„Žmonės“ – kitas pasaulis, bet gėdos jausmas dar išlikęs…

Paskutinį kartą žurnalą „Žmonės“ rankose laikiau praėjusių metų vasarą po Aurelijos vestuvių…

Niekada net nebūčiau pagalvojęs, kad jis toks populiarus, bet šiandien tuo pats asmeniškai įsitikinau: tik iš trečio karto pavyko rasti kioską, kuriame „Žmonės“ buvo. Pirmuose dviejuose atsakymas buvo toks pats: labai greitai išperka, vakar gavome, o šiandien iki pietų jau nebeliko…

Ką gi, nauja patirtis visada vertinga. Juo labiau, kad, jei neklystu, atrodo, ir pats žurnalas padidėjo. O gal man tik taip atrodo…

Bet tikriausiai suprantate, kad rašau čia apie „Žmones“ ne todėl, kad jis toks populiarus.

Iš tikrųjų tai perskaičius lrt.lt publikuoto interviu su LRT generaliniu direktoriumi kai kurias vietas , apėmė profesinis azartas: pasidarė labai smalsu, kas gi to interviu autorius.

Deja, sugaišus pusvalandį žurnalo paieškoms, teko šiek tiek nusivilti – interviu su A.Siaurusevičiumi buvo vienintelis „Žmonėse“, po kuriuo nėra autoriaus pavardės.

Kaip žurnalistas – suprantu. Man irgi būtų gėda.

Tačiau „Žmonių“ redakcijos pozicijos negaliu suprasti. Gal kad tuščia nebūtų reikėjo apačioje parašyti „Užs. Nr….“

Bet galima, pabandysiu spėti.

Yra du variantai: arba A.Siaurusevičių kalbino pats A.Siaurusevičius (kas, beje, būtų gana natūralu) arba su juo kalbėjo „Žmonių“ žurnalistė L.Radzevičienė.

Pastarasis variantas gana įtikėtinas, atsižvelgiant į stilių ir į kitą interviu tame pačiame „Žmonių“ numeryje, kuriame L.Radzevičienė kalbina R.Vyšniauską. Visai neblogas interviu, tačiau labai įdomu, kad R.Vyšniauskas jame pritaria LRT generalinio direktoriaus išsakytai minčiai apie žurnalistiką…

Būna, žinoma, gyvenime ir sutapimų, gal taip buvo ir šį kartą…

Tačiau jei tai ne sutapimas, tada viskas atrodo labai negražiai, turint galvoje, kad V.Radzevičius, kuris yra šiek tiek susijęs su „Žmonėse“ dirbančia L.Radzevičiene, neseniai pradėjo dirbti LRT atstovu spaudai.

Žinoma, gali būti, kad tai tik nelemti sutapimai…

P.S. Beje, vartydamas „Žmones“ supratau, kad Lietuvoje yra daug skirtingų pasaulių. Vienas iš jų – „Žmonėse“, kurio aš visiškai nepažįstu. Ir jame tiek daug žmonių, kurie pristatomi kaip žvaigždės ar įžymybės, o aš net nežinau, kas jie tokie…

Ir dar vienas dalykas – „Žmonėse“ labai daug straipsnių apie visokias užsienio kino, muzikos ir kitokias žvaigždes. Jų nuotraukos su aiškiai nurodytais šaltiniais (AON, Bull Press, Scanpix ir pan.). Bet štai visi tekstai – be jokių nuorodų į šaltinius.

Skaičiau ir galvojau – nejaugi „Žmonių“ žurnalistai patys visur buvo, viską matė ir viską aprašė…

Gali, žinoma, ir taip būti, bet kažkodėl tai norisi abejoti…

O abejojant į galvą automatiškai ateina klausimas: o kaipgi autorių teisės?

