Citata #177 „Topo centras“ – lyderis. Kaip skaičiuosi…

Iš „Topo centro“ pranešimo spaudai:

Buitinės technikos ir elektronikos pardavimų lyderis Lietuvoje „Topo centras“ pristatė Baltijos šalių rinkos prekybos pokyčius 2007-2008 metais bei prognozes 2009 metams. Buvo apžvelgti bei palyginti praėjusių dvejų metų vartojimo ypatumai Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje bei pateiktos esminės šių metų prekybos tendencijos.

 

2008 m. bendrajai mūsų šalies buitinės technikos rinkai patyrus 5,3 proc. nuosmukį, didžiąją šios rinkos dalį valdančio „Topo centro“ pardavimai (vnt.) išaugo 5 proc. Šį rezultatą prekybos tinklui padėjo pasiekti stabilūs stambios buitinės technikos pardavimai ir labiausiai, net 22 proc., išaugę smulkios buitinės technikos pardavimai.

…Aš suprantu, kad ekonomistams a la Musė „Topo centro“ pranešimas gali nuskambėti labai patraukliai – rinka smunka, o „Topo centras“ parduoda daugiau… barzdaskučių ir elektrinių kavinukų…

Sunkmetis, žinoma, tačiau šiaip jau net sunkmečiu pardavimai skaičiuojami ne vienetais, o litais…

O gal apribojus antkainius keičiama ir apskaitos sistema?…

(3 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • Musė

  Na gerai, jei jau kreipiatės į mane, paaiškinsiu, aukodama savo pietų pertrauką ir užsirašymą pas manikiūrininkę :)

  Augimas gali būti skaičiuojamas tiek verte (litais), tiek kiekiu (vnt). Nes augimas verte neparodo, ar vartojimas išties auga, ar krenta. Jis parodo infliacinį (kainos) augimą. Kai yra aukšta infliacija, realiai pačių prekių gali būti nuperkama net mažiau, o augimas verte vis tiek rodys gražiausius skaičius.

  Kaip pavyzdį galėčiau pateikti pvz. juodą duoną (čia pavyzdys iš galvos). Žiūrint vien į augimą verte – viskas čiki, auga, mieli ūkininkai, auginkite rugių daugiau. Žiūrint į augimą kiekiu – krenta jau nežinia kiek metų, pirkėjams pereinant prie baltos duonos. Kaina kyla daugiau, nei mažėja vartojimas – turime pliusinį skaičių.

  Todėl siekiant priimti strateginius sprendimus visada yra analizuojami abu faktoriai.

  Galėjot ir sudėtingesnį klausimą užduoti. Gerų pietų visiems.

  • Quantum

   Aš manau, kad Musė teisi. Bet noriu atkreipti dėmesį, kad šio pranešimo esmė yra ta, kad bendras rinkos nuosmukis 5.3 proc. pateikiamas nuo apyvartos, o Topo centras pardavimų kilimas – nuo kiekio, t.y. lyginami du skirtingi dalykai.
   Net neabejoju, kad jei būtų lyginami tie patys dydžiai, arba apyvartos, arba kiekiai, Topo centras niekuo neišsiskirtų.

   • Musė

    Aha, aš irgi tą pastebėjau, čia akivaizdus manipuliavimas skaičiais, kai lyginami skirtingi rodikliai. Nebent ir rinkos nuosmukis būtų buvęs paskaičiuotas nuo kiekio.

  • Gerb. Muse, kieno veiklos rezultatai bus geresni(t.y. kas gaus didesnį pelną): tas kuris parduos 10 šaldytuvų po 1000 Lt ar tas, kuris parduos 12 (t.y. 5% vienetų daugiau) barzdaskučių po 200 Lt, jei manysime, kad pelnas tiek nuo vienos tiek nuo kitos prekės kainos yra po 20%?

  • Regis

   > Musei,

   tokio „briedo“ jau senai negirdėjau.. Kokie dar buitines technikos vienetai – čia kas per sąvoka??? Suprantu galima automobilius skaičiuot nors vėlgi automobilis automobiliui nelygus, bet buitinės technikos vienetus…. ???!!

