Apie diplomo vertę

Šitas pilietis savo pastarojo meto rašiniais apie prezidentę mane nuoširdžiai stebina.

Negaliu susilaikyti nepaklausęs: jei L.Bielinio paskaitos tarptautinių santykių, diplomatijos, viešojo administravimo magistrams apie valdžią ir viešąją nuomonę yra tokios pačios kaip jo rašiniai, ko tada vertas magistro diplomas?

… Kartais yra klausiama, kas kontroliuoja kontroliuojančius.

Šiuo konkrečiu atveju būtų galima klausti, kas išmokys mokytoją.

(12 balsų, vidurkis: 2,58 iš 5)
Loading...
 • lida

  „kas išmokys mokytoją“
  Sne-gu-ra-čka, sne-gu-rač-ka, sne-gu-račka !!!! Oj, Ar-tū-rai, Artū-rai !!! Ar, tu ? :)

  • ledynmečio voverė

   Gal snie-gu-ročka? Kalbą primiršom, ar jaunas amžius sutrukdė išmokt?

   • lida

    Jei senas amžius trukdo pagauti kampą, tai bent patylėkite kur kamputyje.

 • Regis

  :) ilgai laukiau kada gerb. Artūras atkreips dėmesį į L.Bielinio nuomonės išraiškas.

  L.Bielinis. Kur mus veda D. Grybauskaitė?, http://www.DELFI.lt, 2010 sausio mėn. 28 d.

  L.Bielinis. „Poker face“ arba prezidentė kovose (I), http://www.DELFI.lt,
  2010 vasario mėn. 26 d.

  L.Bielinis. „Poker face“ arba prezidentė kovose (2), http://www.DELFI.lt,
  2010 kovo mėn. 10 d.

  Iš esmės, kad geriau suprast ką L.Bielinis nori pasakyt reikėtų perskaityt visus tris rašinius. Esu skaitęs bet sunkokai sekėsi, pakankamai „sunkūs“ tekstai. Ypatingai prieš savaitgalius. Suprantu tik tiek, kad L.Bielinis „ėmėsi“ D.Grybauskaitės temos. Kad ne jis pirmasis ir paskutinis kuris savuoju stiliumi bando sudirbt kažką tai aišku ir nieko naujo. Ar jo rašiniuose yra rimtų argumentų? Sunku pasakyt. Bet, kad kritiškų nuomonių reikia tai tikrai. Ir ypatingai tokių aukštų pareigūnų kaip prezidentė požiūriu. Manau.

  • Mantoske

   Kritiškų nuomonių, žinoma, reikia. Bet reikia skaitytis su žodžiais ir reguliuoti tulžies kiekį ant liežuvio galo (tiksliau pirštų galiukuose).

   Kiekvienam mūsų „politologui“ būtų sveika pasiskaityti ir pasimokyti, kaip kritikuojama kvalifikuotai, argumentuotai, inteligentiškai normalioje žiniasklaidoje. Pavyzdžiui, mano mėgstamame The Economist.

   Pasirodo Bielinis yra Valatka nr. 2.

   • Mantoske, a Mantoske, zinai ka, kaip Afrikos genciai Lietuvos rytas atrodo aisbergo virsune, taip durnam lietuviui The Economist prilygsta Biblijai.

   • ledynmečio voverė

    Ekonomist yra bulvarinis skaitalas nemokamai šūsnimis platinamas lėktuvų tualetuose…

    • Mantoske

     Na belieka tik virtualiai nusijuokti :D

     Ką čia ir bepridursi.

 • Dalius

  Kartais tikrai jaučiuosiu lyg būtų dvi Lietuvos ir Račas priklauso tai kitai. O kartais atrodo, kad Račas specialiai taip daro, t.y. apsimeta esąs „gėrio“ („teisingumo“, „tvarkos“, „harmonijos“) pusėje ir jo misija žmones atvesti į tą „gėrio“ pusę rodant „blogį“ ir taip sugundyti „naiviuosius“ „blogiu“. Painiai aš čia, bet tikrai nesuprantu, ką gerbiamas tinklaraščio autoriau čia išdarinėjate :)

  • lida

   Dėl „teisingumo ir tvarkos“ (arba atvirkščiai) pusės tikrai nesuklydote :)

 • aliosha

  bielinis tik irankis, reikia ieskoti kas tuo irankiu naudojasi.

  • Bielinis Dievas. Jis pats sau irankis.