P.P.S Visai pamiršau – ant LRT generalinio direktoriaus rankų labai meniškoje nuotraukoje iš po ružavų marškinių mėlynės nešviečia…

(11 balsų, vidurkis: 4,27 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Bravo kolegos izvalgoms. Nors „ano pasaulio“ zurnalo nevarciau, taciau jau pusdieni kikenu i kumsti is klausimo apie tamsu tuneli ir Diana. Ar gali buti kas nors absurdishkiau?

 • Anonimas

  skaiciau taip pat ta straipsni, ir man keistai pasirode kad nera zurnalisto (-es) pavardes, lygtai siauras pats su savimi ‘zmonese’ butu pasikalbejes. :)
  o kas del ‘zmoniu’, tai jie, kaip suprantu, yra zurnalo ‘people’ franzise ar panasiai. is ju gal ir nuotraukas ir pastabas prie ju gauna. taciau pasaulines zvaigzdutes yra pasaulines, o vat kai reikia tokias susirasti lietuvoje, tada ir kepamos zvaigzdemis visos (visi), kurios (kurie) po ranka pasitaiko arba patys labai verziasi tomis zvaigzdemis buti.
  manau, tai yra tam tikras pschiloginis zminiu tipas, kuris nori buti rodomas, o kitas tipas – tai megejai ziureti ‘pro rakto’ skylute :)
  visos tos zvaigzdes, kaip sake a.a. Kernagis, baigiasi, kai jos pervaziuoja lietuvos-latvijos siena :))) o tikros zvaigzdes lietuvoje, manyciau, butu nebent Ciurlionis ir Sabonis…

 • Anonimas

  Šiuolaikinėje Lietuvos visuomenėje atsirado tokia tendencija – garbės reikalas dabar yra „pavaryti“ ant žurnalistų…

 • Anonimas

  Beje, čia skirta ne gerbiamam A.Račui, o visokiems šoumenams ir šiaip siauriems žmonėms :)

 • Anonimas

  Man tai irgi nesuprantama. TOKS zurnalas (ir neuzsakytas butu galejes praeiti panasaus turinio textas, „Zmoniu“ toks formatas, jie gi saldoki…), TOKS tirazas ir TOKIE pardavimai!!! Taigi galetu but skaidriausiu leidiniu Lietuvoje!!! Bet ne… Ai, tie nacionalines ziniasklaidos ypatumai…

 • Ne skaičiau ir neturiu nuomonės, bet įsivaizduoju, kad Artūras teisus. Panašias tendencijas esu pastebėjes ir kituose leidiniuose. Tikiu Artūru.

 • Anonimas

  Ar kas nors yra radęs AMB panašioj situacijoj, gaila neturi siauras apsaugos… Aš irgi neskaičiau, bent neturiu laiko tokius žurnalus vartyti. Komentaras klasiškai profesinis,o žmonės yra visi panašūs, tik kiaulių ausys visur išlenda

 • maladiec, Račai :>

 • Anonimas

  Kartais pravartu pasišnekėti su pačiu protingiausiu žmogumi. Su savimi. Siauru-s tai ir padarė.

 • Anonimas

  Toks neeilinis savo svarba interviu nepasirasytas galejo buti greiciausiai tam turint priezasti – pasirasymas butu pernelyg iskalbingas. Spejimas del tiesioginiu sasaju, kaip tokios priezasties, labiausiai tiketinas. Bravo profesionaliam pastabumui.

 • Anonimas

  ŽMONĖS yra žinomas, kaip žurnalas, kuriame greituoju būdu galima išsiskalbti savo suterštą reputaciją. Dažniausiai po to, kai tą reputaciją visiškai pagrįstai ir pelnytai suteršia kiti leidiniai. Ne pirmas kartas.

 • Anonimas

  pats neskaitau to „žurnalo“, bet žmona mėgsta nusipirkti, tai vis klausiu , ar šį kartą yra jame apie Zvonkę ir/ar repčenkus/ bliadžius. Ir kaskart gaunu teigiamą atsakymą. Tada su pasitenkinimu konstatuoju, kad Lietuvoje , ačių Dievui, viskas dar stabilu. Ir ramiai einu miegoti.

