P.Gražulis ir K.Uoka sės? Užuojauta…

Man čia vienas įdomus klausimas kilo po šeštadenio eitynių.

Jis labai paprastas: sės P.Gažulis ir K.Uoka į cypę ar ne?

Jei tikėtume Vilniaus policijos vadovu Kęstučiu Lančinsku (o juo netikėti kaip ir nėra pagrindo), tai turėtų sėsti.

Nes K.Lančinskas, šeštadienį viešai komentuodamas minėtų Seimo narių veiksmus, įvardijo juos labai aiškiai:

Prašysime bausti šiuos asmenis pagal administracinę atsakomybę už riaušių kurstymą. Jei ne šie du piliečiai, renginys būtų praėjęs be didelių incidentų.

Taigi, riaušių kurstymas.

Tačiau, K.Lančinskas šiek tiek apsiriko, kalbėdamas apie administracinę atsakomybę. Mat Administracinių teisė pažeidimų kodekse atsakomybė už riaušių kurstymą nėra numatyta. Galėjau, žinoma, apsirikti, tačiau man ATPK iš viso nepavyko rasti nieko apie riaušes.

O štai Baudžiamajame kodekse apie riaušes kalbama:

283 straipsnis. Riaušės

1. Tas, kas organizavo ar išprovokavo žmonių sambūrį viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip šiurkščiai pažeisti viešąją tvarką, taip pat tas, kas riaušių metu smurtavo, niokojo turtą ar kitaip šiurkščiai pažeidė viešąją tvarką,

baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

2. Tas, kas atlikdamas šio straipsnio 1 dalyje numatytus veiksmus panaudojo šaunamąjį ginklą ar sprogmenis arba pasipriešino policininkui ar kitam viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui,

baudžiamas laisvės atėmimu iki šešerių metų.

Lyg ir viskas aišku… Yra ir pirma dalis, yra ir antroji.

Tiesa, laiko požiūriu viskas gali kiek užtrukti, na, vien jau todėl, kad pradėjus ikiteisminį tyrimą, Seimas turės panaikinti P.Gražulio ir K.Uokos teisinę neliečiamybę.

Tačiau anksčiau ar vėliau teisingumas juk triumfuos?

Ir premjeras A.Kubilius juk tą patį sako

Neabejotinai sulauksime ir apkaltos.

Juk tikriausiai niekas nesignčys, kad atostogos Tailande, net ir palikus balsavmo kortelę yra tikrai ne didesnis nusikaltimas nei riaušių kurstymas.

Nuoširdi užuojauta Seimo nariams.

(17 balsų, vidurkis: 4,18 iš 5)
Loading...
 • nerijus

  Nieko nebus.
  Niekam neatims neliečiamybės ir mandato…Neišdrys, nes ką gali žinoti, kas bus po keletos mėnesių ar savaičių?..
  Šiuo metu jiems svarbiausia pozicija, o ne opozicija…

 • Ričardas

  O kas nors patrauks atsakomybėm už seimo nario apipylima? A. Zdanevičius turėtų būti baudžiamas irgi. Nepritariu Gražulio šou, tačiau jis nei smogė atgal, nei ka pasakė. O ir policija negynė jo…

  • sutinku

  • Mikas

   O siaubas – vandeniu apipylė. Yra vaikinukas kuris žymiausiems pasaulio žmonėms į veidą ištėškė tortą (pvz. Bill Gates’ui). Manau, apypilimas vandeniu yra pakankamai simbolinis ir nekaltas būdas pasakyti „atvėsk“. Nebent yra kur nors viešai žinoma, kad Gražulis alergiškas vandeniui ir jį apipilant vandeniu norėta nužudyti. Nuoširdžiai neįsivaizduoju kokį čia straipsnį galima pripaišyti?

   • Mikai, Jei tu visa gerle apsiputojes rekia apie tolerancija ir tokiu dediesi – tai buk mielas, ir buk tolerantiskas visokio plauko klounams.

    o sioje vietoje tai juokingiau nei juokinga.

    rekiu kad musa, uz kampo pats musu.

    • Mikas

     Taigi ir esu. Tik man juokinga labai (o po to graudu): čia tas pats kai žmogžudys teisintųsi „o jis o jis man bulkutės nedavė“.

   • tipelis

    Nesu teisininkas, bet spėju kad arba
    BK 284 straipsnis. Viešosios tvarkos pažeidimas
    arba
    ATPK 174 straipsnis. Nedidelis chuliganizmas

    • Mikas

     Tegu Gražulis paduoda į teismą, o teismas sprendžia. Aš manau, kad nieko nelaimės. Tuo labiau, kad aplinkybės ne jo naudai.

   • Giedrė

    Tai gal visą paradą reikėjo iš viršaus vandeniu pilti ir sakyti „atvėskit“ ??

 • m

  Artūrai, tu kaip tose srityse geriau nusimanantis – ar gali eilinis pilietis eiti liudyti į apkaltos procesą? Mielai eičiau liudyti prieš Gražulį ir Uoką, nes stovėjau netoliese ir viską aiškiai mačiau. Mačiau ir kaip pašėlo minia dėl šių dviejų … nesikeiksiu.

  • Giedrė

   Nemanot, kad tiek Gražulis tiek Uoka laikėsi savo pozicijoje, o daugelis jiems pritarė. Ką daugelis, daugybė. Aš asmeniškai, nieko apie šiuos du veikėjus ir jų tikslus ar planus nežinodama ėjau į paradą žiūrėt šitos Lietuvos gėdos ir būti prieš paradą (pabrėžiu – ne prieš homoseksualus, bet PATĮ paradą). Todėl manęs nieko nekurstė. O dabar dėl tokių žmonių, tarkim kaip aš, reikšti apkaltą tiems dviems? Nebent kažko nežinau.

