Citata #365 Seimo narė A.Stancikienė apie vertybes

Seimo narė A.Stancikienė aiškina, kaip garažas Vilniaus senamiestyje gali pavirsti gyvenamuoju namu:

Pats garažas nėra vertybė. Jį perstatyti įmanoma. Klausimas kyla tik vienas – kiek įmanoma jį praplėsti

„Lietuvos rytas“

… Atsakymas labai paprastas: nuo 26 iki 325 kvadratinių metrų.

O tada jau galima kalbėti apie vertybes…

(13 balsų, vidurkis: 4,31 iš 5)
Loading...
 • „… Atsakymas labai paprastas: nuo 26 iki 325 kvadratinių metrų.“ – čia geras pastebėjimas :-)))
  Prie vienetuko pridėk nuliuką ir vietoj nevertybės pasidarys vertybė :-) O dar geriau – pridėk tris nuliukus.

 • p. Artūrai, nieko naujo. Teko girdėti apie tokių Palangos garažų virtimą namais… Jei teisingai suprantu, tai ten Stancikienė nekišo nagų.

 • Marius

  Jei viskas yra taip kaip aprašyta straipsnyje – tada jau galas. Nusivyliau, gerbiau Aureliją Stancikienę. Na nejau Lietuvoje nebėra žymių ir padorių žmonių?

  • Nejaugi tik dabar išgirdote apie Stancikienės garažiuką? Gi dar prieš rinkimus kas netingėjo apie tai skalambijo…

   • Marius

    Prieš rinkimus buvo daug šmeižto. Juokingiausia akcija buvo tokio politinio nieko Jakavonio „mitingas“. Lietuvos rytas yra labai šališkas laikraštis, tad norėčiau iš pačios Stancikienės sužinoti ar tai tiesa, kas rašoma.

 • romas

  Lietuva būtų laiminga, kad kažkieno privatus garažas liktų garažu iki pasaulio pabaigos. Kol kas neįkertu, kurioje čia vietoje yra nusikalstama veikla? Teatro gatvėje yra ir visai neseniai pastatytų daugiabučių namų.

  • GIGA

   Romai,kaip visada neįkerti dėl to,kad tai liečia konservatorių narę?Abejoju,kad neįkerti,kas blogo,nes gi galvotas vyras esi…

  • romas

   Visų pirma, GIGA, Teatro gatvė nėra senamiestyje, kaip rašoma straipsnyje. Nežinau, ar esi vilnietis, bet jei taip, tai nueik į Teatro gatvę ir pamatysi, kad ten stovi berods du pakankamai nauji daugiabučiai. Jei galima statyti namus po kelis tūkstančius kvadratų, kodėl negalima statyti po tris šimtus? Prieš dešimt metų Stancikienė greičiausiai net nesapnavo, kad bus seimo narė. Nežinau, ar ji yra su tuo turtu kaip nors daugiau susijusi, nei kiek jai priguli pagal profesiją. Jei žmogus įsigijo turtą teisėtai ir teisėtai jį perdarė, tame nematau jokio nusikaltimo. Juk Račo sklype visai niekas nestovėjo, o jis namą pasistatė. Ar čia ne nusikaltimas tada? Reiktų konkrečiau parodyti veiklos neteisėtumą, jei toks yra. Seimo narys nėra nužengęs iš dangaus ir per savo gyvenimą būna dirbęs įvairių darbų. Neskamba labai įtikinamai, kai žmogui tapus politiku, jo prieš daug metų vykdyta veikla staiga tampa nusikaltimu. Tavo žinai, jei tas namas atsirado pagal detalųjį planą, kaip teigia Stancikienė, tai jis atsirado visiškai teisėtai. Nors aš nesu prieš, kad visi gautų pagal nuopelnus, jei iš tikro pažeidė įstatymus.

   • mdxacuk

    Nežinau, kaip jūs apibrėžiat Senamiestį, bet Teatro gatvė priklauso būtent Senamiesčio seniūnijai. Riba eina Kalinausko – Mindaugo gatvėm.

