Atsiprašau, Arūnai, bet ufonautas Tu…ir visiškai beviltiškas

Žinote, neįsivaizduoju savęs balerina.

Dėl keleto priežasčių: esu per ilgas, mano kaulai per stambūs, man trūksta lankstumo, nesiryžčiau depiliacijai, be to, baletas nėra tarp mano mėgstamiausių menų…

Kodėl apie tai kalbu?

Ogi todėl, kad lygiai taip pat neįsivaizduoju A.Baukutės diskutuojant apie mokesčių reformą, A.Nedzinkso – bandant paaiškinti, kas geriau: šauktinių ar profesionalų kariuomenė, ar I.Valinskienės svarstant, koks turėtų būti centrinės valdžios fiskalinis deficitas ir kokie yra bdai jam sumažinti.

Neįsivaizduoju net A.Valinsko, sprendžiant, kiek šalyje turėtų būti notarų, ar kokia turėtų būti Lietuvos policijos struktūra. Nors pats Arūnas skambiai pareiškė, kad būtent Teisingumo ir Vidaus reikalų ministerijos yra tos, kuria Tautos Prisikėlimo partija „jama“.

Bet gal apie viską iš pradžių. Tiksliau, apie A.Valinkso pirmadienį surengtą spaudos konferenciją, kurioje jis pasirodė visu gražumu ir kurioje pasakė kai kurių dalykų, kurių galbūt net nenorėjo pasakyti.

Pirmiausia, su kuo eitų į koaliciją. Iš esmės jau girdėta, bet vis tiek: Darbo partija tinka, su G.Kirkilu jau deramasi.

Viskas teisinga. O kaip kitaip, juk neišduosi savo gimdytojų…

Kas svarbiausia koalicijoje? Jos stiprumas ir veiklumas.

Ideologija? Pamirškite, juk jokios kairės dešinės Lietuvoje seniai nėra.

Programa? „O kam jinai jums reikalinga?“

Tiesa: „mes pasisakome už progresinius mokesčius, bet ne dabar. Dvejus metus tą sistemą reikia atidėti ir žmonėms leisti pasiruošti tiems sunkumams, kurie artėja“.

Bet juk sunkumai po dvejų metų jau gali baigtis… O progresiniai mokesčiai žmonėms galėtų padėti tų sunkumų išvengti. Bet…gal mes kalbame ne apie tuos žmones?

Ką veiksime Seime? „Einame dirbti, bet ne užsidirbti“ 

Kas Jūsų ministrai? „Mes turime žmones, bet nesakysime. 12 iš 13 turimų yra ne mūsų partijos nariai“. Siūlote katę maiše, ponas Arūnai… Tai nors pasakytumėte iš kur tas maišas. Gal iš Ozo gatvės?

Ar norite būti premjeru? Ne, aš labai kuklus. Aš net algos neimčiau (kaip gerbiamas Algirdas Mykolas). Ir joks aš ne juokdarys. Mes parodysim, kas juokdariai…

Koks turi būti Seimo narys?

„Seime reikia ne programų, o normalaus, padoraus, o kartais net idealistiniais pagrindais pagrįsto darbo kai žmonės nevaikšto iš vienos frakcijos į kitą ir nešliaužioja Seime girti“

Gali būti ir Antanas ar Minedas, svarbu, kad būtų doras… ir dirbtų (Pamenate anekdotą apie Vanią, kuris negalėjo pasiekti bananų ir šokinėjo, šokinėjo, šokinėjo, kai jam pasiūlė pagalvoti, atšovė: ką čia galvoti, dirbti reikia)

O iš frakcijos į frakciją tai aišku, kad nešliaužiosite. Niekas Jums neleis, net jei ir labai norėtumėte.

Mes išmanome ekonomiką. „Finansų krizės mums nepavyks išvengti. Mums reikia paruošti žmones, bent jau tam, kad jinai bus ir pasakyti tiesiai šviesiai, kad bus pakankamai sunku ir kiek laiko“

O gal galėtumėte pasakyti, kaip ruošite? Gal instrukcijas padalinsite, kaip elgtis krizei artėjant? O gal Auksinius svogūnus be eilės surengsite, kad per žaidimus duona pasimirštų. O, beje, kiek laiko krizė bus, gal jau žinote?

Bet ekonomiką mes tikrai išmanome: „Didžiausias dalykas ne kaip mes surinksime biudžeto kiekį x, bet kaip mes tą x padalinsime racionaliai, nešvaistydami lėšų. Būtent tai yra didžiausia perspektyva šiek tiek amortizuoti krizę“

Atleiskite, ponas Arūnai, bet tikrai nesupratau, ką norite pasakyti. O ar Jūs pats supratote? Jei dar nespėjote išsiaiškinti, tai šiandien problema būtent ir yra, kaip surinkti, o ne kaip neišleisti.

Bet mes vis tiek išmanome: „Iš kur gali būti progresiniai mokesčiai. Norint mokėti, reikia uždirbti“.

Bet juk Jūs, Arūnai, jau galėtumėte mokėti, ar ne? Juk sakote, kad uždirbate?

Mes turime planą, kaip įveikti krizę: „Pirmiausia, reikia taupyti nereikalingų išlaidų sąskaita. Pradėkime nuo nereikalingo, beveik penktadalį milijardo litų kainuojančio Seimo viešbučio ir daugybė kitų projektų. Mes dėliojamės iki 12-15 procentų biudžeto. Beveik 2,5-3 milijardų litų galima sutaupyti nešvasitant pinigų dalykams, kurie yra ne pirmo būtinumo“.

