Citata #348 Lietuvos verslo aritmetika

Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas apie darbo vietos kainą ir normalius darbuotojus:

Reikėtų paskaičiuoti, kiek apskritai kainuoja darbo vieta. Su visais mokesčiais ir darbo vietos įrengimu minimalų atlyginimą gaunantis darbuotojas kainuoja per 3 tūkst. Lt. Ar jis tiek uždirba pinigų? Žinoma, kad ne. Normaliai darbuotojas turėtų bent kokius 20 tūkst. įmonei sugeneruoti. Jeigu taip nėra, tai neįmanoma jam mokėti tokių pinigų

Delfi

(3 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • mantas

  3000/800 = 3.75 karto
  20000/3000 = 6.67 karto

  tai ar darbdavys nuo darbininko lupti nori ar atvirksciai?

 • :)

  Žiaurus suabsoliutinimas. Net mokslininkai taip neišdrįstų – pasakytų bent keletą prielaidų ar ceteris paribus sąlygų (kokia rinka, ką tiksliai dirba darbuotojai ir pan.). Keista, kad pakankamai kompetentingas asmuo tai sau leidžia.

 • Kęstutis

  Labai teisingai žmogus sako, kad darbuotojo kaina yra daugiau nei suma, gaunama į rankas. Reikia įskaičiuoti ir mokesčius, ir kompus, ir tuos kelis kvadratus, kuriuos jis užima. O kur dar administracija ir t.t.

  Tačiau su 20 tūkst. Lt užlenkta…… Aš manau, kad realiai įmonei žmogus turi atnešti mažiausiai ~2 kartus nei jis realiai kainuoja – ne tik pelnui, bet ir įmonės apyvartinėms bei gyvasčiai palaikyti. Taigi, pakaktų ir 6 tūkstantėlių :)

  • baltas

   bet kokiu atveju darbuotojas ir uzdirba ir plotui, ir administracijai, ir direktoriui

 • MariusM

  Tikrai suabsoliutinta, jei jau taip, galima ir pratęsti- jei jau darbuotojai tokie nuostolingi, lai verslininkai jų nesamdo, lai tie direktoriai patys visus darbus nudirba…

  • Obs

   na tai ir nesamdo, ir senus atleidinėja..
   Nieko naujo nepasiūlei :]

 • Neiškenčiau

  Tiesą sąkant, užkniso Lietuvos viarslinykai (kaip kai kuriuos vadina A.Maldeikienė)pilnomis gavomis sovietinio raugo.
  Ką reiškia „turėtų darbuotojas sugeneruoti“? Ar tai ne įmonės reikalas investuoti į savo darbuotojų kvalifikaciją, į tecnologijas ar darbą organizuoti taip, kad tas darbuotojas jai sugeneruotų tuos tūkstančius?
  Su tokiu arlauskišku mąstymu išeitų, kad verslas Lietuvoje neįmanomas be valstybės paramos ir pan.

 • Petriukas

  Gendiras vieno svarbaus dalyko nepasakė – kokios pelno maržos norėtų. Įtariu, kad lietuviškosios prieškrizinės…

 • dzyvai

  Tiesiog taiklus komentaras apie „žemą“ lietuvių darbuotojų našumą palyginus su jų „per aukštais“ atlyginimais…

  Ačiū Dievui, ne visi verslininkai tokie, kaip cituojamasis. Belieka tikėtis, kad jis tiesiog neteisingai įvardino darbo vietos savikainą (nebuvo pridėti tam konkrečiam verslui neišvengiami administraciniai kaštai), priešingu atveju – užuojauta jo darbuotojams.

 • briedis

  tiek to del tos nemalonios nastos- „darbuotoju kainos“ (siaip- nesistebiu- labai „lietuviska“). o pasvajoju- kiek gi lietuviskos praktines minties galiuno arlausko zmona per menesi „sugeneruotu“- itariu- ipirkciau. bet nenoreciau- dievazi- ir uz dyka.

 • tamsta

  Pas mus kainos visuose sektoriuose praktiškai kaip vakarų europoje (nu gal skiriasi 10-20 proc.). Gamyklos giriasi naujomis technologijomis (maisto pramonė, baldai, metalo gaminių), bet moka atlyginimus kažkur 5-7 kartus mažesnius ir dar sugeba išvadas padaryti, kad realiai per daug ir taip moka…

  • Kadangi tenka dirbti su daugeliu imoniu, tai galiu pakomentuoti ir sia situacija. Faktas, kad technologijos panasios, iranga panasi, kainos panasios, ale dauguma lietuvisku imoniu pagamina 2-3 kartus maziau nei vakarietiskos. Va tau ir stebuklas. Tai ir gaunasi, kad tenka moketi mazesnius atlyginimus. Statistiniai duomenys rodo, kad Lietuvoje sukuriama pridetine verte vienam darbuotojui nuo ES senbuviu skiriasi 3-7 kartus, priklausomai nuo sektoriaus.

   • tamsta

    pagal tavo logika pas mus darbuotojai tinginiai? sukuriama pridetinė vertė apskaičiuojama gan sudėtingai ir kai žiūrima visu valstybės mastu tai aišku, kad atsiliekame. Todėl ir išskyriau butent, pasak pačių gamintojų, vienas iš moderniausių (savo naudojamoms technologijomis ir gamybiniais įrenginiais) sričių. Ir ten pas mus atlyginimai niekiniai, tai nori pasakyti, kad vokietis tiesiog geriau dirba 3-7 kartus nei lietuvis?

    • Aš nesakiau, kad tinginiai. Tiesiog konstatuoju faktą, kad esant tokioms pačioms technologijoms/įrengimams, analogiškai produkcijai, Lietuvos įmonės pagamina per tą patį laiką mažiau nei pvz švedai ar suomiai. Juk jei pelno graža (ROI) būtų 3-4 kartus didesnė Lietuvoje nei Vakaruose, tai tikrai pritrauktume daug investicijų. Ale kažkodėl sunkiai čia tos investicijos plūsta.
     Paprasčiausiai Lietuvoje daug „mudakininkų“ (nuo japoniško žodžio MUDA).

   • Keista yra tai, kad Suomijos lentpjuves/baldu gamykleles savininkas, mokantis didesnius mokescius sugeba savo darbuotojui moketi keleta kartu didesne alga ir tuo paciu lietuvoje parduoti spintele – pigiau nei lietuvis…

 • D.Arlauskas dėsto pradžiamokslį būsimiems verslininkams – samdinio atlyginimas sudaro tik mažąją dalį verslo išlaidų.

  Viskas prasideda nuo Žodžio (Idėjos).

  Toliau seka: a) darbo jėgos atranka, apmokymas, kvalifikaciniai kursai, darbo užmokestis; b) gamybos priemonių įsigyjimas, priežiūra, nuolatinis atnaujinimas, nekilnojamo turto įsigyjimas, nuoma, priežiūra; c) transportas, logistika; d) mokesčiai valstybei; e) kitos išlaidos.
  Pateiktas 20 tūkst. litų sugeneravimo pavyzdys yra pavyzdinis, realiai mūsų šalyje dirbantysis sugeneruoja dvigubai mažiau.
  Dėl šios priežasties užsienio verslininkai (suomiai) turi daugiau galimybių investicijoms mūsų šalyje nei verslininkai lietuviai.
  Telekomo (TEO) privatizacija, BNS žinių agentūra nukonkuravo ELTA ir t.t..

  • romas

   Fredi, lengva paskaičiuoti, kiek vidutiniškai generuoja darbo vieta. Gaila, kad neturiu naujausios statistikos, bet gal našumo rodikliai nepasikeitė nuo 2008m. Imame metinį BVP, daliname iš dirbančiųjų skaičiaus ir iš 12 mėnesių. Gauname apie 5730Lt.

 • max

  gerbiamieji , jūs nesupratote – į tą 20 k Arlauskas įskaičiavo 1) kailiniai verslinYko žmonai 2) butas meilužei 3)naujas BMW . Galite tęsti toliau patys. Jei rimtai – durkite pirštu , kurioje šalyje (civilizuotoja) verslinYkas, dažniausiai dar pradedantis (kompiuteriai, statyba,NT ir pan.), personalas 3-5 darbuotojai, be paskolų pasistato namą, nusiperka krūtą auto, dar prisiperka NT , žinoma atlyginimai savo darbuotojams max 2 k ant popieriaus. Taigis

 • A.G.

  Net skruzdės liautųsi dirbti, jeigu joms būtų duoti sparnai. K. Bunsh

 • laila

  Pritariu D.Arlausko išsakytoms mintims.Visi žinome,kad įmonei svarbu ne darbuotojo atlyginimas, o tai ką Jis uždirba įmonei.