 • Zdanevičiui apkaltos gi nesurengsi. O ja atliktas nusižengimas nėra toks jau labai pavojingas, kad už jį sodintų.

 • Vasia

  nafik ta seima reik varyt ir rinkt nauja. Totali geda. Arba mahinatoriai arba dundukai arba lalailos.

  • Julius

   Vasia, nebuk naivus. Galima pagalvoti, kad dabar išsirinktume gerą seimą, bemahinatorių ir dundukų :)

   • vasia

    Tai gal ta seima renkam viena karta per 12 metu ? Arba seimo kede darom paveldima anukams? Amzinas rojus

    • Julius

     Tai gal kas metus renkam, jis bus vis geresnis ir geresnis. Po 20 metu turesime seima be jokiu mahinatoriu :)

 • Bobutė

  Iš to ką teko matyti per TV ir internete, manau, incidentas netraukia iki BK 283 str.. Greičiau jau BK 284 ar 286 str. O visai tikėtina, kad bus apsiribota ATPK. Na, nebent įsikiš kas „iš aukščiau“…:)

  Man įdomiau, kokia bus partijų reakcija dėl šių ponų veiksmų. Atrodytų pašalinimui iš partijos, ar bent narystės sustabdymui, duomenų daugiau nei reikia, bet kažkodėl abejoju…

  Turbūt, kaip dažnai būna, partijos lauks įrodymų, teismų sprendimų…:)

  • gied

   Niekas nešalins. Tai naudinga partijoms. Kažkas gi turi susirinkti balsus budulių, apmėčiusių policiją, fotografus ir panašiai. Atrodo jų nedaug, bet keli procentai politikus renkasi pagal tai, kaip šie garsiai rėkia nesamones. O gal ir daugiau. Ne veltui šmėžavo ne tik Uoka ir Gražulis, bet ir Paleckis, Šustauskas ir panašūs „dydvyriai“, besireiškiantys kiekvienų galimų riaušių vietose.
   Na ir kas, kad pasodins? Per sekančius rinkimus jie taps didžiaisiais kovotojais už tradicinę šeimą ir lietuvybę, kurius bandė sunaikinti homoseksualų šalininkai.

  • Rolandas

   Bobute, Jūsų produktyvumas kelia nuostabą, dievobaimingą susižavėjimą ir visą skalę kitų jausmų. Kaip gali vienas žmogus nudirbti tiek auklėjamojo, šviečiamojo ir visaip skatinančio tobulėti drbo? Net galvojau, gal A.R. įjungė kokį super-duper robotą audrinti diskusijas. Bet gi sekmadienis – šoka ir dainuoja per visas tv. – pailsėkim visi! :D

   • Bobutė

    Iššifruodamas mane ir pats išsidavėte, Vatsonai…

   • Bobutė

    Ką dabar pasakytumėte, mielas Vatsonai? :))

    • Rolandas

     Bobute,Jūs iki šiol kovojate su tais Vatsonais:)

 • Donatas

  na, Artūras gana drąsus, taip visiškai pasitikėdamas Kęstučiu Lančinsku – kas pastarajam atrodo riaušių kurstymas, tas teismui gali atrodyti visai kitaip, juolab net pagal kokį kodeksą tas riaušių kurstymas yra baudžiamas, kaip paaiškėjo, tas Vilniaus policijos vadovas dorai nežino. tad laikas dar parodys, kas yra riaušės ir kas yra jų kurstymas…
  juk jei ‘K.Lančinskas šiek tiek apsiriko, kalbėdamas apie administracinę atsakomybę’, tai gal jis kiek irgi apsiriko kalbėdamas ir apie riaušių kurstymą?

 • wicked

  Aš nuošidžiai tikiuosi, kad ta frazė „Nuoširdi užuojauta Seimo nariams.“ čia su ironija..
  Norėjau siūlyti užjausti lietuvius už tokių seimo narių išrinkimą. Bet ką čia užjausti – patys išsirinkom. Kiekvienoje kadencijoje tikriausiai bus po vieną Šustauską ar Gražulį..
  Graudu! :(

  • Bobutė

   Užuojautos užuojautomis, bet ar nebus taip, kad p. P. Gražulis bus išrinktas ir kitai Seimo kadencijai.
   Juk tai kas vieniems atrodo verta BK, kitiems gali pasirodyti – didvyriška kova už šeimą, moralę ir etc…. Ir pastarųjų gali būti daugiau…

 • m

  Nesuprantu – rašiau komentarą, dingo.

 • K

  Pagarba šiems seimo nariams. Balsas už juos bus atiduotas. Neišdegs jums homofašistai.

  • Keisk žolės tiekėją pagaliau!

   • povilas

    nebelasuosiu uz juos, bet pritariu K.. Valentinai gal nebegerk?

 • Aras

  Pasakysiu atvirai: nemačiau ką išdarinėjo Gražulis bei Uoka ir matyti nenoriu, nors nuorodų į video medžiagą pilna kiekviename internetiniame portale. Nes eitynės buvo nuobodžios – tą pripažįsta visi kritikai iki vieno, taip sakant, veiksmo filmas nepateisino į jį investuotų 200_000 Lt. Absoliutus fiasko.
  Bet Gražulį ir Uoką gerbiu už tai, jog turi nuomonę ir, svarbiausia, sugeba ją ginti. Ne kaip mėmės – tolerantiškai, bet kaip tikri vyrai. Jei nors pusė lietuvių turėtų panašių savybių kaip a.a. D. Kedys, P. Gražulis, K. Uoka ir kai kurie kiti, kubiloidinai oligarchiniai kirkilai šiandien nedarytų mūsų šalies per užpakalį.

  • VYTS

   Uoka ir yra kubiloidas, bo seimo narys nuo TS-LKD.