 • Į D.Grybauskaitės teiginį, kad „partijos Lietuvoje uzurpavo valdžią“ atkreipė dėmesį ne vienas analitikas ir jų nuostaba yra visiškai suprantama. Prezidentė kalba tai ką nori išgirsti miestelėnų ir valstiečių ausys.
  Apie „kalbų ir sprendimų darymo virtuvę“, kurioje priimami politiniai sprendimai. Kaip gerai, kad joje nėra L.Bielinio.

  • J. naivusis

   Bet gi „Prezidentė teigia, kad mokytojas turi išmokyti mokytis“

 • lv

  O kitas pilietis, žvitriai spindinčiomis akutėmis pasitinkantis dienraščių dienraštyje, savo pastarojo meto rašiniais apie Prezidentę (partškolos docentę, kuriai Sausio 13 d tik prezidento pareigų primesta data) jūsų ne(be)stebina?
  Galima būtų paklausti ko vertos jo viešos įžvalgos, pasisakymai, darbas LRT taryboje…?
  Ar kibti į atlapus tam piliečiui yra tikrai nemalonus ir tikrai pavojingas veiksmas, todėl nepritarimui buvo pasirinktas minkštesnis riešutėlis?

  • mielas lv, jei teisingai suprantu turite galvoje R.Valatką (stebiuosi, kodėl jums taip baisu viešai parašyti šią pavardę).

   Matote, yra vienas didelis skirtumas tarp L.Bielinio ir R.Valatkos: vienas jų yra žurnalistas, kurio nuomonės galima paisyti arba ją ignoruoti, kitas gi – socialinių moklsų daktaras, dėstantis politikos mokslus Vilniaus Universiteto studentams, kuriems pasirinkimas, nusprendus studijuoti TSPMI yra kiek mažesnis.

   O jei jums įdomi mano nuomonė apie R.Valatkos požiūrį į prezidentę, tai jis labai skiriasi nuo manojo.

   • lv

    Sekant tokia logika, gerbiamas Artūrai, vienas yra dėstytojas (pareigos, darbas), kuris reiškia savo nuomonę (analitiškai, plačiai ją pagrįsdamas) spaudoje (tą nuomonę galima ignoruoti, jos nepaisyti). Kaip gi čia neprisiminsi Artūro dualizmo — ar BNS direktoriui dera vadintis dundukais ir kaip su BNS direktoriaus pareigomis, darbu dera visa tai, kas šiame bloge išsakoma? Kažkaip dera, atsiskiria ir man kažkodėl ne(be)kyla klausimų dėl BNS direktoriaus darbo kokybės ir vertės…

    • laila

     Komentaras pašalintas A.R.

     • lv

      Kai kurie poelgiai *labai* teisingi. Kartą pelnytai gavus per snapą hieniškas „bobiškumas“ kandžiotis irgi matyti…

     • mari

      laila, aik žiurėk lalaila :)

    • mielas lv, specialiai jums kartoju – dunduko vardo yra nusipelnoma, o BNS puslapyje aš savo nuomonės nereiškiu. Jūsų nuomonę dėl mano darbo kokybės labai vertinu ir už ją širdingai dėkoju.

     • laila

      komentaras pašalintas :)))Pezalas bijo tiesos???

     • lv

      Gerbiamas Artūrai, Bielinis nereiškia (nedėsto) savo nuomonės studentams, nebent turite tokių faktų ar laikote, kad delfi.lt yra TSPMI auditorija…

     • miela lv, juk aš tik uždaviau klausimą… į jį atsakyti galėtų studentai.

     • lv

      lv yra mielas, kai būna mielas.
      Nesuprantu kodėl dvi raidės, inicialai ‘lv’ (pvz.: Landsbergis Vytautas), daugumai asocijuojasi su moteriška gimine?

      Jūs ne tik uždavėte klausimą, bet visų pirma užsipuolėte; tai nebuvo kritika. Suabejojote politologo profesine kvalifikacija, dėstymo (žinių) kokybe. Labai panašu, kad be jokio racionalaus pagrindo, ar bent jau tokio viešai pateikta nebuvo. Analogiškai, kaip galima suabejoti BNS vyriausiojo redaktoriaus profesine kvalifikacija, objektyvumu skaitant viską kas yra publikuojama viešojoje erdvėje, ypač kai anas yra ne tas A. Račas, BNS redaktorius, o kitas A. Račas — blogeris, asmuo/pilietis, viešai reiškiantis savo nuomonę, požiūrį (ir ją/jį ne visuomet skrupulingai grindžianti faktais, leidžiantis sau pasikarščiuoti, „riebiau“ išsireikšti…).
      Tuos du A. Račus jau bemaž buvote išmokęs (net ir dundukus) skirti ir atskirti, o dabar, manau, pats užlipote ant to pačio dvilinko grėblio.

     • stellar penny bun

      Le Professor yra tipinis ‘dead wood’ akademikas.