  • albinas

   manyciau tai yra trumparegiskas poziuris…

 • Paulius

  Aš ketvirtus metus dirbu vienoje bendrovėje, kurioje atlyginimas skaičiuojamas D. Arlausko nurodytais principais. Maksimaliai esu gavęs apie 1K litų per mėnesį. Tai buvo porą kartų. Dabar į rankas kas mėnesį gaunu 273 Lt. Išgyventi savarankiškai neįmanoma, bet tokia ta realybė – nepavyksta sugeneruot įmonei daugiau nei 1 K litų per mėnesį. Kartais darbdavys dar nori, kad sumokėčiau už jo sugaištą laiką formuluojant/išaiškinant užduotis. Tiesa, dar neteko sumokėti. :)

  O atsiranda čia besiskundžiančių, kad 1500 Lt/mėn. yra mažai…

  • neidomu

   kadangi dar randi laiko darbo metu komentarams, tai dar ir per didelę algą gauni.

  • Komentaras pašalintas A.R.

 • max

  laila, turėjote galvoje įmonei kaip juridiniam vienetui, ar jos šeimininkui?

  • laila

   kaip juridiniui žinoma

 • Bobutė

  „Jeigu kalbėtume apie sargus, valytojus, manau, kad minimalus atlyginimas yra pernelyg didelis.“ p. D. Arlauskas.

  Žmogus, uždirbantis minimumą, „į rankas“ gauna 678 Lt, o jo darbo vieta su visais mokesčiais kainuoja 1049 Lt. Žinoma, čia neįskaičiuota darbo vietos sukūrimo kaina ir etc. Labai abejoju, kad tai galėtų kainuoti apie 2000 Lt kas mėnesį… Na, nebent kiekviena mėnesį valytojai pirktume po naują kompiuterį…:))

  Įdomu, koks tas sargo ar valytojos minimalus atlyginimas, pono manymu, turėtų būti?

 • Ramunė

  Geriausia būtų, kad darbuotojas pats susimokėtų už darbo vietą. O visokie sargai ir valytojos galėtų dirbti ir už dyką. Tegu išgyvena iš to, ką ras išmesta į konteinerį. Va tokia ta tipiško lietuviško verslinyko logika.

  • romas

   Mūsų verslinykai nenori uždirbti, todėl ir nekuria darbo vietų. Va Račas galėtų priimti keletą komentatorių Į BNS, bet žmogus turi saiką – argi piniguose laimė? :)

 • gintaras.m

  Darbo viena šiais laikais yra labai reliatyti sąvoka vien todėl, kad šiuolaikinės IT leidžia atrišti ją nuo konkretaus ofiso Pavyzdžiui, tam tikrose profesijose, jei aš darbo vietą susikuriu namie, nusiperku visą reikiamą techniką, bet atlieku didžiąją dalį funkcijų on-line. Tokiu atveju telgul Arlauskas tuos 20 tūkst. pasidalina su manim, nes jam ofise už elelektrą, baldus bei org. techniko amortizaciją nebereikia mokėti. Už viską moku aš pats. Aš apskritai žurnalistams, vertėjams, buhalteriams, programistams ir t.t. liepčiau dirbti namie, bet mokėčiau priedus už visokias amortizacijas ir org tech. įsigyjimą. Tai, žinoma netinka darbui su klientais. Bet vadinamoms intravertinėms profesijoms – nereikia jokio ofiso.

  • vardas

   Teoriškai veiktų, praktiškai neveikia. Nors programuotojai teoriškai galėtų dirbti iš namų, tačiau tokį verslo modelį bandančios pritaikyti firmos sunkiai randa darbuotojus. Žmonės nenori visą gyvenimą praleisti namuose.
   Taigi, gali „liepti dirbti namuose“, bet nėra kas Tavęs klausys.

   P.S. Bent programuotojų atveju, jeigu dirbama su didesniais projektais, atstumas tarp programuotojų mažina rezultatyvumą. Nors bendrauti su klientais nereikia, tačiau reikia planuoti ir derinti veiksmus tarpusavyje.

 • Slyvanosis

  D.Arlauskas, matyt, pridėjo darbuotojų ligų išmokas, kurių niekas negali suplanuoti. Vienas politinio blaškymosi Vyriausybėje lyrinis herojus Adagys išleido laisvėn sparnuotą frazę: „Pirmasias dvi dienas sirkit į sveikatą!“. Tokiu požiūriu vadovaudamiesi, šalies valdytojai tikisi nuvesti valstybę į socialinę gerovę, kurią finansuos turtingi darbdaviai, auginantys pinigų medžius.
  Kadangi įmonių veiklos kaštai pasižymi polinkiu ropštis aukštyn (elektra, šildymas, turto išlaikymas, sanitarinės, priešgaisrinės, darbosauginės priemonės ir t.t., ir pan.), o pinigai, kaip žinia, iš dangaus nekrenta, tai darbuotojai spaudžiami „sugeneruoti“ kuo daugiau už kuo mažesnį atlygį.
  Profsąjungos, mano tvirtu įsitikinimu, yra dėlės ant darbuotojų kolektyvo kūno. Jų veiklos metodai nedaug kuo skiriasi nuo piketuotojų prieš pedofilus ir nieko bendro neturi su darbdavių bei darbuotojų dialogo moderatorių funkcija. Iš tiesų, profsąjungų aktyvistai, „spausdami“ darbdavius, verčia pastaruosius dar akyliau prižiūrėti darbuotojus ir sunkti „vašką“.
  Lietuvos įmonių, ypač gamybinių, veiklos efektyvumas priklauso ne vien nuo darbuotojų veiklos ir įrangos efektyvumo, bet ir nuo ekonominės aplinkos. Mažų miestelių inspektoriai kiekvieną dar kvėpuojančią įmonę apgaubia tokiu meiliu dėmesiu, kad kiekvienas verslininkas privalo didžiuotis provincijos valdininkijai sudarąs pagrindą darbo vietų išlaikymui: „Nepykit, direktoriau, bet turi surašyti pažeidimo protokolą ir skirti minimalią baudą, antraip mane patį(čią) apkaltins blogai dirbant ir atleis…“
  Tokios realijos šioje ašarų pakalnėje. Ekonomikos funikulierius vis dar buksuoja vietoje…

 • austras

  Truputis ne į temą..
  Norėčiau sužinoti gerbiamo Artūro Račo nuomonę apie tai, kas sudėta apačioje.

  Pirma ir svarbiausia taisyklė kurią išmokau Artūro Račo tinklaraštyje – kuo rečiau užsuki į viešąją erdvę ir kuo mažiau joje reiškiesi, tuo mažiau mėšlo apie save gali perskaityti „alternatyviosios“ žiniasklaidos straipsniuose.
  Prisipažįstu, deja, kartais man nepavyksta šios taisyklės laikytis.
  Su siaubu tenka konstatuoti, jog yra žmonių, kurie gerbiamo Račo blogą analizuoja KIEKVIENĄ DIENĄ… Ypač patiko, cituoju:

  „2009 m. spalio 17 d. vakare konspiracinio sąmokslo pasėkoje Fredis* buvo nuverstas nuo Dundukų Opozicijos Lyderio sosto ir elinį kartą „visiems laikams“ gėdingai išvytas iš Račo blogo. Dabar jo antiračiškus komentarus bus galima išvysti nebent jaukiame Ligitos tinklaraštuke „Dundukų užuovėja“ beigi Alfa.lt komentaruose.

  2009 m. gruodžio 3 d., 12:16 vakare Fredis* vėl pasirodė komentaruose ir pergalingai deklaravo: „Aš myliu Artūrą Račą“. Manoma, kad tai gali būti dundukų amnestijos, paskelbtos Mokslo daktarų pagausėjimo Račų šeimoje proga, pasekmė.“

  o, bet tačiau kokie maniakai jie turėtų būti…
  Apšikti viską iš eilės šiuo atveju tiesiog savaime suprantamas dalykas..

  http://pipedija.laikas.lt/index.php/Ra%C4%8Das

  http://pipedija.laikas.lt/index.php/Ra%C4%8Do_blogas

  • mielas austrai, mano nuomonė apie visa tai, kas jūsų čia sudėta yra tokia pati kaip apie N.Vaišnorą, J.Jankevičių ir A.Ramanauską. Kiekvienam savo žaidimai…

   • austras

    Mane šokiravo ne tai, kas išsakyta, bet tai, kaip detaliai ar net dienų tikslumu visa tai sudėta. Sakyčiau maniakiškas tikslumas. Likusius mano komentarus, su nuorodom prašyčiau ištrinti.

