Citata #285 Aurelijus apie nuleidžiamuosius vamzdžius

Vienas kitas leidinys šalyje prokarčiui tariasi esąs ir tardytojas, ir teisėjas, ir vykdomoji valdžia.
nors neretai kyla įtarimas, kad tėra tik nuleidžiamasis vamzdis, kuriuo koks nors organas manipuliuoja.

vklase

(5 balsų, vidurkis: 4,20 iš 5)
Loading...
 • lv

  Tačiau kur tas nuleidžiamojo vamzdžio turinys kartu su leidinių popieriumi sukrenta ir taip akivaizdu. Į perpildytą duobę, kurioje daug musių. O daug musių juk negali klysti…
  Muse, atsiprašau.

  • Musė

   Prašyčiau :)

 • Autoriaus mintis – tiesiai į dešimtuką. Ir dar bjauriausia, kad tas vamzdis nevalomas, nedezin fekuojamas. Didėja pavojus kitiems užsikrėsti.

  • Linas

   Sutinku,tas vamzdis yra neva lomas ir net nedzinfekuojamas.Didėja pavojus užsikrėsti visiems:vyriausybei,socialiniams partneriams ar net pedofilams.Pastarųjų dienų įvykiai tai aiškiai parodė,net ir musės tai patvirtina.

  • J.naivusis

   Tik kodėl „vienas kitas“?

 • Man kyla toks pats klausimas, kaip ir Aurelijui – arba kažkas visa tai suorganizavo, arba kažkas naudojasi susidariusia situacija, o gal tai iš tikrųjų nelaimingų, keistai susipynusių įtartinų detalių bei įvykių grandinė?

 • Trka

  Tam organui sąlygos manipuliuoti sunkėja – todėl specialus „etatas“ trina lankytojų komentarus, išlaikydamas peršamą „tiesą“. Tad belieka kalbėti metaforomis.

 • Ne, tam negalima naudoti leidinių, galima nusidažyti ir susibraižyti švelniausią kūno vietą. Man apskritai neaiški jų paskirtis…

 • defo

  Labai tinka LŽ

 • nerijus

  Šiandien, 15min. straipsnis:
  „Žudiko paieškos kol kas bevaisės“.
  Dar neįrodyta, kad D. Kędys žudė, o jau žudikas…
  Kodėl sąmoningai brukama išankstinė, 15 min. co’peratyvo ar redaktoriaus nuomonė?

  • Tamsta turbūt lryto dar nebuvot atsivertęs ;) Ten net brukimu sunku jau būtų pavadint.

  • lida

   Linskmiausia, kad pats nerijus to nesuprasdamas, Kedį įvardija žudiku, kai tuo tarpu jo kritikuojamas laikraštis – ne.
   Antraštę „Žudiko paieškos kol kas bevaisės“ nerijus iššifruoja atitinkamai savo smegenų išplovimo laipsniui – kad tai neabejotinai Kedys. Mano žiniomis žudikas, kas jis bebūtų, dar nėra nustatytas, o juo labiau surastas ar net sulaikytas, ką ir skelbia antraštė. Pačiame straipsnyje Kedys neįvardijamas žudiku, o tik įtariamuoju, kas visiškai atitinka tikrovę.

   • nerijus

    http://www.delfi.lt/news/daily/crime/rsimasius-del-nuzudymu-ieskomas-dkedys-neturetu-buti-laikomas-teisingumo-angelu.d?id=24439963

    Parašau temą, kad vėl nepasikartotų istorija, kai temos pavadinimas buvo pakeistas:
    “ R. Šimašius. Dėl nužudymų ieškomas D. Kedys, neturėtų būti laikomas teisingumo angelu.“
    Vėl gi, tendencingas ir žmones klaidinantis, bei galvoti, jog Kedys- žudikas, straipsnio pavadinimas. Tik foto ne Kedžio, o Šimašiaus…

    • nerijau,
     Kedys ieškomas kaip įtariamasis dėl nužudymų. Kas tau čia neaišku?

