Citata #157 Lietuvos Tolerancijos žmogus 2008 žino, ko labiausiai reikia konservatorių partijai

Iš Lietuvos Respublikos Vyriausybės pranešimo spaudai po susitikimo su intelektualais, Vilniaus ir Kauno akademinių bendruomenių nariais:

Mykolo Drungos manymu, didžiausia valdančiosios koalicijos partija Tėvynės Sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai turėtų labiau remtis būtent krikščioniškosios demokratijos politine mintimi ir Bažnyčios socialiniu mokymu.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė

P.S. Neturiu nieko prieš intelektualus bei Vilniaus ir Kauno akademinės bendruomenės narius ir tikrai nieko nenoriu įžeisti, tačiau Vyriausybės pranešime minimos pavardės man kažkodėl primena buvusių balsas.lt autorių sąrašą ir Sugiharos fondą…

(7 balsų, vidurkis: 4,14 iš 5)
Loading...
 • Vaiva

  iš šešių minimų pavardžių trys prieš kelias savaites pabrėžtinai atsiribojo nuo balso, du ir taip tiesiogiai balsui nerašė, taigi, lieka tik Rubavičius.
  čia tarp kitko – nešališkumas niekada nemaišo, netgi nemylint:-))

  • nonsense

   Teisingai pastebeta, jau kokias tris savaites nematau Spurgos, Aleksandraviciaus, donskio (del jo ir aciu dievui :) rasiniu balsas.lt

   • Valentinas

    O kas atsitiko balse.lt?
    Spurga juk buvo vyr redaktorius jei neklystu?

    • nonsense

     Is balsas.lt

     Vyr. redaktorius

     Arūnas Brazauskas

     arunas.brazauskas [et] balsas.lt

     • Valentinas

      Iškelsiu sąmokslo teoriją.
      Naujasis balsas.lt redaktorius aršus…. Bent jau spausdina ir gina Tomkaus straipsnius.
      Respublika neturi pilnaverčio internetinio naujienų portalo.
      Be pilnaverčio internetinio naujienų portalo Respublika pasmerkta žlugti.
      Tomkus nusprendė balsas.lt paversti savo pilnaverčiu internetiniu portalu
      „Intelektualai“ žinantys Tomkų ir jo metodus urmu pabėgo iš balsas.lt
      Gali kas nors paneigti? (Komentaras redaguotas – A.R.)

  • Miela Vaiva, jūs teisi. Suklydau. Skubu taisytis. Jau pasitaisiau – „buvusių balsas.lt. autorių“…

 • O, tolerancija! Nujaučiu, kad kažkas visvien išaiškės šitoj istorijoj…

 • nonsense

  O kas yra „krikščioniškosios demokratijos politine mintis ir Bažnyčios socialinis mokymas“ ir kuom tai gresia paprastam mirtingajam? Kazkuo primena Ostapo Benderio samprotavimus is Dvylikos kedziu, bet gal kas yra labiau pasikaustes.

 • Giedrius

  O A.Valinskas labai drąsus:
  „Kai Lietuvos bankas praėjusių metų lapkritį sumažino šalyje veikiantiems komerciniams bankams ir užsienio bankų filialams taikomų privalomųjų atsargų normą nuo 6 iki 4 procentų, atsilaisvino milijardas litų. Bankinėje sistemoje tuomet staiga atsirado laisvų lėšų, jas, kaip parneša patys bankai, jie savo nuožiūra panaudojo pagal poreikius.

  „Paaiškėjo, kad poreikis itin paprastas – pinigai akimirksniu buvo išpumpuoti į pagrindinius Skandinavijos šalių bankus, – drąsiai rėžė Seimo pirmininkas. – Skandinavams nusispjauti ant mūsų finansinių problemų – per kelerius metus iš Lietuvos iškeliavo 12 milijardų litų.“

  O mes apie toleranciją, toleranciją:-)

 • mdxacuk

  Taip ir maniau, kad Račui užklius to susitikimo dalyvių sąrašas. Nepykit, p. Račai, ten buvo kviečiami intelektualai. Drunga gi nesipiktina, kai jo nekviečia į olialia triusikų prezentaciją.

