „socialdemokratinės“ brolijos galvutę. Žmogus yra akivaizdžiai produktyvus savo veiklose, tokiu nori būti, – ir bus. Atlyginimą ne gauna, bet užsidirba rezultatais. Ir tuo iš esmės skiriasi nuo švogerinio gyvenimo būdo, kuris jam čia taip anaip klijuojamas, betgi nelimpa.

   • Rytis I

    Nenubraukiant niekuom nuopelnų stebėtinas valymo partiškumas (jei vien), be to, greičiausiai ne su mažesniu karščiu bei pilnumu galėtų pasisakyti čia ir kiti, pvz. kėdainiškiai, urdomiečiai. Cerkvutę tiesa atstatė naujai, ne tą senąją – septynioliktojo a. pradžios – bet kokie koncai ir saliutai kiekvienais metais…

    • Auksinis kardas

     Alio, uostas yra strateginės svarbos ir naudos valstybei objektas, jo pasiekimai – nauda visiems. Ten veikę kyšininkai nunešė kyšį kaip visada, ir atsidūrė teisme bei bankrote. Prie ko čia labdara provincijos cerkvei ir koncertai? Ir vėl ta pati vėjų tuščiaskambė.

     Manote, jei patys neturite gerbtinų principų, jų pasaulyje negali turėti niekas niekas ir niekada niekaip?

     • Izbliondimas

      Straipsnyje klausimas visiškai kitas, manau, buvo.
      Ne apie genijus ir jų nuopelnus, ne apie doruolius, šviesuolius ir pan.
      O apie rinkimus, – ko einama į juos būti išrinktam ir tuo klaidinama, pažeminama, paminama svarbiausioji demokratijos…
      A, atidirbti partijai, na tai gal apie tai ir kalbama straipsnyje, – kad ir tokiam etapui būtų pagaliau padėtas taškas Lietuvoje, kaip ir purvinai rinkiminei visai… (turiu omenyje tas komisijas, įstatymines…).
      Nors pačiam beveik visada pritariu…

     • Auksinis kardas

      Tai šitaip ir reikėtų statyti straipsnio problematiką, kad pasirinkimas rinkimuose yra partijos, o jų sąrašus puošia įvairias pareigas einantys asmenys. Taip, atsiranda prieštarų, kylančių iš paskirų rinkimų rezultatų, iš asmenų netikrumo kiek prasminga būtų mesti vienus darbus vardan kitų, kai ne visos perspektyvos įžiūrimos. Ar yra tame kažkas nenormalaus? Ar yra nenormalu, kad asmuo gerai pasirodė vadovaudamas įmonei, ir būtų linkęs tai daryti toliau, jei tokia galimybė būtų – kokio galo reikia vilkti asmeninę problematiką čia ir ją viešumoje taršyti, nurodinėti, kaip būtent asmuo turėtų elgtis anot autoriaus supratimo? Kodėl kalbėti asmenybių kalba, bet ne tikrosios problemos kalba – kad partiniai sąrašai ir vėl neatspindi tikrojo pasirinkimo rinkėjui. Gal Gentvilas sugalvojo tokią praktiką, ar gali ją ištaisyti? Vėjai.

     • dzyvai

      Problema aiškesnė, kai pateikiamas konkretus atvejis o ne apibendrintas pavyzdys. Pavadinčiau tai geresniu problemos artikuliavimu, kas duoda stipresnį akstiną imtis priemonių ją spręsti.

     • Auksinis kardas

      Kartais konkretus atvejis gali virsti konkrečiu priekabiavimu, slapstančiu, o ne ryškinančiu apibendrinimus, bendresnes bėdas. Kaip, kad šis rašinys – jis suformuluotas kaip „Gentvilo“ dilema, išpaišaliotas įdomiais gauti-tarnauti užlenkimais. Lyg kažkuris vienas iš darbų turėtų išskirtinai kažkuriuos požymius. Vėjai yra vėjai.

     • Karde, aš taip supratau, kad jei E.Gentvilą pakeistume V.Blinkevičiūte, tada jau būtų reiškinys ir nebūtų vėjai? Kokie jūs vis dėlto siaurapročiai kartais ir negalite suprasti, kad pavardė nieko nekeičia.

     • romas

      Sutinku su kardu. Nors Račo tekstas yra iliustruojantis reiškinį, personažo iliustracijai parinkimas atrodo tendencingai.

     • dzyvai

      Sąmoningas pasirinkimas tendencingas pasirinkimas? Spalvos žodžių tai skirtingos? Manau, kad pasirinkta asmenybė geriausiai atskleidžia problemos aštrumą.

     • romas

      Nors problemos aštrumą supratau ir Gentvilo elgesiui nepritariu, šioks toks negeras įspūdis dėl to, kaip problema pateikta,lieka.

     • Trakimas

      „Problemos aštrumą“ pajėgūs suprasti tik gerai informuoti žmonės-pvz.-romas- arba aš-trakimas:)Uostas yra kontrabandos kloaka ir čia dirba visų ES šalių saugumo agentai.Uoste sukasi milijardinės apyvartos,nuo kurių nubyra ne tik Gentvilui:)

     • Trakimas

      Paklauskime konkrečiau-ką Mockaus MG Boltic importuoja per Klaipėdos uostą?Ir ką-eksportuoja iš Baltarusijos CCP?:DDDDDD

     • Rytis I

      Nesuprantu, kodėl personažo pasirinkimas yra tendencingas? Todėl, kad p. Eugenijus labai labai gerai tvarkosi? Kad objektas išskirtinis ir strateginis? O gal pati kritika „tuščiaskambė“? Nepanašu, juk asmeninė gerb. Gentvilo įvardinta dilema plaukia iš sisteminių politinio gyvenimo perturbacijų – situacija, kurioje galima kaltinti vien sistemą, o galima ir joje dalyvaujančius – kaip „trintukus“, taip ir asmenybes. Klausimas vienas – kurioje vietoje tarp šių charakteristikų atsiranda dabartinis direktorius.
      Šiaip jau tikėtina, kad klaipėdiečiai džiaugiasi uosto vadovu ne vien dėl strateginių reikšmių kraštui, kartais pasidžiaugia gal ir jo nauda miestui – kaip džiaugiasi beje ir kiekvieno bažnytkaimio gyventojai savo uoliu seniūnu. Saliutai, šventės, koncertai – sutraukiantys kartais ir nemažą Lietuvos dalį – tai mažytė gerbūvio indikacija ir pasididžiavimas miestelėnams.. Čia trikdo kitkas: kai ūkiškas požiūris dedamas virš visos kaladės, kitokių kriterijų apie kuriuos ar jų trūkumą tarp mumi aukščiau užsimena ir AK. Kai kolūkių griuvėsiams ataušt nespėjus kėdainiškiai jau džiaugėsi išgražintu miesteliu – kartu ir naujuoju kniaziumi – bet visiškai nesirūpino, kad vietiniai tarnautojai jau tik retkarčiais ir pagal komandą išlenda bei vėl dingsta atitinkamoj kišenėj… Kai kokie Gervėčiai lyg kariškai išblizgintas dalinys atvykstant inspektuojančiam generolui bei tam pačiam „ūkiškajam“ batkai. Kai ne miesteliai – valstybės ir jų piliečiai vadovą renkasi ūkiškumo skalėje, pamiršdami apie jo kitus, gal labiau banditiškus polinkius.
      Gal Gentvilas išvis čia ne prie ko? Gal. Kaip ir jo sėkmingas darbas uoste. Tegu sprendžia dilemą, jei neišsprendė dar. Kol už jį kiti nenusprendė…

     • Trakimas

      Arba pažėkime į problemą teip,kaip niekas į ją nežiūri:)Pvz.kokį ryšį turi MG Boltic „Mediafonas“ ir skandalingai pagarsėjęs „super“ viĄrslininkas Anatolijus Vulfas:DDDDDD Grinai reiktų kviesti greitąją,jei jis suvoktų,kas dedasi Lietuvoje:))))

     • romas

      Ryti, Artūras šiame komentare paaiškina pagrindinę savo teksto mintį: http://racas.lt/e-gentvilo-dilema-tarnauti-ar-gauti/#comment-110535
      Pinigus vietoje Seimo nario posto renkasi ne tik Gentvilas. Nors keliais žodžiais tai pasakius, tekstas atrodytų objektyvesnis. Tendencingumą rodo gal ne tiek personažo pasirinkimas, kiek tai, kad tik jis vienas mums atskleidžia štai tokią, vis dar pasitaikančią, negerovę. Dėl to personažas gaunasi kažkoks išskirtinis.
      Bet visumoje surašyta teisingai.

     • Auksinis kardas

      Artūrai, jei Blinkevičiūtės produktyvumas toks pat akivaizdus ir sveikintinas – pavardės keitimas nesmarkiai pakeistų rašinuko turinį. Tuo tarpu dabar paimamas žmogus, kuris sėkmingai pasidarbavo ne savo, o visų labui – naujienas sekate, gerai tai žinote – ir paimamas pasityčiojimui kokia dabar jam dilema nežinoti kurioje būtent vietoje ir toliau galėtų būti labiau naudingas. Tai chi chi, tai cha cha, labai juokinga. Apie siauraprotiškumą siūlyčiau pasvarstyti ir dar visokiais aspektais, jie gali būti visai sveikatinantys.

      Mano žinios esmė yra ganėtinai paprasta ir tokia: jei kažkas jūsų labui padaro kažką naudingo, tai, blyn, gal bent minimaliai žmogų gerbkite. Papratote vienas kitą debilais vadinti, laikyti, ir taip savo menkystės sėklą dauginate, dauginate. Iki patys paskui ta menkyste ir springstate: žingsnio nėra kur žengti, vieni dundukai ir siaurapročiai!

     • Rytis I

      Romai, – kuo dažniau bei plačiau dalinsis Dilemomis, tuo mažiau bus išskirtinumo. Aš už. Geriau, nei sugebėti neturėti menkiausio pasirinkimo. O pionierius prisiminsime vien gerai. Nors.. Gal kas, pvz., prisimena rašytoją, kuris pirmasis (ir paskutinis?) viešai prisipažino bendradarbiavęs? Kaži…

 • Petras

  Sunku Gentvilui. Štai Blinkevičiūtei (59547 pirmumo balsai) gerokai lengviau buvo …

 • Lee

  užtat labai „lengva“ G.Mikolaičiui ….