     • lida

      Gala Artūrui su galva negerai ? Uždaviau tik klausimą…į jį galėtų atsakyti medicinos studentai :)

     • nerijus

      Manau, kad šiandien visiems, patriotiškai nusiteikusiems lietuviams, su galva nėra gerai, o galima sręsti iš lidos rašysenos…Ji niekad nedarydavo rašytinių klaidų. Padarė. Tuom ir pasidžiaukim. :)

     • laila

      Pamiršau paklausti.Kiek kainavo BNS vadovo postas?Kiek ikrų teko suvalgyti, kiek š palaižyti?Pamokykite ir mane tokio meno :)Išanksto dėkoju…

     • miela Neringa, žinote, aš jūsų komentarų netrinsiu, o pradėsiu kolekcionuoti. Labai pravers praktinėje veikloje, ypač susitikimuose su verslininkais, kai yra prašoma konkrečių pavyzdžių. Šiuo atveju bus labai lengva, nes ne tik žinau vardą, pavardę ir įmonės pavadinimą, bet net ir asmeniškai pažįstu.

      Ir, beje, manau, kad jūsų klausimai labai gerai parodo, kad mokyti tamstos jau nebereikia.

     • Bobutė

      p. laila (Edita),
      ar nemanote, kad tokie Tamstos komentarai žemina ne p. A. Račą, o jus pačią?

      Beje, grasinotės, kad p. A. Račas bus nubaustas dėl Jūsų įmonės žlugdymo. Kaip sekasi?

  • O čia ta pati telemanijos laila?

 • Ramunė

  Ot neįtiksi tiems politologams! Blogas prezidentas, kuris be patarėjų – nė žingsio, kitas, išeina, dar blogesnis, nes patarėjais per mažai naudojasi…

 • Kazkodel jus Arturai komentatoriu prasote skirti Raca blgoeri nuo Raco BNS vadovo, tad kodel tuo paties pats nedarote skridamas L.Bielini apzvalgininka rasanti savo nuomone naujienu portalams ir L.Bielini akademika

  • Bobutė

   Šiaip jau, kartais p. A. Račas sako, kad Račas tas pats, o skiriasi tik forma…:)

   http://simocha.wordpress.com/2009/06/23/subjektyvi-nuomone/#comments

   „Artūras Račas
   Birželis 24, 2009 at 00:15
   Neįsikertu ir kodėl jums nesiseka atskirti Račo blogerio nuo Račo žurnalisto ir Račo NS vadovo. Tai juk tas pats Račas. Jis nesikeičia, jis vadovaujasi tomis pačiomis vertybėmis ir tais pačiais prinicipais. Skirtumas yra forma: Račas savo tinklaraštyje nerašo taip, kaip rašytų BNS, o Račas BNS vadovas niekada nerašys to ką, ką rašo tinklaraštyje, BNS juostoje, nes ten paprasčiausiai nėra tam vietos. Račas žurnalistas yra ir BNS ir savo tinklaraštyje (pastarajame tai pasireiškia, kai jis savo sujektyvią nuomonę bando pagrįsti faktais), o ne tiesiog ima ir pasako, kad Simas turi tris kojas ir penkias akis, o jam ant galvos auga kupranugarių uodegos…(nes jam taip atrodo)“

   • miela bobute, nelabai suprantu, kas bendro tarp A.Račo, kuris yra žurnalistas ir rašo tinklaraštį bei dirba BNS ir L.Bielinio, kuris nėra žurnalistas, turi mokslų daktaro laipsnį, dėsto studentams ir leidžia sau viešoje erdvėje vadinti prezidente kvale vien todėl, kad nesugeba iki pabaigos perksiatyti jos citatos.

    • mdxacuk

     Tikriausiai galit nurodyt vietą, kur Bielinis pavadino Prezidentę būtent tokiu epitetu?

     Nors galit ir nevargti. Aš puikiai suprantu, kad nuolatinis karas su dundukais pateisina bet kokias priemones. Faktų pritempinėjimą ir manipuliacijas galima priskirti švelniausioms.

     • mielas mdxacuk, jei šis komentaras skirta man, tai turėčiau paakyti, kad buvau geresnės nuomonės apie ju, nes galvojau, kad komentuojate susipažinęs su tekstais… Jei komentaras ne man – nuolankiai atiprašau:)

    • nelabai sutikciau su jumis Racai, nes techniskai pagal istatyma Lietuvoje zurnalistu gali buti tik asmuo pasirases sutarti su leidejais, tad vien rasydamas tinklarasti jus netampate zurnalistu. O kaip suprantu is jusu aprasymo jus nebendradarbiaujate su jokiais leidiniais. Tad arba tiek jus, tiek ir Bielinis nesate zurnalistai arba Bielinis tiek pat rasydamas komentarus turi teise vadintis zurnalistu kiek ir jus rasydamas tinkalrasti. O jeigu Bielinis yra pasirases dar sutarti su Delfiu, tuomet jis yra dar labiau zurnalistas nei jus.