Stipru. Labai stipru. Ateikite greičiau – jei sutaupysite turėsime nedeficitinį biudžetą. O gal dar kol ateisite R.Šadžiui patarkite, o tai vargsta žmogus, dėlioja, bet 2,5 proc. deficitas – nė iš vietos.

 Mes konsultuojamės su specialistais. „Vakar šnekėjome su ponu Egidijumi Kūriu ir dar bus diskusija  trečiadienį“ (apie algas)

Ir ne tik su E.Kūriu ir ne tik apie algas:

„Mes šnekėjome su G.Kirkilu ir jis pritarė, kad daug dabar vykdomų projektų teks jei ne uždaryti, tai bent pristabdyti, nes jie nėra pirmo būtinumo. Tai normalu“

Ir dar apie mokesčius: „mes turėtume palikti taip kaip yra ir bent jau neįnešti sumaišties, kad žmonės žinotų ką, kiek ir už ką jie moka ir bent jau per pusantrų-dvejus metus mes jau galėtume išbristi neuždėdami žmonėms naujų mokesčių, didesnių. Ateityje mes galime šnekėti ir apie nemokamą mokslą ir apie mokesčius ir taip toliau“

Tai vis dėlto, kuriems žmonėms? Ir ar tik žmonėms? Ar ir įmonėms? Ir nemokamo mokslo tikrai nebebus?

Mes žinome, ką daryti su Ignalinos elektrine:

„Reikia tęsti darbą. Aš tikiu, kad prie naujų realijų politinių ir tam tikrų geopolitinių pasikeitimų Rytuose kalbant apie kaimynus Rytuose, vis dėl to Europai būtų naudingiau leisti mums elektrinės darbą pratęsti. Aš manau, kad normaliai dirbanti darbinė grupė, o ne pasiųstas vienas iš valdančiosios koalicijos ufonautų (čia Tu, Arūnai be reikalo, neapskaičiavai jėgų), kuris neskiria 5 proc. ar 42….“

Mes išmanome ES teisę:

„Būtent pagrindinis dalykas ir yra teisinis precedentas, kurį sukurtų šitas aktas, nes mes puikiai žinme, kad Europso valstybės, kurios yra ES narės, turi ir daugybę kitų problemų, kurios joms atrodo daug svarbesnės nei mūsų… Aš kalbu konkrečiai apie tam tikras teritorines pretenzijas jų viduje ir jeigu atsitiktų toks dalykas, kad pagal precedento atvejį būtų galima keisti Konstituciją, tai ….abejonės…mėgintų peržirėti Europos Sąjungos sutartį savo naudai…“

„Būtų galima ne tai kad sutarti imti ir pakeisti, bet padaryti išlygą, kad mes ją uždarome, bet paturėkite ją dar dvejus metus. Kalbant su teisinkais, kas blogiausia, bent jau derybinė grupė neturi teisinės formuluotės, kurią gali psiūlyti Europos Sąjungai, kaip tai turėtų atrodyti“.

Na, štai, dabar jau suprantama, kam Tautos prisikėlimo partijai Teisingumo minsiterija. Kad galėtų teisinę formuluotę suformuluoti.

…o šiaip tai tikriausiai teisus buvo J.Chiracas: kartais geriau tiesiog imti ir patylėti…

Žinote ką Arūnai, pažiūrėkite pats savo spaudos konferencijos įrašą. Neklausykite, ką kalbėjote, bet pažiūrėkite į tuos du, kurie per tą pusvalandį tik sėdėjo kaip du asiliukai ir žodžio neištarė.

Pažiūrėkite ir pamatysite save… Seime. Tokiu beviltišku, beviltišku ufonautu…

Nebent sparčiai mokysitės.

O gal geriau tiesiog sušokime kartu baletą – visiems bus juokinga tik vieną kartą.

(38 balsų, vidurkis: 4,45 iš 5)
Loading...
 • Bravo. Šitas Valinsko bajeris visiškai nejuokingas.

 • Anonimas

  Pirmas įspūdis, kodėl A. Valinskas „metėsi“ į politiką: todėl, kad „…nestovėjo, stovi ir nestovės…“
  (atleiskit man, nusidėjėliui, už vulgarybę)

 • Anonimas

  Antras įspūdis: VRM vadovaus „Patruliai“..

 • Anonimas

  Apie rašinį…
  Kiek neskanus jis man pasirodė… kažkiek nepamatuotas/nevykęs noras rasti tobulybę… ta prasme, kad kažkoks naujai rinktas seimūnas būtų kokių dešimties skirtingų sričių profesorius viename. Gal siekiant tobulumo reiktų to tikslą (bent analizėse) kelti jau ne asmeniui, o „išoriniam objektui“ …ne – aš laimėsiu kašės rungtynes, ne – rasti „krūtą“ seimūną, bet – suŽAISTI gražias rungtynes, turėti veiksnų ir efektyvų seimą etc.

  Visgi man atrodo, kad „dėdė“ Arūnas yra gan aštraus proto, duok die, kad visi seimūnai tokį turėtų, nors čia dar lieka klausimai su etikos komplektacija…:), be ko daug „projektų“ gali tiesiog (ir prie proto perviršio kaikuriose srityse) buksuoti..:)

  Na, ir nebalsavau už šią partiją ar jos narius..:)

 • Anonimas

  Trečias įspūdis: I. Valinskienė vyks koncertuoti Baltbatui į Afganistaną , nes reiks „kalti“ pinigus už du…

 • Anonimas

  Artūrai, neveikia jūsų blogo RSS naujienos.
  Kasgi dėl Valinsko,man susidarė įspūdis,kad jis pats nustebo dėl tokios sėkmės ir šiandieniniai jo pasisakymai tai ekspromto vaisius. Mano nuomone Valinskas ėjo vedinas kelių konkrečių tikslų,kuriuos tikėjosi pasiekti „pardavęs“ kelias laimėtas Seimo kėdes. Dabar gi p. Arūną prislėge atsakomybė nuo kurios bus bėgama pas pasirinktą motininę partiją: konservatorius arba socdemus.

