Skiriama Mykolui (Majauskui)

Vakar kai kuriose žiniasklaidos priemonėse pasirodė interviu su Mykolu Majausku.

Tame interviu premjero patarėjas aiškina, kad motinystės (tėvystės) pašalpų mažinimas yra „tikslingas žingsnis valdant finansų krizės bei ankstesnių vyriausybių išbalansuotą „Sodros“ biudžetą“.

Pritariu jums, gerbiamas Mykolai, visu 100 procentų, tačiau norėčiau paklausti:  o kur, tamsta, buvote anksčiau? Kodėl nepasakėte to viešai prieš pusę metų?

Ilgai galvojote?

Ar tamstai neleido to pasakyti ir paleido nuo pavadžio tik po to kai baigėsi visi rinkimai?

Ir koks, tamsta, po galais, esate patarėjas, jei savo nuomonę pareiškiate tik po to, kai sprendimai priimami „Sodros“ bankroto akivaizdoje?

O juk galėjote tą savo nuomonę (jei ją turėjote) pareikšti ir anksčiau.

Nelaukdamas, kol premjero atstovas spaudai paskambins visoms žiniasklaidos priemonėms siūlydamas ją išklausyti ir paplatinti…

Tada būtumėte panašus į patarėją.

O dabar esate tik pritarėjas…

(9 balsų, vidurkis: 2,56 iš 5)
Loading...
 • WU

  Tai, kad dabar patarėjų toks darbas, būti pritarėju. Politinio pasitikėjimo pareigūnas gi.. Negi, jis eis „į eterį“ ir kalbės prieš Kubilių. Jei išleisi tokią žinią, turbūt, būsi jau nebe patarėjas..

 • lv

  Tik šiaip jau, kaip neitin brandus pritarėjas, yra dar ir gerokai per prastas, nebrandus pasisakytojas: suka, bruka, bando kažką protingo pasakyti, bet gaunasi kažkas neitin protinga ir rišlu apie politinę ideologiją kaip reikia prižiūrėti pensininkus…
  Aš galbūt ir patikėčiau, kad šis patarėjas gali tikrai kompetetingai pakonsultuoti premjerą dėl paskolos iš TVF procedūrų, tačiau kaip leisti šiam jaunuoliui (kad ir gabiam) kalbėti (sakyčiau svaičioti) ir atstovauti premjerą/vyriausybę, many yra, švelniai tariant, NESUPRANTAMA.

  • erezijos

   Man labai patiko MM, vienam intervių vienas pusgalvis susireikšminęs žurnalistas suaugusiais į vieną antakiais prievartavo jį – kodėl negalima skolintis iš TVF. MM aiškino, kad reikalavimai-kriterijai yra dar yra be visų procentų. O tas žurnalistas tik tiesmukiškai – va procentai, o va (paskaičiavęs)100 mln sutaupom. Ir nei kaip ž. nesupranta, kad be kriterijų kuriuos, anot ž., Lietuva tenkina, yra dar pridedami reikalavimai. Ir MM labai subtiliai tiesiogiai tekstu neišsakydams, į tai nurodė. Ir po tų reikalavimų – (atlyginimų ir pensijų mažinimas, užsienio investicijoms kelio praplatinimas) vykdymo – socialinė katastrofa, kaip Jugoslavijoj. Toliau bankrotas ir visiškas Lietuvos išprievartavimas. Taigi, jei MM tą supranta – man jis geras politikas.

 • Jonas Žvelgaitis

  Gerb. Artūrai,
  štai dabar jis jau nebe patarėjas. Tai, kad jam leido taip pasisakyti viešai, vadinasi paaukojo. Ir Artūras vienas pirmųjų, tą kabliuką čiupusių. Žinoma, gali būti, kad jo kaip aukos nepakaks, tuomet suras kokį ministrą, o šitas patarėjas gal ir išsilaikys tarnyboje. Iki kito karto.

 • albinas

  Bernardinai, Nauseda. Artūrai ir apie tave ten raso.
  Atsiprasau kad ne itema, bet straipsniukas vertas butu tavo komentaru.