     • nerijus

      Valentinai

      Tendencingi straipsnių pavadinimai…

    • nerijus

     lida

     Nors ir sakiau, kad nebediskutuosiu su tamstos persona, bet, kai klausimas liečia mane, asmeniškai- turiu atsakyti į aukščiau pateiktą tamstos teiginį į mano pastebėjimą, dėl straipsnio pavadinimo 15 min. laikraštyje.
     Straipsnio pavadinimas:
     “Žudiko paieškos kol kas bevaisės”.
     O straipsnyje vienintelė, Kadžio nuotrauka. Kokių asociacijos/ mintys gali kilti žmogui, kuris skaito tą straipsnį..? Žinoma, kad priešlaikinis nuteikimas ir pasmerkimas žmogaus, kuris dar nenuteistas pagal LR įstatymus, o tuo labiau- nerastas.
     Kas galėtų atkreipti dėmesį/ nubausti už tokias, tendencingas, žiniasklaidos, žinių pateikimo tendencijas/ priemones..? Suprantama, jog straipsnio pavadinimas reiškia daug- galimai, tiražo/ pardavimų didėjimą ( 15 min. aveju- ne, nes jie negyvena iš parduotų laikraščių, nes jais neprekiauja ).
     Šiuo klausimu, kai žiniasklaida manipuliuoja žmonių sąmone ir, galimai, tyčia/ netyčia klaidina skaitytoją, privalėtų pasisakyti ir vertinti D. Radzevičius. Gal, čia ne jo kompetencijoje..?

     • lida

      „straipsnyje vienintelė, Kadžio nuotrauka. Kokių asociacijos/ mintys gali kilti žmogui, kuris skaito tą straipsnį..?“ – na tai ir sakiau, kad asociacijos kiekvienam pagal smegenų išplovimo laipsnį :) Kieno gi dar, jei ne pagrindinio įtariamojo nuotrauką reikėjo įdėti ? Beje ir ne nuotraukoje esmė, kai pats jau turi įsitikinimą – pats nurodei straipsnį su Šedžio nuotrauka, bet rezultatas tas pats :)
      Na gerai, dėl Šedžio turiu pripažinti, kad jis tai perlenkė – pats visus įspėdamas, kad anksti kaltinti Kedį, savo fraze (turinčia prasmę tik Kedžio kaltumo atveju) parodė, kad Kedį laiko žudiku. Geriau galėtų patylėti, o ne viešai samprotauti. Straipsnis perspausdintas iš jo vakarykščio blogo įrašo.

     • lida

      „pats nurodei straipsnį su Šedžio nuotrauka“ – na klaida gavosi dėl Kedžio + Šimašiaus. Gavosi Šedžiaus :)

     • nerijus

      lida

      neturio jokio įsitikinimo.
      tarkim, Jūsų vaikas, kuriam 12 metų, sėdi prie maigyklės ir sumaigo vieno iš portalų puslapį, o ten užrašas “ žudikas…“ ir apačioje tik įtariamojo/ galimo žudiko ar dalyvio nuotrauka. Ką vaikas pagalvos? Pagalvos, kad jis juo yra.

     • lida

      Gal ir taip. Vaikai ir nerijus gali pagalvoti. Bet čia ne laikračio problema.

 • man atrodo, kad kažkokiu būdu nutekėjo informacija apie šios dienos publikaciją „Lietuvos žiniose“, Račas buvo įspėtas apie tekstą „Paleckio brolija“. Truputį nesutampa datos: Aurelijaus ištrauka apie „vamzdį“ – spalio 06 vakarą, alfoje straipsnis apie „broliją“ – spalio 07 rytą.
  Na ir pagiežingas „Metų interneto žmogus“.

  • fredi, gal jau pasiimk atostogų, pailsėk… Nes atrodo, kad fantazijos tampa nekontroliuojamos…

 • Fredi*,
  čia ne ištrauka, čia mano komentaras po vakarykščiu įrašu mano tinklaraštyje.
  ir „vienas kitas“ – be kita ko reiškia ir „kartais vienas, kartais kitas“. Visi mes ceche daugiau ar mažiau sergame ta pačia visažiniškumo ir skubėjimo darytis išvadas su aplombu neįvertinus visų aplinkybių liga.
  tik galima mėginti gydytis, o galima šita liga mėgautis.

 • Linas

  Per prievartą brukamas išankstinis ar dar koks daiktas nepatinka ir man:nesvarbu,kas tai būtų – nuomonė ar dar bala žino koks velnias,panašus į visiems žinomą.Švelniausioj kūno vietoj,kaip žinia,šitas ypač nemalonu.Keistai susipynusių detalių ir įvykių grandinė leidžia įtarti,kad kažkas sumaniai naudojasi susidariusia įtartinai šviežiai nauja situacija.

 • A.G.

