Citata #181 V.Landsbergis paaiškina, kodėl autorius V.Tomkus nemėgsta filosofo L.Donskio

Pavyzdys, jau iš kitos publikacijos, tai klastingojo Leonido Donskio keliamas pavojus. Atrodo, vaikystėje autorius buvo Donskio gaudomas, kad suvartotų berniuką macams, tai tokie dvasią žalojantys sukrėtimai išlieka ilgam. Jais rūpinasi Dainius Pūras, bet ir visuomenė turėtų skirti kur kas daugiau atjautos bei dėmesio. Nesužalotais, o sveikais lietuviais turime būti, faktas.

bernardinai.lt

(9 balsų, vidurkis: 4,22 iš 5)
Loading...
 • Mantautas

  Gera citata. Tomkaus debilizmui, galima atsakyti tik sarkazmu.

  • Quantum

   Debilizmas – tai liga. Norečiau nuvertinti Mantautai tavo kaip „gydytojo“ sugebėjimus nustatant ligą.

 • ledynmečio voverė

  Neperseniausiai buvo spausdinami Patacko atsiminimai apie Kauno Sąjūdį. Ten jis trumpai užsimena kad iš iniciatyvinės grupės už beprasmį tuščiažodžiavimą ir šūdo malimą jie išgrūdo kažkokį L. D. Vis pagalvoju, ar kartais tai ne L. Donskis – labai jau atitinka žodinis portretas… :))))

  • xerksas

   Greičiau jau kalba apie vieną specifinio charakterio kaunietį inžinierių-rezistentą. Donskis tuo metu Vilniuje aspirantūroje buvo.

 • A.G.

  Galiu pasakyti, kad pati pikčiausia Lietuvos eteryje (anksčiau esu keletą kartų tą laidą klausęsis per radiją) yra būtent p. Donskio. Viskas gerai – papykti reikia. Net būtina gal šiandien (ant fraerių Lietuvėlės). Bet kaip ir beveik visur – pavadinimas visgi ir čia neatitinka turinio.
  O p. V.L. na mielas žmogus, kol nepolitikuoja – na čia… mielam, geram žmogui nekaip išeina.

 • Petriukas

  Donskis – toks pat tik kitoje rankoje, kaip Tomkus. Toks pat šlykštus varytojas ir žmonių sudirbinėtojas, tik, kad vienas apsimeta šventu patriotu, o kitas apsimeta geruoju tolerantu. Ale abu labu šlykštūnai.

 • JolaS

  Taigi, abu labu tokie…

 • durdo

  na paskaitęs Tomkaus kūrinius pastebėjau, kad tas žmogus visai ne antisemitas ir Donskis jam asocijuojasi ne su žydų tauta, o su tam tikro kryptingai veikiančia liberalizmo atmaina, atsiradusia daug vėliau, nei Tomkaus vaikystė.. Faktiškai tarp tų dviejų minties galiūnų vyksta ideologinė kova. Asmeniškai as norėčiau tą kova pamatyti ringe, garantuoju, kad Tomkus apskaldytų Donski ir įrodytų esas teisus:)

  • Prof. L.Donskis yra išimtinai monologų meistras.

   Greta piktuolio V.Tomkaus akivaizdžioje diskusijoje jam nebūtu kas veikt – tai būtų kūdikių žudynės.

   Todėl tokios „diskusijos ringe“ tarp šių personažų mes niekada nepamatysime.

   • durdo

    na aš apie bokso ringą galvojau, ten kur i veidą vienas kitam duoda :) o diskusijose manau, kad žydas visuomet įveiks lietuvį, nebent Tomkus būtų užsimaskavęs žydas, tada dar suabejočiau kas ką

    • Diskusijoje žydas įveiks lietuvį? :)

     Juokaujat? Kiek matėte per TV atvirų diskusijų tarp lietuvių ir žydų, kur deramai būtų atstovaujamos abi pusės?

     Teisingai – nei vienos. Ir artimiausiu metu nepamatysite.