     Cia kalbant apie antraji darba po BNS ar po akademinio darbo.

     • mielas Andriau, siūlyčiau jums kiek giliau pasidomėti įstatymais ir nejuokinti tų, kurie juos išmano (kartu ir pats neapsijuoksite). Bet pabandysiu jums padėti ir pasufleruosiu, kad esu BNS vyriausiasis redaktorius ir dirbu BNS pagal darbo sutartį.

      Jei vis tiek nesuprasite, parašykite laišką ir viską jums paaiškinsiu. Nemokamai:)

     • Man atrodo as parasiau aiskiai jog cia kalbu apie jusu KITA po BNS issireiskimo forma, bet matau, kad siena labiau isiklauso ka jai sakau nei jus

    • dar pabrezciau kad cia nenoriu diskutuoti apie tai ka Bielinis parase ir ar tai gerai ar ne, bet kaip ir jusu irasas kalbu tik apie zurnalisto ir akademiko karjeras o tiksliau ar gali akademikas dirbti zurnalistu

    • Bobutė

     Mielas Artūrai Račai,
     savo komentaru norėjau pademonstruoti p. Andriui, kad Jūs ne visada „dalijatės“ į „skirtingus asmenis“…:)

     Bet jei mano pateiktoje citatoje p.A. Račą ir blogerį bei BNS vadovą pakeistume į p. L. Bielinį ir politologą bei dėstytoją, tai gautusi daug bendro… :)

  • Tarp kitko, labai tiksliai pastebėta :D Laukiu, nesulaukiu Artūro reakcijos :D

   • Andrius

    Taip p. Arturai, prasom atsakyti :)

 • kirvis

  hahaha va cia tai geras.tinklarastininkas taip nustebo kad kazkas gali tureti kitokia nuomone nei mainstream’as,tai vietoj to kad argumentuotai irodyt kur jis klysta,uzsipuole zmogu.man rodos Lietuvoj visdar demokratija,taigi zmones gali reiksti savo nuomone laisvai.o cia atsiranda „nuosirdziai nustebusiu“ burelis kurie pirstu rodo i ta negeraji vaika :)))

  • mda

   o gal „ne mainstream’as“ raso vien del to, kad kazkas ji pastebetu, gal jam demesio stoka arba pilnavertiskumo trukumas? demokratija turi buti argumentuota ir tinkanti mus supanciu istatymu glebyje.

  • mielas kirvi, gal tamsta atsibuskite ir prasikrapštykite akis. Ir kai padarysite, priminkite man, kada sakiau kad, L.Bielinis ar koks kirvis negali turėti savo nuomonės.

 • Andrius

  Labai taiklus pastebejimas. Kaip ten sakoma – kas galima Jupiteriui, neleistina…

 • Almansoras

  Man prezidentės žodžiai apie partijų valdžios uzurpavimą reiškė daugiau apie savivaldos partinę uzurpaciją, diskusijos dėl tiesioginių merų kontekste. Kadangi jie nebuvo papildomai paaiškinti, kai kam prieš akis kažkaip pasirodė Prževalskio arklio šmėkla.

 • Tomukas

  Įrašas akivaizdžiai skirtas sumenkinti (A.R. to net neneigia) Bielinį ir kaip politologa, komentuojantį politikos (tiksliau Prezidentės veiksmus) įvykius ir kaip dėstytoją, nors nemanau, kad Račas buvo Bielinio studentas ir ką nors daugiau galėtų pasakyti apie pastorojo dėstymo kokybę. Taigi ir aš manau, kad čia kvailas ir nepagrįstas užsipuolimas, dėl žmogaus viešai reiškiamos nuomonės, kurį matosi nepatinka šio tinklaraščio autoriui. Šiaip rekomenduočiau. Račui rekomenduočiau pastudijuoti TSPMI, kad šiek tiek praplėsti akiratį :)

  • lida

   Bielinis po kiekvienos savo paskaitos ar straipsnio delfyje apdalina interesantus magistro diplomais.

  • mielas Tomukai, ačiū labai už vertingas rekomendacijas. Tačiau kitą kartą kai norėsite šiame tinklaraštyje pareikšti savo nuomonę, darykite tai kultūringai, tai yra, ne taip kaip L.Bielinis. O kai labai norisi – kaip L.Bieliniui – ką nors pavadinti kvailu, pirmiausia pagalvokite, ar tikrai esate pakankamai stiprus tai daryti.