  • Albinai, ten apie save neradau. Tikriausiai kažkaip ne taip skaičiau. Tačiau radau apie G.Nausėdą…:)

 • Zita

  Norėčiau paklausti jūsų, Artūrai ( čia nepiktai), kodėl jeigu jau pritariate: „Pritariu jums, gerbiamas Mykolai, visu 100 procentų“, prie to užkabinate praeitį – tai kas buvo. Aš suprantu, kad buvo elgtasi negerai, buvo pridaryta klaidų tiek dirbant tiek ir nedirbant. Bet šiuo atveju įrašas paliko tokį įspūdį: „Šaunuolis Mykolai, protingai mąstai, bet man labiau patiktų jei tu sėdėtum savo … (ten kur prisidirbai/neprisidirbai)“.
  Dabartinė padėtis tiek Lietuvos, tiek pasaulio, reikalauja susikoncentruoti ir spręsti problemas, o ne tasyti nešvarius skalbinius. Jūsų pritarimas išsakytai minčiai skatintų veikti pagal tai. Nesiūlau pamiršti klaidų, bet padarytų klaidų pritempimas prie geru įdėjų nieko gero neduoda. Todėl siūlau didesnį dėmesį skirti tam kas vyksta šiandien: kaltinti ir skatinti už šios dienos darbus.

  • Zita visa galva protingesnė už tinklaraštininką. Pakalbėjai, Zita,kaip moralininis autoritetas, kaip H.Daktaras Kauno mafijozų sambūryje. Žemai lenkiuosi, taip trūksta išminties kai kam…

  • Miela Zita, jei Mykolas būtų pasakęs: „lapkričio mėnesį maniau, kad R.Dagys yra visiškai teisus, tačiau pasėdėjau, pagalvojau, paskaičiavau ir supratau, kad jo siūloma politika buvo neteisinga ir dabar noriu jums tai pasakyti“, sakyčiau – šaunuolis, Mykolai, pagaliau susivokei. Geriau vėliau nei niekada.

   Bet dabar Mykolas kalba lyg neprisimindamas, kad jau pusę metų sėdi A.Kubiliaus dešinėje. Sėdi žinodamas, kad R.Dagio politika yra nepamatuota, tačiau niekam apie tai nesako. Nes rinkimai…

   Dabartinė jo pozicija panaši į žmogaus, kuris mato, kaip kiekvieną vakarą vagis iš kaimyno sandėliuko neša uogienes ir policijai praneša tik tada, kai išsigąsta, kad uogienė pas kaimyną baigiasi, o jo sandėliukas tai šalia…

   • Zita

    Žinoma, Artūrai, aš pritariu jūsų mintims. Tačiau taip pat manau, kad jūs norit jog tai pasikeistų ir žmogus atsisėdęs į tam tikrą kėdę jaustų ir tam tikrą atsakomybę. Ne jis pirmas ir ne paskūtinis kuris neprisimena ką pridarė vakar. Politika jau tokia. O kas man nepatinka? O man nepatinka tai, kad būtent mes liekame kvailių vietoje, nes kovojame tų politikų praeityje į kurią jie jau seniai nusispjovė.
    Sakykit, ką keičia šitie jūsų klausimai: „o kur, tamsta, buvote anksčiau? Kodėl nepasakėte to viešai prieš pusę metų?“
    Ko tikitės gavęs atsakimus į šiuos klausimus? Kokia mums nauda iš to Mykolo ar dar kieno pasiteisinimų. Mane jau užkniso tie jų pasiteisinimai.
    Žinote, man labiau rūpi tai ką jis darys rytoj, kokių priemonių imsis, kur link rytoj pakryps jo mintys. Pendelio reikia, kad eitų dirbt, o ne kurybinius pasiteisinimų konkursus darytų.

    • Zita, iš esmės su jumis sutinku, tačiau žinant, ką žmogus darė vakar, galima prognozuoti, ką jis darys rytoj. Todėl nauda iš Mykolo atsakymų būtų labai didelė. Svarbu čia ne pasiteisinimas, o paaiškinimas.

     • Zita

      Kartais jų veiksmai ar neveikimai būna nepaaiškinami :)
      Aš vis tiek už pendelį ir į rytdieną :)

     • Leiskite paklausti: – kodėl pavardė parašyta skliausteliuose?
      Žmogus nevertas pavardės, juokingas vardas, patarinėja ne tam premjerui, žema Mykolo Majausko kvalifikacija?
      Pastebėjau, kad jau kai kam reikia atostogų, nes labai svyruoja nuotaikos – nuo ūmaus džiugių emocijų pliūpsnio iki pagiežingo gręžimo dantimis. Panaši antraštė buvo „Rusai puola“ už ką Pikasas alfoje.lt virtualiai ir išspardė užpakalį.