  • Augis

   Jus tikite,kad jie čia nuosirdziai gina kažkokias vertybės???jus arba naivus arba meskit gert…kaip kazkas minėjo – jei jie dabar esant progai nesidraskys,tai sekanciai kadencijai išrinkti nebus ir teks į darbo biržą traukt.

  • Bobutė

   p. Arai

   Sakot nematėt, bet gerbiat… Keistoka.

   Ir nieko supervyriško ten nebuvo… Demonstravo savo seimonarizmą paprastiems policininkams…
   Pagalvokim. Seimo nariai puola policininkus, vykdančius to pačio Seimo įstatymais jiems (policininkams) nustatytas prievoles…

   Būtų buvę labai šaunu, jei visi žiūrovai būtų stovėję kitapus Neries, o dar geriau – Gedimino prospekte vykusiose Europos dienų renginiuose…

  • wicked

   Jeigu nuomonės gynimu vadinate smurto kurstymą, tai man Jūsų labai gaila..

  • Arai, papasakok kas tavo nuomone yra „tikras vyras“.

  • Mantoske

   Tai „vyriausią“ Lietuvos gėjų Vladimir Simonko irgi gerbiate, nes atitinka „tikro vyro“ kriterijus. Turi savo nuomonę ir sugeba ją ginti. Ar dar yra kitų kriterijų?

  • Tikras vyras, my ass, pasislepęs po anoniminiu nicku ir neskustu abrozdėliu. Kai išdrįsi pasirašinėti savo vardu ir pavarde, tada ir aiškink, kiek kas tikras ir kiek kas vyras. Triochala ir tiek…

   • Rolandas

    Aidai , bet diskutuoti su žmogais , vartojančiais žodžius „kubiloidas“, „kubilistanas“ nevarta. Geriau tyliai palaukti taurės finalo. Nors ir be Barsos :(

    • abar žiūriu kitą finalą. Tik, deja, su Barca :(

     • Rolandas

      Kiba už graikus sergi?

     • Už Kleizą. Nors šiaip tai sirgau penktadienį už Partizaną. Gyvenime negalvojau, kad teks už serbus eiti, ale va… )

     • Donatas

      Aidai, ar nuoroda prie vardo į fhm dar tebegalioja?

  • fsm

   @Aras
   >> kai kurie kiti, kubiloidinai oligarchiniai kirkilai šiandien nedarytų mūsų šalies per užpakalį.

   Daro ne mūsų šalį, o tik tave. Ir baik virkavęs vieną kartą. Susivienykite antikubiloidai ir parodykite savo jėgą. Imkite pavyzdį iš gėjų ir lesbiečių.

  • Rimantas

   Jei visi būtų kaip tavo mylimi veikėjai, tai Lietuvos valstybės kaip tokios nebūtų visai.

  • Jei pusė lietuvių vyrų būtų žudikai ar šiaip buduliai ir chuliganai?
   Tikiuosi, kad taip niekad nebus, o modernėjant visuomenei, į gera keisis ir lyčių santykiai (o tai neišvengiama be abiejų lyčių atstovų mentaliteto pasikeitimo).

 • max

  Arai, gal kurk KUokos judėjimą.

 • VYTS

  Neatitinka straipsnis. Juk riaušių jie nesukėlė.

 • Pilnai pritariu.

 • heh.. nu nepykit, bet tarkime, jei „del uzpuolimo“ teis grazuli su uoka, tai ko neteis to „kitokio“ kuris pyle vandeni (uzpuolimas???) pirmajam i snuki?

 • Egidijus J.

  Negerai, jei uzdarys juos. Juk Grazulis pasedejo kalejime, dabar matot rezultata kaip jis elgiasi. Sugadino (o gal sugaidino, bet cia jau gal per daug asmeniska) zmogeli kalejimas. Gaila, butu taip visiskai sugadint ir ‘paklydusi’ Uoka. :D

  • Gražulį ne tik kalėjimas sugadino, pats viešai sakė, kad tėvai jį vaikystėj stipriai mušė. Be to, daug jo brolių, seserų yra kunigai, vienuolės

 • Artūrai, o tu turi nuomonę apie homoseksualus ? Apie Drąsių Kedį ir jo prievartautą dukrą neturėjai, nes nepažinojai.

  O kaip su homoseksualais ? :)

  • O dar vienas šviesuolis-intelektualas prisijungė prie diskusijos :) Va, čia tai aš tikrai suprantu, kodėl žmogus slapstosi po nicku. Sukūrus tokį blogą, kuriame tiesiog nuostabiai susipina papūgos dizaino suvokimas, gegutės akuratiškumas ir tiesiog, na, net nežinau, žaliosios euglenos, o gal net askaridės intelekto klodus primenanti įžvalga, aš irgi slėpčiau savo tikrą vardą ir pavardę. Na, gal nesivadinčiau taip kukliai, tiesiog „kantas“, griebčiau aukščiau, kokio tikro filosofo, gal Gervaldo, gal V.Ivanovo nicką :) Seniai apturėjau tokį malonumą, kokį patyriau važinėdamas aukštyn žemyn jūsų blogo puslapiais. Visgi malonu sužinoti, jog, kad ir kiek eičiau durnyn ateityje, yra tam tikros Marijanų įdaubos, tam tikri Didieji Kanjonai, kurių, aiman, niekad neteks patirti :)

   • WU

    :DDDDD

   • malonu pamatyti nuostabias merginas, nuėjus tavąja nuoroda :) aš pasuoju

    ačiū už reklamą :) šito man labiausiai trūksta

    • Prašom, balandėli, nėra už ką. Ale jūs jau pasistenkit su turiniu. Žinia, juk išmintingi žmonės sako, kad nėra geresnio PR už pačio produkto kokybę. Nukreipti, kaip sakoma, kantopi ar kantump, nepamenu, kuri archajinė tikslo vietininko forma labiau tiktų, eismą nėra sunku, bet juk gali nepatenkinti būrai, atrioglinę iki tamstos blogo, piktintis, triukšmą kelti.“Ką, tas kantas, chaltūrina anas, žiū, vėl tas pačias antraštes deda, vėl tie patys blėniai, aure, kodėl negali kažko pikantiškai prasmingo? Negi nieko ant svieto ir nebevyksta, tik tasis antras galas?“ Ir nebus ką atsakyti vartotojų kritikai, nes būro lūpomis bylos tiesa :)

     • tamstos labai įdomus žodynas sekantiems naujadarams formuoti :) patinka

      o tiesa, žiūrėk kieno lūpomis tiesą skleisis..

