Citata #230 Pink City apie skirtingus žmones

Kai kurie žmonės atrodo gražūs tik kai pamatai juos iš labai arti. Kai kurie žmonės pykina, geriant su jais arbatą.

Pink City

(8 balsų, vidurkis: 3,25 iš 5)
Loading...
 • A.G.

  Tai tik patvirtina mano nuosavą teoriją, kad žmogus skirtingas iš įvairių distancijų (artimos, vidutinės, tolimos).
  O jei iš visų yra nuostabus – ferari.
  Antroji pusė – pakanka, kad tik iš artimos (dvasine prasme sakau).
  Politikai – būtina… iš tolimos. Kitaip – nieko neišeis. Iš kitų, kartasi būna, kartais ne.
  Tai labai įdomu. Visą mokslą galima būtų išdėstyti.

 • po ilgesnės pertraukos pagaliau įdomesnė tema, kuria galės pasireikšti daugelis neturinčių specifinių, specialių žinių.
  Negražių, ar juo labiau žmonių, kuriuos pamačius pykintų, nėra. Net ir pamačius kokį nors apsivėmųsį Mykoliuką Beraštį.
  Yra pasiklydę, susipainioję žmonės, kurių charaktrerio bruožus lemia įvairios silpnybės, tačiau jie nėra atstumiantys (visi žmonės – Dievo kūriniai), jiems paprasčiausiai reikia padėti (o politiką pasodinti už grotų prieš tai Seime surengus apkaltą).

 • Šiuo konkrečiu atveju, kuris yra cituojamas, turėjau omeny grynai fizinius dalykus; viena garsi dainininkė per TV ir internetą atrodė nelabai malonios išvaizdos, bet netyčiom susidūrus su ja vos ne kaktomušom, pasirodė visai simpatiška. O kita mergina, su kuria kaip tyčia tą pačią dieną turėjau gerti arbatą, prisiekiu, buvo tokio atstumiančio veidelio, kad pyragaičių negalėjau valgyti, nes staiga dingo apetitas… Gal žiauru, bet kartais taip būna.
  Paprieštaraučiau anksčiau komentavusiam A.G., kad antrajai pusei pakanka būti tik dvasiškai gražia. Šiais laikais, kai net automobilis, telefonas, galų gale sofa turi būti graži, kad maloniai jaustumėmės, kaip galim numoti ranka į tokio svarbaus žmogaus išorę? Tuomet ir būsimų vaikų išvaizda nerūpi? Taip, meilės vaikams neįtakoja, bet juk aišku, kad visi nori, jog jų vaikai būtų gražūs!
  Na, o Fredžiui* tai jau tikrai visaip kaip prieštarauju. Žmonės būna protingi ir kvailiai, turtingi ir vargšai, kaip taip galima aklai tvirtinti, kad negražių nebūna? Jau atsiprašau…

  • Marius M

   kiekvieno valioje pasirinkti katroje vietoje grožio požymių ieškoti…

  • A.G.