     • fredi, nusiramink, jau tuoj savaitgalis, galėsi kiek pailsėti ir dantimis nebegriežti. Ramybės tavo namams…

 • Ne ten mažina, kur reiktų. tik 4000 tėvų tai palies, o sutaupys žiauriai mažai. Kol normaliai per valdiškas įstaigas nepraeis su etatų atranka ir mažinimu tol nesutaupys ryškių pinigų.

 • Ysidor GB

  Ir vel puolami valdantieji, kad sodra drastiskais sprendimais gelbeja dabar, o ne pries rinkimus. Bet palaukite, mes ka, preziumuojame, kad rinkejai labai protingi ir ju tokie sprendimai butu nepaveike? O ko tada teveliai simtais renkasi su vezimeliais? Kodel prie panasiu i si straipsniu galime rasti tukstancius komentaru, reikalaujanciu nulinciuoti valdanciaja dauguma? Kad ir kaip ten butu, as valdanciuosius visiskai suprantu. Nori laimeti? Tylek subine suraukes, nes jei pasakysi tiesa, ka darysi – busi nusluotas. Politinis ekonominis isprusimas musu statistiniu lietuvaiciu yra labai zemas, tad nesitikekite, kad jums politikai nepopuliarius sprendimus anonsuos pries rinkimus. Ne del to, kad jie sukti savanaudziai. Del to, kad jus ju neisrinksite.
  Pripazinkim realybe.

  • Juozas

   Aš manau, kad žmonės yra pakankamai protingi, kad suprastų jog reikia taupyti. Pritarimą gauti labai nesunku, tereikia jo paprašyti, sakyti tiesą ir solidarumą demonstruoti savo pavyzdiu. Atrodo labai elementaru, bet pasirodo, kad arogancija neleidžia prašyti, baimė del kėdės Europarlamente trukdo pasakyti teisą, o pižoniški įpročiai verčia pirktis rankines. Šita Vyriasuybė sužlugdė savo programą ir sukėlė socialinę įtampą neatlikusi trijų elementarių dalykų. Dabar matyt liko tik mušti demonstantus lazdomis, nes jų turi atsirasti provokuojant su tokia apgailėtina politika.

   • romas

    Juozai, negražu taip nematyti pasikeitimų į gerą. Pažiūrėkit kokie buvo seimo narių ir ministrų priedai prieš tai buvusios valdžios. O svarbiausia, kad už juos nereikėjo atsiskaityti. Jie juos gaudavo ir naudojo kaip patinka. Dabartinė valdžia priedus sumažino, o duomenis apie pirkinius padarė viešus, kad Jūs, Juozai, galėtumėt matyti, kur yra leidžiami mokesčių mokėtojų pinigai ir, esant reikalui, piktintis. Tame ir paradoksas, kad, pradėjus viską viešinti, išlenda visas purvas. Niekas ir nesako, kad visi dabartinėje valdžioje yra šventi, bet vykdoma politika ir leidžia pamatyti nenorinčius keistis.

    • vasia

     romai, tu kazka maisai priedus su koncialerinem islaidom…

     • romas

      Čia turiu omenyje ne priedus prie algos, kurie ir yra alga, o tuos priedus kurie nėra alga. Jie yra skirti dengti materialines išlaidas, susijusias su pareigomis. Tos išlaidos yra vadinamos reprezentacinės, kanceliarinės ir gal dar kaip nors. Tai štai, iki šios valdžios niekas už tas išlaidas neatsiskaitinėjo ir imdavo kaip priedą prie algos. Dabar reikia pagrįsti,o likutis lieka valstybės kasoje, jau nekalbant, kad limitas yra stipriai apkirptas.

    • Juozas

     Keistis jau vėlu, pasikeisti reikėjo dar prieš tokios politikos vykdymą, pradėjus vykdyti nebėra prasmės ieškoti pritarimo, nes politika jau sukompromituota. Jeigu premjeras elgtusi principingai, tai gal dar ir galėtų atgauti pasitikėjimą, pavyzdžiui išmesti poną Dagį vyriausybės, kuris ten vykdo savo politiką, bet ponas Kubilius elgiasi kaip kažkoks bičiulis ir šitaip tikrai nieko nebeatgaus. Kogero nesu vienitelis nusivylęs tos programos vykdymu, nors iš principo su ta programa sutinku.

