Atsiprašau, Arūnai, bet ufonautas Tu…ir visiškai beviltiškas

Žinote, neįsivaizduoju savęs balerina.

Dėl keleto priežasčių: esu per ilgas, mano kaulai per stambūs, man trūksta lankstumo, nesiryžčiau depiliacijai, be to, baletas nėra tarp mano mėgstamiausių menų…

Kodėl apie tai kalbu?

Ogi todėl, kad lygiai taip pat neįsivaizduoju A.Baukutės diskutuojant apie mokesčių reformą, A.Nedzinkso – bandant paaiškinti, kas geriau: šauktinių ar profesionalų kariuomenė, ar I.Valinskienės svarstant, koks turėtų būti centrinės valdžios fiskalinis deficitas ir kokie yra bdai jam sumažinti.

Neįsivaizduoju net A.Valinsko, sprendžiant, kiek šalyje turėtų būti notarų, ar kokia turėtų būti Lietuvos policijos struktūra. Nors pats Arūnas skambiai pareiškė, kad būtent Teisingumo ir Vidaus reikalų ministerijos yra tos, kuria Tautos Prisikėlimo partija „jama“.

Bet gal apie viską iš pradžių. Tiksliau, apie A.Valinkso pirmadienį surengtą spaudos konferenciją, kurioje jis pasirodė visu gražumu ir kurioje pasakė kai kurių dalykų, kurių galbūt net nenorėjo pasakyti.

Pirmiausia, su kuo eitų į koaliciją. Iš esmės jau girdėta, bet vis tiek: Darbo partija tinka, su G.Kirkilu jau deramasi.

Viskas teisinga. O kaip kitaip, juk neišduosi savo gimdytojų…

Kas svarbiausia koalicijoje? Jos stiprumas ir veiklumas.

Ideologija? Pamirškite, juk jokios kairės dešinės Lietuvoje seniai nėra.

Programa? „O kam jinai jums reikalinga?“

Tiesa: „mes pasisakome už progresinius mokesčius, bet ne dabar. Dvejus metus tą sistemą reikia atidėti ir žmonėms leisti pasiruošti tiems sunkumams, kurie artėja“.

Bet juk sunkumai po dvejų metų jau gali baigtis… O progresiniai mokesčiai žmonėms galėtų padėti tų sunkumų išvengti. Bet…gal mes kalbame ne apie tuos žmones?

Ką veiksime Seime? „Einame dirbti, bet ne užsidirbti“ 

Kas Jūsų ministrai? „Mes turime žmones, bet nesakysime. 12 iš 13 turimų yra ne mūsų partijos nariai“. Siūlote katę maiše, ponas Arūnai… Tai nors pasakytumėte iš kur tas maišas. Gal iš Ozo gatvės?

Ar norite būti premjeru? Ne, aš labai kuklus. Aš net algos neimčiau (kaip gerbiamas Algirdas Mykolas). Ir joks aš ne juokdarys. Mes parodysim, kas juokdariai…

Koks turi būti Seimo narys?

„Seime reikia ne programų, o normalaus, padoraus, o kartais net idealistiniais pagrindais pagrįsto darbo kai žmonės nevaikšto iš vienos frakcijos į kitą ir nešliaužioja Seime girti“

Gali būti ir Antanas ar Minedas, svarbu, kad būtų doras… ir dirbtų (Pamenate anekdotą apie Vanią, kuris negalėjo pasiekti bananų ir šokinėjo, šokinėjo, šokinėjo, kai jam pasiūlė pagalvoti, atšovė: ką čia galvoti, dirbti reikia)

O iš frakcijos į frakciją tai aišku, kad nešliaužiosite. Niekas Jums neleis, net jei ir labai norėtumėte.

Mes išmanome ekonomiką. „Finansų krizės mums nepavyks išvengti. Mums reikia paruošti žmones, bent jau tam, kad jinai bus ir pasakyti tiesiai šviesiai, kad bus pakankamai sunku ir kiek laiko“

O gal galėtumėte pasakyti, kaip ruošite? Gal instrukcijas padalinsite, kaip elgtis krizei artėjant? O gal Auksinius svogūnus be eilės surengsite, kad per žaidimus duona pasimirštų. O, beje, kiek laiko krizė bus, gal jau žinote?

Bet ekonomiką mes tikrai išmanome: „Didžiausias dalykas ne kaip mes surinksime biudžeto kiekį x, bet kaip mes tą x padalinsime racionaliai, nešvaistydami lėšų. Būtent tai yra didžiausia perspektyva šiek tiek amortizuoti krizę“

Atleiskite, ponas Arūnai, bet tikrai nesupratau, ką norite pasakyti. O ar Jūs pats supratote? Jei dar nespėjote išsiaiškinti, tai šiandien problema būtent ir yra, kaip surinkti, o ne kaip neišleisti.