  Galiu paaiškinti kodėl pirmą kartą įstaigoje neužsakėme laikraščių (žurnalų niekada ir neusakydavome).
  Viskas paviršiumi. Negiliai. Jei mano srityje – niekalas. Tai kyla klausimas – kam tuomet apie kitus skaityti. Logiškai – tas pats – reiškia kemši į kramę niekalą, tik trukdaisi.
  O apie užsakytus straipsnius – net kalbėti nereikia.
  Bet kaip vos ne pradinėse klasėse kalė viena mokytoja – nėra taisyklės be išimties (tai, žinoma, aksioma). Yra nuostabių atvejų, kai atrodo greitomis sukali, kur nuošaliau atsisėdus, – perskaitai. Super.
  Blogiausiai, kai suki suki, bet įsuki – na galvoji turės darbelio sudėlioti (na, nustembi, kad papildomos medžiagos neima – na aišku, namie vaikai… ne visur dirbama ištisai ir gyvenama vien darbu ir tik darbu…). Na, o perskaitęs supranti kitą geležinę taisyklę – svetimomis rankomis žarijų nepažarstysi. Nelauk stebuklo, tai yra. Pats esi kaltas ir daugiau niekas – norėjai mat sukrauti žmogui iš šalies…
  Anais laikais buvo perdėta – atsiūsdavo peržiūrai (dabar būna, bet labai retai).
  Bet kiek teko bendrauti su Vakarų leidinių leidėjais – pirmyn atgal tekstaso dalys vaikščioja ilgai ir nuobodžiai. Net dėl smulkmenų. Reiškia anais laikais gal ir neperdėdavo su pasitikrinimais. Na, mat tuomet parašytas žodis, jei pateko į spaudą, – oho. Ypač kritika. Iš darbo žmoniųnemėtydavo, žmogus buvo pagarboje (pagaliau tesimai gynė praktiškai tik paprasto žmogaus interesus – jei ką žmonės Maskvon… o čia ji politiškai buvo už tą paprastą žmogelį ir visiškai suprantama kodėl gi… juk mes visi tarnautojai (iki aukščiausių postų), Maskvos požiūriu juk tebuvome tik liaudies tarnai).
  Bet ką čia benukrypti…

 • lida

  „juk mes visi tarnautojai (iki aukščiausių postų), Maskvos požiūriu juk tebuvome tik liaudies tarnai“ – sako buvęs TSRS tarnautojas poste, sąjudietis, o dabar ekoūkininks. Nors blogiausia ne tai, o kai suki suki, bet įsuki :)

 • A.G.

  Išversiu ką reiškia „suki, suki, bet įsuki“.
  Kalba eina apie tai, kad žmonėms nauji dalykai, kurie yra tikrai sudėtingi – labai sunku trumpai išaiškinti.
  Vėliau taip, kaip ir tradiciniuose reikaluose, visa tai išsidiferencijuos į galybę atskirų funkcijų, kur kiekvienoje darbuosis galybę tik tos srities asų (panašiai taip kaip dabar yra tradiciniame Lietuvos ūkyje).
  Bet šiandien, niekas nesuprastų, – turime apimti, turime žinoti, ko ne viską (ne dėl to, kad visi nepakenčiame tos siuntinėjimo nuo ainošiaus pas keipošių, kuris ypač paplito po 1990 m…. tiesiog pradiniame etape nėra dar ir kur siūsti…).
  Tad pats supranti, kaip sunku yra visa tai išaiškinti, kai tiek „pripudrinta“. Juk lietuviai gerai žino ne tik krepšinį, jau galybės yra ir „ekologų“.
  Esu kaltas, kad neaiškiai (beje kaip ir visuomet komentaruose) išireiškiau

 • lida

  Nu iškart taip reikėjo, dabar viskas – kuo aiškiausiai. Na gal beveik. Liko neiašku, kodėl, kai visgi įsuki, tai yra blogiausia.

 • A.G.

  Įsuki – temą iki aiškumo.
  Kas yra įdomiausiai, – gali tiksliai, tiesiog preciziškai sudėlioti reikalą ir apgaulingai būti patenkintas, kad pavyko visa tai sudėlioti.
  Kodėl apgaulingai – visa tai preciziška… sau ir tik sau. Kitam – iš tos tirados greičiausiai niekas neaišku.
  Va jei tai būtų bent tekste, – būtų aiškiau kiek.
  Nors va kai paskubi – juk laisvo laiko neturime… tai ir tekste vien neaiškumai.
  Štai pavyzdys, kaip blynas.
  Tą bėdą žinau – tad visuomet prisipažystu dėl jos (reikia įvertinti, kas lieka pasamonėje, t.y. kodėl be tos dalies kitam viskas lieka neaišku ar dar neaiškiau nei iki tol buvo…).
  Skanių pietų.

 • A.G.

  Dar…
  Bet ir Jūsų tekste radau spragelę…
  Vardijant biografiją, – nepradėjote jos nuo pradžių, kad… šis tipas yra komunistinio režimo tremtinys. Komunistinio režimo išžudytos, išnaikintos šeimos nukentėjėlis – juk tai taip pat žinote.

  • lida

   Buvau primiršusi.