Citata #384 Žurnalistas A.Aleksandravičius išsiaiškino, kodėl Lietuvoje mažėja patriotų

Birželio 4-13 dienomis surengta visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ apklausa rodo, kad D.Grybauskaitę myli net 84,3 proc. apklaustųjų. O kita sociologinė kompanija „Spinter tyrimai“ sausio 8-18 dienomis nustatė – jeigu Lietuvai kiltų išorės grėsmė, 61,3 proc. mūsų šalies piliečių greičiausiai nepaimtų ginklo į rankas ir savo valstybės negintų. Lietuvos gyventojų meilė prezidentei D. Grybauskaitei atvirkščiai proporcinga jų patriotizmui!

balsas.lt

(5 balsų, vidurkis: 3,40 iš 5)
Loading...
 • dpd

  Idomu kiek iš tų 29,8 proc. „myli“ ( „gera“ „Vilmorus“ atitikmenį parinko)D.Grybauskaitę

 • Eimx

  Kodėl kai kurie politologai ar tai žurnalistai paniškai nemėgsta Grybauskaitės? Kodėl nėra abejingų jai?

  • GL

   Manau del to, kad ji bando skatinti kokybinius pokycius valdzioje ir visuomeneje, del kuriu aiskiai nukentetu tu politologu / zurnalistu (ar tiksliau tu, kurie juos uzsako) padetis visuomeneje ir reiksmingumas… Grybauskaite yra pries ivairias sustabarejusias konservatyvias (bendraja prasme, ne TS-LKD) politines strukturas, kurios naudingos jose esantiems, bet zalingos visuomenei ir uzkerta mums kelia tapti modernia Europos valstybe.

 • nerijus

  Kaip susijus Grybauskaitė su patriotizmu ir atvirkščiai?..

  • va va.. man irgi toks klausimas kilo :) prie ko cia meile Grybauskaite ir patriotizmas? o vienas be kito negali buti? ir apskritai kam reikia sieti reiskini (jei taip galime vadinti patriotizma) ir asmeni? ;) manau, kad cia apskritai nelabai yra kazkokiu sasaju, nebent kazkas samoningai megina kelti kazkam reikiamas asociacijas.. „a la“ myli Prezidente, mylek ir sali, o dar geriau.. myli savo sali, todel privalai mylet ir Prezidente ;)

   • Fredis*

    Prezidentė turi visas savybes, už kurias socialdemokratai turi ją mylėti. A.Valinskas šią savaitę Lryto TV truputį praskleidė širmą paviešindamas privatų pokalbį su Prezidentė („Rusai neprognozuojami kaip piratai“, už ką gavo velnių). Nenuvykimas į Prahą susitikti su B.H.Obama tik sustiprino JE D.G. veikimo, užsienio politikos vektoriaus kryptį.

  • nerijus

   Patriotizmas: pamatęs pro automobilio langą išmetamą nuorūką, pagrūmoji pirštu arba skambini 112 ;)

 • ooo

  Kaip baikai – nieko rimto.
  Kaip rimtai – tai baika. Na asociatyvinės korekcijos nepamaišytų..

 • Karvė

  Kaip gražiai tokia trumpa citata parodo, kad ne protu pono Aleksandravičiaus mintys grįstos. Bet pakankamai daug kam tokia skylėta logika tinka, daugeliui ir tokių argumentų pakanka, o paskui klausia, kaip čia vienokia ar kitokia kvailystė mūsų valstybėj gali būti, jei visiems aišku, kad kvailystė. Keliose vietose su logika prasilenkia, o paskui jau viskas tampa įmanoma.

 • PЄTRVS

  Man tai juoką kelia visokios apklausos ar sociologiniai tyrimai, nes jų rezultatų lūkesčius nustato užsakovas. O apklausos ar tyrimo organizatorius, siekdamas pateisinti jam suteiktą pasitikėjimą ir gautus pinigus ima gudrauti ir neriasi iš kailio, kad rezultatai būtų tokie kokie turi būti. Ne paslaptis, kad apklausos rezultatas priklauso nuo tuo kaip tu suformuluosi klausimą. Gal būt todėl lietuviai geriausiu „prezidentu“ laiko fermerį V.Aadamkų.

