Citata #249 Kiek kainuoja „sveika priežiūra“

Grožio terapijos ir chirurgijos klinikos generalinė direktorė Rasa Marcinkevičienė tuo metu aiškina, kad lietuvaitės yra „sveikai prižiūrinčios save“.

„Veido procedūrai moteris gali išleisti 100-200 litų (paprastai kartą per mėnesį). Kirpimas, priklausomai nuo plaukų ilgio (kartą per mėnesį ar tris) kainuoja apie 100 litų, manikiūras, jeigu darosi du kartus per mėnesį, kainuoja apie 90 litų, pedikiūras kartą per mėnesį – irgi 90. Sporto klubas –  dar apie 150 litų“, – apie tai, kiek per mėnesį grožiui reikia skirti juo beisrūpinančioms tautietėms pasakojo R. Marcinkevičienė.

lrt.lt

… Viską suskaičiavus – beveik minimali alga.

… O dar kažkas kalba apie krizę…

(11 balsų, vidurkis: 4,27 iš 5)
Loading...
 • R.Medinis

  Pagal vyro išvaizdą sprendžiama kiek jis uždirba, pagal moters – kiek ji išleidžia…

 • Tarp kitko grožio industrijos krizė nepalietė. Kainos nemažėja visiškai.

  • Ar

   Na ir nesiseka, o aš per krizę norėjau riebalus nusiurbti (atliekamų koks 50 kg), panaudojęs atleidimo pašalpą.
   Viltis miršta paskutinė …, arba
   – ne tau, Martynai, mėlynas dangus.
   :)

  • nerijus

   Kainos- taip. Atlyginimai mažėja. Patalpų nuoma mažėja.

   • gie

    Mokesciai dideja :)

    • nerijus

     Ne tokiais šuoliais, kaip mažėja atlyginimai :)

 • Musė

  Manęs turbūt niekas taip pasaulyje nenervuoja (na gal nebent karas, paksistai ir banginių žudymas Norvegijoje) kaip šykštūs vyrai, nesuprantantys, kiek nabagei moteriai reikia investuoti į save, norit atrodyti bent kiek padoriai.

  • Muse, užjaučiu tamstą… Tikiuosi investicijos atsiperka?

  • jei dėžė yra tuščia, bet kokios investicijos į išorinį dėžės blizgesį yra ir bus bergždžios. iš tuščios dėžės juk nieko nepasiimsi, į ją galima tik padėti daiktą.

   • Lida

    Jei jau kalbat abstrakčiai – „dėžė“, tai pasakėt visišką nesąmonę. Kad investicijos į išorės patrauklumą turi dažnai lemiamą reikšmę įsitikinsite iškart iškišęs nosį iš savo uolos, vienuoli ;)

    • kalbėjau ne visiškai abstrakčiai.

 • Iš kairės

  O kiek grožiui turi išleisti „sveikai save prižiūrintis vyras“? Nei jei ponia – po manikiūro, pedikiūro, nusiurbimo ir t.t. -krinta į glėbį vyrui „be grožio“ – šerpetotais nagais, kuris pedikiūro nematė nei karto per visą savo piniginės gyvenimą, o jei jis dar ir gražiai neoperuotas (aišku, intymios kūno dalies operacija tikrai būtina dėl bendro vaizdo), tai kokia čia tvarka ir teisingumas? Apie lyčių lygybę nė nekalbu…
  Tikras „papikas“ teisingai ir tvarkingai ruošiasi priimti į glėbį bet kurią moterį po grožio procedūrų. Jis išleidžia visą savo minimalią algą tik tam. Einamuoju principu – kaip Sodra…
  Kitos išlaidos bus nereikalingos, nes dabar Seime kaipo tik svarstomi biudžetas, Sodros ir PSDF įstatymų pataisos, kurios papikui mokesčių naštą palengvins, ir viskas bus čiki-piki…

 • Juozas

  Brangokai kainuoja, tokių pinigų užtektų kiekvieną savaitgalį į žvejybą važinėti, o per metus net guminė valtis išeitų.