     • romas

      Tai negi žulikus atgal į valdžią reikia grąžinti?

    • vasia

     Metu citata: „Čia turiu omenyje ne priedus prie algos, kurie ir yra alga, o tuos priedus kurie nėra alga.“ — Romas

     • romas

      Vasia, jei yra pareiginis priedas numatytas norminiais teisės aktais, tai jis ir yra alga. Kitaip sakant alga susidaro iš bazinės algos ir priedo, bet vistiek yra viena alga nuo kurios sumokami vis mokesčiai. Lietuvių kalbos žodynas nurodo, kad žodis priedas reiškia pridėtinį, papildomą dalyką. Todėl, jei seimo narys arba ministras gauna kažkokį papildomą dalyką be algos, kabineto, vietos seimo salėje ir pan. tą dalyką galiu vadinti priedu. Kalbant lietuviškai, aš nenusišneku, kaip gali pačiam pasirodyti. Ir tikrai, ne visi priedai yra alga.

     • vasia

      romai,

      o tu priedu nepainiok su darbo vieta… juk taksistui taxi ne priedas algos, o tik darbo priemone… kaip ir rasomnasis stalas jo namo nisinesi ir i skarndi neisidesi…

 • romas

  Kubilius irgi dažnai žino, kad reikia daryti žymiai radikaliau, bet taip pat žino, kad jis yra politikas. Valstybė nėra UAB, kur sprendimus priima vadovaudamiesi ekonomine logika. Politikams taip neišeina, nes gali prarasti valdžią ir svertus iš viso norimą politiką vykdyti.
  Patarėjo funkcija yra patarti vadovui. Niekas negali pasakyti, kokius patarimus jis dalino prieš pusę metų. Manau, kad viešai pasisakyti vyriausybės politikos klausimais jis gali tik su vadovo žinia, o nuomonė turi atitikti vyriausybės politiką, nebent jis ruošiasi išeiti iš darbo.

  • Juozas

   Politikas turi būti pasiruošęs prarasti valdžią kiekvieną dieną. Matau, kad taip pripratote prei melavimo politikoje, kad tai jau net atrodo kaip būtinas dalykas. Reikėjo tuos planus paskelbti kai buvo tvirtinama programa, o ne slėpti iki Prezidento ir Euraparlamento rinkimų. Jeigu banysite ginti tokius veiksmus ir sakyti, kad tokie ekonomikos pokyčiai buvo nenumatyti, tai reiškia, kad nebuvo jokio plano, sakė, kad planas yra, reiškia, kad melavo visais atvejais.

   • romas

    Juozai, bet jei pvz. Jūs užsiimate valstybei nenaudingu verslu, o koks nors Petras labai naudingu (kokiais lazeriais). Ar tas reiškia, kad reikia žiūrėti į ilgalaikius šalies tikslus ir Petro verslą finansuoti Juozo verslo sąskaita, kol Juozas pats nuspręs užsiimti pažangiom technologojomis arba mirs kaip verslininkas? Politika nėra skirta tik abstrakčiam tikslui įgyvendinti kažkada ateityje, o politikai priversti reaguoti į šios dienos aplinkybes.

    • Juozas

     Aš nekalbu kas yra svarbiau: ilgalaikiai, ar trumpalaikiai tikslai susitaikyčiau su viskuo, ką nuspręstume per rinkimus, tiesiog nesu patenkintas, kad tie tikslai yra paslaptis iki rinkimų ir tai reiškia, kad rinkėjams buvo atimta teisė padaryti informuotus sprendimus.

     • romas

      Juozai, jei žmonės, tarp kurių yra ir ekspertų, matė, kad valdžia specialiai netaupo iki rinkimų, kodėl tai nepasidarė vieša laiku? O iš kitos pusės žiūrint, taupymą reikia pasveikinti, jei jis yra būtinas. Nesu prieš kritiką, bet pačio pozicijoje kritikos nematau. Jums netinka valdžia iš principo, o ne dėl sprendimų.