     Nes iš amžių patirties ana pusė žino, kad artimiausias kelias į pergalę diskusijoje – neleisti oponentui joje dalyvauti. Paskelbi, kad bet kokia kita nuomonė yra antisemitizmas ir jau nebereikia jos nuginčyti..:)

     • Valentinas

      Gerbiamas Zeppelinus,
      Užmirštate, kad Tomkus žydesnis už bet kurį žydą, jei kalbame apie stereotipines neigiamas žydų savybes, kurias taip mėgsta eksploatuoti žydų sąmokslo demaskuotojai ;)

     • Darius

      Gal galit konkrečiai ( vardas pavardė, organizacijos pavadinimas) įvardinti aną pusę. Demaskuotumėt sąmokslą.

     • Valentinas

      Gerbiamas Dariau,
      Žydų sąmokslas demaskuojamas jau kelis šimtus metų. Jeigu jums pasisekė su šiuo reiškiniu nesusidurti ir būtinai norite susipažinti pradėkite kad ir nuo šito :)
      http://www.google.lt/search?source=ig&hl=lt&rlz=1G1GGLQ_LTLT288&q=%C5%BEyd%C5%B3+s%C4%85mokslas&btnG=Google+Paie%C5%A1ka&meta=lr%3D&aq=f

     • Darius

      Valentinai….,

      Aš irgi šį bei tą esu girdėjęs apie tai. O Jūsų nuoroda man vistiek neatsako į klausimą – kas gi tas negeras žmogus neleidžiantis Zeppelinus į televiziją, kur jis į šipulius sutriuškintų „aną pusę“. Aš tikėjausi, kad Zeppelinus atskleis mums nedorėlio vardą. Ir nors googlinti aš irgi moku, vistiek dėkoju už pastangas:)

     • Gerbiamas Dariau,

      čia žiūrint ką Jūs vadinate terminu „sąmokslas“..:)

      Jeigu Jums įdomu „anos pusės“ organizacijų pavadinimai ir pavardės, prašom:

      Lietuvos žydų bendruomenė, pirmininkas S.Alperavičius;
      Kauno religinės žydų bendruomenės reikalų tvarkytojas Mauša Bairakas;
      Premjero Kubiliaus visuomeninis patarėjas A. Vinokuras;
      Lietuvos žydų religinė bendrijos ir Pasaulinės žydų turto restitucijos organizacijos atstovai.

      Diskusijos tema:

      Ar privalo visa Lietuvos pilietinė tauta iš mūsų bendros valstybės biudžeto sumokėti etniniu pagrindu išskirtai tos pačios pilietinės tautos daliai – žydų kilmės lietuviams, kurių yra apie 4 tūkst. asmenų – 113 mln. lt, arba po 28 tūkst.lt kiekvienam?

      Sutriuškinti nieko nežadėjau, čia jau Tamstos pramanai, bet apsiimčiau ginti teiginį, kad ne – neprivalo.

      Na, ir kiek diskusijų TV per visus tuos metus šiuo klausimų Jūs matėte, gerbiamas Dariau – turiu omenyje, kurioje būtu atstovaujama mano minėta pozicija?

      Lygiai O.

     • Gerbiamas Valentinas rašo:

      Užmirštate, kad Tomkus žydesnis už bet kurį žydą, jei kalbame apie stereotipines neigiamas žydų savybes, kurias taip mėgsta eksploatuoti žydų sąmokslo demaskuotojai

      Šiuo atveju neatstovauju V.Tomkaus ir nesiimu ginti jo neigiamų savybių, kurių, anot gandų (pats šio žmogaus nepažįstu) jis kupinas.

      Pažymėjau, kad, mano nuomone, akivaizdžioje diskusijoje su prof.L.Donskiu, dalyvaujant žiūrovams, jis turėtu pranašumą dėl tam tikrų savo savybių.

      O jau kolega Durdo bandė suniekinti lietuvius, kaip išankstinius pralaimėtojus diskusijose su žydų tautybės atstovais.

