Citata #189 VRK pirmininkas Z.Vaigauskas apie „nedamokėjimus“ Lietuvos rinkėjams…

Anksčiau buvo toks atvejis, kad į mus kreipėsi rinkėjai, kuriems už balsą sumokėjo 10 litų. Bet jie kreipėsi dėl to, kad paskui ta kaina pakilo iki 15 litų, tai jie prašė, kad VRK išieškotų tą “nedamokėjimą“

assasin

(4 balsų, vidurkis: 4,25 iš 5)
Loading...
 • WU

  Čia kreipėsi Byvis ir Tešlagalvis?

 • mantas

  Kam tyčiotis, pons Račai, iš „mentally challenged“.

 • WU

  Pritariu :) Žmogaus kvailumui ir visatai ribų nėra.. Nors dėl visatos aš dar abejoju…

  • mantas

   Visata turi ribas. :)

   • Quantum

    Jei tikėsim dievu tai gal ir turi, o mokslas to dar neįrodė :) Tiesa, naujausioji teorija (Didysis sprogimas), visatos ribų egzistavimui neprieštarauja.

    • mantas

     Universe Measured: We’re 156 Billion Light-years Wide! :)

  • Arūnas

   Gerbiamas WU, būtų gražu iš Jūsų pusės nurodyti ir minties autorių. Pvz: A.Enšteinas:
   “Tėra du tikrai begaliniai dalykai: visata ir kvailystė. Ir aš nesu tikras dėl visatos…”
   Arba kitas, irgi tinkamas variantas: “Tėra du tikrai begaliniai dalykai: visata ir kvailystė. Ir aš nesu tikras dėl visatos…” (A. Enšteinas). Kaip matote – būdų daug… taip, kad rinktis Jums…

 • A.G.

  Jei galima – truputį ne į temą.
  Šiuo metu užvirė aistros Lietuvoje dėl GMO. Biotechnologijos mokslo žmonės yra pasipiktinę dėl neobjektyvaus žiniasklaidos darbo nušviečiant konferenciją šiuo klausimu (ypač tie, kurie yra ilgą laiką dirbę draugiškose mums JAV). Tuo klausimu parengiau trumpą komentarą. Tad dar kartą įspėju, kad tai ne į temą, bet manau svarbu (nepyksiu ir suprasiu, jei šio blogo šeimininkas šį mano komentarą „išims“): http://www.organic.lt/lt/news,nid.545

  • Valentinas

   Manau šiuo klausimu jūs puikiai sutariate ir su princu Čarlzu :)

  • Marius

   jei duos Dievulis proto ir jėgų, tai mož atsispirsim ir neauginsim GMO ant Lietuvėles. GMO auginimo netgi ekonominė nauda yra abejotina, o ką ir kalbėt apie dar vieną moralinį spyrį ir taip vos kvėpuojantiems ekologiškiems ūkiams..

  • Musė

   Aš tai niekaip nesuprantu – gal klystu, bet man rodos, kad didžioji dauguma pirkėjų, paklausti apie GMO, pasisako gana priešiškai. O juk viską turėtų lemti vartotojo poreikiai, ar ne? Vartotojams (bent jau daugumai) tokių produktų nereikia. Tai kam juos taip per prievartą kišti? Ar ilgai dar pasaulinių korporacijų besaikis pelno siekis bus svarbesnis už vartotoją, jo interesus, svaikatą ir pan.?

   • romas

    Muse, nesuprantu čia visų pamišimo dėl GMO. Genetinio kodo pasikeitimai vyksta ir gamtoje. Tam, kad suprastum technologiją, reikia ją įsisavinti. Neneigiu, kad gali būti ir žalingų žmogaus sveikatai genų kombinacijų, bet nesutiksiu, kad pats genų pernešimas tarp organizmų yra kenksmingas visais atvejais. Sakykim jūs suvalgote silkę su pomidoru. Kiekvienoje ląstelėje yra genų rinkiniai. Jūsų skrandis, ardydamas silkę ir pomidorą, pagamina genų fragmentų sriubą, kuri matyt nieko nesiskirtų nuo sriubos, kuri gautųsi iš pomidoro modifikuoto silkės genais. Mums reikia išmokti atpažinti modifikuotus organizmus, o dar svarbiau, patiems reikia išmokti kurti saugius organizmus. Sėkloms sienų nepastatysim. Pasaulis dabar yra mobilus, o vėjas ir paukščiai irgi savo darbą daro. Europa keičia savo požiūrį į GMO. Lietuva irgi neturėtų likti uodegoje (čia kaip su Lietuvos krikštu gali atsitikti).