 • Genijus

  Artūrai, kodėl jūs taip šventai įsitikinęs, kad Gentvilo kėdė yra šilta? Sprendžiat tik pagal atlyginimą? Man atrodo, kad toje kėdėje susikerta tiek įtampų, interesų, povandeninių srovių ir milijonų (milijardų?), kad joje sėdintis žmogus, ypač bandantis įvesti tvarką ir teisingumą :), ką, mano kuklia nuomone, Gentvilas ten ir daro, prieš kokius 15 metų būtų smarkiai rizikavęs gauti kulką. Ar bent jau pradžiai šiek tiek trotilo po automobiliu ar namu pagąsdinimui.
  Dabartiniai laikai, regis, jau nebe tokie „džiungliški“, nors a.a. advokato Novikovo pavyzdys neįkvepia.
  Taip kad viskas reliatyvu, ir nereiktų pulti nuoširdžiai gailėti vieno iš padoresnių Lietuvos politikų. Pagailėkit geriau jo sesutės, susidėjusios su svarščiku.

  • GIGA

   Ta prasme,Genijau,Gentvilas toje Šaltoje“ vietoje vargsta ir kankinasi dėl Lietuvos,dėl visų mūsų ???

   • Keistas ir piktas straipsnelis. Juk kaip komentaruose minėta yra kitų pavyzdžių. Šiaip mano supratimu yra blogas tonas kaltinti kitą žmogų neetiška veikla („šilta vietelė“) ir pan. be įrodymų. Šiaip aš galėčiau pasakyti kad kažkas irgi labai „šiltai“ sėdi tarkim BNS’e ir visai to nenusipelno. Taigi nenusileiskim į tą lygį.

    Gal geriau butų kažkas konkretesnio ir konstruktyvesnio – tarkim kodėl taip yra ir kaip būtų galima pakeisti rinkimų įstatymus kad žmonės taip negalėtų nuomonės keisti.

    Arba padaryti tyrimą kaip tas kitur daroma?

    Ar tas nebūtų tikra žurnalistika – dabar tik praslystam paviršiumi neužkabindami esmės?

   • Genijus

    GIGA, na kodėl taip kategoriškai. Žmogus tiesiog DIRBA. Pirmiausiai dėl savęs, dėl savo šeimos (tipo uždirba), dėl uosto, dėl Klaipėdos, kažkur ir dėl partijos, o kažkur ir dėl visos Lietuvos. Nereikia pavydėti sąlyginai aukšto posto. Vadovo vieta nėra labai pavydėtina niekur. Pats esu vadovas (daug kartų žemesnio lygio, nei Gentvilas, nors tai nereiškia, kad aš esu/būčiau blogesnis – kas žino?), ir dažnai savo kolegoms akcentuoju, kad nereikia ant vadovo pykti už kai kuriuos sprendimus. Dažnai pasiūlau pabandyti apsikeisti vietomis. Kad ir savaitei. Dar niekas neišdrįso pabandyti. Nes negalėtų. Nes ten daug streso, sprendimų priiminėjimo, laviravimo, atsakomybės, diplomatijos, o kartais – diktato. Apsimetimo / buvimo ne tuo, kas / koks esi iš tikrųjų (namie su šeima, pavyzdžiui).
    Nežinau, gal jūs pats vadovas. Tuomet be reikalo čia kažką aiškinu. Tik norėjau pasakyti, kad ta „šilta“ vieta gali tik taip atrodyti iš šalies, ypač tokioje vietoje, kur persikryžiuoja daug interesų ir pinigų.

    • Populi

     „Vieta, kur persikryžiuoja daug interesų ir pinigų“, yra pelninga.
     Štai dėl ko sunku apsispręsti – norėtųsi išlikti, bet kaip tai padaryti, kada jo partija padėti niekuo nebegali?

 • romas

  Akcininkai gali keisti vadovą, kai šis jiems nepatinka. Nevalstybinėje įmonėje tame niekas neįžiūrėtų problemos. Iš tikro bėda – kita: ar turėtų atsisakyti mandato išrinkti į Seimą be rimtos priežasties? Tai, kad žmonės turi kitą darbą, jokiu būdu negali būti pasiteisinimu. Būtų gerai numatyti kokias nors priemones, kad įtraukti į rinkiminius sąrašus nenorinčių tapti parlamentarais partijoms neapsimokėtų.

  • dzyvai

   Sutinku su Jumis, romai. Pateikdami savo kandidatūras partijų sąrašuose, o po to atsisakydami mandatų, „kandidatai“ dėl šiltesnių kėdžių tiesiog spjaudo savo rinkėjams į veidą. Po tokio veiksmo partijos kuriam laikui turėtų netekti valstybės finansavimo. Galima pasvarstyti ir apie partijos „suspendavimą“ vieniems artimiausiems rinkimams. (Nuo to atgrasančios priemonės turėtų būti veiksmingos). Kadangi mažai tikėtina, kad seimūnai sąžiningai imtųsi tokios iniciatyvos, pasirūpinti tvarkų keitimu būtų prezidentės pareiga.

   • Algirdas

    Arba, atsisakius mandato, palikti seimo nario kėdę tuščią, o ne sodinti į ją kitą iš sąrašo. Ir praeitų noras žaisti šiuos žaidimus.

    • dzyvai

     Puikus pasiūlymas :)

 • Taškas

  Geras tekstas, komplimentai autoriui.

  Tik … reikia ne gailėti simpatiškojo Gentvilo, o mūsų – kad mūsų partijos tokios kumietiškos.

 • Fredis*

  Tezė apie tarnystę Lietuvai galėtų būti gerai žinoma citata (šaltinis žinomas):
  „Aš suprantu, kad artėja rinkimai. Suprantu, kad kažkam dėl to desperacija: nebebus valdiškų mašinyčių, kelionių į užsienį, priėmimų ambasadose, kanceliarinių išlaidų, glamūrinių žurnalų ir dar daugelio dalykų, kurie vieną dieną ėmė ir mukrito iš dangaus. Susitaikykit su tuo – nieko nėra amžino“,
  tada atsispiriame į Faktą, kad sunkiasvoriai poltikai (Blinkevičiūtė, Balčytis, Paksas, Uspaskich, Paleckis ir kompanija) tarnauja Lietuvai Europos parlemente, Seimas – tik antra lyga ir…
  prieiname prie Išvados, kad darbas oro uoste, laivų statykloje, balsas lt. grupėje ar mokytojavimas paprasčiausioje kaimo mokykloje yra lygiavertė ir ne mažiau reikšminga tarnystė.

 • Stogas

  Liudna, bet bapkes kvepia… seimo nario alga berods, 5 klt/men , Euro parlamento 25 klt/ men (plius garbe ir maitinimas), uosto direktoriaus min 20 klt (su sau paskiriamais priedais gal ir daugiau , aisku speju).

  Rinkeju mulkinimas partiju sarasais turetu but baudziams – pabegai is saraso (aisku del ligos :) ) partija netenka 1/100 dotacijos litais. Pabego 2 vaiduokliai – 2/100 lt skiriamu milijonu per 4 metus… Nebutu sarasuose sloiniku ir gyvu lavonu…

  O siaip sekmes sarasiniams Euro lavonams …

  • Marius

   Pritariu. Sąrašiniai eurovaiduokliai: Blinkevičiūtė, Balčytis niekuom nesiskiria nuo Zuoko, pardon, pastarasis bent aiškiai buvo pranešęs į Seimą neis, o sąraše yra, „nes kaip partijos lyderis turi vesti sąrašą“… Gentvilo pasirinkimas bus puiki iliustracija: ar jam spjauti į rinkėjų valią ar nespjauti.

   • Populi

    Kažin,
    jei Zuokas būtų sakęs, kad dirbs, sieks aukščiausių postų ir permainas vykdys, ar nebūtų jo partija praėjus?
    Kaip rinkimuose į Vilniaus savivaldybę, kad darė (ir pavyko)?
    Ko gero jis suklydo iš anksto pasakęs, kad nedirbs.

  • ech..

   Kaip tik vakar dienos straipsnis:
   http://klaipeda.diena.lt/naujienos/ekonomika/uoste-atlyginimai-didesni-nei-ministerijose-458735

   12 tūkst. tik neaišku prieš ar po mokesčių.

   • D.

    Tai kad tie atlyginimai skelbiami įmonių internetinėse svetainėse ir nėra jokia paslaptis. Pvz. uostos direkcijos paskelbti praėjusių 3 metų vid. atlyginimai. Ten atrodo paskelbtos sumos neatskaičius mokesčių, nors tai nepaminėta.

    • stogas

     12 aisku ne 5… apie priedus ten ka nors raso ? Ir kiek daznai juos pasisikiriama ? Kokiomis progomis…?

 • Fredis*

  Viskas galima kas neuždrausta, mes dėl to ilgai ir sunkiai kovojome. Galima pavadinti M.Adomėną dvasiniu bomžu ir nei plaukelis nuo galvos nenukris. Bet užtat koks džiaugsmas tą vakarą, diena prėjo gerai.

  • Izbliondimas

   Fredi,
   bet, manau, kad politikui ne viskas galima, kas neuždrausta.
   Gal pačiam nėra tekę pagyventi JAV.
   Mūsiškiams būtų labai verta iš jų kai ko pasimokinti.
   Tada nesunku suprasti, kodėl JAV aplamai yra gerbiamas valstybės tarnautojas.
   Kai pamatai, kaip jis gerbia visuomenę, konkretų žmogų, pagaliau, kai dūšioje jam sėdi tas, kad aš esu valstybės tarnautojas ir man daug kas negalima, kas galima paprastam mirtingajam. Manau, jam toks klausimas net neiškyla, – tai tiesiog Dievo žmonės atsiūsti misijai.
   Tad bent aš nesiaukojau už vagių, banditinių nusikaltėlių Lietuvą. Kaip ir mano šeimos nariai, žuvę už ją.
   Pagaliau laikas išmesti iš galvos tą brudą, kuris nepageidautas atvažiavo į Lietuvą iš Vakarų.
   Bent, pagaliau, nemanyti, kad to mes siekėme, – vagių, banditų Lietuvos. Kurie visą žemę perdavė kelioms šeimoms, visus pinigus pasisavino, o šalį paliko be darbų, kenčiančią. Kas greitai tapo ir moraline degradacija…
   Atleiskite.