   • Tomukas

    Nėr už ką :) Aš labai kultūringai ir reiškiu nuomonę,- o patį atliktą veiksmą pavadinti kvailu ir tą padariusį asmenį yra du skirtingi dalykai, nežinau, kodėl norima tai sutapatinti.

 • Roco

  Patebėčiau kad gerbiamas Ponas Artūras Račas jau ne pirmą kartą kimba į atlapus gerbiamam ponui Bieliniui. Dulkės rūko iš ekrano kai šie du vaikinai konkuravo pas poną Aleknonį laidoje prieš porą ar 3 mėnesius.

  O kalbant paprasčiau – Bielinis rašo ir kalbą tokį pat briedą kaip ir valatka, kur neverta dėmesio kreipt. Jie abu yra pikti ir nesažiningi…

  Skaitykime ką apie Prezidentę rašo gerbiamas ponas Kęstutis Girnius. Tai kulturingas ir gerbtinas ir mandagus žmogus.

  • mari

   Kokioj čia laidoj?

 • Nelabai supratau.
  Tai Lauro nuomonė. Mano kitokia. Kas netrukdo mums šnekėtis. Jis nesiūlo man neberašyti vedamųjų, aš jam irgi nesiūlau keisti nei gyvenimo, nei mąstymo būdo. Kuo daugiau nuomonių, tuo geriau.
  Beje – geriau ir studentams, kai jie girdi jų kuo daugiau, tegul jie ten iš jų visų kada nors savo susiformuoja.

 • sauliukas

  Kaip gali Lauras dėstyti studentams, jeigu Račas jo nesupranta. Beje, dėl tos pačios priežasties, dėl kurios kaltina laurą neva nesuprantantį prezidentės – nesugebėjimo perskaityti iki galo.

  • Šiaip jau kažkur esu matęs neblogą prikolą… Čia AR numeta nuorodą į antrą dalį Bielinio teksto, bet yra ir pirmoji. Tai va kažkuris blogeris (dabar jau nebeprisimenu kuris) tiesiog nukopino Bielinio „Paker face“ 1 dalį ir ten vietoje žodžio „Grybauskaitė“ įdėjo žodį „Adamkus“. Visai neblogai gavosi, drįsčiau pastebėti, netgi daug stipriau. Tiesa, reikia ir dar kitų kosmetinių pataisymų, pvz. frazėje „Grybauskaitė yra Ladsbergio projektas“ žodį „Grybauskaitė“ keičiant žodžiu „Adamkus“ taip pat būtų tikslinga kitu žodžiu pakeisti ir žodį „Landsbergis“… ir tokių vietų yra šiek tiek daugiau, bet ne per daugiausiai. Beje žodžio „Landsbergis“, o ir tų kitų nenurodytų vietų, galima ir nekeisti – nustebsite irgi visai neblogai gaunasi :) Ypač smagūs variantai į galvą šauna bandant kaitalioti pavardes 3 vietose – kur kalbama apie patarėjų korpusą, visuomenės nuomonę ir galimą manipuliavimą pirmuoju valstybės asmeniu.
   Manau, Aurelijus sakydamas, kad nuomonių įvairovė yra teigiamas dalykas, tik iš dalies teisus. Teigiamas dalykas yra ne tik nuomonių įvairovė, bet ir toksai jomis žaidimas per se. Tarsi Hesses aprašytame stiklo karoliukų žaidime, kur dėlioji tuos karoliukus ir tiesiog žaidi savo intelektualinius žaidimėlius. Taip pat nėra blogai, kai studentai tokiais žaidimo meistrais domisi ir moka jiems pinigus – sofistai buvo žinomi dar Senovės Graikijoje. Nėra tragedija kai tuos pinigus jiems moka ir valstybė. Tačiau vienintelė problema, kad kartais tie stiklo karoliukų žaidimo meistrai ima ir pamiršta, kad tai tik žaidimas, tik paprastas kitų svogūnų kišimas į tas pačias pėdkelnes ir tai panašu į ilgalaikį apakimą, sukeliantį smegenų žievės užkalkėjimą ir neproporcingą susireikšminimą. Nemanau, kad tai itin pavojinga ar kad tai ką jie sako yra iš principo melas. Tiesiog gaila, kad žmogus nustoja kurti ir pradeda paprasčiausiai triūsti.

