Kodėl LRT generalinis direktorius „nutekina“ konfidencialią informaciją

Rugsėjo 7 dieną, antradienį vyks LRT Tarybos posėdis, kuriame pagal iš anksto skelbiamą darbotvarkę LRT tarybos nariai turėtų svarstyti ir tvirtinti radijo ir televizijos rudens sezono tinklelius.

Panašu, LRT tarybos posėdis bus gerokai trumpesnis nei buvo galima tikėtis, nes didesnių diskusijų bent jau dėl LTV programų tinklelio neturėtų būti.

Nes tinklelį, dar prieš apsvarstant jį LRT Tarybai, jau patvirtino „Lietuvos ryto“ priedo „TV Antena“ praėjusio šeštadienio numeris.

Jame galima sužinoti, kad naują sezoną LTV pradės „pamėgtų laidų ritmu“, tarp kurių bus jau matyti „Triumfo arka“, „Duokim garo“, Mūsų dienos kaip šventė“ ir „Dingę“ bei naujos ir niekam dar nematytos „Lietuvos universitetų žinių lyga – ateities lyderiai“,  LRT atstovo spaudai V.Radzevičiaus vedama „Sporto panorama“ bei mažiesiems skirta „Varniukų šeima“.

Ir, žinoma, didžiausia sezono naujiena – buvusio LRT tarybos nario režisuojamos „Giminės po 20 metų“ su pačia Rūta Ščiogoliovaite.

Jei gerai pamenu, tai šių metų kovo 30 dieną LRT Tarybos patvirtintoje „LRT tarybos narių susipažinimo su LRT informacija tvarkoje“ yra nurodyta, kad LRT programų tinkleliai, kol jų nepatvirtina LRT taryba, yra konfidenciali informacija, kurios viešai skelbti nevalia.

Taip pat, jei gerai pamenu, administracijos pageidavimu, tinkleliai visada būna svarstomi ir tvirtinami uždaruose posėdžiuose. 

Todėl toks konfidencialios informacijos viešas paskelbimas neabejotinai pažeidžia LRT veiklos nuostatus ir kitus galiojančius teisės aktus.

Prisimenant, kad vienas iš LRT Tarybos narių yra portalo lrytas.lt vyriausiasis redaktorius ir turint galvoje, kad konfidenciali informacija pirmiausia pasirodė „Lietuvos ryto“ leidinyje, būtų galima įtarti, kad informacija nutekėjo šiuo kanalu – visi LRT tarybos nariai konfidencialią informaciją apie siūlomus būsimus tinklelius gavo dar praėjusią savaitę.

Tačiau tai, kad šalia paviešintos konfidencialios informacijos puikuojasi interviu su LRT generaliniu direktoriumi A.Siaurusevičiumi, leidžia spėti, kad LRT Tarybos narys R.Valatka čia tikriausiai niekuo dėtas.

Panašu, kad konfidencialią informaciją „TV Antenai“ nutekino pats LRT generalinis direktorius. Nepaisydamas savo paties pasirašytų įsakymų.

Juk generalinio direktoriaus niekas nenubaus. Nes nubausti jį gali tik LRT Taryba. O ji direktoriumi pasitiki.

Gal ir gerai.

LRT Tarybai antradienį nebebus ką svarstyti, dėl ko ginčytis ir ką tvirtinti.

Ne pirmas ir tikriausiai ne paskutinis kartas.

Šios sudėties LRT Tarybai toks administracijos elgesys, atrodo, visiškai priimtinas.

Tik kam tada ta LRT taryba iš viso reikalinga?..

(15 balsų, vidurkis: 4,47 iš 5)
Loading...