   Tą pastraipą gal ne visai aiškiai parašiau, žinoma.
   Turiu omenyje, kad antroji pusė nebūtinai turi sugebėti, kaip pavyzdžiui Fidelis Kastro, pusę dienos trunkančia kalba be žado išlaikyti publiką aikštėje, – pakanka, kad būtų nuostabi iš artimos distancijos. O skliausteliuose tik pabrėžiau, kad tai sakydamas turiu omenyje ne kitką, o dvasinę, psichologinę plotmę.
   Nes kalbėdamas apie tolimą distanciją turėjau omenyje būtent tą psichologinę pusę (kuri vėl nebūna vienareikšmė… čia kaip ir teisybės kreivės brėžiamas – beraštis gali pasitenkinti ją brėždamas tarp dviejų taškų, o labiau išprususiam – jau reikės daug tų taškų, kai kuriems ir viso miško tų taškų reikės, norint nubrėžti tą teisybės kreivę).
   O tas minias hipnotizuoti sugebantis žmogus iš arti gali būti visiška pabaisa (vėl kalbu psichologine, ne fizine prasme). Gali būti ir kitaip – kaip sakiau gali būti net ferari.
   O apie fizinį grožį čia nebuvo kalbos.
   Toje plotmėje net kalbėti nebuvo verta.
   Kaip sakydavo – sugrįžusį vaiką iš kariuomenės gali sužavėti ir dažytą paleistuvė.
   Čia atskira tema.
   Paprastai žmogus suvokia viską kartu – tačiau skirtingoje brandoje, labai skirtingai.
   O ta branda yra labai skirtinga skirtingose visuomenėse, skirtinguose jos sluoksniuose, skirtinguose aplamai visuomenės išsivystymo amžiuose… kaip sakoma, kuo visuomenė arčiau pasaulio pabaigos, tuo ji toliau yra nuo riterių laikų (kuriuose, deja riterių buvo ne tiek daug – dauguma monstrai, pagal šios dienos matavimus… vėl ne fizine prasme… kaip matau tai reikia pabrėžti kai kurioms personoms…).

  • Hm… Pink City, bijočiau su tavim prie vieno stalo sėdėti… Dar, gink Dieve, žmogui apetitą sugadinčiau…:)

  • bang

   Įrašas pretendavo į gilią prasmę, bet pasirodė eiline banalybe – kaip automobilis, telefonas, galų gale sofa.
   Sekantis blogo įrašas apie pastarųjų pakankamą (kad apetitas pyragaičiams nedingtų) grožį ir galėtų būti :)

   • Regis

    Nieko asmeniško Pink City, Bang, o kur tuose žodžiuose galima įžiūrėti pretendavimą į gilią prasmę?

    • bang

     „kur tuose žodžiuose galima įžiūrėti“ – tiesą sakant – spėjau. O tu manai, kad čia tiesiog A.R. negiliam teiginukui, kad „ne viskas yra gražu“, įrašą skyrė ? Na jei taip, galim sulaukti įrašo kad kai kurie žmonės gražesni iš užpakalio (nugaros) ar kad kai kurie nervina geriant su jais alų. Arba apie apetito negadinančią sofą.

     • Regis

      Bijau, kad mes abu sulauksim įrašo, kad kai kurie žmonės tokie gražūs kai jie tyli ir nieko nesako.. Tiksliau nebijau :) tiesiog nujaučiu.

   • bang, imtumėtė vieną kartą ir parašytumėte ką nors ne banalaus. O tai jau banaliai kartojatės…:0

    • bang

     Mano komentaras buvo apie tai, kad sąžiningai suklydote (tikiuosi) dėl citatos prasmės. Citatos autorė gi nuleido ant žemės, dėl ko šis įrašas jūsų bloge tapo visišikai beprasmis.

     • O kad keli atsitiktiniai į galvą šovę sakiniai gali būti suprantami gilesne, platesne ir perkeltine prasme, tai gali.
      Tai aš irgi bandau atrasti tą prasmę, bet, pasirodo, jos ir nėra, o kažkas įžvelgia :)
      Beje, Pink City, mes nesame pikti, o, greičiausiai, pernelyg kritiški :)

     • bang, jei atvirai tai tamsta vis labiau ir labiau užknisi. O šiaip tai, tai labai jau kultūringai išsireiškus, ne tamstos reikalas ir ne tamstos komptencija spręsti, kurie įrašai šiame bloge turi prasmę, o kurie yra beprasmiai. Nepatinka – staltiesėle kelias ieškoti prasmės kitose vietose.

     • bang

      OK. Taip ir padarysiu.

     • nerijus

      šiandien bang piktas…

     • nerijus

      Dedu, tamsta bang minusą…
      Mna, kaip ir tamstai, šiandien prasta nuotaika, bet…Ką padarysi, yra, kaip yra.
      Nesikarščiuok ir neskubėk su pareiškimais, paskui teks gailėtis.