      Suprantama, kad tai nėra tiesa, nes viskas priklauso ne nuo tautybės, o nuo diskusijos temos, atstovaujamų teiginių ir jų gynėjų pasirengimo, o ypač – kas bus tų debatų arbitras..:)

      Mano atsakymas buvo daugiau humoristinis, klausiamąją forma taktiškai nurodantis oponentui, kad jis tapo nepagrįsto išankstinio judofilinio nusistatymo auka.

     • Valentinas

      Na va Dariau, Zeppelinus viską puikiai už mane išdėstė. Jei norite giliau susipažinti su žydų sąmokslo kilme rekomenduoju:
      Raul Girardet „Politiniai mitai ir mitologijos“. Leidykla Apostrofa 2007 metai.

     • durdo

      Diskusija tarp lietuvio ir žydo vyko visą laiką, kas protingesnis, kas imlesnis, kas gudresnis ar talentingesnis, turbut nuo paties Gedimino laikų:) Diskusija užsibaigė, kai laimėtojas jau buvo aiškus ir supykęs lietuvis pasinaudojęs gera proga ta laimėtoją nuvežė i Panerių miškeli ir ten išliejo visą savo pralaimėjimo kartelį.
      O kas liečia žydų sąmokslą, tai čia kaip tik tinka ta patarlė, kad nebūna dūmų be ugnies.. Užtenka pasidomėti jų išrinktosios tautos koncepcija, sionistiniais dalykėliais, jų įtaka VISO pasaulio pinigų gyvenime VISAIS istorijos laikotarpiais.. žydai turbūt pirmiau Markso (irgi žydo) suprato, kad ekonomika visko pagrindas, o finansai yra ekonomikos kraujas. Finansais galima daryti stebuklingus dalykus, čia kaip informatikoje nuliukais ir vienetukais galima sukurti galingiausias ir protingiausias programas, taip ir reguliuojant (duodant-neduodant) pinigu srautus gali valdyti toliausiai nuo finansų nutolusius procesus.. Kai kas ta finansinių virvučių tampymą vadina slaptuoju žydų sąmokslu:)

     • Darius

      Kiek suprantu, Zeppelinus, teigiate, kad:
      „Lietuvos žydų bendruomenė, pirmininkas S.Alperavičius;
      Kauno religinės žydų bendruomenės reikalų tvarkytojas Mauša Bairakas;
      Premjero Kubiliaus visuomeninis patarėjas A. Vinokuras;
      Lietuvos žydų religinė bendrijos ir Pasaulinės žydų turto restitucijos organizacijos atstovai.“ Kartu sutarę arba veikdami savarankiškai atliko veiksmus užkertančius kelią į Lietuvos televizijų laidas Jums ar bet kam kitam prieštaraujančiam minėto turto restitucijai?

      O dėl turto, jei garžinome turtą vienai religiniu pagrindu išskirtai piliečių grupei, tai kodėl negražinti kitai religinei-tautinei bendruomenei?

     • Ne, gerbiamas Dariau, teiginio tokia formuluote aš neišsakiau.

      Konstatavau visiems matomą padėtį, kad vienu svarbiu visai visomenei klausimu nuo pat jo iškilimo momento vyrauja vienos pusės interesus išreiškianti pozicija – tiek valstybinės valdžios institucijose, tiek TV ekranuose.

      O TV laidose, kurių metu buvo aptarinėjamas minėtas klausimas, deramai būdavo atstovaujama tik viena pozicija, kas objektyviai atitinka mano paminėtų organizacijų ir jų atstovų interesus, nes nesant oponuojančiai nuomonei jų išsakytoji lieka vienintelė.

      Mes matėme laidas ir skaitėme straipsnius, kur A.Vinokuras su V.Karakorskiu ginčyjosi, kaip dalintis mūsų biudžeto pinigus ir kas iš jų turi būti jų skirstytojas, bet mes nematėme laidų, kur būtų rimtai svarstyta – o kodėl ir kokiu pagrindu išvis Lietuvos biudžetas kažkam turi mokėti už Lietuvos teritorijoje esantį ir Lietuvos piliečiams ir jų organizacijoms priklausiusį turtą?