 • kirvis

  to Ysidor GB

  taip ir gaunasi kad viena kalba pries rinkimus,o daro viska priesingai.nu ir ka turim?pensininku ir degeneratu valdzia.su kiekvienais rinkimais zmoniu i rinkimus ateina vis maziau ir maziau,ka tai sako?kad zmones jau vemt vercia nuo to pastovaus melo ir jie pastoviai iesko nauju mesiju.vienas kartas nemeluos,ir i valdzia ateis tikras diktatorius kuris bent minimaliai dirbs zmoniu labui ir bus atviras su tauta

  • romas

   Kirvi, tauta verta tos valdžios, kurios nusipelno. Aš manau, kad ateina vis mažiau ir ateina sąmoningiausi. Kai ateis visai mažai, pradės vykti teigiami pasikeitimai, nes tauta be demokratinės patirties nemokėjo pasirinkti ir išrinkdavo daug plepių bei sukčių. Sąmoningesnis ir protingesnis elektoratas išrinks tai, ko Lietuvai reikia iš tiesų.

   • Juozas

    Šiuo atveju negalima teigti, kad tauta kalta del pasirinkimo, nebuvo galimybės pasirinkti, nes būsimi sprendimai buvo nuslėpti ir pritarimo negavo, o pažadai nevykdomi. Todėl tauta turėtų rinktis išnaujo, kol išrinks tuos, kurie vykdys pažadus ir nedarys neprognozuojamų sprendimų. Politkai sulaužę pažadus yra nelegalai savo postuose. Kubilius yra nelegalas, nes atsisakė savo prioriteto del kovos su kuropcija, aš savo balsą atidaviau pasitikėdamas tuo pažadu. Tas balsas buvo gautas apgaulės būdu. Ar manai, kad aš dabar kaltas del to, kad tas pažadas nevykdomas ?

    • romas

     Juozai, lažinčiausi, jei tas būtų įmanoma, kad už TS -LKD nebalsavot.

     • Juozas

      Balsavau už juos, nes jie buvo vienitelai turėjo programą, kurios dabar nevykdo. Anksčiau balsuodavau už liberalus, nes naiviai tikėjau, kad jie yra tie kuo vadinasi. Dabar vėl esu tarp naivuolių. Ar tikrai manote, kad aš pats esu durnas, nes pasitikiu politikais, gal protingesni yra tie, kurie visai nebalsuoja ?

    • Juozas

     romai, nesuprantu apie kokią sprendimų kritiką galima kalbėti ir kokios kritikos iš manęs tikitės, kai tie sprendimai net nėra teisėti, pavyzdžiui del įmokų į pensinius fondsu ir motinystės pašalpų. Prieš darant tokius sprendimus reikai keisti konstituciją, precedentas yra anksčiau buvęs dirbančių pensinikų išmokų nusavinimas.
     http://kauno.diena.lt/dienrastis/kita/apkarpant-dirbanciu-pensininku-pensijas-pazeista-konstitucija-4094
     Todėl nėra prasmės čia kažką net kritikuoti ir aiškintis kiek ten reikia kirpti ir kam reikia kirpti. Įstatyme aiškai yra parašyta, kad susidarius tokioms aplinkybėms, kai Valstybė nebegali vykdyti savo įsipareigojimų yra devalvuojamas litas.

     • romas

      Juozai, devalvacija yra tas pats kirpimas, tik kitokiu būdu. Manau, kad davalvacija yra žymiai nesąžiningesnis būdas, nes yra kerpama iš taupiųjų ir naiviai pasitikėjusių nacionaline valiuta. Valdžia kirpdama ten, kur iki šiol išlaidavo, elgiasi padoriau. Valstybei negalint vykdyti visų įsipareigojimų, galima mažinti įsipareigojimus. Lito patikimumo įstatymas sako taip:
      „Tik esant nepaprastoms aplinkybėms, kai nustatyto lito kurso tolesnis išlaikymas žlugdytų nacionalinės ekonomikos stabilumą, Lietuvos bankas, suderinęs su Lietuvos Respublikos Vyriausybe, gali keisti bazinę valiutą ir (ar) oficialų lito kursą.“

 • vasia

  Matyt ponas Kubilius jau pradeda dirbti ant retingu, pasiunte vietoj saves i spauda Mykoliuka pasakyt blogos zinios… cia ne pritarejas, o mirties ir bado pensisnnikamas ruporas!

 • inf

  Spėju, kad jaunasis premjero padėjėjas tokią nuomonę turėjo visada. Tik dabar buvo leista jam pasisakyti, nes jo „priešininkų“ linija pralaimėjo.