    • mielas austrai, mano nuomone, tai rodo, kad tekstų autoriumi gali būti vienas iš lankytojų. Aš spėčiau, kad tai yra tūlas fredis:)

     • austras

      Pritarčiau Jūsų spėjimui. Vis dėlto, rašantiems tokius tekstus ir dar su datomis („2009 m. gruodžio 3 d., 12:16 vakare Fredis*..“) manyčiau, reikėtų rimtai susirūpinti savo sveikata..

     • Musė

      Austre, kada baigsi verkšlenti?

     • austras

      Muse, „baigsiu verkšlenti“, kai statistinė Lietuvos musė man nekiš savo „nerealių“ straipsnių su verslininkų tiesomis.

   • austras

    Dėkui, Jūs tai ir padarėt.

 • austras
 • austras
 • austras
  • austrai,
   visai nebūtina taip žiauriai panikuoti. Visa tai priimi pernelyg jautriai. Pipedija žiaurokai tyčiojasi iš žmonių, bet kita vertus man daug mažiau koktus atviras pasitaškymas purvais, aptaškant ir save tuo pačiu, negu kai kurių žurnalistikos „genijų“ mandagus (ar ne visai) ir sąmoningas šmeižtas. Atsipalaidavimui galiu tau įmesti nuorodą į štai šitą puslapiuką :)
   http://pipedija.wordpress.com/

   • mdxacuk

    Nu va, prašom – ką Nerijus ir sakė: Fredis* ir Katkevičius yra vienas ir tas pats. Tiesa, p. Račui tokia prielaida pasirodė neįtikėtina, bet kad Fredis* rašinėja į Pipediją maniakiškai tikslias pastabas apie Austrą, miestelėnus ir kitus pažangiosios žmonijos atstovus, jis beveik neabejoja http://racas.lt/citata-348-lietuvos-verslo-aritmetika/#comment-52907.

    O tuo tarpu, pasirodo, Katkevičius ir yra tikrasis Pipedijos įkvėpėjas, “globėjas ir mokytojas”: http://pipedija.wordpress.com/2010/02/23/aurelijus-katkevicius-globejas-ir-mokytojas/ , kartu su keliais kitais abejotinos reputacijos veikėjais (Užkalniu, Bončkute, etc.).

    Bet ponai, dabar giliai įkvėpkit.

    Pasirodo, „Artūras Račas – BNS vadovas, vienas iš LRT tarybos narių, vienas iš žinomiausių blogerių, akivaizdžiai vienas iš Pipedijos autorių, aprašinėjęs savo paties komentatorius“ ( http://pipedija.wordpress.com/2010/02/20/kas-sieja-siuos-zmones/)!!!!!

    Austre, užjaučiu jus, kur jūs patekot?!

    • mdxacuk, man dar naktimis po du pirštus ant kiekvienos rankos išauga, kad galėčiau greičiau rašyti, o per valstybines šventes aš mintu neįvertintų talentų kančia

     • nerijus

      Mažas pastebėjimas…
      Iki š. m. kovo mėn. 05 d. įrašo apie „nerijų- miestelėną“- nebuvo. Jis atsirado tik po to, kai Ligitos tinklaraštyje rašiau užuominas apie galimus sutapimus tarp Fredžio* ir Katkevičiaus asmenybių…
      Kad Pipedijos „Račo“ ir jo dundukų ( tame tarpe ir nerijaus )autorius fredijus- neabejoju…
      Žinoma, fredijus turėtų žinoti, jog pateikia ne tikslią informaciją apie „nerijų“, nes jis niekad nebuvo A. R. išvadintas dunduku, nes niekad nekibo prie A. R. viešai.

     • nerijau, o aš abejoju, kad Pipedijos autorius Fredis*. Manau, jis tingėtų tuo užsiimti.

     • nerijus

      http://pipedija.wordpress.com/2010/02/19/dar-karta-apie-pipedija/

      Tai patvirtina spėlionę, dėl A. R. nenoro tapti facebook.com nariu ( tapo, kai kažkoks vartotojas užsiregistravo Arturo Raco vardu ).

    • mdxacuk,
     ir dar nepamiršk paminėjimo, kad Pipedija susįjusi su Mossad.

     • mdxacuk

      Ten parašyta, kad susijusi mažiausiai su 4 žvalgybom. Tik dar neradau, ar susijusi su Sorošu.

      Nors aš tai nenustebčiau, jeigu Pipedija, Antipipedija ir šitas blogas pasirodytų vieno grandiozinio projekto dalis.

     • nerijus

      kreivaranki

      Laiko klausimas…Nesislėpk ;)

     • nerijau,
      ką turi omeny?

     • nerijus

      Komentuokime į temą. Ko dažnai prašo autorius?..Neužsiiminėkime pašaliniais paistalais ;)

    • austras

     Gerbiamas mdxacuk, džiaugiuosi vaikiškai lakia Jūsų, kalnų vėjelio fantazija, ir mėgaujuosi nenuilstančiu Jūsų dėmesiu „pažangiosios žmonijos atstovams“…

   • austras

    Gerbiamas kreivaranki, atviras pasityčiojimas Lietuvos viešojoje erdvėje yra toks pats įprastas, kaip ir dainuojančios revoliucijos dainos apie laisvę kovo 11-sios proga. Tokie dalykai tikrai nestebina. Stebina maniakiškas tikslumas, kuriais aprašomi eiliniai komentatorių komentarai. Panašu, kad autorius tiesiog gyvena Artūro Račo bloge. Klausimas vienas – kam tyčiotis iš komentatorių nuomonės, jeigu paties pasityčiojimo tekstas reikalauja daugiau laiko sąnaudų, nei ta komentatoriaus nuomonė, iš kurios tyčiojamasi?

    • nerijus

     austrai

     čia nuoroda į puslapį iš kurios mdxacuk „ištraukė“ nuorodą:
     http://pipedija.wordpress.com/2010/02/20/kas-sieja-siuos-zmones/%29
     temos, puslapio dešinėje. Kur dingo apie Artūrą?
     Norėtūsi galvoti, jog tai nėra tiesa…ir kas rašoma apie Artūrą Račą…

     mdxacuk

     dėkui už nuorodą

     • austras

      Nerijau, tokie tekstai, kaip mdxacuk ir Jūsų nurodytas yra tiek pat atitinkantys tiesą, kaip klausimai iš antipipedijos puslapio: „(…) panašu, kad čia jau tikras sąmokslas: negi net keturios žvalgybos veikia Pipedijoje? Mossad, MI6, CŽV ir šito Savukyno KGB? Nedarykim skubotų išvadų. Pipedijoje yra labai įdomus straipsnis apie Latvių gatvę. Jei čia būtų eilinis rusų agentas, vargu ar tokia informacija ten būtų. Tokius techninius duomenis apie automatines “botų” sistemas skelbti nevisad išdrįsta netgi žiniasklaida. Iš kur tokios žinios?“

      http://pipedija.wordpress.com/tag/mossad/

    • austras

     Paskaičius gerbiamo mdxacuk nurodytą tekstą http://pipedija.wordpress.com/2010/02/20/kas-sieja-siuos-zmones/ (tikrai triuškinantis) belieka paklausti: ar senai maitinatės neįvertintų talentų kančia, gerbiamas Račai? o jei rimčiau – juk Jūs organizavot Pipedijos įrašus? prisipažinkit… :)

     • nerijus

      austrai

      Netikiu kas ten parašyta…
      Gal čia tų pačių pipedų darbas ir tiek ;)
      Smagiai pasikvatoti į pilvą.

    • Bobutė

     p. austrui

     Gerbiamasis, noriu Tamstos paklausti, kodėl tokia, drįstu teigti, audringa Jūsų reakcija į „pipedijos“ ir „antipipedijos“ įrašus? Negi tikrai tik dabar „atradote“ šiuos įrašus?
     Juk, kaip ir Jūs teigiate, atviras pasityčiojimas ir, pridurčiau, įžeidinėjimas viešojoje erdvėje yra įprastas. Beje, ne išimtis ir šis tinklaraštis su jo „neprilygstamu šeimininku“, kuris, mano galva, neprilygstamai ar beveik neprilygstamai (šiuo atveju žodis -neprilygstamai- jau tikrai be kabučių) išradingai tyčiojasi ir įžeidinėja dalį komentatorių… Manau, kad šiems mano teiginiams pavyzdžiai nereikalingi, bet, jei ką, galiu parinkti…:)
     Taigi, negi Jus sujaudino tik tai, kad pipedijoje rašantis žmogus „tiesiog gyvena Artūro Račo blogę“ ir pasižymi „maniakišku tikslumu“? O gal susijaudinimo priežąstis slypi kažkur anapus?:)

     • miela bobute, vis dėlto būtų gražu, jei pavyzdžių savo teiginaims pateiktumėte. Ir – užbėgdamas už akių – norėčiau iš karto paprašyti, kad tie pavyzdžiai būtų su priešistore (žurnalistai tai dar vadina background’u).