  • mdxacuk, jūsų komentaras labai įžvalgus. Neabejoju, kad į tą susitikimą privalėjo pakviesti ir tamstą.

 • „Neturiu nieko prieš intelektualus …“
  Račai, išmok rašyti, nes panašus į Mykoliuką Beraštį.

  • Fredi, neužknisk, nes jau senokai esi panašus į Fredį

  • Mykoliukas Beraštis

   Fredi, A.Račas ir M.Beraštis yra du skirtingi, realiai egzistuojantys asmenys, turintys savo skirtingas nuomones ir minčių reiškimo formas. Su gerbiamu A.Raču esame panašūs tik savo plikėmis ir galbūt ūgiu. Čia visi panašumai ir baigiasi. Pagarbiai, Mykoliukas Beraštis.

 • Musė

  Artūrai, atsikabinkite pagaliau nuo Drungos, kiek galima :)

  • J. naivus

   gal – cherchez la femme ?

 • dimes

  Lietuvoje krikščioniškoji demokratija yra davatkizmas. Mūsų krikdemams nėra ko lygintis su Vokietijos ar Švedijos.

 • Tautvydas Kontrimavičius. Džentelmenus guldo epidemija

  Gerb. Artūrui būtų sveika perskaityti.
  Nors tai, žinoma, ne apie jį. Apie kitus. :)

  • Mielas Urvini, ačiū už nuorodą. Perskaičiau su malonumu. Jei jūs galvojate, kad tai apie mane – visai neįsižeidžiau. Nes tikrai netaikau į tuos džentelmenus, kurie brisdami per š… sako: man patinka organinės trašos, nes jos saugo gamtą. Arba: geriau jau vagis, bet tik kad ir su manimi pasidalintų.

   Geriau jau tada būsiu tuo, anot Tautvydo, prasčioku ir net puse kojos nelipsiu ant visuomenės elito laiptelio, kad visada galėčiau viešai ir tiesiai pasakyti vagiui, kad jis yra vagis, veidmainiui, kad jis yra veidmainis, prisitaikėliui, kad jis yra toks.

   Tegul džentelmenai vieni kitiems linkčioja ir baltas nosinaites kilogramais perkasi, kad būtų kuo š. nuo savo batų valyti.

   Aš geriau kartas nuo karto pabandysiu tą š… kuopti.

   Suprantu, kad tai ne džentelmenų darbas.

 • Karvė

  Aš asmeniškai matau čia kažkokią komentatorių (ne ekonominę) krizę. Gal reikėtų baigti vieną kartą kabinėtis prie tų, kas kažką pasako, o pasižiūrėti, ką pasako?

  Kai tokias mintis siūlantys žmonės vadinami intelektualais, man darosi liūdna ir gėda, kad intelektualais laikomi, ne tie, kurie intelektą įrodo protingomis kalbomis ir civilizuotomis diskusijomis, o tie, kurie PR savo intelektualumą kuria, kurie šneka ne protingiau, bet užtai dažniau ir garsiau…

 • be vardo

  Parašyta: „Mykolo Romerio universiteto sekretorius dr. Toks ir Toks“. Kas per pareigybė yra „universiteto sekretorius“? Gal kas gali paaiškinti?
  O pavardžių sąrašas tikrai primena „atvirą visuomenę“, sudarytą grupės draugų hermetinio tarpusavio veikimo principu :)

 • Ar

  Manyčiau – „universiteto sekretorius“ – universiteto vidaus reikalų šefas, toks sovietmečio vyr.saugumiečio atitikmuo.:)