   • Fredis*

    Patikėsiu kairiųjų aukštais moraliniais standartais tik tuomet, kai pamatysiu prie B.Radviltės gatvėje esančios būstinės (LSDP), praeinu kasdein po du kartus, nuolat budinčius ir piketuojančius jaunuolius bei senjorus su žvakelėmis rankose ir reikalaujančius Uspaskich ir Pakso nepriimti į koaliciją, o taip pat dėkojančius Prezidentei (čia jau S.Daukanto aikštė, visai greta, tik vienas skersgatvis ristele) už išreikštą griežtą moralinį teisiamųjų politikų politinį vertinimą.

    • Izbliondimas

     Fredi,
     prie ko čia kairieji ar dešinieji, kai Lietuva neturi nei vienų nei kitų, – tik besimeldžiančius vagiui…
     Yra toks rusiškai posakis „on pašutil, a oni povierili“… dabar manau vienas žmogus, ta prasme, meldžiasi, kad tik „nie povierili bi“.
     Juk negi neaišku, tai gražus mostas, gražiai išeiti iš konflikto, t.y. su iškelta galva (ką jau galėjau tą padariau, – patys prisivirėte, patys ir srėbsite)☺.

    • GIGA

     Fredi,o kada patikėsi aukštais dešiniųjų moraliniais standartais?

 • Renee

  Ja ja…Vat VRM ministerijos atidavimo Darbo partijos aferistams ar Energetikos ministerijos – Pakso Gazprom’iniams ereliams, fone, tai iš tikro, žiauriai aktuali straipsnio tema. Kam gi tarnauja ponas Gentvilas…Čia asmeninė autoriaus antipatija Gentvilui, ar kažkas daugiau? Kas gali paneigti, kad iš buvusių socdeminių „lesiklėlių“ kai kas nesimaitino?

  • Marius

   Vertinate A. Račą iš savo sugedimo laipsnio, tai vadinama kauzalinė atribucija. Ką tai rodo: jei jūs rašytumėte straipsnį taip dėstytumėte mintis tik iš antipatijos Gentvilui.

  • dudnuke grįžote?. Ar pats išeisite, ar reikės padėti?

   • dzyvai

    Bet tema, kaip Uspaskich „gavęs“ energetikos ministeriją atveš iš Rusijos energetikos saulę įdomi :) Sužlugdys bylinėjimąsi su Gazpromu arbitraže, užzombins dujų terminalą ir užsikabins „nuolaidos“ medalį? Kokių viražų tikėtis elektros rinkoje? O Paksas vaduos „smulkiuosius“ Gariūnų verslininkus nuo FNTT persekiojimo ar Mazuronis? Gal dar Komskį į pagalbą kovai su kontrabanda pasikvies? Uspaskich uoliai stengęsis kad byla būtų „greičiau“ išnagrinėta, mato palankaus sprendimo šviesą tunelio gale. Skleidžiasi rudeniniai žiedai :) Žiūrėsim, ar neatpųs KT šalnų. Gal dėl Vėlinių laikotarpio šiek tiek dvelkia kapinėm.

   • antiseptikas

    boksininko reakcija, bet kaip visi sportininkai – yra klaida …

 • „Sunki dilema. Ji dar sunkesnė, turint galvoje, kad E.Gentvilas yra Nepriklausomybės Akto signataras, buvęs ūkio ministras ir net trumpai ėjęs Ministro Pirmininko pareigas.“
  Gal galite man, turbūt nepakankamai protingai, paaiškinti, kuo šios buvusios pareigos apsunkina dilemą?

  Ir dar, niekaip nesuprantu, kuo svarstymas, ar likti uosto direktoriumi, ar dirbti Seime yra blogas. Ypač turint omeny, kad prie Gentvilo pasitaisė uosto pelno rodikliai. Turbūt negali būti tiesiog natūralu ir žmogiška norėti likti ten, kur gerai sekasi – turi būti kažkokie papildomi išskaičiavimai? O jeigu žmogus tiesiog jaučia, kad būdamas uosto direktoriumi gali būti daug kartų naudingesnis nei sėdėdamas opozicijoj Seime? Ir vėlgi, jeigu jis jaučia, kad prie naujo Seimo neišliks savo poste – man atrodo suprantamas noras eiti bent jau į tą opoziciją Seime ir nuveikti ką nors naudingo ten.
  Žodžiu, parodykit man, kur tikras blogumas, nes nematau, o tas emocinis pridėtinis krūvis iš tiesų primena Grinevičiūtės stilių.

  • miela Pėdute, buvusios pareigos apsunkina dilema štai dėl ko: E.Gentvilas iš tiesų yra neeilinis figūra Lietuvos politikoje. Ta prasme, bent jau išoriškai gana solidus politikas, iš kurio galim tikėtis solidžių ir nevienadienių sprendimų. Tai, kad tokio kalibro politikui tenka spręsti, ar jam verta eiti tapti Seimo nariu, ko jis savanoriškai ir niekieno neverčiamas siekė, mano supratimu nėra visiūškai normalu. Tokio kalibro politikui kaip E.Gentvilas, buvimas Seimo nariu tikriausiai turėtų būti siekiamybė, iš toio politiko kaip E.Gentvilas sveiko proto rinkėjai tikriausiai turėtų tikėtis prognozuojamų, skaidrių, suprantamų ir, sakyčiau, ne merkantiliškų sprendimų. Vietoj to, matome pasimetimą iš kurio aiškėja, kad E.Gentvilo kandidatavimas į Seimą tebuvo savotišks apsidraudimas tuo atveju, jei jo partija bei jai giminingos rinkimų nelaimės.

   Kuo blogas svarstymas ar uostas, ar Seimas? Mano supratimu tuo, kad pirmiausia apgaunami rinkėjai (kaip ir Balčyčio, Blinkevičiūtės ir visų kitų atvejais – čia dundukams, kurie nuolat klykia, kad kažko nepaminėjau). Antra, blogas tuo, kad jis kaip minėjau yra merkantilinis, o ne idėjinis. Jei, kaip sakote, žmogus nori likti ten, kur sekasi, kam tada kandidatuoti į Seimą? Mano atsakymas – įraše: E.Gentvilas žino, kaip ir kodėl jis tapo uosto direktoriumi ir žino, kad tai lėme ne (arba bent jau ne pirmiausia) jo kompetencija. Tada jam buvo gerai, tačiau šiandien jau nebe. Ir todėl man jo dvigubai gaila, atsižvelgiant į jo patirtį ir į jo įvaizdį, nes jis pats naudojosi svertais, kuriuos šiandien viešai kritikuoja.

   Mano mintis yra ta, kad tikras politikas neturėtų rinktis ar būti politiku ar gauti didesnę algą. Juk į politiką einama ne dėl algos, ar ne?

   Nežinau, ar pamatėte, tiksliau, nesu tikras, ar norėjote pamatyti.

   • lakunas

    Labai gražus atsakymas Pėdutei. Konkretus ir aiškus, be perteklinių „dygliukų“ ir advokatavimo, kuriais „pagardintas“ pagrindinis įrašas viršuje.

   • Pamačiau, malonu, kad atsakėte.

    Galiu pasakyti, kad reitingavau Gentvilą ir nesijaučiu apgaudinėjama. Manau, kad kiekvienas žmogus turi teisę užsitikrinti sau geresnį gyvenimo kelią. Manau, kad yra žmogiška norėti būti dviejose vietose vienu metu ir norėti veikti du dalykus vienu metu. Net jeigu esi politikas. Kaip nematau nieko blogo tame, kad dėl uosto direktoriaus pareigų Gentvilas „apgavo rinkėjus“ palikdamas Europos Parlamentą, taip ir dabartiniuose jo svarstymuose nematau nieko blogo.

    Tiesą sakant, manau, kad vienintelis „blogas“ dalykas, kurį Gentvilas padarė, tai buvo vienintelis atvirai pripažinęs, kad „nėra gerai, kas vyksta, bet taip vyksta“. Kiekvienas žmogus turi teisę susikurti daugiau nei vieną kelią ir nuspręsti, kuria kryptimi eiti tik rūkui prasisklaidžius. Net ir politikas.

    Kadangi didžioji dalis to, ką parašėte yra pasvarstymai (sakau tai be jokios neigiamos konotacijos), aš sau leisiu irgi pasvarstyti: manau, kad jeigu Gentvilo, taip kaip Uspaskicho, būtų paklausę prieš rinkimus, ar jis tikrai rinksis Seimo nario mandatą, o ne liks uosto direktoriumi, jis nebūtų slėpęs, kad pažiūrės, kaip susiklostys situacija. Jeigu jis prieš rinkimus yra pasakęs, kad paliks uosto direktoriaus vietą dėl Seimo nario mandato, tuomet parodykit man tuos jo žodžius ir aš atsiimsiu viską, ką parašiau ir niekada nebereitinguosiu Gentvilo.

    Beje, visada yra galimybė, kad jis paprasčiausiai nesitikėjo, kad Liberalų sąjūdis gaus daugiau nei 5 mandatus arba kad surinks tiek pirmumo balsų :)

    • dzyvai

     Būti reklaminiu veidu, ir būti kandidatu rinkėjų sąraše nėra tas pats. Deja, kai kurie politikai mano priešingai, nes jiems taip patogu, ir tai leidžia įstatymai. Politikas – visuomenės atstovas – sau turėtų kelti aukštesnius reikalavimus nei įstatymo raidė, o ne samprotauti: nepagautas – ne vagis. Kadangi ne visi jaučiasi maloniai kai juos apgaudinėja, o tokių tikrai yra, reiktų kelti įstatymo kartelę.