    • bang

     Nerijau, nebe pirmą kartą iš A.R. girdžiu, kad jį užknisu. Bet to, vis labiau (užknisu). Subjektyvus pasakymas „užknisi“ ištartas užknisamo asmens yra objektyvus faktas, be to, trečiųjų asmenų negali būti objektyviai nenuginčytas. Taigi tokie A.R. asmeniškumai, oj, argumentacija į mano pasamprotavimus yra iš principo neatremiama. Šis faktas (kaip kažkas čia sakė) mano teisininko sąmonėje matyt kažką užtrumpina. Trumpai tariant – užknisa mane :) Aš tai pakentėčiau, bet kitų komentatorių atžvilgiu būtų nesąžininga toliau rizikuoti maestro nuotaika.
     P. S. Nebesakyk daugiau nieko. Aš juk ne geležinis, galiu ir apsiverkti :#

     • Regis

      Galiu tik pasakyt (iš šono stebint), kad akivaizdžiai vienas kito nemėgstat.. Ne tu toks vienintelis Bang.. Tačiau ko gero vienintelis kuris taip atkakliai sieki A. Račo dėmesio ir taip jautriai reaguoji į jo pastabas (kai sulauki to dėmesio). O patikėk užknisti tai tikrai gali, pats turėtum savo tinklaraštį ir kasdien prie savo komentarų (įrašų) rastum to paties piliečio priekabius komentarus manau tave tas užknistu..

      p.s. suprantu turi teisinį išsilavinimą ir gali laisvai komentarus ar įrašus vertinti iš teisinės pusės. Tačiau suprask, kad ne visi turi tą teisinį išsilavinimą ir sugeba (žino, moka) kaip išsireikšti teisiškai tvarkingai. Bet mes visi lygūs ir turim teisę į savo nuomonę ar ne? Ir kuo mes labiau skiriamės pagal savo išsilavinimą, amžių, gyvenimo patirtį ir t.t. tuo mes skirtingomis savo nuomonėmis (argumentuotomis) labiau praturtinam diskusiją, parodom įmanomas pozicijas iš įvairiausių kampų.

      p.p.s. nežinau kas tau paskutiniu metu įkando, ar tik gerb. Artūras, ar dar kas nors, tačiau tau ir tik tau geriau žinoti kaip elgtis. Galiu tik patart nesivadovaut karšta galva. Beje aš asmeniškai tikrai laukiu tavo komentarų, man jie įdomūs.

   • Tiesiog Artūras banaliame ir visiškai nereikšmingame PinkCity pasakyme atrado gilesnį semantinį klodą ir jį pateikė. Citata pradėjo gyventi savo gyvenimą ir nereikia priekaištauti originaliam autoriui, kad ji nepakankamai gili.
    Teksto dvilypiškumo pavyzdys yra viena ištrauka iš Anzelmo Matučio eilėraščio vaikams, kurią aš paskelbiau Ligitos bloge, kuri, jei skaitoma kaip vaikiškas eilėraštis yra OK, jei skaitoma kaip suaugusių kūrinys yra ne visai OK. Ligita negailestingai išcenzūravo ištrauką, tuo suduodama negailestingą smūgį Lietuvos poezijai. :)

    • Valentinai, Ligita prašė perduoti, kad patikrintum ar tikrai ji išcenzūravo tą ištrauką…=)

  • Juozas

   Jeigu prašote patarimo kaip atsikratyti šio komplekso dėl išvaizdos, tai patarčiau pabandyti daugiau dėmesio skirti reikalo esmei, kai einate į susitikimus, tuomet labiau pastebėsite dalykines žmogaus savybes. Dėl merginų ir pasimatymų sunku kažką patarti, čia labai asmeniška ir geriau elgtis kaip liepia širdis ir jausmais dalintis tik su savo išrinktąja, o ne su Raču ir jo blogo komentatoriais.