 • Anonimas

  taiklūs pastebėjimai.
  o aš dabar galvoju, kaip čia yra, kad šita partija mano esanti „centro dešinė“, nors žmonės kalba, kad čia socdemų projektas iš maximos kapitalo… Socdemų projektas, kuris temps konservatorius žemyn?..

 • Anonimas

  Labai sunku buvo įdėmiai klausytis žemesnio Kubiliaus
  … ;-)

 • Anonimas

  Pritariu praeinant: gerb. Račo rašinys – kabinėjimasis dažnai be reikalo. Na, ko jūs norit iš Valinsko? Nebuvo jis niekad politikas ir būti neketina. Užtat tik toks juokdarys gali ryžtis prastūminėti „kvailus“ įstatymus – mažinti Seimo narių skaičių ir atlyginimus. Ar taip ir elgsis? Matysim. Bet lygiai taip ir kitos partijos nevykdys savo pažadų, dailiai suguldytų programose, kurios Valinskas neturi ir dėl to gerb. Račas raunasi plaukus.

  Ir dar. Citata: „Darbo partija tinka, su G.Kirkilu jau deramasi. Viskas teisinga. O kaip kitaip, juk neišduosi savo gimdytojų…“

  Išvada nepagrįsta. Ko jūs tikėjotės? Kad Valinskas su Kubilium bus? Akivaizdu, jog konservatoriams Valinskas nerimtas. Galėtų būti su liberalais, bet kad per mažai liberalai mandatų gavo. Va tai daugiau nieko ir nelieka. Klystu? O čia apie gimdytojus išvedė…

 • Anonimas

  Ar ne per anksti gerb. Arturai darote isvadas ? Duokit zmogui darbais irodyti kad nori permainu ir vyti lauk „nomenklatura“ sedincia jau 18 metu ant musu visu kupros, pastatys ministrais Nauseda arba R. Kuodis (itraukta MAXIMOS i „kaukuolyciu sarasa“) ir bus viskas tvarkoj… Yra vilties kad Valinskas nuties kolidoriu jaunimui ir „neapsitapsnojusiems“ tiek i ministerijas tiek i Vyriausybes aparata. Nereikia skubeti su isvadomis, reikia palaukti darbu o dabar tik populistiniai zaidimai ir lozungai skirti antram turui !

 • Anonimas

  man tik keista,kad kažkam pasirodė,jog į šį seimą pateko mažiau populistų.Iš principo sutikčiau su Valinsku,kad biudžeto išlaidų dalį galima būtų peržiūrėti ir apmažinti.Bėda ta,kad praktiškai tai įgyvendinti bus be galo sunku,jeigu iš viso įmanoma.Neišvengiamai TPP ateis laikas,kai partijos seimūnai supras,kad viskas yra tik bergždžias laiko leidimas ir viską užgoš kasdienė rutina po kurios seks išstojimas iš valdančios koalicijos,į kurią,aš manau,TPP pateks.Iš principo šoumenų ėjimas į politiką tik rodo kokie nebrendilos esam.

 • Anonimas

  Man patiko sios Valinsko idejos, atsisakyti ne pirmo butinumo islaidu kurias jis teiks balsavimui:
  1. Atsisakyti naujo Seimo viezbucio statybos, nes Seimo nariai nera biedni kad negaletu issinuomoti buto kaip daro daugelis atvykusiu studentu mokytis is provincijos.
  2. Atsisakyti kanceliariniu islaidu (5 tukst. Lt) ir tarnybiniu automobiliu nes visi ratuoti ir teises turi.
  3. Tie kas teige Kad dirbs Tautai tai tegu ir gauna algas kaip dauguma Tautos (vidutine pensija).
  4. Pradeti mazinti islaaidas nuo Seimo tada ir is kitu gali pareikalauti. gera strategija…

 • Anonimas

  Lauksim. O kas mums belieka. Viltis – lietuvių motina.