    • Jonas III

     „manau, kad vienintelis “blogas” dalykas, kurį Gentvilas padarė, tai buvo vienintelis atvirai pripažinęs, kad “nėra gerai, kas vyksta, bet taip vyksta”“
     Pėdute, o aš manau priešingai. Atviras kalbėjimas yra tikro politiko bruožas. Ir už tai tik galima gerbti. Gal kaip tik už tai jis ir yra mėgiamas.

     • Jonai, neteisingai mane supratote. Čia buvo ironija, todėl ir žodis „blogas“ į kabutes įdėtas.

    • Marius

     Panele Pėdute, va toks požiūris (Lietuvoje labai paplitęs) ir yra visa griaunantis: „yra žmogiška norėti būti dviejose vietose vienu metu ir norėti veikti du dalykus vienu metu“ Jums net neužkliūva, kad Gentvilas nebaigęs darbo vienoje vietoje perėjo kitur. Va todėl ir turime krūvas perėjūnų, perbėgelių, politikų iš išskaičiavimo, apskritai cinikų.

     Dėl Gentvilo „gero darbo uoste“ – mitas visai tai. Uosto apyvartą pasiekė rekordus ne dėl ypatingai gero Gentvilo darbo, ne dėl lietuviškų įmonių eksporto, o todėl kad žymiai šoktelėjo (labiau nei iš Lietuvos) tranzitinių krovinių perkrovimas iš Rusijos ir Baltarusijos.

     • Gal mano bėda yra ta, kad pati esu iš tų žmonių, kurie nuolat turi sau užduoti klausimą „jeigu manęs reikia ir ten, ir ten, kur esu reikalingesnė?“ – gal todėl man ir neužkliūva. Sutinku, kad tai nėra gerai, bet nesutinku, kad tai būtų blogybė, verta atskiros baladės apie tai, koks baisus yra Gentvilas.

     • Pėdute, tamsta vis dėlto nieko nesupratote… Būtent tai, kad E.Gentvilas taip elgiasi ir taip kalba ir yra didžiausia problema. Dėl to, kad jis signataras, dėl to ,kad jis laikomas skaidriu ir solidžiu politiku, dėl to, kad jis dažnai rodomas pavyzdžiu, vis ne etalonu. Ir staiga paaiškėjo, kad jis iš esmės toks pat kaip Blinkevičiūtė ar Zuokas… Bet apie pastaruosius mes ir taip viską žinome, todėl jie jau nebeverti atskiro aprašymo, o štai E.Gentvilas būtent todėl ir vertas, kad jis buvo kaip tam tikra kitokio politiko iliuzija. nejau taip sunku suprasti. Užknisat jau savo „valentinišku“ požiūriu. Čia užkrečiama ar kokį velnią?

     • Ai, atsiprašau, neatsakiau į antrą pastraipą: „Uosto apyvartą pasiekė rekordus [….] ne dėl lietuviškų įmonių eksporto, o todėl kad žymiai šoktelėjo […] tranzitinių krovinių perkrovimas iš Rusijos ir Baltarusijos.“ Paaiškinkit man, jeigu perskaitysit, kuo lietuviškų įmonių eksportas jau būtų tiesiogiai susijęs su uosto direktoriaus darbu, jeigu rusiškų arba baltarusiškų įmonių tranzitas nėra susijęs? Koks skirtumas, ar srautas iš uosto, ar per uostą, jeigu srautas apskritai yra? Kodėl manoma, kad tranzitinio srauto padidėjimas yra kažkas stichinis nevaldomas procesas, iškritęs kaip mana iš dangaus?

     • Marius

      Tranzitinių krovinių padidėjimas nėra E. Gentvilo nuopelnas. Čia tokia jau geografija. Tiesiog Rusijoj ekonominės krizės nėra, arba nebuvo tokio masto kaip Lietuvoje.

     • romas

      Paslaugos kokybė ir uosto galimybės čia nė prie ko, aišku :)

     • Marius

      Supratau. Kad kaimynai yra Rusija ir Baltarusija turime dėkoti… Gentvilui! LOL

     • romas

      Kam nors atsitikti visos aplinkybės yra svarbios. Šiuo atveju svarbi Rusijos ir Baltarusijos kaimynystė, svarbūs santykiai su kaimynais, svarbios susisiekimo komunikacijos ir jų būklė, svarbi uosto paslaugų kokybė ir dar daug kas svarbu. Iš tamstos komentaro buvo galima suprasti, kad ir beždžionė būtų darbą taip pat gerai atlikusi kaip Gentvilas.

     • Auksinis kardas

      Yra tų uostų ir daugiau, ar suprantate? Tai, kad mūsiškio geri rezultatai – ne vien kitų uostų nesėkmių vaisius. Kad ir kaip norėtųsi žmogų menkinti – lengva nebus.

      Keli štrichai – ne politikas Gentvilas tėra. Jis yra darbštus administratorius, populiarus asmuo, bet politikas tik po viso šito, laisvesniu nuo darbo metu. Savotiškas atstovas tos veiklios savo kartos žmonių, su kuriais ir prisirpo tokiais būti. Ir mūsų miestas labiau sužydėjo daugmaž jam valdant – koks sutapimas, ir smunka labiau jam vadovu nesant, sutapimas taip pat.

      Kitas dalykas – partijų sąrašai ir jų puošyba: kol šis asmuo serga už savo partijos sėkmę, tol jis bus už tokią įvairiausiais šalies politikoje praktikuojamais būdais, tame ir savo autoriteto rikiavimu kitų narių tarpe rinkimų sąraše. Taip jau yra nusistovėję (taigi, ne jam buvo lemta toną duoti ar nutraukti), kad rinkiminių sąrašų pertekliškumas yra nerašyta žaidimo taisyklė. Norime, kad nebūtų sistemos dalis, ir žaistų ypatingai skaidriai. Norai gražūs, bet kiek jie tikroviški? Tenka pasiduoti taisyklių kompromisams. O paskui gauti pamazgų kibirą už tai. Tokia, matote, tikrovė.

     • Bobutė

      Apie beždžiones nieko negaliu pasakyti – gal geriau, gal blogiau suvadovautu,- nesu jų specialistė…
      Visgi, drįstu spėti, kad ne p. Gentvilas ir ne jo vadovaujama direkcija užsiima krovos darbais, ekspedijavimu ir etc., o uoste dirbančios kompanijos, kurios, padedant geležinkeliams, ir „padaro“ rezultatą, kuriuo giriasi p. Gentvilas…
      Kodėl geležinkeliai?
      Ogi uosto krovinių struktūroje trąšos ir naftos produktai sudaro gerokai virš 50%. Prid4jus konteinerius (vir6 11 %) bei Roro krovinius (vir6

     • Bobutė

      Pridėjus konteinerius (virš 11 %) bei Roro krovinius (virš 13%)gautusi apie 80 % su kuriais, galimai susidorotu ir beždžionė…:)

     • Auksinis kardas

      Visai nemokame taupyti – velniams tam uostui vadovas? Sodinkime kokį bomžą ant minimalkės, štai tuomet bus valstybei nauda.

     • romas

      Kam minimalkė, jei galima rasti pakankamos kvalifikacijos už zoopašarą?

     • Marius

      Romui ir „Auksiniam kardui“ iš geografijos rašau 2. Oficiali 2011 metų Klaipėdos uosto atskaita: http://www.portofklaipeda.lt/uploads/statistika_docs/klaipedos_uosto_krovos_ataskaita_2011.pdf puslapis 32. Juodu ant balto: „Nuo didžiausių Baltarusijos trąšų gamyklų iki Klaipėdos uosto yra trumpiausias sausumos atstumas, lyginant su kitomis Baltijos jūros regiono šalimis“.
      Augimas sąlygotas tranzitinių prekių perkrovimų šoktelėjimu – ten pat ataskaitoje. Taigi Gentvilas čia ne prie ko. Jei Rusijos būtų buvusi tokia pat krizė kaip Lietuvoje, tai kad ir kokie būtų patogus uostas, kad ir koks būtų supervadovas – padėties neišgelbėtų. Dėl kitų uostų, esmė tokia kad Rusijos uostai yra perpildyti ir/ar nepritaikyti, tad ir eksportuoja per Baltijos šalis, kad ir kaip kai kuriems Rusijos gyventojams Baltijos šalys atrodytų priešiškai.

     • romas

      Mariau, prie ko čia geografija? Niekur neteigiau, kad Baltarusijos kaimynystė uosto rodikliams neturi reikšmės, ir netgi teigiau atvirkščiai, tačiau nereiktų taip menkinti uosto vadovo rolės visame tame procese. Jei žmogus dirbo gerai, juk nieko baisaus tai pasakyti. Įvairiose grandyse pastačius žioplius, jokio augimo gali ir neatsitikti, nežiūrint į potencialą. Ne taip toli baltarusiams ir iki kitų uostų prie Baltijos, beje.

   • leokadija

    gaila, kai nusileidžiama iki janutienės lygio ir pasirinkimas skambiai apšaukiamas „tarnauti ar gauti“. Nejaugi viską matuojate pinigais ir įtaka?
    Gal akimirkai leiskime sau galvoti, kad žmogus ieško sprendimo kaip Lietuvai (arba siauriau – jo rinkėjams ir pavaldiniams) geriau (aš visiškai neironizuoju). Tokie žmonės visada turi pasirinkimų, nereikia to laikyti savaime neetišku reikalu.

    • Populi

     Leokadija,
     nebūkite naivi – tokie žmonės neskęsta (nes ryšiai ir per tai įgyti pinigai vis perneša iš šiltos į šiltesnę vietą).

     • Auksinis kardas

      Tamsta, Populi, gebėtumėt suvokti kada ir kokiais būdais iš „tokių žmonių“ pats gaunate naudos?
      Taip, veiklūs žmonės paklausūs, ir net sugebėtų savistoviai rūpintis savo ateitimi – graužkitės alkūnes.

     • Populi

      Karde,
      visuomenei, kaip tik, iš tokių veikėjų naudos nebūna, nes jie veikia sau ir tiktai sau.
      Tai taip vadinamas veikliųjų (yra ir kitokių pavadinimų) sluoksnis, kuris nugriebia grietinėlę, o po to eina kitur to paties daryti.