 • Anonimas

  Yes! Racas pastebejo ta pati, ka ir as iskart pamaciau – nera autoriaus, vadinasi, straipsnis greiciausiai pirktas.. Uz musu pinigus – geda Siaurui.

 • Anonimas

  Artūrai, Žmonės įdomus tuomet, kai publikuojami reportažai iš pvz. Prezidentūros, įv. TV sezonų ar pan. atidarymų. Pamatytumėt, kas su kuo už parankės vaikšto :)))
  Beje, vienas toks reportažas ypatingai sudomino – kai lankėsi Nyderlandų karalienė.
  Kažkodėl prezidentūroj lankėsi ir Matonis, ir Siauras, ir Kūris, bet pvz. Jūsų nebuvo :D

 • Anonimas

  ir Siauro intervas čia ne pirmas. vienas toks buvo tik jį išrinkus LRT generaliniu.

 • Ugne, jei ką, tai aš žurnalisto darbą kiek kitaip įsivaizduoju… Ir tikriausiai todėl manęs gerbiamas prezidentas A.Adamkus iki šiol nepagerbė nei Gedimino, nei Vytauto, nei Karininko kryžiais…

  O juk taip gražu būti ordino kavalieriumi…:)

 • Anonimas

  Aciu uz izvalgas – net akyse prasviesejo, kad ne vienai man taip pasirode :) Is tikruju, paskaicius Jusu komentara ir susivokus, Radzeviciu seimynele krito mano akyse zemai.. kartu su visu „zmoniu“ pasauliu..

 • Anonimas

  lyg tais nepazinotume Radzeviciu… ar vienu ar kitu – visi panashus, su pirsciukais i viena puse:), o principukais – i jokia

 • Anonimas

  Kai žurnalas toks populiarus, tai visai tikėtina, jog atsiras susidomėjusių „save paklausinėti“ :))) Gera priemonė sau pasikelti reitingus. Aplamai, ar „Žmonės“ kartais netapo pupuliarus sulig TV nusivažiavimu, kuriame taipogi daug pasakojama apie žvaigždes ir kur viskas surežisuota? …

  Beje, prieš Radzevičių visai neturiu nieko prieš, bet tai, kad jis sukasi TV eteryje yra nesąmonių nesąmonė, nes tikrai galima būtų rasti daug kur kas iškalbingesnių ir geresnių eteriui žmonių. Kaip sakant, giminių ir draugų kraštas.

 • Anonimas

  Beje, dar norėjau pasiūlyt (jokiu būdu neužsakyt:) ) įdėt šitą ar dar kiek praplėstą ir patobulintą straipsnį į Delfi. Tikrai įdomi tema apie visokias įtartinas užsakomas machinacijas „Žmonėse“ ir t.t. Dar pridėt tą nusivylimą jaunais žmonėm dėl jų požiūrio į užsakomuosius straipsnius. Velniškai įdomi tema, maždaug „Interviu su savimi“… :D

 • Tiketina, kad pasikalbejo arba su Vytaru, arba su dar kuo nors is LRT. Zurnalistai, kai padaro (liepiami) medziagas, po kuriomis nenori skelbti savo pavardes, naudojasi bet kokiais slapyvardziais. Jei butu parashyta koks nors „Giedrius Kazlauskas“, galima butu priimt pastaraji varianta. O jokios pavardes nebuvimas tarsi turetu rodyti, kad straipsni renge ne „Zmoniu“ redakcija. O „Uzs.str.“ neina rashyti, nes tokiu atveju turi buti saskaita ir apmokejimas, o taip visai nebutinai buvo.

 • Anonimas

  Viskas teisingai, Artūrai, surašyta. Tai, kad Laisvė radzevičienė rašė, tai ir arkliui aišku, tačiau kodėl Siauras vis dar LRT generalinio kėdėj sėdi – niekaip nesuprantu. Paaiškink.