      Jei kalbu nesuprantamai, tai norėčiau paprašyti, kad nesielgtumėte kaip gerbiamas austras, kuris kaltina mane neįvertintų talentų žlugdymu, visiškai ignoruodamas tų neįvertintų talentų viešoje erdvėje skleidžiamus prasimanymus. Tai yra, nepateikdamas „backgroundo’o“:)

      Iš anksto dėkoju.

     • austras

      Gerbiamas Artūrai, atleiskit, kad įsiterpiu į šią diskusiją, tačiau austro kaltinimus „neįvertintų talentų žlugdymu“ Jūs susigalvojot pats.

      Mano subjektyvia nuomone, visas mano kaltinimas, yra teiginys, jog jūs iš kelių vieno, tuomet dar būsimojo mokslų daktaro sakinių, kuriais jis, manyčiau, NEPAGRĮSTAI apkaltino Jus begėdyste, sugebėjot būsimąjį mokslų daktarą taip pat NEPAGRĮSTAI apkaltinti nebūtais dalykais.

      Todėl esu priverstas dar kartą pakartoti savo komentarą nesenoje temoje.

      Į Jūsų komentare pateiktą teiginį, jog cituoju „Jūs gi linkęs daryti visaapimančias išvadas, o ne diskutuoti dėl atskirų teiginių“, buvo atsakyta tokiu komentaru:

      Gerbiamas Artūrai, sakote, kad esate linkęs “diskutuoti dėl atskirų teiginių”, tuo metu kai aš esu “linkęs daryti visaapimančias išvadas”?

      O štai viename tekste Jūs pateikiate penkis vieno “trolio mumio” sakinius. Cituoju: “Kaip paprasta: talentui nereikia valgyti nei gerti, ką jau bekalbėti apie šeimą. Jis gyvas kančia.
      Taip mano į gyvuosius popmintytojus beįsirašantis Artūras Račas.
      Kaip paprasta: sparnuota mintimi pridengti savo begėdystę.
      Nesiseka menininkams: jų talentas iškeliamas tam, kad būtų galima atimti uždarbį.”

      Ir po kelių sakinių, kuriuose kritikuojate minėtas minėto autoriaus mintis Jūs pereinate nuo diskusijos “dėl atskirų teiginių” prie “visaapimančių išvadų darymo”.

      Cituoju: “Man taip pat labai liūdna, kad aplink tokių būsimų ar jau esamų mokslo daktarų gana daug. Jie, atrodo, taip įtikėję savo talentu ir gebėjimais, kad jiems atrodo, jog jau vien už tą talentą jiems turi būti gausiai atsilyginta. Nepaisant to, kaip jie tą tikrąjį ar tik įsivaizduojamą talentą naudoja: ar savo reikmėms, ar visuomenės gerovei. Jie nori visko čia ir dabar. Būti įvertinti, būti pripažinti. Greitai. Ir už daug. Jie verkšlena, kad taip nėra ir pavydi tiems, kurie panaudojo ne tik savo talentą, bet ir įdėjo daug darbo tą talentą realizuodami. Jiems, panašu, netgi atrodo, kad jų talentas turėtų garantuoti tą “greitai ir daug” ne tik jiems patiems, bet ir jų sutuoktiniams, vaikams, o galbūt net tėvams, uošviams bei broliams ir seserims.”

      Gerbiamas Artūrai, gal minėtas pavyzdys neiliustrauoja Jūsų polinkio į “visaapimančias išvadas”?

      http://racas.lt/apie-talentus-ir-ju-kancia/

      Todėl dar kartą klausiu: Nejaugi tie penki Maro sakiniai Jums leidžia daryti “visaapimančias išvadas” ir teigti, dar kartą cituoju: “Jiems, panašu, netgi atrodo, kad jų talentas turėtų garantuoti tą “greitai ir daug” ne tik jiems patiems, bet ir jų sutuoktiniams, vaikams, o galbūt net tėvams, uošviams bei broliams ir seserims”?

     • mielas austrai, labai malonu buvo iš jūsų išgirsti, kad begėdyste bent jau jūsų nuomone buvau apkaltintas nepagrįstai. Kartu noriu priminti, kad įrašas apie neįvertintus talentus buvo skirtas ne konkrečiam mokslų daktarui, o visiems, verkiantiems, kad jų talentas deramai neįvertintas. Taip pat norėčiau pabrėžti, kad nieko niekuo nekaltinau, o tik pasakiau, kad man tokie verkšlenimai nesuprantami. Šiandien dar pridurčiau, kad Kovo 11-oji yra tas atspraos taškas, nuo kurio mes turime teisę rinktis ir prisiimti visą atsakomybę už savo pasirinkimo pasekmes.

     • Bobutė

      Mielas Artūrai Račai (sekdama Tamstos pavyzdžiu, panaudojau šį familiarų kreipinį, dėl kurio, tikiuosi, nesupyksit),
      Tikrai nemaniau, kad reikės ieškoti pavyzdžių, bet jei jau pažadėjau…:) Taigi, aš turėčiau pagrįsti, kad Tamsta išradingai tyčiojatės ir įžeidinėjate dalį komentatorių…

      Pradžiai truputis „background’o” (fono), kuriame, tikiuosi, geriau galėsime suvokti mano mintis ir vertinimus.

      Taigi:
      1. Net nepretenduoju į neklystančios „bobutės titulą“, t.y. pripažįstu esanti subjektyvi, taipgi suprantu, kad kiekvienas žmogus gali skirtingai nubrėžti liniją kur pasibaigia pašaipa ir prasideda įžeidinėjimas…

      2. Internetas – vieša erdvė. Beje, ir Jūs tą pripažįstate. Cituoju:
      „Artūras Račas
      Simai, man rūpi, kas apie mane rašoma internete todėl, jog laikausi nuomonės, jog internetas yra vieša erdvė ir ten šmeižti ar įžeidinėti žmonių negalima.“

      3. Jei kažkas viešoje erdvėje (suprask ir internete) elgiasi netinkamai, tai nereiškia, kad tai gali būti pa(si)teisinimu elgtis taip pat. Net dar daugiau, jei net komentatorius/svečias leidžia sau per daug, tai šeimininkas vis tiek privalo „nenusileisti“ iki to pat lygio… Žinoma, Jūs galite su tuo nesutikti, bet aš manau taip… Be abejo, prisimenat garsųjį:
      „Quod licet jovi, non licet bovi“. Taigi, mano galva, savo tinklaraštyje, o dažnai ir ne tik jame, Jūs ir esate tas „jautis“, kuriam „negalima“, arba „galima“ nepalyginamai mažiau…

      Dėl tų pavyzdžių… Yra daug, bet aš tik keletą…
      Prieš porą dienų keletas žmonių http://www.ligita.xz.lt tinklapyje svarstė, kas yra Fredis*. Ir, lyg iš niekur nieko, staiga:

      „Artūras Račas
      March 8th, 2010, 5:28 pm

      Na, nesusilaikysiu ir įsiterpsiu į diskusiją apie fredžio norą būti Aurelijumi. Na, nebūkite naivūs – pakanka palyginti jų tekstus ir net plika akimi iš karto bus matyti skirtumas tarp jauno narcizo primityvizmo ir išsilavinusio žmogaus, valdančio tekstą ir turinį….“

      Šiame Tamstos komentare matau aiškų norą suniekinti, pažeminti ir įžeisti p. Fredį…
      Nežinau galimo Tamstos ir p. Fredžio santykių, kaip Jūs vadinate – “background’o”, gal ir turite kokių tai argumentų ar man nežinomų motyvų, bet aš sakiau ir galiu tik pakartoti, kad Jūs neesate išimtis…

      Antru pavyzdžiu galėčiau būti pati. Tik pasirodžiusi šiame blog‘e buvau pavadinta dunduke, nors nekalbėjau apie p. V. Uspaskych gimtadienį, gatvės sutvarkymą ar Jūsų fizinę išvaizdą , ar, juolab, Tamstos šeimą (berods, Tamsta teigėte kad tik dėl to vadinate žmones dundukais -citata apačioje:)… O juk Jūs manęs visiškai nepažįstate…
      O išradingu Jus pavadinau todėl, kad kartais, netaikydamas kam nors konkrečiai, parašote komentarą, kuris suponuoja tai, kad nesutinkantis su Jūsų nuomone turėtų pasijusti labai nejaukiai (pavyzdys – apie Alzhaimerio paliestas smegenis)…