 • nerijus

  Kaip yra sakoma:

  Vyrai turi būti, šiek tiek gražesni už beždžionę :)

  Jei vyrai vaikščios į salonus, kartu su savo išrinktosiomis, tai kas uždirbs maistui, kurui, mokesčiams? :)

  • Iš kairės

   Nerijau, juk ir moterys uždirba. Viskam, ką paminėjote. Kartais daugiau negu vyrai, ir dirbdamos ir už mažesnį atlygį. Yra ir statistikos.
   Teisa, vakar vienas SEBe mirė. Darbe. Prie stalo. SEBas uždirbo gerai, nes jis buvo puikus viršvalandžius dirbęs darbuotojas… is tikrai nevaikščiojo į tuo grožio fabrikus…

   • nerijus

    Sakote SEB’e? Niekur nebuvo tokios informacijos?
    Jie jam gerai mokėjo ir jam buvo svrabiau pinigai, kaip ir daugeliui, nei sveikata, tai SEB’o nereikėtų kaltinti, jog jis leido dirbti viršvalandžius. Žmogus norėjo- dirbo.
    Jei bus pakeistas Darbo kodeksas, kai galima bus sutarti „žodžiu“, tai galima išgirsti apie masines mirtis darbe ir ne tik prie stalo.
    Gyvensim darbe…

   • nerijus

    Iš kairės

    Mano moteris uždirba daugiau, bet mes pinigėlius leidžiame protingai.
    Ir nesinori „rezervuoti“ konteinerio, šalia namo :)

 • Lida

  Ne visiems taip pasiseka (dėl „gražiau už beždžionę“ ;)

 • gie

  Kame problemos? Yra zmoniu, kurie tai sau dar gali leisti. Savo darbu. Ar savo vyro darbu, koks skirtumas. Realiai yra darbu, kur bent minimalus investavimas i save yra reikalingas, krize ar ne krize.

 • Jonas Žvelgaitis

  Prieš kelias dienas diskusijose apie elitą Artūras R. paskelbė moters, 2001 m. rašiusios žurnalui „Stilius“ tekstą, kurį čia pakartosiu, labai jau jis tinka šitai temai. Ypač šiais nei kiek nejuokingais laikais.

  Gerbiama redakcija,

  Jūs savo žurnale galite aprašyti kitaip gyvenančias moteris, kitokį nei daugeliui įprasta gyvenimo būdą ir vertybes. Mes, paprastos skaitytojos, galime tuo žavėtis, piktintis, pavydėti ar iš viso neskaityti ir nematyti nepatinkančio leidinio, tačiau įžeidinėti nederėtų.

  Cituoju: ,,Kodėl tu viso to neturi? Todėl, kad nenori ar nesugebi turėti? Nesugebi sukurti tokio materialaus ar intelektualaus produkto, už kurį šiandien visuomenė mokėtų didelius pinigus? Nesugebi turėti vyro, kuris tau podovanotų puikų gyvenimą?”

  Bandau ieškoti atsakymo. Turiu puikų vyrą, kuris mėgina užtikrinti kuo geresnį mano gyvenimą, todėl du trečdalius metų itin sunkiai dirba ne Lietuvoje. Turiu du aukštojo mokslo diplomus, dirbu biudžetinėje įstaigoje, kurioje jau antrą mėnesį nemokami atlyginimai. Dirbu kūrybinį darbą, kad gaučiau pinigų įstaigos veiklai, bet už jį niekas nemoka. Turiu du vaikus, kuriems reikia ne tik duonos ir batų, bet ir vadovėlių bei saldainių.