   Su visu vidiniu noru vardan diskusijos oponuoti blogo autoriui, šioje vietoje tiesiog nėra kam prieštaraut.. Kokį ryšį turi koks plaukų šalinimo įrenginys su pvz. LCD televizoriumi už 10000 tūkst. Lt (išskyrus tai, kad ir tas, ir tas parduodami po vienu stogu)??

  • Berge

   Gerb. Muse,
   bet kuri komunikacija ir joje naudojami vienetai turi prasmę tik tuomet, kai gali palyginti tiek pranešimo leidėjo, tiek kitų rinkos dalyvių veiklos rezultatus bent už praėjusius du metus. Jei naujas skaičiavimo/lyginimo vienetas įvedamas tik pranešimo autoriams palankiu momentu, ekonominės analizės prasme jis vertės neturi…

   Klasikinis pavyzdys iš PR triukų „apgauk jauną žurnalistą“ :)

   • Musė

    Mieli žmonės, aš truputį apibendrinsiu savo pasisakymą. Vienintelis dalykas, kurį aš norėjau įrodyti – kad rodiklis „augimas kiekiu (vnt)“ gali būti ir yra naudojamas verslo praktikoje, priešingai, nei teigia Artūras. Viskas.

    Dėl to, kad Topocentras šį rodiklį naudoja tendencingai, aš nesiginčyju. Dėl 2 metų – kaip suprantu, čia cituojama tik dalis pranešimo spaudai, gal visame pranešime yra pilna info.

 • Miela, Muse, jei jau esiu pas Aušrą, tai būtinai būtinai kartu pasiimsiu ir jus. Nes jūsų paaiškinimas man labai patiko. Ypač ta vieta apie infliacinį augimą. Jei teisingai supratau, tai jūs teigiate, kad Topo centrui nebesugebant parduoti šaldytuvų ir teklevizorių ir paskelbus akciją ventiliatoriams bei barzdaskutėms, pastarųjų parduotas kiekis rodo vartojimo didėjimą. O jei dar pardavinėtų žvakes ir galvaninius elementus (po kokius 40 centų už vienetą), tai vartojimo augimas būtų tiesiog nesustabdomas, ar ne?…

  Na, nebeturiu ką pasakyti… Pasiduodu:)

  • mdxacuk

   Nelabai vietoj jūsų ironija ir priekabės Musės atžvilgiu, p. Račai. Ji paaiškino labai elegantiškai ir tikriausiai galėtų tai padaryt kur kas išsamiau, bet kas tai skaitys. Aišku, Topocentras suinteresuotas situaciją pavaizduot kaip galima gražiau, nors panašu, kad jiems iš tikrųjų riesta. Bet nėra ko stebėtis, kad didėjant apyvartai natūra, pinigais kartais ji krinta. Didelė dalis buitinės technikos perkama doleriais ir dėl žemo dolerio kurso daug kas iš tikrųjų pigo. Ir ne vienerius metus. Pardavėjui tas nebūtinai blogai, nes pelnas kartais gali ir padidėti. Tiktai gal ne šiais laikais.

  • Gintaras Slavinskas

   Aišku negražu kištis į svetimą ginčą, bet aš manau už Musę atsakysiu, kol ji grįš papietavus ir pati atrašys. Musės gi rašė:

   „Todėl siekiant priimti strateginius sprendimus visada yra analizuojami abu faktoriai. “

   Ir nematau prasmės su tuom teiginiu nesutikti, kadangi vien iš pajamų sunku nuspresti ar tikrai verslas taip gerai einasi, ar tiesiog teko didinti produkcijos kainos, nes padidėjo išlaidos.

  • Rimantas

   Va, va, pas Aušrą ir eikite, ji du diplomus turi, tikrai kieta specialistė. Atitiks kirvis kotą.