      „Artūras Račas Kovas 8, 2010 4:08 vakare
      Šio tinklaraščio komentatorius vertinu labai gerai, ir dauguma jų tikrai nėra dundukai. Pastarieji gi, kaip tamstai puikiai žinoma, yra ne tie, kurie nesutinka su mano nuomone, o tie, kuriems labai norisi pasisakyti ne į temą, 100-ąjį kartą parašyti apie V.Uspaskich gimtadienį, aptarti mano išvaizdą ar mano šeimynines problemas.“

      Prabočykit už labai ilgą ir kiek padriką komentarą…

      Pagarbiai,
      Bobutė

     • miela Bobute, į jūsų ilgą komentarą atsakysiu trumpai. Pirmiausia, norėčiau atkreipti dėmesį į tą faktą, kad nei bobutė, nei fredis, nei mdxacuk nėra asmenys. Tai anonimai, personažai (pasirinkite tinkamą pavadinimą). Slėpdamiesi nuo kitų ir anonimiškai pildami ant jų purvą, mano nuomone, jie apskritai nenusipelno jokios pagarbos. Tačiau juk demokratija:)

      Antra, mano pasisakymas apie fredį, turint galvoje jo daugiau nei metus visur kur tik įmanoma, pilama purvą ant manęs yra labai korektiškas jo veiksmų įvertinimas. Šiuo atveju man arčiau širdies lietuvių liaudies išmintis: kaip šauksi, taip atsilieps.

      Trečia, tikrai nepamenu, kaip jūs asmeniškai pasitikau pirmą kartą, duodu 99,9 proc. kad pagerbti jus dunduko titulu vien už tai, kad pavadinote mane išradingu, negalėjau. Matyt, kažką pamiršote:)

     • Bobutė

      p. A. Račui

      Nemaloniai nustebinot, nors jau maniau, kad dėl nieko šiame blog‘e nebenustebsiu.

      Sakote, kad anoniminiai komentatoriai nenusipelno jokios pagarbos ir net nėra asmenys. Tai bent…
      Pirma, tai anonimiškumas yra sąlyginis, juk turite mūsų IP ir, esant reikalui, įstatymais nustatyta tvarka mūsų asmens duomenys gali būti nustatyti.
      Antra. Visuomenės informavimo įstatymo 5str. numatyta, kad kiekvienas asmuo turi teisę rinkti informaciją ir skelbti ją savo pavarde, slapyvardžiu ar anonimiškai.

      Ar teisingai supratau, kad kaltinate ir mane, esą aš pilu purvą ant kitų? Jei taip, tai prašyčiau nurodyti konkrečiai… Visada bandau pagrįsti savo nuomonę, atsakau į klausimus, bet jei kur buvau neteisi – esu pasirengusi atsiprašyti ar suteikti kitokią satisfakciją.

      Dėl „kaip šauksi, taip atsilieps“, akivaizdu, turime skirtingas nuomones. Tačiau juk demokratija:)

      Dėl dunduko „titulo“. Jei norit prisiminti, tai http://racas.lt/telemanija-komercinis-pasiulymas/.

      Tiesą pasakius, asmeniškai man Jūsų vertinimai nėra svarbūs ar neginčijami, kaip, manau, ir Jums mano. Be to juk jau sakiau (nekukliai pacituosiu save): „Nors man ir suteikėte šį, pasak Jūsų, vardą, nusprendžiau pasekti vieno žurnalisto, grąžinusio medalį, pavyzdžiu ir grąžinti šį „Dunduko“ vardą Tamstai pačiam…:) Manau, esate pakankamai užsitarnavęs…”

      Be pykčio:)
      Bobutė

     • miela Bobute, ačiū už nuorodą ir priminimą apie apdovanojimą. Nepatingėjau, viską perskaičiau ir dar kartą manau, kad tada visiškai nesuklydau: garbingas vardas tamstai buvo suteiktas už „argumentus“ apie mano gražų veidelį ir abejones dėl reputacijos, kurių niekuo negalėjote pagrįsti. Todėl visiškai ant tamstos nepykstu:)

      Dėl anoniminių komentatorių – Visuomenės informavimo įstatymas yra skirtas žurnalistams, o tamsta prsipažinote tokia nesanti. Tad, deja, šio įstatymo nuostatos jums netaikomos. Purvo pylimu jūsų nekaltinau, kalbėjau apskritai apie anonimus, kurie drąsūs diskutuoti pasislėpę už personažų. Tai lengviau, nes nereikia prsiimti atsakomybės už savo žodžius. O žmonės negalintys prisiimti atsakomybės už savo veiksmus mano pagarbos nenusipelno. Pastabą dėl IP priimu kaip demagogiją, nes tikrai nesirengiu imtis teisinio dundukų persekiojimo – gyvenimas juos ir taip nuskriaudė:) Mano ginklas prieš juos šiame tinklaraštyje paprastesnis ir veiksmingesnis: šiukšlės turi būti pašalinamos.

     • Rimantas

      1. Šis įstatymas nustato viešosios informacijos rinkimo, rengimo, skelbimo ir platinimo tvarką, viešosios informacijos rengėjų, skleidėjų, jų dalyvių, žurnalistų ir jų veiklą reglamentuojančių institucijų teises, pareigas ir atsakomybę.

      61. Viešoji informacija – informacija, skirta viešai skleisti, išskyrus šio straipsnio 39 dalyje nurodytą informaciją, taip pat informaciją, kuri pagal Lietuvos Respublikos įstatymus negali būti viešai skleidžiama.
      62. Viešosios informacijos rengėjas – transliuotojas, leidykla, kino, garso ar vaizdo studija, informacijos, reklamos agentūra, redakcija, informacinės visuomenės informavimo priemonės valdytojas ar kitas asmuo, rengiantis ar pateikiantis skleisti viešąją informaciją.
      63. Viešosios informacijos skleidėjas – transliuotojas, retransliuotojas, informacinės visuomenės informavimo priemonės valdytojas ar kitas asmuo, parduodantis ar kitais būdais skleidžiantis viešąją informaciją visuomenei ir atsakantis už tos informacijos teisėtumą.

      Kuris čia straipsnis sako, kad skirtas tik žurnalistams?

     • Bobutė

      Mielas Artūrai Račai,
      Ir aš nepatingėjau, ir dar kartą perskaičiau visą temą. Galiu patvirtinti, kad prabėgęs laikas tik dar labiau sutvirtino mano nuomonę, kad Tamstos moralinis „veidelis“ (kaip sakiau ir tada – ne fizine prasme) nekoks… Jei neįžvelgėte ar nesupratote argumentų dėl „veidelio“ ar reputacijos, tai esu priversta konstatuoti, kad turite arba teksto suvokimo, arba vertybinių problemų, o gal, paprasčiausiai nenorite suprasti… Todėl visiškai ant Tamstos nepykstu:)

      Neišstatinėkit savęs pajuokai, kalbėdamas, kad Visuomenės informavimo įstatymas yra skirtas tik žurnalistams. Man net nepatogu už Jus pasidarė… Čia visiškai rimtai ir be jokios pašaipos…

      Kas nusipelnė Jūsų pagarbos, o kas ne, tai tik Tamstos reikalas. Aš manau, kad arogantiški chamai, niekinantys aplinkinius (ir ne tik kitaminčius), patys yra verti tik paniekos. Čia aš, kaip Jūs mėgstate sakyti, ne apie ką nors konkrečiai, o aplamai apie tokius žmones…:)

      Dėl tų IP. Vis dėlto, kai Jums prireikė Jūs paviešinot lailos/neringos IP… Taigi, kas žino…:)

      Apibendrindama savo mintis, galiu pasakyti, kad, mano galva, nusipelnėte būti nominuotas į Primadunduko titulą (neradau geresnio rango, nes Ober jau užimtas:)… Jei pritars blog‘o bendruomenė – skirsim…:)

      Gerų švenčių Jums, Jūsų šeimai, draugams, artimiesiems ir, be abejo, visiems Lietuvos piliečiams.

      Be pykčio,
      Bobutė

 • Kęstutis

  Nors rytą rašiau, kad realiai darbuotojas, jeigu jis kainuoja 3000, įmonei turi uždirbti apie 6000, visgi manyčiau tai nėra visai tikslu.

  Labai priklauso nuo verslo. Ši formulė tinka dirbantiems paslaugų sektoriuje, kur pagrindinis įmonės turtas yra darbuotojas ir jo kompas su tušinuku. Bet jeigu reikalingos didelės investicijos į patalpas, įrangą, situacija gali būti visai kitokia ir Arlauskas gali būti teisus.