  Stengiuosi bent minimaliai sutvarkyti buitį, nes laikau keturias namų kertes. Savęs niekada nelaikiau menkesne už jūsų žurnale pristatomas moteris – nei fiziškai, nei intelektualiai. Tačiau mašina verta kelių tūkstančių litų, man neužtenka pinigų kilmingam šuniui, kuri galėčiau pristatyti Lietuvai kaip šeimos narį, rūbus (daugumą) perku dėvėtų drabužių parduotuvėse, jie verti kelių litų. (Pabrėžiu – užimu ne prasčiausią padėtį visuomenėje.) Mano rankos amžinai juodos nuo papildomų buities darbų, o nagai trumpi, kad netrukdytų dirbti.

  Taigi, kodėl viso to neturiu? Ar verta tokias kaip aš įžeidinėti? Jums tikrai būtų paranku pažinti abi Lietuvos puses (nors antroji – ne elitinė ir nedomina). Gal tada suprasite, kad gyvenimas priklauso ne vien nuo subjektyvių (kurias akcentuojate), bet ir nuo objektyvių prižasčių, kurias lemia, sprendžia tie gražūs ponai ir ponios. Ir nieko čia nepadarysi – jų puotos, rūbai veidai labai skiriasi nuo darbų.

  Nelaimėlė, kurios nėra Lietuvos elite

  2001 metai

  • Iš kairės

   Geras priminimas, p. Žvelgaiti, galėčiau po juo ir aš pasirašyti.
   Tik man regis neverta daug laiko ir dėmesio skirti tam, kas yra šalia, bet ne taip svarbu, kaip gyvybė, sveikata, mokslas… Bet kiekvienam savo, tad ir „gliancinių“ žurnalų verlas, ir grožio industrija yra reiklaingi tiek, kiek ir daugybė kitų verslų, kurių produktai turi paklausą. Tik manding, klijuotų nagų reklama ir gražininmosi propaganda – didesnė grėsmė jaunimo moralei nei švietimas, menas, tautosaka ir visa kita, ką šiandien Seimas (dešinioji jo dauguma) uždraudė įstatymu, kuris neva apsaugos nepilnamečius nuo homoseksualizmo propagandos. Neberodys vaikams fantastinių filmų, išjungs BBC ir CNN, kurie rodo karą ir 9/11, uždraus teatre statyti stebuklines pasakas vaikams…
   Todėl iš AR pateiktos citatos galima pasijuokti, bet ir už jos slypi daugybė davatkiškų stereotipų.
   Einu žiūrėti Meistro ir Margaritos per RTR, kol dar galima. Nepilnamečius taip pat pakviesčiau pažiūrėti, kad neliktų intlekto nesužalotais veidais.
   Skubėkite pamatyti ir paaugliams parodyti Skrydį virš gegutės lizdo, skatinkite skaityti Šekspyrą (Hamlete net tėvo šmėkla tikroviška) – greit uždraus…
   O gliancinių žurnalų – ne. Juos ir skaitys … be žalos intelektui…

 • Raselė

  Nežinau, nežinau…
  Esu tikra bedarbė, kuriai stipriai padeda giminės ir artimieji.
  Manikiūrą, pedikiūrą darausi pati. Kirptis einu kartą per du mėnesius už 35 litus, nes po „gerų“ salionų „įdomaus“ kirpimo nebespėju plaukų auginti. Veido procedūrų, ačiū dievui, kol kas nereikia. O sporto klubas manęs tiesiog netraukia.
  Tiesa, „Stiliaus“ tikrai nesudominčiau…
  Manau, labiau panašu į eilinės lietuvės portretą.
  P.S. Aišku, būtų smagu save taip „sveikai prižiūrėti“… Tai faktas.