 • Marius

  Artūrai, Musė pavyzdį pateikė konkrečiai prekių grupei (duonai)ir toks vertinimas vienai prekių grupei manau yra naudojamas ir leidžiantis daryti išvadas. O Jūsų komentaras sulyginant skirtingas prekių grupes (šaldytuvus ir velntiliatorius) labiau tinka topo centro „marketingo-ekonomistams“, bet Musės komentaro atžvilgiu, manau yra nekorektiškas

 • Šmočiukas

  Kažkoks tuščias ginčas čia :)
  Beje, Artūras pastaruoju metu darosi vis piktesnis tiek savo straipsniuose, tiek atsikirtinėdamas į komentarus, tiek adresuodamas juos konkretiems jam neįtinkantiems komentuotojams, tiek blokuodamas netikėlius :)
  Ar ne laikas atostogų, Artūrai?
  P.S. jokių pavyzdžių nepateiksiu – tingiu :))

  • Mielas Šmočiuk, daug kartų esu sakęs; kaip šaukia, taip atsiliepiu… O dėl piktumo, jūs teisus: po AMB pareiškimų ir Kainų įstatymo esu piktas. Kaip pilietis ir Lietuvos gyventojas.

   • GIGA

    Artūrai,tikrai sutinku,kad dėl tų kvailysčių pyktis verda.Aš,nors ir neseniai pradėjęs,čia lankytis irgi pastebėjau Jūsų pasikeitusį toną.Ir jeigu rašinėti taip kaip a.a. šiame saite Virgis nedera,tai dabar jau daugelis čia griežtai įspėjami,mano supratimu,už mintis,kurių pasitaiko bet kurioje užstalėje(aš ne apie necenzūrinį leksikoną).Man labai patinka Jūsų blogas,o kažkada skaičiau ir tokias Jūsų mintis,kad gal tai bus ir duona kasdieninė.Todėl man keistokos,tokios mintys,kurias vakar išsake A.Puklevičius-„nepatinka A.Račo demokratija,kurkit savo blogą“.O gal aš klaidingai suprantu blogo paskirtį?

    • Mielas Giga, nesiimu interpretuoti Aido minčių, nes neturiu įgimtų savybių nuspėti, ką vienas ar kitas asmuo turėjo galvoje rašydamas vieną ar kitą mintį.

     Taip, mano tonas šiek tiek pasikeitė, nes kai kam vis dažniau pradeda atrodyti, kad atėjus į šį tinklaraštį galima varyti ant autoriaus, jį žeminti, siūlyti jam mokytis, nepateikiant jokių konkrečių argumentų.

     Kai dėl „Račo demokratijos“. Jau kelioliką kartų sakiau ir dar kartą pakartosiu: tinklaraštis http://racas.lt yra Artūro Račo kūrinys ir jo namai. Prie šių namų įrengimo ir išvaizdos labai prisideda jame besilankančiųjų elgesys bei pastangos. Nepaisant šio labai didelio ir vertingo indėlio, esmė nesikeičia – tinklaraštis yra A.Račo ir tik jis vienas sprendžia, kokios jame galioja taisyklės. Visiems. Ir tik jis vienas turi teisę autoritetingai nuspręsti (čia, žinoma, pasitaiko ir subjektyvumo), kas tas taisykles pažeidžia. Tiems, kurių tokia sitaucija visiškai netenkina Aido pasiūlymas – geriausia išeitis.

     • R.Medinis

      Tokia autokratinė demokratija, arba demokratinė autokratija… Jei nepatinka – lauk. Ir teisingai.. Aš savo namuose irgi neleidžiu opozicijos..
      Žmoniškai suprantu gerb. blogo šeimininką – situacija jau daug kartų lukštenta (apie anonimus, bailius ir pan.).
      Tik stebina nepailstama energija kuoptis, aš tai išjungčiau be kalbų, ir tiek bėdos…

     • Musė

      R. Medini, tu čia apie ką?

     • R.Medinis

      Muse, negražu būtų iš mano pusės didž. gerb. šeimininkui nurodinėti net užuominomis.
      Be to, bijau nukrypome nuo temos, kas irgi gali neatitikti šio blogo dvasios.