 • Iš pradžių – tskant, galimo interesų konflikto atskleidimas. Su Valium esu vienoje kontoroje, seniai kartu dirbom ir dirbam, netgi į TPP steigiamąjį mane nusitempe. Kita vertus, už TPP nebalsavau, kadangi visą gyvenimą balsuoju tik už liberalus, TPP veikloje nedalyvavau ir nariu nesu.
  Čia tam, kad kolegos žinotų, kiek galiu būti šališkas komentuodamas Artūro pastabas.
  Didžiausia jų problema – perdėta, gal ir pasąmoninė arogancija. Suprask, tik žmogus, kuris turi tam tikrą diplomą bei yra kelis pastaruosius metus darbavęsis politikoje, gali drįsti kišti savo snapą į valstybės valdymą. Artūrai, Valiui teisės klausimais patarinėja Gintaras Švedas (beje, dėl to ir kalbama apie Teisingumo ir VR ministerijas), kuris, drįstu pastebėti, apie notarų skaičių bei policijos struktūra išmano 100 kartų geriau ir už Tave, ir už mane. O ir daugeliu kitų klausimų, idealu, aišku, įsivaizduoti tobulą politiką, kuris užsimerkęs gali atpyškinti, kokia rizika gręsia išvestinių finansinių instrumentų dereguliacija, kam pavojingesnis mokinio krepšelis – pedagogų kastai ar mokymo kokybei, kas – progresiniai mokesčiai ar mokestinės bazės didinimas sveikiau įtakotų biudžeto įplaukas, tačiau gal nusileiskime į nuodėmingąją žemę? Arba gal aš mindau visai kitokį dirvožemį nei Tu. Gal Tau šypsosi laimė kasdien bendrauti su tokiais politikos vunderkindais, tada, žinoma, kitas reikalas.
  Kitas dalykas, kuris užkliūva nuolat, žinoma, tai nei tik Artūro problema, ją gromuliuoja ir atrajoja ištisa konspirologų kohorta nuo pat gegužės, tai TPP projektų autorių ieškojimas. Artūrai, man kažkodėl nekyla liežuvis Tave ar Liutaurą, ar Kuodį pravardžiuoti Mockaus arba Lubio klapčiukais dėl opozicijos Leo.lt, kadangi esu įsitikinęs, jog Lietuvoje apstu žmonių, kurie elgiasi pagal savo įsitikinimus, o ne todėl, kad visuomet kažkas už kažko stovi. Todėl labai siutina, kai tvirtinama priešingai nepasitelkus anei vieno įrodymo, išskyrus pseudo-loginę konstrukciją, kad, aha, Kirkilui ir Maximai verkiant reikia tokio politinio klono, vadinasi jie ir tik jie yra šio frankenšteino inžinieriai. Qui bono yra, savaime suprantama, naudingas instrumentas loginėms konstrukcijoms ręsti, tačiau esti ir kitas, ne mažiau svarbesnis – Okamo skustuvas. Priešingu atveju nematau argumentų, kodėl ir mano rašliava čia arba viskas, ką darome FHM, negalėtų būti pavadinta iš anksto nupirkta, apmokėta, surežisuota ir t.t.
  Žinoma, jeigu taip ji būtų pavadinta, aš irgi nesugebėčiau atremti tokio argumento. Neisi juk pas Kirkilą ar Marcinkevičių ir neprašysi pažymos „Šiuo patvirtiname, kad šio rašto pateikėjas veikė savo galva ir nuožiūra bei jokių prekinių-piniginių santykių su žemiau pasirašiusiuoju neturėjo ir neturi“. :)

 • Aidai, nenoriu veltis į ilgą diskusiją, nes spėju, kad mūsų nuomonės ir vėl nesutaps, tačiau šiek tiek neteisingai mane interpretuoji.

  Aš nesakau, kad tik žmogus jau buvęs politikoje gali kišti snapą į valstybės valdymą. Anaiptol, nes politikais negimstama.

  Tačiau vis tiek manau, kad valstybės valdymui reikia turėti tam tikrų žinių ir patirties kokioje nors srityje. Šia prasme, Arūnas galėtų kalbėti apie televizijų rinką, galbūt muzikos mokymą ar mokesčius autoriams ir galimus jų pakeitimus.

  Jis, žinoma, galėtų kalbėti apie kitus dalykus – mokslą, studijas, teisę, ES, Ignalionos atominę elektrinę, biudžetą, tačiau man susidaro įspūdis, kad prieš tai jam reikėtų šiek tiek susipažinti su temomis, kuriomis jis nori pareikšti savo nuomonę.

  Na, aš pavyzdžiui, norėdamas pareikšti savo nuomonę apie tai, ar FHM yra iš anskto užsakytas ir nupirktas, pirmiausia paskaityčiau bent kokius tris FHM numerius, pragooglinčiau, kas yra jo autoriai, kas redaktorius, kas savininkai, pažiūrėčiau, kas reklamos užsakovai ir apie ką yra straipsniai.

  Valius, dėl kurio proto, intelekto ir gebėjimų šou versle neturiu nė mažiausių abejonių (priešingai, pavyzdžiui, nei dėl jo muzikinio skonio), atrodo, nesureagavo, kad jis spalio 12 dieną persikėlė į kitą aplinką. Joje reikalingos kiek kitokios savybės ir kiti gebėjimai nei „Žvaigždžių vartuose“ ar „Auksiniuose svogūnuose“. Man suisidaro įspūdis, kad Arūnas to nesupranta ir daro tą patį, ką darė LNK ar TV3, tik pakeitęs leksiką.

  Tai galima palyginti su mokykla ir universitetu: mokykloje, jei turi bent šiek tiek intelekto ir gebėjimų, pakanka paklausyti per pamokas ir ką atsakinėja kiti. Tačiau universitete jau reikia studijuoti, vien prigimtinių gabumų jau nebeužtenka…

  Ir dėl VP: man tiesiog taip atrodo. Galiu, žinoma, ir klysti. Bet tai pasimatys tik ateityje, kai Seime prasidės balsavimai, kai bus skiriami nauji žmonės ir priimami nauji sprendimai.

  tai tiek

 • Anonimas

  Aidai, pasakymas, kad Švedas Valinsko patarėjas labai primena jo „sąvinimasį“ Grybauskaitės, Nausėdos ir t.t. Buvo gandas, kad Kūris irgi neva konsultuoja, tačiau, kaip matėme laidoje, Kūris iš Valinsko išsityčiojo, kaip tas bandė glaustis prie neva savo dėstytojo kojos. Pirma, tai parodo gana arogantiško žmogelio kompleksus prieš žinomus specialistus. Antra, tikrai turime per mažai faktų atsakyti, koks prodiuserinis projektas yra Valinskas (na, Leo padlaižiavimo Marcinkevičiui laidos gal mažoka), bet žiūrint į jį pro akis plaukia „Wag the Dog“ vaizdai. Žinoma, kiekvienas turi teisę į politiką, ar kitaip keisti savo šalį, bet jo gyvenimo veikla susijusi su žemo lygio šou sklaida; tai negi jis pasikeitė? Galiausiai vienas epizodas neapleidžia, kai degė Neringos miškai, Valinsko „dviratyje“ butaforinių liepsnų fone su gaisrininko uniforma darkėsi ir krykštavo Storpirštis; taigi, net iš nelaimės tyčiotasi. (Aidas tarsi buvo tekstų rašytojas). Negi galima pasakyti, kad jam rūpi šalis? Jei tai ne kažkieno projektas, tai tik Valinsko galių žaidimo šou.