    • Valentinas

     Čia buvo pranešimų, kad Amerika pati susirūpino GMO ateinanančiais iš kitų šalių :) Šiaip galvoju, kad turi pragyventi kelios kartos, kol bus galima tvirtai pasakyti ar GMO naudojimas turi kokios nors įtakos ar ne.

    • AudriusX

     Gamtoje vyksta evoliucija ir išlieka mutacijos, suteikiančios rūšiai pranašumą. Šis paspartintas būdas griauna natūralų kelią ir niekas neturi krištolinio rutulio, kad pasakytų kur tai pasuks. Kas gausis, kai mutacijos kryžminsis? Galiausiai, kas, išskyrus GMO gamintojus, turi argumentų kodėl GMO išgelbės pasaulį?

     • romas

      AndriuX,
      Genus gamtoje perneša virusai. Jie ir naudojami, kaip genų inžinerijos instrumentai. Genų inžinerija kaip technologija pasaulyje yra ir niekas nebepasuks laiko atgal. Nepriklauso, ar mes užsiimsim ta technologija ar ne, šie tyrimai yra gerai finansuojami ir vyksta mūsų neklausiant. Lietuvos kelias yra likti atsilikusiais arba bent jau panašiam lygyje su mokslo pažangą išpažįstančiais. Maisto ir atsinaujinančios energijos klausimas yra labai svarbus pasauliui. Yra faktiškai du keliai: surasti efektyvesnius maisto ir energijos gamybos būdus arba išsižudyti karuose dėl išteklių ir žemės. Genų inžinerija šiandien leidžia auginti ryžius su žymiai mažesniu kiekiu vandens. Gėlo vandens klausimas yra aktualus ne mažiau kaip maisto.

     • Marius

      Romai,
      O koks poreikis Lietuvoje auginti GMO? Ir taip daug žemių Lietuvoje dirvonuoja, kai trūks žemės, maisto, tada gal ir būtų galima svarstyti. O ar verta Letuvos mokslininkams dirbti amerikiečių daržininkais, čia dar didesnis klausimas?

  • mantas

   Kaip lenkisikos kiaules pakeicia pilietybe i lietuvos, taip bus/yra ir su GMO.

   • nerijus

    Kaip rusiškas sūris, sviestas pakeičia pilietybę į Lietuvos…ir už tai dar sumokamos subsidijos…

 • LL

  manau, šiemet ir už 5 lt niekas nepirks Prezidentor rinkimų balsų…

  • durdo

   viskas jau nupirkta, balsuosim vieningai

 • nerijus

  Kaip ir Rusijoj- tik vienintelis ir nepakartojamas kandidatas…dziudo meistras…ale, ir sutapimas..? :)
  Visa politinė rinkimų agitacija taip pat panaši- kuo daugiau „purvo“ apie priešininkus, o ne tiesos ir siektinų darbų, tapus vadovu.
  Visada buvo ir bus- kas siūlo ir kas perka- rinkos ekonomika: bus pasiūla, tai ir paklausa bus ir atvirkščiai.
  Paštininkai, net ir tie siūlo pinigėlius, kuriuos „paremia“ partijėlės.
  Buvau informavęs apie tokį atvejį žinių LNK tarnybą, VRK ir kas..? Niekam neįdomu.., nes ne tą partiją, kurią jie „juodina“. Taip buvo „finansuojami“ žmonės Vilniaus apskr. už rubzoko partiją…

 • R.Medinis

  Mane tik stebina šių prezidentinių rinkimų kompanijos pasyvumas. Aš suprantu – yra objektyvių priežaščių: krizė, trūksta pinigų, vienas ryškus kandidatas / favoritas, bet vis dėl to… Kur agitacija, diskusijos, debatai, analizės, pagaliau kur kompromatas!? Aplink tvyroja tokia nuotaika, kad rodos jau rinkimai seniai praėję, liko tik inauguracija.

 • nerijus

  Dar neprasidėjo rinkimų agitacija- VRK turi pranešti startą. Jis bus balandžio mėn. Kantrybės.

 • Kostas

  jei kalbant apie GMO tai manau jog dar anksti modifikuoti tokius augalus. Juk dar net nežinomas visas geno kodas. Gamtoje tam yra saugikliai, kad pvz.: nesusiporuotų šuo su kate, o kai žmonės pradės kurti savo sutvėrimus gali gautis chaosas.

 • zekas

  jei yra paklausa – atsiras ir pasiūla.

 • Oj tie rinkėjai už pinigus… Galvoja: „Velniop, visvien nėra už ką balsuoti, tai, gavęs kišenpinigių, bent kilogramą faršo grįžęs nusipirksiu.“