  • Populi

   Kadangi jis signataras, tai ir yra atsakingas už tokią tvarką, kad įmonių vadovų skyrimas yra politizuotas.

 • Makmerfis

  100 proc. pritariu p. Račui. Dar galima pridurti, kad neidamas į Seimą Gentvilas kaip lddėpistų veikėjai Balčytis su pensininkų „užtarytoja“ Blin-iūte apgavo rinkėjus. Juo labiau kad atsisakęs mandato, Gentvilas užleis vietą ne bet kam, o anemiškajam Lydekai. O kadais Gentvilas man buvo politkas Nr. 1…

 • Viktorija

  Gal čia ne Gentvilas, bet piktasis dvynys pasidarbavo?

  jo..ką ir bepridursi. abejonės rinkėjų atžvilgiu negražios, ne vietoj, nelaiku. Myžčiojimas kažkoks.

  Bet ir vistiek tas velnias man patinka. Gal čia burtai kokie, ar ką, – vistiek norėtųsi vėl jį matyti arenoj. Kol kas dar atleidžiu tam biesui.

 • Kawianskas

  Sudarinėti sąrašus iš asmenų, kurie nesiruošia užimti tų pareigų yra amoralu. Gentvilas (turbūt sutiksit) vienas skaidriausių politikų Lietuvoje. Ar tikrai geriausia buvo pasirinkti jį sistemos amoralumui pademonstruoti.

 • Murikonas

  O vat kai kuriose šalyse norėdamas kandidatuoti, privalai atsistatydinti iš einamų pareigų (nors čia ne visai pritaikytina Gentvilo vietai, bet idėja ta pati). Prieš šokdamas ant naujos kėdės būvi priverstas pagalvot, nes į seną jau nebegrįši…

 • Dima

  Tik parašiau Račui nepatinkantį komentarą- išmetė jį. Bailys pasirodo arba nepilnavertiškumo kompleksą turi

  • Gintautas

   Kaip pradėsi pasirašinėti tikru vardu ir pavarde – galėsi kitus bailiais vadinti :)

  • tu durneli, įsikalk į savo durną makaulę, kad didžiausias bailys ir dundukas esi tamsta. Nes rašinėji čia visokius kliedesius žinodamas, jog esi neatsakingas ir nebaudžiamas. Ar aiškiai pasakiau, dunduk suknistas?

 • Keturfazis

  Gerbiamas Račai, šitas, dėl nelabai suprantamų priežasčių, bandymas svetimoj šiknoj ieškoti dzikų yra nepavykęs. Man kaip ir manau daugeliui, dabar yra visiškai nusispjaut, kaip tas Gentvilas pateko į postą. Nors jis ir nėra šventas, aš žiūriu į rezultatus- jam valdant, Klaipėdos uostas mušė krovos rekordus, visoi savo istorijoj, uostas išsiplėtė ir plesys, nekilo jokių skandalų su viešaisiais pirkimais. O šitai nors ir skamba profaniškai, yra daug, nemanau kad S. Doilinskas būtų daugiau pasiekęs. Ir kad jam iškilo dilema, ką dabar daryt ir nenoras palikt savo postą, kai tiek daug nuveikta yra suprantami. Todėl Račai susirask ką nors blogesnio apdergt, nes tikrai į Rutelę panašėji, kyla nekokios mintys apie tavo visą reputaciją ir pan.

  • Izbliondimas

   Bet juk straipsnis visiškai ne apie tai, dėl ko Jūs parašėte.

   Visgi rinkimai yra labai svarbus klausimas (bent to gal turime siekti). Čia ne kokios vištos pavogimą juk žmogus turi planuoti…☺
   O anie iš Euro parlamento, – tai net žodžių nėra. Žinoma jų paprašė, – jie nebuvo kiaulės, nes žino kaip ir kieno dėka papuola ten, siekiant apsirūpinti visam likusiam gyvenimui… tad niekas nėra taip paprasta kaip gal atrodo žmogui. Bet žmogus juk kito akyje ir krisliuką mato, kai savojoje ir rąsto nemato. Tai gal tik tai ir gelbsti žmoniją, tą nuodėmingą kaip smala. Nors prie ko čia smala, jei ji ne pekloje dar yra…☺

   • Keturfazis

    Kaip tai ne apie tai? Aš tiesiog nematau motyvo rašyti straipsnį apie žmogų kuris savo poste nuveikė daug daugiau negu kiti panašiuose, ir šiuo metu visiškai nesvarbus politiškai, greit kogero neteks posto, nes jo partija pralaimėjo. Be to nėra konstruktyvios kritikos, nes Račas jos tiesiog neranda, vietoi to minimi bereikšmiai skaičiai ir nieko nereiškiančios Gentvilo citatos. Man panašu į bandymą kritikuot, neturint argumentų ir tiesiog prisikabinant prie žodžių. Nu, kuo tas Gentvilas toks ypatingas, kad apie ji tiek rašyt, nors praktiškai nėra ką?

    • Bobutė

     Kokios problemos, p. Keturfazi?

     Nematot motyvo rašyti – nerašykit. Niekas gi Tamstos neverčia.
     A. Račas, matomai, mato.
     Beje, man, o tikiuosi ir ne tik man, nenusispjauti kokiais būdais storos partinės šiknos suranda minkštas kėdes…
     Ir tik visiški valentinai gali teigti a la – „na ir kas kad nešventas, bet kiek uostui padarė“ ar „na ir kas kad vagia, bet kaip Vilnių sutvarkė“…

     • stogas

      Matai galioja taisykle, pervedei per kelia bobute, tai uz kampo gali apvogti rinkeja..

 • Gintautas

  Manau, kad atsisakymas eiti į Seimą turėtų būti traktuojamas kaip balsų pirkimas. Tai žmonių pasirinkimo teisės sulaužymas, lygiai kaip ir perkant balsus iš nuolatinės gyvenamosios vietos neturinių piliečių.

 • VG

  Arturai, ka jau cia tas Gentvilas. Tai „koks Prezidentes planas“?

 • Rytis I

  O gal uosto direktorius nenorėjo kandidatuoti… O partija tarė – REIKIA.
  Mus gi kažkada taip mokė: partija sako „reikia“, – reiškias (kom)jaunimas sako „bus!“ Toks pasenęs senas jaunimas. Ministerijų dalybos šiaip visvien panašiai, bet šlykščiau…

 • VG

  To Fredis

  Jus elgiates l. nekorektiskai. A. Racas tik svarste, apie tai, kad “ eitu i seima tik tada ….“. Gentvilo elgesyje vis tik yra apgavystes elementas. Gal laikas baigti operuoti tokiomis kategorijomis: kadangi jis (ji) – geras vyras (moteris) net dantis sukandes sakysiu, kad jam (jai) sugadinus ora, aplinka rozemis pakvimpa…. Juk ne mazvaikiai esame ( o gal – taip)?

 • briedis

  O gal Gentvilo dilema yra paprastesnė- „ar būti avinu vilkų gaujoje, ar palaukti kol tie susiries tarpusavy“?

 • briedis

  Nuojauta kirba kad susiries.

 • spyglys

  kaip suprantu, Pedute, jūs ne seimo, o misterio-Šeimos vyro, simatiškiausio mūsų kaimo Gaspadioriaus rinkimuose dalyvavote. Kai tiek daug konkursų (Šok su manim per Triumfo arką) tikrai galima ir pasimesti kontekstuose.

  • Nežiūriu televizoriaus, tai nesu pasimetusi šokių sūkūryje.

 • Rytis I

  Galimas dilemos sprendimo būdas: nepraėjo turbūt mėnuo kaip charizmos, išminties ir saulė Vicka teigė, jog pavyzdžiui tokią Energetikos ministeriją galima naikinti kaip absoliut neturinčią apibrėžtų funkcijų, niekam nereikalingą ir ar kažkaip panašiai. Akivaizdu, panaikinus nemažą kiekį etatų ir sutaupius inicijuojamas jos viešųjų pirkinių lėšas gal išeitų net siekti tikslo, kuris užkoduotas paprastu šaukiniu „1509“. O ar ne geriau būtų naikinti, sakykim, kad ir Susisiekimo ministeriją? Vietoj EM. Tokiu būdu sutaupytumume dar daugiau ant etatų, dar daugiau viešųjų pirkimų ir be to galiotų piliulinis šaukinys, o ir dar be to – Eugenijus būtų laisvas nuo „darbdavio“ bei nebūtų ten darbe jokios politikos.
  Galima būtų net kukliai pažymėti, kad tokiu atveju būtume vėl šiek tiek arčiau Rusijos, juk mes ieškom pavyzdžių – su jau durniais panašiai, o bet su keliais kolkas per gerai..

 • Nesvarbu

  ka cia bepridursi – gryna tiesa viskas, kas cia surasyta. Gentvilo vietoj savo burlaivi nukreipciau link Seimo.

 • Audra

  Man, asmeniškai, nerūpi Gentvilo dilema. Man baisiausia, kad mūsų svarbiausioji blondinė pradėjo vykdyt savo (o, gal Briuselio mūrininkų) planą

 • Mauras

  AR šiuo įrašu kelia bent tris klausimus:

  1. Ar (wanabe) politikai turėtų rašytis į sąrašus atsakingai? Manau taip. Galėtų būti įtvirtintas išankstinis įsipareigojimas laimėjus vietą per rinkimus, eiti į Seimą ar tarybą. Atsisakius – sankcija, esant ypač rimtai priežasčiai, jos patvirtinimo per teisinę sistemą procedūra. Nes dabar tai atrodo neatsakingumas prieš rinkėją ir nešvarus žaidimas.