 • Egidijau,
  Dėl Nausėdos ar Grybauskaitės savinimosi yra viena, o dėl Švedo – visai kas kita. Vienu atveju kalbame apie siekiamybę, kitu – apie realybę.
  Dėl žemo lygio šou – sutinku dėl visų muzikinių projektų, šimtą kartų esu dėl šito su juo ginčyjęsis (nors amžinai visi daro vieną ir esminę klaidą – nei Valius buvo, pavyzdžiui KįŽ prodiuseris, jis tik buvo samdomas savaitgalio TV koncerto vedėjas, visa „reality show“ nuo pradžios iki galo buvo lipdomas pačios LNK, muzikinius kūrinius rinkdavo Modestas, juos aranžuodavo Zujus ir t.t.), tačiau Tamstos pastaba dėl Dviračio žynių rodo, kad visiškai nesupratai laidos esmės. Iš jokių nelaimių nebuvo šaipomasi. Šaipomasi buvo iš pačių mūsų, mūsų provincialumo, kompetencijos stokos, prietarų, stereotipų ir panašių dalykų. Groteskas man yra lygiai tokia pati priimtina humoro forma kaip ir žodžių žaismas, todėl jeigu ir norėčiau atsižegnoti nuo kokių nors DŽ siužetų, tai tik tokių, kuriuos pritempinėjome prie naujienų stygiaus, esamų personažų santykio su turimais aktoriais ir panašiai. Tada patys jausdavome, kad gaminame chaltūrą. Tuo tarpu nuo tokių nuskambėjusių siužetų kaip su Pakso vizitu pas popiežių ar panašių – niekad neatsižegnosiu, man jie patinka :)
  Šalis jam rūpi, patikėk. Aš toli gražu nesu tikras, kad TPP yra tinkama tokio rūpesio forma (greičiau, ne), tačiau pažiūrėsim, kai dugną dėsim.

 • Anonimas

  Kaip degantis miškas susijęs su provincialumu, prietarais ir t.t.? Man tai degė gražus gamtos kampelis. Kitiems „poch…“, tik medžiaga laidai. Porinkiminės laidos atskleiddžia, kad Valinskas pilnas „susireikšminimo“ ir arogancijos, kad ir reiškiamų sklandžia normine kalba.

 • Anonimas

  Be paties Valinsko Seime dar bus 14 (?) jo bendrapartiečių, kurių balsų vertė tokia pat, kaip ir Valinsko.

  O daugelio mūsų įtarimus Valinskas ir co. galės netrukus paneigti arba patvirtinti. Laukti liko nedaug.

 • Anonimas

  TPP – 13 mandatų. Taigi Valinskas + 12. Kažką primena :).

 • Anonimas

  Pasižiūrėjau Valinsko sąrašą su nuotraukomis. Pažįstami pasirodė Daunienė, Stoma ir dar gal pora veidų. Kas gali garantuoti, kad sąrašas nėra dar vienas triukas su centais. Pavyzdžiui: kas antras sąrašo numeris paimtas iš psichiatrinės ligoninės kartotekos (nuotrauka taip pat). Atsiptašau aišku, jei įžeidžiu ką nors, bet veidai tikrai nematyti. Be cinizmo kuriant šią partiją akivaizdžiai neapsieita. Gal tai net kokia meno akcija, fluxus koks nors.

 • Anonimas

  Trylika mandatų ir daug eksprontinių improvizacijų valstybės valdymo bei politikos temomis. Toks A. Valinską netikėtai užgriuvusios sėkmės rezultatas. Tikėtina, kad priimti į valdančiąją koaliciją, TPP „išrūpins“ Teisingumo ministeriją Švedui, VRM – Grigaravičiui. Tuomi ir baigsis pirmoji projekto „Kelias į Seimą“ etapas.
  Ar susigundys A.Valiskas savo vadybinius ir aktorinius sugebėjimus panaudoti rimtojoje politikoje, ar pasitenkins „balsų“ prekyba, priklausys, pirmiausia, nuo antrojo rinkimų rato rezultatų. Jei konservatoriai apsieis be jų (ir pakaks susikooperuoti su liberalas), teks tenkintis prekyba…

 • Anonimas

  Pritariu Arturo nuomonei del Valiaus sugebejimu dalyvauti valstybes valdyme. Bet neabejoju, kad tas soumenas yra gudrus ir apsukrus. Jis vistiek ras buda kaip nugriebti pakankama dali is valdisko lovio, nekreipiant demesio, kas tokiais dalykais bus nuskriaustas, pazemintas ir t.t. Jis tikrai ne altruistas…