    Originaliam straipsnyje parašyta, kad nieko nusikalstamo ten nėra. Tiesiog įvyko lemtinga klaida – kažkas per klaidą įrašė oficialiuose popieriuose garažą kaip namą, kažkas kitas atsitiktinai nepastebėjo klaidos, paskui kažkas netyčia galų gale pastebėjo, kad vietoj garažo nusipirko namą ir labai apsidžiaugęs nusprendė jį truputį praplėsti. Esu tikras, kad niekas naudos iš to neturėjo ir nei cento už tai nemokėjo. Vsio zakonno.

    Tarp kitko, kažkada toj pačioj Teatro gatvėj žinomo nomenklatūrinio architekto (buvo tokie dva brata akrobata, kažkada garbanoti, dabar jau praplikę) firmelė bandė pasistatyti namą kokių 5 metrų tarpuvartėje – tarp 10 ir 12 namų. Tada jiems nepavyko, nes pasipriešino gyventojai, o popieriukai, matyt, nebuvo labai čiki. Tuo reikalu labai stanginosi kitas konservatorių veikėjas, dabar ministraujantis. Jau praėjo gal 15 metų, bet reikalas tikriausiai dar nepasibaigęs, nes girdėjau vėl juos darant toponuotrauką. Manau reikalas bus forsuojamas, kol valdžios piramidė tinkamos orientacijos.

    • romas

     mdxacuk, kiek esu matęs detalių planų, tai jei numatytas garažas, niekaip nepastatytum gyvenamo namo. Taip pat nepastatytum daugiau, nei leista. Stancikienė padarė pažeidimą tik tokiu atveju, jei nesilaikė teritorijų planavimo dokumento ir kažką klastojo. Tokiu atveju tas pažeidimas net ir labai didelis. Va Sabonio namus kaip tik dėl Stancikienės uolumo griaus Kuršių Nerijoje.

     • Rolandas

      romai, pritariu.

     • mdxacuk

      Jei gerai prisimenu, ten buvo ne vienas garažas, o gal kokie trys suglausti ir galu atremti į namo sieną. Labai galimas dalykas, kad tikrasis ar tariamasis šeimininkas supirko ir kitus, tai ploto gali būti užtektinai. Bet čia gali būti ir ne visai tas kiemo kampas, kur aš įsivaizduoju. Eidamas namo pažiūrėsiu įdomumo dėlei.

     • nerijus

      Žinote, kad yra pastato ribos, kai nereikia jokio leidimo?..
      Nepamenu tiksliai kiek, bet yra variantas, kad po 6 a sklypą pristačius keletą pastatų, neviršijančių leistiną normą, jų galima statyti tiek, kiek širdis ir galimybės leidžia :)

      Gal kas gali patikslinti?..

      Prie to pačio ( PTP )…
      jei palėpės statusis kampas ( siena )neviršyja, lyg ir, 1 m, tai palėpė vadinama- palėpė, o ne patalpa ( antras aukštas ).
      Kurie „jaučia“, kad kažkada bus turto mokestis, tai visi stengiasi neviršyti palėpės normų, kad ji vadintūsi palėpe ;)

      Gal kas gali patikslinti?..

   • GIGA

    Romai,nepyk,bet kažkoks kratinys gavosi…:(Lyg ir niekur nerašiau,kad man svarbu,jog garažas namu virsta Teatro aikštėje ir juolab,kad ji yra Senamiestyje? Prie ko čia tai,kad prieš kažkiek metų Stancikienė nepriklausė kažkokiai partijai ar sektai?Visiškai nesuprantu,koks skirtumas šioje aprašytoje situacijoje,kad kažkas stato namą 3000 kv.m.,o rašinio herojė „išstenėjo“ 300 kvadratų??? Žurnalistas pateikia situaciją,šią konkrečią situaciją reikia ir įvertinti.Tai tiek:)

    • romas

     Tai aš juk ir įvertinau šią konkrečią situaciją. Tavo žinai, jei yra detalus planas, tai jam ir visi kaimynai, ir visa Vilniaus visuomenė turėjo pritarti. Negi man visą laiką turėtų vaidentis kažkokie valdžios ir teismų sąmokslai? Tegul įrodo, kad pagal detalų planą ten turi likti 26m2 garažas ir aš atsiimu savo žodžius. Jei žmogus tiesiog nekenčia Stancikienės ir nesusigaudo ką rašo, ką gali apie tokį parašymą pasakyti? Geriau jau būtų parašęs, kad Stancikienė yra bjauri boba ir jinai žunalistui napatinka. Arba gal nepatinka Valatkai, Vainauskui arba kokiam nors jų draugui. Iš tikro aš net su tokiu parašymu sutikčiau ir sakyčiau, kad yra žodžio laisvė pasakoti asmeninius įspūdžius apie Stancikienę :)