 • Šmočiukas

  P.P.S. paguosiu (nors niekas neprašo :)) – iki Valatkos tulžies, retorikos ir isterijos priepuolių Artūrui tikrai dar baisiai toli… Na, maždaug kaip sprendimui dėl antkainių iki liberalizmo :)
  Beje, liberalai toliau „čiūdinasi“ – regis, jau prašo vetuoti savo įstatymą…

 • Topo centras tiesiog džiaugiasi, kad kai visi smunka, jis auga. Rinkos dalis didėja. Juk malonu matyti, kad kiti ritasi į bankrotus.

 • austras

  P. Malakauskas pateikė Seimo vadovui tokią įvykių seką: trečiadienį vakare K. Glaveckas pasisakė per televiziją apie lito ir euro santykį, ketvirtadienį iš ryto pasirodė komentarai žiniasklaidoje, penktadienį prasidėjo aktyvesnis nei įprastai euro pirkimas Alytuje ir Kaune, o savaitgalį – bumas Vilniuje.
  Skaičiuojama, kad buvo pakeista apie 40 mln. eurų, bankai iš to galėjo uždirbti apie 100 TŪKSTANČIŲ EURŲ.
  delfi.lt
  Štai tiek žmonėms kainavo Devalvecko bajeriai…

  • GIGA

   bet profesorius,kuris dažnai nukalba į šalį sakė,kad kaip bus litai keičiami į eurus,tada gali būti jų santykis 10% mažesnis ir pasamprotavo apie litą ir kitas Europos valiutas.Bet ir arkliui aišku,kad euro nei rytoj,nei po metų,nei po dviejų nebus

 • Musė

  Artūrai, šianakt buvo paskutinė pilnaties naktis, išgyvenkime kažkaip iki rytojaus, gerai?

  Dėl savo pavyzdžio – taip ir pagalvojau, kad per sudėtingai parašiau, reikėjo naudoti kaip pvz. degtukus, pagaliukus arba obuolius…

  Aš nesiginčysiu – Marius viską teisingai parašė. Be abejo, kiekinis augimas idealiu atveju turėtų būti skaičiuojamas tik tai pačiai prekių grupei. Kad Topo centras supila į vieną kubilą tokias skirtingas prekių grupes, kaip šaldytuvai ir barzdaskutės, tai nėra labai teisinga. Bet net ir tokiu atveju įmanoma naudoti kiekinio augimo sąvoką, tik reikia atitinkamai interpretuoti.

 • austras

  Artūrai, kai kas Jums… :)
  Antradienį priešpiet patvirtinę prekybininkų antkainius ribojantį įstatymą, valdančiosios koalicijos lyderiai sako atsipeikėję, jam nepritariantys bei pageidaujantys, kad prezidentas šį įstatymą vetuotų.
  alfa.lt

  • J. naivus

   Galų gale, o tai maniau, kad tik man susisuko mintelės stačiakampiuose smegenų vingiuose:
   1. Pataisos priimtos vakar darbo metu
   2. A.Račo tekstas apie pataisas paskelbtas vakar vakare
   3. Šiandien ryte Zuokas apsigalvojo ir prašo vetuoti jo paties priimtą pataisą.

   Sensacijos sąmoksliškai zuokalbio teorijai:
   A. Seimūnai pasiskaitė tekstą ir įgijo proto.
   B. Per naktį buvo padarytas koks tai efektyvus suinteresuotuojų veiksmas- kad ir pagrasinimas paplaukioti Nerimi pilvu aukštyn…
   C. ???

   Paaiškinkite kas nors ne naiviai…

 • Slyvanosis

  Dažnai būna, kad džiaugiamasi ir reklamuojamasi didžiais pasiekimais patyliukais ruošiantis „paleisti mieles“.
  Negaliu teigti, kad taip yra su TOPO Centru, tačiau manipuliacijos skaičiais norint pasigirti nemažėjančiomis pardavimų apimtimis, mano supratimu, gali būti nukreiptos į dabartinių arba potencialių investuotojų ausis.
  Kita vertus, paspartėjus „smulkmenų“ pardavimams, neperkamus „stambuolius“ (televizorius, cholodylnykus, namų kinus) galima bus išdalinti labdarai arba duoti laimėti loterijose…:))

 • Zignevas

  Nu dievazi, ko cia tusciai burnas ausinat? Racai, kolega, nebukit toks priekabus! Daugiau teigiamu emociju, ir pasidziaukime, kad bent kazkam sekasi! nesvarbu, kokie skaiciai teigiami. Gerb. Nauseda ya pasakes, kad krize yra musu galvose, tai gal geriau pradekim dziaugtis bent kazkuo… tai besidziaugiant ir krize praeis. Ramybes ir optimizmo jums.