  Patys pagalvokit. Jeigu darbuotojas kainuoja 3000 Lt, bet jis dirba prie konvejerio ar įrangos, kuri kainuoja 1 mln. Lt ir turi būti atnaujinamas kas 2-3 metus, tada tas darbuotojas įmonei turi uždirbti ne tik už save, bet ir už įrangą. Tada ir 20.000 per mėnesį gali neužtekti.

  „Vostok, delo tonkoje“, kaip sakė „Baltosios dykumo saulės“ personažas :)

  • tamsta

   Nu ir logika pas jus… darbuotojai, ypač gamybiniam sekotriuje (o toki pagrinde ir atstovauja LVDK) dirba praktiškai vienodai ir vokietijoje ir lietuvoje, o tai kad jie nesugeneruoja 20000 LTL o tarkim tik 6000 tai jau yra blogai sustrateguoto verslo (vadovų klaidos)pasekmės. Pats darbininkas labai stengdamasis gali nebent 20 proc padidinti savo našumą, bet vėl gi čia jau motyvacijos reikalas… O kad mes atsiliekam ten 5 kartus nuo ES vidurkio tai būtent ir yra darbdavių problema, kad būtent jie nesisamdo geriausių specialistų, neieško geriausių, inovatyviausų sprendimų ir t.t. O žinote kodėl? O todėl, kad tai reikalauja didelių investicijų, o tas investicijas vaizdžiai tariant reikia traukti iš savo kišenės butent savininkams (darbdaviams). O kam tai daryti jei ir dabar uždirbi didelius pinigus ir niekuo nerizikuoji, tiesiog moki apgailėtinus atlyginimus savo vergams, motyvuodamas tuo, kad jie nesukuria tau pakankamai pridėtines vertės.
   Su savo protą ar tarkim pardavimo sugebėjimus turinčiu darbuotoju galima kalbėti apie atlyginimą pagal jų sukuriamą vertę, jei toji vertė būtent tiesiogiai priklauso nuo jo pastangų, bet daugumoje atvėju nuo kažkokio konvejerinio darbuotojo pastangų ta vertė nei padidės (ženkliai) nei sumažės.

   • Japonijoje tie (anot jūsų) konvejeriniai darbuotojai pateikia virš 90% visų efektyvumo didinimo pasiūlymų. O jei darbuotojas mano, kad jam PRIVALO mokėti didesnius atlyginimus, tai …
    Visi labai gudrūs mokyti verslininkus, kokias algas jie turi mokėti. Tai gal įsteikite savo verslą, surinkite „geriausių specialistų, kurie ieško geriausių, inovatyviausų sprendimų“, dėkite savo santaupas į verslą, įkeiskite viską bankams ir mokėkite Europos lygio algas.
    Beje, visai neblogas darbo sąlygų palyginimas http://www.delfi.lt/news/economy/ITbussines/getjar-ikurejas-lietuvoje-yra-darbuotoju-rojus.d?id=29824341

    • tamsta

     Tai vis dėlto lietuviai darbininkai tinginiai… Nes kitų paaiškinimų iš jūsų nematau. Su japonais lyginti net vokietijos darbininkus būtų neobjektyvu, nes yra šimtai kultūrinių niuancų, kodėl Japonijoje yra būtent taip. Lietuvoje yra šimtai įmonių kur tas efektyvumas ir našumas yra apgailėtinas ir tai numuša bendrą statistiką, bet būtent yra sričių, kurios technologinėmis prasmėmis nė kiek neatsilieka nuo vakarų, tačiau atlyginimais dar ir kaip… o dėl pelningumo rodiklių ir t.t. tai čia ir durnam aišku, kad tai tik gero fin. direktoriaus darbo rezultatas. Nes pas mus vis dar „apsimoka“ slėpti kiek įmonė iš tikrųjų uždirba. Ir pačiam ne kartą darbe teko susdiruti su įmonėmis kurios daro keliasdešimt milijonų apyvartas, bet pasaruosius 8 metus arba turi niekinį pelną arba mizerinį nuostolį ir tikrai ne dėlto, kad investuoja į technologijas ar plėtra, o tiesiog yra n priežasčių kodėl to pelno nerodyti.

     • Negi Jūs, gerbiamasai, manote, kad užsienio investitoriai nežino tų pačių finansinių metodų ? Jeigu realūs pelnai tokie dideli, tai kodėl tiek nedaug investuotojų ? Beje, daugelyje JAV, Vokietijos, D.Britanijos, Švedijos įmonių „konvejeriniai darbuotojai“ irgi aktyviai prisideda prie tobulinimo.
      Beje, ar pastebėjote, kad tokiose internetinėse diskusijose nepamatysi komentaro: „Aš išvažiavau į Angliją/Švediją/JAV, dirbu tokį patį darbą kaip LT, padarau tiek pat, bet gaunu 3-4 kartus daugiau. Ar nesusimastėte, kodėl taip yra ?

      Beje, dažnas darbdavys mini, kad grįžę iš emigracijos darbuotojai, dažniausiai dirba ‘kitaip’ negu nepabuvę ten.

    • tamsta

     prajuokinot su „Aš išvažiavau į Angliją/Švediją/JAV, dirbu tokį patį darbą kaip LT, padarau tiek pat, bet gaunu 3-4 kartus daugiau. Ar nesusimastėte, kodėl taip yra ?“ tai gal komentarų neskaitot, nes būtent visi taip ir giriasi :) O jie, kad ten dirba „kitaip“ tai faktas, nes su jais ten elgiamasi kaip su žmonėmis, o ne kaip su vergais (aišku ir ten išimčių būna).
     Dėl investicijų: jūs man parodykite vakarų valstybės investitorių, kuris sutiktų investuoti į įmonę kuri realiai pelno nerodo nors jį uždirba. Pirmas dalykas jis to nesuprastų, o kai žmogus nesupranta tai jam investuoti tikrai nesinori. O jie tų finansinių metodų nenaudoja, nes jiems to nereikia. Jiems nereikia važinėti su naujausiu bmw x6 (urasytu ant imones ir imone moka lizinga) kai įmonę turi vos 3 metus, jiems nereikia pasistatyti sau rūmų, kai įmonė dirba vos du metus. Pas juos požiūris ir supratimas kitoks. Bet matau tamsta jūs to bendro vaizdo kurį aš jums piešiu nepagaunate.
     O dėl darbuotojų našumo, tai dar kartą jums sakau, kad jei žmogus nemotyvuotas dirba tik tam kad vos vos prasimaitintų, kiekvieną dieną, ujamas tam darbe, kaip jūs manote pas jį bus motyvacijos galvoti apie savo darbo patobulinimus. Pats esu girdėjęs ne vieną atvėjį, kai įmonė nustato darbo normas darbininkui kiek reikia padaryti per mėnesį minimum ir už perviršį mokama „premija“. Spėkit kas atsitinka kitą mėnesį? O gi ta norma pakeliama iki daugiausia padariusio lygmens ir kitą mėnesį niekas premijos negauna ir praktiškai niekas tos „normos“ nepadaro. Po tokių atvėjų darbuotojai patys vieni kitus stabdo, kad per „gerai“ nedirbtų. Ir kaip galima įmonės našumo problemmas nurašyti ant žemiausios grandies? Ar tie mūsų darbuotojai tokie jau bukagalviai? bet kažkodėl kai nuvažiuoja į angliją ar airiją visi juos giria kaip labai darbsčius imigrantus…
     Tai aš jūsų noriu paklausti, kas kaltas dėl tokios padėties? pats žemiausios grandies darbuotojas????

     • Audrius

      Tautologija paaiskinima rasite wiki.
      As nedirbu, nes mazai moka. O nemoka, nes mazai dirba.
      O dar geriau is karto uzsidekime maikutes su uzrasu: „As apsimetu, kad dirbu. Jie apsimeta, kad moka“. Sedejimas darbe ir KVV (kunkuliuojancios veiklos vaizdavimas) nera efektyvumas. Efektyvumas matuojamas pagamintais pinigais.
      Vokietijoje darbininkas ta pati darba, prie to pacio irengimo padaro per 12 sekundes, o Lietuvoje per ilgiau nei minute. Prie ko cia darbstumas, ar tingumas? Kai po stazavimosi vokietijoje grizo darbininkas ir pradejo dirbti tokiu paciu tempu, kolegos ji nuramino ir po 3 menesiu vel dirbo viena detale per 1 minute. O poto verke, kad mazai uzdirbo. Nors mokama buvo uz detale lygiai tiek pat kiek vokieciui :)

    • pietvys

     Perskaitęs straipsnio pradžią, supratau, jog toliau tekstas tik prastės. Lyginami nelyginami dalykai..