 • Žmones valdo stereotipai… Beprasmė mintis ir diskusija. Juk visi gerai žinome, kad diskusijos apie skonį ir apie grožį yra beprasmės, nes visi tuos dalykus supranta individualiai ir skirtingai.

 • Simai, kodėl manai turįs teisę nuspręsti, kas yra beprasmiška, o kas prasminga?
  Aš jokiu būdu nesiginčiju, kad vienas ar kitas dalykas yra gražus arba ne, žinoma, kad skonio reikalas, man tiesiog atrodo absurdiška kalbant apie fizinę išvaizdą teigti, kad negražių žmonių nėra!

  • Na, tai sakau ne aš… Net didieji pasaulio filosofai nėra atsakę į šiuos klausimus… Ir nesprendžiu už Tave kas Tau turi būti gražus, o kas ne. Tiesiog pvz. man (nesvarbu kam) analogiškas žmogus bus gražus, o bet koks mano ir Tavo ginčas taptų beprasmis apie grožio (negrožio) suvokimą, nes mes juos tiesiog suvokiame skirtingai (universalaus grožio apibrėžimo, deja, nėra…). Vadinasi šiuo klausimu turime skirtingus stereotipus :) Каждый по-своему прав, а по-моему – нет :):)

   • Beje, kiekvienas prasmę atranda skirtinguose dalykuose, skirtinguose gyvenimo ir pažinimo etapuose. Vieni mano, kad atrado kažką naujo, kiti, tuo tarpu, pradeda manyti, kad jų „atradimas“ suteikia išskirtines teises į „aukštesnę prasmę“ ir „ypatingą“ tos prasmės išaiškinimą. Yra trečias tipas žmonių, kurie visada tarp eilučių įskaito „prasmę“ kurios visiškai nėra… Įvairiai žmonės supranta esmę dėl įvairių, skirtingų stereotipų ir įvairiai tai skleidžia internete.
    Nieko neturiu prieš blog’o įrašą. Bet tolesni komentarai ir diskusijos tik sukiršins visus. Jau rašiau kodėl. Kažkam įrašas įspudžio nepadrė ir tai yra normalu. Dėl to varyti ką nors iš blog’o (kaip bang) nebūtina, nes mes šį blogą dėl to ir skaitome, nes patinka :) Tik ne visiems „suėjo“ šis įrašas. Ir tai normalu. Visiems gi neįtiksi :)

    Man asmeniškai, vis dėl to, įdomu būtų sužinoti ką Artūras ten ižvelgė, kad baigtusi visos beprasmės interpretacijos. Nes, nuoširdžiai sakau, aš nesupratau… :(

  • WU

   Gavai minusus po komentaru nuo negražių žmonių :)

  • romas

   Geros veido ir kūno proporcijos byloja apie gerą reprodukcinę sveikatą. Susipažinus arčiau, turi reikšmės kūno skysčių kvapas, kuris taip pat byloja apie sveikatą ir genetinį suderinamumą. Pabendravus, gali atsirasti papildomi privalumai/trūkumai reprodukcijai – protas. Tas pats žmogus sendamas blogina savo proporcijas ir blogina savo reprodukcines galimybes. Žmogaus grožis yra susijęs su simetrija ir proporcijomis. Nukrypimai nuo simetrijos ir proporcijų reiškia tam tikrus genetinius nukrypimus. Tikrą grožį mato ir kūdikiai, nes savybė atskirti su kuo verta poruotis yra įgimta.

   • Ne ypač humanistinis požiūris :)

   • Regis

    hmmm… girdėjau, kad ieškoma būtent genetinių išskirtinumų.. Beje reprodukcija tai reprodukcija, bet pagalvoti reikia ir apie bendravimą.
    O juk pvz. rankų grožis tai nebūtinai dailūs pirštai ar nagai, o švelnus apkabinimas, arba graži šypsena tai nebūtinai sniego baltumo dantys ar gražios lūpos, o nuoširdūs gražūs žodžiai pasakyti su ta pačia šypsena.