 • austras

  Perskaičiau Artūro diskusiją su Vorais ir Gandru. Nesu anarchistas. Suprantu, kad galima atsiprašyti Vorų, nes plakatas buvo jų, o ne LTC. Bet kai Gandras aiškina, kad LTC neturi nieko bendra su Tomkum, tai atsiprašau, kodėl Tomkaus spaudos konferencijoj skinų problematiką aiškina Marius Kundrotas? Pažiūrėkit štai čia:
  http://www.balsas.lt/video/243431/pries-antipatriotine-psichoze-visa-medziaga-45-min/rubrika:video-lietuva
  Nuo 05:10 iki 10:10… Iš tiesų, nuo tokio tipo kalbų darosi bloga.. Manau, nėra nieko blogiau, už primityvų patriotizmą..

  O jei įdomu, žvilgtelėkit ir čia:
  http://diskusijos.patriotai.lt/viewtopic.php?f=28&t=3127
  Kaip atsiskleidžia lietuviškas patriotizmas… Neblogai, ar ne?

 • Šmočiukas

  Labai geras GIGOS pastebėjimas apie A. Puklevičiaus nusišnekėjimą. Kažkaip tą žmogų įsivaizdavau truputį platesnės kaktos, jeigu galima taip išsireikšti. Minėtasis jo komentaras ir jame naudoti palyginimai buvo visiškai apgailėtini.
  Jeigu rašomas ne popierinis asmeninis dienoraštis, o viešas tinklaraštis su teise komentuoti, tuomet ir nuomonių gali būti įvairių. Ir jeigu kažkam nepatinka A. Račas, tą mano supratimu tikrai galima čia parašyti – juk tai tiesiog nuomonė. Aišku, jei ji išreikšta normine leksika, kad ir kiek aštriau.

  • GIGA

   truputį pataisysiu-nepatinka ne A.Račas (nes jei nepatinka ar jauti antipatiją žmogui,kuriems velniams skaitinėti jo blogą ar apie jį,kaip personaliją ką blogo komentuoti),o nepritari A.Račo kažkur arba šitam pačiam bloge išsakytoms mintims ar komentarams

  • Regis

   Šiaip Aido mintis yra pakankamai aiški ir suprantama. Tikrai yra tokių žmonių kurie jaučia savo pilietinę pareigą „priteršti (pridergti)“ kur tai bebūtų – ar WC prekybos centre, ar komentarų skiltyje kokiame nors portale. Vienas dalykas man asmeniškai nesuprantamas, kodėl LL atveju (ar mano) jis tai pritaikė. Aš asmeniškai pamačiau tik asmeninę LL nuomonę ir man nepatiko, kad gerb. Artūras kai kuriuos su juo nesutinkančius lengva forma siunčia toliau. Aš asmeniškai (gal ir klaidingai) manau, kad čia gali pasisakyti visi turintys savo nuomonę, kas be ko ta nuomonė turi būti argumentuota ir pateikta kultūringai. Jeigu tik blogo autorius pasakys, kad visi su juo nesutinkantys eikit iš čia, tvarkoj, nematau problemų.

 • Šmočiukas

  Ir dar čia aš – kažkaip šiandien nenustygstu :)
  Didysis AMB irgi gali būti nelabai patenkintas A. Račo nuomone – pasiūlymu eiti į Lukiškes (beje, ar ne į Sniego gatvę?) :) Tinklaraštis – vieša internetinė erdvė. Be to, tas straipsnis berods buvo ir alfa.lt. Nepamirškite, kaip tas nusenęs nupezęs Lietuvos Brežnevas išmetė iš darbo porą radijo žurnalistų, kurie tik paleido dainą (netgi ne savos kūrybos :))

  • A.G.