 • Darius

  O man šitas Vyriausybės pranešimas irgi kliūna ir dar kyla keletas klausimų iš tolerancijos suvokimo subtilybių srities.
  Ponas Drunga siūlo „remtis Bažnyčios socialiniu mokymu“ – žodis „Bažnyčia“ iš didžiosios. Suprantu – ne šiaip bažnyčia ,kaip pastatas ar socialinė instucija, o konkreti organizacija tokiu pavadinimu. Ar tikrai mūsų vyriausybė turi remtis tos orgnizacijos mokymu? Man, nesančiam „Bažnyčios“ ar kitos religinės organizacijos tikslinės auditorijos dalimi, kyla klausimas: ar normalu, kad valstybėje, kurioje „Bažnyčia“ kaip ir 9 įstatymu į vardintos tradicinės religinės doktrinos yra atskirtos nuo mūsų valstybės, iš biudžeto finansuojamo universiteto dėstytojas agituoja Vyriausybę remtis religinės organizacijos doktrina, o Vyriausybės tinklapis pateikia tai savo tinklapyje kaip labai pozityvaus dialogo su intelektualais pavyzdį?

  Paaiškinkit, prasau, nesupratingam.

  • Karvė

   Dariau, už tai, kad čia Lietuva ir kiekvienas garsiai rėkiantis šarlatanas čia pranašas…

  • Orka

   mielas Dariau,

   manau Račas tą ir norėjo pasakyti, kad tolerancijos žmogus šiuo pasisakymu (apie Bažnyčią) iš esmės diskriminuoja arba bent jau netoleruoja kitų konfesijų, pagaliau ateistų ir visų kitų, kurių požiūris nebūtinai sutampa su KATALIKŲ bažnyčios socialiniu mokymu, piliečius.

  • Darius

   Su abiem Jumis sutinku. Ir del Drungos, Orka, viskas aišku, Misteris Tolerancija 2008 velka sunkų Bažnyčios mokymo ir pakantumo gėjams derinimo viename asmenyje kryžių. Bet man nelabai aišku ar gerai šitaip Vyriausybės tinklalapyje?… O gal aš čia jau perdedu ir be reikalo kabinėjuosi. Įdomu kokioj Prancūzijoj taip galima?

 • Komentaras pašalintas. Fredi, tamstai paskutinis įspėjimas (A.R.)

 • … vienas iš jų:

  Mykoliukas Beraštis
  Vasaris 25, 2009 11:47

  Lietuviams kaip tautai laikas išnykti, nes nevieta tokiems veršiams po Saule. Amen.

  Siūlau šį žiniatinklį vagims boikotuoti, tegul reiškiasi ne veidmainiai, ne elitiški mykoliukai …

 • mdxacuk

  Tiesą pasakius, net neįsivaizduoju, ko prie šitos citatos galima būtų kabinėtis. „…Lietuvos krikščionys demokratai turėtų labiau remtis būtent krikščioniškosios demokratijos politine mintimi…“. Tai kuo jie turėtų remtis – negi Komunistų Partijos Manifestu? Arba kuo blogas Bažnyčios socialinis mokymas? Aš, pavyzdžiui, nežinau, nes esu ateistas. Bet kitiems 90 su viršum proc. Lietuvos piliečių, kurie yra katalikai arba bent jau krikščionys, tas mokymas turėtų tikti idealiai. Tai kuo jis blogas – kas galit paaiškint? Gal kas nors tiktų ir ateistams? Man, pavyzdžiui, mažiausiai 8 iš 10 dievo įsakymų puikiausiai tinka. Žodžiu, visa problema čia greičiausiai yra Drunga, kuris galimai nepakankamai tolerantiškas visų įmanomų mažumų atžvilgiu. Bet kažkokiu būdu sugebėjo gauti tolerancijos medalį, tuo žiauriai papiktindamas kai kuriuos nusipelniusius tolerancijos čempionus.

  • mdxacuk, kai prašote ką nors paaiškinti ir jei tikrai norite tą paaiškinimą išgirsti, gal nepatingėkite paskaityti, ką prieš tai rašė kiti komentatoriai. Ten buvo atsakymai į tamstos užduotus klausimus. O jei tik norite pasakyti, kad Račas pavydi M.Drungai Tolerancijos žmogaus titulo, tai taip tiesiai ir rašykite. Bus trumpiau ir aiškiau.