 • Anonimas

  Aidas labai jautriai reaguoja i ‘valstybinyku’ samokslo viesinima, Aidas reikalauja irodymu :) panasiai, kaip AMB del ‘draugystes’privatizavimo – ner irodymu, vadinasi nekaltas, ‘vsio zakonno’. taciau Aidas pamirsta, kad tokio pobudzio irodymus renka tik policija, prokuratura, mis marpl ir erkiulis puaro… :) paprastiems zmonems tai neleidziama o ir galimybiu jie neturi. tad jei tu irodymu mis marpl ar puaro nesurenka, o policija ar prokuratura sedi tu paciu ‘valstybinyku’ itakoje, zmonems belieka kurti samokslo teorijas is antareiliu ziniu ar ivykiu, pvz. http://www.alfa.lt/straipsnis/c92316 arba pagal fakta, kad kirkilas pagrindini kriteriju koalicijai nurodo progresini mokescio tarifa (lygtai LSDP per 6 valdymo metus jo negalejo ivesti:), o ir valinskas ta pati – nors jam, kaip zmogui per metus uzdirbanciam ~1 mln. lt, tai butu visai neparanku…
  tiksliu irodymu, pagal kuriuos butu galima bausti, nera ir nebus, o vat is kitu ivairiu pozymiu ir pats Aidas galetu daugiau spresti…

 • Citata:
  Valinskas: “Didžiausias dalykas ne kaip mes surinksime biudžeto kiekį x, bet kaip mes tą x padalinsime racionaliai, nešvaistydami lėšų. Būtent tai yra didžiausia perspektyva šiek tiek amortizuoti krizę”

  Račas:Atleiskite, ponas Arūnai, bet tikrai nesupratau, ką norite pasakyti. O ar Jūs pats supratote? Jei dar nespėjote išsiaiškinti, tai šiandien problema būtent ir yra, kaip surinkti, o ne kaip neišleisti.

  Turiu jūs nuliūdinti p.Račai, kad deja, būtent taip
  ir vyksta su valstybės pinigais- surinkti pinigus dažnokai išleidžiami NEŪKIŠKAI, PERMOKANT s’savų žmonių“ įmonėms.
  Pvz.
  1. „seimo auto“. Ar žinote kiek milijonų brangiau kainavo seimo auto remontas pas Brunzą? Kad pasiderėjus ir pasidomėjus, kiek moka įprastas, nedidelis UAB už remontus ir kiek seimas, policija, ministerijos ir departamentai, turintys šimtus tam tikros vienos markės auto?
  2.Ar pasidomėjote, kiek kainuoja sukalti ir pastatyti reklamos skelbimų lentą, autobusų stotelės paviljoną Vilniuje? kai tai daro“reikalingi žmonės“-tai kainuoja šimtus tūkstančių.
  3.Kiek kainuoja padaryti renginį? Krepšininkų sutiktuvės-padarykite įmonių -organizatorių apklausą, gausite 10-20 mažesnes sąmatas.

  Valstybė tam tikrais atvejais tiesiog ŠVAISTO mokesčių mokėtojų pinigus.

 • Anonimas

  Artūrai, jei neįsivaizduojat („..A.Valinsko, spendžiant, kiek šalyje turėtų būti notarų, ar kokia turėtų būti Lietuvos policijos struktūra…“), tai meskit akį į dabartinį Seimą…

 • Anonimas

  Gal Valinsko partija(TPP) neprireiks vadinti „silikono partija“? Viena beda, kad soumenai paprastai tarnauja politikams(nuo liokaju iki seimininku ilgas ir sunkus kelias), o politikai pastaruosius tampo uz virvuciu…Kartais „virvutemis“ tampa bylos su asmenine informacija: pradedant orientacija, baigiant nesantuokiniais vaikais. Kas galetu paneigti, kad Lietuva (per juos) valdys tie, kurie tures ilgesnes ar trumpesnes virvutes?…Buve politikai, „Jegos ministeriju“ kuratoriai.

 • Anonimas

  Šiaip straipsnis per daug emociškas. Iš vienos pusės dalis tiesos kad Valinskas ateina į politiką iš niekur, be patirties. Bet ar tai svarbiausias tinkamumo į politiką kriterijus? Ar Uspaskichas atėjo su patirtimi, ar Landsbergis per Dainuojančią revoliuciją atėjo su patirtimi ir t.t Dabar pažaisiu žodžiais. Lygiai taip pat sunku „įsivaizduoti kokį (A.Anušauską) diskutuojant apie mokesčių reformą, (Šiaulienę) – bandant paaiškinti, kas geriau: šauktinių ar profesionalų kariuomenė, ar (Bogušį) svarstant, koks turėtų būti centrinės valdžios fiskalinis deficitas ir kokie yra būdai jam sumažinti“. Be to valdžioje buvo ir lakūnas-akrobatas, ir fizikas, ir muzikas, ir prarabas, ir suvirintojas. Tai kokios dabar problemos?

 • Anonimas

  Anot Valinsko, jo pirmajame dešimtuke ekonomistai, teisininkai. Po reitingavimo: 1.Arūnas Valinskas
  2.Asta Baukutė
  3.Rokas Žilinskas
  4.Inga Valinskienė
  5.Laimonas Dinius
  6.Vytautas Kurpuvesas
  7.Vincas Babilius
  8.Linas Karalius-Ezopas
  9. Donalda Meiželytė Svilienė
  10.Saulius Stoma
  11.Daiva Tamošiūnaitė
  12.Ligitas Kernagis
  13.Dainius Budrys

  Nuostabu: Baukutė, Valinskienė, Karalius, Meiželytė. Tai Švedas galės konsultuoti šią auditoriją teisės klausimais. Beje, kodėl uošvienės nėra?