      (išgoglinau, nes manasis literatūrinis laukas nėra tiek nuartas)

      būr|as, ~ė dkt. (2) istor. Mažosios Lietuvos valstietis lietuvis būr|ai dgs. (2) viena Pietų Afrikos Respublikos tautų, susidariusi iš olandų, prancūzų ir vokiečių kolonistų. ~as, ~ė dkt. (2) tos tautos žmogus

     • nepyk, bet humoro klube varei lėvai.
      suprantu, klavos mygtukus minkyti lengviau nei mikčioti prieš auditoriją :)

     • Nepykstu, nes matau, kad norisi bent iš kažkurios pusės užvažiuoti ant mano kuklios personos dėl nesutampančių nuomonių. Tai ir renkamasi užvažiuoti iš ten, kur išeina :) Būčiau ką nors gražiai (tavo suvokimu, žinoma) pavapėjęs apie tolerastija, tai ir mano humoro klubo pasirodymai tikę, ir biografija švari, ir moralinis veidas skaistus.
      Važiuok, by tik tamstai lengviau bus:) Užvažiuočiau ir aš atsakomojo vizito tvarka, ale nei tavęs pažįstu, nei noriu pažinti. Jau nekalbu apie tai, kad pačiam ir su klaviatūra šmaikščiai sunku tvarkytis, tai prie mikrafo atsistojus, ko gero, išvis stabligė suimtų? :) Bet nepyk, nes ir aš nepykstu :

     • Na, į kai kuriuos dalykus internete (kaip kad ar gerai kablelį padėjau, nepadariau mistype’o) – nekreipiu dėmesio.
      užvašiuok, pavizituok – nei skauda, nei ką..
      o vat apie pačių ( ne tik paties, ale visų) klubistų „projektą“..
      na, tikėtasi buvo daugiau, tačiau realybė buvo iš anksto suvokta ir puikiai pateisinta pačių (visų) pasyrodymais. :D

      o gaila.

     • p.s. į šmaikštuolio vardą nepretenduoju. Ir be manęs klounų pilna.

     • P.P.S – ir vėl mistaipas :(

     • Klubistai, beje, renka pilnas auditorijas savo turuose po Lietuvą ir padarė didžiulę pažangą. O televiziniam variantui pritrūko elementaraus dalyko – dalyvių skaičiaus. Normalus standuperis normaliam pasaulyje paruošia vieną programą per metus, o čia reikėjo kas savaitę teikti po naują medžiagą. Kai, atsipalaidavę nuo televizijos, pradėjo daryti po vieną programą bent trims mėnesiams, iškart atsirado kokybė. Mūsų kaltė, kad per anksti permetėm viską į TV. O šiaip, tikrai negėda nei dėl Manto, nei dėl Justo, nei del Pauliaus, nei dėl Šarūno, nei dėl Domo, nei dėl Modesto. Su jais daug linksmiau nei be jų :)

     • Na, pilnas auditorijas renka ir Radžis, Airis ir kiti nemokantys dainuoti. Apie kokybę nešnekama.

      Kad jūs stengėtės – bravo. TIkrai – kartais visai nieko.. bet tik kartais.

      matyt, jei kas savaitę rusiškojo Comedy Club’o nebūčiau matęs – gal net nebūtų su kuo lyginti.

      tiesiog Lietuvoje – toks lygis ;)

      beje – normalus stand-upperis, manau, yra savo srities profas, o ne mėgėjas ;)

     • Mikas

      Nemaitink trolių Aidai. Bet geriau nebūčiau parašęs :)

     • Aras

      Nėr čia ko pykti, koliotis bei kerštauti už išjuoktą tamstos ir Co televizinį projektą „Antis“. Nuo pirmos laidos matėsi jog kūrybinis auksas mėšlu tviska, „Kakadu“ kūrėjams tiktumėt nebent rekvizitui nešioti. O tavo „klubistai“, kiek suvokiu, labai mėgsta žiūrėti rusų „Comedy Club“, tiek mėgsta, jog nepasivargina maskuoti…

  • 7x

   Nu nu, nepulkite visi keikti kanto-iš-k-mažosios, jis tikras vyras, turi savo nuomonę ir ją gina. Sakyčiau geriausias kandidatas į poras Arui, bet, deja, tos pačios lyties asmenų santuokos draudžiamos.

   • Rimantas

    nereikia painioti bukumo su nuomonės turėjimu.

 • Pusgalvi, tu darai tokią gėdą Imanueliui Kantui, kurios jis tikrai nenusipelnė.

  • fsm

   @kreivarankis
   nusiramink, tai kelnių kantas. Matai gi, kad rašo iš mažosios.

  • Rolandas

   kreivaranki, nors ir pusgalvis, tačiau dar bando iš Artūro pasityčioti:)

 • Tadas

  As tai siulyciau rimtai pagalvot, ar tiems ponams visu pirma nereiktu imt ir isstatyt saskaita uz visas islaidas, kurios mums, mokesciu moketojams, kilo del ju kurstomosios veiklos.

