LRT taryba: kas užsiima destrukcija?

… Šiandien mažiausiai trys kolegos manęs klausė, kodėl šeštadienio BNS pranešime atsirado papildomas LRT generalinio direktoriaus A.Siaurusevičiaus ne visai logiškas komentaras.

Jie turėjo galvoje štai šią pranešimo dalį:

Vėliau savo iniciatyva dar kartą susisiekęs su BNS A.Siaurusevičius pridėjo, kad iniciatyvą reikšti nepasitikėjimą jis laikąs „destruktyvia tarybos nario Artūro Račo veikla, kuri patyrė fiasko“.

„Nežinau dėl kokių priežasčių A.Račas pasišalino iš posėdžio, kuriame toliau svarstoma strategija. Tai rodo, kad iš tiesų jam nerūpi tokie klausimai ir jis taryboje yra tik dėl vieno dalyko – nepasitikėjimo“, – dėstė A.Siaurusevičius.

Kantriai bandžiau paaiškinti, kad, esant galimybei, visada bandome išklausyti skirtingų nuomonių, net jei jos neatitinka mūsų asmeninių vertinimų ar – kartais – tikrovės. Nes juk ir šiame tinklaraštyje dažnai pasitako, kad išsakomos nuomonės nebūna paremtos faktais ar konkrečiais argumentais. Visuomenės informavimo įstatymas tai leidžia.

Tačiau vėliau pagalvojau, kad vis dėlto reikėtų į A.Siaurusevičiaus pasvarstymus sureaguoti. Kad išliktų istorijai, kaip sakoma.

Taigi, pirmiausia noriu pasakyti, kad man keista, jog A.Siaurusevičiaus balsavimą dėl nepasitikėjimo juo sieja vien su mano „destruktyvia“ veikla.  Jis juk gerai žino, kad savo argumentus dėl nepasitikėjimo posėdyje išsakė trys LRT tarybos nariai. Gerbiamas LRT tarybos pirmininkas, tikiuosi, nesiūlys svarstyti mano etikos, jei išduosiu paslaptį, kad, be manęs, tai buvo A.Balčytienė ir E.Pranckūnienė. 

Taip pat leisiu sau priminti, kad per balsavimą nepasitikinčių A.Siaurusevičiumi LRT tarybos narių buvo daugiau nei tų, kurie pareiškė pasitikintys LRT vadovu ir yra pasirengę prisiimti atsakomybę už jo veiklą (įskaitant ir dešimtimis milijonų skaičiuojamus nuostolius ir įsiskolinimus).

Sutinku su A.Siaurusevičiumi, kad balsavimo rezultatai buvo fiasko. Ir, šiek tiek perfrazuodamas LRT vadovą, sakyčiau, jog taip atsitiko dėl destruktyvios kai kurių LRT tarybos narių veiklos. Turiu galvoje tuos tarybos narius, kurie balsavo už pasitikėjimą A.Siaurusevičiumi.

Mano giliu įsitikinimu, jie ignoravo realybę ir tą situaciją, kurioje LRT šiandien yra atsidūrusi, taip toliau leisdami siautėti nekompetencijai ir skatindami tolesnį nacionalinio transliuotojo žlugdymą. Nežinau, kokie motyvai skatino juos taip elgtis, tačiau manau, kad būtent tai ir yra tikroji destrukcija, kurios rezultatai labai aiškiai matomi LRT finansinėse ataskaitose ir TNS tyrimų rezultatuose. 

Neabejoju, kad tokia mano nuomonė tiems LRT tarybos nariams labai nepatiks ir kad tikriausiai vėl bus siūloma svarstyti mano etiką, tačiau net tas garsusis LRT tarybos etikos kodeksas man nedraudžia to pasakyti, nes klausimas dėl nepasitikėjimo LRT generaliniu direktoriumi LRT taryboje jau buvo apsvarstytas.

Pabaigai dar norėčiau pasisakyti ir dėl A.Siaurusevičiaus teiginio, jog jis nežinąs, kodėl palikau LRT tarybos posėdį.

Jei gerai pamenu, tai LRT generalinis direktorius tuo metu posėdyje dalyvavo, todėl man šiek tiek keista girdėti, jog prabėgus vos porai valandų jis viską staiga pamiršo. Šiame tinklaraštyje jau apie tai rašiau, tačiau nesunku juk ir pakartoti. Palikau LRT tarybos posėdį todėl, kad LRT tarybos pirmininkas pirmoje posėdžio dalyje pamiršo, jog LRT taryba turėjo svarstyti, ar LRT generalinis direktorius turi teisę spręsti, su kokia informacija turi teisę susipažinti LRT tarybos nariai, o antroje dalyje tam pačiam LRT tarybos pirmininkui pasiūlius, taryba balsavimu nusprendė šio klausimo nesvarstyti.

Palikau LRT posėdį todėl, jog tikėjausi, kad LRT taryba paaiškins LRT generaliniam direktoriui, kad jis tokios teisės neturi ir kad LRT nėra A.Siaurusevičius UAB’as, kuriame jis gali tvarkytis kaip nori.

Tikiuosi, kad LRT taryba tai padarys artimiausioje ateityje. Jei ne, tai tikiuosi, kad LRT taryba bendru sutarimu pasiūlys keisti galiojančius įstatymus ir juose numatyti, kad LRT vienasmenis ir niekieno nekontroliuojamas valdymo organas yra A.Siaurusevičius. LRT tarybos funkcijas tokiu atveju būtų galima taip pat apibrėžti iš naujo, pavyzdžiui, nurodant, kad pagrindinė LRT tarybos funkcija yra pritarti A.Siaurusevičiaus veiklai.

Tada būtų viskas aišku ir jokios destrukcijos.

(8 balsų, vidurkis: 4,25 iš 5)
Loading...