  • Džiugas Šaulys

   Na, šitoj situacijoj ne tas atvejis. Čia tiesiog žurnalistas arba visai nesivadovauja logika, arba specialiai rašo nesąmones, nes remiantis dviejų skirtingų apklausų duomenimis nustatyti tokį dalyką, kad patriotizmas ir „meilė“ Grybauskaitei yra atvirkščiai proporcingi, yra tiesiog neįmanoma.

 • Slyvanosis

  Ką čia komentuoti? Tokia Lietuvos Dalia!

 • Hmz

  Kiekvieną humanitarą, bandantį savarankiškai burti iš apklausų rezultatų, reikia mušti per galvą taikomosios statistikos vadovėliu.

  • neidomu

   aukso vertės žodžiai. Bedt mūsuose mėgstama kalbėt apie tai, ko visiškai neišmanai.

  • kirvis

   va cia tai geras :) pritariu 100%

 • Mes savo kontoroje apskritai mėgstame perskaityti vieną po kitos kokias nors šalia esančias „Delfi“ antraštes, na, sakykim šiandien, „„Gazprom“ – pelningiausia pasaulio bendrovė“ bei šalimais „V.Navickas: noriu, kad vilniečiai už šildymą mokėtų kaip skandinavai“ ir paklausti „Sutapimas? Galbūt…“ :)

 • ooo

  skirta,
  neidomu
  Liepa 14, 2010 2:42,
  kirvis
  Liepa 14, 2010 2:59 vakare

  Dėl įdomumo. Jeigu turite teisė balsuoti ir buvote Lietuvoje tuo metu, kai vyko paskutiniai rinkimai į Seimą ar Prezidentą tauta rinko, ar dalyvavot rinkimuose? Nesvarbu už ką, jei galima tik taip ar ne? Ačiū.

  • kirvis

   aisku kad balsavau,nesu praleides nei vienu rinkimu.mane labiausiai prajuokino paskutiniai trys zodziai,turiu viena tokia knygute,atrodo rimtai :)

 • neidomu

  nuo LT nepriklausomybės paskelbimo nebalsavau tik kartą rinkimuose į savivaldybes – buvau užsienyje, renginyje. Manau, kad tik asilai nesinaudoja savo balso teise.

 • Regis

  Pabandysiu sudaryti to kratinėlio (kratinys + rašinėlis) žymų sąrašą:

  D.Grybauskaitė, Seimas, A.Piontkovskis, Rusija, V.Putinas, Leningradas (Leningrado gaujos), A.Ždanavo universitetas, Petrogradas (Petrogrado banditai), V.Užackas, A.Valinskas, J.Stalinas, J.Kronkaitis, L.Truska, A.Smetona, „Vilmorus“, „Sprinter tyrimai“, taip pat – miręs prezidentas, pilietinės brandos egzaminas, antikinis priesakas, siaubo kambarys, CK politinis biuras, mūšio laukas, sovietų okupantai, vado nurodymai, valstybės gynyba, meilė, patriotizmas, ginklai, sąjungininkai ir čia ne viskas..

  Visa tai pavadinta „D.Grybauskaitės kritikuoti negalima“

  ..guodžia tik tai, kad šis kratinėlis pasirodė leidinyje „Ūkininko patarėjas“.

  • Regis

   Beje Vilmorus apklausoje klausimas buvo „ar pasitikite“, nežinau nuo kada žurnalistui A.Aleksandravičiui pasitikėjimas valstybės tarnautoju tolygus meilei tam tarnautojui. Kitas pastebėjimas – ar galima gretinti tokius atrodo nelabai gretinimus dalykus pasitikėjimą prezidente ir tėvynės gynybą? Tai beje ir skirtingos apklausos (data ir organizatorius).

   Jeigu jau norima parodyti tam tikrus žurnalistinius sugebėjimus ir išmonę tai gal geriau sulyginti pasitikėjimą prezidente ir pasitikėjimą ugniagesiais gelbėtojais (84,3% ir 87%). Matyt tie skaičiai ne veltui tokie panašūs.