  • 7x

   Už tūpumą reikia mokėt. Būtų lietuviai civilizuoti, o ne muštis pasiruošusių urvinių gauja, tai ir išlaidų apsaugai nebūtų buvę. Deja, civilizacija šio didingo krašto (juk buvo nuo jūros ligi jūros) dar nepasiekė, tad visiems mokesčiu mokėtojams (ir eitynių dalyviams, beje) reikia susimest ant apsaugos.

 • Emilija

  Užtat mero Navicko niekas nepasodins, kaip būvusio mero Zuoko. Ačiū, dėl tokio iškrypėliško teisingumo noriu rytoj atsibusti Tarybų Sąjungoje, kuriai prezidentautų Gorbačiovas. Kažin ar dabar to paties nenori daugelis būvusių aktyvių pasipriešinimo prieš tarybų valdžią dalyvių.

 • Margaux

  Artūrai Račai, aš maniau, kad tokio lygio žurnalistas prieš cituodamas kodekso straipsnį, jį bent perskaito.
  283 straipsnis. Riaušės
  1. Tas, kas organizavo ar išprovokavo žmonių sambūrį viešai smurtauti….

  Dabar klausiu, ar Gražulis ir Uoka išprovokavo žmonių sambūrį smurtauti? Atsakymas NE! Tai patvirtina K.Lančinskas „Jei ne šie du piliečiai, renginys būtų praėjęs be didelių incidentų.“
  Daugiau neturiu k pridurti!

  • Rytis I

   Gražuolis pirmas peršoko tvorą, rodydamas pavyzdį ir žinodamas, kad prieš jį policija nedrįs naudoti specpriemonių, – jam nusispjaut kas bus jo sėbrams. Taip elgiasi bailiai ir už savo veiksmus ir aplinkinius neatsakingi asmenys. Šiuo atveju tai nesuveikė, bet jei tokia minia būtų pajudėjusi… Turbūt galima įsivaizduot.
   Ypač su profašistinėmis vėliavomis. Ar Murzos partija taip vadinti negalima? Rusų, ukrainiečių ir lietuviški skinai tokie identiški, kad stebint vienus ir kitus kyla rimtos abejonės dėl jų ultrapatriotiško staugimo…

  • Mikas

   Kokio reikia būti proto šviesumo, kad ginti radikalus ir akivaizdžiai nepagarbius ir provokuojančius jų veiksmus? Atsibuskite. Užvakas homoseksualai, rytoj pats tapsite jų isterijos priepolio objektas.

   • mazu heterofobas esi?

    radikalu yra VISUR.

    • Mikas

     Tai praplėsk mintį? Nes nesupratau. Ar tai, kad jų yra visur, reiškia juos reikia ant rankų nešioti?

     • nesupratai – tavo beda.

     • Mikas

      Taip, yessuz, labai mandagi konstruktyvi diskusija su tavimi vyksta.

 • Smilga

  Nuotraukose, per TV visur rodomi tie „riaušininkai“, Gražulis, Uoka. O kitoje upės pusėje buvo susirinkusi visai kitokia publika, taiki, be pykčio ir neapykantos, – smalsuoliai. Šiaip išėję savaitgalį pasivaikščioti į miestą, netgi su mažais vaikais, daug su dviračiais atvažiavę. Tie du su valtele sukėlė linksmo juoko. Paskui jie išlipo, susipakavo valtelę, bet neatrodė agresyviai nusiteikę, matyt vaikinai norėjo tik dėmesio…:)))

 • A.G.

  Kitas požiūris, tarp daugybės kitų požiūrių, visiškai priešingų tarpusavyje (pavydint, kas turi tik vieną visam gyvenimui…).
  Pavyzdžiui (džiaukui, už kurį kas kitas gautų ir į snapą, bet sau juk neduosi…):

  Žmonės įdomūs.
  Daug kalba, bet ne apie esmę.
  Juk nežinome nei kas finansuoja tuos žygius, kokie jų tikslai. Kas čia organizatorius Lietuvoje. Kokie jo tikslai. Matyt ne tik parnografiniai visokie pusrūsių barai, medžiojatys naujas aukas, – šiandien dar baimės pilnus vargšelius…
  Štai kiek buvo pliurpimo apie gegužės 9 d. O pasirodo vokiečiai aplankė žuvusių rusų kapus Vokietijoje, padėjo tūkstančius gėlių.
  Visgi, kur civilizacija, ten civilizacija, – o kur kumetynas, ten kumetynas.
  Gal dėl to Vokietijoje vienintelėje kol kas yra žinoma šiuolaikinė istorija. Kaip žinia rusai jos pasirodo visiškai nežino, na o mūsų tautiečiai ir ne ką (kas žino tyli, dar ne laikas).
  Tad ir vyksta tokie taškymaisi tarp aklų, kurčių – pilnų įniršio kumečių ainių.

  Štai vakar sulėkė automobiliu girtų bernų gauja į žmonių sodybą, sudaužė, sukruvino šeimininkus ir basliais ir kojomis… ko nedaužyti, jei šioje šalyje leidžiama policininko kepurę spardyti, mindžioti (jei prisiminti atvejį Pasvalio rajone, stebint seimūnams…).
  Toje pat vietovėje, toks atvejis ankstesniais žmonijos tarpsniais neįsivaizduojamas, – jau net jei ir nebūtų teisingumo, žmonės sulėktų gelbėti, bent skambinti… ne dėl to tai šiuo atveju nebuvo daroma valstybėje, kurioje leidžiama policininko kepurę trypti… žino, kad tai tik tarpusavio vyrų santykių aiškinimasis, kad pasimaišęs trečias nuo tų abiejų pusių gautų.
  Tad tokiame kontekste tarpsta įvairūs projektai mūsų šalelėje… kad jie vestų į gera, paplotume, bet gi jie skirti viskai nužmoginti kumečių ainius, kad tokiais „idijotais“ jau ir pasiliktų…

 • Tiesiog

  Kažkaip, kad Gražuliui panaikins neliečiamybę, tai tikiu, bet Uoka bus užglaistytas ir pagailėtas, manau, nes abejoju, kad konservatoriai paaukos savo balsą.