 • Anonimas

  Bus įdomu stebėti, kaip gerbiami artistai diskutuos viešojo administravimo, finansų ir kitom temom.
  Sėkmės Lietuvai. :)

 • Anonimas

  Visiškai nesutinku su Artūro užgauliojimais. Daugelyje čia paminėtų AV pasvarstymų matau racijos, kur kas mažiau matau jos autoriaus išmetinėjimuose. Tas narsus visažiniškumas gali būti ne tik naudingas, bet ir atvirkščiai.

  Tiesa, partijos sąrašo sudėtis kelia ufonautiškų abejonių, ir tai yra silpniausia TPP vieta, bet ne tai, kas čia paminėta AV šnekėjus. Nepamirškime, demokratija SUTEIKIA teisę atstovauti valdžioje (šiuo atveju, Seime) bet kuriuo išrinktuoju. Savo ruožtu, kolektyvinei Seimo ir Prezidento atsakomybei teks adekvataus vykdomojo atstovavimo suformavimas. Kol kas nematau konkrečios mėsos kritikai dėl AV netinkamo atstovavimo Seime, ši šiuo metu skamba angažuotai, nepamatuotai.

  Asmeniškai pritariu ir Seimo narių mažinimo iniciatyvai, tiesiogiai galinčiai pagerinti sąlygas dirbti ir būti geriau už tai atlygintam, sumažinti nebūtiną šalutinę naštą – visų viešbučių, vagonėlių ir t.t. Pilnai svarstytina, maža to, mano akimis – racionalu. Kiek matau, AV išmano organizacinį darbą.

 • Anonimas

  Ką tik baigiau žiūrėti LRT „Versijas“.. Belieka tikėtis, kad Valinskas kaip „auksinės akcijos“ turėtojas su pasirinktais koalicijos partneriais elgsis bent kiek išmintingiau nei iki šiol elgėsi su žurnalistais (įskaitant (&*^*65@#^#%&) Grinevičiūtę). Štai rašau ir suprantu, kad viltis – durnių motina. Nei jis pasikeis, nei ką. Veikiau pristigs motyvacijos, nes snukius daužyti esti lengviau nei derėtis ir įtikinėti.

 • Anonimas

  Pritariu protezas.Valinskas aiškiai parodė savo nediplomatiškumą(mano nuomone,vieną svarbiausių politiko bruožų),nesugebėjimą valdytis ir priimti kritikos.Ką jau kalbėt apie pasisakymus grynai politiniais klausimais: programa, galimos koalicijos, ideologija – absurdui nėra ribų.Niekas neaišku tiek mums, tiek turbūt ir jam pačiam.

 • Iš principo galima su viskuo sutikti. Ir vis dėlto, kuo Valinsko partija labai blogesnė už visas kitas?
  Aktorių, sunkumų kilnotojų ir pan. netrūko visose kitose seiminėse partijose. Dauguma dabar jau prakutusių seimūnų prieš 4 ar 8 metus buvo tokie pat „ekspertai“, kaip ir Valinskas.
  Tai kodėl gi Artūras taip susijaudino? Negi todėl, kad į valdžią vėl neateis „mieli konservatoriai“?
  Niekaip nesugalvoju geresnio paaiškinimo:D

 • Egidijui 29 ats. – Valinskas šnekėjo apie Vyriausybėje dirbančius 12-13 profesionalus. Tai nebus iš jo partijos sąrašo, ką jis ne kartą ir monėjo. Vyriausybėje turi dirbt aukšto lygio vadybininkai, o ne politikai

  P.s: kitą kartą atidžiau pirminius info šaltinius
  skaityti

 • Anonimas

  Mazai, o tai ką veiks sąrašas? Vaidins, kad dirba?

 • Anonimas

  Tauta suteikė mandatą sąrašui ir konkretiems asmenims, todėl niekas kitas „vietoje jų“ dirbti negalės.
  Antra — kad ir kokie profesionalūs patarėjai būtų, reikia dar mokėti patarėjų išsakytą nuomonę ir argumentavimą perteikti, ją/jį atstovauti, ginti, oponuoti. Ką dauguma artistų (dabar) galėtų padaryti, tai, turbūt, tik išdainuoti/išdeklamuoti patarėjo-specialisto surašytą tekstą-poziciją? To pakaktų? Ir kas tuomet valdytų — TPP kaukės/aktoriai, ar patarėjai (režisieriai), kurie, menant nesenas istorijas, gali būti pasirenkami kaip tik geidžiama, ar net parenkami? Padorumo ir atvirumo nepakanka. Reikia dar ir turinio, kuris būtų ne tik kokybiškai atsovaujamas, bet ir formuojamas.
  Kita vertus, artistiškas ambicingumas, emocionalumas ir pretenzingumas (tai akivaizdu jau ir iš sunkiai besivaldančio ir karčiai nutylėti ne(be)mokančio A.V.) įneš į seimo posėdžius tik dar daugiau aitresnių rietenų; čia jau TPP teisūs — vaizdelis bus tikrai linksmas, bet seimo salė juk ne koncertėlis provincijoje…

 • Pingback: Anonimas()

 • Anonimas

  Kartais man atrodo, kad visi valdžioje yra blogis. Tik va, mano nuomone, pats didžiausias blogis, kad geri ir protingi žmonės neina į valdžią. Reiktų paanalizuoti to priežastis.
  Kalbant apie Valinską, tai esu sutikusi ne vieną tokį tipą – Kalbėti daug, atsitiktinai dėliojant žodžius, svarbu, kad žodžiai skambūs. Na nelabai supratote – taigi aš labai protingas, o jūs matyt nelabai, nes manęs nesupratote. Kai pritrūksta argumentų, dėl kompetencijos stokos – prasideda demagogija.
  Net nežinau, kas čia blogesnis – Zuokas, Paksas, Uspaskichas ar Valinskas… Matyt viena bėda ne bėda…

