Apie kurmius anonimus ir jų teises

Keisti kartais būna žmonės… Štai šiandien atsiverčiu blogą ir randu vieną patvirtinimo laukiantį komentarą. Jame – nuoroda į anoniminį tekstą, kuriame teigiama koks aš blogas ir koks susikompromitavęs, nes išdrįsau viešai pagirti Vilniaus merą.

Ilgai galvojau, bet galų gale nusprendžiau to komentaro nepatvirtinti.

Ir dėl vienos labai paprastos priežasties. Jei, pavyzdžiui, koks Virgis Savukynas, Audrius Matonis ir Virgis Valentinavičius parašytų kokį nors straipsnį, kuris man pasirodytų užsakytas ar pataikūniškas ir jei aš galvočiau, kad tas sraipsnis kompromituoja autorių, tai parašyčiau tai nesislėpdamas.

Tai galėčiau padaryti šiame bloge ar kur kitur, ką jau esu ne kartą daręs.

Tai nėra taip baisu – pasakyti tai, galvoji. Aiškiai įvardyti tai, kas tau nepatinka, su kuo tu nesutinki. Viešai, nesislepiant ir negalvojant, kas bus po to, kokios gali būti tokio veiksmo pasekmės.

Man tai atrodo visiškai natūralu.

Todėl niekaip negaliu suprasti tos Lietuvoje vis dažniau praktikuojamos kurmio ar stručio filosofijos, kai savo mintis norisi reikšti tik tada, kai esi tikras, kad niekas nesužinos, kas yra autorius.

Dar labiau negaliu suprasti kai po to tie kurmiai drąsuoliai piktinasi neva kažkas juos cenzūruoja, varžo jų laisvę pasisakyti, kalba apie Konstituciją, demokratiją…

Kaip galima kalbėti apie cenzūrą ir laisvės pasisakyti varžymą, kai… bijai pasisakyti.

Juk kalbėjimas anonimiškai yra baimė. Dar daugiau – kalbėjimas anonimiškai yra cenzūra. Nes bijodamas pasisakyti viešai iš esmės cenzūruoji save.

Tad jei pats pradedi nuo cenzūros, kaip gali kaltinti tuo kitus?

Kaip gali reikalauti drąsos, viešumo, principingumo iš kitų, kai pats esi bailys ir be jokių principų?

Kaip gali vadinti kitus pataikūnais ar prisitaikėliais, kai pats slepiesi po lapais ir „varai“ ant kitų žinodamas, kad tavęs nemato.

Jei atvirai, tai man tokių kurmių labai gaila…

Nes jie nesupranta, kad bijo patys savęs. Ir galbūt patys to nesuvokdami riboja savo teises.

O paskui ieško kaltų…

Man ramu – aš dėl to tikrai nekaltas:)

P.S. Papildyta

Na, nebegaliu, pats tikrai nebūčiau niekada sugalvojęs.

Tie kurmiai sako (skaitykite komentarus žemiau), kad jie varo ant kitų anonimiškai, nes tai numatyta Visuomenės informavimo įstatyme.

Jūs tik paklausykite: „Aš galiu laisvai pasirinkti, kaip skelbti savo nuomonę – tą man garantuoja Lietuvos Respublikos įstatymai“.

Tai, žinoma, kad gali. Bet būtent tas pasirinkimas ir pasako viską apie tave, mielas kurmi.

(15 balsų, vidurkis: 3,53 iš 5)
Loading...