Citata #259 Aurelijus apie esė, apybraižas ir asmenybes

Pagrindinis esė skirtumas nuo apybraižos paprastas: nėra „story“. Yra tik rašančio subjekto kontempliacijos apie ką nors. Tai yra, tai pats tipiškiausias užpakaliu, o ne kojomis parašytas kūrinys. Ir sėkmė arba nesėkmė priklauso tik nuo to, kokios kokybės daiktas yra per maždaug metrą nuo užpakalio į viršų. Kaip ir skilties atveju – yra asmenybė, vadinasi, yra esė. Nėra – ir kūrinio nebus.

Po ano savo rašinio apie skiltis buvau klaustas, ką turėjau galvoje rašydamas „asmenybė“ – ar kokias viršelių „žvaigždes“? Nieko panašaus. Yra asmenybė ar jos nėra visiškai nepriklauso nuo vieno ar kito subjekto pasirodymo viršeliuose dažnumo.

vklase

(5 balsų, vidurkis: 4,20 iš 5)
Loading...
 • Kai Račas parašo ką nors apie Rusiją, savo įžvalgas sustiprindamas Veselkos, Kolerovo mintimis, tai atrodo, kad per metrą nuo užpakalio tik kiaura puodynė.
  Visais kitais klausimas dar įmanoma diskutuoti, kartais požiūriai, mintys būna net originalios, svarstytinos, diskutuotinos.

  • romas

   Fredi, psichologas yra reikalingas tam, kad išklausytų ir nuimtų vidinę įtampą. O tu greičiausiai esi psichologas atvirkščiai – įkrauni Račą kasdien reikiamu adrenalino kiekiu (čia vietoj kavos greičiausiai):)

 • Kaip tik guršnoju kavą, mažas pastebėjimas: žmonės būna geri, draugiški ir šmaikštūs tol kol kalba nepasisuka apie politiką, požiūrį į Uspaskichą, Paksą, Landsbergį, Rusiją. Tada kažkodėl sužvėrėjma, veidas persimaino, papilkėja, akys atsistoja stulpu, iš nasrų pradeda virsti putos…
  Labai greitai apsiraminama, kai kalba pasisuka apie futbolą, matytą filmą/teleserijalą, moteris, meilužius ir t.t..

  • romas

   Ar tas Fredi yra nuostabu? Juk esam personažų, dalyvavusių istorijoje, vaikai. Esame įvairiais laipsniais stribai, partizanai, tremtiniai, rusai, žydai, katalikai, oligarchai, proletarai ir pan. :)

 • dar, pamiršau, aršios diskusijos vyksta hetero – homoseksualizmo tema …

 • Juozas

  Fredi, Jūs kasdien skaitote ir net komentuojate tas mintis, kurios byra iš tuščios puodynės ir dar sakote, kad tos mintys yra tik diskutuotinos. Akivaizdu, kad esate kažkoks fanatiškas A. Račo gerbėjas ir nesate pajėgus kritiškai vertinti jo pasisakymų del pernelyg didelės asmeninės simpatijos. Elgiatės kaip koks mokinukas bijantis prisipažinti meilėje ir tampantis mergaites už kasyčių.

  • Regis

   Mano galva labai taikliai :)

 • Juozai, labai taiklus pastebėjimas, deja kavos pertraukėlė baigėsi, visiems gero darbo !

 • Matotaupa

  Fredi,
  Labai įdomios jūsų įžvalgos (nuožvalgos). Būtinai užsirašysiu.
  Iki kitos kavos pertraukėlės!

 • A.Z.

  Kai kalbama apie esė, prieš tai reiktų perskaityt daug Rastausko ir Radvilavičiūtės. Iš lietuvių.