  2. Valstybės įmonių valdymo depolitizavimas. Senus politverslo vilkų papročius susodinti „savus“, geresnius (po to kai susodino savus, geresnius ar ne – žr. 3 punktą) mėgino pajudinti nueinanti vyriausybė, kas sulaukė pasipriešinimo Seime, beje iš dalies tų pačių valdančiųjų (pamenate „Visuomio“ istoriją). Tačiau daug kur valdybose jau yra atsiradę ne tik ministerijų (paprastai partijų valią vykdantys politinio pasitikėjimo pareigūnai, t.y. viceministrai) bet ir keli verslo atstovai. Tai gali sustabdyti norą keist sėkmingai dirbantį vadovą dėl vienintelės priežasties, kad jis nėra „savas“ (kas Gentvilo atveju akivaizdu, nes jis priklauso ne valdžios partijai). Sprendžiant iš Butkevičiaus kalbų, mechaninio keitimo į „savus“ vyriausybė nežada daryti, Ūkio ir Susisiekimo ministerijų, kurioms žada vadovauti socdemai, pavaldume yra didžiausios energetikos ir transporto įmonės.

  3. Gentvilo ir kitų „savų“ palyginimas su anksčiau dirbusiais. Svarbiausi dalykai, į ką reikėtų žiūrėti – pajamos, pelningumo tendencijos (t.t. dividendai) ir korupcija. Socdemų laikais kai kurios įmonės garsėjo apkerpėjusiu valdymų ir dalies vadovų „imlumu“ (vieni sau, kiti partijai, nesigilinsim), buvo skandalai ir bylos. Dabar Klaipėdos uostas, K.nafta, L.paštas, oro uostas ir kiti šia prasme atrodo tikrai kur kas geriau, nors su personalijom visko buvo, bet sprendimai buvo priimti (prisiminkite L.pašto ir Elektrėnų istorijas).

  Gentvilas čia pasisuko po ranka, nes nusprendė pasvarstyti viešai. Jo kaip partijos nario ir uosto vadovo situacija aiškiai rizikinga, kita vertus rinkėjai išrinko, todėl manau svarstymas ne vietoje. Kaip uosto vadovą jį vertinčiau gerai, tikrai geriau nei Dobilinską, tačiau jei norėjo juo būt ir toliau, reikėjo mest politiką.

 • Smilga

  Balsavau už Liberalų Sąjūdį (E.Gentvilo nereitingavau, kitus), bet pritariu lengvam šios partijos pakedenimui.
  Pastaruoju metu apie Liberalus rašė R.Valatka, kt.
  Reikia kad Liberalai labiau galvotų apie savo partijos galią, o nebūtų tik konservatorių „priedėlis“.

  • Pamastymui

   Ar gali buti, kad Liberalai
   a) issiskirstytu po patinkancias partijas;
   b) prisijungtu prie konservatoriu;
   c) prisijungtu prie centro partijos;
   d) b ir c kartu(skirtingai nuo a varianto, labai mazai nariu iseitu i kitas partijas);
   e) prisijungtu prie kitos partijos su autonomijos galimybemis(partija partijoje)?

   Paziurejus i rinkimu rezultatus, tai matosi, kad Lietuvoje formuojasi stabili politine seka – valdzioje esanciu partiju mazeja.

   • romas

    b) variantas išduoda pesimizmą dėl liberalų ateities. Optimistinis klausimas būtų: ar gali taip būti, kad konservatoriai kada nors prisijungtų prie liberalų? :)
    Atmetus juokus, partijos gali susijungti, jei vyks ideologinis supanašėjimas. Tai gali atsitikti, nes tokių tendencijų ir dabar galima įžiūrėti.
    Šiaip, „gali“ – labai neįpareigojantis. Iš principo daug kas gali atsitikti, jei tai neprieštarauja gamtos dėsniams:)

 • Renee

  Siūlau labai aktualią nūdienos tema diskusijai:

  Kiek angelų telpa ant adatos smaigalio?

  arba

  Kodėl dvasingi rytai kiekvieną rytą pagimdo saulę, kurią vakarę suryja ištvirkę vakarai?

 • Fredis*

  E.Gentvilas turi likti uoste ir didvyriškai sulaukti to momento, kai socialdemokratai jį išmes. Tai ir būtų didžiausia politinė auka už skaidrumą. Vėliau partija jį priglaus savo būstinėje, gaus seimo nario padėjėjo etatą ir kt..

 • Fredis*

  Prezidento rinkimuose ketinanti rungtis eurokomisarė Dalia Grybauskaitė didžiausia Lietuvos problema laiko korupcinių verslo, žiniasklaidos ir politikos atstovų grupuočių įsigalėjimą ir pagrindiniu savo tikslu nurodo kovą su jomis. „Einu tam, kad pakeisčiau šalyje nusistovėjusią korupcinę sistemą“, – penktadienį kalbėdama Lietuvos radijo laidoje „Akiračiai“ sakė D.Grybauskaitė.
  http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/dgrybauskaite-klanai-manes-turetu-bijoti.d?id=20877225#ixzz2BXkR1V1M
  BNS
  2009 m. kovo 6 d. 14:25

  Štai kodėl E.Gentvilas dirba jūrų uoste, o ne koks nors socialdemokratas.

  • kartais pabandau įsivaizduoti, kas būtų, jei tokie kaip ši atmata kada nors gautų valdžią. Būtų blogiau nei Darbo partiją, A.Paleckį ir V.Šustauską kartu sudėjus. Gerai, kad yra internetas, kur tokie menkystos gali išsivemti. Blogai, kad jie internete pasirenka šį tinklaraštį.

  • Stogas

   Jei dirbi direktoriumi ir nenori but seimo nariu, tai kokiems galams rasais i sarasa ? Partija savo sarasu deklaruoja, kad sitie zmones ateis i seima, ir kurie nepatinka, prasom retinguot.. Rinkejas pasirenka. O dabar gaunasi liberalai sako: „iskruskit negyvai“ mes seime nesedesim.. ten tik zulikai dirba uz 5 klt.

   Kuom skiriasi Blynkeviciutes, Uspaskihai, Gentvilai nuo romkos broliu Lavrinoviciu ? O kaip mes ant ju varem… pamenat ?

   Parodija… buten.

 • Miroslavas

  Darbe būti geru, o namuose žmoną mušti galima? Kažkokia keista ta „draugystė“ ir viešėjimas tokių „namuose“.

  • Izbliondimas

   Miroslavai, nenusiminkite, – čia tik kuriami scenarijai… bent jau čia, tarp buvimo čia ir gyvenimo yra toks biškį tarpelis, kad neišprotėti. Ane☺

  • Donatas

   Pritariu Miroslavui, anksčiau, kai tik sūnus Artūrui įkūrė šį tinklaraštį, tai jo leksika tikrai buvo labiau mandagi, nors vieta juk tai ta pati liko. Tad arba komentatoriai tapo labiau įžūlus ir išnervino tinklaraščio autorių, kuriam atsibodo mandagiai atsakinėti į užgauliojimus, arba gyvenimui bėgant tinklaraščio autorius tampa vis piktesnis ir nelaimingesnis…
   Bet kuriuo atveju būna netgi taip, kad Artūras net į plius minus mandagų komentarą atsako piktai ir su plius minus (ne)norminiais keiksmais. O žurnalistai (ypač iškilūs mūsų visuomenėje) juk turėtų puoselėti bendravimo kultūrą, ar ne? :)

 • Izbliondimas

  Citata (iš p. Jasiukaitytės pasisakymo, šiandien): „…Šis laikas labai svarbus. Tai nėra rinkiminės batalijos. Tai yra žūtbūtinė kova – pirmą kartą per mūsų Nepriklausomybės laikotarpį…“

  Žinote, esu tikras, kad šiandien retas kas susigaudo kas čia vyksta. Jei nebūtų tarp tų girnų tokios TS (kuri niekada nemoka pralaimėti…) ir kito, tokio faino, šaunaus vyro, dar, – daug kam būtų aiškiau, kas čia vyksta.

  Manau ne visi susigaudė ką čia „rezga“ JE. Nes vėl pasikartosiu, ta TS (kuri nori, bet negali, kaip ir nuo vaiko dar…) truputį ne vietoje, toje vietoje.
  Je☺

  • Fredis*

   Labai lakoniškai kas vyksta paaiškina plungiškis Jurgis, tik nesipurtykite, o nuosekliai ir atidžiai paskaitykite, tekstas labai lengvas http://www.delfi.lt/news/ringas/politics/jrazma-sypsenos-ir-glebesciavimasis-su-teisiamaisiais-normalu.d?id=59928825

   • Izbliondimas

    Fredi.
    Čia p. Razmos viskas teisingai.
    Bet bėda, kad Lietuvoje yra taikoma visa tai selektyviai. Štai kur, štai dėl ko tebesame barbarų kraštas, gal.
    O jei iš tiesų, tai žmonės , manau labai nudžiugtų, kad būtų panaikinta ne tik DP, bet TS.
    TS dėka Lietuvoje juk gal yra tokie dalykai, kad paprasti žmonės labai ir labai kenčia dėl to šiandien.
    Moralinė degradacija tokia, kokios niekada nebuvo.
    O palyginus su 1988-1989 metais, – šiandien Lietuvoje pragaras telikęs… Ir tai gal yra išskirtinai TS nuopelnas. Gal.
    O kaltė čia gal būtų ne pačiai netgi partijai, o jos palaikytojams. Visokiausio kalibro brudui.
    Štai dėl tokių žmonių veiklos, kai būna atitinkami momentai – ir įvyksta tos tarpusavio žmonių skerynės.
    Gi niekada nepasiaiškinama priežatys, deja.
    Dviguba buhalterija labai blogai ir matyt atitinkamas finalas tam bus.
    Bet yra žmonių teismas jau įvykęs dėl nepalyginamai didesnių dalykų, kurių kaltininkė yra TS.
    Jei tokios nebūtų buvę, manau, šiandien Lietuva klestėtų. Nebūtų nei tokios LSDP nei DP.

    • Mauras

     Kokius nepalyginamai didesnius dalykus turite omeny? Moralę? Ar mažeikius? O kokios LSDp irDp būtų? kur dėtųsi keli šimtai tūkstančių buvusių kompartijos narių, turėjusių ryšius, struktūrą, žiniasklaidą, organizavusių prichvatizaciją, ir šiaip aktyvistų, siekiančių pasigerint savo ir savo verslo padėtį? :) TS ar LS žinoma ne dievai, bet pasilyginkim su estais, kur pagrindiniai žmonės savo laiku buvo ne sisteminiai nomenklatūrininkai, o sąžiningi mokytojai ir istorikai.