   • mdxacuk

    Tam pranešime minimi 6 žmonės, kurie išdėstė savo pamokymus Kubiliui. Nematau, kad likusieji būtų kuo nors prastesni ar geresni už Drungą. Bet tamstai kažkodėl užkliuvo tik jis vienintelis O kodėl – velniai žino. Žmonės, manau, ne atsitiktiniai, nes dėl susitikimo susitarta buvo Drungos sveikinimo metu. Tai ko čia stebėtis, kad būtent tokie. Kitą kartą Kubilius galbūt susitiks su Tomkum, Vainausku ir Raču, paskui gal su LLRI ir bankininkais, kada noras gal su M. Burokevičium, N. Vasiliauskaite, K. Klimka ir profsąjungų lyderiais. O paskui gal jr su Olialia putytėm bei „Bočių“ atstovais. Gi turi jis žinot visų visuomenės sluoksnių nuomonę ir tartis su visais.

    • Tamsta mdxacuk, pamiršote paminėti save… O gal buvote prie intelektualų ir akademinės bendruomenės? Ar tai ne jūsų sluoksnis?

     • gied

      Atleiskit, bet kodėl krikščionys demokratai neturėtų labiau remtis „krikščioniškosios demokratijos politine mintimi“? Taip, yra argumentas – TS sudaro ne vien krikščionys demokratai, bet šiaip jie labiausiai iš partijų atstovauja krikščioniškajį flangą.
      Kaip ir nematau šitame pareiškime nusižengimų tolerancijai, tiesiog dalis TS remėjų turi atitinkamų įsitikinimų ir lūkesčių, o partija turi juos atstovauti. Tuo pačiu tai neprieštarauja reikalavimui partijai būti tolerantiškai kitiems isitikinimams (bet jų neatstovauti).

 • mdxacuk

  Ne, p. Račai, aš nesu sluoksnis, aš esu tas, ką anais laikais vadindavo прослойка. Užtat aš nepretenduoju pasisakinėt sluoksnių vardu, o visada kalbu tik už save asmeniškai.

 • Ei, chebra, slow down, slow down, bo man atrodo, kad pradedat ieškoti razinkų ten, kur joms gamtos bei progreso niekad nebuvo nustatyta veistis.
  Artūrą įtarinėja tuo, ko anas nebandė sakyti, jis pats atsikirtinėja į tai, kuo vargiai buvo kaltinamas, vienžo, susidaro įspūdis, kad visi kažkokie esat pikti ir įžeidūs.
  Senais laikais būčiau viską suvertęs mėnulio fazėms, bo tatai yra neregėto dydžio palydovas tokiai mažai planetai, savo gravitaciniais fokusais įtakojantis ne tik potvynių/atoslūgių ciklą, bet ir procesus homo sapiens smegeninėse, nūnai esu priverstas daryti išvadą, jog mūsų atsparumą begaliniam norui įsižeisti torpeduoja trapi sunkmečio kasdienybė.
  Anyway, Drungos nominacija Tolerancijos oskarui yra toks pat džoukas, kaip ir kontora, bašliuojanti tokias nominacijas, ale nereikia visko suvesti į buvusią balsas.lt redkolegiją bei intelektualų nomenklatūrą. Ten gi žmonės susirinkę be galo skirtingi, ant vieno kurpalio leidžiasi maunami tik po didžiausių cypavimų, todėl meskiva (kaip kad rašydavo Smetonos laikų grafomanai) šalin savo įgimtus siekius generalizuoti ir imkiva kiekvieną konkretų individą statyti prie būtent jam suręstos kunstkameros :)