   Visvien manau vertėtų gerbti bent tautiečius, kuriems atstovavo JE Algirdas Brazauskas.
   Juk bent dešimtmetį po 1990 m. – jam demokratiniuose rinkimuose nebuvo lygių, nei vieno.
   Be to, manau, kad ten buvo išmesti ne žurnalistai.
   Beje televizijose jų (žurnalistų) manau ir nėra tei, kiek laidų yra – na nebent dabar jau (nes jau daug laiko, kai jo nežiūriu).
   Net nei jis neturėtų tokio milžiniško tautiečių palaikymo, manau apie jokį žmogų, kuris nėra apsivogęs tarpuvartėje ar svetimame bute ar automobilyje ar pan., šitokiais epitetais kalbėti mums krikščioniui nederėtų.
   Juk mes esame lietuviai, garbigos tautos sūnūs ir manau turėtume gerbti Lietuvos vadovus, kiekvieną savo žmogų, žinoma, apart minėtų vagių, plėšikų ir žudikų (kurie gal jau ir nėra žmonės).
   Atleiskite gerasis žmogau.

   • GIGA

    pala pala,jam nereikėjo vogti tarpuvietėje ar svetimame bute ar automobilyje-jis vagia (dar kartą sakau nebijokime to žodžio) atvirai.Ir kokia ten bebūtų Lietuvos teisinė sistema,bet ji pripažino „Draugystę“ ir „Alitą“.Bet AMB pakolkas virš minios.O,kad jis buvo Lietuvos Prezidentas,keletą kartų premjeras ir šiaip populiarus tautos tarpe to nepaneigsi…

 • Berge

  Pala pala… tai gal net ne barzdaskutes ir mikserius, o elementus (batareikas) paskaičiavo? :)

 • Šmočiukas

  Gerbiami kolegos, aš ir turėjau omeny ne pačią Aido P. mintį, bet tai, kad jis kažkaip su dideliu įtūžiu ją pritaikė visiškai to nenusipelniusiems komentarams. Būtent tie komentarai/komentuotojai tikrai neturėtų eiti steigti savo tinklaraščio ir t.t.
  Ir apie Artūro R. piktumą kalbėjau daugiausiai būtent dėl to paties – na, nebuvo ko ten pykti :)

 • lombius

  nu pagirtina vien uz tai, kad chebra sukasi is padeties, griebiasi siaudo, iesko sekmes nesekmeje, pliusas jiems.

  o ne tyli prikakoje i kelnes kaip kad ju konkurentai elektromarkt.

  nors nemegstu topo centro brendo, bet respectas, kad komunikuoja vis vien, o nepasiduoda visuotiniam mastymui, „palauksiu nieko nedarydamas, gal vel seksis kaip anksciau“. Nesiseks.

  Kita pagirtinas pvz Hanner ir Swedbank, kuriu sukis galetu buti reikia pinigu, pingu yra. 3proc. palukanos, kai rinkoj nzn kokios dvigubai gal didesnes…

  Pagarba vadibininkams

 • “Topo centras” – lyderis. Nors galima ginčytis dėl paskutinio žodžio pirmos raidės. Gal Vaišnoras geriau pakomentuotų…

 • Aushre

  O man atrodo, kad visame pranesime akcentas buvo ne pardavimuose, o tos rinkos dalies (buitines technikos) tendencijose… bet tai, jei kazkas giriasi – tai irgi normalu, nes gi cia sios imones pranesimas spaudai – negi save peiksi :)

 • mixe

  Tai jeigu parduoda daugiau buitines technikos nei visi kiti tai kodel gi jis negali skaitytis pardavimu lyderiu?
  Ir nesvarbu kad gal parduoda daugiau smulkios buitines technikos nei kitu prekiu, Topo centras pleciasi ir yra tikrai lyderiaujanti parduotuve musu rinkoje