Citata #238 alfa.lt komentatorius apie pikasus (tinka ir fredžiams)

Pikasizmas atrodo taip: paimi gegutę ir karvę; gegutę apkaltini, kad ji ne karvė, ir tuoj pat sušaudai; karvę įkeli į medį ir priverti kukuoti; nubėgi, pasiėmi honorarą. Taip atrodo pikkasizmas Lietuvos žurnalistikoj.

alfa.lt

P.S. Pikasas – tai toks interneto komentatoriaus tipas, jei kas nežino… Jo pasisakymus galima rasti po kiekvienu mano komentaru alfa.lt, bernardinai.lt ir visur kitur.

(9 balsų, vidurkis: 4,56 iš 5)
Loading...
 • mdxacuk

  Pikasą galima rasti ne tik alfoj, bet beveik visuose portaluose. Kaip taisyklė tai būna vieni inteligentiškesnių ir kompetentingesnių komentarų. Nesistebiu, kad jis daug kam užkliūva. Žmonės retai kada mėgsta protingesnius už save.

  • J. naivusis

   Pernai ir anksčiau Pikasas reikšdavosi tik Lietrydyje ir tik pirmadieniais komentuodamas Valatką.
   Kaip taisyklė visada teisus, kategoriškas, puola kontorą, rašo daug ir ilgus tekstus.

  • nerijus

   „Žmonės retai kada mėgsta protingesnius už save.“

   Kiek jums „retai“ pasitaiko?

 • Jonas

  Silpniausia vieta tame komentare apie honorarą. Manau, pikkasininkai su didesniu malonumu priverstų karvę skraidyti, nei dėl honoraro pritariamai bet kam linkčioti galva ir mūkti visiems girdėtus mūkimus.

  • Jonas

   P.S. nesumaišykime tikrųjų Pikasų – laisvai ir neppriklausomai skraidančių karvių, su kraujuotomis akimis ant bet ko nirštančiais jaučiais, bukai, ilgai ir nuobodžiai ragais daužančiais avinais, ar bet pasipūtusiais kalakutais, atsivertusiais googlą ir ilgais tekstais besipuikuojančiais prieš bet ką, jų akiratin patenkantį. Už Pikasus – karves, už Pikasus – ožkas! Niekas geriau ožkos nėra sukūręs už Pikasą!

 • Man Pikaso komentarai kartais patinka, bet apskritai paėmus mane tikrai stebina šis… net nežinau kaip jį pavadinti, gal „pseudonimas“. Gana smalsu būtų pažiūrėti kas tai per asmenybė. Beje aš nesiryžčiau tvirtinti, kad šis žmogus pasiima „honorara“, kadangi kiam nors „atidirbinėjant“, manau, labai netikslinga visada pasirašinėti vienu ir tuo pačiu slapyvardžiu. Jei pvz. kažkas moka už viešosios erdvės formavimą, tai gal geriau apsimoka parašyti daug komentarų skirtingais slapyvardžiais, siekiant sudaryti visuotinumo įspūdį? Kita vertus man sunku įsivaizduoti, kad kažkas mokėtų pinigus už tokias rašliavas, kurios pačios savaime nėra visai blogos, tačiau kam tai gali būti naudinga tiek, kad tai būtų galima įvertinti realia pinigine išraiška? Todėl gal ir nereiktų užsiciklinti ant to „honoraro“, nes juk ir pats AR ir dauguma kitų turbūt jau pavargo nuo nuolatos keliamų kaltinimų imant kažkieno pinigus ir leidžiant tam kažkam stovėti sau už nugaros.
  O šiaip pas Valatką pirmadieniais renkasi gana spalvinga publika, iš kurių bene kraupiausias personažas yra Jonas. Va šita tai tikrai norėčiau pamatyti. Apskritai keista kaip jo dar „nepatrumpina“ už neapykantos kurstymą, o gal neranda to apraiškų jo komentaruose? Ten tiesioginio raginimo susidoroti su žydais nėra, bet už tat pasaulinio sąmokslo teorija per kelis metus pas jį jau išsikristalizavo.
  Ir tik dabar pagalvojau – o kuo, tiesa pasakius, aš pats nuo jų skiriuosi? Et… reikia gal alaus įkalt, juolab jei šėtoniškas Maskvos žydų planas išties egzistuoja, tai…

  • Jonas

   Gerbiamas Kreivaranki,
   kategoriškai atsiriboju nuo Jūsų minimo „Jono“. Nors man ir nepasirodė, kad bandote tapatinti. Artūras Račas, beje žino, kas slepiasi po mano slapyvardžiu. Tačiau dėl šventos ramybės ir todėl, kad nenoriu net slapyvardžiu būti siejamas su tuo, kas man nepriimtina, nuo šiandienasirašinėsiu ir pavarde: Jonas Žvelgaitis.

   • Oi ne, gerbiamasis. Jūsų su anuo tikrai nesupainiojau, tikrai neverta vien dėl to pasirašinėti dar ir pavarde, nebent Jūs pats to pageidaujate. Ano Jono su jokiu kitu Jonu supainioti neįmanoma dėl jojo minčių turinio. Taip, kad tikrai galite būti ramus.

  • Rytis

   Cituoju smulkmenas:
   „Ir tik dabar pagalvojau – o kuo, tiesa pasakius, aš pats nuo jų skiriuosi?“ – Niekuom, nebent tuom, kad – „labai netikslinga visada pasirašinėti vienu ir tuo pačiu slapyvardžiu“. Ir – „Va šita tai tikrai norėčiau pamatyti“..
   Dabar svarbiau, „kūniškiau“: „Et… reikia gal alaus įkalt, juolab jei šėtoniškas Maskvos žydų planas išties egzistuoja, tai..“ Tai??