     • Izbliondimas

      Pirma. Estai 1990 m. pasirinko ne intrigantus, ne kokius tai gatvinius, o Riuitelį (buv. jų kompartijos pirmąjį sekretorių ar kaip ten…).
      Tuo viskas ir pasakyta.
      O pripažinti, kad komunistai vedė Lietuvą 1988-1989 m. ir 1990 m. atvedė į laisvę, o po to 1990 m. – gatviniai, pajutę skerdeną, į nesibaigiančias intrigas, milžiniško masto vagystes…
      Žinoma, jei man kas kokiais 1988 m. būtų tai pasakęs, – save gerai žinau, dantų tas būtų netekęs tuo pačiu momentu… Niekuo gyvu nebūčiau patikėjęs, – juk komunistus tuomet paišėmė tokiais epitetais, kad šiandieniniais „istrebiteliai“ (TS)☺ to net iš tolo šiandien nesulaukia.
      Pavyzdžiui, kaip Jūs galite paaiškinti kai vienas TS narys, teisiamas už korupciją, iš savo partijos gavo pačią didžiausią sumą, lyginant su kitais, šiems rinkimams laimėti.
      Tad ar ne dvigubi standartai pražudė mūsų kraštą per labai trumpą laiką…
      Jau nekalbant apie jų veiksmus mušant, šmeižiant (kaip sakoma žemiau juosmens) žmones priešrinkiminėse kampanijose, po 1990 m., pasitelkiant ginkluotus net žmones. Apie ką čia ir kalbėti…

     • romas

      Riuitelis buvo Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas. Analogijos su Brazausku daryti neišeina. Estai kompartijos nereformavo. Jie iš karto nubrėžė aiškią ribą – vieni liko su komunistais, o kiti stojo Liaudies fronto pusėn. Riuitelis pusę pasirinko, o Brazauskas dalyvavo rinkimuose ir išstatė savo kandidatūrą prieš Sąjūdžio kandidatą Juozaitį. Bala dabar žino, kaip ten viskas buvo – savo ar ne savo noru Juozaitis nuėmė savo kandidatūrą, bet tiksliai žinome, kad Brazauskas pateko į AT kaip opozicijos Sąjūdžiui atstovas. Dėl savo kalbų 1990 vasario 16 Brazausko jokiu būdu negalima buvo leisti tapti vadovu. Jis ir nebuvo lyderis – grynai dėl charakterio ypatumų – aplinkybėmis, kai situacija ekstremali.

     • Mauras

      Iz, jūsų „pirma“ kažkodėl sustoja ties 1990 m., bet čia tik vienas trumpas fragmentas. Skaitykite Estijos istoriją toliau, yra žymiai daugiau dabartinei Estijos situacijai nusipelniusių žmonių (jie beje ne TS nariai :). Ir mėginkite suprast jų ir mūsų pasirinkimo skirtumus bei to pasekmes – jei žinoma galite atsisieti nuo savo pažiūrų, už kurias balsavote, ir simpatijų, kas tikrai nelengva. Žr. čia.

  • romas

   Šaltinių neturiu, bet nujausti kas vyksta galima. Dar prieš rinkimus daugelis sakė, kad šie rinkimai lemia labai daug. Vyksta kova dėl to, kaip gyvensim ateinantį dešimtmetį, o gal net dešimtmečius, kokiomis trajektorijomis judės dideli pinigai.

  • Izbliondimas

   Maurai.
   Labai klystate. Aš Sąjūdžio žmogus.
   O jie šiandien nėra nei su vienais partinukais.
   Tad atleiskite, jei kokius niekšelius patarkuoju.

   Romai.
   Kaip visada Jums pritariu.
   Man nėra keista ir tai, kad V.L. tauta Lietuvos vadovu niekada nebūtų išrinkusi demokratiniuose rinkimuose (nes atstovavo ne Lietuvai, bet tik beretėms..). Tas jų biretizmas ir dabar juk išlenda, t.y. niekaip jie negali tapti žmonėmis. Jau dabar ir dėl tų kalėjimų istorijos atsitraukia, nes tuomet būtų TS kaltė, t.y. jų diriguojamo ministro vieno…
   V.L. pasisakymus yra išsakęs vienas Kauno radikalas, – tad jie vienu metu mažai kuo skyrėsi nuo A.B. pasisakymų, kuriais bandė Tautą pridengti nuo Ligačiovo smogikų (gi toks Garbačiovas vykdė Reigano paliepimus dėl Baltijos šalių…).

   • stellar penny bun

    Žmogau,

    Nusikabink Brežnevo ir Sniečkaus portretus. Už lango XXI amžius.

   • romas

    Izbliondimai, dėl VL išrinkimo spėliojate. Iki 1990m. kovo 11 galėjo visaip būti, juk „istorinė klaida“ pradėta eskaluoti tik po nepriklausomybės paskelbimo. O kursto neapykantą nebūtinai tie, ant kurių sakoma. Buvo kam kurstyti, kiek atsimenu. Kai kurie mizantropai ir dabar dar nepaliauja tulžimi laistytis.

    • Auksinis kardas

     Iki kovo 11 VL buvo mažiau žinomas asmeniškai, ir labiau tapatinamas su Sąjūdžiu – kaip tokį atstovaujantis, galėjo būti išrinktas aukščiausioms pareigoms (kas ir nutiko), bet tik Sąjūdžio kontekste – ši sąlyga esminė. Kovo 11 akimirksniu ir įvyko skilimas į 2 Lietuvas – nustumtąją, kuriai simpatizavo palaikantieji LTSR vadovus, irgi vienareikšmiškai judėjusius savistovumo link, bei landsberginę, pritarusią proveržiui iniciatyvą uzurpavusio VL rankomis. Dėl nutikusio skilimo, ir VL esminės kaltės dėl tokio, jis asmeniškai niekada nebūtų išrinktas labiau visuotinai norimu matyti valstybės vadovu, nors toks jo noras buvo (ir tebėra) akivaizdus, ir iš jo buvo (ir tebėra) šaipomasi.

     • romas

      Juozaičiui būtų nebuvę reikalo nuimti savo kandidatūros prieš Brazauską, jei Brazauskas būtų buvęs toks populiarus, kad laimėtų rinkimus ir taip. O ir laikas nebuvo toks, kad dauguma galvotų apie vadą. Aišku, katalikų krašte kartais įvaizdžiai svarbiau už esmę, bet tada žmonės buvo supratę, kur vyksmo esmė.
      Kas atsitiko paskui – natūralu. Informaciniame kare Sąjūdis buvo bejėgis, nes buvo beveik beginklis.

     • Auksinis kardas

      „…laikas nebuvo toks, kad dauguma galvotų apie vadą“ – būtent, asmenys atstovavo aiškiai numanomus bendruosius siekius. Be to, atstovavo siekdami ir norėdami sutarti, bendrumą išlaikyti. VL tiesiog išplėšė estafetės veliavėlę labiau asmeniniais sumetimais, ir šitaip buvusio judėjimo bendrumą suskaldė. Prasidėjo apsistumdymai ir priekaištai, iki tol pažinoti menkai.

     • Rytis I

      Juozaitis pasitraukė, kiek pamenu jo pačio žodžius, tik geresnės Brazausko derybinės pozicijos su Maskva labui. Tai gal nebuvo vien kvailas pasirinkimas, tada tai tiesiog atrodė neitin reikšminga – lyginant kitais, istoriniais pasikeitimais…

     • Izbliondimas

      romai,
      čia biskį klysti.
      Kaip jau esu rašęs, pats dalyvavau atrenkant kandidatus į rinkimus.
      Kas jau buvo atrinkta, – tai jau amen.
      Todėl atsakomybė didelė buvo tiems, kas atrinkinėjo.

      O informacijos buvo pakankamai. Juk Sąjūdis valdė Lietuvą jau 1989 m. visiškai, ta prasme.
      Kas pasisakydavo prieš Sąjūdį 1989 m. , – kompartijos vadovai patys tokius atleisdavo į visas keturias puses.
      Žinau žmogų (labai svarbios valdybos viršininką), kad kai žaliųjų spauda jį pakritikavo, tai žiūrime jau kraunasi čemodaną, pagal to meto madą… nors dar to nebuvo siekta iš jo, dar buvo leista jam pasitaisyti…
      Tad jau 1989 m. Sąjūdis buvo šventa kiekvienam lietuviui (tą parodė ir 1991 m. vasario mėn. referendumas, kurio apsaugoje ir aš dirbau…, mokykloje prie TV bokšto…).
      Na, o jau 1990 m. viduryje reikalai pakrypo link Josifo Visarionovičiaus metodų, – bet beretėms tai visiškai tiko. Jie būtų net žudę komunistus.
      Tarp kitko mūsų giminėje nebuvo nei vieno komunisto. Tad juo nebuvau ir aš… jei kas čia nori nagus pasigaląsti į mane vėl…

     • romas

      Karde, mes matyt skirtingose Lietuvose gyvenome. Neprisimenu, kad VL būtų reikėję ką nors skaldyti. Brazauskas atėjo į Seimą kaip opozicijos Sąjūdžiui – LKP pirmininkas. LKP gavo mažiau mandatų, todėl ir negalėjo išsirinkti Brazausko AT pirmininku. Automatiškai negalėjo vykdyti politikos „žingsnis po žingsnio sudėtyje“.

     • Auksinis kardas

      Kai LKP atėjo, opoziciją žinojome vieną – TSRS bei jai prijaučiantys vietininkai „Jedinstvo“. Buvo „Sąjūdis“ ir jį remianti dauguma žmonių, kurių pakraštys buvę labiau radikalūs, kitame krašte – mąstantys labiau nuosaikiai. Buvo spektras, bet nebuvo darinių, opozicijų to vientisumo ribose. LKP žengė tapačia kryptimi savanoriškai lipdami iš TSKP paveldo.