 • Šiais laikais apie tą žodį kalba tik Artūras:)

 • Akatautoj

  Na, nežinau, ar tikrai smagu, o gal? Turbūt čia labiau „noblesse oblige“, o kai ką gal tik noras ją paimituoti ar saviapgaulingas sumanymas tokiu būdu „pakelti savo vertę“. Yra tam tikras pasaulis, kur toks pasigražinimas tikrai dera, bet ta propaganda bandoma įskiepyti priesaką būtinai investuoti lėšas, jei jau nori „elgtis normaliai“. Dalis moterų atsirenka, bet kokias vidaus tuštumas ugningu bandymu sekti madą ir panašius nurodymus užpildo nemenka dalis merginų ir moterų? Ar kartais tai nėra ir šeimos, pažįstamų paliktos tuštumos – vienatvės jausmas, nemokėjimas prasmingai praleisti laisvalaikį, nepasitikėjimas savimi? Gaila, kad pas mus mažai stilingų (kas visai nesusiję su žurnalo „Stilius“ fotografijų ciklais ir vis gausėjančiais metroseksualais), o tiek daug nuo madų priklausomų žmonių. Kartais dar ir ta mada – „girdėjo, kad varpais skambino, tik nežino, kur“, kad ir tų soliariumuose „skrudintų bulvių“).

 • piktas dede

  o kaime visai kitaip. Graziai moteriai nieko negaila, net i snuki duoti …

  • Akatautoj

   Nu jau tikrai piktas, nors ir dosnus butumet, jei pats tuo vadovautumetes:].

 • Įdomu būtų sužinoti kuo remdamasi R. Marcinkevičienė tokias sumas įvardijo… Vidurkį išvedė?:O

 • gato

  Norėčiau atkreipti besistebinčių dėmesį, kad cituojama Grožio terapijos ir chirurgijos klinikos direktorė. Jų paslaugos yra iš brangesnių ir skirtos aukštesnių nei vidutinių pajamų žmonėms, kuriems manau 500 litų per mėnesį grožiui tikrai nėra daug. Aišku, tiksliau būtų, jei sakytų „mūsų klientės“, o ne apibendrintai „lietuvaitės“, bet kiekvienas Lietuvą mato iš savo varpinės ir visi savaip teisūs. Daug skirtingų Lietuvų ir daug skirtingų lietuvaičių :)

 • Musė

  Na ką, paskaičiau komentarus – liūdnai liūdna. Nejaugi vis dar gajus tas pasenęs stereotipas, kad pvz. dvasingas ir meniškas žmogus privalo vaikščioti apiplyšęs, skylėtom kelnėm, nudrengtais batais? Kad protinga moteris yra tik ta, kuri nešioja storastiklius akinius raginiais rėmeliais ir vaikšto su languotu sijonu iki žemės?

  Toks pasaulio matymas yra labai primityvus ir vaikiškas. Jeigu eini į kirpyklą – esi kvaila olialia pupytė, trokštanti žūtbūt patekti į „Stilių“, jei vaikštai riebaluota galva – esi dvasinga menininkė ar mokslininkė. Juokinga ir tiek. Pažiūrėkite į šiuolaikines lietuvių rašytojas, į jaunus dailininkus ar džiazo muzikantus – jie originalūs ir stilingi, bet ne apdriskę. Jau nekalbu apie aktores, dainininkes ar žurnalistes. Man pvz. G. Sviderskytės intelektas, principingumas ir darbštumas nekelia jokių abejonių, bet tai netrukdo gražiai ir protingai moteriai nei į kirpyklą nueiti, nei manikiūro pasidaryti.

  Ligita, aš manau, ta ponia paskaičiavo ne vidurkį, o procedūrų kainas savo vadovaujamame centre. Su būtinų procedūrų sąrašu iš esmės sutinku, o kad kainos užlaužtos – nė nesiginčiju. Apskritai Vilniuje šių paslaugų kainos yra nerealios, daug kas tokius reikalus tvarkosi provincijoje, kai važiuoja pas tėvus, aš įsigudrinau tai daryti Kaune.