 • Linas

  to Ysidor GB.Na,niekas gi neprašo,kad prieš rinkimus partija,norinti laimėti(o to norėti privalo visos partijos),pradėtų gąsdinti elektoratą,kaip ji po rinkimų viską užrauks,nupjaus ar sumažins.Ne idiotai esame,suprantame.Bet rinkimai jau seniai pasibaigė.Tai kodėl reikėjo laukt virš pusės metų to,kas bandoma daryti dabar?Kam buvo reikalinga ta pauzė,tegul Majauskas,Gajauskas ar koks Chomentauskas paaiškina.Nes dabar nebeaišku,ar pas mus tikrai valdžioje tokie debilai,kurie nieko nesupranta,ar čia egzistuoja kažkoks superslaptas išskaičiavimas tempti gumą,kurio tokie tipažai kaip aš,nesupranta.Ar p.Kubilius iš tikrųjų 2008m.gale manė,kad krizė užtruks ne ilgiau kaip pusmetį,o po vėl žaliuosime?Tada – jau tragedija.

 • Linui,
  dabartinė situacija yra tokia, kad jūsų lūkesčiai gauti didžiausias pasulyje išmokas, ilgiausiai būtį tėvystėje, motinystėje tolygu tikėtis, kad G.Dilys ir G.Petrikas indėlininkams iš Sekundės ir EBSW holdingo grąžins indėlius su palūkanomis, tikrai gal visi paskaitykite Gitaną Nausėdą bernardinuose.lt, pasimelskite, praplėskite akiratį, susikaupkite, bus daugiau naudos.

  • vasia

   Frefi*,
   „kad jūsų lūkesčiai gauti didžiausias pasulyje išmokas, ilgiausiai būtį tėvystėje, motinystėje tolygu tikėtis, kad G.Dilys ir G.Petrikas indėlininkams iš Sekundės ir EBSW holdingo grąžins indėlius su palūkanomis“.,,,,,,
   Taip, galetum perfrazuoti “ seimunu lūkesčiai gauti didžiausias pasulyje priedus ir konceliarinius priedus pirkti BMV 5 klases dzipams tolygu … galas citatos tas pat“

 • nerijus

  „Eika“ gavo kreditavimą, baikti statinį Klaipėdos mieste:

  http://www.balsas.lt/naujiena/297594/eika-gavo-12-8-mln-litu-kredita/rubrika:naujienos-verslas-lietuvosverslas

  Ar šis kreditavimas nsusijęs su tuom, kad Kubiliaus patarėju dirba R. Dargis?

 • Ramute

  Mielieji, be reikalo ginčijamės. Pernai gruodį buvo vienokia ekonominė situacija, dabar žiauriai pablogėjus visam pasauly… Ir negimė kol kas joks visąžinys , kad nuspėtų į priekį kokių drastiškų priemonių dar prireiks !

  • mdxacuk

   Labai teisingai. Aš jau rašiau, kad spalio mėnesį Vyriausybės buvo suplanuotas SODROS biudžetas apie 13 mlrd. (pagal pajamas 17 proc. didesnis, negu ankstesniais metais!!!!!!), o gruodį patvirtintas dar milijardu didesnis – virš 14 mlrd (25 proc. didesnis). Ar ne beprotnamis, jūs man pasakykit? Ekonomika smunka penktadaliu, o SODRA pučiasi. Kiek suprantu, tie skaičiai ir dabar tebestovi. Jau planuojamas 1,5 mlrd. deficitas, bet kažin ar čia jau pabaiga. Jei p. Račas įsivaizduoja, kad kažkas gali tokiom sąlygom ką nors suplanuoti, tai pats laikas planuoti pensijų karpymus mažiausiai 20 proc. Manau tauta su džiaugsmu pritars. Bet karpyti reikia viską. Per 3-4 metus SODROS administravimo išlaidos išaugo 1,5 karto iki beveik 300 mln. Kodėl? negi padaugėjo pensininkų? Rėžt per pusę, o kam nepatinka, tegu pasiieško geriau. Ekonomija bus tokia pati, kaip iš motinystės pašalpų.