   • kreivaranki, buvau tą „nuodėmę“ padaręs, kai vietoj G. įrašiau A., bet paskui išėmiau. Tenorėjau pasižiūrėti Bielinio primityvumą. O atrodo taip:
    L.Bielinis. „Poker face“ arba prezidento Adamkaus kovos

    Buvo sudėtinga atrasti tinkamą pavadinimą šiam straipsnių ciklui. Mat terminas „kova“ turi daug aspektų: tai ir realus karas, ir intrigos, ir specifinis požiūris į save bei santykį su aplinka, ir tiesiog kaprizas. Kita vertus, taip ir išliko neaiškus prezidento politinių nuostatų bei valdymo principų kontūras. Mes likome prie blyškaus, išplaukusio aukščiausios Lietuvos politinės figūros vaizdinio.

    Formavosi savotiška prezidento bei jo vadovaujamos institucijos supratimo tuštuma, kuri leidžia teigti apie beveidį prezidento politinį portretą – daug triukšmingų judesių ir abejotini, nematomi rezultatai. Daugelis veiksmų, sprendimų, kuriuos priėmė prezidentas, dažnai buvo sunkiai suvokiami, reikalavo papildomo aiškinimo ir kažkokio specialaus konteksto žinojimo. Todėl tai, ką darė ir kaip save eksponavo prezidentas, išties sukurė neišraiškaus, nieko nesakančio veido – „Poker face“, kaip buvo užrašyta ant marškinėlių su jo portretu – vaizdinį.

    Tačiau politikas vertinamas ne pagal šiandienos ar rytojaus reitingus, o pagal politinius, ekonominius, socialinius valstybės būvio rodiklius ir politiko indėlį į juos. Taip pat nelabai norėčiau, kad susidarytų vaizdas, jog esu šališkas ir siekiu tik negatyviai pavaizduoti V. Adamkų, išryškindamas tik jos „keistenybes“. Tiesą sakant, keistų ir ne visiems priimtinų asmens savybių turi visi. Taigi čia rašysiu apie savimi prezidentinę instituciją ženklinančią personą.

    Visuomenėje buvo ir yra daug diskusijų bei nesusipratimų kalbant apie V. Adamkų. Vieni jį gerbė už charakterį, kiti už gebėjimą dirbti, treti, atvirkščiai, kritikavo už nemokėjimą dirbti, ketvirti už tą patį charakterį peikė išsijuosę. Susigaudyti pozicijų bei nuomonių jo atžvilgiu gausoje nėra sudėtinga, jei tik pabandytume atmesti savo emocijas bei niūrias nuotaikas krizės metu, kada visas asmenines bėdas, pelnytai ar ne, priskiriame valdžiai ir jos konkretiems atstovams.

    Emocijos galbūt suteikia galimybę lengviau orientuotis politinėse realijose, supaprastina žmogaus santykį su tuo, kas vyksta aplink jį – pakanka sudėlioti savo santykį į valdžios atstovus pagal „myliu-nemyliu“ kriterijų ir jau viskas aišku, pasaulis tampa tvarkingu, nors ir daugiau nemylimų.

    Visą laiką žinojau, kad V. Adamkus buvo nusiteikęs tendencingai kitų politinių jėgų, valstybės bei jos ekonomikos valdymo modelių atžvilgiu ir išties veikė kaip pagalbinis gan siauros grupės asmenų (Šioje vietoje negaliu susiturėti nepasigyręs, jog nuoširdžiai ir atsidavusiai teikiau visokeriopą pagalbą viršpaminėtai asmenų grupei.). Tačiau blaivus ir nuoseklus tokio reiškinio kaip prezidento fenomenas tyrimas reikalauja užmiršti emocijas ir … pasakyti, kad karalius buvo nuogas. Taigi, jei norime rimtai ir atsakingai suprasti politiką, privalome ištirti viską: V. Adamkaus atsiradimo poste istoriją, motyvus, realiai buvusią vietą Lietuvos politinių jėgų sistemoje bei tokio jo politinio elgesio priežastis.

    Politikoje asmuo niekada nėra vienas. Bet koks politiko veiksmas, jo pozicijų bei užimamų postų kaita, net jo partiškumas yra ne tik jo paties apsisprendimo reikalas (tuo labiau ne atsitiktinumas), bet toje konkrečioje politinėje sistemoje susiformavusių struktūrų bei jų judėjimo krypčių pasekmė. Na, kritikai galėtų pasakyti, kad imu propaguoti fatalizmą, kur niekas nepriklauso nuo asmens valios ir viskas jau nulemta.
    Tačiau Lietuvos politinis laukas nėra kažkas fenomenalaus ir svetima pažinimui. Tiesiog nebūna taip, kad įsigeidžiama ir tampama politiku – Seimo pirmininku, prezidentu ar Vyriausybės vadovu.