   • Tai reikia greičiau jį gert, kol neužnuodijo.
    :)

  • status_quo

   Čia ne tas Jonas, kurio komentaruose kas trečias žodis yra žydas (žydelis)? Smagus personažas :)

 • Saulės spindulėlis

  Apie Pikasus:
  Tinka ir fredžiams, bet subalansuota artūrams :)))

 • Fredis*

  Kažkaip apsnūdusiai jūs čia komentuojate, man net ne Pikaso labiausiai patiko komentaras, o šis (vis dar kabo, neištrintas, alfa.lt – timtas portalas):

  t 2009-06-25 14:03

  Racas yra GRU agentas kodine pravarde „Kukutis“, tad ar verta stebetis, jog jis ramina, jog rusu bijot nereikia?

  Galima paklausti pono Artūro: – kaip jūs tapotre kukučiu, gal prisimenate aplinkybes (K.Prunskienė papasakojo atvirai L.Pangonytei kaip ji tapo „Šatrija“), jei jūs ne kukutis, tai kodėl? Juk verbavo. Darbas Aukščiausioje Taryboje Atkuriamąjame Seime su ponais Č.Stankevičiumi, V.Landsbergiu ir t.t..
  Laukiu atvirumo valandėlės, įsivaizduokite, kad aš Laima Pangonytė.

  • Rytis

   Nėra nuorodos, nerandu. Ar čia reik nuojoust?

  • Fredi, tamstai iki Laimos Pangonytės kaip R.Dagiui iki politiko… O jei labai įdomu – tai verbavo, bet gerokai anksčiau. Bet elgiausi pagal Lietuvos Respublikos įstatymus.

 • nerijus

  „Sąmokslo teorijoje“ A.R.
  Arnas, kai kalba pasisuko apie motinystės pašalpas, matėsi, pyktelėjo ir nebeleido A.R. pasisakyti, bet vėliau aprimo.

  Man sunku gražiai ir „saldžiai“ ( kaip romas, Valentinas, Arūnas ( beje, kur jie abu? ) ar Slyvanosis ) dėstyti mintis, bet su dauguma A.R. išsakytų minčių sutinku, bet yra vietų, kur galima padiskutuoti ( motinystės pašalpos, senieji politikai ).

 • Fredis*
  • Soolo

   Paskaitinėjau komentarus. Na ir kompanija ten renkasi, jergutėliau. Nedaug laiko skiriu internetui ir ne visus portalus lankau, tad alfa.lt likdavo nuošalyje. Bet atrodo, savo pasiekimais alfos komentatoriai perspjovė Delfi. Ar ten tik A. Račo straipsniai sutraukia tokią gausią skanduotojų „kagėbėėėė, kagėbėėėėė“ gvardiją?

 • Juozas

  Fredi, gal gali apšviesti kas yra „lupatologas“ ? Pastebėjau, kad toje Pikasų draugijoje dažnai pasitaiko šitas terminas, bet niekaip nesuprantu ką jis galėtų reikšti, o ten nedrįtu paklausti, kad neapsijuokčiau del tokio neišmanymo.

  • WU

   Kaip suprantu Politologas+R. Lopata=lopatalogas

   • Juozas

    Radau tokį politologą su google pagalba:
    „Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituo (TSPMI) vadovas prof. Raimundas Lopata“
    Kuo jis ten toks ypatingas ? Juk pilna visokių institutų. Pastarojo nesu girdėjęs anksčiau, daugiau reiškiasi ir dažnai nusišneka žmonės iš kažkokio Laisvos Rinkos Instituto.

    • Fredis*

     Lopata dalyvavo Pinskaus name paskiriant Kirkilą į Premjerus, tai tik viena mozikos dalelytė, paskutinis garsiai nuskambėjęs nuotykis – susitikimas su Valinsku „Medžiotojų užeigoje“ Baltupiuose.

     • WU

      Ir šiaip turi gražią pravardę „Prezidentūros kardinolas“, turbūt, dėl šiokių tokių asociacijų, su kardinolu Rišeljė.

     • Jonas Žvelgaitis

      Beje, Valinskui šis susitikimas, girdėjau, ne vienintelis.

 • Fredis*

  rašybos klaida, iš tikrųjų turėtų skambėti taip – lopatologas

 • Orka

  Dar yra toks Gediminas, gerai, kad čia neužklysta. :)

  • J. naivusis

   Tris kart per petį : tfu,tfu,tfu…

 • liuk

  O aš kažkodėl prisiminaiu a.a. Kernagio dainelės žodžius apie tai, kaip išskrido drambliai į pietus… Ir …Įlipo dvi silkės į obelį…
  Vienu žodžiu, ši aliuzija apie įkeltą karvę į gegutės lizdą – nieko naujo… Sakyčiau, seniau ar anksčiau kiekvienas durniuoja savaip. Tik niekas nesikeičia. Visada turėjom ir ateity tirėsim savo pikasus ir fredžius. O tu man patinki, Fredi. Toks be galo spalvingas. Panašu, kad gyvenime vis dar ieškai kažko. Jei ne spalvų, tai skonio:)

 • O aš maniau, kad Alfa. lt šis komentaras buvo atverstas į „staselizmą“ ir skirtas man. kaip dabar pasidalinsime?

  • Rytai, nes su manimi – su pikasu teks dalintis… O aš, tiesą pasakius, po tavuoju straipsniu to komentaro nebuvau matęs…:)