  • Tai Musė yra kaunietė?!!!!
   Viskas aiškėja. :)

   • Musė

    Nea, aš Zita iš Mažeikių.

    • mdxacuk

     Muse, jums turbūt reikia atostogų, jus galutinai apleidžia jumoro jausmas. Neveltui va ir kita komentatorė pastebėjo http://racas.lt/citata-248-b-lubys-atvirai-apie-ziniasklaidos-versla/#comment-32882.

     Kiek suprantu, jums neviltį įvarė „šykštūs ir nesuprantantys“. Šiaip nesuprantančius dar galėtumėt pakęsti, bet „nesusiprantantys“ – tai jau peilis. Iki šiol maniau, kad visiškai pakanka, jeigu emancipuota moteriškė pajėgia užsidirbti „sveikai priežiūrai“, o jau visa kita – buvę nebuvę. Bet jeigu reikėtų pridėti dar ir „sveikai priežiūrai“, tai dėl savo kantrybės ribų netgi aš nebūčiau taip jau labai tikras. Po jūsų kritiškų pasisakymų imu dabar abejoti, ar nereikėtų man permąstyti savo vertybių sistemos…

     • Musė

      Visas situacijos tragizmas ir yra tame, kad aš jau po atostogų :)
      Mdxacuk, negaliu patikėti, kad taip mane išdūrėte, gaunate virtualų sprigtą nuo manęs! Ir kuo blogai Zita iš Mažeikių, aš gi juokauju?

      Dėl „nesusiprantantys“ – kuriame mano komentare jūs tai įskaitėte, net minty neturėjau jokio „pridėjimo“. Aš šaipausi tik iš naivios vyriškos nuostabos dėl procedūrų kainų. Juk paprastai vyrams vis naujo meškerių rinkinio ar įrankių dėžės (nors pats nieko netaiso, o žvejoja gal kartą metuose) kainos atrodo logiškos ir pagrįstos, o moteriškų procedūrų – per didelės ir bereikalingos. Situacija sena kaip pasaulis, sprendimas iki šiol nerastas :)

    • mdxacuk

     Nu Muse, jei kažkas šiaip neadekvačiai vertina jūsų asmeninį biudžetą, tai yra viso labo tik „nesuprantantis“. Gi negali pavadinti ko nors šykščiu, jeigu iš jo nesitikima kažkokio indėlio. Ar aš painioju šiaip logiką su moteriška?

     • Musė

      Na gerai , gerai, netiksliai pavartojau žodį „šykštus“, sutinku.

      Gerb. Artūrai, gal galėtumėte mane išleisti iš savo blog’o atostogų? Bent savaitėlei? Matote, kad persidirbau.

  • romas

   Štai ką yra parašęs viename savo rašnėlyje S.Tomas apie matematuką G.Perelmaną:

   „Iš išvaizdos jis iš tikrųjų labiau primena benamį ir alkoholiką, kadangi nekerpa nagų, neskuta barzdos ir augina ilgus plaukus. Kaimynai skundžiasi, kad name neįmanoma išnaikinti tarakonų, nes jie visi slepiasi jo bute.

   Tačiau genialumo psichologija aiškina tokį gyvenimo stilių tuo, kad G. Perelmanas tiesiog neturi laiko galvoti apie tokias smulkmenas, kaip higiena ir premijų atsiėmimas. Jis iki šiol neapsigynė daktaro disertacijos. Regis, jeigu genijus turi pasirinkimą tarp nagų kirpimo, tarakonų naikinimo ir intelektinio darbo – jis renkasi pastarąjį.“

   Plačiau skaityti(http://www.lrt.lt/pazinimas/news.php?strid=1244&id=2498)

   • Manau, kad galima istorijoje atrasti milijonus pavyzdžių apie atvirkštinį variantą, pvz, kai genijus perdėtai rūpinosi savimi.
    Berods, Prokofjevas, taip rūpinosi asmens higiena ir taip bijojo nešvarumų, kad kai įsidūrė pirštą iš karto mirė nuo kraujo užkrėtimo. Supaprastinu aišku, neturiu laiko knistis šaltiniuose.