    Lygiai taip pat reiktų žvelgti ir į V. Adamkaus tapimą prezidente. Nors reikia sutikti ir su tuo, kad be asmens noro niekas jo prezidentu nepadarys, net jeigu jis ir turi duomenis ir patirtį. Bet esant ambicijoms, bei susiklosčius aplinkybėms, gali atsirasti suinteresuotieji ir pateikti visuomenei keistą projektą. Taigi pirmasis klausimas išties yra toks: kas ir kokios aplinkybės iššaukė V. Adamkaus sprendimą tapti Respublikos prezidentu antrą sykį?

    Darant prielaidą, kad jis buvo grupelės asmenų projektas, užduokime sau klausimą, ar jis išties buvo savarankiškas daryti atsakingus sprendimus bei valdyti šalį? (Šioje vietoje negaliu susiturėti nepasigyręs, jog nuoširdžiai ir atsidavusiai teikiau visokeriopą pagalbą viršpaminėtai asmenų grupei.). Nes jo veiksmų seka beatodairiškai palaikant KGB rezervistus, Leo aferą, nevykėlį premjerą Kirkilą ir taip be galo buvo nuoseklus grupelės asmenų įgeidžių ir interesų tenkinimas. Taigi V. Adamkaus veiksmai atrodė nesavarankiški. Juo labiau, kad jis dažniausiai nesugebėjo artikuliuotai paaiškinti, kodėl taip buvo nuspręsta.

    Gal išties V. Adamkaus užduotis ir buvo atlikti tokią „pagalbinę“ funkciją ir negalvoti bei nesvarstyti savo sprendimų? Liepta daryti, tai ir darė, reikėjo remti Vyriausybės sprendimus – rėmė. Visuomenė privalėjo ir privalėtų pasidomėti ir nuodugniai ištirti, kas ir kaip sufleravo jam sprendimus? (Šioje vietoje negaliu susiturėti nepasigyręs, …).

    • austras

     Gerbiamas egriseus, įrašas tikrai vertas įvertinimo puikiai.
     Puikus pavyzdys kaip galima nesusitapatinti su politiniais personažais bei jiems tarnaujančiais (juos aprašinėjančiais) juodaisiais ar baltaisiais raštininkais.

    • A jo, prisiminiau, gi egriseus! Aišku, reikia būti atidiems ir nepalikti tekste tokių sakinių kaip „Lygiai taip pat reiktų žvelgti ir į V. Adamkaus tapimą prezidente“, nes V. Adamkus yra prezidentAS. Taip pat galima leisti sau šiek tiek paimprovizuoti įterpiant kokią Makiavelio ar Čerčilio citatą – galų gale afigieni mes lopatologai ar neafigieni ;)?

     • Nerimta čia, tad būti atidiems nebūtina.

 • laila

  Bobute aš niekada niekam negrasinu :)Linkiu visiems tik sekmės ir gerų užsakymų.
  Kaip sekasi mano Įmonei? Gerai sekasi…Dirbame toliau, nematau jokių problemų.

  • Bobutė

   p. lailai

   Na jau, na jau…
   O ką atsakė LRT Tarybos pirmininkas?

 • laila

  Kodėl nepaklausiate Račo :)
  Taip jau gavau atsakymą į pagrindinį mano užduotą klausimą.Viskas tvarkoj,bet matau, kad Jums dar vis smalsu.

  • Bobutė

   Būtų keista klausti p. A. Račo kaip sekasi Jums…:)
   Bet man labiau smalsu išgirsti atsakymą į pirmąjį klausimą. Kartoju:

   p. laila (Edita),
   ar nemanote, kad tokie Tamstos komentarai žemina ne p. A. Račą, o jus pačią?

   • laila (Edita?),
    aš irgi norėčiau pritarti bobutei. Jūs elgiatės taip, kad pvz. jei aš 1. būčiau Artūras Račas ir 2. nuoširdžiai norėčiau Jūms blogo, tai skaitydamas Jūsų komentarus patirčiau aukščiausias savo tamsios asmenybės ekstazines-orgazmines būsenas. Nuo Jūsų komentarų tiesiog dvelkia nuskriaustojo beviltišku skausmu ir su kiekvienu savo komentaru Jūs kenčiate vis labiau ir labiau… Tiesiog viena po kitos Jums atsiveria „žurnalistinės“ stigmos, dar… dar viena, o po to ir dar… :) Neišsiduokite taip lengvai.