Bet mes vis tiek išmanome: „Iš kur gali būti progresiniai mokesčiai. Norint mokėti, reikia uždirbti“.

Bet juk Jūs, Arūnai, jau galėtumėte mokėti, ar ne? Juk sakote, kad uždirbate?

Mes turime planą, kaip įveikti krizę: „Pirmiausia, reikia taupyti nereikalingų išlaidų sąskaita. Pradėkime nuo nereikalingo, beveik penktadalį milijardo litų kainuojančio Seimo viešbučio ir daugybė kitų projektų. Mes dėliojamės iki 12-15 procentų biudžeto. Beveik 2,5-3 milijardų litų galima sutaupyti nešvasitant pinigų dalykams, kurie yra ne pirmo būtinumo“.

Stipru. Labai stipru. Ateikite greičiau – jei sutaupysite turėsime nedeficitinį biudžetą. O gal dar kol ateisite R.Šadžiui patarkite, o tai vargsta žmogus, dėlioja, bet 2,5 proc. deficitas – nė iš vietos.

 Mes konsultuojamės su specialistais. „Vakar šnekėjome su ponu Egidijumi Kūriu ir dar bus diskusija  trečiadienį“ (apie algas)

Ir ne tik su E.Kūriu ir ne tik apie algas:

„Mes šnekėjome su G.Kirkilu ir jis pritarė, kad daug dabar vykdomų projektų teks jei ne uždaryti, tai bent pristabdyti, nes jie nėra pirmo būtinumo. Tai normalu“

Ir dar apie mokesčius: „mes turėtume palikti taip kaip yra ir bent jau neįnešti sumaišties, kad žmonės žinotų ką, kiek ir už ką jie moka ir bent jau per pusantrų-dvejus metus mes jau galėtume išbristi neuždėdami žmonėms naujų mokesčių, didesnių. Ateityje mes galime šnekėti ir apie nemokamą mokslą ir apie mokesčius ir taip toliau“

Tai vis dėlto, kuriems žmonėms? Ir ar tik žmonėms? Ar ir įmonėms? Ir nemokamo mokslo tikrai nebebus?

Mes žinome, ką daryti su Ignalinos elektrine:

„Reikia tęsti darbą. Aš tikiu, kad prie naujų realijų politinių ir tam tikrų geopolitinių pasikeitimų Rytuose kalbant apie kaimynus Rytuose, vis dėl to Europai būtų naudingiau leisti mums elektrinės darbą pratęsti. Aš manau, kad normaliai dirbanti darbinė grupė, o ne pasiųstas vienas iš valdančiosios koalicijos ufonautų (čia Tu, Arūnai be reikalo, neapskaičiavai jėgų), kuris neskiria 5 proc. ar 42….“

Mes išmanome ES teisę:

„Būtent pagrindinis dalykas ir yra teisinis precedentas, kurį sukurtų šitas aktas, nes mes puikiai žinme, kad Europso valstybės, kurios yra ES narės, turi ir daugybę kitų problemų, kurios joms atrodo daug svarbesnės nei mūsų… Aš kalbu konkrečiai apie tam tikras teritorines pretenzijas jų viduje ir jeigu atsitiktų toks dalykas, kad pagal precedento atvejį būtų galima keisti Konstituciją, tai ….abejonės…mėgintų peržirėti Europos Sąjungos sutartį savo naudai…“

„Būtų galima ne tai kad sutarti imti ir pakeisti, bet padaryti išlygą, kad mes ją uždarome, bet paturėkite ją dar dvejus metus. Kalbant su teisinkais, kas blogiausia, bent jau derybinė grupė neturi teisinės formuluotės, kurią gali psiūlyti Europos Sąjungai, kaip tai turėtų atrodyti“.

Na, štai, dabar jau suprantama, kam Tautos prisikėlimo partijai Teisingumo minsiterija. Kad galėtų teisinę formuluotę suformuluoti.

…o šiaip tai tikriausiai teisus buvo J.Chiracas: kartais geriau tiesiog imti ir patylėti…

Žinote ką Arūnai, pažiūrėkite pats savo spaudos konferencijos įrašą. Neklausykite, ką kalbėjote, bet pažiūrėkite į tuos du, kurie per tą pusvalandį tik sėdėjo kaip du asiliukai ir žodžio neištarė.

Pažiūrėkite ir pamatysite save… Seime. Tokiu beviltišku, beviltišku ufonautu…

Nebent sparčiai mokysitės.

O gal geriau tiesiog sušokime kartu baletą – visiems bus juokinga tik vieną kartą.

(38 balsų, vidurkis: 4,45 iš 5)
Loading...