   • paprasta piliete

    Būtent. Ne mažesnė dalis problemos yra aukščiausios grandies žema kvalifikacija; del darbininko kvalifikacijos netenkama 20proc, dėl prasto jo vadovo (meistro, cecho vadovo) darbo du kart tiek, dėl žemo direktorių lygio dar kelis kart tiek. Ar jūs manot, kad tik darbininkas nevykėlis, o marketingo, gamybos direktoriai „super duper“ lygis ? Smarkiai abejoju. Ar daug tokio lygio direktorių išeina direktoriaut bent jau Europoje ? Ir palyginimui, kaip tinka tas mūsų keikiamas darbininko našumas Europai? Atsakymą, manau, turime. Taigi, dėl žemo našumo p. Arlauskas dešimt kartų kaltesnis nei tas vargšas visų stekenamas darbininkėlis.

 • Musė

  Nerealus straipsnis, skiriu visiems apsiašarojusiems ir neįvertintiems darbuotojams:

  GetJar“ įkūrėjas: Lietuvoje yra darbuotojų rojus

  http://www.delfi.lt/news/economy/ITbussines/getjar-ikurejas-lietuvoje-yra-darbuotoju-rojus.d?id=29824341

  • lv

   Straipsnyje išsakyti teiginiai apie darbo užmokestį ir sąlygas darant visumines išvadas skirtumo analogijai pagrįsti yra BULLSHIT. Gal ir yra tokių samdomo darbo realijų pas tą įkūrėją, tačiau vidutinės klasės (ne juodadarbis, menkai kvailifikuotas) programuotojas TIKRAI nearia po 14 valandų per dieną.
   Gal man pateikti nuorodą į JAV darbo departamentą ir statistiką apie vidutines algas ir darbo laiką? Prašau:
   http://www.bls.gov/ncs/ncswage2008.htm#Wage_Tables

  • J. naivusis

   Siūlau straipsnį, kaip iš blogerių realiai tapti milijonierium, gal net milijardieriumi, ir tai be kokių pdjb:

   http://www.lrytas.lt/-12680780481266718842-d%C4%97l-17-me%C4%8Dio-maskvos-moksleivio-id%C4%97jos-var%C5%BEosi-google-skype-ir-rusijos-oligarchai.htm

  • Muse, manau kad už tokius pareiškimus tavo minimas tautietis Lietuvoje bus paskelbtas ‘persona non grata’ :). Juk negalima taip tiesiai (ir faktais) kritikuoti išlaikytinių, kurie tik ir žino komunistinę tiesą – MUMS PRIVALO visi viską duoti.

   • Musė

    Man dar labai patinka frazės „mums priklauso“ ir „mes užsidirbome“.

   • lv

    Faktais?!
    Tai bullshit’as, o ne faktai. Pagal „faktus“ jis ten samdo žemiausios kvalifikacijos programuotojus, kurie (net ir tokie būdami ten) irgi nearia po 14 h per dieną, nes vidutiniškai dirba ~40 h per savaitę, o vidutinė (*mediana*) paprastų programuotojų alga yra ~71 k$ per metus. Arba ~11 kLt per mėn po mokesčių. Pradedantieji, su vienerių metų patirtimi gauna ~50 k$ per metus, arba tuos ~7500 Lt per mėn. po mokesčių, tačiau tikrai nearia po 14 h per parą.
    Aš taip pat suabejočiau jo sapalionėmis ir apie kitas realijas, ką gali darbdavys, atostogų trukmę. Jei jis samdo žemiausios kvalifikacijos juodadarbius, tai gal ir nenuostabu, kad neapmoka jiems jokių atsostogų, tačiau baltoji, vidutinė pusė tikrai nėra tokia; pvz. Vašingtone ~11% atsotogauja vieną, 31% – dvi, 22% – tris, 18% – keturias savaites per metus. Daugelyje JAV valstijų apmokamų atostogų trukmę lemia darbo stažas įmonėje. Pagal nerašytas taisykles už išdirbtus vienerius metus tradiciškai skiriama 9,6 darbo dienos atostogų, už dvejus – 11,5 d., už trejus – 13,8 d., už penkerius – 16,9 d. *apmokamų* atostogų.

 • Slyvanosis

  Mieli blogeriečiai.
  Ar jums neatrodo, kad, aptarinėdami pipetės rašliavas, seimūnėjat? Aš linkęs pagirti pipedijos autorių ir sudarytoją, nesvarbu, kas jis (ji, jie) bebūtų, už tokį kruopštų darbą reklamuojant Artūrą Račą ir jo tinklaraštį beigi žinomiausius „dundukus“.
  Nesu plunksnos brolių gildijos narys, todėl pipedija mane minavoja tik juodu šriftu bendrame sąraše. Tačiau nė kiek neįsižeisčiau aprašytas geltonojoj virtualybėj.
  „Long live for freedom of word!“ arba „Jei tavęs nėra Pipedijoje, tavęs nėra visai!“

  • Rolandas

   Galit vadint mane oberdunduku, bet skaniai prisijuokiau skaitinėdamas pipediją.

 • anoniminis bailys

  Ar neitariat, kad visas sitas „antipipedija“ puslapis yra „ant bajerio“ arba tam, kad didinti pipedijos reitingus? Pasiziurekit kokie yra to blogo draugai, vienas is ju „Labas, Lietuva“, pagarsejas kaip didelis ir kvailas pokstas pasiepti politikus.

  Man taip atrodo, kad tas „antipipedija“ yra pipedijos padalinys, skirtas pakelti pipedijos google reitinga, manau gerai ismanantys google veikimo principus tai patvirtintu.

 • Musė

  Aš paskaičiau Pipediją, tada Antipipediją ir išvis nieko nebesuprantu. Gal galėtų man kas nors protingas paaiškinti, kas čia dedasi? Mdxacuk?

  Ar matėte, kaip puikiai Račas Pinigų kartoje bankininkus suvartė? Tas bendravimas su dundukais išties padarė tinklaraštininkui teigiamą įtaką. Bankininkai kažkokie pasimetę atrodo, Glaveckas kaip visada kalba vėjus, Šarkinas gudrus, bet burba kažką sau po nosim, Danys kažkoks minkštas, o Tapinas kaip visad puikus. Genai.
  Man buvo naujiena, kad SEBas restruktūrizavo kas ketvirtą paskolą. Man rodos, tas bičiukas netyčia prasitarė.

  • mdxacuk

   Muse, niekas to nežino – matot kaip visi pasimetę ir išsigandę. Kaip kokiam siaubiake. Oras pritvinkęs slogios nuojautos, nematomi pavojai tyko iš visų pusių, kiekvienam plyšy lindi dundukai, zombiai ir mietelėnai. Versijų gali būti visokių – nuo totalios mistifikacijos iki pasaulinio dundukų suokalbio Login 2010 proga.

  • mari

   nemaciau, kur paziuret?
   per lrt.lt man archyve tik keturias laidas rodo.

 • Regis

  Abu pono D.Arlausko paleisti į viešą erdvę skaičiai yra švelniai tariant silpnai pagrįsti. Darbo vietos įrengimas vienkartinė priemonė atskirais atvejais ne daug lėšų reikalaujanti. Jeigu turima omeny investicijos į darbo priemones tai ne investicija į darbo vietą o į našumo didinimą kuo suinteresuotas ne darbuotojas o darbdavys. Apskritai tokia diskusija kiek turi sugeneruoti darbuotojas nėra prasminga. Sukurkite sąžiningas konkurencijos sąlygas rinkoje ir verslininkai priims darbuotojų kurie galbūt tiesiogiai apskritai nieko nesugeneruos. Dabar gi turim vyraujančias monopolijas, didelę tuo paremta korupciją ir mažas įmones (darbuotojų skaičiumi) kurios generuoja pasakiškus pelnus kurie atitinkamai nusėda ten kur reikia. Ir sukasi visuomenės skaldymo ir atskirties didinimo ratelis. Kuris baigsis tuo, kad paprasti lietuviai dings iš čia, o verslininkai pradės importuoti trečių šalių piliečius kurie savo ruoštu dar labiau didins problemas valstybiniu požiūriu.

  Šiaip to pono D.Arlausko galima būtų paklaust – jeigu įmonė padedant valdininkams ir kolegų konkurentų pagalba sukurtu karteliu generuoja milijoninius pelnus kas tą verslininką privers priimt nors už minimalų atlyginimą papildomų darbuotojų (kurie tai įmonei visiškai nereikalingi)?

  Kokios Lietuvoje gali būti kalbos apie minimalų atlyginimą, jeigu kitose šalyse už tą minimalų atlyginimą įmanoma pragyvent o Lietuvoje ne. Taigi tie patys verslininkai nulupa per paslaugų, produktų kainas paskutinį kailį ir toliau dejuoja, kad darbuotojai negeneruoja 20 tūkst. Tai uždaras ratas kuris niekur neveda. Nebent tik prie įvairiausių ponų turtėjimo. O visi kiti galvoja apie išgyvenimą. Dar yra tas mistinis vidurinis sluoksnis, kuris greičiau atspindi ne realią finansinę būklę o tam tikrą dvasios būseną.