   • Musė

    Šakės, Romo požiūris toooooks romantiškas!

    Pasakykite man prašau, kaip galima skaityti blog’ą pavadinimu Pink City, jei nesi barbė ir tau ne 16?

    • WU

     Man irgi kilo klausimas, kaip Artūras rado tą blogą.. Aišku viena – padaryta nebloga reklama..

    • Muse, vieniems patinka R.Dagys su savo „šeimos politika, kitiems – R.Vilkaitis su nauju kostiumu, tretiems A.Valinskas su aukščiausia žmona, o atsiranda ir tokių kurie skaito Pink City. Juk ne viskas priklauso nuo pavadinimo, posto ar titulo…

     • Smilga

      Dar kitiems patinka retkarčiais pasiskaitinėti mintis tokių kaip pvz. Aurelijaus, Troy’aus (ačiū už nuorodas į jų tinklaraščius), bet „rūžavų pūstų sijonėlių“ „filosofija“, toks požiūris į žmones, kažkaip nesužavėjo, atsiprašau.

    • Blogas pavadinimu PinkCity randamas adresu http://www.pinkcity.lt, metų man daugiau nei 16, o barbiškumas vėl labai subjektyvus dalykas, tai jau čia leisiu patiems nuspręsti, kad paskui ginčydami neužmėtytumėt akmenim.

 • Jonas

  Gerbiama PinkCity, na yra negražių žmonių, yra. Dabar dar yra apie ką ginčytis? Kaip ir gražių, vidutiniškų, protingų, nelabai ir t.t. ir t.t. Žinot, man truputį užkliuvo kitas dalykas. Sugėrėte arbatą su drauge? pažįstama? kolege? – nesvarbu, bet sugėrėte. Ir parašėte savo bloge, kad Jums nuo jos vaizdelio pykina. Na, reikėjo dar vardą ir pavardę, kad jau kalti, tai kiaurai. Ko čia visokios maišosi. Ir jokia filosofija ar giliais apibendrinimais čia net nekvepia.

 • WU

  Dar nuotrauka būtų neblogai, nes dabar labai subjektyvu..

 • Fredis*

  Norit pabūsiu psichologu ir atskleisiu ką tinkalraščio autorius turėjo minty dėdamas šį citatą iš visai nereikšmingo šaltinio, cituojamas toli gražu ne Aristotelis ar Sokratas.
  Artimiau susipažinus su nežinomu, ne viešu asmeniu (pvz. Muse, Valentinu, Regiu, Auksiniu kardu, Lia*, romu,) mes pamatome kokie mus supa nuostabūs žmonės, kodėl mes jų anksčiau nepažinojome(?), o pakalbėjus, susėdus prie stalo su viešumoje povo plunksnas išskleidusiais, besipuikuojančiais savo visuomenine padėtimi, užimamomis pareigomis, turtais, įtaka, visuomenės veikėjas, politikas – labai greitai paaiškėja, kad tikrovėje dažniausiai tai tik primityvūs, godūs tipeliai, kurie savo menkumą kruopščiai slėpė po kauke. Pavardžių gal neminėsiu.