 • lida

  Kitą kartą Uokai, Gražuliui ir Ko savivaldybė neduos leidimo mitinguoti ir svaidytis akmenimis.

  • romas

   Visi turi konstitucinę susirinkimų teisę. Besisvaidantiems akmenimis tiesiog reikia aptverti tinkamo dydžio teritoriją ir užtikrinti saugumą – pvz. išduoti šalmus ir skydus. Iš aptvertos teritorijos reikia pašalinti visus sutomobilius ir neleisti patekti esantiems prieš svaidymąsi.

   • lida

    Taigi, šį kartą be reikalo leidimą davė.

 • Petriukas

  Man labiausiai patiko video, kur Uoką vedė du robocopai, o jis naciams rėkė, – veidus fotografuokit, veidus fotografuokit… Ale nebūtų Uoka – ir čia epic fail’ino – visi robocopai būna su kaukėmis, tie du buvo ne išimtis.

  Ale manau, jog tai labai gerai parodo kur ir kokie yra to Seimo nario prioritetai. Kurioje jis įstatymo pusėje stovi ir ką jis ten veikė.

  • Martynas

   Man atrodo, Uoka ragino fotografuoti žygio dalyvių, o ne jį vedusių pareigūnų veidus. Girdėjau, jog pasipylė grąsinimai su žygiavusiais susidoroti post factum — atseit identifikavus pagal nuotraukas.

   Čia tik mano spėjimas, bet jeigu taip būtų iš tiesų, tai tik dar viena svari priežastis Uokai gerokai pasėdėti.

 • Baubas

  Kažkuriam komentatoriui: dėl BK sudėties. Ar jūs nematote kad suformuluotos alternatyvios veikos? T.y atsakomybė gali kilti ir vien už organizavimą, ir už organizavimą su išprovokavimu…

  p.s. Niekaip nesuvokiu, kur gen. prokuroras? Ar jis čia nemato visiškai akivaizdaus nusikaltimo seimo narių? (turėtų kreiptis dėl neliečiamybės panaikinimo). Juk visi lygūs įstatymui. Seimo nariai tyli… ir žaidžia apkaltos žaidimus ne ten kur reikia. Apgailėtina tauta, kaip pasakytų buvęs Prancūzijos prezidentas.

 • Tai kaip visada, puolami priešininkai, ginami priešininkų priešininkai, nesvarbu kas jie būtų: Paksas, Kubilius, Grybauskaitė ar Gražulis ]:)
  1. „O kas nors patrauks atsakomybėm už seimo nario apipylima?“
  2. „Manau, apypilimas vandeniu yra pakankamai simbolinis ir nekaltas būdas pasakyti “atvėsk”.“
  O dabar, ponai (ir ponios), pamėginkit pasižiūrėti savo priešininkų akimis ir parašykit apologetinį komentarą ;)

 • Petriukas

  Ale žiūriu čia gerų yra susirinkę. Vandens stiklinę prilygina akmenims, dujoms, raginimams ir grąsinimams susidoroti… O_o

  • petriuk – kalbame ne apie fakta, o apie tolerantiskuju tolerancija…

   • Mikas

    yessuz, galėtum būti tobulas tikrinančios valstybinės įstaigos tinkrintojas. Neturi prie ko prikibti, tai prie vandens stiklinės prisikabinai.

    O dėl tolerantiškųjų tolerancijos gal gali konkrečiai nurodyti, kur siūloma žudyti, naikinti, izoliuoti ar pan. netolerantiškus?

    • na, pasikartosiu dar karta.
     1) grazulis avigalvis ir ta visi zino :) Jis netgi drisciau sakyti – netolerantiskas.
     2) o gi bet taciau – zdanavicius vienas is eityniu uz tolerancija organizatoriu.. skias, galime isvesti paralele, kad jis zmogus – tolerantiskas..

     vienok, kai kalba pasisuka apie tolerancija, tai juk zdanavicius rekte zviegia, kaip netolerantiskieji lietuviai ji is darbo ismete, taciau pats apsisukes, tokiam paciam netolerantiskajam pila i veida..

     tai klausimas – ar tikrai tolerantiskas tas zdanavicius..?

     • Mikas

      Sutinku, kad būtų buvę gražiau, jei zdanavičius to būtų nepadaręs. Bet tai, ką padarė, yra smulkmena palyginus su tuo, ką daro Gražulis.

      Bet dėl vieno smulkaus poelgio išvedinėti paraleles apie tolerantiškųjų toleranciją, jau sakyčiau per daug. Galų gale, jei tave įžeidinėtų ir vadintų negražiais žodžiais ir šalia pasimaišytų stiklinė vandens ką darytum pats?

     • Tikrai, BLOGAS tas Arnas, LABAI BLOGAI pasielgė, tegul ir jį baudžia pagal įstatymo raidę ir dvasią. Ar jau pakanka?

 • Ponai, ar tik man neteko girdėti ar iš tiesų P. Gražulis per Kedžio istorijas buvo įtartinai tylus? :)

 • Petriukas

  ysūsai, man keistai atrodo pozicija, kai vieni yra pateisinami, net tada, kai plytas mėto, o kiti smerkiami dėl vandens stiklinės.

  Gali toleruoti gražulius, bet kai gražuliai ragina su tavimi susidoroti fiziškai, tai būtų keista atsukinėti kitą žandą… Manau tolerancija pasireiškė tuo, kad į portestuotojus nebuvo atgal mėtoma plytų, nebuvo deginamos vėliavos, nebuvo spjaudoma į žmones ir nebuvo grąsinama susidoroti.