     • mdxacuk

      Dėl kaimynų pritarimo čia jums nepasisapnavo? Aš nežinau, ar tokiais atvejais privalomas kažkokiu būdu išreikštas kaimynų pritarimas. Realybė tokia, kad kaimynai dažniausiai nieko nebūna girdėję, kol nepamato kieme ekskavatoriaus. Nors iš kitos pusės, jei reikėtų pritarimo, tai tikriausiai Vilniuje nebūtų įmanoma nieko pastatyti.

      Bet šiaip ar taip šita istorija kvepia makle jau vien dėl metamorfozių su patato paskirtim. Jei yra iš tikrųjų kaip rašoma laikrašty.

     • romas

      mdxacuk, apie kaimynus reikia gauti pažymą iš registrų centro ir gauti raštiškus visų jų sutikimus. Aišku, tie kaimynai turi turėti kažkokius susikertančius interesus. Jie gali būti bendraturčiai arba gretimų sklypų savininkai. Jei garažas buvo bendrijoje arba ribojasi su bendrijos valdomu sklypu ar pastatu, tai be bendrijos sutikimo tikrai neapsiėjo. Čia teisininkai gali geriau pakomentuoti.

 • Smilga

  Nepažįstu šios ponios, galiu ir klysti, bet man ji truputį panaši į žmogų – „naglost vtaroe sčastje“ (naglumas antra laimė, ar kaip ten sakoma).

 • Aras

  Matau, būsiu nepopuliarus, bet man tinka. Garažai – sovietmečio palikimas, dažnai jų masyvai stovi patraukliose vietose ir jau visi jie be išimties – darko vaizdą. Garažus būtina griauti ir vietoje jų statyti kitką. Čia, aišku, svarbiausioji dalis – ką būtent? Gal namą, mokyklą, stadioną, bendruomenės parką, vaikų žaidimo aikštelę, bet garažus mieste, tuo labiau miesto centre, naikinti būtina ir kuo greičiau, nes ir pagal tiesioginę paskirtį dauguma jų seniai netarnauja. Tapę šlamšto taupykle.

  • Musė

   Arai, kas tau, gi Stancikienė yra Kubilistano narė? Gal tau per eitynes koks tolerantiškas jaunuolis su vaivorykštine vėliava per galvą užvažiavo? :)

   Aš Stancikienės nemėgstu. Bet dar labiau nemėgstu miestą bjaurojančių kioskų, garažų ir sandėliukų. Visada aplenkiu netoliese esantį daugiabutį, nes jo kieme esančiuose sandėliukuose įsikūrusi valkatų kolonija. Dar viena kolonija yra priešais vaikų darželio langus. Sakiau, kada nors nufotkinsiu ir įkelsiu – sunku patikėti, ką jie išdarinėja beveik Vilniaus centre. Bet juk lietuviui maloniau ap*iktas ir apvemtas niekeno sandėliukas, negu kad kaimynas toje vietoje darželį sukas ar namą pasistatys.

   • Aras

    Visų konservatorių nelaikau blogio išperomis, tik kai kuriuos iš jų. Nors ką jau čia… Jei sakyti tiesą, tai daugumą jų laikau… :) Bet tikiu, yra ten ir padorių žmonių, ir Stancikienę aš vertinu labiau teigiamai, nei neigiamai. Aišku, dienos švieson iškylantys nuslėpti faktai mano, kaip, manau, ir kitų žmonių, nuomonę koreguoja.

 • nerijus

  „Pats garažas nėra vertybė.“

  Ji žino, nes pati garažą persitvarkė į „gyvenamą“.

 • LGBT kontekste p. Stancikienė elgėsi ir kalbėjo labai kvailai, – bet dėl garažo ji visiškai teisi – tai jokia vertybė. pritariu komentatoriams, juos, kaip ir visus tuos sandėliukus ir kitą bullshitą, reikia kuo greičiau išguiti, perdaryti į žmonėms naudingą plotą arba bendras žalias zonas. Tačiau suprantu ir Rašo mintį, jis labiau pabrėžė „išplėtimo“ koncepciją :)