    • Maras

     Ne Prokofjevas, o Skriabinas dėl to mirė.

   • Musė

    To Romas – ir ką jūs tuo norite pasakyti, murzilka?

    • romas

     Čia buvo kiek vaizdingesnė iliustracija, nei moteris raginiais akinių rėmeliais :) O nešvarumai ugdo imunitetą, kaip pastebėjo Valentinas. Sako, kad afganai, kur švarus vanduo yra retenybė, retai serga autoimuninėmis ligomis, tokiomis kaip alergija ir diabetas. Bet man labiau patinka švarūs žmonės.

     • Musė

      Man labai palengvėjo :)

   • gato

    Na, toks kraštutinis nevalyvumas dažniau siejasi su psichikos sutrikimais, o ne tiesiog laiko prioritetų skirstymu… Kaip žinia nemažai genijų turėjo sunkesnių ar lengvesnių sutrikimų.

 • Petriukas

  Kas gi čia dabar? Lietuviškojo runkelinio mačizmo apsireiškimas? Bobos – dūros, nes prie veidrodžio ilgai stovi, o tikras vyras gali ir nesiprausti? :D Negalvojau, kad tiek komentatorių yra runkeliniai mačio.

 • dzyvai

  Muse, o jeigu žmogus pats apsikerpa nagus, išsiplauna galvą ir netgi išsiskalbia drabužius, o šukuoseną jam patrumpina sutuoktinis, tai anas irgi murzilka?

  Man taip rods kad mokamos grožio procedūros – eilinis produktas į vartojimą įjunkusiems vartotojams. Ir nebūtinai žmogus nuo to tampa gražesnis. Nes ir gėlės ir gyvenimo grožis originalume, o ne panašume į etaloną!

  Palinkėčiau moterims neprarasti saiko jausmo, net kai kalba eina apie jų grožį :)

 • bambukas

  Nu mano sporto salė tai 10 arų sklypas ,ir vaikai,o manikiūrui ir pedikiūrui nelaibai lieka laiko (nes salone be poros val neprasisuksi),o ir lėšų tokių gaila,apsikerpu kartą per mėn, už mažesnius pinigus.Kai susiruošiu išlysti iš savo urvo pedikiūrą, manikiūrą pati pasidarau,atrodau švariai tvarkingai.Manau kad ir gyvenu daug smagiau už poniutes kurios gyvena salonuose,ir atostogauju porą kart per metus su šeima,ir knygas paskaitau kai vaikai sumiega,ir į džiazus nueinu Kaune kai priduodu vaikus seneliams ( šiemet gaila nebuvau,mažylis buvo tik poros mėn) ir parodas aplankau ir spektaklius,aišku senelių dėka.

 • jona…

  Moteriai tiek daug suteikė motutė gamta, kad didelių papildomų investicijų patraukliai atrodyti beveik ir nereikia: lietaus vandenyje išplauta galvytė, rankomis išpurenti dar drėgni plaukai, viena išmiera mažesnis nertinukas … puse išmieros didesni, „kad kojyčių jie nespaustų“ bateliai…

 • raselė

  manau, norint atrodyti gražiai ir tvarkingai, visiškai nebūtina eiti į prabangų salioną, na, nebent norėtųsi tuo pasigirti. Miestas pilnas normalių kirpyklų, kuriose dirba tikrai geros meistrės.Norint susitvarkyti rankeles ir kojeles, tikrai nesunku rasti specialistę, dažniausiai rekomenduotą draugės ar kolegės. O kiek natur produktų mums duoda sodas, daržas, miškas kiek žolynų pasiūlo? tik imkim ir dėkim visur, kur norim- ant skruostukų, lūpučių, po akimis ir ant akių.