  • Jonas

   Gerbiamas Fredi, kai nėra pavardžių, tai ir sakiniai iki jų nieko nesakantys. Gali būti atvirkščiai, ar dar kaip, – viskas bus teisinga, bet apie nieką. Na, gal sako apie autoriaus tam tikras esamas ar norimas pozicijas. Konkrečiu – PinkCity – atveju, kad draugai su ja būtų atsargesni

 • Na ir pikti pas Jus, p. Artūrai, komentatoriai, mano tinklaraštuky draugiškesnis būrelis susirinkęs :) Tikiuosi nepersimes…
  Visų pirma, rašydama savo blogo įrašą pavadinimu „Škicai“, nepretendavau nei į gilią prasmę, nei juo labiau į filosofiją, anei būti čia pacituojama (kas, be abejo, yra malonu). Visų antra, jokių ginčų ar diskusijų provokuoti taipogi nesiruošiau, tiesiog išsakiau savo nuomonę į kelis komentarus.
  O kad keli atsitiktiniai į galvą šovę sakiniai gali būti suprantami gilesne, platesne ir perkeltine prasme, tai gali.

  • Regis

   ..ne pikti, o kritiški..
   Čia jeigu ką gerb. Artūro Račo tinklaraštis. Todėl ir komentatoriai ir komentarai atitinkami..

  • Juozas

   Atsiprašau, nepastebėjau, kas čia moteriškos mintys :) Kiti tikriausiai irgi pagalvojo, kad čia rašo berniukas negalintis susirasti panelės.

 • Rytis

  Iš arti ir iš toli – ne sykį tekdavo nustebti, kaip skiriasi politikas iškalba, elgesiu tribūnoj ar TV nuo jo elgesio gyvenime. Gyvenimiškuose reikaluose. Kai ne „prieš tautą“. Atrodo, kad gyvena kitame pasaulyje, gal net jam sukurtame. Nusileidžia kartais, bet kai jau jau – rinkimai.. Aišku, negaliu daryti išvadų, neturiu net apypilnio vaizdo, tiesiog kartais tenka.. Keisti jie ir tiek, jau nekalbant apie santykius partijose, klanus visokius ir tt.

  • Rytis

   Parašiau neperskaitęs nuorodos..:) Belieka sau atsakyti – „pats tu keistas..“

  • Auksinis kardas

   Man rodos čia ir yra tiksliausiai perteikta kodėl sakinys sugundė iškelti temon. Daugiau susiduriant su viešaisiais asmenimis bei su susijusių įvykių statistika dažniau patiriamas prieštaravimas tarp pakylėtų įvaizdžių ir nuviliančiai žemiškų tikrovių. Iš toli-iš arti kontrastai. Seniau dažniau naudodavome sąvoką „kaukė“.

   Kitokios interpretacijos gražių sofų link – tik beviltiškai tolsta. Fredis buvo arti aiškinimu, o aš, neatidžiai pirmu bėgimu nuskaitęs, nuspaudžiau minusą. Nepelnytai.

 • Slyvanosis

  Iš tiesų, geriant ajarų arbatą, gali supykinti. Žmonės, ypač nesiprausę savaitę, taip pat gali supykinti. Ieškok laimės po kamšteliu…
  Viengungis šeichas Mussa dar jaunas ir perspektyvus visom prasmėm. (R)ožinį miestą keisk į desertinį.
  Te visad šviečia saulė!

 • Matotaupa

  Viskas nuolat kinta – vaikystėje juk yra buvę, kad po muštynių su nekenčiamiausiu priešu, tapdavome geriausiais draugais…
  Laikui bėgant negražus žmogus, gali pradėti traukti. O su tuo, su kuo patikdavo bendrauti – nebenori net būti šalia.

 • bang

  Arba geriausiais draugais spėdavome tapti dar iki muštynių ;)

 • WU

  OFF-TOPIC. Eurokomisaras A. ŠEMETA :))))

 • yra dar tokiu zmoniu, kurie mieli pasidaro tik po puses litro…

 • Benedikta Vaivadaitė

  Citata labai graži. Ypač jeigu įsivaizduoji, kad kalba eina ne apie fizinį grožį.

  • A.G.

   Pavyzdžiui aš tik taip ir supratau.
   Jaunimas manau šią citatą kita prasme leptelėjo, o vėliau ir gvildeno… normalus nesusikalbėjimas tarp kartų – taip radome, taip paliksime.