      Kokie yra mechanizmai, kurių veikimo pasėkoje susiformavo ta neginkluota akimi matoma padėtis ir kokį konkretų vaidmenį tame vaidino kiekviena iš tų organizacijų – aš nežinau ir teigti negaliu.

      Bet kad ši padėtis egzistuoja – neigiančių kaip ir nesimato? Lygiai, kaip ir tų, kurie abejotu, kad ši situacija objektyviai naudinga minėtoms organizacijoms.

      Dabar dėl šito, nepabijokime tiesaus žodžio – demagogija atsiduodančio, pareiškimo:

      O dėl turto, jei garžinome turtą vienai religiniu pagrindu išskirtai piliečių grupei, tai kodėl negražinti kitai religinei-tautinei bendruomenei?

      Gražinome turtą, gerbiamas Dariau, ne vienai, kaip Jūs teigiate, o visoms religinėms bendruomenėms pagal tą patį ir visiems vienodą įstatymą. Tame tarpe – ir judėjams.

      Čia ir yra esmė, kurią norima nuslėpti nuo visuomenės – kad kalbame apie atskirą įstatymą ir išskirtines sąlygas tik vienai etniniu pagrindu išskirtai Lietuvos pilietinės tautos grupei, kas iš esmės prieštarauja LR Konstitucijos nuostatoms, kurios tai draudžia.

      Būtent todėl ir vengiama tos diskusijos, kad nereikėtu atsakinėti į nepatogius klausimus, o būtu galima apsiriboti demagoginiais teiginiais, tokiais, kaip paskutinysis Tamstos.

      Ir neginčyjami jie taptu galutine tiesa, pagal kurią visi piliečiai sumokės iš savo kišenių po 28 tūkst.lt kiekvienam žydų kilmės bendrapiliečiui, nors jis ir būtų atvykėlis iš Baltarusijos, kaip p.Karakorskis, ar Švedijos bei Izraelio plietis, kaip p.Vinokuras.

      Trijų asmenų šeimai gaunasi 84 tūkst.lt, sakyčiau – visai neblogai, kaip krizės laikais?

     • Darius

      Dėl to kokia formuluote ir ką pasakėte, su Jumis nesutinku, nes moku skaityti.

      Dėl nuomonės atstovavimo, sunku pasakyti. Labai stipriai nesidomėjau, kas, kur, kada ir kaip atstovavo tas nuomones. Drįstu spėti, bet galiu ir klysti, kad ir Jūs susipažinęs ne su visais atstovavimo atvejais.
      Kitas klausimas – kas yra deramai. Ar tai reiškia ginti Jūsų poziciją? O jei oponentas diskusijoje su žydų bendruomene laikysis mano pozicijos, ar tai jau bus nederama?

      Ir dėl demagogijos. Gaila bet Jūsų minimas įstatymas neatsižvelgia į atskirų bendruomenių specifiką (Jums, neabejoju, žinoma, kad Judaizmas – ne tik religinė, bet ir tautiškai-visuomeninė koncepcija, kiti pavyzdžiai – karaimai, nepriklausantys religinėms bendruomenėms piliečiai), tai kliūna ir žydų bendruomenei, ir man – sekuliarios valstybės šalinkui, tik gal kitu aspektu. O, kaip matau, Jūs esate linkęs matuoti pagal vieną kurpalį, beje tik savajį, tą vienintelį teisingą.

  • Gajana

   Minties galiūnas :))) Kažkas panašaus į rimtus veikėjus – Kisą ir Osią:)))

 • mantas

  Donkskis idomiai sneka, sunku nesutikti. Jau daug prisnekejo, bet ar tai issprende nors viena problema?

  • Na jei filosofo darbą lygini su grioviakasio, kur rezultatas aiškiai matosi, tai neturiu komentarų.