 • Trka

  Galbūt Pipedija ir Antipipedija- tiesiog gerai informuotų plunksnos brolių hobis laisvalaikiu, socialinis experimentas, talentų pašmaikštavimai ir jokia uodega čia nevizgina šuns…

 • Heh, kai pagalvoju, o tai kokia alga turejau gauti senukuose, kai budamas vadybinyku per menesi po melejona prekiaudavau.. ? :D

 • A.G.

  Manau esmė – iniciatyvos iniciavime, atvirai kalbant.
  Esmė – ne samdinio dalioje. Juk XXI a.
  Išeitis – sudarant sąlygas šeimos ūkiui, šeimos verslui.
  Kad ne vien kalbama, bet ir daroma, galima pailiustruoti ir šiuo pavyzdžiu, kuomet yra „protinama“ šalies aukštoji grandis tais metais, kuomet dar ne viskas buvo pralošta Lietuvoje: http://www.organic.lt/lt/pages,id.192
  Nesulaukus atsako – darbas ta kryptimi nesumažėjo.
  Tačiau turime didesnėmis pajėgomis daryti, kad Lietuvoje neliktų keli ūkių ar įmonių šeimininkai su armija samdinių… va tuomet bus vis sunkiau ir sunkiau išspauysti, jei kalbame ne apie konvejerinį darbą (jį gi iš esmės pakeitė technika jau XXa. pabaigoje).

 • sauliukas
 • stepas

  Dėl darbo našumo kažkiek tiesos yra. Bet ne čia LT tragedija. Akivaizdu, kad Lietuvos verslininkų erudicija, intelektas, kvalifikacija, žinios, novatoriškumas ir kitos savybės nei iš tolo neprilygsta vakariečių verslumui. Dar kažkada mokydamiesi universitete neatsistebėdavome „bizniukų“ totaliu analfabetizmu. Su siaubu svarstydavome, kad tai mūsų verslo ateitis. Manau ir dabar tuos berniukus ir mergaites (pastarąsias – niekada neapsirinkant) galima pažint iš tolo. Štai ta ateities diena ir išaušo.
  Lietuvos bėda yra ne žemas Jono iš Šančių darbo našumas gamykloje X, bet verslininko Dano iš.. (kur jis ten gyvena?..) baudžiavinio ūkio mentalitetas. Jonas, išvažiavęs iš Šančių į Hamburgo ar Detroito gamyklą, mikliai tampa darbo spartuoliu (darbštumas, bent jau kol kas, yra mentalinė lietuvio savybė). O štai tūlas Danas, pabandęs Hamburge ar Detroite įkurti įmonę, greičiausiai bankrutuotų per.. (ne, nespėliosim, 2 mėn, 1,5 metų ar pan). Nes tokį Daną ar Bronislovą gali įsodinti į šarvuotą BMW, aprengti Armani kostiumu nuo kojų iki deimantinio šlipso segtuko, tituluoti jį 5kart kokios kontoros prezidentu, bet kai jis praveria burną tampa akivaizdu, kad jis to turto neužsidirbo savo galva. Net nepaveldėjo. Paprasčiausiai žinojo, kur ir kaip ir kokiu metu pavogti.
  Jei reikalas būtų tik blogame mūsų būrų darbo našume, jie galėtų su visu savo kapitalu važiuoti į Vakarus, kur kokie olandai kaip voverės mikliai turėtų sunešti jiems kapitalą. Ir mokesčiai ten geresni ir apskritai pieno upės, lyginant su mūsų gimtąja kloaka. Bet nevažiuoja jie ten. Vietoj to, grasina rusų, ukrainiečiu, kiniečių darbininkais. Nes suvokia, ką dar gali įkinkyti į baudžiavinį ūkį, ko – ne.

  • ledynmečio voverė

   Kaip voverės… A?
   „darbštumas, bent jau kol kas, yra mentalinė lietuvio savybė“ – čia tai tiesa.

 • Lietuvoje žolė taip smarkiai atpigo? Skaitau komentarus ir nieko nesuprantu. „Dunduko“ titulas kaip futbolo kamuolys – tai vienuose, tai kituose vartuose. Austras rašo greičiau, nei neuronų tinklais signalas nuo smegenų iki pirštų atkeliauja. Laila vienintelė konverguoja į nil monotoniškai nusišnekėdama. Bet tai nieko naujo. Einu prisidegti ir įpūsti. Tada bandysiu skaityti viską dar sykį nuo pradžių.

 • kestutis d

  taigi, su tomis paciomis technologijomis pagaminame maziau – tai cia kaltas musu menkas darbo nasumas, ar kad mes gaminame ne aukstos pridetines vertes produktus, ar musu vadybinis lygmuo blogai dirba ir nezino kam ta produkcija iskisti (todel ir gaminame per daug)? ar visa tai kartu ir vadinasi mazu darbo nasumu, kuriuo mus ir gasdino ekonomistai? (pats galvoju – koks skirtumas kiek tie darbininkai plesysis, jei vis viena ju pagaminama produkcija bus labai pigi (be aukstos pridetines vertes), arba jos nebus kur iskisti)
  ir dar, beskaitinedamas toki, kiek suprantu 2005 metu informlista ( http://www.miamieuc.org/pdf/041906interestingFactsAboutEUcountries.pdf ), randu:
  „The productivity growth of Lithuanian companies exceeds the rapidly rising average productivity growth of Central European companies.“
  – tai nors tiek, kad judejome sparciai
  nors cia pat ir nusileidi kiek zemiau:
  The inflation rate in Lithuania is the lowest in Europe. (cia kiek suprantu, viskas buvo fiksuota dar 2005)
  Ir is vis nejauku pasidaro, kai pasiskaitai apie Latvija:
  A high number of women are represented in Latvia’s political leadership, including the Latvian President, Speaker of Parliament, and Minister of Defense.
  kai prisimeni, kad tai buvo 2005, ir kas buvo po to, ir pagalvoji kaip dabar Lietuvoje, ir bandai pagalvoti kas bus po to (nori nenori tada seksistinis juokelis islenda :) ir atsiprasau del to, taciau tuo paciu tai ir argumentas naiviems feministu pasakymams, kad kazkuri lytis geriau valdo)
  bet tiek, galime dziaugtis, kad bent:
  Lithuania is the largest EU contributor to the NBA: 6 players this year.

 • Pingback: Straipsnio copy iš Common sense « kurapka()

 • gied

  Akivaizdžiai A. Račas bei daugelis kitų neįsiskaitė į pradinį tekstą. 3000 – firmos kaštai darbo vietai. Apie statinius arba valdymo kaštus, paskolas, produktų reklamą etc niekas nė nekalbėjo. Toliau eina pelno mokesčiai (UAB+GPM+PSD ~ 33%). Galutinis metinis pelnas turėtų viršyti investicijas bent jau 10%, o pageidautina – 20 vien tam, kad neapsimokėtų užsidaryti ir laikyti pinigus indeliuose su garantuotomis palūkanomis.
  Manau, kad 20 000 skamba daug dirbantiems kokioje nors srityje, kur investuoti reikia nedaug… Galbūt naujienų agentūrose taip yra.

  • mielas Giedriau, aš įsiskaičiau į pradinį tekstą labai gerai. O jūsų paaiškinimas labai dera prie to teksto.

   Turiu galvoje štai šią jūsų pastabą: „Galutinis metinis pelnas turėtų viršyti investicijas bent jau 10%, o pageidautina – 20 vien tam, kad neapsimokėtų užsidaryti ir laikyti pinigus indeliuose su garantuotomis palūkanomis“.

   Tikrai tipiškas lietuviškas požiūris į verslą: arba laikai pinigus „Sekundėje“ arba investuoji į verslą, kur pelno marža – ne mažesnė nei 20 procentų. Antraip – už ką gi pirksi „Bentley“ ir vilą Ispanijoje?…

   Beje, keista kai GPM ir PSD vadinami pelno mokesčiais…

 • „Su visais mokesčiais ir darbo vietos įrengimu minimalų atlyginimą gaunantis darbuotojas kainuoja per 3 tūkst. Lt.“ Gerai, kad ne 30 tūkstančių :D O jeigu jam atrodo, kad tas darbuotojas tiek lėšų įmonei nesugeneruoja, tai tegu pats pabando padirbėti jo vietoje. Tegu pamėgina padirbti krovėjo ar statybininko darbą – kaip man atsigalvos.