Citata #438 Apie demokratijos kainą
Rasa Baločkaitė bando paaiškinti interneto „demokratijos“ esmę ir kilmę bei įvardija demokratijos kainą:
Šitas kalbėjimas, sukeliantis nepatogumo jausmą – jis kartu yra ir demokratiškas ir purvinas. Tai yra iš esmės plebįjiškas diskursas, semiotinė isterija – tai, kas lieka už viešojo diskurso ribų, išstumpta, represuota, dangstoma etikos, mandagumo normų ir draudimų skydu, dabar tai, kas buvo slapta, tampa vieša. „Aš esu kaina, kurią visuomenė moka už demokratiją“, – kartą pasakė Algis Greitai. Interneto komentarai savo esme irgi yra plebėjiški, purvini, antielitistiniai – tai yra kaina, kurią visuomenė moka už demokratiją.
„Kalbėjimas paraštėse: alternatyvios viešosios erdvės Lietuvoje“ I.Vinogradnaitė, R.Baločkaitė, J.Kavaliauskaitė, L.Nevinskaitė
… Taikliai pasakyta…
Dar galima būtų pridurti, kad į tą kainą įskaičiuoti reikėtų ir užkalnius su didžgalviais. Apie pastaruosius, beje, irgi rašoma:
„išvaduotas iš kaimo gyvenimo idiotizmo, bet negalintis savęs realizuoti, jis kandžiojasi ir puldinėja sistemą iš pasalų: kamuojanti įtampa, nujaučiama marginalumo būsena, proletariato nepasitenkinimas, vyriškas agresyvumas – nutildytas, bet nenuslopintas, bei patirtys, kurios prašosi išsakomos.