     • romas

      Karde, Sąjūdis su LKP konkuravo rinkimuose ir laimėjo 96 vietas iš 133. Tada kai kurie žmonės dar nesuprato, kas yra demokratija, ir kokiais principais formuojama valdžia demokratinėje valstybėje, todėl galbūt daliai rinkėjų atrodė, kad AT pimininku turėjo būti paskirtas Brazauskas. Dabar niekas nereikalauja iš Seimo vienybės ir to, kad Butkevičius nesiūlo prisijungti TS prie koalicijos nelaiko skaldymu.

    • romas

     Izbliondimai, kodėl tamstai reikia tokius purvus lieti? Gal jau sergat? Kiek prisimenu, žmonės buvo taikūs ir krauju niekur nekvepėjo. Kraujo norėjo jedinstvininkai.

     • Fredis*

      Iz matyt papiktino šis faktas: http://tar.tic.lt/Default.aspx?id=2&item=results&aktoid=EAC294C5-B0EB-4366-987E-9F3D35AC0941
      o sovietinė ir fašitinė simbolika uždrausta 2008 m. birželį valdant LSDP, įstatymą pasirašė V.Adamkus.

     • romas

      Ten ne apie tą LKP.

     • Fredis*

      Draudimas savo esme yra antidemokratinis veiksmas, AK taip ir rašo – mes pasijutome nustumti.

     • GIGA

      Žmonės kraujo norėjo šiek tiek vėliau – 1992 m. :) O VL klaida buvo,kad paklausė savo tėvo,kuris sakė „nesipyk,Vytuk,su Brazausku“ ir pabijojo paskelbti visų komuniagų „vne zakona“,su kažkokiom tai atskirom gradacijom…

     • romas

      GIGA, žmonės dabar emociškai laisvesni. Tokių agresyvumo proveržių kaip 2009m sausio 16 net ir 1992m. nebuvo galima įsivaizduoti. 1992m. būtų norėję pjauti vienas kitą, būtų taip ir padarę. Rusai ir ginklų būtų davę. Juk daug kur postsovietinėje erdvėje be kraujo ir neapsiėjo.

     • Izbliondimas

      romas ir Fredis šiame posme visiškai nusigiedojo.
      Būna gi žmonėms…
      O Fredis panašiai mąsto keip tie jedinstveninkai, 1:1.
      Aš jų tiesog nekenčiau, ir vienu metu su Žiguliuku lėkiau į jų koloną, bet paskuTiniu metu persigalvojau ir dėjau ant stabdžių… jie, jų milžiniška kolona ėjo per gatvę prie dabartinio Baltojo tilto, link AT.
      Dabar į Fredį, atitiktį tiems jedinstveninkams (taip pat atitiktis jiems momentais buvo ir V.L.), – žiūriu tikrai tik su šypsena. Gal dėl to, kad jie jau sunaikino Lietuvą. Jau visi šaukštai yra po pietų…

     • GIGA

      Izobliondinai,dabar galėtum,išdidžiai ir nesmarkiai stuktelt Fredi,prabangiu S klasės mersedesu:) Taip,tokie „zombiai“ kaip Fredis bet kokį normalų žmogų atbaido nuo TS – nes abejojantys pasiskaito jo mintis,pagalvoja ir bijodami „o gal ten visi tokie“ aplenkia jo agitacijas dideliu lanku.
      Tiesa kas dėl agitacijų.Fredžiui labai apatinkantis D.Kuolys labai įdomiai agitavo Kaune,Žaliakalnio apygardoje prieš antrą rinkimų turą.Pažodžiui neparašysiu,bet mintis buvo tokia – „gerb. tautiečiai,antrąjame ture Jūsų apygardoje susigrums su gerbiami LR piliečiai,signatarai,jau tapę ir būsimosios kadencijos Seimo nariais -A.Patackas ir R.Juknevičienė.Abu jie patikimi,daug kartų patikrinti,dirbs tautos valiai,bla-bla-bla,bet aš,D.Kuolys,siūlau balsuoti už A.Patacką,nes jei balsuosit už R.Juknevičienę,į Seimą gali patekti „blogis“…….. vardu S.Šedbaras:) „

 • briedis

  Ne į temą ir nelabai patogus klausimas, nes Gentvilo reikalas yra Gentvilo, o ne mano. Ir todėl ne man čia pamokslus ir pageidavimus Gentvilui sakyti.
  Beje man Gentvilo nei kiek negaila- jis žmogus nuveikė ne tokius gėdingus darbus, kuriais buvęs bendražygis zuokas dabar jau nebe taip energingai didžiuojasi, o kitokius.
  Tai gal sakau kad į darbus geriau įsižiūrėti verta. Ir dar tiksliau – į rezultatus (bet ne politinio reitingo prasme, o praktinių pasekmių ir.. ir iš savo galų gale intereso.
  Taigi- kaip jūs ponuliai ir poniutės mielos manot, suderinti demokratinės valstybės pamatą su rinkiminiais pinigais?
  Bet tas dar mano supratimu yra niekai- aš tik noriu paklausti- gal kuris nors iš jūsų rinko savo išbandytą ir artimą seniūną?

 • Fredis*

  Tai kas paskutiniu metu vyko ir vyksta yra ne tik E.Gentvilo dilema.
  Didžioji dauguma žiniasklaidininkų ir apžvalgininkų neišlaikė egzamino ir parodė visišką pasimetimą bei nesugebėjimą šaltu protu, tiksliai, racionaliai ir teisiškai kvalifikuoti politinės situacijos. Argumentas „taip žmonės norėjo“ yra netinkamas. Vieni kalbėjo apie kažkokius prezidentės planus (tinklaraštininkas), kiti apie tikslingą kovą prieš socialdemokratus (Laučius), o esmė yra labai paprasta – palaipsniu valstybėje įsivyravo nebaudžiamumas ir apsileidimas bei moralinė ir teisinė degradacija (sistemingi ir piktybiški rinkimų klastojimai, partijų juodosios buhalterijos). Prieta iki tokio lygio, kad esminius sprendimus valstybėje per sąlygines 72 val. turi padaryti devyni konstitucinio teismo teisėjai.
  Turėtų būti gėda visai politinei, pilietinei bendruomenei. Patyrėme fiasko, moralinis bankrotas, galima skirstytis. Arba paskutinį kartą bandyti susitelkti. Šia galimybe netikiu.

  • Mauras

   Oho, į kur siūlote skirstytis? Pasisiūlyti tapt dar viena JAV valstija, kaip Puerto Rikas? Tik nepergyvenkit, nespėsim issiskirstyt kai mus jau priglaus motina ES ;)
   Fiasko maždaug prieš dešimtmetį patyrė savų ambicijų realizavimu susirūpinę mūsų politverslo sistemos žaidėjai ir nesugebanti susikurt pilietinių struktūrų visuomenė. Tačiau galimybės pakeist situaciją yra visada, ne vien komentarais AR tinklaraštyje, ir esame ne pačioje blogiausioje padėtyje. Kitos valstybės apturėjo ir tebeturi sunkias politikų ir visuomenės moralės krizes.

   72 val. situacija iššaukta sumažėjusios tolerancijos perkamiems balsams, ir tai ne gilėjančios visuomenės krizes, o sveikimo požymis. Jei tai būtų panaudota rinkimų rezultatų naikinimui – vertinčiau labai blogai, kaip kovą dėl valdžios be taisyklių.

   • romas

    Graikijoje, pavyzdžiui, prie parlamento Sąjūdžio laikus Lietuvoje primenančios minios, ir nusiteikusios agresyviai. Kaip jedinstvininkai.

  • romas

   Fredi, politinei ir teisinei sistemai truputį trūksta skaidrumo, todėl žiniasklaidininkams ir analitikams lieka fantazuoti. Kažkiek esame priversti gyventi išgalvotų istorijų aplinkybėse. Prezidentė žino, kas Lietuvoje darosi, ir turėtų rasti būdą apie tai pakalbėti. Aišku, jos atvirumą varžo atsakomybė, bet tikrai trūksta šilto,žmogiško padėties paaiškinimo. Negerai, kai apsiribojama tik pareiškimais ir spaudos atstovų pasisakymais.

   • Fredis*

    Ko verti žiniasklaidininkai ir apžvalgininkai, jeigu darbo metu paprastas vidutinis vadybinkas, turiu minty save, geraiu skaito siunčiamus politikų ženklus ir orientuojasi aplinkoje? Jeigu ažvalgininkas ko nors nesupranta – geriau patylėti, nes praeis kelios dienos ar mėnesiai ir dėl anksčiau paraštų tekstų turėtų pasidaryti gėda. Na, bet toks jausmas – gėda tikriausiai yra nežinomas. Man iš politikų šiltų žodžių nereikia, o padėtis ir situacijos paaiškinamos pakankamai gerai, tereikia turėti norą išgirsti.

    • Mauras

     Kodėl? Nes spėlioti ateitį pasitelkant intelektą ir vaizduotę (ar labiau vieną iš jų) įdomu, tai traukia auditoriją, kita vertus nedėkingas užsiėmimas (žr. kritiką AR dėl rinkimų prognozių ar DG plano). Riba tarp vaizduotės sukurtos sąmokslo teorijos ir realistinės prognozės slidi.

    • romas

     Kažkodėl manau, kad yra kur kas svarbesnių dalykų nei iš pirmo žvilgsnio atrodo. Nuo to, ką darys valdžia, labai daug kas priklauso, todėl svarbu ne tiek kokiai partijai priklauso ministras, o kokie to ministro ketinimai. Mes, beje, esame ne tik Lietuva, bet ir tarptautinių organizacijų dalyviai, o taip pat dalyvaujame globalioje rinkoje, todėl esme ir įvairių interesų sferose.

 • Dėl Balčyčio. Algirdas Butkevičius pakvietė jį pietų ir PAPRAŠĖ, kad Balčytis nepretenduotų į jokį postą Seime ar Vyriausybėje. Tipo, taip reikia partijai (suprask, kandidatų yra daug geresnių ar tinkamesnių, o jis turįs ne taip ir blogai Jevroparlamente). Balčytis aišku galėjo plėšyti marškinius ir nepaklusti, bet žmogus subtilus ir susiprato.

 • Pingback: EP rinkimų apžvalga II: Liberalų evoliucija - nuo R.Pakso iki A.Guogos. | Artūras Račas()