 • JolaS

  Ačiū Račui už tai , kad čia visada gali rasti kitokią nuomonę. Man – A.Kubiliaus susitikimas su intelektualais pasirodė nors ir sena, bet gera viešųjų ryšių idėja: atrodo toks savas, toks ne fizikas… Tačiau perskaičiau Jūsų nuomonę ir supratau- yra ir kita medalio pusė: sukviestų intelektualų „kokybė“. Visgi, kas ten žino kokios nuomonės liko didžioji tautos dauguma, o ir patys sukviestieji intelektualai…Man patinka žmonės, kurie mąsto savaip. Todėl čia ir užklystu. Linkiu išsaugoti šiandien kuo daugiau neuronų:)

  • Mielas Jolai, ačiū, kad užklystate paskaityti tos nuomonės ir kad paliekate savąją.

 • Mykoliukas Beraštis

  Gal man kas nors galėtų išversti į lietuvių kalbą ir paprastai paaiškinti, ką reiškia ši semantinė nesąmonė „bažnyčios socialinis mokymas“? Ačiū.

 • Mykoliukas Beraštis

  Kitas man nesuvokiamas žodžių darinys yra „krikščionys demokratai“. Pirma, krikščionybė yra pagrįsta nekvestionuojamu tikėjimu, nuolankumu, paklusnumu ir savęs menkinimu (aš esu dulkė, viskas dievo valioje, esu tik menkas žmogus). Antra, bažnyčia yra griežtai hierarchinė organizacija, pagrįsta besąlygišku paklusnumu dogmoms ir sistemos nariams, esantiems laipteliu aukščiau. Tai ką bendro gali iš principo turėti krikščionybė ir demokratija? Net neverta pradėti diskusijos, kad nusiėmus rožinius akinius ir išsiblaivius bei atsivertus istorijos vadovėlį, labai lengva sužinoti, kad krikščionybė buvo vergų religija, ir kad imperatorius Konstantinas (jei gerai pamenu) ją padarė valstybine religija blaiviai suvokęs, kad geresnio mechanizmo valdyti kvailiams nėra ir kad tai labai galingas valdymo įrankis.

  • romas

   Leiskite tamstos paklausti, kokios kultūros kraštuose užgimė demokratija (aišku, demokratiją reikėtų suprasti ne graikiškąja, bet šiuolaikine prasme). Būtent lygybė prieš dievą, artimo meilės propaganda paklojo pamatus žmogaus teisių supratimui. Taip, religija yra atgyvena. Bet daug atgyvenų, kuriomis naudojamės, kol jos naudingos. Jums, Mykoliuk, nenaudingos, bet yra kam naudingos labai. Turbūt sutiksit, kad ne visiems įkandamas mokslas, suprantamas socialinis atsakingumas. Man, žinokit, priimtinesnis žmogus pamaldus, nei koks nors žulikas žinantis, kad Gagarinas dievo kosmose nematė. Abu primityviai mąsto, bet antras dar ir žąsinu atrodo. Kad jūs ant manęs nepyktumėt, pasakysiu, kad jokiai partijai nepriklausau ir į bažnyčią nevaikštau. Ir beje, nusižeminimą (Humilitas) neteisingai suprantat. Tai yra dorybė priešpastatoma puikybei. Jei užsimanai pūstis be pagrindo, tai gali prisiminti, kad visi iš tos pačios žemės ir taip pat baigs, o ir gebėjimai nėra besipučiančio nuopelnas. Ar, Mykoliuk, jums kitaip atrodo? Jūs gi visokių povų ir kalakutų irgi netoleruojat.

 • Mykoliukas Beraštis

  Nesupratau… A.Račas ištrynė visą vakarykštį kliedesį?! Kietai…

  • Mykoliuk, pirmiausia atsargiau rinkitės žodžius, antra, nesuprantu apie ką tamsta šnekate, nes nieko netryniau, todėl spėju, kad skelidžiate kažkokius prasimanymus… Tada būkite dar atsargesnis:)

   • Mykoliukas Beraštis

    Atsargiai pranešu, kad sakydamas „kliedesį“ turėjau galvoje savo komentarus :)