  Smurtas skatina smurtą ir vienintelė smurtaujanti pusė buvo – protestuotojai (žinoma ne visi), tad palaikančiųjų reakcijos imho buvo net labai adekvačios. Labai mėgčiau, kad vyktų nors kažkoks dialogas, bet nežinau kaip kalbėti su žmogumi, kurio geriausias argumentas yra „duoti į snukį“ ir šokinėti skanduojant „nuostabią“ popso dainą „kas nešokinės, tas py…“

 • Petriukas

  P.S. Tai, kad buvęs dėstytojas pylė vandens į veidą nenuneigia to fakto, kad gėjai mūsų šalyje yra diskriminuojami. Ir man atrodo, jog diskriminacijos faktas yra žymiai svarbesnis už vieno asmens poelgį.

  Būtų labai faina, jei nebūtų buvę nei vandens stiklinių, nei smurto, būtų pastovėję visi su plakatais, susipažinę, pasikalbėję ir taikiai išsiskirstę namo. Ale realybė šiek tiek kitokia…

 • Linas

  Jei Lietuva yra teisinė valstybė, kurioje nieks nėr viršesnis už įstatymus, seimūnai sės.

  Jei Lietuva tokia nėra, tačiau nori tokia atrodyti, seimūnai sės. Akivaizdus, grubus įstatymų pažeidimas, kurio nėr kaip užglaistyti neprarandant veido.

  Nesės tik tuo atveju, jei Seimas norės visiems pademonstruoti, kaip jam nusišvilpti ant įstatymų, kaip Seimo nariams galima bet kas, ir kokie visi kiti žmonės yra antrarūšiai lyginant su Seimo nariu. Tada nesės. Bet nemanau, kad taip atsitiks.

 • ttt

  Blogai, kai savo teises tikras ar menamas teikia ginti tokiomis priemonėmis. Viena pusė remiasi konstitucija ir kita pusė remiasi konstitucija. Tokiu atveju turėjo įsikišti konstitucinis teismas ir pasakyti. Vietoje to manau sąmoningai klausimas paliktas savieigai. Visuomenės dauguma nusistačiusi prieš eitynes yra grubiai biurokratiškai išmaudoma. Kadangi yra du skirtingi konstitucijos straipsnių interpretavimai, toks būdas nenustačius tiesos vadimamas diktatūra. Todėl kad diktatą primetė tie kurie buvo stipresni. O kai visuomenė pajunta, kad kažkas jiems nepriimtinas gali jėga kažką padaryti, neapykanta ir susvetimėjimas savo valstybei auga. Klausimas kam tai naudinga?

 • Petriukas

  to ttt

  Kažkaip tamsta įdomiai interpretuoji konstituciją ir demokratiją. Demokratija nereiškia, kad mažumos yra engiamos, jei jos nepatinka daugumai. Atvirkščiai, tai reiškia, kad mažumos gali reikšti savo teises. Tad nereikia čia teisinio makiavelizmo :)

 • Clear

  Puklevičiau,
  neblizgi ir tu mintimis, nors ir pasirašinėji tikra pavarde…

 • Slyvanosis

  Užuojauta dėl G. Ilgūno ir J. Strielkūno netekčių.
  …nei tu raudojai, nei tu bareisi,(gėjų paradas svarbiau!)
  nei mes sugrįšim, nei mes pareisim… (jie išties nebegrįš)
  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

  Viena akim stebėdamas TV reportažus apie gėjų eitynes Vilniuje, prisiminiau kaip akylai CA kareiviai, pasistatę BTR’ą saugojo F. Dzeržinskio paminklą Vilniuje. Ar prisimenate, kur jis stūgsojo?

  • Rolandas

   Slyvanosi, užuojauta dėl G. Ilgūno ir J. Strielkūno. Man patiko tas linksmas diedukas J.Strielkūnas, amžiną atilsį Jiems:(

  • mdxacuk

   Kažką čia jūs konfabuliuojat. Dzeržinskio paminklas (biustas) stovėjo Paupio gatvėj prie jo medinio namelio. Jokių BTRų ten nemačiau, net ir pastatyt juos nelabai būtų kur. Tikriausiai pasakojat apie Kapsuko statulą Gorkio gatvėj. Ten tai tikrai buvo BTRai, netgi du vienu metu iš abiejų šonų. Dabar neprisimenu kas bandė Kapsuką nuverst, bet iš karto nepavyko, virvė nutrūko. Tai stovėjo kurį laiką su kadaruojančiu virvagaliu ant kaklo, kaip koks pakaruoklis.

   • Rolandas

    O kas tas Kapsukas buvo? Koks socialistas-marksistas-komunistas?Aš nei velnio nežinau kas jis toks, keista. Žinau, tik kad Marijampolė buvo Kapsukas.

   • A.G.

    Tarp kitko.
    Gerai pamenu,kai per TV ar radiją K. Motieka pakvietė prie tuometinio LKP CK pastato Gedimino pr. (dabar Gedimino, su nepamenu kokiu ten esančiu namo numeriu, parduotuvė), kai kariškiai pastatė tanketę, kuri turėjo neleisti nuimti A. Sniečkaus bareljiefą, ir sajūdiečiai momentaliai ten subėgome…

   • Slyvanosis

    mdxacuk, ačiū, kad patikslinot. Iš tiesų, aikštėje prieš dabartinę miesto Rotušę stovėjo Kipšiukas (V. Mickevičiaus stovyla iš vario nikelio cinko ir kt. priedų).
    Betgi ne apie tai…
    Apie sustabarėjusius įsitikimimus, kuriuos stengiamasi primesti aplinkiniams pačiu agresyviausiu būdu (tik be BTR’ų).
    …karavanas juda pirmyn, o šunes skalija it pasiutę, antkakliai įsirėžę į gerkles, net springsta ir mauroja iltis iššiepę… putos drimba iš nasrų…
    Atspėkit šitų vilkšunių vardus.