 • Anonimas

  Žmonės kokį jūs šūdą malat???jeigu visi tokie pritingi esam tai kodėl Lietuvoje nevyksta kokios nors pasipriešinimo akcijos,riaušės prieš valdžia???kalbėti visi galime jau laikas būtu ir rimtų darbu imtis kovojant su tokia valdžia.pažiurėkit i kitas šalis, kokia tauta juose vieninga,nepatinka liaudžiai kas nors visi i gatves išeina riaušias sukele, o mes lietuviai apsimyže prie interneto sedim ir komentuojam protingo žmogaus pasisakymus.Ne valinskas ufonautas,o tauta mūsų vieni ufonautai nes nepastovi vienas už kita

  • Alvydai, pirmą kartą tik pastaba. Kitą kartą radęs panašių žodžių – trinsiu:)

 • Anonimas

  Arturai nedarytkit gramatiniu klaidu. siaip perspeju :))

 • Anonimas

  O gal antraštę prisitaikėte sau?
  Man šis straipsnis pasirodė kaip koks isteriškas šūkaliojimas ant kėdutės pasilipus. Per daug emocionalus, tad savaime suprantama ir neobjektyvus. Bandyta užsikabint už bet ko ir bandyti atrasti „kriminalą“.
  Beje, bandant „sumaišyt su žemėm kažką“, reikia ir pačiam žinių turėti kritikuojamose srityse. Pasigedau.

 • Kaip jums, mielieji komentatoriai, iš šiandienos žiūrint, ko vertas A.Račas? Artūrai, kaip tau pačiam dabar atrodo paties tonas ir pasirinktos tezės?

  • Virgi, labanaktis;)

   • Labanaktis. Miegok ramiai ;)

 • Paulius

  Apie geraja TPP atejimo i valdzia puse:
  viskas !!! uzteks man gipskartona montuot, spakliuot ir dulkese per dienas statybose leist. dar 4 metus pasikankinu ir as i seima eisiu. blemba as gi negaliu but kvailesnis uz antana ar „bulkute“.
  NU TIKRAI NEGALIU…
  reiskia turiu realiu shansu:)

  nerimtai :D

 • anonimas

  As nesuprantu kodel zmones issirinke valdzia dabar ja keikia ir visaip kritikuoja jos sprendimus. Gal nuo to zmonems lengviau, kai gali ant ko issiliet krizes akivaizdoj? Kad krize bus as pilnai tikiu, jei krize buvo ar yra kitose ekonomiskai stipriose valstybese, tai kodel ji turetu aplenkti mus, kai mes esame tokia mazyte nuo Rusijos ir ES priklausanti valstybele. Akivaizdus pavyzdziai: Islandijos bankrotas, galima sakyti ir Latvijoj. Mes dar pakolkas laikomes, litas nedevalvuotas, o jei tai nutiks, tai bus gerokai sunkiau nei dabar, tik aisku mes viskuo visalaik nepatenkinti. Zinoma tokia musu prigimtis, kai mums gerai mes norim geriau :)
  Del sio rasinio, tai kas man istrigo, kad A.Racas isikandes ta Valinska, kaip suo kaula.Zinoma kritikuoti ir keikti visus lengva ypac kai tam yra palankios salygos. Mano nuomone tokio astraus proto ir liezuvio :D zmoniu lietuvoje nera labai apstu, tai kad siek tiek turetume jausti jam ir pagarbos, jis juk seimo pirmininkas ir beto isrinktas musu. Kaip as sakau: Bukime tolerantiski, net jei nejauciame tolerancijos is kitu.

  P.S.Labai nekritikuokit, man dar tik 17, dar truksta ziniu ir gyvenimiskosios patirties, bet juk cia demokratie salis, todel turiu teise issakyti savo nuomone.Manau jaunimui ir taip mazai sudaryta salygu pasakyti savo nuomone, o pats jaunimas Lietuvoje yra siek tiek primirstas.

 • Birutė

  A. Račai, už ką pats balsavote?

 • Pingback: A.Valinskas – kultūros ministras… | Artūras Račas()

 • WU

  „Žinote ką Arūnai, pažiūrėkite pats savo spaudos konferencijos įrašą. Neklausykite, ką kalbėjote, bet pažiūrėkite į tuos du, kurie per tą pusvalandį tik sėdėjo kaip du asiliukai ir žodžio neištarė.“
  Artūrai prisiminiau tą spaudos konferenciją. Vienas iš tų dviejų asiliukų buvo A. Sacharukas :))

 • Rolandas

  WU, o ką turi prieš Sacharuką?
  Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys.
  Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės Komisijos pirmininkas.
  TEISININKAS!!!.Kas tau nepatinka?

  • WU

   Tai šaunuolis jis? :) Apie jį jau esu išsakęs savo nuomonę..

 • Perskaitęs pirmas pastraipas ir supratau – namų šeimininkė gali užimti bet kokius politikoje postus. Svarbiausia įvaizdis. Račai, juk taip ir yra? O gal aš klystu?

 • Kai ką dar pridėsiu – pasižiūrėkim ką turim. Pradedant premjeru A.Kubiliumi. Aš tikrai nesu nusistatęs prieš kai kurias specialybes, bet būkime sąžiningi – gal vieną dieną supraskime, kad vis dėlto ministras (net ir premjeras) yra politinis postas, kurio užėmimas lemia tik įvaizdis ir dauguma…

 • Pingback: A. Valinskas - kaip kolchoznykas prezidentūroje()