   Galų gale, jis iš prigimties yra kritikas. Jis įvardina problemas gerai (bent jau stengiasi) jas analizuoja, stengiasi aprėpti kuo plačiau. Ir jis, skirtingai nei Tomkus supranta tų problemų įvairiapusiškumą ir sudėtingumą. Kai problemos suprantamos paprastai, tai ir sprendimą lengva rasti. Deja tas sprendimas būna klaidingas.

   • mantas

    As praktiskas zmogus, plius lietuvis. Zodziai manes jau nepamaitina. O apie Tomku nieko nezinau tai ir galvos neskauda.

    • O kokių įsipareigojimų Donskis turi tau?

 • Marijus Širvinskas

  Mantai, o ar Donskio užduotis ir tikslas problemas spręsti?
  Liūdna, kad net Račo blogo komentuotojai neįžiūri Tomkaus pavojingumo ir net – o, vargeli lygina jį su VDU profesoriumi!

  • mantas

   Visi turi ka pasakyti ir kuo pagasdinti, bet niekas nesiklauso, nes visi uzsieme pasisakymais ir pasigasdinimais.

 • mdxacuk

  Pažiūrėjau šios dienos „Vakaro žinias“. Žydams ir gėjams skirta 7 puslapiai. Kai kurie ištisai ir su paveiksliukais, kitur atskiri straipsniukai. Greičiausiai ir kitom dienom panašiai. Man rodos, Dainius Pūras čia jau būtų bejėgis.

 • Na taip, kurgi ne, įdomiai žmogus šneka ir dar prie to protingai…
  Iš tikrųjų įdomi nuomonė, geresnis rašymo stilius… Tad ir tiek.. Na paskaitėte mano komentarą… Jis vertas ko nors? Jis jums pakeitė gyvenimą? :)

 • Slyvanosis

  Vitas Tomkus yra šaunus pijokėlis, sugebėjęs laiku „prasisukti“. Žurnalistas jis nekoks, verslininkas – su aferisto gyslele. Tačiau jame tūnantis savybių kompleksas jam padėjo tapti tuo, kuo jis dabar yra: turtingas skandalinstas, nuolat balansuojantis ant teisė ir moralės ribos. Vienas iš jo verslininkiškos sėkmės principų ir yra sukurti intrigą, pritraukti vartotojų dėmesį.
  Lyginti analitiką Donskį su triukšmadariu Tomkumi tai tas pat, kas lyginti Ostapą Benderį su Emanueliu Laskeriu.

 • Petriukas

  Lyginti Donskį ir Tomkų labai normalu, nes abu apsimetinėja tuo kuo nesą, abu meluoja, abu išverčia kailį kitoje aplinkoje (Donskio atveju už Lietuvos ribų) ir abu tai daro dėl savo asmeninių tikslų. Abu labu – šlykštūnai. O tai, kad Donskis – profesorius, jo nedaro nė grameliu geresnio už Tomkų.

 • Musė

  Tomkus žydesnis už patį žydą – geras :)

  Pamaniau, man visai norėtųsi kada išgirsti žodinę V. Landsbergio ir L. Donskio dvikovą – galėtų būti labai įdomus intelektualus pokalbis. Arba dar geriau – V. Landsbergis vs Tomkus :)

  • Quantum

   Praleidote progą. Donskio laidoje Landsbergis net du kartus yra dalyvavęs. Vat, o Landsbergio vs Tomkaus dvikovą tai ir aš norėčiau išgirsti :)

 • lai lai lai

  hm…sakyciau keista…cia kas antras parases zmogus prisipazista, jog nepazista ar mazai susipazines su vienu arba su abiem minimais zmonemis, taciau desto savo nuomone apie ju asmenines savybes tarsi butu praleide salia ju puse gyvenimo.
  O jeigu mazai ka zinote, tai bukite atsargesni, vartodami epitetus. Tik logiski, blaivus ir be emocijos komentarai yra kazko verti ir idomus. Perskaitykite, ka kas parasete ir ivertinkite savo kurinius. Gal but po to nebekils ranka rasyti bet ka…

 • A.G.

