Citata #165 Apie aktyvias politikos jėgas…

Iš Socialliberalų partijos VIII suvažiavimo rezoliucijos „Dėl politinės padėties“:

Socialliberalai išlieka aktyvi politinė jėga, atstovaujanti politinių idėjų centro kairėje ir siekianti šių idėjų konsolidacijos bei vienyjimosi žmonių ir valstybės gerovės labui.

…Šiaip jau pagal lietuvių kalbos taisykles atstovaujama „kam“, o ne „kur“…

(2 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • mdxacuk

  Ponas Račai, tikiuosi, kad „…vienyjimosi…“ čia atsirado copy/paste būdu ir parodo socialliberalų raštingumą, o ne jūsų.

 • Valentinas

  Sąvoka „centras“ Lietuvoje reiškia – nei žuvis, nei mėsa, nei juoda nei balta, niekaip. Pasakyti, kad esi „centristas“ reiškia nepasakyti nieko, nes nuo to niekas aiškiau netampa. Valinskas – centras, Grybauskaitė – centras, Prunskienė – centras, Paulauskas – centras, Uspaskis – centras, Paksas – centras, netgi Zuokas biški centras. Vienintelis tikras centristas, kuris dar galėjo pabandyti paaiškinti ką tai reiškia yra Ozolas. Tačiau save paskelbęs centru, likusį pasaulį paskelbė išcentrinių jėgų pagalba einantį į pragarą. Taip ir stovi Ozolas pasaulio centre vienas ir niekam nereikalingas.
  Politikos terminas „centras“ man primena labiausiai nuvalkiotą marketinginę pozicionavimo strategiją – Mums svarbiausia jūsų poreikiai. Kai nieko protingiau negali sugalvoti, šitas visada tiks, nepaisant to, kad 10 000 konkurentų naudoja tą patį.

  • mdxacuk

   Kaip suprantu, šitas įrašas yra daugiau apie gramatiką. Apie „centrą“ yra ankstesnis.

   • Valentinas

    Iš dalies taip, bet ano įrašo „razinka“ buvo Grybauskaitės ir Valinsko politinės retorikos panašumas arba konkretumo nebuvimas. Čia gi tereikia konstatuoti, kad su gramatika šlubuojama, pasijuokti, kad Paulauskas neranda žmogaus galinčio peržiūrėti viešai platinamus tekstus ir pamiršti.
    Citatos turinys, tuo tarpu, man atrodo vertesnis dėmesio, nes geriausia ką galėtų dabar padaryti Paulauskas tai paleisti savo partiją ir visiems eiti parsidavinėti kitiems „centristams“. Bet ne, jie deklaruoja, kad išlieka aktyvi politinė jėga, kas yra keista ir juokinga.

 • mdxacuk

  Šiaip tai man atrodo, kad kandidatams bet kuriuose rinkimuose būtų naudinga įvesti privalomą pusės puslapio diktantą iš kokios 8 klasės kurso.

 • J. naivus

  Jo, centre vietos mažoka.
  Bet apie nabašnikus tik gerai arba nieko.

 • Aktyvios politines jegos paprastai siekia kur kas daugiau nei ideju konsolidacijos…

 • Berge

  Taip taip, didžiulė tautos dalis vis dar atstovauja arba „kur“ arba „ką“, tik ne mums :) Tačiau dar daugiau atstovų sako: „du tūkstanTIS n-taisias metais“… tai ką jau čia apie atstovavimą kalbėti… :)

 • Man tai gėda, kas soclibai taip rašo. Ir dėl turinio, ir dėl formos, ir dėl gramatikos.

 • Mykoliukas Beraštis

  Artūrui P. laikas apsilankyti psichikos sveikatos centre. Ten jam atliks tyrimus ir ramiu balsu paaiškins, kad lavonai atgimsta tik pasakose, patepus gyvuoju vandeniu.

 • Benedikta Vaivadaitė

  Svarbi lietuvių kalbos gramatikos taisyklė, kurią ir man vakar priminė vienas mielas žmogus. Tik kai klydau sakydama, kad atstovauju „ką“, tai neįsivaizdavau, kad kai kam pavyksta klysti rimčiau – atstovauti „kur“ :)

 • Slyvanosis

  Politikoje lietuvių kalbos taisyklės negalioja ir jų taikyti nereikia. Kuo daugiau nukrypimų nuo taisyklių, tuo geriau. Visi aptarinėja gramatikos klaidas ir nebekreipia rimto dėmesio į teksto turinį.
  Socialliberalai atstovauja „kur“ ne šiaip sau, o todėl, kad nėra „kam“ atstovauti. Šiek tiek kairiau nuo centro, kai sistema necentruota, reiškia – kažkur šalia kažin ko.
  Pritaikius vektorinės analizės metodus, galima nustatyti nulinį tašką, perkeltą iš Rymano erdvės aprašančiojo tangentinio vektoriaus pradmens, atsižvelgus į svyravimo koeficiento moduliacijas nulinių koorinačių atžvilgiu. Tuomet rasime visa ko centrą. Slinkdami pozityviojo vektoriaus kryptimi ir dairydamiesi kairėn, pastebėsime išretėjusias socialliberalų grupeles. Pasukus galvą dar kairiau, jūsų žvigsnis atsirems į motinišką Vilijos stotą…

 • Slyvanosis

  Apskritai kalbant, lietuviškas politines partijas būtina surikiuoti naudojant Global Positioning System, nes Local Positioning System nesukalibruota ir rodo velniai žino ką…