 • inf

  ->nerijui

  O ką, paskolai duota vyriausybės garantija? (Nors turbūt reikėtų rašyti „karantija“)

 • Linas

  Fredi*,kam čia reikia susikaupt?Neturiu jokių lūkesčių būti nei tėvystėje nei motinystėje.Arba Jūs nieko nesupratot,ką aš rašiau arba nuo ryto maišot įvairius gėrimus ir jaukiasi smegeninė.Dar kartą paskaitykit,kas mano parašyta,o tada jau kreipkitės į nausėdas,bernardinus pagalbos,galiu dar pasiūlyti Peškaitį,Saulaitį ar kokį kitą,kad padėtų.Jei padės,manau,visiems bus daugiau naudos.

 • hmm

  Gyvena seima, uzdirba x pinigu per menesi. Is tu uzdirbtu x pinigu, y isleidzia pragyvenimui, o z – taupymui. Taigi siuo momentu x = y + z. Gyvena sau graziai ir nusprendzia pasigimdyti vaikeli. Pasidomi, kokios papildomos islaidos atsiras, kokiu reikia investiciju (lovyte, kedute, rubeliai). Viskas ok, tarkim jos nera labai dideles ir galima padaryti is sutaupytu, pamazinti savo vartojima ir to sumazinimo suma pirkti maista kudikiu ir t.t. Viskas grazu. Valstybe pirmus metus kompensuoja 100 proc. motinos atlyginimo, reiskia seimos pajamos islieka nepakitusios – tas pats x.
  Kas atsitinka, jei nustatytos lubos yra mazesnes, nei motinos gautas uzdarbis? Ogi naudamas z buferis (kiek jo buvo sukaupta). toliau viskas paprasta – skaiciuoji kiek jo sukaupei ir kiek ilgai su juo „pratempsi“. Jei matai kad neistempsi iki tarkim 1.5 metuku (tik nuo tokio amziaus priima i darzelius, o aukles yra gan brangus malonumas), rimtai pasvarstai ar gali gimdyti ta vaika?

  Aisku yra kita alternatyva – gimdyti ir bandyti isgyventi, bet tikrai manau, kad „finansai“ tokiu atveju taps viena svarbiausiu o gal net ir svarbesne tema seimoje, nei pats vaikas. Tai ar tai bus „sveika“ seima?

  Reiktu platesnio, kompleksisko poziurio i seima. Todel posakius as uz mazinima, teisingai vertinciau labai rezervuotai.

 • KK

  Tikiuosi, kad kritika padeda rašyti geriau.

  Šiam dienoraščio įrašui skiriu minusą už kompetenciją – politinę, organizacinę, žiniasklaidos profesionalo, galų gale psichologinę.

  • Jonas III

   Nemanau, kad šis įrašas neatspindėtų dabartinės vyriausybės veiklos stiliaus. Dar priešrinkiminių laidų metu Kubilius per pusvalandį sugebėdavo kokių 10-15 kartų pasakyti, kad jiems vadovaujant bus vykdomos permainos, bet konkrečiai nė vienos nepaminėdavo.
   Pradėjus dirbti šis bei tas išryškėjo – mokesčių reforma, taupymas, krikščioniškos šeimos koncepcijos įgyvendinimas (kas dar?). Bet susidaro toks įspūdis, kad dirbama visai nepasirengus, neapgalvotai. Paprasčiausiai džiazuojama, gal būt ir išlaikant savąjį stilių.
   Iš pradžių padaroma, o poto bandoma įtikinti (ir įsitikinti) veiksmo reikalingumu. Bet gi pigiau ir veiksmingiau būtų, jei pirma būtų afišuojamos konkrečios mintys (ne abstrakčios permainų idėjos) ir tik po to, nesigėdinant atsižvelgti į visuomenės nuomonę imamasi konkrečių veiksmų.

 • Pingback: Blogorama #624()

 • voraratis

  Tai premjerui patarėjas, o tau račai – berniukas iš tv, kažkas iš jų, kurs kartais pakalba vietoj premjero.

 • tačiau kodėl niekas nekalba, kad jie patys ir inicijavo būdami opozicijoje tas socialines visuomenės geroves prieš keletą metų?

  Ir kiekvienąkart, man jau darosi vis neįdomiau ką nors iš politikų komentuoti, nes manau, jau daug kas buvo pasakyta, tačiau pagal tuos žodžius mažai kas padaryta arba padaryta kitaip.

 • Pingback: Common sense » Google atmintis geresnė nei politikų()