  Biskį ne į temą.
  Paskaičiau kas dėjosi naktį akropolyje.
  N tiems vyrukams, kurie nuo savo veikloa pradžios muša tik į dešimtuką, manau reikia viską atleisti – juk jie įspėjo, kad šioje teritorijoje gyvena laukinių barbarų tauta.
  Matosi išsilavinimas – kumečio ainiui inkstinktų nepakeičia.
  Šaunūs visgi tie vyriukai, ką ir besakysi (kalbu ne apie straipsnyje aprašomus).
  Jei kalbėti apie vieną fraerį, kuris grūmojasi visus susodinti, kuriems baisybių buvo daugiau nei pokaryje žiauriajame ar gyventi geriau kokiai 1988 m. nei dabar – tai visgi turime tuos pačius su odinuke ir naganu už diržo, kaip 1917 m. O žmogus ragavęs mokslų ir sėdi užpečkyje kariuomenės, berods.
  Baisu.

 • Viole

  manau, kad i problemas reiketu pazvelgti placiau ir giliau, ne vien tik siaurai kaltinti du asmenis, zydus ar siaip kita tauta. Visai idomu susipazinti ir su sios knygos, esancios internete, mintimis (ru):
  http://www.koob.ru/coleman/ komitet_300

  • L

   Nemanau kad autorius pasieks David Icke aukstumu

 • dimes

  Užskaitom šitą Landsbergio komentarą. :) Bet tuoj užsipuls ir jį kitose ,,Vakaro žiniose“ arba ,,Respublikoje“. Į bet kokį akmenį mestą jų pusėn jie reaguoja tikrai operatyviai. Vien Navicko, Vinokuro užsipuolimas ką reiškia.
  Nors ką padarysi… Skaičiau E.Lucaso knygą ,,Naujasis Šaltasis karas“… Ir tikrai p[ritariu, kad visokios ksenofobijos, homofobijos ir kitokios neapykantos visuomenės grupėms importuojamos iš Rusijos.

 • A.G.

  Gerbtinas tas, kas visą savo gyvenimą aukoja tam, kad žmonėms būtų geriau.
  O jei jiems vis „geryn ir geryn“, o tuo metu užsiimama vien smalos virimu…

 • ledynmečio voverė

  Neskaitau Tomkaus laikraščių, bet visada maniau, jog rašydamas apie „žydus ir gėjus“ jis turi galvoje konkrečius Lietuvoje svarbius sprendimus priimančius asmenis. Sakykim, gal gėjai yra Januška, Bielinis arba Jurgeliavičius? NIeko apie juos nežinom. O žydu tai apskritai gali būti bet kas – va Donskis užsimanė ir tapo žydu, sumąstysiu vieną dieną ir aš tapsiu žydu, čia nuo naudos priklauso ir labai paprasta įstoti, o gėjumi tapti turbūt kiek sunkiau, ten lyg apsigimti tokiu reikia.

 • J. naivus

  Dar kartą pasiskaičiau tą kritikuojamą Tomkaus straipsnį. Dabar pasirodė panašus į …Valinsko kalbas.
  Bet Tomkus gal įdomiau rašo apie šių dienų aktualiausią visapasaulinę, taigi, visų problemą:

  „Dėl visko kalta krizė. Nes jos nenubausi. Todėl, kad krizė yra reiškinys. Sakytum, afera – turėtum pasodinti aferistą.“

  Nei V.Landsbergio, nei L.Donskio tekstuose ar kitur kažkaip neradau kokios improvizacijos šioms eilutėms:

  Vis ciesorių viernai mylėsim,
  Mylėsim ciesorystę vis,

 • PauliusT

  Keista kaip Racas nebijo Tomkaus :). Jis gali Raca irasyti i blogieciu sorososu sarasa, paleist serija straipsniu ar pradeti vaizduoti suns kune, kaip kazkada vaizdavo jam nepalanku kazkuri veikeja

 • jole

  Sakau, kodel ta Donskio laida,,Be pykcio“ man keldavo siauba, puldavau isjungti, tarsi nusisukti nuo nesvankiai besielgiancio.