   • Rolandas

    Regi, kaip tau nebūtų keistas, tačiau daugumai meilė ir yra pasitikėjimas. Surenk reprezantatyvią apklausą tarp moterų, kurioms nuo 35 iki 99 m.m., apie savokų meilė ir pasitikėjimas santykį jų sutuoktinių atžvilgiu-įsitikinsi.

    • Regis

     Šalia meilės kas be ko visada yra ir pasitikėjimas. Tačiau šiuo atveju žurnalistinės minties seka atvirkštinė. Aš tikrai pasitikiu mūsų prezidente, bet iki meilės ojoj kaip toli, manau, kad esu toks ne vienas :)

 • povilas

  eiciau i miska uz lietuva. Bet ne pirsto nepajudinciau jai tai ginybai vadovauti grybauskaite.

  • Regis

   Miške elektros nėra, nebus kaip kompiuterį pajungti, nebus kompiuterio nebus ir interneto. Kaip tada Lietuvą ginti? (net jeigu ir D.Drybauskaitė nevadovaus gynybai)

 • a

  zinot nebalsavimas ir nepatriotizmas visai nesusijes su turtu ar issilavinimu tuo isitikinau bendraudamas su vienu daug pasiekusiu zmogum jis sake i rinkimus nevaikstantis nes jis pries demokratine sistema :) o statistika ir apklausos kainuoja pinigus kas juos ir kodel moka,sitas klausimas atsako i visus klausimus.Beje Aidas puikiai parase apie delfio antrastes, kaip tu priversi vagi nevogti,teiseja neimt kysio,o zurnalistikos neparsidavineti,visi nori drumstam vandeny zuvytes gaudit.Kadanors kai zurnalistai visiskai susikompromituos ir praras visuomenes pasitikejima,ateis neisvengiamo sprendimo laikas,teks susikurti realu savikontroles mechanizma,o ne toki radzeviciaus cirka koks buvo.Vienintelis dziuginantis dalykas kad nesaziningi prekes tiekejai rinkos ekonomikoi praranda klientura anksciau ar veliau greiciau ar leciau,jei nera monopolio,is asmeninio pojucio matau kad delfis seniau laikes informacini monopoli ji praranda,sustiprejo alfa,kai ji parsiduos iskils dar kazkas, ir pagaliau atsiras konkurencija.Tik procesas ilgas.

 • Jonas tikriausias

  Argi tai jau taip yra nuostabu ?

 • Skeptikas

  Nepamirškime, kad žmonės keliasdešimt metų sakydami Leninas mintyse turėjo Partiją, o sakydami Partija – galvojo Leninas, ir taip kelios kartos sakė viena, o galvojo ką kitą. Po to jie ir jų palikuonys jau natūraliai nebeskiria tiesos nuo melo, nebeturi garbės pajautos, kiekviena patogia ir nepatogia proga duoda ir ima kyšius, neįsivaizduoja savo gyvenimo be visokiausių machinacijų, mokesčių slėpimo, atlyginimų vokeliuose, parduodamos motinystės ir išpūstų motinystės išmokų, giminių protegavimo, piktnaudžiavimo padėtimi ir t.t. ir pan. Tačiau net ir tokie būdami vis tiek nori jaustis garbingi ir orūs. Geriausiu tokių žmonių iškreipto garbės ir orumo supratimo isikūnijimu tiesiog pasmerkta tapti kokia nors partškoloje išdygusi kubilinė gavnolija, kuri būdama lesbiete, išdidžiai tėškia tokia nesanti.

 • giedrius

  Uztenka pora dienu paskaityti dauguma straipsniu ivairiuose naujienu portaluose ir patriotiskumas pradeda nykti, persasi vienintele isvada Lietuva – babanu respublika kurioj klesti milziniska korupcija, neteisybe, dvigubi standartai ir t.t. Ne tokia Lietuva gyne zmones sausio 13. Jei mus kas nors bandytu okupuoti siomis dienomis, kazi ar tie 39% tikrai eitu jos ginti…

 • a

  „Skeptikas“ puikiai informuotas apie prezidentes lytine orentacija,gal jus irgi lezbiete ir turejot kazkokiu rysiu su gerb Grybauskaite ar siaip kalbat nes daugiau nieko protingesnio neturit pasakyt.