 • aras

  man ramu kad nekuriate reformu,graziau diskutuoti apie nesamas tragedijas, deja nesklebsiu savo nuomones apie Prezidente, dabar ziuriu Miliutes laida,Ponai ,diskusijos vienija , bet tik rata zmoniu

 • Simona

  Kaip suprantu,jei tas atsakymas būtų toks džiugus,tai čia taip nesiardytumėte…

 • ledynmečio voverė

  Neskaičiau L. Bielinio rašinių, nes adamkininkas, dvaro poetas, …… Bet perkračiau L. Bielinio biografiją Vikipedijoj – ir ką jūs manot? Kaip ir visų panašių veikėjų, jo veikla Lietuvoje iki 1990 kovo 11d. yra tabu. 1957 m gimė, po to jau 1991 metais “išleido“ žurnalą. Ką jis veikė Lietuvoje tarpe šių datų nėra aišku.
  Bet pikti liežuviai plepa, jog Kauno Politechnikos Institute dėstė komunizmo šventą raštą ir ekstazėje purvinais socializmo kerzais trypė tyras nekaltų studentų sielas.. Ar taip?

  Komentaras redaguotas A.R.

  Vovere, atidžiau rinkitės žodžius

 • kolega

  matyt busiu neoriginalus ir pakartosiu kitu cia rasiusiu mintis: o kas, jeigu bielinis tik laisvalaikiu gali sau leisti pareiksti tokia nuomone, o TSPMI dirba pagal nustatyta metodika? Argi zmogus negali tureti savo privacios nuomones, ne kaip TSPMI destytojas, kad ir kokia ta nuomone butu? Vienoj aukstojoj mokykloje baigiau ES integracijos magistranturos studijas, o mylimiausias destytojas laisvalaikiu euroskepticizimo idejas skleisdavo. Ne kaip destytojas. ir nebutinai studetams.
  Girdejau – Racas cia ir Racas agenturoje – du zmones. Gali buti, nezinau. Bet Racas negali suprasti, kad Bielinis TSPMI ir kokiam portale – irgi du zmones. Atrodo taip paprasta suvokti….

 • Juozas

  Visko neskaičiau, bet pastebėjau, jog šitas pilietis yra linkęs traukti frazes iš sakinių. Perstatinėjant žodžius ir raides jo tekste irgi galima „įrodyti“, kad ponas Bielinis prisipažino esąs kupranugaris.

 • Slyvanosis

  Žinot, mielieji, pernečiau akimis ilgą komentarų virtinę ir nusivyliau. Nuo pagrindinės topiko temos nučiuožta į Artūro Račo vaidmens pasaulinės revoliucijos nacionalinio ir regioninio vystymosi tendencijų globalizacijos fone atspindžių spektro koncentravimo intensyvumo išraiškos detalizavimo galimybių studiją.
  Galiu suprasti „lailos“ (Editos) pykčio strėles, bet kas traukia kitus komentatorius kapstytis pernykščiuose lapuose? Žanro krizė?Ar žiema prailgo?
  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

  Betgi noriu tarti žodį pagrindine tema.
  Negaliu sutikti su Artūro nuomone, kad VU TSPMI diplomų kokybė priklauso nuo L. Bielinio dėstomo kurso. Antraip būtų galima suabejoti visų, atestuotųjų TSKP istorijos ir „mokslinio“ komunizmo diplomantų kvalifikacija (inter alia D. Grybauskaitės ir A. Račo).
  Kita vertus, nors L. Bielinis nėra mano favoritas politologijoje, manau, kad Išrinktosios Dalios skelbiamos žinios ir veiksmai ne visuomet adekvatūs situacijai.
  Kai kurie pareiškimai, pasigirstantys iš Prezidentės arba jos patikėtinio Lino lūpų, skamba belgiškai, tarsi ištarti Erkiulio Puaro – mįslingi arba tiesmukai provokuojantys (pvz. „politinis blaškymasis vyriausybėje“, „valdžią Lietuvoje uzurpavo partijos“, pareiškimas, kad į Sodros katilą surinkti pinigai yra pensininkų nuosavybė etc.).
  Iš tiesų, L. Bielinio pastabos nėra nepagrįstos. Gal būt kai kam nepriimtinas jų kategoriškumas, spalvų sutirštinimas ar Prezidentės patarėjų korpuso menkinimas. Tačiau, atmetus aplinkybę, kad pastabų autorius buvo ankstesnio Prezidento patarėjas, ir pridėjus visuotinus šalies gyventojų lūkesčius nebeklaidžioti užrištomis akimis po paslaptingus „tarp rytų ir vakarų“ politikos labirintus, norisi pritarti nuomonei, kad dabartinė Prezidentūra akivaizdžiai atsilieka nuo Vyriausybės intelektualinių pajėgų „įdarbinimo“ prasme.