    • Rytis I

     Kaip tik apie tai:
     193.219.79.161/forum/files/img878_629.jpg

     • mdxacuk

      Vienu metu tie BTRai stovėjo ir prie pat paminklo vienas priešais kitą iš abiejų pusių, užsirioglinę ant šaligatvio.

 • Luotinykas

  Sės, nesės, o kai kas ir guls.

 • Skeptikas

  Nesės ir jokios apkaltos nebus.
  Nepamirškite, kur gyvename ir kas mus valdo.

 • Aras

  Komentaras pašalintas A.R.

 • nelas

  Gražulis ir Uoka čia elgėsi kaip nebrandylos, o ne išprusę ir kompetetentigi žmonės šukauti vadovaujantis vien antipatijomis ir nesirement žmonijos patirtimi , o vadovaujantis tik marginališkomis nuostatomis – kvaila. Lytį ir atitinkamai seksualinius veiksmus apsprendžia tik genetika ir tik genetiniai nukrypimai gali salyguti tuos potraukiua. Hemofilija ir Daltonizmas yra paveldima iš motinos dėl attitinkamų chromosomų pakitimų kaip i„r eilė kitų paveldimų ligų kurios kaip taisyklė būna jau už programuotos moters organizme kuris tai turi per visą gyvenimą . gi vyras paverldimumui turi kur kas mažesnę įtaką jis dažniausiai nuliamia tik tai ar gimas berniukas ar mergaitė , o dėl kaikurių nukripimų šį skalė gali buti pakrypusi nuo belytiškumo ar į viena ar į kitą pusę. Taigi reikalauti užtikrinti teises į šeimą ir lygiaverčia padėti visuomenėje žmonėms neįtelpantiems į lytinių santikių normas , tai tas pats kas reikalauti ,kad daltonikams neskiriantiems spalvų būtų užtikrintos teisės vairuoti atomobilius po visas Europos auto magistrales …
  Kas būtų jei su įvairiais sindromais ir genetiniais pakitimais individai imtų daugintis ir gimdyti ir tai darytų su šalies valdžios ir valdančiųjų palaiminimu ??? Romėnai , patricijai su savo orgijomis ir kitais išsidirbinėjimais galingiausią imperija pavertė 000. Europos sąjungai atrodo po šios krizės šviečiasi ne kas geriau…

  • nerijus

   nelas

   Daltonikams draudžiama vairuoti…
   Teises gauna tik tie, kas turi pažinčių policijoje.
   Mano klasėje, kai dar mokiausi vidurinėje, buvo daltonikas.
   Jis, lygiaikaip ir mes, laikėsi teises, nes turėjo pažinčių.
   Esmė yra ta, kad Lietuvoje, dauguma šviesoforų:
   viršuje raudona,
   vuduryje- geltona, o apačioje- žalia…
   Taip jie ir orientuojasi ;)
   JAV jie turėtų rimtų problemų ;)

 • anoniminis bailys

  Komentaras pašalintas A.R.

 • Pingback: Eitynių citatos: IKI ir PO « JONOBLOGAS()

 • Jurginas

  Vadinasi, Ūsui nuo Lietuvos teisėsaugos gresia bauda, o štai Gražuliui su Uoka – iki šešerių metų laisvės atėmimo? Ką čia daugiau komentuoti ir kaip darytis labiau tolerantišku?

 • Nesuprantu mainstream ziniasklaidos. Lryto, delfi, alfa, lrt, lnk lryas, lryto tv
  visi raso apie riausiu kelejus tradicionalistus Uoka ir Grazuli, o kad 40 mete lezbiete policijos akivaizdoja provokavo rusiskais keiksmazodziais Murzos berniukus ir mergaites, tai jai jokiu kaltinimu del riausiu provokavimo niekas neiskele.
  policininkas pavarde Paulauskas, sake , kad viska pati policija turi nusifilmavusi ir po renginio visiems riausininkams bus pateikti kaltinimai. Jei reikia galiu filmuota medziaga i teisma pristatyti

 • Alas

  Komentaras pašalintas A.R.

 • Tomas

  Manau, jog reiktų akcentuoti, jog vienintelis šio rašinio arkliukas yra K. Lančinsko frazė „Prašysime bausti šiuos asmenis pagal administracinę atsakomybę už riaušių kurstymą“. Čia galime tik įžvelgti policijos viršininko nišmanymą toje srityje, apie kurią jis kalba.

  • mdxacuk

   Įdomiausia, kad neliko jokių užuominų apie kurstymą riaušėms ar pan. Beliko vien perlipimas per tvorą. Ir tai tik tuo atveju, jeigu ant tos tvoros buvo užrašas „STOP POLICIJA“. Atrodo, kad p. Račas be reikalo susigraudino su savo užuojauta. Ar tik nebus taip, kad Zdanevičius apmokės Gražulio baudas ir Gražuliui dar liks už sudraskytą kostiumą bei papildomą stresą.

   • Bobutė

    Ko gero, labai svarbu kaip bus nubausti Seimo nariai…

    Ko gero, visiškai nesvarbu kaip bus nubausti berods du sulaikytieji, kurie, pasak policijos, turėjo sprogmenų…

    Bet man, kažkodėl, labiau rūpi tas antrasis atvejis, galėjęs baigtis žmonių aukomis…
    Žinoma, jei paskelbta informacija apie sprogmenis buvo teisinga, nes tyla apie tai kelia tam tikrų abejonių…

    • Rytis I

     Jei seimūnai sumokės bent jau administracines baudas, tai bus Lietuvoje reikšmingesnis įvykis, nei gėjų eitynės.

     • Bobutė

      Sutinku, p. Ryti I.

      Bet man „neramu“ dėl tų sprogmenų…

 • kestas

  Komentaras pašalintas A.R.

  P.S. mano patarimas, mielas kestai, nevarkite…

 • nerijus